AC Milan mist Weah Cruijff maakt seizoen af Feestelijke start Zuid-Afrika Sport Zaalvoetballers zesde Van Vossen voor transfer nu van Salenko afhankelijk Torken blijft maar scoren Oostenrijkers winne MAANDAG 15 JANUARI 1996 Eerste goals Helder en Van Utrecht, zestiende voor Vau Hooijdonk De voorsprong van AC Milan op de concurrentie brokkelt af. De koploper van de Serie A stelde gisteren zwaar te leur. De ploeg van trainer Capello bleef bij hekkesluiter Cremonese steken op 0-0. De absentie van sterspeler Weah, met Liberia deelnemer aan het toernooi om de Afrika Cup, brak de titelkandidaat kennelijk op. Ook landskampioen Juventus kon niet winnen: 1-1 thuis te gen Bari. rome anp dorf, verspeelde in het duel met Vicenza een voorspróng van 2- 0. Ambrosetti zorgde in de 75ste minuut voor 2-2. Inter Milan re kende af met AS Roma: 2-0. Branca maakte in het duel met zijn voormalige club beide tref fers. Fiorentina profiteerde van de misstap van AC Milan. De num mer twee won met 2-1 van Pia- cenza dank zij treffers van Rob- biati en Baiano. De achterstand op de lijstaanvoerder bedraagt daardoor halverwege de com petitie één punt. De grootste overwinning kwam op naam van Parma. De nummer drie versloeg Cagliari met 4-0. De doelpunten kwa men van Mussi, Di Chiara (twee) en Firicano. AC Milan leek bij het hulpeloze Cremone se een gemakkelijke middag te gemoet te gaan. De trotse top- ploeg blameerde echter zich zelf. Vooral de aanval liet het af weten. Het supertrio Savicevic, Roberto Baggio en Simone kon de stugge verdediging van de thuisploeg amper bedreigen. Cremonese vierde de zwaar be vochten remise uiteindelijk als een triomf. De achterstand van de degra datiekandidaat op lotgenoot Padova groeide niettemin tot vier punten. De ploeg van Kreek en Van Utrecht boekte een fraaie zege op Atalanta: 3-2. Alle doelpunten vielen na de rust. Met twee treffers in het laatste kwartier zorgde Vlaovic voor drie punten. Van Utrecht open de de score voor Padova. Mor- feo gaf Atalanta met doelpunten in de 55ste ejj 65ste minuut even uitzicht op de overwin ning. Juventus slaagde er voor ei gen publiek niet in het taaie Ba ri van zich af te schudden. De titelverdediger had een straf schop nodig, benut door Rava- nelli, om met de laag geklas seerde club op gelijke hoogte te komen. Sampdoria, de ploeg van See- Spanje Compostela heeft in de Spaanse competitie de tweede plaats overgenomen van Espanyol. De club met het laagste budget in de Primera Division, is in het ei gen San Lazaro-stadion dit sei zoen nog ongeslagen. In elf thuiswedstrijden verspeelde het elftal slechts twee punten. „Hier winnen niet veel ploegen", complimenteerde Espanyol- trainer José Antonio Camacho de winnende formatie, die afge lopen donderdag in de be kerstrijd met zijn team Real Ma drid met 4-1 verpederde. Le- kumberri opende na een kwar tier de score voor Compostela. Twintig minuten later maakte Urzaiz gelijk. Het winnende doelpunt kwam op naam van Ramon. Koploper Atletico Madrid morste bij Albacete ook punten. Twee minuten voor tijd redde de Argentijn Simeone een punt voor de nummer één van Span je. De thuisclub, achttiende