'Ik ben geen Monica Seles' leer tennis op traat en school Met de trein de Lange Poten op. Sport >kser Don Diego Poeder et stip op nummer tien Nigerianen mogen loting WK bijwonen Atleet Martin Feijen is het leed alweer vergeten Nederlaag De Sleutels NSDAG 12 DECEMBER 1995 <A SPIERDIJK, 071 -S 356464, PLV -CHH ROB ONDERWATER. 07 V5356463 •mits op dreef bij Pacers piANAPOLisRik Smits, de Nederlandse basketballer die in de nierikaanse profcompetitie (NBA) voor de Indiana Pacers Deelt, was afgelopen weekeinde geweldig op dreef. De Pacers onnen de thuiswedstrijd tegen de Los Angeles Clippers met [1-104. Van de 111 punten van de Pacers maakte SDmits er 44. et was de hoogste score uit de carrière van de Nederlander. Rik was sensationeel", zei Larry Brown, de hoofdcoach na af- op. „Ik ben nu teleurgesteld dat ze de bal niet iedere keer naar »m speelden." Smits scoorde uit twintig van de 29 pogingen in t veld en was vier keer succesvol bij de zes vrije worpen, die i mocht nemen. Jadal niet tegen PSV ■RCELona Miguel Angel Nadal komt dit seizoen niet meer in f°Hie. De speler van FC Barcelona raakte zaterdag in het duel te- Atletico Madrid geblesseerd aan zijn linkerknie. Hij mist onder meer in maart de twee Europese ontmoetingen de UEFA Cup tegen PSV. A «jen Braber naar Collstrop "'[jiTTERDAMJohn den Braber heeft eindelijk een profcontract ge- j^XentLDe Nederlandse wielrenner rijdt komend seizoen voor Belgische formatie Collstrop. De 25-jarige Rotterdammer te- ^ïde voor één seizoen, met een optie voor een tweede jaar. Bij ploeg van Willy Teirlinck is Den Braber de derde Nederlan- r. Ook Rob Mulders en Paul Konings kregen voor volgend jaar n contract bij de Belgische ploeg. ^eleen van den Berg uitgeloot gflSTERPAMVia loting is de Heemsteedse Esmir Hoogendoorn laatste toegelaten tot de Tennis Masters, die deze week in isterdam plaatsvinden. Heieen van den Berg, die op de ge nteerde ranglijst gedeeld twaalfde staat, werd uitgeloot. De ^i-kampioene van Nederland liep hierdoor een startgeld van K)0 gulden mis. De loting had het volgende resultaat: Mannen, *ste ronde: Siemerink bye, Wibier - Van Lottum, Schalken bye, Igraver - Bok, Wassen - Van Scheppingen, Groen bye, Kok - Uter, Haarhuis bye. Vrouwen, eerste ronde: Schultz bye, Noor- ider - Bollegraf, Óremans bye, Vis - Kamstra, De Weille - Bas- g, Rottier bye, Muns - Hoogendoorn, Boogert bye. chttal schaatst Elfstedentocht jwarden Acht schaatsers hebben gisteren al de Elfsteden- iht gereden. Het groepje, bestaande uit zeven mannen en één juw, vertrok 's ochtends om zes uur voor de rot over 230 kilo- Ruim elf uur later keerden ze in Leeuwarden terug. De it omschreven de tocht als zeer moeilijk. Door onbetrouw- ijs moest op het traject Franeker - Harlingen veel worden n m :u Sprengers herkozen iuL; Jeu Sprengers is gisteravond in Zeist herkozen als alge- voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond velVB). Dit gebeurde tijdens een bondsvergadering. De Lim- in'ger blijft tot en met het jaar 1998 in functie. De bijeenkomst t g na amper één uur al afgelopen, n jortiviteitsprijs .klikspaan' us» Het bestuur van de FIFA heeft voor de jaarlijkse sportivi- sprijs een opmerkelijke keuze gemaakt. De onderscheiding is gekend aan de Franse voetballer Jacques Glassmann, die in 3 het omkopingschandaal bij Olympique Marseille onthul- »n z"Hij heeft moed en eerlijkheid getoond om een zeer brutale m van corruptie aan de kaak te stellen", legde een woord- irder van de wereldvoetbalbond uit. nsl JL 'ct1oninklijke Nederlandse La- 'ennisbond (KNLTB) heeft ,e«het eerst in dertig