D— Doel heiligt alle middelen bij De Mos pelersgroep eist uitleg van bestuur n Nederlaag tegen Sparta past in leerproces van PSV Ajax denkt aan geld en ongeslagen status Sport Loting in Parijs in gevaar ÜSDAC 5 DECEMBER 1995 chef willem spierdijk. 071-5356464. plv -chef rob onderwater. 071-5356463 erste marathon natuurijs Veenoord uw-amsterdam/veenoordDe eerste schaatsmarathon op na- irijs staat voor morgen op de agenda. Bij aanhoudende vorst Nieuw-Amsterdam/Veenoord de primeur hebben. Het is de gende keer dat het Drentse dorp als eerste een marathon op tuurijs organiseert. in Hof bondscoach korfbalbond jNiK Het hoofdbestuur van het Koninklijk Nederlands Korf- Verbond (KNKV) heeft Jan Hof uit Almere benoemd tot na ndscoach. Hij volgt Harry Dassen op. die 31 december ver- '°or ia. Hof (38) fungeerde onder Dassen als assistent-coach. Hij iakte deel uit van het begeleidingsteam van de Nederlandse S"JP ieg, die vorige maand in Delhi de wereldtitel veroverde. Hof ial t s eerder trainer-coach van de hoofdklassers Dalto, Blauw-Wit, stra erenveen en DKOD. Hij behaalde het diploma oefenmeester «gei 1987. d oorlopig geen nieuwe trainer Twente chede Fred Rutten blijft zo goed als zeker tot de winterstop ofdtrainer van FC Twente. De clubleiding zal voor het kerstre- igeen vervanger meer aantrekken als opvolger van de twee ken geleden teruggetreden Issy ten Donkelaar. Voorzitter es Anker heeft voor de vrijgekomen vacature enkele ,ei orzichtige opties', maar zal voor de winterstop waarschijnlijk hn zaken doen met eventuele gegadigden. „We voelen er niets >r overhaast een trainer aan te trekken", aldus Anker. „Daar is lgeen enkele reden voor. Fred Rutten levert in onze ogen tot heden uitstekend werk." openhagen wil 2004 organiseren ienhagen Het Deense Olympisch Comité heeft overheids- voor een eventuele organisatie van de Olympi- not ^s' ie Spelen in 2004. Het antwoord wordt half december ver- cht. Wanneer de regering toestemt, moet het Comité het dsbestuurvan Kopenhagen nog achter zich krijgen. Kopen den sluit aan bij een fors rijtje andere kandidaten. Rome, ïpstad, Sevilla, Buenos Aires, Rio de Janeiro, Istanbul en Lille iben al eerder hun belangstelling laten blijken. Peking aarzelt In Zweden ruziën Malmö en Stockholm over de kandida- Jj fjederland - Australië in Kampen ersum Het Nederlands vrouwen-tennisteam zal de wed- ;e! I jd tegen Australië voor de Federation Cup in Kampen spelen, plaats is gisteren bepaald door de tennisbond. Coach Fred mmes koos gravel als ondergrond. De wedstrijd in de eerste wo ide van groep 1 heeft plaats op 27 en 28 april van het volgend aak r. Brenda Schultz, Miriam Oremans, Kristie Boogert, Stepha- ge Rottier, Manon Bollegraf, Caroline Vis en Petra Kamstra vor- 1 n de selectie van het Nederlands team. ,w inst voor Bax; De Sleutels onderuit e'^ stad/rozenburg Bax omzeilde gisteravond in Lelystad e igfc ige klip. De Voorhoutse zaalvoetballers versloegen BSV met Jeffrey Foree tekende voor de pauze (2-2) voor beide treffers Bax. In het tweede deel zorgden Bas Heino en Hennie Koet ir de 4-2*eindstand. zaalvoetballers van de Sleutels hielden zonder vaste doelman Neuteboom een helft stand tegen De Rozet. Na de met 2-2 eikte rust ging het echter hopeloos fout met de Sleutels. De eg uit Rozenburg liep uit