op de ranglijst, was na dertien mi nuten op voorsprong gekomen dank zij een eigen goal van So- lozabal. Barcelona verzuimde profijt te trekken uit de hele en halve misstap van de concurrentie. In het Nou Camp-stadion bleef het elftal van de door de clubleiding onder vuur genomen en inmid dels weer gelijmde Johan Cruijff tegen Deportivo la Coruna op een gelijkspel van 1-1 steken. Voor het begin van de wed strijd werd Cruijff begroet met steunbetuigende spandoeken met onder meer teksten als: „Dank u Johan om bij Barcelo na te zijn" en „Cruijff, nu meer dan ooit". Na afloop verlieten de 80.000 toeschouwers teleur gesteld het stadion. Ook de spe lers verdwenen met gezichten als oorwurmen in de catacom ben, terwijl de gezichten op de eretribune bij het bestuur onder aanvoering van voorzitter Nunez ook al niet bepaald vro lijke trekjes vertoonden. Barcelona kwam op een ach terstand van 1-0 door een treffer van Radsjenko. Hoewel de Ca talanen in de tweede helft het spel dicteerden, resulteerde de overmacht in niet meer dan één treffer. Die kwam in de 59ste minuut van de voet van Abelar- do. Real Madrid keek in het eigen Bernabeu-stadion, voor 70.000 toeschouwers, in het duel met Zaragoza na een uur tegen een achterstand van 2-0 aan. Zamo- rano en Amavisca stelden in de laatste zeven minuten het waar schijnlijke ontslag van „gentle- mantrainer" Jorge Valdano uit: 2-2. Trainer Miera van Racing Santander kreeg wel zijn congé. Het bestuur van de degradatie kandidaat zette de oefenmees- ter zaterdag op non-actief om dat hij publiekelijk de aanhang en de bevolking van Santander had beledigd. Betis tegen Valladolid (3-0) eindigde met achttien spelers. Scheidsrechter Ibanez stuurde van iedere ploeg twee man het veld uit. Betis scoorde in de laatste zeven minuten. Engeland Met Manchester United wil het in 1996 nog niet zo vlotten. Een wgek na de ontluisterende 2-2 irt het bekerduel tegen eerste- divisieclub Sunderland, bleef de nummer twee van de ranglijst op 0-0 steken tegen Aston Villa. De achterstand op koploper Ne wcastle groeide tot negen pun ten. Watson bezorgdekoploper Newcastle de winst tegen Co ventry. Zijn doelpunt in de 44ste minuut was voldoende. Achtervolger Manchester Uni ted wordt op één punt gevolgd door Tottenham, dat met 1-0 van Manchester City won. Tot tenham ging door het doelpunt van Armstrong Liverpool op de ranglijst voorbij. De roemruchte club uit de havenstad redde vlak voor tijd nog een punt te gen Sheffield Wednesday, 1-1. Doelpuntenmaker was de trou we Welshman Ian Rush. Voor Arsenal scoorde Glenn Helder voor het eerst in 36 op tredens. Het was wel gelijk de winnende treffer. De Londense club steeg daardoor naar de vijf de plaats op de ranglijst. Middlesbrough verdiende ech ter beter dan de 3-2 nederlaag. Merson bezorgde Arsenal za terdag in de zevende minuut de leiding. De Braziliaan Juninho en Stamp zorgden ervoor dat Middlesbrough na een uur met 2-1 voor stond. Binnen een paar minuten was die voorsprong weg. Platt nam de gelijkmaker voor zijn rekening, vlak erna volgde de treffer van Helder. De Zweed Brolin was de tweevoudige doelpuntenmaker bij de 2-0 overwinning