jaar le- erlies geleden. En hoewel en Idwijd de belangstelling tennis tanende is, werd veede sportbond van Ne- Jagind toch verrast door de te- Ja$ng met een kleine negen- ,Wnd naar 733.915. Reden eede KNLTB om haast te ma- lophet zijn modernisering. Drzitter Ruurd de Boer e gisteren bij de loting voor en itionale Masters in Amster- 'gede plannen van de bopd n het kort komen die erop feedat de KNLTB 'marktge- ich^r gaat werken' en 'meer de zal volgen'. Zo krijgen orbeeld het straat- en ïltennis de komende jaren jandacht. nieuwe nationale tennis- loelim annex bondsbureau in :ht blijft daarnaast nog een nkind. De bouw daarvan vertraging opgelopen en I daardoor moet de KNLTB geld uittrekken voor het ct. „Momenteel onderzoe- tofftre manieren om dat be tween te krijgen", aldus De die nogmaals wees op de grijkheid van het complex, is de bedoeling dat de se teteams daar gaan trainen, is zullen er Davis Cup- en ation Cup-wedstrijden ïn gehouden. Voor de ver- Dntwikkeling van het Ne- (dam GPD 'half jaar na zijn debuut iprofs is bokser Don Diego tr doorgedrongen tot de ,veiese ranglijst. Bij de crui- is de nog ongesla- >p ptterdammer met stip ver en op plaats tien. Eerste {er van Europees kam- Gurov (Oekraine) is de ialige Oostduitser Torsten der (23) debuteerde na Kristie Boogert wacht op de grote doorbraak SCOREBORD Bezweet en rood aangelo pen komt Kristie Boogert uit het krachthonk. Sinds vier weken werkt de ten nisster in de bekende sportschool Van Tilburger van Joop Ooms aan haar conditie en staalt ze er tus sen voetballers van Willem II en TOP haar spieren. Dat er hard wordt gewerkt, is wel duidelijk als de blonde inwoonster van Zuid-Beij- erland met een zucht van vermoeidheid aanschuift. ,,Het is pittig, maar dat geeft niet. Ik moet sterker worden". berkel enschot eric de bie gpd-verslaggever Sterker worden, zodat haar li chaam de krachtenverslindende tocht langs de toernooien beter verwerkt en minder gevoelig wordt voor blessures. Een scheurtje in haar scheenbeen hield haar al eens zes maanden aan de kant en momenteel kampt Boogert met een ontste king in haar linkerknie. Voorlo pig ziet ze die echter niet als een belemmering om zaterdag haar 22-ste verjaardag te vieren met een plaats in finale van de nationale Masters. ,,lk ga er nog steeds vanuit dat ik in Amster dam speel. Gelukkig staat mijn eerste partij pas voor vrijdag ge pland. Daardoor heb ik nog even de tijd om me goed te la ten behandelen". Als echter de komende dagen geen verbetering optreedt, zal Boogert zich zonder aarzelen afmelden voor de nationale ti telstrijd. „Ik heb ongeveer de zelfde blessure als Richard Kra- jicek destijds had. Hij heeft er alleen mee doorgespeeld en moest uiteindelijk vijf maanden rust nemen. Dat zal mij niet ge beuren". Boogert kijkt namelijk alweer verder. Naar de volgende jaar gang, waarin ze hoopt de gelei delijk stijgende lijn die haar car rière tot nu toe kenmerkt, door te trekken. „Ik ben tevreden over het afgelopen seizoen. Ik sluit het jaar af als de nummer 36 van de wereld. Zo hoog heb ik nog nooit gestaan". Kristie Boogert werd een paar jaar geleden als het grootste ta lent van Nederland bestempeld. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 49 Eerste pri|S geen winnaar; tweede pri|S: 1 winnaar, bruto 79.179,30; derde pri|S: 99 winnaars, bruto 1.199,60; vierde prijs: 3.430 winnaars. 34,60. vi|tde prijs: 59 580 winnaars. 