Otten koestert eeuwige jeugd Rutten na valse start succesvol bij Gemini Sport Drukke tijden voor marathonschaatsers KNSB schakelt geschillencommissie iï VRUDAG 22 DECEMBER 1995 chef willem spierdijk. 071 -5356464. plv -chef rob onderwater. 071-53564 Frank van Dam blijft bij Voorschoten leiden Frank van Dam blijft ook volgend seizoen werkzaam als trainer aan SV Voorschoten. De Sassenheimer en de zaterdag derdeklasser zijn al drie jaar met elkaar verbonden. Ook tweede trainer Arie Lommers blijft Voorschoten trouw. AZC op volle sterkte in bekerfinale alphen aan den run« Voor AZC kunnen de kerstdagen heel feeste lijk worden. De Alphense waterpoloërs moeten dan morgenmid dag de nationale beker veroveren en zich op die manier verzeke ren van deelname aan de Europa Cup. Tegenstander van AZC. dat in het zwembad van het KNVB-sportcentrum in Zeist op vol le sterkte aantreedt, is Polar Bears uit Ede. De bekerfinale begint om 15.30 uur. Leiderdorper Jan van den Brink fungeert zowel bij de mannen- als bij de vrouwenfinale (Polar Bears -1 let Ravijn) als grensrechter. RVV: twintigste Zilveren Tulptoernooi rijnsburg» Vandaag en morgen houdt de volleybalvereniging RW voor de twintigste keer het Zilveren Tulptoernooi. Vandaag komen in sporthal Het Waterbos te Rijnsburg teams in actie die in de tweede en derde klasse van het rayon uitkomen. Zaterdag spelen teams uit de derde divisie en de promotieklasse. De wed strijden van vanavond beginnen om 19 uur en duren tot 23.30 uur. Er is een mannen- en een vrouwenpoule. De volgende clubs zijn present: GGV, WW, Liusna, Riddcrveld en RW. Mor gen begint het toernooi om 9.30 uur. Rond 17 uur zijn de wed strijden afgelopen. De deelnemende mannenploegen zijn ver deeld over twee poules. In de ene bevinden zich Leython, Tone- gido, Rijnmond 3 en RW 1De andere biedt plaats aan NOVO, Tonegido 2, Vrevok 2 en RW 2. Bij de vrouwen gaat de strijd tus sen Sille/Jupiter, Orion, RW 1 en RW 2. leiden tim brouwer de koning Het schaatsseizoen van Henk Angenent kan in negen dagen gemaakt of gebroken zijn. Vanaf het Nederlands marathonkam pioenschap, morgenmiddag om half vier in Groningen, tot en met de nieuwjaarsmarathon van Heerenveen moet de 28-jarige Alphenaar vier keer aan de bak. In het gunstigste geval houdt Angenent zowel de Nederlandse titel als de KNSB- -cup over aan zijn druk bezette' kerstvakantié. Valt het tegen, dan staat hij op 1 januari met lege handen. Angenent, sinds zijn overwin ning van afgelopen zondag in Deventer met Lammert Huite- ma favpriet voor de nationale ti tel, houdt morgenmiddag met nog twee concurrenten reke ning. Arnold Stam en René Ruitenburg maken ook kans', zegt de kopman van Netwerk VSP. Die ploeg moet het de fa voriete Klerk's-ploeg onmoge lijk maken om haar troeven (Huitema, Kleine, Kramer) uit te spelen. „Meer dan tijdens cup wedstrijden moeten wij tie ploeggenoten van Huitemï in de gaten houden. Niemand hoeft immers bij zón op zichzelf staande wedstrijd (150 ronden) oog te hebben voor het alge meen klassement'' Eén van de mogelijke profi teurs van de andere strijdwijze van Klerk's is Leiderdorper Ruud Borst, die tijdens cup-wedstrijden vaak het pad effent voor kopman