Herijgers muist er stiekem tussenuit De trainer is de uitdaging voor Yassine Abdellaoui Sport Solozeiler Henk de Velde kiest het ruime sop Bolten verrast Kroatische basketbalploeg misdraagt zich in Leiderdorp 1 VRIJDAG 29 DECEMBER 1995 Meesternorm voor Dennis de Vreugt Groningen Dennis de Vreugt heeft in de open grootmeester- groep van het Koop Tjuchem schaaktoernooi in Groningen zijn eerste meesternorm behaald. De 15-jarige Lissenaar scoorde gis teren het beslissende punt tegen de Duitse internationale mees ter Weyrich. Na negen ronden heeft De Vreugt 5 1 2 punt. In to taal moet hij drie normen scoren om de meestertitel te verwer ven. Jeroen Piket boekt eerste overwinning Groningen De Amerikaan Gata Kamsky heeft in de negende ronde van het Koop Tjuchem Schaaktoernooi in Groningen een verrassende nederlaag geleden tegen de Engelsman Michael Adams, waardoor hij terugzakte naar de gedeelde derde plaats. Jeroen Piket boekte zijn eerste zege. De jonge Hongaar Peter Le- ko, tot gisteren ook nog ongeslagen, was het slachtoffer. Piket hanteerde het Grünfeld-Indisch op de manier zoals die door de Nederlandse grootmeester Lodewijk Prins werd geïntroduceerd. Daarmee deed Piket in de laatste Euwe Memorial goede zaken, onder meer een eclatante zege op PCA-wereldkampioen Gary Kasparov. Ook nu ging de Leiderdorpse grootmeester zo voort varend te werk, dat hij niet meer alleen laatste is. Piket achter haalde Laurier. Wereldrecord Torbjorn Blomdahl zundert» De Zweed Torbjorn Blomdahl heeft bij het invitatie- toernooi driebanden in Zundert het wereldrecord partijgemid delde verbeterd. Hij maakte in zijn partij tegen de Nederlander Weyenburg vijftig caramboles in twaalf beurten. Het oude re cord was eveneens in handen van Blomdahl. Vorig jaar bij het Briljanttoernooi in Rotterdam kwam hij tot vijftig caramboles in dertien beurten. Vinnie Jones beledigt Ruud Gullit londen De Britse voetbalbond heeft Vinnie Jones in staat van beschuldiging gesteld omdat hij het Engelse voetbal opnieuw in diskrediet heeft gebracht. De middenvelder van Wimbledon liet zich gisteren negatief uit over Ruud Gullit. Jones werd dinsdag in de wedstrijd tegen Chelsea, na een overtreding tegen de Neder lander, van het veld gezonden. In zijn column in de Daily Mirror zei Jones dat Gullit harder schreeuwde dan zijn twee hangbuik zwijntjes. Jones in de Daily Mirror: „Uitgezonderd Juninho en één of twee anderen komen hier buitenlandse voetballers naar toe, die over hun top heen zijn." Regi Blinker ziet af van FC Luzern Rotterdam Regi Blinker heeft geen vertrouwen meer in zijn transfer naar het Zwitserse FC Luzern. De clubs zijn tot overeen stemming gekomen over de hoogte van de vergoedingssom, zelf is Feyenoords linksbuiten ook al enkele weken akkoord over de voorwaarden, maar sindsdien heeft hij niets meer van Luzern vernomen. Nog even hoop voor basketballers haarlem Even was er gisteravond hoop voor het Nederlands basketbalteam. De 45-45 ruststand in de wedstrijd tussen het Is raëlische Hapoel Eilat en het Amerikaanse Bowling Green Uni versity betekende voor Oranje nog een kans op een plaats in de halve finale van de veertiende Haarlem Basketball Week. Zo ver kwam het niet. Eilat vond bijtijds het recept om het collegeteam op de knieën te dwingen: een serie driepunters en een goede 2- 3-zoneverdediging: 83-77. Door deze zege bereikte Eilat als laatste de halve finales. Gewestelijk kampioenschap in Ter