5,00 Cijferspel 49 Zes cipers: geen winnaar; vijl cijfers 3 winnaars; vier cijlers; 19 winnaars, drie cij fers 232 winnaars; twee vijfers 2.403 lucky 10, maandag 11 december b-8-23 35 37 38-40 43 44 46-47-48- 54 55-62-65-71-77-78-79. (onder voorbehoud) Straffen betaald voetbal i. Gerver (beiden FC Den Bosch), Van Corstanje, Hobbelen (beiden Eindhoven). Uneken (Emmen), Mol (Heucles). Vriesde (MVV), Van de Looi (Vitesse), Rayer (VW), Bogers (Willem II), Smkgraven (FC Zwolle). Tokyo. WK vedergewicht (WBC-versie) Espinosa (Fil) wint op punten van titelhou der Medina (Mex). HANDBAL Oostenrijk/Hongarije. WK vrouwen Tussenronde; China Bra/ilié 30-16 (14 7). Japan Canada 31 22 15-9). Angola Verenigde Staten 24-23 (12-8), Tsjechië Ivoorkust 24-14 (11-9). Indeling achtste finales: China Hongarije. Japan Roeme nie. Angola Zuid-Korea, Slowakiie Noor wegen. Zweden Denemarken. Oekraïne - Rusland. Duitsland Kroatië. Tsjechië Oostenrijk ZEILEN Port Elizabeth. WK Mistral. Vrouwen. Eer ste race; 1 Frangois (Fra), Benedict (VSt). 3. Gardahaut (Fra). 27. De Vries (Ned), 35. Stalman (Ned). Tweede race 1 Semsini (Ita), 2. Alie (Can), 3 San (HKg), 6. De Vries, 37. Stalman Derde race: 1. San, 2. Estzarviski (Pol). 3. Francois, 16. De Vries. 25 Stalman Kristie Boogert: „Ik moet sterker worden." Zelfs in de internationale ten niswereld werd opgetogen gere ageerd. „Eindelijk een meisje dat weet waar het net staat", loofde Martina Navratilova het aanvallende spel van Boogert. De definitieve doorbraak laat echter nog op zich wachten. De kritische tennisvolgers vragen zich zelfs al af of Boogert wel zo goed is als werd gedacht. Zelfs aan de hand van Betty Stöve, met wie Boogert deze maand precies twee jaar samenwerkt, lijkt het maar niet te willen luk ken, zo luidt hun oordeel. Nuchter Boogert zelf laat zich, nuchter als ze is, niet onder druk zetten. „Ik merk inderdaad steeds meer dat mensen een beetje teleurge steld zijn. Sommigen hebben me zelfs al afgeschreven. Ik heb echter zelf nooit geroepen dat ik één van de grootste talenten van Nederland ben. Bij mij is het eigenlijk altijd geleidelijk ge gaan. In de jeugd was ik achter Linda Niemantsverdriet, Petra Kamstra en Marlies Reinders steeds de nummer vier. Als prof heb ik ook mijn ranking jaarlijks iets verbeterd. Zolang ik zelf maar weet dat er nog steeds rek in zit, ben ik tevreden. Ik ben nu eenmaal geen Seles of Capriati. Dat zijn supertalenten die er in eens stonden. Ik weet dat ik goed kan tennissen en dat het nog beter kan. Daarom maak ik me niet ongerust." Samen met Betty Stöve werkt Boogert dan ook onverstoor baar door aan de verbetering van haar aanvallende spel, waarmee ze opvalt in het door 'baseline-sters' gedomineerde vrouwencircuit. „Het aanvallen heeft me altijd getrokken. Het spel van Hana Mandlikova vond ik prachtig. Betty was haar trainster, dus het leek me lo gisch om haar te vragen toen ik uit Jong Oranje stapte." ,Ik probeer mijn spel nu wel zo allround mogelijk te maken. Af en toe sdrvice/volley, maar ook vanaf de baseline een rally aangaan. Ik denk dat dat in het vrouwentennis toch het spel van de toekomst is. Vroeger kon je met een goede fore- en back hand en een redelijke service ver komen, maar tegenwoordig is dat niet meer voldoende. Daarom verliezen speelsters uit de top-twintig steeds vaker van lager geplaatste meisjes. Ik laat Graf en Seles dan even buiten beschouwing. Die twee steken boven iedereen uit. maar voor speelsters als bijvoorbeeld San chez, Martinez en Fernandez wordt het steeds lastiger." Voorzichtig Ook Boogert zelf bracht dit jaar die boodschap aan enkele top tienspeelsters over, zij het nog voorzichtig. Voor echte verras singen wist ze niet te zorgen, omdat ze vaak op de beslissen de momenten nog iets to kort kwam. 