van Leeds tegen West Ham. Hekke sluiter Bolton Wanderers, de club van De Freitas en Sneekes, won voor het eerst in twaalf competitiewedstrijden. McGin- lay scoorde tegen Wimbledon vlak voor rust uit een straf schop. Schotland Koploper Rangers walste zater dag over Raith heen. McCoist maakte zijn veertiende doel punt. Gordon Durie scoorde de eerste twee van de vier treffers. Hij kwam daardoor naast Van Hooijdonk aan de kop van de topscorerslijst. Celtic had het moeilijk bij Aberdeen, waar doelman Snel- ders ontbrak. De thuisclub nam in de 18de minuut de leiding door Dodds. Na de rust sloeg Celtic in vijf minuten toe. Col lins maakte gelijk in de 50ste minuut en Van Hooijdonk werd vijf minuten later matchwinner. CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-5) NG6 Bolton W.-Wimbledon 1-0, Evertr, sea 1-1, Leeds-West Ham 2-0, it ted-Aston Vil. 0-0, Middlesbr.-Ars^ Nottingham-Southampt. 1-0, Ques Blackburn 0-1, Sheff.Wed.-Livery Tottenham-Man. City 1-0, Coventr, castle 0-1. Stand: Newcastle 22-'; n.United 23:42, Tottenham 23-41 pool 22-39, Nottingham 22-37 23-37, Aston Vil. 21-36, Leeds; Blackburn 23-35, Everton j Middlesbr. 23-33, Chelsea 23-33' .Wed. 22-26, West Ham 21-23.» don 23-21, Southampt. 22-20 22-19, Man. City 22-19, Queens'"1 18, Bolton W. 23-13. Cremonese-Milan 0-0, Fiorentina-f, 2-1, Inter-Roma 2-0, Juventus-B? Padova-Atalanta 3-2, Parma-Cagla Sampdoria-Vicenza 2-2, Udinese-fe Vol 2, Lazio-Torino 1-1. Stand: Milan Fiorentina 17-33, Parma 17-31, jj 17-28, Lazio 17-26, Roma 17-25. se 17-25, Inter 17-24, Vicenza' Napoli 17-23, Sampdoria 17-22,ft 17-22, Cagliari 17-20, Torino 17>i; 17-16, Piacenza 17-16, Padova Cremonese 17-11. S V0I Albacete-Atl.Madrid 1-1, Betis-Va' IV0 3-0, Barcelona-Deportivo 1-1, C<r m la-Espanyol 2-1, Vallecano-Bilbaoi Een gladgeschoren Eric Cantona (Manchester United) duelleert met Gary Charles van Aston Villa. De nummer twee van de Premier League zou op het eigen Old Trafford niet verder komen dan 0-0. foto»anp Madrid-Zaragoza 2-2, Oviedo-Men; die Sociedad-Santander 2-1, Salama villa 4-1, Tenerife-Gijon 3-0, Valere ta 3-0. Stand: Atl Madrid 21-49,C; tela 21-42, Espanyol 21-41, Bj 21-39, Valencia 21-36, Betis 21- Madrid 21-33, Deportivo 21-32,1 21-32, Bilbao 21-28, Celta 21-27, dad 21-26, Zaragoza 21-25, Gib) Oviedo 21-22, Sevilla 21-22, Salj 21-21, Albacete 21-21, Santandeii Vallecano 21-20, Merida 21-19, Va' 1 21-14 da SCH0] Hearts-Falkirk 2-1, Kilmarnock-Hi 3-2, Motherwell-Partick 0-2, Raith R. 4-0, Aberdeen-Celtic 1- aan kop: Rangers 23-56, Celtic' Hearts 22-31, Hibernian 22-31, Vijl 20-29, Raith R. 21-26. nif Coupe de France, le ronde, belanj L duels: Lyon-Auxerre 0-1, Monaco-IÈ nv., Rennes-Nancy 1-2, Gueugnon-l 1-2, Cannes-Perpignan 5-1, i Guingamp 2-2 nv., Paris SG-Cha's r, San il l ril I ill" ui. v 111 bourg 2-1 nv., Brest-Nice 1-1 nv nay-Metz 1-3, La Fleche-Martigijs Niorten Nice w.n.s., P.de-Roide-Bi 1-4, Blendod-Bastia 1-0, St.Quer,- Jl tes 1-7, St.Etienne-Saintes 5-0,'Sat Havre 0-3, P-sur-Eure-Montpell. 