'Ik kan beter, op alle fronten' Bogarde vrijwel zeker in de basis De trektocht naar "Liverpool begint Bergkamp in therapie tegen vliegangst Sport 'Jullie Nederlanders zijn zo verdomd zelfverzekerd' Havelange: WK 2006 in Zuid-Afrika DINSDAG 12 DECEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 5356463 De Mos wint eindelijk Groningen De wedstrijd ging om niets, maar Aad de Mos keek eindelijk weer eens vrolijk. De Nederlandse coach van Werder Bremen zag zijn ploeg voor het eerst sinds maanden weer eens winnen. Sparringpartner FC Groningen werd in het noorden van het land met 1-0 aan de kant gezet. Bestjastnitsj, via het lichaam van Koeman, trof als enige doel. FC Groningen had de wedstrijd tegen Sparta van zondag nog in de benen. Trainer Westerhof ge bruikte tegen de Duitsers maar liefst 21 spelers. Werder, dat door een contract met een Duitse commerciële tv-zender om het duel had verzocht, miste drie basisspelers. Bode reisde met het Duitse elftal naar Zuid-Afrika, Bassler en Eilts waren gebles seerd. FC Groningen miste Beerens, Bombarda en De Kruijff. Ierland wint oefenduel wrexham Het Ierse nationale voetbalelftal heeft gistermorgen in Wrexham (Wales) een geheime oefenwedstrijd tegen de gelijk namige tweede-divisieclub uit de Engelse league met 1-0 ge wonnen. Het enige doelpunt kwam op naam van John Sheridan van Sheffield Wednesday op aangeven van Townsend bij een in directe vrije trap. Sheridan onderging een test van de Ierse bondscoach Jack Charlton, die zelf als scheidsrechter optrad. Sheridan was lang geblesseerd, maar speelde afgelopen week einde het laatste kwartier mee tegen Manchester United. Charlton legde het spel dikwijls stil om vrije trappen te laten ne men. De wedstrijd werd door kieren en gaten in het oude sta dionnetje van Wrexham bekeken door Nederlandse mediaverte genwoordigers. Staunton speelt niet wrexham Steve Staunton speelt woensdag niet met Ierland te gen het Nederlands elftal om de laatste plaats in de eindronde van het EK voetbal. De 61-voudig international scheurde in de oefenwedstrijd tegen Wrexham in Wales een hamstring. Hij liep de blessure op na twaalf minuten. De linkermiddenvelder van Aston Villa blijft wel bij de Ierse ploeg in de voorbereiding maar zal beslist niet meedoen. .iverpool anp Dranje is morgen bijna een ülauwdruk van Ajax. Sportieve ralamiteiten en onmogelijke vendingen daargelaten, debu- eert Winston Bogarde in de EK- ieslissingswedstrijd tegen Ier and voor het Nederlands elftal, vaarmee het aantal ajacieden »p acht komt. Arthur Numan is zijn plaats twijt, zodat PSV helemaal niet neer vertegenwoordigd is in de lasis. De Beverwijker realiseer- le zich dat goed, aan de rand 'an het oefenveld van complex Üelwood, de trainingsaccom- nodatie van FC Liverpool. „Ik jen heel teleurgesteld", zei hij net een grauw gelaat van inge- touden woede en verdriet. Hij on nog juist de volgende zin .itbrengen: „Maar het gaat om walificatie." opzichte van de vorige 'Mterland tegen Noorwegen sneuvelt" ook Richard Witsch- 30i«. Zijn plaats links op het mid- enveld is vergeven aan Edgar Jiavids, ook van Ajax en de man iari vorm. Witschge vertelde dat ij de actie van bondscoach iddink wel enigszins had zien mkomen. Hij had bovendien b kranten gelezen, die hoog pgaven van Davids' topvorm. 