Huitema. „Daar heb ik totaal geen moeite mee", aldus Borst, die op het natuurijs van Veenoord voor de verandering zelf een keer de meest vooruitgeschoven pion van ploegleider Frans Overde- vest was. Toen moest hij pas in de eindsprint buigen voor An genent. Borst, die zijn eerste jaar in een grote ploeg als leer jaar beschouwt: „Als ik in een kopgroep rijd, bekijk ik van ge val tot geval of ik doorga of wacht op een ploeggenoot. Als er uiteindelijk maar één van ons wint, dan is de opzet geslaagd.' Andere regionale deelnemers aan het NK, Jan Dirk Corts (Koudekerk), Rick van der Hoorn (Ter Aar) en Richard van Kempen (Nieuwveen), hopen in de rol van outsider een hoge klassering te bemachtigen. De laatste, oud-marathonkam pioen, start morgenmiddag al leen als zijn rugblessure over is. Van Kempen: „Het heeft geen zin om deel te nemen, als je niet topfit bent. Alleen al de autorit naar Groningen betekent een aanslag op mijn rug, renzij ik mij liggend zou laten vervoeren. Als ik morgen oversla, gun ik mijn rug vervolgens een tijdje rust. Ik wil zelfs een scan laten maken, maar er is daarvoor een wachtlijst tot 18 januari." In het vrouwenpeloton wacht Jolanda Duivenvoorden-Grim bergen nog op haar eerste sei zoenszege. In het kielzog van de Noordwijkse glijdt Henriette Vooys uit Rijnsburg regelmatig met de voorsten mee. Wellicht kan de Leiderdorpse Marion Borst, die het NK uitkoos voor haar rentree na een periode van overtraindheid, zich meteen weer aan de frontlinie melden. Na het NK komt het peloton op woensdagavond in Utrecht in actie tijdens een gewoné cupwedstrijd. De mannen rij den op zaterdag 30 december nog in Alkmaar, voordat zij op Nieuwjaarsdag, dan weer in ge zelschap van de vrouwen, in Heerenveen het kunstijs betre den. SPORT OP TV vrijdag 15.00-15.30 EURO Snooker: WK Tnckshot 15.30-17 .30 EURO Snooker: Duits Open 16.20-16.30 Did 3: Sport im Westen 17 00-17.15 Did 2: Sport Heute 17.30-18.30 EURO Autosportmagazine. 18 30-19 30 EURO: Skién: wereldbeker sla 18 43-18 51 Ned 2-Sportjournaal 18 45-19 10 RTL Sport. 19 00-19.30 SBS 6 Ben op de Stip vooruil 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws. 19 30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-21.00 EURO: Handbal: Internationa, 21.00-22.00 EURO: Boksen 22 00-23 00 EURO Worstelen in Japan 22 05-22.35 RTL 5: De ballen buitenland- voet balprogramma 22.16-22.34 Ned 3 Sportjournaal. 22.20-23.05 BRT 1 Hugo Camps op zoek naar: gesprekken met sporters, vandaag mei 23.00-00.00 EURO Karten 23 00-00.00 NBC World Sports Sper al 23 30-00.00 NBC Rugby Hall o» Fame: se korft HOOFDKLASSE A: PKC - Nic Dracht Fortuna. Allen Weerbaar - Die Haghe, U Arnhem - DOS'46 HOOFDKLASSE A: Blauw Wit DK, Groen Geel - KVS. Wordt Kwiek - Ror AKC - Deetos tl OVERGANGSKLASSE D: KI0S(N) - V/Ons Eibernest (vr. 20.20 uur Vespohi EERSTE KLASSE E: Pernix - ONDOl'1 (za. 18 30 uur Vijf Meihal); F: Tem»( Phoenix (za. 19.00 uur Arena) TWEEDE KLASSE F: Crescendo - Vit'1 (za 19.40 uur Vijf Meihal) P Linschoten: Linschotenloop 21,1/ l(fc 2,2 km (za 13.30) Zoeterwoude: Kerstcross Meerburg 1('< 2,5 km (ma 13.00) 01715-2792 J, den haag anp het alsnog tot een stemmk die op 9 december