Mondain München geurt naar geld Bogarde enige verrassing in selectie Guus Hiddink Sport Van den Herik heeft gedragscode voor officials overtreden Augustinus: 'Vreemd dat Zuid-Holland met Friesland meestemt' NEC verrast met keuze voor Koevermans als nieuwe trainer Minister: nader beraad met KNVB over kaartverkoop AC Milan naar kwartfinales praag/lens AC Milan en Slavia Praag hebben zich als laatste twee clubs voor de kwartfinales in de strijd om de UEFA-beker geplaatst. De Italiaanse club speelde in een zeer matige wed strijd met 0-0 gelijk tegen Sparta Praag. Thuis had Milan al met 2-0 gewonnen. Slavia Praag presteerde beter dan stadgenoot Sparta. Hoewel de zege in Frankrijk moeizaam tot stand kwam. Pas in de verlenging moest Lens buigen. Karei Poborsky bracht de Tsjechen in de 95e minuut de 1 -0 winst. Doelpunt na vier seconden Sydney De Australische voetbal-international Damian Mori ver dient een vermelding in het Guinness Book of Records. Mori, speler van Adelaide City, maakte woensdag in de competitie wedstrijd tegen Sydney United na vier seconden een doelpunt. Een ploeggenoot schoof de bal uit de aftrap voor de voeten van Mori, die doelman Perosh met een boogbal verraste. In het Guinness Book of Records staan vier spelers die - in het Engelse voetbal - binnen zes seconden scoorden. Officieus staat het re cord op vier seconden, van Bradford-speler Jim Fryatt in 1964. Die tijd werd evenwel nooit erkend. Finale Champions League in Rome geneve Het Olympisch stadion in Rome is 22 mei het decor van de finale van de Champions League. De Rotterdamse Kuip is eerste reserve. De eindstrijd in de Europa Cup voor bekerwin naars wordt op Ibrox Park, de thuishaven van de Rangers, in Glasgow gespeeld. Die voorstellen heeft een commissie van de Europese voetbalunie UEFA gisteren gedaan. Op 15 december maakt het uitvoerende comité van de UEFA, twee dagen na de EK-loting, in Birmingham de definitieve toewijzing bekend. Nijboer wint Sonnevanck-toernooi wukaan zee. Het vijfde Sonnevanck-schaaktoernooi kende een prachtige apotheose. Friso Nijboer versloeg mede-koploper van het eerste uur, de Griekse grootmeester Vasilios Kotronias. Daar mee werd het Sonnevanck-toernooi een compleet Nederlands succes. Behalve de zege van Nijboer, die hem 25 elopunten op levert, behaalde Brenninkmeijer een dag eerder zijn eerste grootmeesterresultaat met een overwinning op dezelfde Nijboer. Boete van 15.000 gulden voor Vitesse arnhem Vitesse heeft van de KNVB een boete van 15.000 gulden opgelegd gekregen naar aanleiding van de ongeregeldheden tij dens de oefenwedstrijd tegen Turkije op 9 november. Tijdens dat duel liepen tal van met name Turkse supporters het veld op en kwam de veiligheid op en om het veld ernstig in het gedrang. Vitesse kreeg de boete omdat de veiligheid van de spelers en het arbitrale trio door de invasie van het veld niet was gewaarborgd. Niemann aan knie geopereerd munchen Gunda Niemann heeft maandag een meniscus-ope ratie ondergaan. De Duitse schaatsster hoopt op tijd fit te zijn voor de Europese kampioenschappen allround, van 19 t/m 21 januari in Heerenveen. Niemann won het afgelopen weekeinde bij wereldbekerwedstrijden in het Thialf-stadion zowel de 1500 als 3000 meter. Vervolgens kreeg de rijdster uit Erfurt last van haar knie. Bij onderzoek in een ziekenhuis in München bleek dat haar meniscus de pijn veroorzaakte. 