Aar ter aar De Ter Aarse IJsclub organiseert zondag 31 december het gewestelijke kampioenschap 100 kilometer mannen, 40 kilo meter vrouwen op de middelste van de Langeraarse Plassen voor alle KNSB-licentiehouders van het gewest Zuid-Holland. Start (10.30 uur) en finish Geerweg in Ter Aar. Opgeven tot 10.00 uur in de kantine van de ijsclub aan de Oostkanaalweg. schaatskalender Zaterdag 30 december Ermerzand (Erm): NK marathon (veteranen 09 00 u vrouwen 09.05. mannen 12 30) 1591-551286. NK kortebaan. mannen (sen., njun.A), 12 00.030-2618404 ■ndag31 december ■iethoorn: Holland Venetië Tocht, mara- Ihon 70 km (alle cat 07.30, 0521- 61449. Aar: Gewestelijk kampioenschap 100 mannen, 40 km vrouwen op de middel van de Langeraarse plassen. Start 110.30) en finish Geerweg in Ter Aar. Op leven tot 10.00, kantine ijsclub aan de npostkanaalweg toeterwoude: marathon senioren, jeugd ranaf 11 |aar Noord-Aa Zuidbuurtseweg 12.30) wedstrijden Stompwijk: Kortebaanwedstrijden om kam pioenschap van Stompwijk (senioren m/v, jeugd 13 t/m 16 jaar) Nieuwevaart (14 00) Leiderdorp: Clubkampioenschap landijs- baan Mauritssingel 10.30 jeugd 6-15 jaar, 12.00 senioren toertochten scorebord Lucky Ten, donderdag 28 december: 2 - 4 11-13-18-20-23-25-28-34-43 44 - 45 - 47 - 54 - 56 - 69 - 72 - 77 - 79 bto 51. Eerste prijs: geen winnaar; tweede rijs: 11 winnaars, elk f 771,10; derde injs: 257 winnaars, elk f. 82,50. basketbal laarlem. 14de HBW. Iroep A: Bowling Green University (VSt) - fall Ha-Yam Eilat (Isr) 77-83 (45-45). indstand: 1 CSKA Moskou 3-4, 2 lapoel Eilat 3-4 3. Nederland 3-4, 4 ing Green 3-0. roep B: Kalev Tallinn (Est) - Asvel Villeur anne (Fra) 95-78 (47-36) Australië - Osi- uranje Split (Kro) 89-65 (47-34) Eind- tand: 1. Tallin 3-6, 2. Villeurbanne 3-4, Australië 3-2. 4 Split 3-0 merikanse profcompetitie NBA: Indiana 's - Miami Heat 91-77, Detroit ns - Toronto Raptors 113-91, New Knicks - Cleveland Cavaliers 76-86, •alias Mavericks - Vancouver Grizzlies 03-101 (na verlenging), Houston Rockets New Jersey Nets 97-82, Utah Jazz - Mm- Timberwolves 99-83, Los Angeles akers - San Antonio Spurs 99-107 handbal ittard. Limburgse handbaldagen roep A: Savehof Partille (Zwe) - Horn/Sit- irdia 21-21 (12-11), Irrada/Blauw Wit - S Dunkerque (Fra) 22-24 (7 11). US 'jnkerque - Horn/Sittardia 19-18 (10- Stand: 1 US Dunkerque 2-4. 2. Save- if 2-3, 3. Sittardia 2-1,4 Blauw Wit 2-0 oep B: Hirschmann/V&L - Villeneuve Lil- (Fra) 20-20 (6-6), Gumarny Zubn (Tsj) - iking Stavanger (Noo) 26-34 (13-15), Vi- mg Stavanger - Villeneuve Lille 32-26 15 14), Hirschmann/V&L - Gumarny Zubn 9 19 (9-6) Stand: 1 Stavanger 2-4, 2. V 112 CHEF WILLEM SPIERDIIK, 071 5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 5356463 Wim van Hanegem wil NAC-speler naar Riyad halen rosmalen rolf finders gpd-verslaggever Wordt het Saudi-Arabië, Duitsland of België? Yassine Abdellaoui weet het nog niet. Wie van de drie? Toen giste ren ineens bekend werd dat het Saoe- dische Al Hilal, de club van Wim van Hanegem en Lex Schoenmaker, de lin kerspits van NAC op de korrel heeft, ging de bal rollen. Een Duitse Bundes- ligaclub klopte bij zijn zaakwaarnemer Cor Coster aan, twee Belgische eredivi sieverenigingen volgden. Maar welke club is nu serieus? Al Hi lal is dat in elk geval. Abdellaoui sprak immers al met trainer Wim van Hane gem. De twee Belgische clubs infor meerden bij Coster, maar begrepen het volgens de Amsterdamse zaak