'Mentaal nog te zwak' was het etiket dat Boogert daar na kreeg opgeplakt. Vooral na SPORT OP TV het Federationcup-duel met Oostenrijk in juli. Tegen Beate Reinstadtler begon Boogert op eens te stuntelen als een begin neling en verloor uiteindelijk in twee sets. De uitschakeling van Nederland werd daardoor een feit. .Die wedstrijd tegen Oosten rijk was een geval apart", zegt Boogert een half jaar later. „Ik vertegenwoordigde voor de eer ste keer mijn land in een be langrijke wedstrijd. Ik liet me daarbij te veel afleiden door al lerlei randzaken. Was ook ner veuzer dan normaal. Daarom geloof ik niet dat ik in mentaal opzicht niet sterk genoeg ben. Ik heb ook genoeg wedstrijden in de tiebreak van de laatste set gewonnen. Zo gauw dat niet meer gebeurt, ga ik misschien twijfelen. Maar op dit moment overweeg ik zeker niet een psy choloog te raadplegen." derlandse tennis is het een 'must' dat het centrum er komt." Want op een verdere terug loop in het ledenaantal zit de KNLTB niet te wachten en bij nieuwe successen van de top- spelers blijft het grote publiek toch geïnteresseerd in de sport, zo heeft men geleerd. Daarom wordt er tegenwoordig bijvoor beeld in het Davis Cup-toemooi niets meer aan het toeval over gelaten. Bondscoach Stanley Franker maakte begin deze maand een verkenningstocht naar het Indiase Jaipur, waar Nederland in februari tegen het gastland speelt, en kwam ge schrokken terug. „Jaipur ligt op 250 kilometer van Delhi. Met de auto hebben we er vijf uur over gedaan. On derweg zijn we zo'n beetje alles tegengekomen dat kan bewe gen: kamelen, olifanten, scha pen en koeien. De accommoda tie in Jaipur viel tevens tegen. Er waren bijvoorbeeld niet eens goede kleedkamers", vertelde Franker, die te kennen gaf de internationale tennisfederatie ITF hierop attent te maken. Een officieel protest gaat hem echter te ver. „In het verleden heeft In dia op dezelfde banen al tegen Zuid-Afrika gespeeld. Toen heeft de ITF de lokatie ook goedgekeurd. Dus ik neem aan dat dat nu ook gebeurd. Er moet nog wel wat worden aan gepast." De Franse regering heeft een delegatie van de Nigeriaanse voetbalbond alsnog toestem ming gegeven de loting voor het WK 1998, dinsdagavond in Parijs, bij te wonen. Frankrijk wilde zich hou den aan de sportboycot van Nigeria, die onderdeel is van de sancties die de Europese Unie vorige week tegen het Westafrikaanse land afkon digde. De EU protesteert met de sancties tegen de executie van de schrijver Ken Saro- Wiwa en acht andere leden van de Ogoni-minderheid in Nigeria. De wereldvoetbal bond FIFA nodigde Nigeria met meer dan 160 andere landen echter uit voor de lo ting. Onderhandelingen met het Franse ministerie van buitenlandse zaken leverden maandag een akkoord op. Frankrijk zal de Nigerianen visa geven, als de FIFA ga randeert dat het voetbalfunc tionarissen zijn die geen nauwe banden met de mili taire regering hebben. Daar naast wordt benadrukt dat de FIFA en niet de Franse re gering de Nigerianen uitno digt. De loting wordt vanmid dag wereldwijd uitgezonden. De Franse president Jacques Chirac is gastheer. Als orga niserend land is Frankrijk ge plaatst, samen met Brazilië, de wereldkampioen van 1994. Het dagelijks bestuur van de FIFA besloot maandag dat het WK onder 21 in 1997 in Maleisie wordt gehouden. FI- FA-voorzitter Joao Havelange had de kampioenschappen aan Nigeria willen geven. Eerder dit jaar werd de eind ronde al verplaatst naar Qa tar, omdat Nigeria te onveilig werd geacht voor een groot voetbaltoernooi. VS wil WK voor vrouwen De organisatie van het wereld kampioenschap