'Verboden duels' in januari zeist» De 'verboden' voetbalwedstrijden uit de eredivisie van het afgelopen weekeinde gaan door op de inhaaldagen van januari. Feyenoord - NAC is nu op zaterdag 13 januari 20.30 uur, Willem II - Ajax op zondag 14 januari, 18.00 uur. AZ - Cambuur, dat voor 10 december op het programma stond maar eveneens getroffen is door een verbod van de burgemeester, is verschoven naar 14 janauri. Uitspraak over Bosman 15 december brussel Het Europese Hof van Justitie doet op 15 december uit spraak in de „Zaak Bosman" over transferrechten voor profvoet ballers. De Belg Jean-Marc Bosman is vah mening dat het Eu ropese transfersysteem illegaal is. De kwestie loopt al vanaf 1990. In '90 mocht Bosman aan het eind van zijn contract bij FC Luik niet voor FC Duinkerken gaan spelen. Luik eiste 650.000 gulden transfergeld. De Belgische rechtbank verwees naar het Europese hof. Bij een gelijk van Bosman kan het transfersysteem in het Europese profvoetbal worden afgeschaft. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PIV CHEF ROB ONDERWATER. 071-53564M De Gedragscodecommissie van de KNVB oordeelt dat voorzitter Jorien van den Herik van Feye noord de gedragscode voor offi cials in het betaalde voetbal heeft overtreden. Volgens de commissie liet de praeses zich in een interview met weekblad Elsevier insinuerend over de KNVB uit en bracht de bond daarmee in diskrediet. De commissie startte na pu- blikatie van het vraaggesprek op 21 oktober een onderzoek en is nu tot zijn uitspraak gekomen. Die is overigens zonder gevol gen. De ruim een half jaar gele den ingestelde Gedragscode commissie onderzoekt zaken die niet aan bod komen in de normale tuchtrechtspraak van de voetbalbond. In de praktijk gaat het vaak om uitspraken in de media. De bedoeling is dat de lieden in de voetballerij res pect voor elkaar lonen. Van den Herik zei in het in terview onder meer: „Het gaat in Zeist om image en macht. Terwijl de KNVB een dienende functie heeft. Het voetbal is van de clubs, niet van de KNVB. Dat schijnt Staatsen cs niet te willen inzien. De KNVB is een voor schrijvende instantie die met dictaten werkt. De autoritaire trekjes'van het huidige voetbal- bestuur zijn legio. In die mate dat ik er opstandig van word." En: „Staatsen zit nou eenmaal dichter bij Amsterdam dan bij Rotterdam. Toen deze voorzit ter-crisismanager met het ABP bezig was, had hij kennelijk ook goeie contacten in Limburg." En: „De KNVB heeft onder druk van de WCS (spelersvakbond), het besluit om drie buitenlan ders op te stellen tegengehou den. Zo laat ik me niet prostitu- Bij de Grand Slam Cup komen de dollars met bakken tegelijk uit de hemel Bij de Grand Slam Cup in München heeft iedere speler achter de coulissen in de Olympiahalle een eigen zitje, waar het wachten niet onaangenaam is. Organisator Dr. Axel Meyer-Wölden had daar graag ook Andre Agassi in de watten willen leggen, maar de Amerikaan bleef van wege een opspelende borstspier weg. Die afzegging heeft het imago van de 'boy from Vegas' gek genoeg alleen maar goed gedaan, want Agassi had in München 'sla pend' nog rijker kunnen worden. Bij de Grand Slam Cup komt het geld met bakken tegelijk uit de hemel. munchen edwin alblas gpd-verslaggever De Grand Slam Cup is in zijn soort zonder enige twijfel het 'duurste' tennisgala, waar de bedragen in dollars je bijna doen duizelen. Agassi liep door niet in München te verschijnen alleen al een slordige 600.000 gulden mis. Als winnaar van de Australian Open kreeg hij min of meer een bonus van 250.000 dollar in de schoot geworpen. Om ook daadwerkelijk over dat geld te