'jet zal de trainer overigens wel )en haag gpd t a)e trek van voetbalfans naar 3 Liverpool, waar woensdag- n uvond het Nederlands elftal te- s ztjen de leren speelt om een ov&laats op het EK 1996 in Enge- iathnd, is vandaag begonnen. ingHet gaat om duizenden sup- t aorters die wel een toegangs- naiewijs hebben maar geen ver reis. Zij moeten op ei- gelegenheid de Britse ha- bereiken, Hoe zij in Liverpool komen w(S vooralsnog een raadsel, ïrdfiiegtuigen en schepen vanuit ektflederland zijn al wekenlang ïrs folgeboekt. Bij de NS merkt is nen niets van een extra run op Me 'Shutüe' die via de K&naal- linnel gaat. Bovendien zijn de reindiensten gehalveerd in erband met de stakingen in 'rankrijk. Bij reisorganisator OAD zijn fel enkele honderden aanvra- fen voor vervoer binnengeko- naen. De groep zonder gere- eld vervoer moet per auto 'har Liverpool, een tocht van p'n 1100 kilometer. Bij de ver- feerspolitie had men echter le leen aanwijzingen over kolon- e's Oranje-auto's richting en Frankrijk. Vervoersdeskundigen me- In nen dat de groep Oranje-klan ten op diverse manieren naar Liverpoool zal reizen waarbij de meesten vandaag hun reis beginnen om donderdag of vrijdag terug te keren. Men zal gebruik maken van diverse veerdiensten op Engeland vanuit België en Frankrijk en van de Kanaaltunnel. „Daar hoef je ook niet te reserveren. Het is gewoon achteraan aan sluiten." De insiders menen dat uit eindelijk maar enkele honder den fans écht problemen zul len kennen Liverpool te berei ken. De rest van de 7500 man die wel een kaartje heeft maar geen verzorgde reis, heeft waarschijnlijk bij het bestellen van het kaartje, de reis al zelf geregeld. Dat is vaak al weken geleden gebeurd. Dat verklaart ook de geringe extra belang stelling voor vervoer naar Li verpool. De fans die wel een verzorg de reis hebben vertrekken alle maal woensdag in de loop van de dag. Via Schiphol gaan er ongeveer 5500 per vliegtuig, nog eens 1500 gaat per bus. De terugtocht is voor woensdag nacht en donderdagochtend gepland. a hidden death' in verlenging en haag gpd van nf iuIl a e de voetbalwedstrijd Ierland-Nederland morgen gelijk ein- t. zal het duel worden verlengd. In de extra speeltijd van veemaal vijftien minuten is de 'sudden death' van toepas- ng. Dat wil zeggen: de ploeg die scoort, is winnaar. Is de e and ook na de verlenging gelijk, dan moeten strafschoppen beslissing brengen. De wedstrijd in Liverpool begin om .00 uur. liverpool vervolg voorpagina Dennis Bergkamp is inmiddels op advies van bondsarts Kessel in therapie gegaan om zijn vliegangst te bestrijden. De pro blemen van Bergkamp zijn seri eus, maar volgens Kessel niet verontrustend. Zowel de KLM als British Airways helpen pas sagiers met cursussen om hun angsten te overwinnen. In een verklaring, gistermid dag op de persconferentie met binnen- en buitenlandse jour nalisten, nam bondscoach Guus Hiddink zijn pupil publiekelijk in bescherming. „Dennis vroeg mij of hij vooruit mocht reizen. Hij gaf mij een acceptabele re den op. Het is een privé-zaak, maar geen grootse zaak. Ik stemde in, op voorwaarde dat hij zondagavond in St. Helens al zou inchecken. Hij heeft daar keurig gehoor aan gegeven." Bondscoach Hiddink en bondsarts Kessel zijn al meer dan een half jaar op de hoogte van de claustrofobie die Berg kamp parten speelt. Uit respect voor de voetballer doen ze er geen nadere mededelingen over. „Dit is privé. Bovendien hebben de andere spelers er geen moeite mee", aldus Hid dink. In het kwalificatietoernooi voor het EK'96, dat voor Oranje in september 1994 begon en vo rige maand eindigde, speelde Bergkamp van de vijf uitwed strijden alleen de eerste mee, in Olso tegen Noorwegen. Voor de duels in Luxemburg, Tsjechië, Wit-Rusland en Malta meldde hij zich telkens geblesseerd af. De interland, op 11 oktober op Malta, liet hij wegens een enkel blessure aan zich voorbijgaan. Drie dagen later was hij met Ar senal wel van de partij tegen Leeds United. In zijn laatste seizoen bij Inter maakte Bergkamp de reis vanuit Milaan naar het trainingskamp van het Nederlands elftal in Noordwijk al per auto. 