Schaatsers pakken hun rondjes Carnaval weer in handen Liefde voor Harmonie Aoon- en bouwboulevard op Vertoterrein Regio Leiden/Rijn Veenstreek ^uurwerk onfgestoken Jode en ewonde lij ongeval Oegstgeest verkoopt stukjes snippergroen RIJDAG 29 DECEMBER 1995 chef hennyvan egmond.071 -5356414. plv -chef hanskoenekoop.071-5356429 Politie betrapt hardrijders leiderdorp» Bij een snelheidscontrole in Leiderdorp zijn gis teren 145 processen verbaal uitgedeeld. Op het Engelendaal reden 67 mensen te hard: de hoogste snelheid was 90 kilo meter per uur, waar de maximum-snelheid 50 kilometer per uur bedraagt. Op de Van der Valk Boumanweg bedroeg de hoogst gemeten snelheid 78 kilometer per uur. Drie auto's vernield oegstgeest Vandalen hebben donderdagnacht drie auto's vernield die stonden geparkeerd aan de Jan Wolkerslaan in Oegstgeest. Van de auto's zijn ruitenwissers en antennes af gebroken. Inbraak in Voorschoten zij voorschoten Dieven hebben gisteren ingebroken in een 3(j huis aan het Roucooppark in Voorschoten. De bewoner mist re een stereoset, fototoestel, betaalkaarten en waardepapieren. roelofarendsveen marieta kroft De muziekvereniging Liefde voor Harmonie in Roelo- farendsveen gaat. na een onder breking van twee jaar. de carna valsfeesten in de bloemenvei ling weer organiseren. De huur die de veiling vraagt, weerhoudt de vereniging er niet langer meer van om de draad toch weer op te pakken. „We hebben het geld, dat we aan het carna val overhouden, hard nodig", zegt één van de organisatoren Niek van Ruiten. Andere redenen zijn volgens Van Ruiten het feit dat de ver eniging 'iets wil doen voor de bevolking' en dat de huurprijs die de veiling vraagt, niet meer zo hoog is als twee jaar geleden. Nu moet Liefde voor Harmonie ruim 10.000 gulden ophoesten. Toen de veiling twee jaar gele den 15.000 gulden huur vroeg, was dat voor de muziekvereni ging aanleiding om na 23 jaar een punt te zetten achter de feesten in de hallen. Het bedrag was niet op te brengen. De ja ren daarvoor was het altijd gra tis. Op carnavalsgebied volgden twee ongelukkige jaren voor de muziekvereniging. Twee jaar geleden hield ze het feest in haar eigen clubgebouw aan het Noordeinde. Daar was echter maar ruimte voor 400 mensen. Om te voorkomen dat de avon den massaal werden bezocht, gaf Liefde voor Harmonie nau welijks bekendheid aan de festi viteiten. Het gevolg was dat de bezoekersaantallen ver onder de 400 bleven en 'De Liefde' er geld op toe moest leggen. Vorig jaar zag de vereniging maar he lemaal af van het carnaval om dat de plaatselijke horeca de or ganisatie op zich nam. Het is niet zo dat de Veense muziekvereniging de horeca nu voor de voeten loopt door het carnavalsfeest weer te organise ren. „Wij besloten het dit jaar niet te doen", zegt een van de horeca-ondernemers P. van der Geest. „Tijdens het paasweek einde houden we namelijk een muziekfestival. Drie avonden lang treden bands op in de vei ling. We hebben daardoor niet veel tijd om ook het carnaval te organiseren. Onze eigen zaak mag er niet onder lijden." Van der Geest zegt zich bewust te zijn van het risico dat de hore- ca-ondememers hiermee lie pen, namelijk dat het carnaval door een ander zou worden op gepakt. Liefde voor 1 larinonie en dan met name 'De Drie Nieken' (Niek van Ruiten, Niek Straat- Oponthoud op *(oge Rijndijk •terwoude )att oponthoud als gevolg van