kunnen beschikken, had hij wel in de Olympia Halle moeten spelen of in ieder geval één bal moeten slaan. Voor een verloren partij zou Agassi der halve ook nog 100.000 dollar hebben gekregen. Die vette worst verleidde de Amerikaan niet tot een bliksembezoek aan München. Boris Becker stond in 1991 als eerste met een veroordeling klaar. Aan een poenerige be doening als de Grand Slam Cup in München, wenste 'der Boris' zijn naam niet te verbinden. Maar de 28-jarige Duitser is in middels bekeerd. De missiona ris die hem over de streep trok heette niet toevallig Dr. Axel Meyer-Wölden. Advocaat van beroep en gehaaid zakenman. Toen de Berlijnse muur in 1989 afbrokkelde, trommelde hij di rect uit de stadsdelen oost en west tientallen kinderen op, die een plaatje met kerstliedjes maakten. Succes verzekerd. Ook hielp Meyer-Wölden de Duitse commerciële tv-zender Satl voor een bedrag van 800 mil joen gulden over vijf jaar aan de tv-rechten van de Duitse voet balcompetitie. Inmiddels is de Duitse fiscus een onderzoek begonnen naar de financiële handel en wandel van Meyer-Wölden. De inwoner van München wordt er van ver dacht via een Amsterdamse fir ma in eigen land belasting te ontduiken. In de tenniswereld is dat schijnbaar een oude truc. want Peter Graf, vader van Stef fi, werd om die reden ook al door de Duitse justitie in de kraag gevat. Bij de Grand Slam Cup gaat Meyer-Wölden alle vragen over dat onderwerp uit de weg. „Ik ben hier alleen voor het toer nooi, niet voor een zogenaamde belasting-affaire." Meyer-Wölden is de laatste die in zijn maag zit met de rian te vergoedingen die de spelers krijgen toegestopt. „Zij zijn het ook die het toernooi maken. Het alternatief is dat de organi satoren er meer aan verdienen." Om goodwill te kweken do neerde de Duitser na de tweede editie van de Grand Slam Cup twee miljoen dollar in het ont wikkelingsfonds van de ITF en herhaalde dat nadien elk jaar. Met dat geld moet het tennis in achtergebleven gebieden wor den gestimuleerd. In München loopt zelfs een speler rond, die er zijn huidige welvaart aan te danken heeft. Byron Black werd in zijn tiener jaren 'onderhouden' door de ITF. „Ik heb veel aan dat fonds te danken", liet de blanke speler uit Zimbabwe, dinsdag de be dwinger van Thomas Muster en gisteren de mindere van Boris Becker, niet na zijn weldoeners op te hemelen. M i> André Agassi meldde zich geblesseerd af voor München. De Amerikaan had slechts een bal hoeven te slaan om 600.000 gulden te kunnen in nen. archieffoto anp Sampras trekt zich terug munchen gpd Pete Sampras heeft zich gis teravond met een kniebles sure teruggetrokken uit het toernooi.Toernooi-arts Wer ner Zirngibl gaf zelf gisteren Sampras het advies te stop pen. De blessure dateert van de Davis Cup-finale tegen Rusland van vorige week. Sampras voelde al tijdens de trip van Moskou naar München de pijn in zijn knie. „Ik had al pijn bij het lopen. Maar ik had mijn woord ge geven, dus wilde ik niet zo maar afzeggen." Sampras haastte zich te zeggen dat hij niet louter naar de Beierse hoofdstad was gekomen om een greep uit de forse geld buidel te doen. Hij kreeg als winnaar van twee Grand Slam-toemooien op voor hand al een miljoen gulden onder de voorwaarde dat hij in München zou spelen. Door het terugtrekken van Sampras wandelde Goran Ivanisevic door naar de halve finale. Daarin staat de Kroaat tegen Jacco Ellingh of Yefge- ni Kafelnikov. In München haakte gisteren nog een deel nemer af met een blessure. Andrej Medvedev