waarnemer niet al te goed. „Ze dach ten dat hij transfervrij was." Niet dus, want Abdellaoui heeft nog een con tract van anderhalf jaar bij NAC. Maar in het contract staat dat de Marokkaan tussentijds mag verkassen voor een gelimiteerde transfersom. De Duitse vereniging (Werder Bremen?) begreep het al beter. Coster: „Ik heb ze ook enkele gegevens ver strekt." Bijvoorbeeld wat de pas 20-ja rige Marokkaan moet kosten. „Een miljoen en daar komt dan BTW bij en nog wat." Het zou geen slechte deal zijn, want NAC nam Abdellaoui in 1994 voor 350.000 gulden over van Willem II. Vooralsnog lijkt Al Hilal de beste kansen te hebben. Vorige week legde de club uit de hoofdstad Riyad via zijn Marokkaanse tolk voorzichtig het eer ste contact. Afgelopen woensdag ge beurde dat opnieuw. Maar dit keer was het Van Hanegem zelf die met de va der van de linkerspits sprak. En senior zag het meteen zitten. „Saudi-Arabië, dat is beter voor Yassine. Geen disco, geen drank. Hij is nog jong, weet je." En nog steeds een beetje wild. Junior zelf: „Hier heb je zo veel dingen die niet goed zijn voor een voetballer om te doen. Maar je doet het toch. Daar is het alleen voetballen." Dat hoorde hij van De Kromme in hoogst eigen persoon. Want die sprak gisteren met hem. Hij werd er stil van. Want Van Hanegem staat bij de Marokkaan op een voetstuk. Hij zegt dan ook. „De uitdaging om naar Al Hi lal te gaan is in eerste instantie de trai ner. Hij is in Nederland na lohan Cruijff toch de nummer twee. Ik heb hem altijd bewonderd en voel me heel gevleid door de belangstelling." Maar met alle respect, Al Hilal? „Van Hane gem liet me weten dat de club ook in Nederland bij de vijf beste zou horen. En. niet te vergeten, in Riyad stro men de dollars net zo rijkelijk als de olie. Want eigenaar Emir Al Walid Ben- talal is «Je Dagobert Duck van Riyad; hij geeft ze alleen wat gemakkelijker uit. De oliemagnaat en eigenaar van Euro Disney beloonde afgelopen weekeinde Van Hanegem en diens as sistent nog met 450.000 gulden omdat Al Hilal voor de tweede keer in de ge schiedenis de Arabische Cup had ge wonnen. Cor Coster echter nuanceert de 'geldsmijterijverhalen'. „Er worden daar geen achterlijke bedragen aan spelers betaald. Ik weet dat sommige spelers van Feyenoord zo'n zes ton per jaar verdienen; daar moet je daar niet mee aankomen." Van de club van Peek naar de club van de prins? Het kan gebeuren, want de voorzitter van Al Hilal is Moham med Bin Khalid Al Saud. Inderdaad, prins van beroep. De koninklijke hoog heid haalde eind oktober de bij Feye noord ontslagen Van Hanegem naar Riyad. De Kromme kon voor drie jaar tekenen, maar vond een jaartje in eer ste instantie ook wel best. Toen al liet de leiding hem weten dat hij best wat Nederlandse spelers mee mocht ne men. Geen probleem. Van Hanegem zag daar in eerste instantie vanaf, maar nu hij in januari bijna een heel elftal kwijt is omdat de nationale selec tie een maandje op trainingskamp gaat, doet de trainer toch nog even boodschappen. Coster: „Hij zoekt een linksbuiten, Abdellaoui dus. en een nummer 9." Dat moet Mike Ohiku worden, de Nigeriaanse spits van Feyenoord die zelfs nog een doorlo pend contract tot 1998 heeft. Maar ook Feyenoord wil Obiku, uiteraard tegen een billijke vergoedingssom, best laten gaan. Zijn zaakwaarnemer Ger lagen dijk zei gisteren overigens dat Al Hilal zich nog niet had gemeld voor Obiku. Richard Groenendaal weer tweede in Loenhont In