Slachthuis slaat geen groj dode huisdieren meer op Paus ontvangt Boutros Ghali Bisschoppen willen weer naar Acht Mei Beweging Leidse ambtenaren aan de slag in Zuid-Afrika Voltallige gemeenteraad op bezoek in Morskwartier Leiden Zusterhuis tegen de vlakte Kerk Samenleving DINSDAG 9 JANUAR11996 972 leiden wim koevoet D66-vvethouder Pex Langen- berg (D66) wisselt twee Leidse ambtenaren uit met enige col lega's uit het Zuidafrikaanse Kast-London. De twee, R. Roos van de dienst milieu en beheer en A. van Dijk van bouwen en wonen, reizen in februari af en verblijven drie weken in het Zuidafrikaanse. Langenberg geeft hiermee gevolg aan de afspraak die hij in september hierover heeft gemaakt met de burgemeester van East-Lon- den, L. Nazo. De weg voor dergelijke uit wisselingen en stedenban dachtige activiteiten met Zuid afrikaanse gemeenten is vrij sinds april 1994 toen het apartheidssysteem werd afge schaft. Voordien maakte Lei den deel uit van het platform waarin lagere overheden geza menlijk ageerden tegen de apartheid. Leiden onderhoudt reeds stedenbanden met het Poolse Torun en het Nicaragu aanse Juigalpa. Leiden zou volgens Langen berg de Zuidafrikaanse stad vooral van dienst kunnen zijn bij de uitvoering van een zoge heten Reconstruction and De velopment Programme voor het onderdeel Duncan Village van East-Londen; een project vergelijkbaar 'Binnenste Be ter', de grote opknapbeurt van de Leidse binnenstad. De ambtenaren Roos en Van Dijk moeten nagaan waaruit Leidse bijdragen aan dit project zou den kunnen bestaan. leiden wim koevoet Het Morskwartier krijgt op 27 januari bezoek van de voltallige Leidse gemeenteraad, inclusief burgemeester en wethouders. Op deze wijze wil de gemeente de contacten aanhalen met de ingezetenen van de stad. Geble ken is dat die de namen van raadsleden nauwelijks kennen en hen zelden raadplegen. De ontmoeting is geregeld door de gemeente, de Leidse Welzijns organisatie en het samenwer kingsverband van bewonersver enigingen. De wijkdag wordt grotendeels afgewerkt in buurt- chef henny van ecmond. 071-5356414, plv -chef hans koenekoop) huis Morschwijk aan de To paaslaan. Vragen De wijkdag is vooral bedoeld voor bewoners, jong en oud, van Hoge en Lage Mors, Kop- pelstein en de Morskant van Transvaal. Ze kunnen vragen stellen discussies aangaan en problemen voorleggen. Raads leden gaan op verzoek mee 'op excursie' in de wijk of bij ie mand op de koffie. Behalve de gemeentepolitiek, zijn ook de politie, woningbouwverenigin gen en het buurtwerk vertegen woordigd. Zaalvoetbaltoernooi politiekorpsen Liefst 42 zaalvoetbalteams doen vrijdag mee aan een groot interna tionaal toernooi voor politiekorpsen in de Leidse Groenoordhallen. Er doen teams mee uit Schotland, Denemarken, Duitsland en Bel gië. Volgens de organiserende Leidse Politie Sportvereniging is dit het grootste toernooi in Europa dat in één dag wordt afgewerkt. Het politiekorps Hollands Midden is in het toernooi vertegen woordigd door teams uit Leiden, Leiderdorp, Noordwijk, Krimpe- nerwaard, Gouda en Waddinxveen. De gemeente Leiden neemt ook deel aan het toernooi met teams van de belastingdienst, de brandweer en de dienst parkeerbeheer. Het toernooi is van 9.30 tot 16.30 uur. r leiden De