v0 reconstructie van de Hoge r^'ndijk in Zoeterwoude bereikt 'eSinenkort een voorlopig hoog fluit. Op 8 januari begint het ^tste deel van het werk, te we- A het op de schop nemen van splitsing met de Burgemees- 1 Smeetsweg. Tijdens deze npassing zal ook het verkeer va de nieuwe doorgaande route fyi de Hoge Rijndijk via de Smeetsweg naar n( nieuwe rijksweg, overlast on- Winden. De bestaande ver- z%rslichteninstallatie wordt tij- tans het werk verwijderd en door een tijdelijke n3tallatie. De werkzaamheden ;r jren tot en met 29 maart. ire flstgeest zi nil 14-jarige jongen uit Oegst- heeft zich gisteren bij de blitie gemeld na het afsteken nji illegaal vuurwerk. Een be- van de Oranjelaan be- s hpte hem en wilde hem te- jhtwijzen. De jongen rende g en liet een jas voor vuur- rk achter. Hij meldde zich la- bij de politie en werd door- ituurd naar Bureau Halt voor iaai alternatieve straf. hen aan den run» n 59-jarige Alphenaar is gis- middag achter zijn stuur on- 1 geworden op de Steekter- 5g in Alphen en overleden aan :3- 53 hartinfarct. De man reed !3-5;t zijn auto richting Zwam- ij'jjjrdam, werd onwel en botste |en tegenligger, een 20-jarige i7jtorrijder, die met schaaf- is overgebracht naar I Rijnland Ziekenhuis in Lei- Een per helikopter frgevlogen traumateam van Academisch Ziekenhuis Lei- ii kon de Alphense automobi- jniet meer redden. De vorst laat zich in deze winter voor de derde keer gelden. Een lekker zonne tje, weinig wind en een goede temperatuur zijn de basis voor goede schaats- omstandigheden. Vele ijs banen hebben hun poor ten geopend en gezien de kerstvakantie hadden ze geen beter tijdstip kunnen kiezen. Maar hoe liggen de banen erbij? Een steek proef in de regio. regio/bollenstreek hans versluis diederik slot De ijspiste van de Rijnsburgse ijsvereniging oogt nog verlaten. De club van voorzitter Henk Grimbergen heeft hard gewerkt om de baan klaar te krijgen. De eerste schaatsers laten zich in de middag zien. Vooral de jeugd bindt de schaatsen onder. „Het buitenijs is nog niet te vertrou wen, daarom komen de meeste liefhebbers naar de ijsbaan", vertelt J. Schenkel, bestuurslid van de ijsclub. „Als je hier door het ijszakt sta je tot je enkels in het water, dat is voor veel ou ders een geruststellende ge dachte". De baan ligt er goed bij. „De sneeuw, die de afgelopen dagen viel, dooide weg en daarna heb ben we er water opgespoten. Helaas hebben we niet alle hob bels kunnen wegwerken. Als de baan sluit, laten we er een beetje water op stromen zodat dit kan aanvriezen, de volgende dag ziet- het ijs eruit als een spiegel." Een kaartje voor een dag schaatsen kost een knaak voor jongeren tot 16 jaar, ouderen betalen een gulden meer. In de kantine van de schaats- club Oegstgeest ruikt het naar erwtensoep. Op de baan is het een drukte van belang. Van 10- 22 uur kun je hier rondjes rij den. Ouders kijken toe hoe hun kinderen bewegen op het ijs. Als de kinderen moe zijn, binden de ouders de schaatsen onder en komt de slee tevoorschijn. Het is al voor de derde keer dat de baan deze winter open gaat. Volgens de kaartjesverko per kan je goed te merken dat veel mensen vrij hebben: „Nor- IJspret op de Oegstgeester ijsbaan. De jeugd vermaakt zich met het sleetje rijden, terwijl anderen een rondje draaien. foto dick hogewoninc maal krijgen we grote groepen Verscholen achter Dekker eerste gezicht niet