1-1 rei barcelona gpd Johan Cruijff en Barcelona- voorzitter Josep Nunez hebben een voorlopige vrede getekend. In een langdurig gesprek dat beiden dit weekeinde voerden, werd besloten dat Cruijff tot aan het eind van dit seizoen trainer- /coach van Barcelona blijft. In een interview vorige week in een Catalaanse krant liet de voorzitter nog weten dat de Ne derlander wat hem betreft kon opstappen. Het enige geschilpunt tussen voorzitter en trainer blijft het moment waarop het contract van Cruijff afloopt. Volgens Cruijff is dat in juli 1997, maar Nunez stelt dat Barcelona na dit seizoen geen verplichtingen meer heeft richting haar coach. De voorzitter was van mening dat veel problemen zijn terug te voeren op het onnavolgbare ge drag van Cruijff. Hij is in zijn uitspraken over anderen vaak te ongenuanceerd". Cruijff rea geerde zaterdag positief op de verzoenende woorden van Nunez en zei op een persconfe rentie dat hij het volledig eens is met zijn voorzitter. „Als er me- P0R1 |jj| ningsverschillen zijn, zijn ze op dit moment niet van belang. De club heeft momenteel rust no dig." Hij deed een oproep aan de supporters zich honderd procent op te stellen achter het team. De ommezwaai van de voor zitter van Barcelona had duide lijk te maken met de golf van kritiek die de afgelopen week over hem is heengestort. Uit en quêtes werd duidelijk dat een meerderheid van de Barcelona- aanhang zich achter de trainer schaarde en dat nog steeds doet. 'Doorzakken' met PSV nekte De Mos Bremen Willi Lemke, manager van Werder Bremen, heeft in Welt am Sonntag opening van zakgn-gegeven over het ontslag van Aad de Mos. Het belangrijkste verwijt dat de trainer kreeg was dat bij na de nederlaag in de Europa Cup tegen PSV tot diep in de nacht met zijn voormalige ploeggenoten had doorgezakt in een lokaal café. En bovendien met hen terugvloog naar Eindho ven. Ook stoorde Lemke zich aan het feit dat De Mos onmiddellijk na zijn aanstelling drastische wijzigingen doorvoerde. Volgens de manager was de afspraak gemaakt dat veranderingen van het succesvolle werk van voorganger Otto Rehhegal, die Werder veertien jaar diende, behoedzaam zoudqn plaatshebben. Dörner opvolger De Mos bremen Hans-Jürgen Dörner wordt de nieuwe trainer van Wer der Bremen. De 100-voudige DDR-international is opvolger van Aad de Mos, die vorige week bij de Duitse club werd ontslagen. Thomas Wolter, oud-speler van Werder Bremen en nog lid van de spelersraad, bevestigde gisteren de komst van Dörner. De 44- jarige trainer wordt zondagavond officieel voorgesteld. Maandag zal hij de eerste training bij Werder leiden. Dörner werkte voor de Duitse voetbalbond. Hij was verantwoordelijk voor het natio nale elftal onder 18 jaar. De DFB heeft zijn wens tot contract breuk ingewilligd. CAF zint nog op sancties tegen Nigeria port-elizabeth De Afrikaanse voetbalfederatie (CAF) neemt voor de finale van de Afrika Cup, op 3 februari, een standpunt in over de afmelding van Nigeria. De titelverdediger is afwezig, omdat volgens de legerleiding van het land de Zuidafrikanen de veilig heid van de spelers niet konden waarborgen. Voorzitter Issa Hayatou van de CAF wilde na de wedstrijd tussen Ghana en Ivoorkust niet vooruitlopen op eventuele sancties te gen Nigeria. Volgens