sloop van de villa en het zusterhuis bij huize Groenhoven is begonnen. Over twee maanden hoopt woningbouwvereniging De Sleutels aan de Witte Rozenstraat te starten met de bouw van 21 oude renwoningen. Een project dat voor nogal wat onrust in de straat heeft gezorgd. Want wie zegt dat de ge vels niet gaan scheuren als de heiers in maart aan het werk gaan. Om die ongerustheid weg te nemen, heeft de gemeente een delegatie van omwonenden uitgenodigd voor het overleg over de heiwerkzaamhe den. Hoe het slaan van de palen in zijn werk gaat wordt in dat overleg bepaald. Misschien moeten de pa len worden 'geschroefd', in plaats van geslagen. Maar daar is volgens een woordvoerder van de gemeente nog geen zinnig woord over te zeggen. foto loek zuyderduin Dode paarden en andere grote 'huisdieren' kunnen niet lan ger naar het slachthuis aan de Pasteurstraat worden gebracht om te worden opgeslagen. In woners van Leiden kunnen er alleen nog met hun dode hon den en katten terecht, als ze deze beesten tenminste niet willen begraven of cremeren. Met het oog op de sluiting van het slachthuis is de capaciteit voor het bewaren van 'destruc- tiemateriaal' beperkt. Dat be tekent ook dat bedrijven, en daaronder vallen ook dieren artsen, niet langer van de op slag bij het slachthuis gebruik kunnen maken. Voor hen geldt een overgangsregeling. Zij kunnen tot 1 februari met hun dode dieren naar het slacht huis. Daarna moeten 2 met een destructiebi te het Brabantse Son. Dj komt dan bij de b langs om de dode bet te halen. jj Normen In het slachthuis word ia januari niet meer geslaa gebouw voldoet niet ropese keuringsnormei ?r< BURGERLIJKE STAND LEIDEN - Geboren: Lisa dv. I.R. van Weerlee en M.A. Overduin Jordi Hendrik Maria zv, H. Smit en M P. van Zeist Fredericus Petrus Maria zv. F.T M. Bergman en C.A.M. Kraan Nathalie Elsa Gertrude dv. G.J. Ligthart en M.B.H.G E. Eijck Bad- reddine zv A.EI Khattabi en H. Be- nissaid Nando Jeroen zv. A.N.L. Schalks ên O.M.H.I. Brandes*Theo Sebastiaan Michiel zv. M.T.C. Hoedt en A. van der Schaar Lars zv. H. de Ruiter en M. van de Water Mare Alexander zv. A.C.N. Uljé en D.J. Kouer Gökcen zv. I. özdemir en N. özdemir Samir Farid zv. F.G. Bouw meester en L. Ayyadi Samuel Leo- narduszv. F.J.M Luijben en A.G.A. van der Geer Johannes Jacobus zv. J.J. van Overbeeke en H.S.M. Ver haar Patricia dv. J. de Swijger en J.C.M. van der Werf Jeroen zv. S F. Ooms en A. ledema Qin Whang zv. F. Jiao en X. Gao Max Martinus zv T.A.E. Glasbeek en F.C. Boelee Sophia Maria dv A.J.B. Sebrechts en A.M. van Rijn Renzo zv. A. Springer en J M.Y. Riebeek Farina Nadjma Gatoen dv. M.A. Soekhai en H. Ab- doel Suzan dv. P Hollaar en J, Vis ser Anthony Leiden zv. A.J. Draper en A N. Sakellanou-Draper Len zv. J M. Koster en J. Heemskerk Joyce Rosa dv. S.C. van der Lans en M C. Hölscher Joanne Wilhelmina dv. W.A.M Heemskerk en A.J. van den Berg Christa Maria dv. R.J.T. Vis sers en M. Bernard Thijs zv. A.J. Steenvoorden en B.C. Ike Barry Franclscuszv. M.F. Swinkelsen D.C. Varkevisser Gino Martino zv. M. de Kleijn en C M. Matters Trishla Roshm dv. Kamal Sira en D. Ja- geswar Jan Frederik zv. J.M.G.M. Ramackers en H.J. Schotsman Thierry Georgie zv. D. Wielkens en J.S. Fengler Lennart zv P. Hakker en