al te grote schoolkinderen, maar nu ko- Tennis ligt de Warmondse ijs- plasje. Toch kan er een 400-me- men de schaatsers pas vanaf het baan. Voor 3,50 gulden een dag terbaan worden uitgezet, vertelt middaguur: eerst uitslapen. lang krabbelen op de op het bestuurslid van de ijsvereniging :.ng D.:ic- ierdorp judy nihof Ed Klinkenberg jmeubelman Wim Regeer zijn ik bezig om op het voormali- in Leiderdorp i bouw- en woonboulevard I de grond te tillen. Alles voor p én rond het huis moet er te )p zijn. Daarbij wordt vooral nikt op de doe-het-zelver. en|eif opent Regeer er een zaak /fhf4 meeneemmeubelen. Ook a muist hij zijn magazijn, dat nog aan de Hoge Rijndijk in den is gevestigd, naar het tto-terrein. De winkel aan de jgc Rijndijk blijft wej zitten. vocpkenberg, die al op een deel .30 het Verto-terrein zit, breidt jijn houthandel verder uit. In komen er ook een keu- Ishoivroom en een bouw- irkt. „In de hallen die nog t zijn verhuurd zouden bij- Inbeeld een stucshowroom of j verfgroothandel kunnen ko- stoVi. Verzin het maar. Als het ar met bouwen of wonen te 30 Jcen heeft. Het is prettig om eigenaar van het terrein te l. Zo hebben we zelf in de id wie onze buren worden. ur hebben er niks aan als hier slager zou komen", aldus (ikenberg. jen groot aantal vierkante ters van de toekomstige bn- en bouwboulevard is nog 1.00 t verhuurd. Dat komt door- Regeer en Klinkenberg zich uitsl met verhuren willen bezig- .iden, als het bedrijventerrein 1 ^pr 'smoel' heeft. Regeer wijst sn ojr de bergen puin op het ter- elku), de kuilen en de haveloze □sen. „Er zijn maar weinig 15,bsen die door deze narigheid Wim Regeer en Ed Klinkenberg: „Er t en rommel heen kunnen kij ken." De trieste indruk én de zwaar vervuilde bodem weerhielden de ondernemers Regeer en Klinkenberg er zes jaar geleden niet van om het terrein van de failliete Verto-fabriek te kopen Beiden waren er heilig van schieten de nieuwe bedrijfs- overtuigd dat er een florerend units de grond uit en wordt een bedrijventerrein van te maken aantal oude hallen opgeknapt viel. en klaargestoomd voor gebruik. Tot dusver lijkt alles op rolle- Over twee jaar moet het bedrij- tjes te lopen. Inmiddels zijn al venterrein een feit zijn. Tegen een paar hallen gesloopt, is een die tijd zitten er ongeveer zestig deel van de bodem gesaneerd, bedrijven, die in totaal aan zo'n 600 mensen werk moeten bie den. Klinkenberg en Regeer deden iets waar de meeste onderne mers voor terugdeinzen: negen hectare verontreinigde grond kopen. Ze bedachten een ma nier om de peperdure sanering te bekostigen. De provincie Zuid-Holland, die hiervoor zelf geen geld had. zag wel heil in het plan. De ondernemers von den het niet zo vreemd dat ze lang moesten wachten op goed keuring van de provincie. „Dat komt omdat het een uniek pro ject is. Voor de provincie was het ook nieuw dat particulieren zelf voor sanering zorgdragen. Er kwam veel juristenwerk bij kijken", aldus Klinkenberg. Het meest vervuilde deel, on geveer een derde van het totale gebied, moest als eerste schoon zijn. Dat is inmiddels gebeurd. Dit gedeelte is verkocht aan Atrium Vastgoedontwikkeling. De overige zes hectare van het terrein houden Regeer en Klin kenberg zelf in handen. De be doeling is om hier telkens een bestaande hal op te knappen en te verhuren. Uit de exploitatie kan dan een fonds worden ge vormd voor de verdere bodem