naar 6-2 en won uiteindelijk met 9- atrick Heymans scoorde alle Leidse treffers. idse boksers maken goede indruk haag» Twee boksers van Boksvereniging Leiden maakten eravond een goede indruk tijdens een boksgala in de Haagse on. utrusthal. In de categorie tot en met 71 kilo bokste Mark Lan- lleieen verdienstelijk onbeslist tegen Van Klaveren van de orga- ai erende vereniging Kristalijn. Faissal Belganou (tot 60 kilo) ef zijn tegenstander Liach uit Dordrecht op punten de partij van zwaargewicht B Albert Onderwater werd eq rapt; zijn tegenstander had zich op het laatste moment ziek leid. ïld „eiket schaakt in januari tegen Böhm id'® ng >g iDWDKJeroen Piket heeft een abonnement op tweekam- De Leiderdorpse grootmeester, die aanstaande vrijdag om uur in het Leidse stadhuis achter het bord kruipt tegen zijn nse collega Joel Lautier, speelt volgende maand tegen Hans lm. Die tweekamp, op 12 januari in Dorpshuis De Rank in Drdwijk, wordt georganiseerd ter ere van het 60-jarig jubile- - van het Daniël Noteboom-toernooi. bremen «anp Zelfs Johan Cruijff praatte voortdurend over het leerproces als hij weer eens een nederlaag van Ajax verklaarde. Mag Dick Advocaat dat woord dan ook een keer in de mond nemen als hij de ontwikkeling van PSV na der toelicht. Waar Ajax staat, kan PSV komen, vertelde de Ha genaar een dag voor Werder Bremen - PSV, derde ronde UEFA-beker. Zo ver is het niet. PSV is nog bescheiden en op grond van de Europese prestaties de laatste jaren is dat logisch. „We zijn al dolgelukkig dat we de derde ronde hebben gehaald", aldus Advocaat. „Het zou fantastisch zijn als we bij de laatste acht van Europa komen." PSV ver loor zaterdag onverwacht van Sparta en is mogelijk de aan sluiting met Ajax kwijt. Eventu eel volgt vandaag Europese uit schakeling. Toch is dan geen paniek bij PSV. want de ploeg is nog in de groei. Het is een alle maal kwestie van ontwikkeling. „We zijn nog maar kort bezig met deze ploeg. Onze ongesla gen serie van negentien wed strijden was ongekend hoog. Als de volgende weer negentien duels is, zijn we tevreden." Als hij maar de kans krijgt te bou wen, de ploeg bij elkaar blijft, wilde hij maar zeggen. Advocaat was zowaar even boos. Weer noemden ze hem een trayier die defensief laat voetballen. Een stempel dat hij zeven jaar geleden opgedrukt kreeg bij Haarlem, waar hij zijn ploeg liet spelen naar de moge lijkheden. „Ik vind dat etiket ir ritant, want het is onterecht. Bij het Nederlands elftal hoorde ik zelfs dat het voetbal te aanval lend was. Ook bij SW vielen we vooral aan." Vandaag is het de ene Haagse trainer tegen de andere, waarbij de ene voor zijn baan moet vre zen. Dat is dan jammer. „Senti menten tellen niet", aldus Ad vocaat, die vandaag iedereen kan inzetten. Menig Hollander zal vanavond - al is het maar voor deze ene keer - hopen dat PSV wint. En dat Aad de Mos dus verliest. In dat geval lijkt het avontuur van De Mos bij Werder Bremen wel ongeveer over. Het zou voor de der de keer in successie worden dat De Mos voortijdig wordt ontslagen. ste wedstrijd tegen PSV. 