de reglementen van de CAF had Nigeria zich twintig dagen voor de start van het evenement moeten af melden. Dat gebeurde niet. Door de te late afmelding kan Nige ria voor de twee komende afleveringen worden uitgesloten. cordobaanp De Nederlandse zaalvoetballers zijn bij het Europees kampioen schap in Cordoba als zesde en laatste geëindigd. In de strijd om de vijfde plaats verloor Oranje met 3-4 van Oekraïne. De nederlaag kreeg overigens pas in de verlenging - vijf minu ten volgens het sudden death- principe - gestalte. De Europese titel ging naar Spanje. In de finale versloegen de Spanjaarden de Russische ploeg met 5-3. Grote man bij Spanje was Vicentin met vier treffers. Voor de Russen scoorde Eremenko twee keer. België werd derde. Het versloeg Italië na verlenging met 3-2. De tot zes spelers gereduceer de ploeg van bondscoach Ron Groenewoud, die vorige week vier man en niet de minsten uit de selectie verwijderde wegens hun nachtelijke escapade, be gon zaterdag overtuigend. John de Bever demonstreerde dat met het openingsdoelpunt. Al lengs kregen de Oekraïners meer vat op het duel. Dat resul teerde in treffers van Kosenko en Oessakovsky. Vlak voor rust herstelde Anouk Roest het evenwicht. Snel na de hervat ting kwam Oekraïne door Fedo- renko opnieuw op voorsprong, maar de reactie van Erik Merk kwam nog geen minuut later. In de extra tijd scoorde Mos- kvytsjov als eerste. Remco Torken scoort nog steeds aan de lopende band. De Leidse spits van Lokeren bracht zaterdagavond met twee goals zijn totaal op 20. De voetballer loopt bij de koploper van de Belgische tweede klasse nu één op één. Met de treffers tegen St. Niklaas leverde de 24-jarige Torken een belangrijke bij drage aan de 3-2-overwin- ning. „Ik had nooit verwacht dat het zo goed zou gaan hier," zegt Torken. „Ik kan mijn produktie niet echt ver klaren. Maar je moet niet vergeten dat Lokeren de eer ste club is waar ik elke week in de basis sta. In Nederland was dat niet het geval bij de clubs die ik daar had." Tor ken speelde betaald voetbal bij Den Haag, TOP Oss en VW. De lange centrumspits heeft na dit seizoen nog een contract voor twee jaar in België. Hij heeft nog niets ge merkt van belangstelling van andere clubs. „In Nederland gaat de topscorer van de eer ste divisie vrijwel zeker naar een grotere club, maar hier is dat anders. De speler die vo rig jaar bij Moeskroen in de tweede klasse meer dan der tig goals maakte, speelt daar ook nog steeds. Tot nu toe is er nog niemand bij me ge weest en ik heb het hier uit stekend naar mijn zin." Belenenses-Boavista 1-2, Chaves-' $ti ras 1-0, Amadora-Braga 4-2, G.» Leca 0-0, Maritimo-Leiria 1-0, Sj Porto 0-2, Tirsense-Farense 2-1, raes-Campomaio. 4-0 Stand a, to 18-48, Sporting 18-40, B 37, Benfica 18-37, Maritimo 18-3 lenenses 18-26, Salgueiros 18-26,1 raes 18-25, Braga 18-23, Felguf.- 22, Amadora 18-21, Leiria Vicente 18-18. uii 4fl«4!uj Johannesburg Groep A: Zuid-Afrika-Kameroen 3-i 14. Masinga 1-0, 37. Williams 2 Moshoeu 3-0. Scheidsrechter: (Mar). Toeschouwers: 60.000. Zambia-Algeri|e 0-0. Scheidsrecht jsaim (VAE). Toeschouwers: 6O0Q D: Ghana-lvoorkust 2-0 (1-0). 