'Corso arriveert in een spookstad' Airconditioning standaard? Dat wekt alleen maar afgunst op. Mammoetbassins blikvanger in Artis-aquarium Randstad Politie Amsterdam pakt groep jonge autodieven op Platenbon 'eerste liefde' DONDERDAG 7 DECEMBER 1995 Haarlemse winkeliers boycotten bloemenstoet Haarlemse winkeliers trekken hun medewerking aan de ontvangst van het bloemencorso komend voorjaar in. Ook zal er in de stoet geen praalwagen meerijden die door de winkeliers is gefinancierd. De ondernemers laten op die wijze hun onvrede blijken over het gemeentelijke parkeerbeleid. haarlem» kees v Het bloemencorso van de Bol lenstreek arriveert zaterdag 20 april in de stad. De winkeliers, aangesloten bij ondernemers vereniging City Haarlem, hoop ten van die aankomst een grote promotieactie voor de stad te maken. Vorig jaar trok het eve nement slechts 150.000 bezoe kers, terwijl op het dubbele aan tal was gerekend. De afgelopen maanden werkte City Haarlem samen met de stichting Haar lem Bloemenstad aan een drie daags programma op de Ge dempte Oude Gracht om van hel evenement een grote pu bliekstrekker te maken. De aangekondigde verande ringen in het gemeentelijke par keerbeleid hebben het enthou siasme van de ondernemers echter flink getemperd, aldus secretaris T. Kuiper van City Haarlem. ,,Het is toch van de gekke dat de ondernemers door wethouder Gieske worden be lemmerd in hun bedrijfsvoe ring, terwijl diezelfde wethou der als voorzitter van Haarlem Bloemenstad ons het verzoek doet om Haarlem te promoten? Vorig voorjaar leverde het corsobestuur kritiek op de Haarlemse ontvangst. In verge lijking met de gemeente Noord- wijk, jarenlang het eindpunt van de corsoroute, bereidde de stad Haarlem de stoet maar een armzalige ontvangst. Namens het corsobestuur drong voorzit- amsterdam anp De politie heeft de afgelopen tijd in Amsterdam een groep van zestien jongeren opgerold die zich op grote schaal bezig hield met autodiefstal. De groep bestaat voornamelijk uit jon gens en meisjes tussen de vijf tien en zeventien jaar die veel overlast veroorzaakten. De jongeren waren in wisse lende samenstelling actief. Ze zijn vermoedelijk verantwoor delijk voor diefstal van ongeveer dertig Fiat Uno's in de Rivieren buurt en De Pijp. De jongeren hebben inmiddels tien diefstal len bekend. Ze reden een tijdje in de auto's rond, stalen er spul len uit en zetten de wagens ver volgens weer ergens neer. Soms waren de gestolen wagens be trokken bij aanrijdingen. De groep viel daarnaast in de Rivierenbuurt voorbijgangers lastig, stichtte brandjes in por tieken en richtte voor 21.000 gulden schade aan bij een in braak in een school. Leden van de groep vochten een keer met controleurs van het GVB, sticht ten brand in een clubhuis en mishandelden een meisje in een telefooncel. ter J. Pennings onlangs aan op meer evenementen in Haarlem. Hij sloot niet uit dat het eind punt anders weer naar Noord- wijk zou worden verlegd. Vol gens Kuiper zal het corsobe stuur opnieuw een teleurstelling krijgen te verwerken. ,,De stoet arriveert in een spookstad." De ondernemers van City Haarlem voelen zich geschaad in hun bedrijfsactiviteiten door de aangekondigde wijzigingen in het parkeerbeleid. Het colle ge van B en W wil met ingang van 1997 in de hele binnenstad betaald parkeren wil invoeren tot negen uur 's avonds. De winkeliers en vooral de horeca ondernemers vrezen dat veel klanten straks zullen wegblij- Voorzitter J. Pennings van het corsobestuur wilde gisteren nog niet reageren op het besluit van City Haarlem. ,,Dit nieuws valt me rauw op mijn dak, ik kan er absoluut nog niets over zeg gen." Tram als kerstkaart amsterdam anp Met de grootste kerstkaart aller tijden belooft Sky Radio beter schap. Het commerciële radio station laat tot de feestdagen een tram met muts, zesduizend lichtjes en echte dennetakken door Amsterdam rijden. Deze publiciteitsstunt moet de misstap van de zingende tramhokjes goedmaken. Die ac tie om de nieuwe frequentie van het station bekend te ma ken, hield enige