'Stompwijkse' bus nauwelijks in trek Architectenbureau in nieuw jasje pventaris kwekerij jnder veilinghamer Jacobswoude moet schade Ter Does-school toch betalen Rijn Veenstreek Mont Blanc chuur brandt af 7erswoude-rundukEen schuur op hei volkstuinencomplex nde Rijndijk in Hazerswoude-Rijndijk is gisteravond in vlam- en opgegaan. Toen de brandweer arriveerde, kon deze weinig r doen dan het nat maken van de verbrande resten. Hoe de id is ontstaan en hoe groot de schade is, kon de politie van- Srgen nog niet zeggen. rie inbraken in Benthuizen ithuizen In drie woningen aan het Oranje Nassauplantsoen Benthuizen is gisteren in de loop van de dag ingebroken. Bij ee buren werd de voordeur opengebroken en werden siera- n en geld meegenomen. Bij een derde woning, even verderop de straat, namen de dieven via de achterdeur vier jassen mee. eidenaar botst op paal ogmade Een 65-jarige man uit Leiden is gisteren gewond ge el ikt toen hij met zijn auto in de Kerkstraat in Hoogmade tegen tu n paal reed. Het ongeval gebeurde even na het middaguur bij 1, n wegversmalling die de man niet had gezien. De Leidenaar it p bij de klap een hoofdwond op. allets gestolen n zerswoude-runduk» Een partij van veertig pallets is in de nacht maandag op dinsdag gestolen bij een bedrijf aan de Zoeter- Kudse Industrieweg. De pallets lagen opgeslagen op een afge- ten terrein. De dieven verschaften zich toegang tot het terrein or het slot van het toegangshek te forceren. pparatuur weg bij bedrijven hen aan den run/ter aar Twee computers, een telefoonbeant- prder, een accuboormachine en een kabelschaar zijn in de cht an maandag op dinsdag gestolen bij een bedrijf aan de nerlingh Onnesweg in Alphen. Een deur aan de achterzijde d opengebroken. In dezelfde nacht kreeg een pand in aan- iw aan het Lindenplein in Ter Aar ongewenst bezoek. Hier Iroeg de buit drie boormachines en een decoupeerzaag. Het ïedschap was opgeborgen in een afgesloten kist. heques en paspoorten ontvreemd hen aan den rijn Ongewenste gasten hebben gisteren twee :r toegeslagen in woningen aan het Groenoord in Alphen. De t bestond onder andere uit cheques, paspoorten en een foto nera. De daders hebben de huizen aan de achterzijde open loken. De gemeente Jacobswoude moet toch de schade betalen die de katholieke basisschool Ter Does heeft door verzakkin gen. Dat is de uitspraak van de provinciale kamer voor behan deling van adminstratieve ge schillen. Twee lokalen van de school aan de Van Alcmaerlaan verzakken, waarschijnlijk door dat de heipalen niet diep ge noeg zijn geslagen. De kosten van de onderzoeken naar de oorzaak van de verzakking, de noodmaatregelen die gebroken ramen moesten voorkomen, tij delijke lesruimte en het op nieuw heien, bedragen naar schatting 150.000 gulden. De gemeenteraad weigerde eerder dit jaar de schade te be talen, omdat de constructiefout de verantwoordelijkheid van het schoolbestuur zou zijn. Ja cobswoude wilde daarom geen beroep doen op de verzekering die de gemeente voor dergelijke gevallen heeft afgesloten. Volgens de provinciale kamer kan Ter Does echter wel dege lijk een beroep doen op een vol ledige schadevergoeding. Bur gemeester W. van Beek uil eerst de motivatie van de uitspraak bestuderen. „Daarna bekijken we of we in beroep gaan bij de arrondissementsrechtbank. Wethouder vreest voor voortbestaan van verbinding Onvoldoende passagiers maken gebruik van lijn 47 en de belbus die door Stompwijk en Leidschendam-Zuid rij den. Hoewel de nieuwe regeling pas een half jaar geleden is ingegaan, vreest wethouder A. Span (D66) dat de bus maatschappijen op deze manier te veel geld moeten toe leggen. ,,In de toekomst kan dat tot nieuwe discussies lei den over het voortbestaan van de verbinding", aldus de wethouder. stompwuk