LD-journaliste wellicht gedagvaard 'We willen geen voorkeursbehandeling Leiden Regio iderdorp wijst zeven itmoetingsplaatsen aan iderdorp schrapt *en bijdrage WVG Oorschoten wil bestaande verbindingen opwaarderen Seksclub Joy: geen sluiting, wel gesprek VERBIJSTEREN Voordeel volgens de Bijenkorf its NSDAG 6 DECEMBER 1995 idse vergeet voorrang te geven [geest Een 71-jarige fietster uit Leiden kwam gistermiddag egstgeest onzacht in aanraking met de auto van een 32-jari- phenaar. De vrouw vergat op de kruising van de Warmon- :eg met de Kempenaerstraat voorrang te verlenen aan de niobilist. De Leidse liep slechts enkele schaafwonden op. isjesroof in park Oegstgeest tgeest Een 75-jarige Oegstgeestse raakte gisterochtend tas kwijt aan een rover in het park Molen Lange Voort. De w wandelde daar op het voetpad. De tasjesdief naderde van achteren en griste de tas van haar schouder. In de tas n boodschappen en een portemonnee. De dader fietste weg n 'richting van de Frans Halsstraat. lurwerkafstekers opgepakt [dorp Twee 13-jarige jongens uit Leiderdorp zin gisteren eMuzenlaan betrapt op het afsteken van vuurwerk. De poli- :eft het nog niet afgestoken vuurwerk in beslag genomen en ree overgedragen aan bureau Halt. chef henny van egmond, 071 -5356414, plv -chef hans koenekoop. 071 -5356429 leiden/leiderdorp De Leidsch Dagblad-journaliste Judy Nihof wordt moge lijk opgeroepen om te getuigen in de hoger beroepzaak die vrijdag dient tegen de ontslagen ambtenaar grondza ken van de gemeente Leiderdorp. zijn woning zou hebben getrok ken. De advocaat van de Leider dorper wil weten wie de bron is van het verhaal. Vrijdag wordt de rechtszaak tegen de ex-amb tenaar voor het gerechtshof in Den Haag voortgezet. De bron van het verhaal wilde zijn ziens wijze alleen geven als er volledi ge anonimiteit werd beloofd. Nihof zegde dat toe en weigert nu de naam te verstrekken aan henny van egmond Nihof publiceerde op 11 sep tember een verhaal waarin de ambtenaar door een anonieme getuige werd vrijgepleit. De ont slagen ambtenaar werd door de politierechter veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf, omdat hij zon der betaling en op onjuiste wij ze een stuk gemeentegrond bij de advocaat van de ontslagen ambtenaar. H. van der Post. lid van de hoofdredactie van deze krant, laat in een reactie weten dat Ni hof - indien zij daadwerkelijk wordt gedagvaard - zal verschij nen tijdens de zitting van het gerechtshof. ..Maar zij zal wei geren de identiteit van de bron te onthullen", aldus Van der Post. In Nederland hebben journa listen geen wettelijk vastgelegd zwijgrecht. In het verleden heb ben rechters op geheel verschil lende wijze gereageerd op wei geringen om bronnen te ont hullen. Een aantal jaren geleden werden twee journalisten van de Delftse Courant enige dagen op last van een rechter gegij zeld. In een reactie wijst I. Brak man. secretaris van de Neder landse Vereniging van Journa listen. er op dat het in de jour nalistiek regelmatig voorkomt dat gebruik wordt gemaakt van anonieme bronnen. Dat ge beurt in situaties waarbij het niet via openbare bronnen kan. ..Een journalist moet altijd een afweging maken tussen zijn burgerplicht om te getuigen en zijn journalistieke plicht. Als je geheimhouding hebt beloofd aan een bron moet je dat waar maken. anders drogen dit soort bronnen snel op", zegt Brak man. Er zijn volgens Brakman ove rigens wel situaties denkbaar dat een journalist zijn bron be kend maakt. ,,Als er heel drin gende redenen zijn, bijvoor beeld in levensbedreigende si tuaties. Iemand zegt bijvoor beeld een moord te gaan ple gen. Dan kan ik me voorstellen dat je wel getuigt." Behalve de journaliste Nihof wil advocaat mr. R. van der Wart van de Leiderdorpse ex- ambtenaar nog meer getuigen horen. Hij heeft gevraagd een aantal rechercheurs op te roe pen. evenals de oud-wethouder van L eiderdorp A. Meerburg die op dit moment burgemeester van Alkemade is. In eerste in stantie heeft de procureur gene raal geweigerd die getuigen op te