sanering. Het Verto-terrein is ondertus sen een ware hobby van de on dernemers geworden. „We heb ben er heel veel aardigheid in", aldus Regeer. Het is wel een du re hobby, want voorlopig kost het project alleen maar geld. „Als we er vandaag al wat aan willen verdienen, dan hadden we er niet aan moeten begin nen. Maar dat wisten we van te voren." Alphen legt overlast schippers aan banden alphen aan den rijn B en W van Alphen willen een einde maken aan de overlast die schippers ver oorzaken wanneer zij hun stroom opwekken met die selaggregaten. Daarvoor wil het college een verbod op deze stroomopwekkers uit vaardigen. Bewoners van de Patrok- molen hebben al diverse ke ren geklaagd over geluidhin der en stankoverlast die de aggregaten bij de tijdelijke ligplaatsen naast hun wonin gen veroorzaken. Inmiddels zijn daar drie stroomkasten geplaatst. De schippers kun nen de sleutels voor de kas ten bij omwonenden afhalen, liet gebruik van de stroom voorziening is gratis. Het be heer en onderhoud en de kosten van het stroomver bruik zijn voor rekening van de provincie. Nu deze gratis voorzienin gen beschikbaar zijn, wil de gemeente een verbod op het gebruik van dieselaggregaten opnemen in de algemene plaatselijke verordening. Voor stroomvoorziening bij ligplaatsen zouden de vol gende regels moeten gelden: wanneer een schipper een ligplaats inneemt aan een wal waarop elektrische stroomkasten staan, is hij verplicht van die voorziening gebruik te maken. hof en Niek Dobbe) houdt het carnavalsfeest een week voordat het elders in het land losbarst: 9, 10 en 11 februari. Hoe het pro- gramma eruit gaat zien. weet Van Ruiten nog niet helemaal. „We weten nog maar net dat we weer naar de veiling gaan." De vereniging heeft het geld dat ze aan het carnaval over houdt. nodig voor de aanschaf van nieuwe uniformen. De circa 120 leden streven ernaar om zich in het jubileumjaar 1998 in een nieuw pak te steken. Vol gens Van Ruiten is daar ruim een ton mee gemoeid. Niek van Ruiten weet niet hoeveel geld 'De Liefde' al in het laatje heeft voor de nieuwe pakken. Wel vertelt hij dat ze van de activi teiten die de afgelopen jaren werden gehouden, zoals de goe derenveiling, niet veel overhiel den. Behalve het carnaval is de Liefde voor Harmonie daarom hard op zoek naar andere in komstenbronnen. Want na twintig jaar is een nieuw pak geen overbodige luxe, zo blijkt uit de woorden van Van Ruiten. „Veel muzikanten zijn in die ja ren een maatje gegroeid waar door lang niet alle knopen meer dicht kunnen. Ikzelf hoor daar ook bij", bekent hij lachend. A. van Moorsel. 1 Iet ijs ligt er niet overal even goed bij. Middenin is een stukje afgezet, gevaarlijk ijs. Zwanen zijn de hoosdoeners geweest. „Die hebben we er pas tweede kerstdag uitgejaagd", aldus Van Moorsel. Om het wak heen is de voorzitter van de vereniging met een enorme borstel bezig een baan sneeuwvrij te maken voor wedstrijden. Een aantal ja ren geleden gaven de toenmali ge kern ploegleden Bart Veld kamp en Thomas Bos nog acte de pre sence bij het zogenaam de koppelschaatsen, waarbij twee schaatsers elkaar in een soort estafette meer keren af wisselen. Op oudejaarsdag hoopt de vereniging weer een grote wedstrijd te organiseren, als er dan nog ijs ligt natuurlijk. Priksleeën of weer koppelwed strijden, dat weet Van Moorsel nog niet. Cracks Zeker aan de verste hoek van de