werd f daagd. Als het aantal stem rechtigden niet juist is, mo<^ er eerst gewestelijke vergade gen worden uitgeschreven. kan dan nog maanden du- voordat er duidelijkheid over een nieuw bestuur. De Koninklijke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond (KNSB) heeft de geschillencommissie ingeschakeld om de rechtsgel digheid van de stemmen van de gewesten bepalen. Het is een voortvloeisel van het 'compro mis' dat op de ledenvergadering van 9 december is gesloten. De afgevaardigden konden toen geen keuze maken tussen de kandidaten van de bond en de tegenkandidaten van de gewes ten Noord-Holland/Utrecht en Overijssel. Bovendien ontstond er meningsverschil over de stemverhouding. De twee bestuurlijke vijftallen kregen de mogelijkheid samen tot een oplossing te komen. An ders zou de geschillencommis sie worden ingeschakeld. Dat is nu gebeurd, want de tien kandi daten kwamen er in het onder linge overleg niet uit. De com missie zal nu bepalen hoe het verder moet. „Volgens de notaris waren er 469 stemgerechtigden", zei waarnemend-voorzitter Karei Verbeek. „Als dat klopt, komt Restart Computers bv Leiden Hard- en Software Overran 18 Nieuwe-en mruilapparatuur 2315 KA LEIDEN I Netwerk installaties ïj Technische dienst Tel 071-5224551 t£ Grote voorraad spare parts Fax 071-5227329 j< COMPAQ, t l PACKARD SCOREBORD PRIJSVRAGl Lucky Ten van donderdag 21 december; -6-8 - 10- 14- 16- 18-27-28-31 36-39-43-49- 50-59- 70- 71-7i 77 (onder voorbehoud) betaald voetb, Straffen Vier wedstrijden: Van Nistelrooy Bosch) en Wiggers (Heracles) Twee w< strijden: Van Guine (Heracles) Eén w« strijd: Hofstede en Marbus (Go Ahe Eagles), Van der Weerden (PSV). Geldboi 500 gulden. Körver (MVV) Voorlop schorsing: Drent (Emmen) buitenlands voetb BELGIE: Brugge - Seraing 3-1, Standar Waregem 1-1 Brugge 20-44 RWDM 19-! Anderlecht 19-39 Charleroi 19-! Lierse 19-36 Cercle 19-| SPANJE: Deportivo - Real Madrid 3-0 basketb Den Helder. Oefenwedstrijd: Nederlan Maccabi Rishon (Isr) 76-84 (32-40). T< scorers Nederland: Huijbens 20, Hagem 14. Te Velde 12. Derks 11; Rishon: Oln 26. Gully 16, Ben Basat 14. Avoiya 11 dam mi Bamako. WK vrouwen Zevende ronde: Vesjki (Est) - Van Lith 1 Wanders - Balthi (Oek) 2-0, Goloebji (Let) - Makarenkova (Oek) 1-1. Rim (Let) - Mmkina (Pol) 1-1, Milsjina (Rui Gaibova (Aze) 2-0, Tsjitaikina (Rus) - De bele (Mali) 2-0, Traore (Mali) - Lewina (I 0-2, Tsjidlauskiene (Lit) - Zilbermann (D 2-0 Achtste ronde: Van Lith - Lewina 1 Wanders - Tsjidlauskiene 1-1, Balthi - j bermann 2-0, Minkina - Dembele 2 Goloebjeva - Milsjina 2-0, Rimsja - Tsjit kina 0-2, Vesjki - Traore 2-0, Makarenkj - Gaibova 1-1 Stand: 1. Tsjidlauskiene punten, 2. Balthi, Gloebjeva, Tsjitaiki 12. 5 Gaibova 10, 6. Van Lith, Makarei ova 9, 8 Lewina 8, 9. Rimsia, Milsji Vesjki, Zilbermann 7, 13. Mmkina 6. Wanders 5, 15 Dembele. Traore 1 SCHAK Groningen, KoopTjuchemtoernooi Invitatiegroep, derde ronde: Van Well Kamsky (VSt) 1/2-1/2, Piket - Tivial (Rus) 1/2-1/2, Leko (Hon) - Svidler (R 1/2-1/2. Sokolov (Bos) - Almasi (Hon) 1 Adams (Eng) - Hansen (Den) 1-0, Lau' (Fra) - Karpov (Rus) 1/2-1/2 Stand: 1 t Wely 2 1/2 punten. 