'Super- Mario' was immers twee dagen eerder zo maar weggebleven van een training. Dat bleek, zo vertelde De Mos naderhand al thans, niet de reden voor de re servebeurt van Basler. „Het plan was al langer om twee rechtsbuitens te gebruiken." Omdat Numan longen als paar den heeft. De ene rechtsbuiten zal Numan dan vóór rust moe kunnen maken, Basler zou na rust kunnen profiteren." Dat was natuurlijk gezwets en typisch genoeg.vertelde Arthur Numan na afloop dat De Mos kennelijk toch heel anders te gen hem aankijkt. „Anderhalf uur lang heeft hij namelijk lo pen roepen dat ik er niks van kan. Zijn spelers riep hij het ook steeds toe, dat ik er niks van kan. Na de wedstrijd zag ik hem nog even." 'Geintje, Thuur, hoort allemaal bij het spelletje, hè,' zei hij toen." Zo is De Mos. Onbetrouwbaar noemen ze hem, 'onècht' in voetbaljargon. Toch zijn er ge noeg mensen in de voetballerij die Aad de Mos ook op warmere bremen henri van der steen gpd-verslaggever Opvallend is dat-ook nu weer de stijl van De Mos in het gedrang is. Niemand die hem vakman schap ontzegt, wel wordt ernstig getwijfeld over de manier waar op De Mos omgaat met men sen. Bij Anderlecht noemde De- gryse hem 'een onmens', bij PSV werd hij door sommigen gehaat omdat hij de ene dag zus zei en de volgende dag zo deed, bij Werder Bremen is het niet anders. Zondagavond laat verscheen manager Willi Lemke nog in een regionaal televisie-pro gramma. De vraag van de ver slaggever: „Klopt het dat de stijl van werken van De Mos weinig populair is bij de spelers?" Lem ke: „Die is in elk geval omstre den." Dat is een veeg teken voor De Mos. De criticasters in deze hebben ook gelijk: De Mos is onnavolg baar in zijn uitspraken en ge drag. Twee weken geleden liet hij - heel consequent - zijn ster Basler uit de ploeg voor de eer momenten hebben meege maakt. Aan de dis met vrouw Gerankt. .Hoor hem dan eens opgeven over zijn liefde voor Gerarda, voor zijn dochters? Dat is Adrie de Mos, de mens. De jongen die vroeger in de Haagse Schilderswijk onder wijzer was. Misschien is het waar dat De Mos 'niet echt' meer is, van karakter veranderd door de voetballerij die als geen an dere sector een prestatiemaat schappij is. Want De Mos is geen voetbaldier, De Mos is een voetbalbeest. In weinig andere zaken geïnteresseerd dan de eerstvolgende wed strijd, die koste wat het kost gewonnen moet worden. Het cioel heiligt alle middelen bij De Mos, leugentjes tegen de media zijn in dat verband wel de onschuldigste middelen. Het volk heeft dat natuurlijk door. De voetballiefhebber moet De Mos niet, men om helst liever een man als Advo caat, ook een I lagenaar maar eentje die zelf liever zwijgt en daarentegen zijn voetballers laat spreken. Op het veld. Ad vocaat is een man naar het hart van de Hollander, De Mos is meer een man naar het hart van De Mos. Dat is maar goed ook. Per slot van reke ning moet er iemand in hem blijven geloven. amsterdam ype minkema gpd-verslaggever De laatste groepswedstrijd van- de Champions League gaat in feite nergens meer om. Daarom gaat Ajax niet in trai ningskamp voor het duel van morgen te gen Ferencvaros, daarom ook kwamen de voetballers gistermiddag na de pers conferentie een voor een vragen of ze niet naar huis mochten. De Europese- en wereldkampioenen moesten nog even blijven. Ook al is Ajax al lang en breed geplaatst, ook al is de tegenstander in de kwartfinales (Borus- sia Dortmund) al bekend. Want de teu gels worden dan wel iets gevierd in deze overvolle voetbaldagen, discipline is