ijsbaan moet het gezoem van de A4 de klanken uit de muziek- speaker verre overstemmen. Mede door de geluidsoverlast blinkt de baan in Leiderdorp zeker niet uit in gezelligheid en sfeer. Hoewel er ook een aantal kinderen actief is, lijkt de ijs baan door de aarden wal in het midden toch vooral geschikt voor de cracks. Die zijn er met name 's ochtends te vinden. Ze rijden dan hun rondjes en ma ken 's middags plaats voor de meer recreatieve schaatsers. Ijs meester A. de Lange loopt in overall over de baan. „Van avond gaan we voor de eerste keer dweilen. Het is de bedoe ling dat we dat elke avond gaan doen. Vooral met een beetje vorst krijg je dan weer een schitterende baan Voor de fanatiekere leden van de ijsvereniging is het onderge lopen weiland meer een opwar mertje voor het echte werk. Nog een beetje vorst en de eerste molentochten kunnen weer ge reden worden. De ijsbaan van Leiderdorp is e'e'n van de start punten. „Er is niks mooier dan op de schaats de polder in", verklaart e'e'n van de leden van de ijsclub. Hij drukt z'n peuk uit, pakt z'n schaatsen en ver laat de warme koffietent: „Ik pak nog een rondje." Oegstgeestenaren die een stukje gemeentegrond op het oog hebben om bij hun tuin te trekken, kunnen een koopver- zoek indienen bij de gemeen te. De gemeenteraad heeft be sloten kleine stukjes openbaar groen te verkopen aan parti culieren voor een bedrag van 200 gulden per vierkante me ter. Het gaat om stroken groen, 'snippergroen', die niet ge schikt zijn voor woningbouw. Particulieren kunnen maxi maal honderd vierkante meter grond kopen: zeventig vier kante meter méér dan in de oude regeling het geval was. De gemeente heeft niets aan deze plantsoentjes en is alleen geld kwijt aan onderhoud. Woningbezitters echter kun nen met een lapje gemeente grond hun tuin vergroten. De grond krijgt in dat geval de bestemming 'tuin': er inag niet op worden gebouwd maar een schutting neerzetten mag wel. Ook huurders kunnen aan de gemeentegrond komen: zij kunnen hun huurbaas vragen de grond te kopen en vervol gens een hogere huur te bere kenen. Tot nu toe kwamen vele ver zoeken om aankoop van ge meentegrond uit de woonwijk Haaswijk. De lapjes gemeente grond liggen vooral bij de wat oudere hoekwoningen. Maar ook in het oude dorp zijn snip pers gemeentegrond te koop. Oegstgeestenaren met interes se kunnen zich wenden tot het gemeentehuis. Geld voor kunstbus muziekschool alphen aan den run De kunstbus van de Alphense streekmuziekschool kan ook in 1996 blijven rijden. De gemeente Alphen stelt 3500 gulden beschikbaar voor het project dat senioren in staat stelt een concert te bezoeken. De streekmuziekschool stelt drie keer in het seizoen een touring car beschikbaar, waarmee senioren naar een evenement kunnen reizen. Per concert kunnen zich 105 belangstellenden inschrijven voor de 'kunstbus'. Het project kwam echter op losse schroeven te staan, doordat de provincie besloot de subsidie voor het seizoen 1995-1996 niet meer te verstrekken. B en W van Alphen hebben nu besloten dat financiële gat te vullen. VRIJE TIJD LEIDEN Inschrijven. In januari start het Leidse Volkshuis met verschillende cursussen. Maandag 8 januari kunt u vanaf 13 uur aan de Apothe- kersdijk 33a voor inschrijvingen informatie. Die avond is het ge bouw open van 18.30-22 uur. De rest van de week kunnen belang stellenden tijdens kantooruren