A.C.C. Zitman Colin Philip zv. E. Tibben en N.V. Hondebrink Violet Rebecca dv. G.C.N. Mank en M.M.L. Langeveld Cornelia dv. L.T. Schaap en C.D. van der Plas Marjon dv. E. Schaap en R. Haasnoot Davey Leo- nardus IJsbrand zv. G.A.C. van der Ham en J.C. van den Ing Jasper Da vid zv. M. van der Sman en E.C. Jo- ziasse Johannes Jacobus zv. J.J. Montanje en G.H. van der Putten Daisy Koosje dv. J.C. van den Burg en S.R. Overdijk Loudi Evie Jenni fer dv. A.L. van Olst en J. Wessels Laura dv. H. Dommerholten M.N. Thalen Hannah Marguerita dv. M. van der Plaat en M.J. Zwart Kirsi Maria Alida dv. E.G.J. van Eekhout en J.A.M. Tesselaar Max Gijsbert zv. J.J. Leeflang en J.A. Garstman Timothy Jacobus zv. L D J. Wiggers en E. van Groningen Shirley Christi na Wilhelmina dv. R.C.J. de Bruyn en C.H. Guijt Jochem Petrus zv. P.JM Paardekooper en P.A. MVork Furkan zv. Y. Karadal en M. Kara- dal Barbara Noëlledv. D.J. Brink en D.H.M. Musters* Mara Joliekedv. R. Andriessen en M. van Leeuwen Lorenzo zv. E. Nieuwenburgen M. van der Zeeuw Charlotte Janine Tosca Josine dv. V.J.R.T. Willems en Th.A.G.M. Cremers Lina dv. W.F.M, de Vries en X. P. HAartse Dirkje Willemina dv. G.P.J. Kuijten W.J. Kuijt Fabiënne Louise Cornelia dv. R.A. Lammens en A.C.M. Oostdijk Dylan zv. F A T J. Hoogervorst en S.S. Sluiter. Overleden: G. Martijn.geb. lOaug. 1908, geh. gew. met H. Neuteboom J.J.P. Zaaijer, geb. 5 dec 1916, vrouw G.J M. Houtenbos, geb. 8 ju ni 1952, man A. van der Loo, geb. 26 feb. 1930, man K. Breeveld, geb. 12 nov. 1919, man* A. Rudolphus, geb. 1 sept. 1935, ev J. Engels J. Dongelmans, geb. 19 april 1929, ev A.C. Schriek D.M. Bruijn, geb 26 okt. 1919, man W.A. van Emden, geb. 6 juli 1934, man W.H. Oostdam, geb. 5 april 1927, man M. Ouwerkerk, geb. 31 jan. 1909, ev W. Bodrij Chr. van Helden, geb. 16 juni 1907, geh. gew. met F Laurier W. Ju, geb. 28 nov. 1945, man F.W.P, Warmenho- ven, geb. 11 juli 1934, man J.C. Veefkind, geb. 3 okt. 1954, man W.A.M. van der Lans, geb. 31 juli 1994, zoon J.J. Mastenbroek, geb. 20 juni 1936, man M. Keijzer, geb. 14 okt. 1928, geh. gew. met P. Utrecht W. van Daalen, geb aug. 1917, geh. gew. met Wi ten M. Glas, geb. 10 sept, f man C. de Jonge. geb. 23 4 1907, man *C.J. Selhorst, 9 april 1920, man G. van Ro geb. 14 okt 1916, man M bout, geb. 3 nov. 1912, met J.P. Kooreman F. Hofn geb. 4 sept. 1946, man J.l man, geb. 27 maart 1915, g|^ met C. Siebert G. de Wind, aug. 1920, man G.C. van c geb. 28 nov. 1910, vrouw Bosman, geb. 8 maart 1939 Molenkamp H. Colpa, geb. 1929, man E.J. Bel, geb. 1912, geh. gew. met J. Warr s H.G. Janssen, geb. 12 majfl man C.G. Reijken, geb. 26 1901, geh. gew met D. Scht S.W. Straver, geb. 15 nov. 1' geh. gew. met N. Wildschut* a Tjebbes, geb. 30 jan. 1928, Naber G. van de Wetering, jjjf dec. 1913, geh. gew. met B. B. de Vogel, geb. 29 nov. 1 geh. gew. met S. Stikkelorun Bijlsma, geb. 29 aug. 1943, J. de Vries, geb. 12 febr. 19! C A.J. van Huizen, geb. 31 m y 1936, man J.A. Oudshoorn r 30 jan. 1940, geh. gew met H.J. Peschier, geb. 31 jan. man E.M. Bovendorp, geb. 1980, vrouw. M.J. van den geb. 17 aug. 1912, geh. gew de Graaf P. Segaar, geb. 2!" 