en blijft een voorwaarde. Louis van Gaal, technisch directeur, zegt ook de 'loze' wedstrijd tegen Ferencvaros sefieus te nemen. Hij had daar drie redenen voor. „Omdat we altijd willen winnen, voor het financieel gewin. En omdat we onge slagen willen blijven." Zorgen heeft Van Gaal niet. Nwankwo Kanu heeft een enkelblessure, maar niet ernstig. Danny Blind is geschorst, Arnold Scholten is zijn logische vervanger. Maar omdat de BrabanderYiog niet 'wedstrijd- fit' is, opperde de technische baas gister middag zelf twee andere opties: hitma nen terughalen, of Davids, als midden velder en als verdediger momenteel Ajax' beste man, in de mandekking zet ten. In dat geval zou Kiki Musampa na Real Madrid zijn tweede Champions League-duel spelen. Programma Ajax wint alles, en dat wordt een pro bleem. Voor Ajax, voor de KNVB. De kampioen van Nederland, Europa en de wereld kan geen kant meer op. Er moet een wedstrijd worden ingehaald, tegen Willem II, maar niemand weet wanneer. Ajax zit klem in het eigen succes. Ajax speelt nu al, tot en met de maand maart, twee wedstrijden in de week. Dat zijn duels voor de competitie, de KNVB- beker, de Champions League en de twee oefenwedstrijden van het Nederlands elftal. Meer is volgens technisch direc teur Louis van Gaal niet mogelijk. „Ten minste, als je je professioneel op een wedstrijd wilt voorbereiden." En dat wil Ajax natuurlijk. Daarom wordt de sug gestie van Tilburgs burgemeester Brokx, om woensdag 31 januari tegen Willem II in te halen, door Van Gaal van tafel ge veegd. Twee dagen later, op 'FilmNet- vrijdag', staat immers de uitwedstrijd te gen Fortuna S op de kalender. Ajax zoekt, in eendrachtige samenwer king met de KNVB, naar gaatjes in de muur van verplichtingen. Voorlopig kaatsen alle voorstellen net zo hard weer terug. En de kampioensploeg laat zich natuurlijk niet voor alle karretjes span nen. Louis van Gaal wil dat zijn spelers lichamelijk en geestelijk rust krijgen om bij te komen van de vermoeienissen. „We reizen immers de hele wereld over", zegt de trainer. Daarom krijgen zijn volgelingen ook twee weken vakantie na de wedstrijd van 24 december. Om op 8 januari een week te trainen onder het milde zonne tje van Israël. Maar, zo werd er weer ge opperd, waarom dan niet de veertiende tegen Willem II? „Omdat we op die dag terugkomen", zegt Van Gaal. En op woensdag 17 januari speelt Ajax een vriendschappelijke wedstrijd tegen An derlecht: een duel dat al maanden vast stond. Is dat trainingskamp, is dat duel in Brussel, dan zo noodzakelijk? Nu is de technisch directeur zelf ook in verbale topvorm: „Ik moet met mijn spelers naar Israël voor een goede voorberei ding op de tweede helft van het seizoen omdat ik ze twee weken daarvoor va kantie heb moeten geven. En ik moet ze vakantie geven omdat ze zo veel wed strijden moeten spelen." Geen speld tussen te krijgen. Ajax moet één duel inhalen. In januari dus niet. Van Gaal: „En februari zat al vol." Maart is de maand van twee kwartfinaleduels in de Champions Lea gue, een interland en de halve finales KNVB-beker. Tot die tijd is er geen woensdag meer vrij. Ajax kan het competitieduel tegen Willem II voorlopig dus niet inhalen. Eén wedstrijd. Maar wat als het straks gaat regenen, of sneeuwen, of vriezen. En er hele programma's geschrapt