maanden gele den de Haagse binnenstad uit de slaap. Sky Radio 100.7 FM wil als de grootste rijdende kerstkaart in het Guinness Book of Records komen. Onder de versiering gaat lijn 4 schuil, van Centraal Station naar de RAI. haarlem» Een platenbon van duizend gulden, beschikbaar gesteld door de stichting Nationale Platen CD-bon, kreeg Anja van Halderen-Hogenboom uit Roelofarendsveen gistermiddag in de Haarlemse schouwburg van Jan Geert Majoor, hoofdredacteur van deze krant. De megabon was dit voorjaar uitge loofd voor de lezer die het meest origineel onder woorden kon brengen waarom een bepaald muzieknum mer je een leven lang aan een bepaalde gebeurtenis doet terugdenken. Voor Anja van Halderen-Hoge- boom 'Music was my first love', dat ze ook na 20 jaar nog tot tranens toe associeert met haar eerste grote liefde. Op de foto de prijswinnares met achter haar de juryleden: hoofdredacteur Jan Geert Majoor, tekst schrijver/media-producent Karei Hille en zangeres Ellen ten Damme. Cabaretier Rob Kampuys ontbreekt. FOTO UNITED PHOTOS DE BOER amsterdam gpd Het aquarium van de dieren tuin Artis ondergaat een ingrij pende verandering. De exposi tieruimte wordt in omvang ver dubbeld. De belangrijkste blik vangers worden vier mammoet bassins. Met een lengte van elk vijftien meter, moeten dit de langste visbassins van Neder land worden. Het afgelopen voorjaar is be gonnen met de verbouwing van het aquarium. Komende zomer wordt de vernieuwde expositie voor het publiek geopend. Het uit 1882 daterende gebouw was dringend toe aan vernieuwing en restauratie. De presentatie van de grootste collectie vissen en amfibieën van ons land, liep duidelijk bij de ontwikkelingen achter. Nog altijd staat Artis op de tweede plaats van toeristische attracties in Amsterdam. Jaar lijks brengen zo'n 1,3 miljoen een bezoek aan de die- Artis-directeur dr. M. Frankenhuis: ,,Bij de bouw van een aquarium moet je goed na denken over de boodschap dit je wilt brengep. In ons geval was er al een gebouw. We wilden toch een goed verhaal brengen, waarbij de monumentale waar de van dat gebouw niet wordt aangetast. Het worden buiten gewoon spectaculaire voorstel lingen, die iets te vertellen heb ben. We willen de educatieve kanten wat frivoler en eleganter etaleren". Zo krijgt een van de mam moetbassins de vorm van een Amsterdamse gracht. Hier wor den inheemse zoetwatervissen in ondergebracht. Ook een am- fibarium krijgt er onderdak. Dei amfibies worden er gerang-j schikt in soorten die uitsluitend kunnen leven in het water, totj soorten die op het land leven. Het Amazonegebied wordt in: drie grote zoutwaterbassins vorm gegeven. Zo komt er een koraalrif, waarin eb en vloed opj natuurlijke wijze hun werkj doen. Verder krijgt het aquari um een permanente expositie over de functie van de oceanen. De mammoetbakken gaan elk 140.000 liter water bevatten. De watercirculatie is zodanig, dat; ze elke vier uur van vers water! zijn voorzien. Speciaal voor dej zoutwaterbassins wordt twee keer per jaar door grote contai-' nerschepen, nieuw water aan gevoerd uit de Atlantische Oce- Het aquarium-gebouw wordt grotendeels weer in oude staat teruggebracht. Zo verdween in een van de zalen een ooit aan gebracht verlaagd plafond. Na verwijdering kwam er een fraaie overkapping met glazen dak te voorschijn. Evenals de entree! van het gebouw worden deze weer in oude glorie gerestau reerd. De het vernieuwing aquarium gaat 11,4 miljoen gul den kosten, gefinancierd door de gemeente en het Rijk. Alleen de grootste zaal wacht dan nog op restauratie. Artis hoopt daar mee eind volgend jaar te kun nen beginnen. FORTEN - Mensen met een taakstraf gaan de Utrechtse forten op-; knappen. De gemeente en de reclassering tekenen daarvoor vrijdag een-overeenkomst waarbij het mes aan twee kanten snijdt. De re classering is naarstig op zoek naar grote projecten om uitvoering te| geven aan de politieke wens dat er meer werkstraffen worden op-j gelegd. De Utrechtse fortenstichting zit met een onderhoudspro- bleem. Op Utrechts grondgebied liggen tien forten van de Nieuwe Hol landse Waterlinie. Die dreigen in verval te raken nu deze militaire verdedigingslinie, waarvan de bouw in de negentiende eeuw be gon, lang en breed is achterhaald. De totaal nieuwe Nissan Almera Airco. Een benijdenswaardige auto, met airconditioning standaard vanaf de GX. 