19.1 sei 1-0, 69. Abedi Pelé 2-0. Scheidsr |e, Masayoshi (Jap), Toeschouwers:40 CONCACAFGOL ve Anaheim, groep B: Brazilië-Canada 0). 3. Andre Luis 1-0, 6 Caio 2-0,1 vio 3-0, 66. Radzinski 3-189. Lea 1. Groep C: Verenigde Staten-Trirt Tobago 3-2 (2-2). 6. Dwarika 0-1,1 nalda 1-1, 34. Wynalda 2-1, 43.5 2-2, 53. Moore3-2. EKZAAM - Cordoba, om vijfde plaats: Nederla: raine 3-4 n.v. (2-2, 3-3) 8. De Bei 16. Kosenko 1-1, 18. Oessakovsl 20. Roest 2-2, 22. Fedorenko 2! Merk 3-3, 42. Moskvytsjov 3-4. Ot plaatsf België-ltalië 3-2 n.v. (22 10. Cocco 1-0, 11. Piccinini 11 Qi Beyers 2-1, 40. Caleca 2-2, 44.14 - 2. Finale: Spanje-Rusland 5-3 (21 Vicentin 1-0, 19. Kisselev 1-1,20. to 2-1, 21. Eremenko 2-2, 26. Vit; lp, 2, 27. Vicentin 4-2, 31 Eremeri lc' 33. Vicentin 5-3. Eindstand: 1. Spa f' Rusland, 3. België, 4. Italië, 5. W p 6. Nederland. OEFEM If DHC (le klasse)-De Graafschap 11 Doelpunten: Viscaal 2, Breetveld. Drachten (le klassel-Heerenveenl 3). Doelpunten: Wouden 2, Pastoor,! grt Zuurman, Tomasson. Barbados-Dordrecht'90 1-5 (0-2). punten: Van der Laan (4), Van der11;2(1 FC Antwerp (Bel)-Sparta 2-2 (1-0) punten Antwerpen: Owolabi 2; i Krijgsman 2. KV Mechelen (Bel)-Roda JC 1-2 0 Doelpunten, KV Mechelen: Dodt m JC: Graef en Ooijer. Eendracht Aalst (Bel)-Fortuna Sitö J1 (0-0). Doelpunt: Jeffrey. ARC (le klas)-De Graafschap 14 Doelpunten De Graafschap: strafschop), Fuchs. FC Zwolle-Go Ahead Eagles 14 L Doelpunten: Knippenberg 1-0, Micfiji FC Den Bosch-NEC 1-3 (1-2). I NEC: Langerak, Sumiala, Kot Bosch: Van Helmond. Germinal Ekeren (Bel)-FC Twente! 0). Doelpunten Germinal: Hofmans; 16 Nil; Twente: Hoogma en Ellerman.5 derheid: Tahamata ontbrak bij 6? wegens lichte blessure. Den Bosch: RKC-TOP 3-1 (1-1). D ten RKC: Petrovic 2, Wijnhard; T Olympisch kwalificatie^ j Adelaide. Zone Oceanië: Australiê- 9-1 (3-0), Fiji-Salomons Eilanden1 gewonnen openingsduel vlissingen gpd De transfer van Peter van Vos sen naar Glasgow Rangêrs is onzeker. Oleg Salenko, de Rus sische spits die Glasgow Ran gers wil ruilen voorVan Vossen, is in het afgelopen weekeinde nog niet tot overeenstemming gekomen met Istanbulspor. „Al leen als Salenko voor Istanbul spor tekent, gaat de transfer door", zei Peter van Vossen dit weekeinde. Veel tijd voor on derhandelen is er niet meer. Vandaag sluit de Turkse trans fermarkt. Het was de bedoeling dat Pe ter van Vossen zich vandaag zou melden in de Schotse hoofdstad. Vrijdag tekende hij een contract, dat hem voor drie en een halfjaar bindt aan Glas gow Rangers. „Dat contract is pas geldig als Salenko tekent bij Istanbulspor", zei Van Vossen. De leiding van de Schotse club heeft de Rus onder druk gezet. Manager Walter Smith heeft Salenko laten weten, dat hij beter kan vertrekken, omdat hij niet past in zijn concept en in Glasgow slechts zeker is van een tribuneplaats. Peter van Vossen hoopt dat Istanbulspor en Salenko elkaar alsnog vinden. „Glasgow Ran gers heeft een goede indruk op mij gemaakt. Een absolute top club. Met Smith heb ik een goed gesprek gehad over tactische zaken. En zeg nu zelf? Het zou toch fantastisch zijn om van de kelder van Europa over te gaan naar een ploeg, die