1898, man* P.M.C. Mous.g aug. 1930, man* H.J. Siebe 29 juli 1929, ev T. Stoof *C." van der Voorn, geb. 2 juni 19 l/i J.J. van Nuland *J. van Rie jan. 1905, geh gew. met J. B.T. Christiaanse, geb. 2 apr man E. Jonker, geb. 24 apr Gehuwd: E. Hermsen en S. R® gen H. Struving en M.J. He J R. Eikelenboom en A.M. Schaik J.J.H. Seelen en M. O.C.A.R. Admiraal en I.H.D pink M.A. Ziskind en I.C. Li J.T.v n Til en A.B. Overhar redactie dick van der plas. 071 -5356481 BUITENLAND KORT Kerstfeest Voor het eerst sinds 3,5 jaar viert de servisch-orthodoxe metropoliet Nikolaj van Bos nië het orthodoxe kerstfeest in Sarajevo. Ongeveer hon derd mensen waren gisteren aanwezig bij een dienst in de Kerk van de Heilige Aartsen gelen Michael en Gabriël in het oude deel van de Bosni sche hoofdstad. In de ortho doxe kerken neemt het kerst feest drie dagen in beslag. De recente vredesakkoorden voor het voormalige Joego slavië hebben het bezoek van de metropoliet mogelijk ge maakt. Een vertegenwoordi ger van EU-afgevaardigde Carl Bildt heeft bemiddeld. Hoewel metropoliet Nikolaj in 1992 werd benoemd, heeft hij zich als gevolg van de oorlog nooit in Sarajevo, zijn zetel, gevestigd. Net als de meeste hoge geestelijken in de Servisch-Orthodoxe Kerk heeft metropoliet Nikolaj zich steeds achter de Bosnisch- Servische leider Radovan Karadzic geschaard. Nikolaj droeg de kerstmis niet in de servisch-orthodoxe kathedraal van Sarajevo op omdat die door het oorlogs geweld is beschadigd. Apart De streng-islamitische rege ring van de Maleisische deel staat Kelantan heeft bepaald dal supermarkten in de hoofd stad Kota Baai gescheiden rijen moeten vormen. De maatregel is onderdeel van de pogingen van de regeren de Maleisische Islamitische Paaij om de islamitische wetgeving in de deelstaat door te voeren. Het parle ment heeft strafwetten aan vaard die diefstal bestraffen met het afhakken van lede maten en overspel van vrou wen met steniging. De wet ten kunnen echter niet wor den toegepast, omdat daar voor de nationale grondwet moet worden veranderd. De islam is in Maleisië de staats godsdienst. Kelantan is de enige deelstaat waar de op positie aan de macht is. De gematigde federale regering van premier Mahathir Moha mad is sterk gekant tegen het islamitische bewind in Kelantan. vaticaanstad rtr/afp/cic Paus Johannes Paulus II heeft gisteren in het Va- ticaan een korte ontmoeting gehad met VN-se- cretaris-generaal Boutros Ghali. In het gesprek, dat een kwartier duurde, spraken zij over de Ver enigde Naties, de vrede in het voormalige Joego slavië en het vredesproces in het Midden-Oosten, zo meldden bronnen in het Vaticaan. Boutros Ghali zei na afloop dat hij de 75-jarige kerkleider heeft bedankt voor diens toespraak tot de Verenigde Naties in oktober. ,,Het was een on vergetelijk bezoek en een zeer belangrijke toe spraak", aldus de VN-secretaris-generaal. „Hij heeft de internationale gemeenschap het belang van een familie van naties duidelijk gemaakt." De paus riep de VN in oktober op om boven de „kille status van een administratief lichaam" uit te stijgen en een moreel centrum voor de hele wereld te worden. Alle landen moeten volgens de paus het gevoel krijgen dat ze tot één familie van naties behoren. Boutros Ghali, die sinds zondag in Italië is voor een driedaags bezoek, had ook een ontmoeting met kardinaal Angelo Sodano, staatssecretaris van het Vaticaan. 