informeren. I Iet telefoonnummer is 071-5149180. Creatief schrijven. Het Leidse Volkshuis start 22 januari met een cursus creatief schrijven en vertellen. Belangstellenden kunnen zich richten tot het Leidse Volkshuis, Apothekersdijk 33a, 071-5149180. Travestietenshow. De eerste regionale miss(mister) verkiezing wordt 29 december gehouden in het Antonius zalencentrum. De or ganisatie is in handen van A.I L, Nicky Nicol praat het geheel aan el kaar. Aanmelden kan bij A.I I. organisatie Beatrixstraat 8-a, 2316 RG Leiden. Sportmiddag. Voor sportieve jongeren van 12 jaar en ouder organi seert de l,eidse Welzijnsorganisatie zondag 31 december een sport middag. In buurthuis het Spoortje kan vanaf 12 de rodeo-stier be klommen worden, er staat een kliinmuur en de kwaliteiten op de stormbaan kunnen gemeten worden. Kosten bedragen 5 gulden per persoon. EHBO. De EHBO-vereniging 'Geerke Donders' heeft nog enkele plaatsen vrij voor de beginnerscursus die dinsdag 9 januari 1996 start. De cursus wordt gehouden in de zaal achter de I lerensingel Parochiekerk. Opgeven kan onder telefoonnummers: 5760063 5146485 5130293. ALPHEN AAN DEN RUN Nicuwjaarsinstuif. Buurthuis Westerhaven organiseert nieuwjaars dag vanaf drie uur een instuif voor alle liefhebbers. Er hoeft geen toegang betaald te worden, maar de drankjes zijn voor eigen reke ning. Bingo. 'I er gelegenheid van het nieuwe jaar houdt buurthuis Wester haven vrijdag 5 januari een nieuwjaarsbingo. Liefhebbers kunnen vanaf 19 uur naar binnen, de bingo start om 20 uur. Darts. In buurthuis Westerhaven zijn zaterdag 6 januari 1990 leuke prijzen te winnen bij het nieuwjaarsdarttoernooi. I let inschrijfgeld bedraagt 10 gulden. De wedstrijden beginnen om 20 uur. VOORSCHOTEN Schilderen. Aeltsje Siersma begint in de tweede week van januari een teken-en schildercursus. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Belang stellenden kunnen zich opgeven bij het buurthuis Alettahof, 071 5786488. Kalligrafie. Elly van der Knaap geeft in januari een cursus kalligrafe ren in buurthuis Alettahof aan het Aletta Jacobsplantsoen. De cursus voor gevorderden begint op dinsdag 9 janauri, de cursus voor begin ners een dag later. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Elly van der Knaap (071-5323463). Pergamo. Voor belangstellenden start in het buurthuis Alettahof 12 januari een cursus pergamo. Deze zal bestaan uit enkele lessen van anderhalf uur op vrijdagmiddag. Inlichtingen te verkrijgen onder te lefoonnummer 5323463. LEIDERDORP Cursussen. De volksuniversiteit in Leiderdorp begint deze winter met zeven nieuwe cursussen: WP 5.1 voor 50-plussers, kennisma king met wereldgodsdiensten, restauratie van halssnoeren, de oude dag; een nieuwe levensfase, I lindoestaans en Surinaams koken voor beginners, tekenen naar gekleed model en het interieur en de tuin in miniatuur en schilderkunst. Informatie is van maandag tot en met donderdag van 9.30-12 uur te verkrijgen in gebouw Sjelter, I leem- raadlaan 67, telefoon, 071 -5411732. In verband met de kerstvakantie is het inschrijfbureau tot 2 januari 1996 gesloten. Restart Computers bv Leiden Hard- en Software Overrqn 16 Nieuwe- en mruilapparatuur 2315 KA LEIOEN Netwerk msiaiiaties Technische dienst Tel 071-5224551 Grote voorraad spare parts Fax 071-5227329 COMPAQ, m PACKARD

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 11