voetbal voor vrouwen in 1999 zal waarschijn lijk in handen van de Verenigde Staten komen. Dat heeft FIFA- woordvoerder Keith Cooper gis teren gezegd. Cooper zei dat Chili en Australië zich hadden teruggetrokken en dat het toer nooi naar de VS zou gaan, tenzij zich voor februari een nieuwe kandidaat aanmeldt, of Chili of Australië op zijn eerdere besluit terugkomt. Cooper achtte dit niet waarschijnlijk. den haag gpd die na het voltooien van de vijf- Het zij Martin Feijen (40), de tienvoudige triatlon roept: 'Dit Amsterdamse Hagenaar, vergc- Mensen die te lui zijn om een doe ik nooit meer', en nog geen ven. Hij houdt ervan zijn gren- meter te veel te lopen, kun je twee weken later zelfs niet uit- zen te verleggen en tot nog toe maar beter niet vertrouwen, sluit dat hij ooit een twintigvou- is hem dat steeds gelukt. Giste- Maar wat te denken van iemand dige triatlon zal doen. ren keerde hij terug uit Mexico. een succesvol optreden bij de Europese kampioenschappen voor amateurs in Bursa, waar hij zilver won, op 18 april 1994 als professional. In Rotterdam Ahoy' maakte hij korte metten met de Amerikaan Ken Woods: knock out in de tweede ronde. Op 7 oktober van dit jaar boekte hij tegen Tony Booth zijn tiende en voorlopig laatste overwin ning. Daarvan waren er zeven in de eerste of de tweede ronde. Zo wordt kerstinkopen doen een feest Kerstinkopen in de stad? Pak de trein. Die brengt u zonder parkeer- en fileproblemen naar alle stadscentra van de Randstad. Cadeau-artikelen, kerstversiering, feestkleding en heel veel gezelligheid: u vindt het allemaal op wandelafstand van de stations. Bovendien is uw treinkaartje misschien wel een super-de-luxe reis per Orient Express waard! Of een van de vele andere hoofdprijzen in de grandioze NS-Kerstwedstrijd! Dus koop een kaartje, pak de gratis NS-Kerstkoerier op het station en doe mee! met 78,5 kg een pond zwaarder dan op 15 november, toen hij in Monterey het water indook. Na veertien etmalen zwemmen (57 km), fietsen (2700 km) en (hard- )lopen (vijftien marathons ofte wel 632,925 m.) ging hij met een lichaamsgewicht van 74,5 kg over de eindstreep. Arm in arm overigens met Fransman Fabri ce Lucas, die hem via Martins vrouw Joke had gevraagd niet om de derde plaats te strijden maar deze te delen. „Hoewel dat tegen mijn men taliteit is, het is tenslotte een wedstrijd, heb ik er gezien de omstandigheden 'ja' op gezegd. Daarna heb ik staan uithuilen op zijn schouder", vertelt Feijen nu in de grote knusse woonka mer van zijn huis. Het is er vol met mensen, in clusief zoon en dochter Feijen. Van het begeleidingsteam vrouw Joke, Nico, Erika en Falco ontbreekt alleen de laatste nog. Die volgt over een week en neemt de atb-fietsen mee die Feijen en Aad Oosterom uit Berkenwoude (vierde in de tien voudige triatlon) met hun pres taties hebben gewonnen. Win naar Pavelka uit Tsjechië won een motor. Martin Feijen: „Mexico ver keert sinds een halfjaar in een crisis. Er waren dan ook geen sponsors die geld gaven. Alles was in natura. Afgelopen zater dagmiddag finishte de laatste deelnemer, één uur voor de li miet. Die was 's avonds ook bij de prijsuitreiking." „Ik heb nog nooit zo kapot gezeten. Ik moest ook steeds slapen. Daar had ik vroeger nooit last van. Ik heb te veel voor de wedstrijd gedaan. Door al die voorpubliciteit en mensen die zeiden 'dal red je wel' heb ik de wedstrijd toch enigszins on dcrschai. Die vermoeidheid kwam er tijdens de wedstrijd uit. In de vierde nacht verloor ik al vijf uur op Pavelka, die eigen lijk in alles mijn alter ego is. Nu won hij, een vorige keer droop