2. Adams, KamS Sokolov 2, 5. Karpov, Lautier, Leko, Tivi ov 1 1/2, 9 Hansen, Piket, Svidler 1, I Almasi 1/2 J Kransjka Gora (Slv). Wereldbeker Reuzenslalom: 1. K|us (Noo) 1.58 (59,28+59,46), 2. Von Grünigen (Z 1 58,96 (59,06+59,90), 3. Reiter (0 1 59,21 (59,58+59,63) Stand WB r zenslalom: 1 Von Grunigen 460, 2 K 390, 3 Knauss (Oos) 246 Stand WB al meen: 1 Kjus 740. 2 Von Grünigen 4| 3. Knauss 377 Vrouwen Veysonnaz (Zwi). Wereldbeker Reuzenslalom: 1 Ertl (Dui) 2.00 (58,93+1.01,13), 2. Panzanini (l 2.01.55 (59,50+1.02,05). 3 Wact (Oos) 2.01.79 (59.42+1.02.37) St WB reuzenslalom: 1 Ertl 200, 2 Wad 105, 3 Panzanini 104 Stand WB a meen: 1 Meissnitzer 488, 2. Wacl 439, 3. Seizinger405 ushoa Eindhoven. Olympisch kwalificatie-ti Nederland - Slovenië 0-8 (0-2 0-2 0-4)" Zupancic 0-1, 15. Kontrec 0-2, Smole 3, 27. Jan 0-4, 43. Kontrec 0-5, 44 zinger 0-6. 52, Jure Vnuk 0-7, 55. Tol Vnuk 0-8 Scheidsrechter: Hellwig (d Toeschouwers: 500. Strafminuten Nel land 12, Slovenië 14. K Stand: 1 Groot-Brittannië 3-4, 2 D{ marken 2-3, 3. Slovenië 2-2, 4. Zwit land 1-1,5 Nederland 2-0 Moskou. Izvestia Cup Tsjechië - Finland 1-0 (0-0 0-0 1-0), R> land - Zweden 2-1 (1-0 0-1 1-0). ET stand: 1 Rusland 4-6 (14-9), 2 Tsjec, 4-5 (14-13), 3. Zweden 4-4 (10-8), 4 b nada 4-4 11-12), 5 Finland 4-1 (6-l^j K SPORTAGENDA f betaald voetij EREDIVISIE n Zaterdag: Fortuna S.-Groningen, Gil schap-Sparta, Roda JC-Vitesse, Willerr" GA Eagles. Zondag: RKC-Heerenv»1 Feyenoord-FC Twente. Ajax-NEC [j EREDIVISIE Vrijdag: FC Zwolle-RBC Zaterdag: C?1 buur-Heracles, Den Bosch-Helmond SjH Emmen-TOP, Excelsior-Eindhoven, IV Veendam, Dordrecht-Haarlem, VVV- star Zondag: AZ-FC Den Haag Ervaren handbcddoelman bezorgd over doorstroming bij Satumus leiden rob van der zanden Martin Rutten ging aan het be gin van dit seizoen voortvarend te werk als nieuwe coach van de vrouwenploeg van Gemini/Kangerocs. Iets te voortvarend zo bleek. Het vol leybalteam kon de trainer niet helemaal volgen, sommige speelsters voelden zich onge makkelijk in hun nieuwe rol, het gevolg was een zeperd in de al lereerste wedstrijd. Een goed gesprek volgde, Rutten ging een paar passen terug en vervolgens viel de puzzel in elkaar. De Voorschotense ploeg is nu kop loper in de tweede divisie. „We moesten even aan elkaar wen nen", zegt Rutten met een glim lach. De 35-jarige Bleiswijker er kent dat hij in het begin te hard van stapel liep. „Ik wilde meer rendement uit bepaalde speel sters halen en vooral verdedi gend dingen veranderen. Maar ik ging te snel en moest het ge- doseerder brengen. De voorbe reidingstijd was bovendien te kort en daardoor werkte het niet. Het gevolg was onrust, we zijn toen even teruggegaan naar het oude systeem. Mijn doel was om de kwaliteiten van de speelsters uit te bouwen. Nu we halverwege de competitie zijn. moet ik zeggen dat het team al aardig is gegroeid op de manier die ik voor ogen had." Rutten die het roer over nam van Bernard van der Pols zegt met de Gemini -vrouwen een talentvolle groep te hebben, al is het woord talent eigenlijk niet meer op zijn plaats voor de ervaren groep. „Het zijn meiden die al een poosje bij elkaar zijn, elkaar goed aanvoelen binnen Het gaat goed met Satumus. Het eerste mannenteam