's Nachts jakkerde hij dan over de Duitse autobanen om de volgende dag om tijd in Nederland te zijn. Sinds juli van dit jaar staat hij onder contract bij Arsenal. Bin nen Engeland reizen de clubs niet per vliegtuig. De Londense club speelt geen Europa Cup voetbal. Volgend seizoen mis schien wel. De kans daarop is groot, gezien de huidige derde plaats op de ranglijst van de Premier League. Na de compe titie staan voor de Engelse clubs in het buitenland de zogenaam de lucratieve friendly's op het programma. Tijdens het WK vorig jaar in Amerika had Bergkamp nog geen last. Ook de toenmalige bondscoach, Advocaat, zegt nooit iets aan de voetballer te hebben gemerkt. Volgens des kundigen kan een vliegangst spontaan ontstaan als tijdens een vlucht akelige dingen ge beuren. Het vliegtuig van Oran je moest in Amerika één keer een tussenlanding maken, van wege een onwel geworden pas- Dennis Bergkamp. foto anp sagier. Bij een andere gelegen heid, óók in Amerika, op weg van Orlando naar Dallas, werd het Oranje-toestel opgehouden door een loze bommelding, die een vertraging van vier uur ver oorzaakte. Patrick Kluivert voelt dat er nog rek in zit zijn opgevallen dat in de tweede helft tegen Noorwegen vooral de linkervleugel slecht functio neerde. Plannen Tijdens de eerste trainingen, vo rige week in Noordwijk, teken den de plannen van Hiddink zich al af. Maandag, bij eerste van twee oefensessies op Britse bodem en eigenlijk de enige echte was de tactiek duidelijk. Een kwestie van goed kijken naar de inmiddels legendari sche gele hesjes en de formatie van linies. Numan kon het inbrengen van Bogarde nog begrijpen ook. Door het ontbreken van Frank de Boer (geschorst) neemt de vrij kleine Seedorf diens plaats in het centrum over. Reiziger en Bogarde zijn bij Ajax de man dekkers als de tegenstander met twee aanvallers speelt. Ierland doet dat, via de potige kerels Cascarino en Aldridge. Bogarde is, ook gezien zijn fysiek, waar schijnlijk beter bestand tegen het geweld van Cascarino dan Numan, die bij PSV bijna nooit in de persoonlijke dekking staat. Want Advocaat heeft voor dat werk juist de verdedigers uit het centrum aangesteld, Valckx en Faber. Hij is profvoetballer, maar heeft bij zijn club nog nooit verloren. Vraag hem wan neer hij voor het laatst met Ajax in een wedstrijd 'om het echie' werd verslagen en hij zucht eens. En nog eens. „Dat moet met de Al geweest zijn", gokt l]ij dan maar. liverpool henri van der steen gpd-verslaggever Patrick Kluivert is pas 19. Ne derlands kampioen, Europees kampioen, wereldkampioen. Een midvoor met iets van de jonge Kieft en iets van de jonge Van Basten: dat primitief-dode lijke voor de goal, het instinct om eventueel met de lange teen te scoren. Heel goed is hij al. Kluivert: „Maar ik kan nog be ter, op alle fronten." Hij zit er in het Haydock Thistle Hotel buiten Liverpool opgewekt bij. Een mooie jongen met een lach die zijn wangen doet bollen: uit de ogen schet tert het plezier. Zacht glanst zijn huid en wat is die nek sterk! Zo, in trainingspak, zie je het trou wens niet, anders dan wanneer hij in die prachtig witte Ajax- broek over het veld draaft: Klui vert kracht. Heel veel kracht. De voetballer zelf: .Allemaal natuurkracht, ik train nauwe lijks met gewichten. Dit jaar ben ik inderdaad nogal wat sterker geworden, ook langer, een cen timeter of twee, drie misschien wel. Ik geloof dat ik nu 1.89 ben, mijn ideaal is om er nog een of twee centimeter bij te krijgen. Niet meer, want dan gaat het ten koste van je snelheid en wendbaarheid." Guus Hiddink was Kluiverts fysieke ontwikkeling ook al op gevallen. „Patrick was een half jaar geleden nog maar een slun gel, hij liep als een veulen, springerig. Op snelheid was hij bijna ongecoördineerd aan de bal. Vergeet niet dat hij in maart eigenlijk nog met de UEFA's mee zou gaan naar het jeugd- WK in Nigeria. Bij Ajax was hij op dat moment derde spits: achter De Boer, achter