gaf in de derde set (bij 6-3, 3-6, 4-0) van zijn partij tegen de Ame rikaan Todd Martin op met een enkelblessure. Boris Bec ker won zijn kwartfinale in twee sets van Byron Black. leiden tim brouwer de koning Als morgen het nieuwe bestuur van de Koninklij ke Nederlandsche Schaatsenrijders Bond wordt gekozen, zit Jan Augustinus als begeleider van de mannenkernploeg in Noorwegen. Welk bestuur er ook wordt gekozen, het Westlandse lid van de sectie langebaan rekent erop ook na de verkie zing zijn functie te kunnen blijven uitvoeren. En als hij het voor het zeggen zou hebben, worden de tegenkandidaten van het bondsbestuur de nieuwe beslissers in schaatsland. Nu heeft Augustinus, die dit jaar een zware aanvaring met het KNSB-bestuur glansrijk door stond, het nog steeds niet voor het zeggen. De stem van de vooral door schaatsers en coaches gewaardeerde Westlander valt in het niet bij die van de ijsverenigingen, die via de gewesten hun invloed doen gelden. „Dat is een kromme situatie binnen de KNSB", zegt Augustinus. „De natuur- ijsverenigingen hebben zeggenschap over top- schaatsen. Dat zijn in mijn ogen compleet ver schillende zaken. Bestuursleden van natuurijsver- enigingen vergelijk ik altijd met mollen, die zich pas melden als het gaat vriezen. Tochten op na tuurijs, hoe kundig ook georganiseerd, noem ik toerisme. Daarop komen de grote sponsors van de bond niet af." In zijn eigen gewest, Zuid-Holland, is de twee deling tussen natuurijsverenigingen en verenigin gen met meer oog voor topsport ook zichtbaar. Tot verbazing van Augustinus heeft zijn gewest zich niet geschaard achter de 'groep Ard Schenk', zoals de tegenkandidaten voor de KNSB-voor- dracht gemakshalve worden genoemd. „Dat be vreemdt me vooral omdat onze voorzitter Van der Lely bekend staat als fel anti-Friesland. Nu blijkt Zuid-Holland samen met Friesland de kan didatuur van het KNSB-bestuur te willen steunen. Dat betekent dat de grootste aandeelhouder van de Thialf ijsbaan in I leerenveen straks penning meester van de KNSB wordt. Thialf botste tot nu toe altijd met ijsbaan De Uithof in Den Haag." Augustinus heeft de voorzichtige hoop dat Zuid- Holland morgen anders stemt dan de verwach ting is. „Binnen het gewest bespeur ik een lichte kentering. Verenigingen uit Gouda en Noordwijk zouden in de richting van de groep Schenk den ken. Als die groep, die dicht bij de schaatsers en de coaches staat, het niet redt, krijgen we een za- kenbestuur met ongetwijfeld kundige mensen, maar zonder veel verstand van schaatsen. Ik ben ervan overtuigd dat er dan coaches opstappen." Eén van de kernploegtrainers die als voorstan der van de groep Schenk bekend staat, is Henk Gemser. Met de coach van de mannen allroun ders staat Augustinus als begeleider van die kern ploeg in nauw contact. Hij weet overigens niets van een officieel verzoek van Gemser om assis tenten, waarbij de naam van Zoeterwoudenaar Wim den Eisen zou zijn gevallen. „Henk heeft geen assistentie nodig, omdat de kernploeg uit slechts vijf personen bestaat. Wel heeft hij na tie eerste wedstrijd om de wereldbeker in Berlijn de gewestelijke trainers met wie hij samenwerkt in de hulde betrokken. Jongens als Martin I lersman. Jeroen Straathof en Gianni Romme kunnen altijd op hun oude gewestelijke trainer terugvallen." 