's Zomers altijd fris achter het stuur, 's winters nooit meer beslagen ramen. U heeft keus in overvloed: 3-, 4- en 5-deurs modellen in liefst vijf luxe/sportieve uitrustingsniveaus. U wordt verwend met soepele en krachtige 1.4 en 1.6 liter 16V benzinemotoren (87 pk/64 kW of 100 pk/73 kW) of een stille 2.0 liter diesel (75 pk/55 kW). Maar uw Almera heeft méér. Zoals stuurbekrachtiging, elektrisch bedienbare zijspiegels, anti-diefstal startblokkering op de benzineversies, pollenfilter, bestuurdersairbag, gordelspanners vóór, veiligheidsbalken in de portieren en multi-link achterwielophanging voor fantastische wegvastheid en rijcomfort. Inclusief 3 jaar of100.000 km algemene garantie. Wat verder jaloerse blikken oproept: de jonge, representatieve styling en zóveel binnenruimte. Logisch, want met de Nissan Almera Airco kunt u uw normen voor deze klasse moeiteloos naar boven bijstellen. Kom bij ons langs om te kijken, voelen en rijden. Als u uzelf niets te kort wilt doen. Nissan je blijft erin rijden. De nieuwe Nissan Almera Airco. De auto die anderen je vast niet gunnen. Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Leijden B.V., Koperweg 1, tel. 0172-440366. Leiden, Auto Heemskerk B.V., Lammenschansweg 128, tel. 071-5310811 Noord wijk, Abswoude B.V., Nieuwe Offemweg 2, tel. 071-3619246. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1tel. 071 -331 2866. Politie Den Haag trekt in optocht door de stad den haag anp De politie Haaglanden legt vrij dagmiddag tussen twaalf en vier uur het werk neer. De stakende dienders melden zich allemaal op het hoofdbureau in Den Haag. Daar zullen vertegen woordigers van de Nederlandse Politiebond (NPB) en de Alge meen Christelijke Politiebond (ACP) nog eens uitleggen waar! het CAO-conflict met minister Dijkstal van binnenlandse za-j ken precies om draait. Aansluitend trekt de politie in een. demonstratieve optocht de Haagse binnenstad door. Op vrijdag, 8 december 1995 om 10.00 uur, zal on dergetekende in het pand Henri Dunantplein 9-13 19 te HILLEGOM ten las te van Lotus Corner V.O.F. enkele meubilaire zaken en huishoudelijke apparatuur executoriaal verkopen. De verkoop wordt gehou den bij opbod en de toe wijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld. A. Buik, gerechtsdeurwaarder Kort Rapenburg 20 Leiden Op vrijdag 8 decembé 1995 des middags te 14.0 uur zal ten laste van Geoi ge Vis, wonende te HillJ gom aan het adres Wei resteinstraat 107, eni^ roerende zaken in he openbaar executorial worden verkocht, w.o Philips kleuren-tv, twe Yamaha geluidsboxen Yamaha electronisch ot gel, Yamaha Clavinovi electronische piano, Sie mens Microwelle magne tron, Armstrad computer Commodore printer, C^ non copieerapparaat ei wat verder te koop zê) worden aangeboden. De verkoop geschiedt bi| opbod en tegen contant* betaling. De goederen zijl bezichtigen. Gerechts deurwaarderskantoor Van Vliet, Hardy Wigt| Hoge Rijndijk 45 Leiden EXECUTIEVERKOOP Op 8 DECEMBER 1995 vindt een openbare verkool plaats voor rekening van: Naam: U. C. Vorsteveld h/o De Droomfabriek. Adres: Oude Singel 56, Leiden. De verkoop geschiedt in opdracht van de Belastint dienst Ondernemingen Leiden, Stationsplein 7 te Le den. TE KOOP WORDEN AANGEBODEN; kantoorinventaris, café-inventaris w.o. twee ijsblol jesmachines, alsmede: drumstellen (Pearl), vel versterkers (o.a. Peavy, Ampeg), gitaarversterkers zangversterkers, geluidsboxen, cassettedecks. Plaats van verkoop is: Leiden, Oude Singel 56. de zaken zijn te bezichtigen op vrijdag 8 decerr ber 1995 van lO.OOtot 11.00 uur. De belastingdeurwaarder, J. A. van Haastrecht (tel. tot 9.30 uur is 071-5244414) Belastingdienst

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 24