dorith ligtvoet Cijfers gaf Span gisteren niet. Wel zei ze dat de nieuwe lijn niet zo goed loopt als werd ver wacht. Ook de vervoersmaat schappijen HTM en de ZWN konden vanochtend nog geen cijfers geven. Gevolgen voor de dienstregeling hebben de te genvallende cijfers voorlopig nog niet. Pas in april zullen de busmaatschappijen een nieuwe dienstregelingopstellen. In het verleden is de vroegere lijn 134 opgeheven door gebrek aan passagiers. Stompwijkers zonder auto konden Leidschen- dam alleen nog bereiken met de benenwagen, de fiets of de taxi. Na experimenten met een voor ziening waarbij de Stichting Welzijn Ouderen Leidschendam (SWOL) Stompwijkse ouderen oppikte, werd ruim zeven maanden geleden de nieuwe lijn 47 in gebruik genomen. De bus rijdt overdag afwisselend een uurdienst tussen het Leids- chendamse ziekenhuis Antoni- ushove en Stompwijk en het be drijvencentrum Forepark. 's Avonds en in het weekeinde moet gebruik worden gemaakt van de belbus die een vaste rou te rijdt. Om te stimuleren dat meer passagiers van de nieuwe voor zieningen gebruik maken, houdt de gemeente Leidschen dam dinsdag 12 december een thema-avond over het open baar vervoer in Leidschendam- Zuid en Stompwijk. „We heb ben namelijk het idee dat de belbus nog te onbekend is", al dus Span. Vertegenwoordigers van de HTM en ZWN zullen toelichting geven op de huidige dienstrege ling en op de werking van de belbus. Het publiek wordt uit genodigd om te komen met suggesties en opmerkingen. „De avond staat wat dat betreft helemaal open", zegt Span. „Als mensen willen komen met sug gesties, bijvoorbeeld over een andere route, dan kan dat." De thema-avond begint om 20.00 uur. De bijeenkomst wordt gehouden in Ontmoe tingscentrum De Schuitejager, Scheepswerf 18 in Leidschen dam. hele inventaris van kwekerij De Jong te Nieuwe Wetering wordt ag tussen half twee en vier uur bij opbod geveild. Belangstel en kunnen op het bedrijf aan de Achterweg 5 een bod uitbren- 'jop in totaal 330 kavels. De veilingmeesters Jaap Nijssen en fi Zandwijk van het veilinghuis CNB (Coöperatieve Nederlandse embollencentrale te LisseJ hanteren de hamer. Notaris B. Zuid- kiit Oude Wetering houdt toezicht. elssen meldt dat onder meer zo'n 25.000 broeibakken, een jiex boslijn (een apparaat om bloemen mee te bossen), een rekker, een heftruck en een beregeningsinstallatie worden ver- ït. Behalve het inventaris van de kweker zelf, die onlangs zijn ijf beëindigde, brachten ook anderen spullen in om te veilen, jssen verwacht enkele honderden bezoekers. „Vooral voor de "ïibakken zal veel belangstelling zijn", veronderstelt hij. „Want is moeilijk aan te komen." Vandaag en morgen kunnen de leren tussen negen en vijf uur worden bekeken. Hoogmadese buurt boos over hangplek Bewoners van de Graaf Willem Il-laan in Hoogmade proteste ren tegen de komst van een hangplek aan het eind van hun straat. De buurt vreest dat de schuilplaats voor de Hoogma dese jongeren bij de waterzui vering voor veel overlast zal zorgen, zo blijkt uit de vijftien bezwaarschriften. „We verwachten geluids overlast van de brommers en opgevoerde snorfietsen en meegenomen geluidsappara tuur", schrijven de omwonen den. Ze denken dat de nog zeer jonge kinderen in de buurt niet meer normaal kunnen spelen en vrezen voor vernielingen en •zwerfvuil. Burgemeester W. van Beek reageert nog niet op de bezwa ren. „Maar we willen we on derzoeken of in het Cultureel Centrum Hoogmade een op- vangmogelijkheid kan worden gecreëerd." Dat idee werd on langs gelanceerd door Ge meentebelang-raadslid F. Wit- teman, die bestuurslid is van het centrum. Rubriek voor zakelijk nieuws Fax: 071 -5321921 iENSDAG 6 DECEMBER 1995 "iNDEL en wandel Het tarief voor het centraal antennesysteem in de noor delijke