gaan worden? Daar krijgen ze in Zeist koude rillingen van. euwbouwAlpheuse Boys in gevaar door gedwongen vertrek Bahltnann parus rtr/anp naan den run» tocht in zijn tiende jaar als Srer bij Alphense Boys weer naai van voren beginnen, ven aan een bijna compleet iv team met daarin de na- op eigen jeugd en echte nensen. Seizoen 1995-1996 Rechter net zes weken oud het bestuur besloot dat lecennium met Paul Bahl- 1 eigenlijk wel genoeg was. 112 het einde van het voetbal- nag hij vertrekken. En dat Bahlmann pijn, net als de I ge spelersgroep, met aan- 1 Ier Frank Bakker als a:kbuis: „Dit is nou zo'n ty- i besluit waaruit je kunt op- :n dat er in het bestuur te 1 ig mensen zitten die affini- iet de selectie hebben." i spelers, die het nieuws vo- veek te horen kregen, wil- og voor zondag met enkele °'iurders om de tafel gaan om het naadje van de te weten te komen. Waar- noet Bahlmann komende ir plaatsmaken voor een 's r? Net nu er een nieuwe 8 is ingeslagen en de sfeer, 1 nks de tegenvallende pres- i van de laatste weken, on- td goed is. 'e staan ook als e'e'n man r de trainer", zegt Bakker, de jonge jongens, en juist ind ik erg frappant. In het den bleek Bahlmann een ikende opbouw-trainer te 0 let be tuur heeft vorig jaar 10 de nieuwe koers uitgezet. langer gebruik maken van spelers van buitenaf, maar met eigen jeugd e'n met Bahlmann verder gaan. Dan besluit je toch niet nu al dat de trainer aan het eind van het jaar weg moet, maar geef je hem pakweg twee of drie jaar om te bouwen. Als het bestuur aan het eind van het afgelopen seizoen had ge zegd dat hij kon vertrekken, had iedereen dat, na de degradatie, kunnen begrijpen. Nu mogen ze het ons nog een keer probe ren uit te leggen." Alphense Boys staat momen teel ©nder de degradatiestreep. Elf punten uit elf partijen. Als de resultaten zo blijven, volgt een tweede degradatie in evenzove- le jaren. Dat zou aanleiding kunnen zijn om Bahlmann de wacht aan te zeggen. „Nee, dat is het niet eens", weet Bakker. „Nu staan we laag. maar op het moment dat het bestuur het be sluit nam, na zes weken compe titie, stonden we gedeeld derde. Het enige argument dat wordt gebruikt, is: tien jaar is mooi ge weest. En dat slaat nergens op als ook de jonge garde graag met Bahlmann door wil gaan." Bakker is met zijn 35 jaar een oud-gediende van de club. Hij is een van de routiniers die dit jaar terugkeerden in het stan daardteam om mee te helpen aan de wederopbouw van de 'boys'. Net als de neven Pieter en Koos van Zoest. Ook zij zijn het roerend met Bakker eens. „Het is het laatste seizoen voor Frank Bakker en mij", zegt Koos. „Maar de groep die ver der gaat, wil graag met Bahl mann door omdat ze veel van hem kunnen leren en hij veel Paul Bahlmann: „Ik heb nooit vermoed dat ik niet voor contractverlen ging in aanmerking kwam." tijd in de club steekt. Niks is hem te dol. Waarom zou je dat als vereniging nou beëindigen." Bahlmann zelf, is uiteraard nog het meest teleurgesteld over de hele affaire. „Ik heb nooit vermoed dat ik niet voor contractverlenging in aanmer king kwam. Zonder mezelf nou op de borst te kloppen: ik doe zoveel meer dan alleen het eer ste Het is onbegrijpelijk. Nee, op de prestaties is het niet van ARCHIEFFOTO PETER VEENSTRA invloed. Afgelopen zondag is er door het team juist fel