van de Leidse handbalvereniging debuteert dit seizoen in de eerste divisie en doet dat boven verwachting. Bijna halverwege deze handbaljaargang mogen de Leidenaars zich met hun gedeelde vierde plaats een goede subtop per noemen. In een ander opzicht gaat het echter minder met de vereniging die in 1943 onder de naam HVL het le venslicht zag. Niet zo zeer het aantal leden (zo'n hon derd) als wel het feit dat de club nog maar twee jeugd- teams herbergt, baart zorgen. Rob Otten weet van de hoed en de rand. Dat kan ook niet an ders, want de 37-jarige Leide- naar draagt als doelman van het keurkorps niet alleen wekelijks een steentje bij in het sportieve succes, maar hij houdt zich ook als voorzitter bezig met het al gemene clubbelang. Een niet vaak voorkomende dubbelfunc tie, die Otten zelf overigens niet zo opmerkelijk vindt. Als lid van een kleine vereniging beland je al snel in het commissie- en be- stuurswerk, stelt hij, zeker als je je aangetrokken voelt tot die werkzaamheden. „Het moet al leen niet te gek worden, want voor je het weet doe je te veel en dat is ook niet goed voor een club." Een wetenschap die hem er echter niet van weerhoudt om onder meer ook als manager te fungeren, het 'tribuneblaadje' te verzorgen en de entree-kaarten te vervaardigen. Otten: „Maar dat heeft dan weer praktische kanten. Omdat ik al zo lang in de sport meeloop, heb ik zo veel contacten dat ik snel even een oefen wedstrijdje kan regelen. Zoals ik thuis ook over de mo gelijkheden beschik om pro grammablaadjes en kaarten te maken. Als ik dat vrij eenvoudig kan doen, vind ik het niet lo gisch om anderen met dat werk op te zadelen." Liever dan over zichzelf, spreekt Otten over handbal, in het bijzonder over Saturnus. Een vereniging waar hij in 1968 als pupil belandde, die hij ver volgens even ve'rliet voor een roei-avontuur bij Die Leythe, maar waar hij al spoedig weer terugkeerde. De club ook die in 1993 het halve-eeuwfeest vierde en wat Otten betreft nog heel wat jaren aan dat totaal zal toe voegen. Otten erkent onmiddellijk dat hij gezegend is met een positie ve levenshouding. „Natuurlijk weet ik ook dat het op dit mo ment verkeerd gaat. Dat de op bouw van de vereniging de laatste jaren is scheef gegroeid. Als je als club afhankelijk bent van grandioze clubmensen als 'pa Van Leeuwen', de betrekke lijk geringe inkomsten van het clubhuis en het inzamelen van gigantische hoeveelheden oud papier, is dat geen gezonde zaak. Maar een reden om dan maar pessimistisch te gaan doen, is dat voor mij niet. Met het goede presteren van heren één wordt de kans op een spon sor weer groter en ik ben er ook van overtuigd dat het met de jeugd bij Saturnus weer goed komt." Otten baseert die laatste stel ling mede op de grote aantrek kingskracht die het schoolhand- baltoernooi jaarlijks blijkt te hebben. Dat toernooi, waaraan steeds weer tussen de 600 en 1000 scholieren meedoen, wordt gedragen door Saturnus. „De interesse is er dus. Als we na zo'n evenement wat proef- trainingen houden, komen daar ook steeds zo'n dertig, veertig kinderen op af. Ons probleem is alleen dat we die interesse in de praktijk niet of nauwelijks kun nen vasthouden. De periode