Rijnstreek gaat met ingang van het nieuwe jaar omlaag. Wanneer het be stuur van het Casper volgen de week akkoord gaat met de voorgestelde tariefsverlaging, komt een abonnement op het uitgebreide pakket straks op 20,65 gulden per maand. Dat betekent een verlaging met 1,10 gulden. Huishoudens die slechts een beperkt pakket ontvan gen gaan 85 cent minder be talen en komen straks op 13,70 gulden. De tariefsverla ging is mogelijk doordat de Casema, die voor het Casper de exploitatie van het kabel net verzorgt, het afgelopen jaar flink winst heeft ge maakt. Ondanks de voorge nomen stijging van 15 cent per jaar, waren de tarieven vorig jaar al gelijk gehouden. roelofarendsveenDe witte azalea die veel rond de Kerst wordt ver kocht, heeft er een concurrent bij: de Mont Blanc. De Mont Blanc is de naam van een hele nieuwe witte azalea, die is 'gewonnen' door de Veender B. van der Meer. Deze witte kamerplant heeft in vergelij king met de gewone azalea een donkergroen, glimmend blad en een witte bloem met een rood streepje erin. Volgens de plantenkweker toont de nieuwe plant in knop bovendien 'mooier' dan de gewone. Een ander groot verschil, zo merkt hij op, is de prijs. „We vangen voor deze plant op de veiling twee keer zoveel als voor de andere." Van der Meer heeft al patent op de Mont Blanc aangevraagd. Over enkele jaren wordt pas duidelijk of hij die krijgt. De plant is wel be schermd. Dat betekent dat degenen die dezelfde azalea kweken, moeten betalen aan de Veense kweker. foto henk bouwman Noodlokaal voor Kinderbrug rupweterinc Terwijl de sint de kinderen op De Kinderbrug in Rijpwetering verraste met snoepgoed en ca deaus, werd de school verrast met een nieuw lokaal. Het ge schenk is niet van Sinterklaas, maar van de gemeente Alkema de. Die trok vorige maand 118.000 gulden uit voor de aan koop van een tweede noodlo kaal. Het noodlokaal is nodig om dat de Ripse basisschool maar blijft groeien, hoewel er in de omgeving nauwelijks wordt ge bouwd. Na de kerst kan het nieuwe lokaal in gebruik worden geno men. Veenders mogen geen steiger bouwen roelofarendsveen De uit Roelofarendsveen af kotnstige J. Bontje-Geers en I. Klein mogen geen aanlegsteiger in hun sloot bouwen. De Raad van State heeft het beroep van de twee verworpen. Bontje en Klein waren bij de Raad van State in beroep gegaan tegen het besluit van de Alkemadese commissie voor beroep- en be zwaarschriften om de bouwver gunning niet te verlenen. De commissie had zich geschaard achter een hezwaar van een an dere omwonende. De Raad van State is het eens met het besluit van de commis sie. De aanlegsteiger met een omvang van 0.8 bij 10.50 meter is te groot voor de vier tot vijf meter brede sloot. Bovendien wordt de steiger onder meer ge bruikt voor het onderhoud van een berging. Volgens de Raad van State is dat niet geoorloofd. Kabeltelevisie wordt goedkoper alkemape/jacobswoude 0 jaar geleden begon architect 3r ri Meijer op een zolderka tje aan de Sloepenwal in de |J se Merenwijk een architec- lureau. De zaken verliepen roorspoedig, dat het bureau ff zijn jasje groeide en twee 3 verhuisde. Uiteindelijk I besloten om naar Leider- iCte verkassen. Morgen m it de burgemeester mr. M. nevylle van dit dorp aan de iterlaan een nieuw onder- s en. Het bureau heeft in- iels vier medewerkers, wkundig ingenieur Cees mer is sinds vier jaar mede- cteurvan het bureau, lordat Meijer in 1989 voor zelf begon was hij al 25 jaar f geweest als bouwkundige, et begin werkte Meijer voor- lelijk in de regio. Daarbij kte hij niet alleen het ont- maar verzorgde tevens de nische en financiële bege rig van de bouwwerken. De Ie stap naar uitbreiding was omst van een bouwkundig naar. Daarna werd inge- r Cees Timmer uit Delft [etrokken voor een periode twee