het parochiehuis van Loenhout vroeg Richard Groe nendaal zich vertwijfeld af waarom hij in grote wedstrij den steeds net te kort komt voor de eerste plaats. Waar om gaan anderen dan met de hoofdprijs aan de haal en moet hij steeds genoegen nemen met zilver? Zaterdag 30 december Noord-Holland Oostzaanse Poldertocht (15 km), 10.00- 14.00, IJsclub Centrum, 075-6844216. IJsselmeertocht (20-60 km), 10.00- 14.00, Hoorn Westerdijk. Venhuizen IJsselmeer (6,5-60 km), 10.00- 13.00, Zuiderdijk 20 (bij Ter Sluis). USA Dorpentoeht, (12,5-25 km), 9.00- 14,00, Ursem 072-5021264, Schermer- horn (072-5021714), Avenhorn 0229- 5411221. loenhout fred segaar gpd-verslaggever Dat was al twee keer zo in het wereldkampioenschap. Maar het overkomt hem ook in de wedstrijden om de Super Presti- ge-cyclus en in het Wereldbe ker-circuit. Begin van het sei zoen in Heerlen, bijna ander halve week geleden in Overijsse en, of de duvel ermee speelt, gistermiddag in Loenhout, plaats van handeling van de voorlaatste WB-wedstrijd. Hoe is het toch mogelijk? Paul Herijgers, net als dinsdag in Soestduinen winnaar van de veldrit in de Vlaamse gemeente, wist het antwoord. De slimste en vermoedelijk ook leukste wielrenner der Bel gen (33) zag Groenendaal zijn hersens pijnigen en zei: „Als ge een goeie coureur wilt worden, dan moet ge eerst een heel slechte geweest zijn. En de ex- steenbakker uit Malle las verder uit eigen werk. „Als wielrenner kon ik vroeger niets. Daarom ben ik ook zo lang in de steen bakkerij blijven werken. Maar ik werd beter, puur omdat ik leer de van mijn zwakheden. Kunt ge slecht bergop, dan moet ge zorgen dat ge goed daalt. Hebt ge een zwakke eindspurt, dan moet ge zorgen dat ge er stie kem tussenuit muist. Ik reed in het begin alleen maar achter aan. Daar wilde ik verandering in brengen, anders zou ik de goesting zijn kwijtgeraakt. Door na te denken en op anderen te letten, wordt ge steeds beter." Richard Groenendaal was al heel snel een bijzonder goede wielrenner, zowel in het veld als op de weg. De 24-jarige zoon van oud-kampioen Reinier hielp Erik Dekker tijdens de olympische wegwedstrijd van Barcelona aan zilver, koos toch voor de cyclocross en dat bleek een juiste keuze. Twee keer twee op het WK, mooie over winningen in een paar presti gieuze koersen. Maar vel te vaak tweede. „Hoe dat komt? Het is elke keer wat. Vorige keer in Overijs se werd ik in het pak genomen door die twee Italianen (Brama- ti en Pontoni) en nu dit weer." Met dat laatste doelde hij op de hinderlijke aanwezigheid van Luca Bramati, de regelmaügste veldrijder van het seizoen die Groenendaal als gangmaker ge bruikte nadat Herijgers halver wege de wedstrijd was ont snapt. De Italiaan had genoeg aan de derde plaats om zich ze ker te zijn van de eindoverwin ning (en vijftig mille) in het We reldbeker-klassement. Toen Herijgers wegreed, wist hij dat de Italiaan vrede zou hebben met die aanval en niet meer zou rijden. Beiden ver dienden zo hun geld. Groenen daal, hij weer, was er het slacht offer van. „Die Bramati heeft constant op mijn wiel gereden. Op zich wel logisch, maar het is lullig dat juist ik in die positie kwam. Aan de andere kant, ik rijd hier opnieuw met de besten mee. Ik zit altijd vooraan." Dat weten zijn concurrenten - ze stemmen er zelfs hun wed strijd op af. Herijgers: „Richard rijdt altijd aanvallend, je ziet hem nooit achterin. Het zou misschien beter voor hem zijn fraaie verwinningen. Hij