'Ter Schil re moet wel toestemming geven hilversum anp De Bredase bisschop T. Mus- kens vindt dat er ook dit jaar weer bisschoppen naar de ma nifestatie van de Acht Mei Be weging moeten gaan. Bisschop J. ter Schure van Den Bosch, in wiens diocees de manifestatie plaats heeft, moet echter wel zijn goedkeuring daartoe verle nen. Muskens zei dat in het RKK/KRO televisieprogramma Kruispunt. De manifestatie van de ver nieuwingsbeweging ih de Rooms-Katholieke Kerk is dit jaar op 1 lemelvaartsdag, 16 mei, in Den Bosch. De bisschop van de Brabantse stad, Ter Schure, staat zeer kritisch tegenover de Acht Mei Beweging. Volgens Muskens hangt het af van het overleg van de bisschoppen of er weer bisschoppen naar de manifestatie gaan. „Maar ik denk niet dat wij naar de Acht Mei Beweging kunnen gaan zonder dat mgr. Ter Schure dat goed vindt", aldus Muskens. De Bredase bisschop bracht vorig jaar samen met zijn Rot terdamse collega Van Luyn een bezoek aan de jaarlijkse mani festatie van de beweging. De manifestatie had toen plaats in Den Haag, dat binnen het dio cees van Van Luyn valt. Het was de eerste keer dat er leden van de Nederlandse bisschoppen conferentie aanwezig waren op een manifestatie van de in 1985 opgerichte beweging. Muskens is positief over het bezoek van vorig jaar, dat past in het streven van de bisschop pen naar meer dialoog in de Nederlandse kerkprovincie. „Het heeft de sfeer ontdooit", aldus de bisschop. „Er zijn har telijke contacten geweest en er is reden tot optimisme voor de toekomst." Muskens noemde in de uitzending de Acht Mei Be weging een 'focuspunt' dat de bisschoppen moeten gebruiken voor de dialoog in de kerk. Duitse rechtbank: geen vervolging Turkse christenen koblenz/groningen dpa/anp Syrisch-orthodoxe christenen uit Turkije die in Duitsland asiel hebben aangevraagd, kunnen worden uitgezet. Ze staan in Turkije niet aan politieke ver volging bloot. Dat oordeelde het gerechtshof in Koblenz gisteren. In Turkije hebben syrisch-or thodoxe christenen volgens de rechters geen „concreet gevaar voor lijf, leven of vrijheid" te duchten. Daarmee wees het Duitse ge rechtshof de eis van een Turks syrisch-orthodox gezin tot er kenning van hun asielaanvraag af. Het gezin beweerde zowel door de Turkse veiligheidstroe pen als de Koerdische guerrilla beweging PKK in zuidoost-Tur- kije te zijn vervolgd. Volgens de rechters is er echter geen sprake van politiek gemotiveerd ge- wejd in de zin van de Duitse asielwetgeving. NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te Hollandscheveld (bui- tengew. wijkgem.) A. Beider te Nieu Aangenomen: naarOosterbierum (Sow) en Wijnaldum drs. J.A. Berk- hei|, kandidaat te Katwijk GEREF.KERKEN Beroepbaarstelling: mw. drs. E. Huls- BEROEPINGSWERK man, Blankenstraat 131 huis. 1018 RV Amsterdam. GEREF. KERKEN VRIJG. Bedankt: voor Enschede-Oost J. Boersma te Harderwijk. Beroepbaarstelling drs. R.D. Anders on. Dr. A.E. Remouchampsstraat 13. 