gestre den. Alsof ze het bestuur wilden laten zien dat ze goed bezig wa ren. Ik vond dat hartverwar mend", laat de oefenmeester weten. „Aan alle mooie dingen komt een eind", begint voorzitter Jan de Rijk het gewraakte besluit te verantwoorden. „Uiteraard was Bahlmann de aangewezen per soon om met de nieuwe start een aanvang te maken. Hij kent de spelers immers het beste. Ja renlang klikte het tussen hem en Alphense Boys. Maar e'e'n keer is het over. Wij hebben het gevoel dat onze vereniging aan een andere uitdaging toe is. En dat daar commotie over ont staat en de spelers ons dat niet in dank afnemen, dat lijkt me juist heel goed voor Paul Het is volgens De Rijk abso luut niet zo dat zich reeds in een vroeg stadium een alterna tiefvoor Bahlmann heeft aange diend. „We zijn echt nog niet verder dan de oriënterende fase, wat een nieuwe trainer betreft. Aan het feit dat er wel eens trai ners naar ons komen kijken, met name van zaterdagvereni gingen, mag geen conclusie worden verbonden. Arie Lagen dijk (vertrekkend bij Katwijk, red.) komt hier ook, maar die wil echt alleen maar op zater dag werken." Dat het eerste elftal in ieder geval niet beter gaat presteren door de huidige consternatie, is zo klaar als een klontje. Mis schien zou het beter zijn als het besluit wordt teruggedraaid zo dat iedereen zich weer kan be zighouden met het spelletje waar het om gaat. Dat levert wellicht gezichtsverlies op voor het bestuur, maar zorgt wel voor de broodnodige luwte rondom het vlaggenschip. Van Rijk denkt van niet. „Er zijn meer manieren om de rust te rug te brengen. Tijd kan er daar een van zijn. Terugkomen op het besluit is voorlopig niet aan de orde." Het bestuur van de wereldvoet balbond (FIFA) maakt zich zor gen over de stakingsgolf in Frankrijk. Dinsdag 12 december moet in Parijs de loting plaats hebben voor het kwalificatie toernooi van het- toernooi om de wereldtitel. De ernstige ont wrichting van het openbare le ven in de Franse hoofdstad kan de feestelijke ceremonie, die over heel de wereld rechtstreeks wordt uitgezonden, flink in de war sturen. FIFA-woordvoerder Cooper. „Het zou dom zijn om niet bezorgd te zijn. Maar het Franse organisatiecomité vertelt ons dat het de situatie in de hand heeft." Door de staking van het openbaar vervoer is net voorals nog heel moeilijk om in hel propvolle Parijs te reizen. In dien ook de taxichauffeurs zich aansluiten bij de staking zijn de vervoersproblemen helemaal niet meer te overzien. Mogelijke acties bij de Franse electrici- teitsbedrijven zouden het open bare leven nog meer verstoren. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky 10. 4 december 1995 9-12 22 28-33-41-42 45-46-48-51-52 54-55-60-65-66-69-77 79 (onder voorbehoud) BASKETBAL Amerikaanse profcompetitie (NBA) Boston Celtics Miami Heat 121-120. Denver Nuggets Detroit Pistons 85-82 SCHAKEN Peng (Chi) Kotronias (Gri) 0-1, Van den Doel (Ned) Reinderman (Ned) 1/2-1/2. Van de Mortel (Ned) Brenninkmeijer (Ned) 1/2-1/2, Skembris (Gri) Rogers (Aus) 1/2-1/2. Stand 1 Nijboer 5 1/2, 2. Kotronias 5. 3. Brenninkmei|er en Rogers 3 1/2. 5. Van den Doel en Skembris 2 1/2, 7. Armas. Van de Mortel en Reinderman 2. 10. Peng 1 1/2 VOETBAL Engeland: Sheff.Wed -Coventry 4-3 SPORT OP TV 17.00-17.15 Did 2 Sport Heute. 