hij met zijn staart tussen zijn benen af." Bij 'verliezer' Martin Feijen geen staart maar schimmel, het enige leed dat hij heeft overge houden aan de lange inspan ningen. Als dat over enkele da gen helemaal weg is, is hij fysiek weer honderd procent in orde. Martin Feijen weer: „Toen wij, de nummers één lot en met vier, in Monterey onderling za ten te bepraten wat we zouden doen, als er ooit weer een uitno diging zou komen voor een vijf- tienvoudige, of zelfs een twin tigvoudige, triatlon, zei iedereen al binnen twee minuten: dan doe ik mee." Maar de Hagenaar beseft dat het, gezien de inspanningen en kosten (eigen geld en sponso ring, ondermeer van zijn werk gever de Koninklijke Biblio theek), niet zomaar meer kan. Dat het niet meer valt te combi neren met alles wat hij nu doet. Zelfs over zijn deelname aan de fietswedstrijd in juni, van de Noordkaap naar Gibraltar, over een afstand van 6500 km, moet Martin nog eens .goed naden ken. DINSDAG 14.30 15.00 EURO: Snowboarden 15.00 15.40 EURO; Mountainbike: in door in Belgie. 15.15-15.40 Did 2; Sport-Szene: ma gazine. 15.20-17.10 BBC 1; Rugby Union: The Varsity Match, rechtstreeks verslag van de traditionel jaarlijkse wedstrijd tussen de universiteiten van Oxford en Cam 15.40-16.10 EURO: SkiGn: Snow Pare des Princes. 16.10-16.40 EURO: Windsurfen: in St Morit/. 16.20 17.57 Did 3: Sport im Westen 16.40 17.10 EURO Eurofun 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute. 17.10 18.10 EURO: Extreme Games. 18.00 19.15 Supersport: Buitenlands voetbalover/icht. 18 10 19.30 EURO; Voetbal: lotingen WK 1998. 18.40-19.57 Ned 2. loting WK Voetbal 1998: rechtstreeks vanuit Parijs, 18.45 19.10 RTL Sport. 19.15-22.00 SupersportVolleybal mannen, Kuipers Zwolle-Euromail Radi 19 30-20.00 BRT 1: Sport 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws 20.00-22.00 EURO: Motoren: maga/i 21.25-22.00 Veronica: Die 2: Nieuwe Koeien, met Henk Spaan en Harry Ver mcegen. 22.00-00.00 Supersport: Gevarieerd Sportprogramma. 22.00-00.00 EURO: Boksen Brits kampioenschap vedergewicht. 22.16-22.34 Ned 3; Sportjournaal 23.00-00.00 NBC: NHL Powerweck. 23.15-00.30 BBC 1Sportsnight. 23.30 00.05 RTL 4: Sport 00.00-01.00 E URO: Extreme Games. 01.00 01.30 EURO: Eurosportnieuws. WOENSDAG 08.10 08.15 Neti 3: Sportjournaal. 08.30-09.30 EURO: Motoren: maga/i ne. 09.30-10.30 EURO: Extreme Games. 10.30 12.00 EURO Skiën: ski show. 12.00-12.30 EURO: Euroski maga/i ne. 12.30-12.45 Ned 3: Sportjournaal. 12.30 14,00 EURO: Schanv,pruiken wereldbeker in Italië. 14 00 14 30 1 URO I u-ufun 14 30-15.00 EURO: SLAM: basketbal maga/ine. De zaalvoetballers van De Sleu tels hebben gisteravond met 11 7 verloren tegen Tvbex. In Hoogvliet scoorden de Ix'ide- naars in een slechte wedstrijd via Patrick Heymans (3), Robert de Roo (2) en Siem van der Lin den. FIFA helpt de 'kinderdorpen' parus dpa De wcreldvoetbalorganisatic l l- FA heeft gisteren in Parijs het samenwerkingsverband be krachtigd met SOS Kinderdor pen. Doel van het partnerschap is met speciale acties het sociale bewustzijn te versterken voor noodlijdendeen hulpbehoeven de kinderen over de gehele we reld. De voorzitters van beide or ganisaties, Joao Havelange en Helmut Kutin, tekenden giste ren de overeenkomst. Op dit ogenblik zijn er in de wereld 343 kinderdorpen met duizend aan gesloten sociale instellingen in 125 landen. De FII A wil een deel van het jeugdfonds in SOS Kinderdor pen steken. Kutin heeft de wen$ uitgesproken dat er zo spoedig mogelijk een „vredeswedstrijd in Sarajevo wordt gespeeld.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19