roepen, maar Van der Wart zal daar vrijdag het oordeel van het hof over vragen. In elk geval zullen oud-burge meester M. van der Have en voormalig plaatsvervangend ge meentesecretaris 1. van den Berg getuigen. Zij zijn opgeroe pen door de procureur-gene raal. Is dt ee neester en wethouders hebben zeven ijl !n in het dorp aangewe- v s ontmoetingsplaats voor e en. Na een reeks wijkbij- df msten waar bewoners 11; ities voor een ontmoe- n laats konden doen, heb- en W besloten de volgen- iijorstellen over te nemen: er rkeerplaats bij het Zijl- er, het basketbalveld ach- •e orthal Op Dreef, de par- CI aats bij de Van Diepenin- ckr n, de parkeerplaats bij De Zandput, de grasstrook het Holtlantcollege, de ei ook op de hoek Erica- )o loogmadeseweg, en bij de ei weerkazerne aan de Si- 01 mitweg. louder C. Kemer n/CDA) zou het „goed vinden als we dit nu eens gin gen proberen." Zij denkt daarbij aan een proefperiode van een jaar. In Leiderdorp is veel verzet geweest van wijkbewoners die geen hangplek voor hun deur willen. De gemeente ziet een ontmoetinsplaats echter als een probaat middel tegen jonge- renoverlast. Na de wijkbijeen komsten waarbij burgers zelf met suggesties kwamen, rekent wethouder Kemer nu op een breder draagvlak. Hoewel er in de wijken dus al over gepraat is, kan er ook nu bezwaar tegen de locaties worden gemaakt. De discussie moet volgens wethou der Kemer echter niet worden overgedaan. „Tegenspraak moet nu toch wel heel steek houdend zijn", aldus de wet houder. Op 23 januari bespreekt de commissie welzijn het voorstel. d dorpse gehandicapten ht hebben op voorzienin- hulpmiddelen, hoeven or geen eigen bijdrage 6 gulden meer te betalen, ip de vervoerskosten zal orden gekort. Van het )or voorzieningen voor licapten is in Leiderdorp elopen jaar zes ton over- ;n. Door de gehandicap- intzien, komt wethouder 9 gen (sociale zaken/WD) aet aan de wens van de Tijdens de algemene iuwingen drong de raad aan het overschot niet ndere doelen te gebrui- 07 erdorp sluit hiermee aan beleid van andere regio gemeenten die al eerder de ei gen bijdrage schrapten. Overi gens wordt het overgrote deel van het overschot apart gezet voor de toekomst, wanneer naar verwachting meer mensen een beroep zullen doen op de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). De wet is vorig jaar door het kabinet gelanceerd met het oog op decentralisatie van het ge handicaptenbeleid. „De WVG is nog nieuw en er komen steeds meer aanvragen binnen. Boven dien wordt de doelgroep steeds groter. Denk bijvoorbeeld maar aan de ouderen", zegt Huigen, die 135.000 gulden wil gebrui ken voor collectieve voorzienin gen. Op 21 december buigt de politiek zich in een commissie vergadering over het plan. Stompwijkse harddraverij-vereniging heeft nu ook vrouwelijke bestuursleden 07 votief voor rijksweg 11-west Seksclub Joy aan de Bedrijven- weg in Leiderdorp is nog steeds open. De gemeente had de ex ploitant eerder laten weten, dat de club in december gesloten moest zijn. Voordat Leiderdorp tot definitieve maatregelen overgaat, is er eerst nog een ge sprek met de exploitant. Op het negeren van de slui- tingseis stond een dwangsom. De eigenaar van de club zou 10.000 gulden per dag moeten betalen. Maar tot op heden is de club nog steeds geopend. De exploitant reageerde onlangs op de brief waarin de gemeente het voornemen tot oplegging van de dwangsom kenbaar maakte. Hij wil graag dat de gemeente naar zijn kant van het verhaal luistert, voordal dt lub WOltil gedwongen de deuren te slui ten. Leiderdorp stemde in met zo'n gesprek. De ontmoeting tussen ge meente en club-exploitant zal nog deze maand plaatsvinden, zodat voor de jaarwisseling dui del ijk bestaat over do toekomst van de seksclub. stompwuk dorith ligtvoet Met strenge gezichten zijn de bestuursleden van de Stomp wijkse harddraverij-organisatie 'Nooit Gedacht' vereeuwigd. De heren zitten strak in het pak, er kan geen lachje af. Het gaat om een oude foto, die terug te vin den is in het jubilieumboek van de