zegt: als hij zich eens zou wegste- „Richard kan een heel goede ken." coureur worden. Sterker: hij fs 'Pol' dankt er zijn wereldtitel al heel goed. Maar dat slimme aan (1994) en nog een aantal moet wel in je zitten. Ik weet niet of je dat kunt aanleren. Kijk, net als vanmiddag. Ik heb constant zitten denken. Zit al tijd te rekenen. De beslissing om weg te rijden was welover wogen. Dat mijn voorsprong daarna terugliep? Ook daar heb ik aan gedacht. Ik heb met op zet geen volle bak gereden. Ik dacht: mochten die twee toch nog terugkomen, dan heb ik nog wat over voor in de finale. Maar ik had nog zó veel over, ik heb al die menskes die speciaal voor mij waren gekomen in de laatste ronde kunnen groeten." Groenendaal ergerde zich in die fase juist aan het chauvinis tische Belgische publiek. Hij leeft op gespannen voet met de Vlamingen, sinds ze hem op het WK van Koksijde van de wereld titel trachtten af te houden door de weg voor hem te versperren. „Die supporters hier, het lijken wel koeien. Ze staan maar te joelen. Aan de andere kant be tekent het ook dat het veldrij den leeft. Ach, een beetje rivali teit kan geen kwaad. Ik had nog een beetje genoegdoening doordat ik die Bramati klopte voor de tweede plaats. Tweede is dan wel een vervelende plaats, maar het is altijd nog be ter dan derde." Herijgers: „Het is mooi als je zo regelmatig rijdt als Richard, maar ik wil aan het einde van mijn carrière kunnen zeggen dat ik mijn boterhammeke heb verdiend. Dat betekent dat ik meer wil dan alleen mijn start- geld. Ik wil een paar dikke prij zen. Daarvoor moet je je soms wegsteken zoals als ik de laatste weken heb gedaan. Ik was ziek, trainde alleen een beetje op de rollenbank. Ik ben wel mijn wedstrijden blijven rijden, maar nooit volle bak. De gazetten hier vroegen zich af of ik het nog wel kon. Nou, vanmiddag heb ik la ten zien dat de oude Pol er weer helemaal is." Corts heeft stijgende lijn te pakken schaatsen marc v medewerker Marathonschaatser Jan-Dirk Corts heeft de stijgende lijn te pakken. De Koudekerker manifesteert zich vlak voor het Nederlandse kampioen schap op natuurijs in Erm steeds nadrukkelijker in het sterke veld van de A-rijders. Gistermiddag toonde hij op nieuw zijn vorm tijdens een marathon op natuurijs in het Drentse Gieten. Corts eindig de als achtste met één ronde achterstand op de kopgroep van drie. Zijn streekgenoot Henk Angenent (Alphen aan den Rijn), die dit seizoen met Lammert Huitema de beste papieren in de strijd om de KNSB-Cup heeft, kwam vlak voor hem als zevende over de finishlijn. De marathon in Gieten werd gewonnen door René Ruitenberg. De schaatser uit Oldebroek ontsnapte tijdens de wedstrijd over één uur en tien ronden uit het peloton. prijsvragen &L 2-2, 3. Villeneuve 2-1 (-6). 4 Zubri 2-1 Papendrecht. Drechtstedentoernooi: Oost- Arnhem - PKC 22-14 (9-6), DK0D - Deetos 22-18 (7-11), Stand: 1 DKOD 2-3, 2. Deetos 2-2, 3. Oost-Arnhem 2-2, 4. PKC 2-1. Toeschouwers; 1100. schaatsen Gieten. Marathon, 1 uur en 10 ronden: 1 René Ruitenberg (Oldebroek), 2. Veenhof (Gieten), 3. Kuper (Exloo), 4 Hulzebos (Gramsbergen) op 1 ronde. 5 Paalasma (Fin). 