Kanu ook nog. Nu is alles veel beter in balans bij hem. fysiek gezien." Met de coachbaarheid van Kluivert zit het trouwens wel snor, als je het jaar '95 nog eens aan het oog voorbij laat trekken. Want was de spits eerder dit jaar niet een tikje van slag toen het gajes onder de FC Utrecht supporters in De Meer de meest perverse 'toejuichingen' voor Patrick Kluivert: „De besten moeten spelen, al zijn het er tien van NEC." hem in petto had? Kluivert: „Dat klopt, maar toen heb ik ook besloten me nooit meer door het publiek te laten intimi deren. Dat zijn zo van die dagen dat je leert." Er zouden nog meer van die dagen komen, van een nog heel wat tragischer karakter: het on geluk met dodelijke afloop en die stupide donderdag daarop toen hij nog eens werd gepakt. En de dag dat hij door aanvoer der Danny Blind ten overstaan van de hele groep bestraffend werd toegesproken over zijn herhaalde verkeersovertredin gen. Maanden bleef Kluivert uit de publiciteit. „En dat was een goede beslis sing. Ik heb het hartstikke moei lijk gehad en ik had de tijd no dig om erover na te denken. Of het ongeluk ergens goed voor is geweest? tóee, natuurlijk niet." Iedereen zou hetzelfde hebben geantwoord: 'Nee, natuurlijk niet.' Fijn Hij zegt in de donkerste dagen steeds een steun te hebben ge had van Ajax en zijn medespe lers. „Soms vond ik het fijn om er met andere spelers over te praten, op andere momenten had ik helemaal geen zin erover te praten. Maar het is gelukt tot rust te komen, ik wacht nu af wat justitie verder doet. Ik heb geen idee hoe ver het onder zoek is of wat er nog gaat ge beuren." Op de dag dat het slachtoffer van het ongeluk werd begraven, stond Patrick Kluivert alweer op het veld. Dat werd door me nigeen als een botte provocatie opgevat. Kluivert begrijpt dat wei. „Zeker weten dat ik wel snap dat de mensen er niks van begrepen. En ik kon het niet uit leggen, want we hadden beslo ten om er helemaal niet over te praten in de publiciteit. Ga je eenmaal praten, dan blijf je aan het uitleggen in zo'n geval. Nee, er zal niks aan mij te merken zijn geweest in die periode, dat begrijp ik goed. Maar het zat wel allemaal in m'n hoofd. Ik heb de draad vrij snel kunnen oppikken omdat ik alles op het voetbal kon gooien. Maar ik wist dat ik het altijd fout zou doen. Stopte ik tijdelijk met voetballen, dan was ik aan het tobben gegaan. Zou ik gaan voetballen, dan zouden de mensen dat weer niet begrijpen. Maar ik heb besloten om te gaan voetballen en niet te gaan tobben. Dat was beter." Het onderwerp vindt hij op dat moment wel afdoende be handeld, de vraag of hij nog kontakt heeft gehad met de fa milie van het slachtoffer, gaat hem te ver. Ander onderwerp graag, voetbal als het even kan, die belangrijkste van alle onbe langrijke bijzaken in het leven. Kluivert heeft over dat onder werp immers nog wel wat te vertellen, in zijn rijke onerva renheid. Curiosum Het is en blijft immers een cu riosum: 19 jaar en winnaar van twee hoofdprijzen in het voet- balleven: Europees kampioen, wereldkampioen. Geheel in de stijl van het huis bij Ajax heeft hij de finale in Tokyo tegen Gre- mio hoog op zijn lijstje hoogte punten staan: penalty gemist, toch gewonnen. Kluivert: „Weet je dat ik het zelfs wel leuk vond dat die Brazilianen zo schop ten? Eigenlijk vond ik het ook helemaal niet zo'n harde westrijd. Na afloop zei die ver dediger ook sorry. 