waarschijn lijk volgend jaar weer in de Champions League speelt. De Zuidafrikaan Philemon Masinga gaat Kameroen-verdediger Bahanac Song voorbij in het met 3-0 door het g van de Afrika Cup. foto anp kitzbühel dpa/rtr kaapstad «gpd Het leek zaterdag, alsof de Zuid afrikanen de Afrikaanse voet balcup al binnen hadden, zo enthousiast werd er gereageerd op de 3-0 overwinning die de Bafana Bafana haalden op de Onoverwinnelijke Leeuwen uit Kameroen. Vooral in Soweto en Johan nesburg ging de bevolking mas saal de straat op. En hoewel de ploeg uit Kameroen bepaald niet sterk had gespeeld, meen den krantencommentaren gis terochtend dat Zuid-Afrika na deze overwinning zonder enige twijfel één van de favorieten van het toernooi was. Al tijdens de openingscere monie gingen de toeschouwers uit hun bol, hoewel er voor de genen die de opening van de wereldkampioenschappen rug by in juni in Kaapstad hadden gezien, geen verrassingen wa ren. Van president Nelson Man dela in teamshirt tot het stunt team van de luchtmacht dat rooksporen in de kleuren van de Zuidafrikaanse vlag uitstootte en een extreem laag overvlie gend passagiersvliegtuig van de nationale luchtvaartmaatschap pij SAA was het een herhaling van het toenmalige spektakel. Uitverkocht De Bafana Bafana, zoals de geu zennaam,van het gastland luidt, speelden voor een vrijwel uit verkocht FNB-stadion in So weto. Maar hoewel het team zelf van gemengde samenstel ling is, was op de tribunes te zien dat de rassenscheiding in de Zuidafrikaanse sportwereld nog niet echt is opgeheven: vrij wel alle toeschouwers waren zwart. De Zuidafrikaanse natio nale rugbyploeg, die was komen opdagen bij de openingscere monie, vormde de opvallende uitzondering. Dat een uitverkocht stadion uitzondering zal zijn bij dit toer nooi, maakte de opkomst bij de twee wedstrijden die gisteren werden gespeeld duidelijk. Zo wel Algerije-Zambia (0-0) als Ghana-lvoorkust (2-0) werden gespeeld in halflege stadions. Oostenrijk juichte dit weekein de tijdens de roemruchte Hah- nenkammrennen om de we reldbeker. Oudgediende Giinther Mader werd zaterdag bejubeld na zijn overwinning op de afdaling, de eerste in zijn dertienjarige loopbaan. De 31- jarige routinier won ook de combinatie. Na de Zwitser Pirmin Zur- briggen en Mare Girardelli (Lux) is Mader de derde alpine-skiër met triomfen in alle vier de dis ciplines. Met zijn overwinning vergaarde Mader 200 punten, jnaar in de stand om de wereld beker staat hij nog ver achter Lasse Kjus (956 punten). Tomba (616) en Michael von Grünigen (590) volgen. Een dag later vierden de( tenrijkers in Kitzbühel feest Thomas Sykora. De 27-jarig1 pine-skiër won de slalom o| Streiff. Hij versloeg favoriet berto Tomba. Sykora bezot zijn landgenoten hartklop gen. De tijd van Tomba twee manches van 1.34,30 onoverbrugbaar. De Nedett tenrijker stuntte echter en* delde een vierde achtereen gende slalom-zege van tomba". „Winnen in eig vóór Tomba en Kosir. D een jongensdroom" jubelde kora. In .Garmisch Partei chen viéraen de Duitsers dag dubbel succes van Seizinger en Martina Ertlop Super G.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 14