6. Kramer (Oudeschoot), 7 Angen ent (Alphen aan den Rijn), 8 Corts (Koudekerk aan den Ri|n), 9 Henk van Benthem (Ens), 10. Evert van Benthem (St. Jansklooster). schaken Groningen. Koop Tjuchem invitatietoer- nooi, negende ronde: Adams (Eng) - Kams ky (VSt) 1-0, Lautier (Fra) - Sokolov (Bos) 0-1, Piket - Leko (Hon) 1-0, Tiviakov (Rus) - Van Wely 1-0, Karpov (Rus) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Hansen (Den) - Almasi (Hon) 1/2-1/2. Stand: 1. Karpov 6, 2. Sokolov 5 1/2, 3 Kamsky. Svidler 5, 5. Van Wely, Leko, Tiviakov 4 1/2, 8. Adams, Almasi, Hansen 4, 11. Piket, Lautier 3 wielrennen Loenhout (Bel). Wereldbeker veldrijden, zesde wedstrijd: 1 Herijgers (Bel) 1 00,07, 2. Groenendaal 0.07, 3. Bramati (Ita) 0 09, 5 Van der Poel, 26. Kuyper 3 09, 38. Boezewinkel 5 02 Stand we reldbeker: 1 Bramati 100 punten, 2 Groenendaal 76, 3. Runkei (Zwi) 57, 5. De Vos 46, 11. Van der Poel 34. brest» Henk de Velde is gistermiddag vanuit Brest op weg gegaan om te proberen het wereldrecord non-stop solozeilen om de wereld te verbete ren. De 46-jarige zeiler uit Kampen moest zijn start met de 21,35 meter lange catamaran C1000 de afgelopen dagen enkele keren uitstellen we gens ongunstige weers- en stroom-omstandigheden. foto anp Jasper de Regt, Arthur Hertzber ger, Perry Faauw en Eric Bolten hebben zich geplaatst voor de halve finale van de districts kampioenschappen tennis bij Dekker Warmond. De Regt, regerend districts kampioen, had weinig moeite met Fabian Ubels (6-3 6-0) en lijkt rechtstreeks op prolongatie van zijn titel af te stevenen. Hij kruist de degens met Arthur Hertzberger die Fatrick Kie- boom achter zich liet. Eric Bol ten zorgde voor een verrassing door Onno Guinau (als tweede geplaatst) relatief eenvoudig met 6-4 6-2 opzij te zetten. Ook Ferry Faauw had minder njoei- te dan verwacht met Mare Brand. De Rijnsburger in Uni- cumse dienst versloeg zijn club genoot met 6-1 6-3. Bij de vrouwen plaatste Bar bara van der Gugten zich als laatste bij de laatste vier. Uitslagen IIFBI: J. de Regi F. Ubels 6-3 6-0. A. Hertzberger w.v. P. Kieboom, P. Paauw M. Brand 6-1 6-3, E. Bolten O. Guinau. IIFB2:T. Boef K. Koren hof 6 0 7-5.1). Noppen - GJ. Anker 6-2 2-6 6- 4, M. Bekkering - M. van Sterkcnburg w.o., I). Versteeg - A. Honer w.o., S. (ieerlings - S. Moussavi 6-3 6-4. Valk wil terug in selectie Marcel Valk wil na de winter stop terugkeren in de A-selectie van Go Ahead Eagles. Als de club daar niet aan meewerkt, komt er een arbitragezaak. De 28-jarige Koudekerker werd een maand geleden, samen met Gijs Steinmann, verbannen naar het tweede omdat trainer Ab Fafié het duo onprofessioneel gedrag verweet. Inmiddels hebben Dordrecht '90 en Volendam belangstelling getoond voor Valk. Maar voor lopig is niet duidelijk wat Go Ahead met de voetballer aan wil en dus is er geen sprake van se rieuze besprekingen. Valk: „Vo lendam denkt aan huren, Dordrecht aan kopen. Ik moet normaal gesproken drie ton kosten, maar ik hoor dat de clubs anderhalve ton genoeg vinden. Eigenlijk wel logisch voor een speler van Go Ahead 2." Valk wil weer 'volwaardig werk' bij zijn werkgever en dwingt dat desnoods af via een arbitragezaak, geholpen door de spelersvakbond WCS. „Op dit moment liggen de onderbande lingen even stil. Volgende week moet er duidelijkheid zijn over mijn positie. Maar een ding is wel zeker: in het tweede speel ik niet langer." Valk werd dit seizoen al eer der verbannen naar de reserves. Eind september werd hij terug gezet, nadat hij in de wedstrijd tegen FC Utrecht al in de eerste helft legen een rode kaart we gens schelden was opgelopen. Altior kiest Wouters Jan Wouters volgt Ab Kolkman op als trainer van Altior. De oud-speler van ARG, die de cur sus voor oefenmeester I gaat volgen, combineert dat volgend seizoen met zijn trainersactivi teiten bij de zondagvierdeklas ser uit I.angeraar. port op tv leiderdorp gertjan van geen RIJDAG .00-17.00 BRT 2; Sport Extra: paar esport, GP de Flanders. 