1 zeist henri van der steen gpd-verslaggever En daar is de volgende: Winston Bogarde. Nog even en het Ne- njderlands elftal bestaat alleen nog uit Ajacieden en oud-Aja- cieden. Verrassend is het de buut van Bogarde bij Oranje wel. Onlangs liet bondscoach Guus Hiddink weten dat het nog wel even zou duren alvo rens de linksback kon worden 'geselecteerd. Nog te onrustig, nog te weinig technisch, nog te onervaren. I Bij alle kanttekeningen die er 11 te maken zijn bij Bogarde, zal Hiddink vooral de sterke pun- Jten op een rijtje hebben gezet. jHet sterkste punt van Bogarde: dat hij bij Ajax voetbalt. En ze ker weet Hiddink één ding: de Ajax-lijn wordt voorlopig niet meer losgelaten. De keuze van Bogarde is na tuurlijk wel een motie van wan trouwen ten opzichte van Ar thur Numan, de enige PSV'er in de selectie. Hiddink is kennelijk nog altijd niet tevreden over het verdedigen van Numan. „Hij moet meer in de man dekken", zei Hiddink nog onlangs in ge heel eigen jargon. Numan dekt te ruim, had hij ook kunnen zeggen. Omdat de coach zijn winnen de selectie het liefst helemaal niet wenste te veranderen, werd gisteren een groep gepresen teerd zonder verdere surprises. De plaats van de geschorste •Frank de Boer wordt volgende week in Liverpool tegen Ierland ingenomen door Johan de Koek of Edgar Davids, het vrijgeko men plekje in de selectie kon moeiteloos worden opgevuld met Patrick Kluivert, tegen de Noren nog geschorst afwezig. Bogarde is dus zeventiende man in de selectie. Dat heeft te maken met de blessures van Davids en Bergkamp. De laatste zal vandaag het gesprek van de dag worden. Raakt hij fit en be langrijker, wordt Bergkamp ei genlijk wel opgesteld? Goed beschouwd is er in het elftal van Hiddink geen plaats voor Bergkamp. De plaats in de spits is voor lüuivert, de plaats achter de spits voor Ronald de Boer. Op de vleugels spelen, normaal gesproken, Helder en Overmars. Een alternatief is dat Overmars 'gewoon' op links speelt en Bergkamp rechtsbui ten wordt. Dat is op zich mis schien nog wel de beste oplos sing, ook voor Overmars. Bergkamp is natuurlijk een veel te goeie voetballer om zo maar te passeren, in alle rede lijkheid moet zelfs worden vast gesteld dat de ex-Ajacied een van de allerbeste voetballers is van dit tijdsgewricht. Het pro bleem is alleen dat Bergkamp dat zo weinig laat zien. En bij Oranje is het al helemaal treurig gesteld met Bergkamp. In een jaar tijd zag Hiddink zijn vedet te precies één goeie wedstrijd spelen, thuis tegen Portugal. Een vriendschappelijk potje dat ook nog eens verloren ging, met 0-1. Het probleem-Bergkamp dringt een andere kwestie op de achtergrond. Wie speelt er naast Blind in het centrum van de verdediging? Normaal zou zijn als De Koek de geschorste Frank de Boer voor een keer verving, maar het toeval wilde dat Ed gar Davids enkele weken gele den bij Real Madrid een fantas tische wedstrijd speelde als cen trale verdediger. Tegen de altoos als een duivel spelende Davids pleit dat hij wat klein van stuk is tegen Cas- carino en Aldridge. Daarnaast valt er wat te zeggen voor het vervangen van Witschge als linkshalf door Davids. In de wedstrijd tegen de Noren was Witschge binnen een uur op, een veeg teken dat wellicht te maken heeft met de - voor hem - onvoorstelbare hoeveelheid wedstrijden die Witschge dit seizoen al afwerkte voor Bor deaux: meer dan 30. Na jaren vol invalbeurten en wedstrijden op de tribune (bij Barcelona, Bordeaux en Blackburn) speelt Witschge dit seizoen ineens twee wedstrijden per week, continu. Opvallend in de selectie is in- Winston Bogarde: eerder dan verwacht in Oranje-selectie. foto anp tussen dat liefst vier spelers hun voetbal-opleiding hebben ge had bij