maanden, dat echter iel een permanent karakter middels heeft het bureau al jroot aantal projecten afge- I. Zo tekende Meijer/Tim voor de nieuwbouw van i in Leiderdorp, winkelcen- n Spijkenisse en Maarssen, 's in Wassenaar en Vinken- i. een bedrijfsverzamelge- aan de Bedrijvenweg in dorp en drie apparte- tencomplexen in Leider- Tevens werd het interieur "orpen voor een juwelier in Haag. Ook maakte het bu- ontwerpen voor woning- vprojecten in het gehele die zes jaar heeft het Lei- orpse bureau 432 projecten fcverd. Die ontstaan niet top de tekentafel, maar nu lit er gebruik gemaakt van De Stuhting VSB Fond, Den Haag en Om,treken verleent steun aan projecten van algemeen maatschappelijk belang met een sociale, culturele of educatieve strekking. VSB Fonds Den Haag en Omstreken Awards Het Leidse bedrijf Laserpromo- tions bv is weer in de prijzen ge vallen. Op de slotdag van het jaarlijkse congres van de Inter national laser Display Associa tion in Miami kreeg het bedrijf vier awards. Een eerste prijs kreeg het be drijf voor een lasershow, dat werd vervaardigd voor het at tractiepark Cartuja, de voorma lige Expo '92 in het Spaanse Se- villa. Een show voor een attrac tiepark in Madrid was goed voor een derde prijs. Een op dracht voor een beurspresenta- tie van NS Cargo leverde een eerste prijs op. Een tweede prijs was er voor een show die ge bruikt kan worden bij attractie parken, discotheken en planeta ria. Verhuisd Het marketing-, communicatie- en vormgevingsbuerau Krikke cs beschikt sinds kort over een nieuw onderkomen aan het Pie terskerkhof 38 in Leiden. Veel consequenties had de verhui zing echter niet voor het bedrijf. De reclamemakers vonden een nieuwe ruimte in de nok van het pand aan het Pieterskerk hof. Het bureau heeft nu de be schikking over twee etages. Dc Rijnlandse Molcnstichting heeft zich het lot aangetrokken van de ruim veertig poldermolens in haar regio. Op afstand nog karakteristiek waren er veel van dichtbij zichtbaar verwaarloosd en gedoemd te verdwijnen als er geen restauratie kwam. Voorzitter Loek Dijkman kon daar niet mee leven: "Die molens hebben gezorgd voor droge voeten, voor industrie en nijverheid, voor welvaart. Wij zijn die ocrhollandse harde werkers een mooie oude dag verschuldigd." Dijkman heeft daarmee verwoord wat iedere Nederlander voelt die daarover nadenkt. Maar dan moet het nog gedaan worden! Het VSB Fonds Den Haag heeft dc Molenstichting gesteund met een bedrag waarmee een start kon worden gemaakt met het opknappen van vier molens. Dijkman: "Die steun van het VSB Fonds was een fantastische katalysator om de restauratie rond te krijgen. Molens leven tenslotte niet van wind alleen. Maar dankzij donaties, dankzij de nog bestaan de molenmakers en dc vele vrijwilligers hebben wc het voor elkaar gekregen". ...daarom draaien nu weer de wieken van onze fraaie Hollandse poldermolens. Vijftig jaar Het VSB Fonds Den Haag vindt het behoud van ons culturele erfgoed van groot belang. En daarom... de computer. „Er staat nog een tekentafel. Alleen om te laten zien hoe er tot voor kort werd gewerkt", aldus Kees Timmer. Het nieuwe kantoor beschikt over 200 vierkante meter ruimte Meijer (links) en Timmer trots op het nieuwe onder komen. foto loek zuyder- duin en heeft twee etages. Het is ge bouwd door aannemer Niers man uit Voorschoten. Grimbergen Constructive Part nership viert komend weekein de haar 50-jarig bestaan. Be gonnen als een Alphense pro ducent van betonbekistingen, is de onderneming inmiddels uit gegroeid tot een internationaal opererend constructiebedrijf. Grimbergen is op dit moment onder andere actief in Duits land, waar een produktie-instal- latie voor wanden en vloeren wordt gebouwd.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15