stichting. Hedendaagse af beeldingen zien er anders uit. Losser en vlotter. Lachen mag. Binnenkort zullen er voor het eerst in het 86-jarige bestaan van de club twee vrouwen op de foto staan. Van oudsher was de vereni ging een deftige mannenclub en daar moest anno 1995 nodig iets aan veranderen, vond het bestuur. Men stak de koppen bij elkaar en vond twee geschikte dames om het bestuur te ver sterken, Jacqueline van den Bosch en Jokeline van Rijn. Daarnaast werd het bestuur met twee nieuwe jonge manne lijke leden, Leo Rotteveel en Wim van den Bosch, uitgebreid. Van Rijn was blij verrast toen de voorzitter langskwam met de uitnodiging. „Ik vond het een hele eer", zegt ze. „Ik ben na melijk geen geboren Stomp wijkse, want ik woon hier pas een jaar of zeven. Hoewel het me nooit moeite heeft gekost om me hier thuis te voelen, voel ik me wel gevleid dat ik voor zo'n functie wordt gevraagd. Het betekent dat je wordt geac cepteerd." Ook Van den Bosch, die wel een geboren en getogen Stomp wijkse is, had haar verkiezing niet verwacht. „Ik dacht dat de voorzitter kwam vragen of mijn man bestuurslid wildé worden, ze nog niet. Half januari is de eerste vergadering waar beide dames aanwezig zijn. „We heb ben wel gezegd dat we niet an ders behandeld willen worden dan de mannen", roept het tweetal. „We willen geen voor keursbehandeling. Wij kunnen ook best helpen met opbouwen, want we kunnen best de han den uit de mouwen steken." Beide vrouwen hebben geen speciale ervaring met paarden en korte baanwedstrijden. Van Rijn meldt dat ze dol is op alle dieren. Van den Bosch is toeval lig twee dagen na haar verkie zing tot bestuurslid begonnen met paardrijden. Maar daarmee heeft de keuze van het bestuur niets te maken. Beide vrouwen omschrijven zich als 'regelaars'. Ze vermoeden dat het bestuur juist daarom bij hen aanklopte. Tot nu toe genoten beide vrouwen elk jaar enthousiast van alle activiteiten rond het Stompwijkse paardenfeest. Steevast namen ze enkele da gen vrij om feest te kunnen vie ren. Nu ze zelfbij de organisatie betrokken zijn, zullen ze de fes tiviteiten van een andere kant bekijken. „Ik denk dat het druk wordt", voorspelt Van Rijn. Om half tien begint het pro gramma en pas om half vier verlaten de laatste bezoekers de kermis. Hoewel de bestuursle- den niet zó lang hoeven te blij ven, wordt het feest in ieder ge val nog vermoeiender dan an ders. „Maar het lijkt me enorm leuk om het feest van de andere kant mee te maken", zegt Van den Bosch. „Samen iets organi seren schept een bepaalde band. Straks ben je overal bij betrokken." 11-west is overbodig en heeft nadelige effecten. Via de getneen- en kan gemakkelijk een oost-west ding worden gemaakt tussen de gen A4 en A44. Dat stelt de Voorschoten in een nieuwe ETibre die is gericht tegen de aanleg ,si t westelijke stuk van rijksweg 11. lde sweg 11-west ooit wordt aange- het dorp in twee stukken wor- ,'ór sneden. De wijk Noord-Hofland esp en noorden en Adegeest komt ten van de weg te liggen. De snelweg ak langs zwembad 't Wedde en nj3 ilaats Berbice komen te lopen. schoten voerde in de jaren tachtig 9 keer actie tegen de rijksweg. Het leek toen geweken, maar de weg nlangs weer op in het streekplan olland West van de provincie. Daardoor zijn alle alarmbellen in de ge meente weer gaan rinkelen. Inmiddels is komen vast te staan dat het gaat om een studie naar de wenselijkheid van rijks weg 11-west. Voorschoten is er echter niet gerust op. Het plan voor de weg werd al in 1956 gemaakt. In 1975 kocht Rijkswaterstaat zelfs woningen in Voorschoten op. Die werden in 1980 weer verkocht omdat de weg op de lange baan werd geschoven. In 1987 verdween de weg uit het streek plan van de provincie. Wel moet Voor schoten er nog steeds een tracé voor vrijhouden en blijft er druk bestaan van omliggende gemeenten om de weg toch aan te leggen. De gemeente Wassenaar denkt bijvoorbeeld dat de rijksweg de Rijksstraatweg zal ontlasten. En ook de gemeenten Leiden en Den Haag ver wachten bij aanleg ervan verbetering