het aloude Sparta: Blind, Helder, De Goey en Bogarde. De 25-jarige Bogarde is er dus voor het eerst bij, in zijn de buutjaar als basisspeler van Ajax. Onlangs zei hij, bluffend als altijd: „Begin volgend jaar zit ik bij het Nederlands elftal." Het blijkt allemaal nog sneller te zijn gegaan dan hij zelf dacht. Het wachten is nu op Splin ter. Dat wordt de nieuwe cen trale verdediger van Ajax en dus van het Nederlands elftal. Nu nog A-junior, een paar weken geleden al goed genoeg om met de selectie van Ajax mee te rei zen naar Real Madrid. Hoewel, Arno Splinter zal nog even moe ten wachten. Eerst zijn Reuser, Wooter en Musampa nog aan de beurt. numegen anp Tal van namen circuleerden in en rond Nijmegen, maar die van Wim Koevermans klonk gisteren voor het eerst. De trai ner van eerste divisieclub RBC is bij eredivisionist NEC de op volger van Cees van Kooten. Anderhalve week moest hij zijn mond houden om een akkoord, dat dinsdag werd bereikt, niet in de weg te staan. Vandaag leidt de éénmalig international, die in 1988 met Oranje de EK-titel veroverde zonder één minuut te spelen, voor het eerst de trai ning. Zaterdag zit hij op de bank in het duel met Willem II. Alvorens Koevermans zijn handtekening bij NEC zette, had hij toestemming nodig van Theo Mangnus, de voorzitter van RBC. Hoewel de praeses niet stond te springen om een vertrek, stemde hij toch toe. Tot tevredenheid van de voormalige speler van Fortuna Vlaardingen, Fortuna Sittard en FC Gronin gen. „Zo vaak krijg ik niet de kans bij een eredivisieclub aan de slag te gaan. Dat begreep Mangnus gelukkig ook." Veel weet hij niet van zijn nieuwe club, behalve dat je de naam uitspreekt als en ee cee. „Ik ken enkele spelers die vorig jaar nog in de eerste divisie uit kwamen, en natuurlijk mijn ou de ploeggenoot bij Fortuna, An ton Janssen. Verder laat ik het op me afkomen. We gaan met z'n allen aan het werk NEC voor de hoogste divisie te behou den." Rechter halveert beslag van TVM arnhem. anp De rechtbank in Arnhem heeft het beslag dat de Stich ting Wielersportpromotie na mens de wielerploeg TVM had laten leggen op de bank tegoeden van verzekerings maatschappij Polis Direct, teruggebracht tot anderhalf miljoen gulden. Dat is de helft van het bedrag dat de stichting van de verzekeraar eiste na het niet doorgaan van een sponsorcontract. De verzekeringsmaat schappij spande een kort ge ding aan voor vice-president mr. A. Pos omdat het de vor dering van de wielerploeg bestreed. Er zou slechts spra ke zijn van 400.000 gulden aan sponsorgelden. Volgens de stichting gaat het echter om 1,3 miljoen over 1995 en 1,7 miljoen over 1996. Tijdens de zitting bleek dat TVM en Direct Polis over ver schillende contracten be schikten. De partijen be schuldigden elkaar van ver valsing van de overeenkom sten. Door het alsmaar heen en weer faxen van de diverse contracten op 22 juni, de dag van ondertekening, zou mal versatie zijn ontstaan. De verzekeraar voerde aan dat vier ton voldoende was voor de bescheiden reclame op de shirts. De Stichting Sportsponsoring Polis Direct had al drie ton overgemaakt, stelde advocaat mr. W. Bru- net. TVM had dus hooguit nog een ton tegoed. „Boven dien", zo liet de raadsman toen weten, „is deze stichting bijna geliquideerd." De verzekeringsmaat schappij drong aan op een snelle uitspraak omdat zij ten onder dreigde te gaan door de beslaglegging. Motivering en onderbouwing van de uit spraak waren gisteren nog niet beschikbaar. den haag gpd Minister Wijers (economische zaken) wil een nader beraad met de KNVB over de verkoop van kaarten voor interlands. Aanleiding vormt de gang van zaken rond de toegangsbewij zen voor de interland Ierland Nederland, volgende week in Liverpool, voor één plaats bij het EK 1996 in ïroot Brittannië. Op basis van wetgeving die het vormen van een econo misch machtsblok (kartel) moet tegengaan, meent Wijers dat de verkoop van de kaarten voor lerland-Nederland onjuist was. De knvb had een exclusief contract gesloten met OAD en Roever voor de verkoop van de toegangsbewijzen, inclusief reis. Daarbij was sprake van een on toelaatbare koppelverkoop. Later ging de KNVB nok kaartjes zonder reizen verkopen aan leden van de supporters club Oranje en houders van Oranje-clubkaarten. In geval er daarna nog kaarten over zou den zijn, worden die verkocht op de vrije markt. Daarvan is tot nu toe echter geen sprake ge weest. Bij 'het gevoerde beleid heeft de KNVB zich beroepen op de noodzaak om supporters stromen te beheersen, medege zien de veiligheidsaspecten. Omdat de kaartverkoop al op 27 november is begonnen, doet Wijers nu niets meer. In de toe komst wil hij dit soort regelin gen per geval toetsen aan het algemeen belang. Vraagt dat niet om een speciale regeling, dan zal de minister daar een stokje voor steken, zo schrijft hij in een brief aan de Tweede Ka mer. SCOREBORD Lucky Ten van donderdag 7 december 2 5 13 16 19-20 23 24 28 42 43 4/ 52 54 57-60-64 6/ 77 (onder voorbehoud) PRJJSVRAGEN en Sei/mger 120. Stand algemene WB: ISei/inger 220, 2 Ertl 151. 3 Meissmtzer 148 TENNIS Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi, negen de ronde: Kotronias (Gri) Nijboer (Ned) 0- 1, Van den Doel (Ned) Peng (Chn) 0 1, Rogers (Aus) - Van de Mortel (Ned) 1 0, Reindermari (Ned) Armas (Fra) 1 0, Bren ninkmei|er (Ned) - Skembris (Gri) 1 0 Eindstand grootmeestergroep: I Nijboer 7 1/2, 2. Kotronias 7, 3, Brenninkmeijer en Rogers 6 1/2, 5. Reindcrman 5, 6. Skem bris 3 1/2, 7. Van den Doel. Peng 2 1/2, 9. Arrnas, Van de Mortel 2. Eindstand meestergrocp: 1Löfller (Dui) 2. Jonkman (Ned) 6 (eerste meesterresul taat voor Jonkman). 3 Michaelsen (Dui) 5 1/2, 4 Van de Oudeweetermg (Ned). Reeh (Did) 4 1/2, 6. Bertholée (Ned) 4. 7. Los (Ned), De Vreugt (Ned), Peelen (Ned) 3 1/2. 10. Lane (Engeland) 3. SKI Val-d'lsère. Vrouwen, super G: 1 Me.ssn.t /er (Oos) 1 14.58, 2 Zeiler Bóhler (zwi) 1 14,97. 3. Suhadolc (Slv) 1 15,13. 4 Montillet (Fra) 1.15,18, 5 Marken (Noo) 1 15,19, 6. Sei/inger (Dui) 1.15,40. WB-stand Super G: 1 Frtl (Dui) 136 pun ten, 2. Meissnit/er 122, 3. Zeiler Bahler München. Grand Slam Cup, 9,6 miljoen SCHAKEN gulden Kwartfinales: Becker (Dui) Black (Zim) 7 6 6 1, Martin (VSt) Medvedev (Oek) 6 3 3-6 4 0 Medvedev Irokl zich terug. Programma kwartfinales: Eltingh (Ned) Kafelnikov (Rus), Sampras (VSt) Ivanise vic (Kro) gaat niet door wegeri-, blessure Reggio Calabria (Ita). EK teams, mannen. Ilahe Slowakije 2 0, Zweden Spanje 2 0, Tsjechië Portugal 2 0. Indeling halve finales: llalié Zweden, Tsjechië Duits land Om degradatie Nederland Portugal. Slowakije Spanic VOETBAL UEFA BEKER Lens (Fra) - Slavia Praag (T»j) 0-1 n.v. (0- 0). 95. Poborsky 0 1. Scheidsrechter: Woj eik (Pol). Toeschouwers: 35.000. Eerste wedstrijd: 0-0. Slavia Praag naar kwartlina les Sparta Praag (Tsj) - AC Milan (Ita) 0-0. Scheidsrechter I '<[<e/ Nu-lo i) li*- schouwers: 16.000, Eerste wedstrijd: 2-0 voor AC Milan. AC Milan naar kwartfinales

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19