tussen dat toernooi in juni en de start van het seizoen in au gustus, september is te groot. We kunnen de kinderen niet over de vakantie heentillen, zeg maar." Niet zo vreemd dus dat het bestuur van Saturnus na drukkelijk bij de schoolsport commissie heeft aangeklopt met het verzoek het toernooi in het vervolg later in het jaar te houden. Otten: „In 1996 staat het nog voor juni op de kalen der, maar dat is dan ook de laatste keer geweest." Het boven water houden van een handbalvereniging is geen eenvoudige zaak, erkent Otten. Zo heb je als club met forse uit gaven te maken. De voorzitter rekent voor: „We geven als ver eniging zo'n 20.000 gulden per jaar uit aan zaalhuur. Als je dat over honderd leden omslaat, kun je wel uitrekenen hoe zwaar zo'n bedrag op een be groting kan drukken." Financiële perikelen waar hij zich in het veld geen zorgen om maakt. In dat doel immers, heeft hij wel andere zaken aan het hoofd. Zeker nu hij met Sa turnus op een niveau acteert waarop de vereniging nog nooit actief was. „Het is in de eerste divisie allemaal Wat sterker, wat sneller dan je gewend was." Desondanks doet Saturnus het in dit debuutjaar uitstekend. Met dank aan de nu voor het derde seizoen aan de club ver bonden trainer, Robin van Olp- hen. Otten, die in het seizoen 1975/76 in het doel van het eer ste belandde om dat (tot vorig seizoen) met Ad van Fessem te verdedigen: „Zonder zijn voor gangers te kort te willen doen, kun je zeggen dat Van Olphen het team op een aanzienlijk ho ger niveau heeft gebracht. Hij besteedt aandacht aan techni sche zaken waar we daarvoor met zijn allen zelfs nog nooit vam hadden gehoord. In de praktijk betekent dat dat het he le team, de routiniers niet uitge zonderd, elke week nog leren. Nog beter worden." Iets dat ook Martin Rutten: „Er mag best wat meer brutaliteit zijn binnen de groep, want de kwaliteiten zijn er." foto holvast/mark lamers en buiten de lijnen. Behoorlijk zelfstandig ook. Een nadeel in zo'n groep is dan weer de gerin ge bereidheid om dingen te ver anderen." Gemini is er nu van overtuigd dat er nog rek in zit. Promotie is nog ver weg, maar voorlopig zit ten de vrouwen wel als 'Herbst- meister' onder de kerstboom. Rutten: „We moeten niet te vroeg juichen, de start na de winterstop is allesbepalend, maar inderdaad: in de top 3 moet dit team kunnen eindi gen." Rutten in het dagelijks le ven fysiotherapeut, getrouwd en vader van twee kinderen vol leybalt zelf ook nog. Bij Span ning 220 in zijn woonplaats is hij als hij tenminste beschik baar is spelverdeler in het eerste dat eerste klasse speelt. Hij speelde ook nog vijf jaar bij Zovoc. Als trainer werkte hij voornamelijk met jeugd, onder andere bij Rentokil. In de regio kreeg hij bekendheid met de ta lenten van Ridderveld in /Viphen aan den Rijn. Gemini is zijn eerste 'grote' klus. „In feite is dit de eerste ploeg die ik coach waarin geen junioren zitten. Mijn eerste standaardteam ook." Hij heeft ambities om in de toekomst ho gerop te gaan. „Het liefst zou ik bij een topclub werken als assis tent. Het samen werken aan een ploeg, het uitwisselen van ken nis en inzicht, dat vind ik leuk." „Maar zo ver kijk ik nog niet. Ik ben