'Ach, kan ge beuren', zei ik. Maar ik vond het dus wel leuk allemaal, ook na tuurlijk omdat we voelden dat we sterker waren." Aldus de jongeling wiens scheenbeen die Japanse dag dus over 20 centi meter werd open gehaald door een brutaal-smerigc tackle met gestrekt been. Ach, kan gebeu ren... NEC Met het Nederlands elftal ver loor hij al twee keer, eind vorig seizoen bij Tsjechië en Wit-Rus land. Morgen legen de Ieren loopt hij, meer dan toen, tussen vriendjes, allemaal Ajacieden en oud-Ajacieden. Kluivert: „Ja, vreemd is dat wel, met acht jon gens uit hetzelfde team spelen. Maar ja, de besten moeten spe len, al zouden dat er tien van NEG zijn..." Jack Charlton: „Nederland heeft niet een speler die goed kan koppen, daarvoor zullen jullie boeten." foto anp chester marcel van der kraan gpd-verslaggever In Ierland mogen katholieken straks scheiden. Misschien dat er in het Ierse voetbal ook nog eens een dag komt dat er dingen zullen veranderen. Voorlopig houdt men in het kamp bij Oranjes tegenstan der van morgenavond alles bij het oude. De aanloop naar de beslis singswedstrijd op Anfield Road is chaotisch, de spelers rommelen wat aan, Jack Charlton rookt siga ren in de bar van het hotel en dr inkt grote glazen bier tijdens een persconferentie. Als 'Big Jack', zoals de grote man met het zware stemgeluid met ontzag wordt genoemd, aan tafel in het St. Davids Parkhotel in het noorden van Wales een verkeerd glas oppakt en zonder erg een slok neemt, zegt hij met een gezicht dat afschuw uitstraalt: „Gatverdamme, water! Waar is mijn bier?" Vervolgens neemt hij een flinke slok, smeert de keel en beantwoordt alle verdere vragen die hem door Ierse, Engelse en Nederlandse journalisten worden gesteld. Zijn spelers zijn in geen velden of wegen te vinderi. Ze hebben een broertje dood aan ontmoetin gen met de media en kaarten lie ver. Niemand laat zich zien. Als Pat Bonner, de man die 78 inter lands het doel verdedigde en een trauma overhield aan een schot van Wim Jonk (de bal glipte op het WK in Amerika door z'n handen), hoort dat er een verzoek is van een Nederlandse journalist geeft hij 'niet thuis'. Na het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten keepte hij geen wedstrijd meer voor zijn land en is hij, na zoveel trouwe dienst jaren, gedegradeerd tot bankzitter. Zelfs bij zijn club Celtic moet hij genoegen nemen met een bijrol. „Sorry," zegt Jack Charlton later. „Hij heeft geen trek meer in inter views. Dat moet je ook een beetje kunnen begrijpen. Zeker met jullie Nederlanders niet, dan kom je vroeg of laat weer op die bal van Jonk terecht. En, oh, oh, wat haat hij dat, ha ha." Keihard Charlton kan erom lachen. Hij is keihard voor zijn spelers. Als ie mand voor de gein twee reusachti ge oranje handen van piepschuim wil overhandigen aan Pat Bonner, roept de bondscoach van de Ieren keihard door de hal van het hotel: „He, Pat, bindt die dingen eens om je handen. Ach, Iaat ook maar. Ze zullen nog steeds niet groot ge noeg zijn voor jou om een bal te gen te houden!" Charlton: „Jullie zijn zo ver domd zelfverzekerd, hè? Elke vraag wordt gesteld met een 'big smile' op het gezicht. Ik zal je ver tellen waarom wij van Nederland kunnen winnen. Omdat we in de tien jaar dat ik bondscoach ben al van elke grote ploeg hebben ge wonnen. Italië, Duitsland, Neder land, Engeland, allemaal zijn ze er een keer aangegaan. Dus waarom kan het nu niet nog een keer ge beuren tegen Nederland. Als jullie elftal echt zo veel beter zou zijn, zouden jullie nu niet hier in Liver pool zitten. Dan was Nederland al geplaatst. Maar de realiteit is dat Nederland in de kwalificatie heel slecht heeft gespeeld, net als wij. Daarom mogen we het samen uit vechten." Wat is de kracht van de leren en de zwakte van de Ilollanders? Charlton: „Wij hebben kop- kracht in de voorste linie en Ne derland heeft niet een speler die goed kan koppen. Niall Quinn is er niet bij, anders had ik het liefst twee van die beulen voorin neer gezet. Nu staat alleen Tony Casca rino daar. Bij jullie lopen geen koppers rond. Daar zul je op An field voor moeten boeten." parus afp/dpa Duitsland wil de organisatie, maar FIFA-baas Joao