2235 AH Valkenburg (Z.H.); tel: 071-4016048. GEREF.GEMEENTEN Bedankt voor 's-Gravenzande en voor Rilland-Bath A. Bac te Bodegraven; voor Poortugaal J. Kareis te Oude- mirdum; voor Aalburg M. Mondriate Waardenburg; voor Capelle aan den IJssel-West G.J. van Aalst te Ridder kerk. DE SPITS Het werk van oude bouwmeesters gezien door de lens van fotograaf Loek Zuyderduin. Vandaag in De Spits: De H. Bernarduskerk in Hazerswoude-Rijn- dijk, ook wel Scheepjeskerk genoemd. O F Rooseveltstraat 82 Postadres; Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-5128030 DIRECTIE B. M. Essenberg, G. P. Arnold (adjunct), J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, F. Nypels, H. G. van der Post (adjunct) PUBLIC RELATIONS W. H. C. M. Steverink 071-5356356 OMBUDSMAN R. D. Paauw 071-5356215 Tel. dag. 9.30 - 11.30 uur of per post. REDACTIE G.J Visser, chef redactie nieuwsdienst/kunst H.W. van Egmond, chef red. Groot Leiden A.J B.M. Brandenburg, chef eindredactie regio F. Blok, chef eindredactie algemeen W.F Wegman, chef red. Duin- en Bollenstreek W Spierdijk, chef sportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) KANTOOR 071-5356356 Redactie; 0 Hoofdredactie. D ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot RUBRIEKSADVERTENT1 Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot ABONNEMENTEN bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per maand (autom. betaling) per kwartaal (acceptgiro) per kwartaal (autom betaling) per jaar (acceptgiro) per jaar (autom betaling) VERZENDING PERPOSt per kwartaal (NL) LEIDSCH DAGBLAD OP CASSE1 Voor mensen die moeilijk lezen, s hebben of blind zijn (of ei dicap hebben), is een san regionale nieuws uit het Leidsch geluidscassette beschikbaar. Voor 0486-486486 (Centrum vc K N H U ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis: vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 woensdag 13,00 t/m vrijdag 13.00, Diaconessenhuis: maandag t/f 8.00 tot 17.00 en vanaf dinsdag 17.00 tot woensdag 8.00; St. Elisa kenhuis: dagelijks. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19 45 uur Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, v ners bovendien van 10.30-11.15 uur en van 19.45-21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00- 15.30 uur en 19.00-19.: na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19 00 uur, na overleg met de dienstdoe pleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15uuren 19.00-19.45 uur RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel 071-5454545): dagelijks 14.00-15 00 uur en 18.30-19.30 uur en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur Kraamafdeling; 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voorvaders uur). Kinderafdeling: 14 30-19 00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.31 18.30-19.00 uur. Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uui en II daarnaast ook 11.15—12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.0 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur. 19.00-20.J leen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, voor part ners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er eer zoek mogelijkheid in overlee met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- e kunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur: oogheell heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15 uur babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak.

Leidsch Dagblad | 1996 | | pagina 12