van de verkeerssituatie binnen de eigen gemeentegrenzen. Volgens Voorschoten is het beter om gebruik te maken van de bestaande we gen. De secundaire weg vier, die vanaf de Plesmanlaan in Leiden richting Kat wijk loopt is een goed alternatief. De weg kan worden opgewaardeerd, zodat er een volwaardige autoweg ontstaat. Een noordelijke route loopt via de Ples- manweg, de stationstunnel, de Schip- holweg en de Willem de Zijgerlaan. Deze route geeft aansluiting op de A4, waar het aantal rijbanen wordt uitgebreid. Een andere mogelijkheid is de zuide lijke route. Die loopt via de Plesmanweg, de Haagsche Schouwweg, de Lelylaan, de Churchilllaan en het Lammenschans- plein. Eventueel is de verlenging van de Churchilllaan naar de A4 een mogelijk heid. Daarnaast dringt Voorschoten in de brochure aan op een drastische verbete ring van het openbaar vervoer. Een snel- tramnet zou bijvoorbeeld het mobili- teitsvraagstuk in de Leidse regio en de duin- en bollenstreek kunnen oplossen, denkt de gemeente Voorschoten. Een studie naar rijksweg 11-west alleen is niet voldoende. De studie zou in een breed kader moeten worden geplaatst. De verkeersstromen in het gebied tussen Voorburg (verlengde Landscheidings- weg) en het knooppunt Burgerveen (Haarlemmermeer) zouden als geheel bestudeerd moeten worden, vindt Voor schoten. De brochure zal worden gestuurd naar provinciale staten en de kamercommis sie voor verkeer en waterstaat. Ook de diverse betrokken gemeenten krijgen een exemplaar. Belangstellenden kun nen de brochure aanvragen bij de afde ling voorlichting van de gemeente, tel. 071-5600613. Jacqueline van den Bosch (rechts) en Jokeline van Rijn. Beide dames willen graag de handen uit de mouwen steken voor de Stompwijkse harddra verijvereniging. want zijn opa's hebben ook in het bestuur gezeten. Vrouwen hebben nooit deel uitgemaakt van het bestuur. Echtgenotes waren wel bij het feest betrok ken, maar zorgden vroeger vooral voor de koffie. Ik was dus blijverrast." De meeste bestuursleden van de club blijven jarenlang lid. Cees Overdevest en Jac Vurens, de vertrekkend bestuursleden, namen bijvoorbeeld pas af scheid na 26 en 24 jaar lid te zijn geweest. „Men heeft gezegd dat als we 'ja' zeiden, we niet zomaar mochten afhaken", zegt Van den Bosch. „Maar dat ben ik ook niet van plan. Zes verga deringen per jaar is met een volledige baan nog redelijk op FOTO LOEK ZUIDERDUYN te brengen." Ook Van Rijn wil, bijzondere omstandigheden daargelaten, niet snel afhaken. Beide vrouwen hadden dan ook niet lang nodig om 'ja' te zeggen. Van welke commissie ze straks deel uitmaken, weten Vuurwerk in beslag genomen wassenaar kees van kuilenburg De Wassenaarse politie heeft vijf zogenoemde Chinese rollen in beslag genomen. In een der gelijk stuk vuurwerk zitten zo'n 100.000 klappers, die een enorm kabaal veroorzaken. Een 34-jarige Wassenaarder werd aangehouden. De rollen waren inmiddels al door hem ver kocht. Aan de hand van verkla ringen werd het vuurwerk ach terhaald. Vorige week bij de huldiging van Ajax op het Amsterdamse Museumplein waren er al twee van dergelijke rollen, die door de Wassenaarder waren ver kocht, de lucht ingegaan. De verdachte is na verhoor heenge zonden. MELKERTBANEN - De 48 Melkertbanen die de gemeente Leiden per 1 januari volgend jaar krijgt, zijn beschikbaar voor mensen die ten minste één jaar werkloos zijn, en niet pas na twee jaar zoals we gisteren abusievelijk meldden. 'tograaf Wim 'doorkruist seen groot 'de streek nieuws voor o.c :'n beeld vast n. Tijdens die u tmt hij langs leeldige' lie niet direct en 5vormen, tzeker 'jn om te pre- Kostuum in reliëfstructuur, in taupe, antra< iet, zwart of marine, 46 t/m 56 en 47 t/m 55. Van ,3997- Voor 299." Alveare shirt met verdekte button-down, 100% katoen. 37 t/m 44. Van 991- Voor 69.-'Herenmode-' - allende ge- eed in vroe- en dienst als v is voor de Lage Boeck- >eneo-goti- oe orgevel uit den van de 'de eeuw is te 'de Boek je veg in Oud

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13