nu helemaal gefixeerd op Gemini, want deze ploeg heeft veel mogelijkheden en het is in teressant om die te benutten. Waarbij ik eerlijk zeg dat het voor mijn loopbaan ook mooi zou zijn als ik voor promotie zorg." Of Gemini in de eerste divisie iets te zoeken heeft, als het zo ver komt? „Het hangt ervan af of de groep bij elkaar blijft. Aan de trainingsuren die de speel sters willen maken, want in de eerste divisie gaan veel clubs al toe naar acht uur per week. Ie weet het als coach van vrouwen nooit, want als er enkele pijlers zeggen dat ze op de leeftijd zijn om een gezinnetje te stichten, dan sta je als coach machteloos. Voorlopig lijkt dat nog niet aan de orde bij Gemini." „Laten we eerst de tweede helft maar eens goed spelen. Want Gemini is een team en dat is gek genoeg meteen ook een kleine handicap. We hebben geen sterren, geen persoonlijk heden die in mindere periodes de leiding nemen in het veld. Dan zitten we in de verdrukking en komen we daar niet uit, om dat er geen initiatief komt. Er mag best wat meer brutaliteit zijn binnen de groep, want de kwaliteiten zijn er." Rob Otten: „Er staat nu een aardig team, dat alleen nog maar beter wordt. voor Otten opgaat: „Het is moeilijk om een ouwe vent van 37 nog wat te leren, maar het lukt hem wel. Van Olphen is ook de eerste die zich daadwer kelijk met keeperstraining bezig houdt, daarvoor heb ik een kwart eeuw eigenlijk maar wat aangemodderd. Heb ik het aan Ad van Fessem te danken dat ik het vak nog een beetje heb ge leerd." De indertijd in Leiden stude rende Van Fessem werd door Otten persoonlijk naar Satumus gepraat. Zoals Otten afgelopen jaar ook zelf probeerde talent volle doelverdedigers voor de plek onder de lat bij Saturnus warm te krijgen. Pogingen die mislukten („De jongens die wel wilden, vroegen een reiskosten vergoeding die we niet konden betalen"), maar die eens te meer aangeven dat je als voor zitter, doelman en manager binnen een club diverse petten op het hoofd hebt. „Het kan zo zijn dat ik volgende maand een jongen voor Satumus waag, waardoor ik volgend seizoen in het tweede speel. Terwijl ikzelf wil doorgaan in het eerste." Voorzitter Otten ziet overi gens, met of zonder doelman Otten, een goede sportieve toe komst voor de ploeg. „Er staat nu een aardig team dat alleen nog maar beter wordt. Daarbij heeft Saturnus het geluk dat er goede spelers aan zitten te ko men. Hans Nieuwenhuys is er bijna, Jip Olieroock zie ik op korte termijn dit niveau ook ha- foto holvast/mark lamers len. Met Marijn van der Sterre en Sierk Rozema hebben we twee junioren van wie de ver eniging wat mag verwachten. Wat dat betreft lijkt de doorstro ming voorlopig wel gewaar borgd." Rest Otten en zijn bestuur nog slechts de taak om de ver eniging, die in Apollo zes jaar lang een afgesplitste Oegst- geestse 'afdeling' kende die in 1975 binnen het nieuwe Satur nus terugkeerde, de komende periode ook levensvatbaar te houden. Otten heeft er alle ver trouwen in, al verliest hij de rea liteit niet uit het oog: „Het moet niet nog een paar jaar misgaan met de jeugd. Want een vereni ging zonder jeugd is op sterven nadood."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18