Havelange heeft zich uitgesproken voor een andere lokatie. In een inter view met de Franse krant Le Monde verklaarde de Brazi liaanse leider van de wereld voetbalbond dat het WK in 2006 in Zuid-Afrika moet worden ge houden. Met die uitspraak streek Havelange de Europese voetbalunie (UEFA) flink tegen de haren in. De UEFA liet de FIFA onlangs weten dat de WK vanaf 2006 moet roteren over de aardbol. Te beginnen in Duitsland, dat zich al kandidaat heeft gesteld voor de WK in dat jaar. Have lange, al diverse keren hard aangepakt door UEFA-voorzit ter Johansson, houdt er een vol strekt andere mening op na. Rotatie „Europa heeft geëist dat de ro tatie over de continenten in 2006 moet beginnen in Europa. De Europeanen willen kennelijk eerst zichzelf bedienen voor ze anderen laten meedelen. Ter wijl ze tot nu toe steeds om de acht jaar een WK mochten or ganiseren", bekritiseerde Have lange de ideeën van de UEFA. „De FIFA wil echter aan alle be langhebbenden denken." De 79-jarige Braziliaan heeft een voorkeur voor Zuid-Afrika. Dat land, dat hij meerdere ke ren bezocht, bezit volgens hem alles om er een mooi toernooi neer te zetten. Bovendien heeft het continent Afrika nog nooit het WK mogen organiseren. In 1998 wordt het in Frankrijk al- gewerkt, vier jaar later komt waarschijnlijk Azië met Zuid- Korea of Japan aan de beurt. Havelange liet tijdens een congres in Parijs weten, dat hij zich in 1998 opnieuw kandidaat stelt als voorzitter van de FIFA. De concurrentie komt dan van Lennart Johansson, momenteel voorzitter van de Europese bond. De charmante vrou welijke postbode moest er zelfs's avonds voor terugkomen, /.e kreeg de Champions League-ka lender 1996 met geen mogelijk heid door de brievenbus gefrom meld. Terwijl dat wel moest. Want vanaf het moment dat de vervanger van het liuropa Cup 1 -toernooi het levenslicht zag, slaat mijn naam ergens op een mailinglijst die wil dat ik dat soort zaken thuis krijg. Overigens, geen kwaad woord over die kalender hoor. hologra fisch steekt het allemaal uitste kend in elkaar en ook de dagen, weken en maanden van het nieuwe jaar hebben hun juiste plaats gevonden, liet ding hangt inmiddels aan de muur van de werkkamer en zal van tijd tot tijd ongetwijfeld zijn nut heb ben. Dat neemt echter allemaal niet weg dat m 'n blik op deze 'competitie van superkampioe nen er de laatste maanden ab soluut niet positiever op is ge worden. Hen zienswijze die oj) de laatste speelavond van de poules weer eens door de feiten werd bevestigd. Wat een armoe zeg! Praktisch alle beslissingen wa ren al gevallen (zo gaat dat nu eenmaal in poules) en dat viel le merken ook. Aan het niveau van de partijtjes. Maar zeker ook aan de toeschouwersaantallen. Die wedstrijd van Aalborg tegen Porto bijvoorbeeld, lien vriend schappelijk duel zoals er dertien van in een dozijn gaan (want natuurlijk zou Nantes thuis niet van Panathinaikos verliezen) en dat begrepen ze in Denemarken en in Portugal dondersgoed. Welgeteld 9950 toeschouwers hadden hun weg naar het 'knus se stadionnetjegevonden Het meest armoedige décor kon echter bij het treffen lussen Steaua Boekarest en Juvenilis worden aangetroffen. Vijfen twintighonderd bezoekers za gen de thuisploeg doelpuntloos/ delen met het tweede team van de al geplaatste Italianen. Hel gemiddelde over de acht wedstrijden werd uiteindelijk nog enigszins toonbaar omdat 42.000 Kleumende supporters het Olympisch Stadion aande den. Maar evenmin ais die fraaie kalender, schonken die echte voetballiefhebbers in Am sterdam mij het gevoel van een echte Cup-avond. De bekerstrijd der Europese landskampioenen begint tegenwoordig ergens in maart. Misschien moet ik die kalender toch maar terugsturen. GERT JAN ON VLEI

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17