7 00-17.15 Did 2 Sport Heute hep 00-19.00 EURO Sk.en wereldbeker nnen vanuit Bormio (Italië), afdaling, h. 43-18.51 Ned 2: Sportjournaal Fin 8 45-19.10 RTL- Sport def|9 00-19.30 EURO: Extreme stunts: auto- motorsportmagazine Herh 00-19.30 SBS 6: Ben op de Stip: programma met Ben van der Burg. 30-20.00 BRT 2 Sport. 30-20,00 EURO: Eurosportnieuws. 00-22.00 EURO: Kunstri|den op de schaats: EK vanuit Dortmund (Duitsland), fala. Herh 1 30-22.00 BBC 1A Question of Sport: 22.00-23.00 EURO Boksen: tien ronden zwaargewicht Dannell Nicholson (Verenig de Staten)-Darren Hayden (Verenigde Sta ten). 22 10-22.40 RTL 5: De Ballen: Engels competitievoetbal 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.20-23.05 BRT 2. Hugo Camps op zoek naar: gesprekken met sporters 23.00-23.30 NBC World Sports Special. 23.00-00.00 EURO: Pro wrestling: Wrestle Mania vanuit Japan. Herh. 23.25-23.55 RTL 5 Haarlemse basket- ballweek: samenvatting. 23.30-00.00 NBC: Rugby Hall of Fame serie portretten 23.30-00 05 RTL 4: Sport 00 00-01.00 EURO: Internationaal auto sportmagazine 01.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws. ZATERDAG 08.30-09.00 EURO: SLAM: basketballma gazine. Herh 09.30-11.00 EURO: Skiën: wereldbeker vanuit Wien-Semmering (Oostenrijk), sla De fipale van het internationale meisjes-basketbaltoer- nooi bij BV Leiderdorp wordt een Nederlandse aangele genheid. Prisma College - winst op BV leiderdorp (72- 58) - en het Nederlan<Js team - winst op Mlaka Sport (114-36) - speelden zich gisteravond in sporthal Op Dreef naar de eindstrijd. De organiserende vereniging had vroeg in de middag 38 minuten lang flink wat te stellen met Mlaka. De Kroatische gasten gaven zich pas in de laatste minuten (letterlijk) gewonnen: 87-69. De smalle ploeg, die in de slotfase twee speelsters met vijf fouten naar de kant zag gaan, had in de slotfase geen verweer meer met de twee invalsters in de gelederen. De Kroatische coach vond zich ernstig te kort gedaan door de arbitrage en verbood zijn pupillen op het eind nog tegenstand te bieden. Het verschil werd zo alleen maar groter en het gedrag van de Kroaten zorgde voor grote woede onder de organisatie, die het geen stijl vond. De poulewinst van de thuisclub kreeg geen vervolg in de kruisfinale. Prisma College werd in eerste instantie op een flinke achterstand gezet. Bij rust was leider dorp, zonder guard Birthe van der Voort die met Ne derland moest meespelen, achterhaald. In de tweede helft had de thuisploeg geen antwoord meer op het spel van de Utrechtsen: 72-58. Nederland is de grote favoriet voor de vanmiddag te spelen finale. Het nationale team versloeg in de tweede poulewedstrijd Prisma College (74-43) en hond vervol gens ook Mlaka Sport aan de zegekar: 114-36. De wedstrijd om de vijfde plaats was vanmiddag een compleet Belgische aangelegenheid. BC Ekeren en De Schelle kwamen er in de voorronde niet aan te pas. Uitslagen Poule A: Mlaka Spori BBC Schelle 41-40, BV Ix-iderdorp Mlaka Sport 87-69 Poule B: Prisma College BC filteren 63-57, Nederland Prisma College 74-43. Kruisfinales: Prisma College BV leider dorp 72-58, Nederland - Mlaka Sport 114-36

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15