17.30-18.30 EURO Eurogoals-, overzicht Eu ropese voetbalcompetities. Herh. 18 30-19 30 EURO Boksen: Gemenebesttitel 18 43-18.51 Ned 2 Sportjournaal. 18.54-21.05 Did 1 Sport extra: UEFA-Cup- lri|d8efii SVVN Bremen-PSV 18 45-19 10 RTL* Sport 19.00-21.25 Ned 3 UEFA-Cup voetbal: Wer der Bremen-PSV. rechtstreeks 19.30-19.58 BRT 1 Sport. 19.30-20.00 EURO Eurosportmeuws. 21.00-22 55 BBC 1 Sportsmght special: rechtstreeks verslag van de wedstrijd Notting ham Forest-Olympique Lyon om de UEFA Cup. 21.15- 23.00 SBS 6 UEFA Cup voetbal: Bar celona - Sevilla 2130-22.05 Veronica Die 2 Nieuwe koeien, serie met Henk Spaan en Harry Vermeegen 21.35-23.40 Did 2 Sport extra EUFA Cup- 22.00-00.00 EURO Voetbal: UE ronde 22 16-22.34 Ned 3 Sport|ourna. 23.00-00 00 NBC NHL Power w 00.00-01 00 EURO Snooker European Snooker League 1995. Herh 01.00 01 30 EURO Eurosportmeuws WOENSDAG 08.10 08 19 Ned 3 Sportjournaal 09.30-10.00 EURO Olympisch magazir» 11 00-13.00 EURO Voetbal 12.30-12.45 Ned 3 Sportjournaal 14.00-16 30 EURO Snooker .16.20-16 30 Did 3 Sport. 16 30-17 30 EURO Paardesport oud als het betaald voethal zelf. Vanaf het ogenblik dat de (setni)profes sionele clubs zich op de markt begaven. u>as er tumult in de voetbaltent. Stonden de betaalde clubs en de amateurverenigin gen met grote regelmaat tegen over elkaar. Op zich niet zo gek. De belangen van beide richtingen botsen seri eus met elkaar. Sterker nog. er zijn momenten dal ik wel eens denk dat betaald voetbal even veel overeenkomsten met de amaleurtak telt als met, pak weg. de gemiddelde waterpolo club in Nederland. Want hoe za kelijk sommige amateurtoppers tegenwoordig ook mogen ogen: het blijven zo professioneel mo gelijk door amateurs geleide clubs. Terwijl zelfs de kleinste bvo in Nederland gewoon een al dan niet goed draaiend bedrijfje is. Maargoed, we hadden het over tumult in de tent. liet verhaal van de KNVB-beker is daarvan een schitterend voorbeeld, liet was de 'organisaties' in Neder land een doorn in het oog dat er elk jaar wel wat amateurclubs doordrongen tot de tweede of derde ronde. Ten slechte zaak voor het imago van bet betaald voetbal, waar met de invoering van de poules een einde aan is gemaakt. En dan was er tot en met dit sei zoen natuurlijk ook de over- schrijvings-problematiek. Ama teurs mochten tot en met 'il mei van club veranderen, profclubs konden tot anderhalve maand daarna nog spelers aantrekken. Katwijk stond de laatste jaren heel wat angsten uit dat 'onver vangbare' spelers als lange veld en De Ridder zo laat zouden ver trekken dat ze inderdaad niet meer vervangen konden worden. Tn Noord wijk zag nog niet zo langgeleden in Van Utrecht. Marbus, Scheurwater en Van Dijk vier spelers op zo'n moment afreizen: het kostte trainer Hel man uiteindelijk z'n hoofd. Het laatste discussiepunt werd afgelopen weekeinde door TC Lisse- voorzitter Huitema aange zwengeld. Top Oss wil Ruben Jordan hebben en als Jordan ja zegt, speelt-ie komend weekein de in de eerste divisie. Want dat recht heeft de Hagenaar, omdat hij net uit het betaald voetbal is gestapt. IIuitema vindt dat een onrecht vaardige zaak ('want andersom kan dat allemaal niet'), en ik ben dat hartgrondig met hem eens. En ik vraag me voor de zo veelste maal en even hartgron - dig af hoe het toch zo is gegroeid dat een klein groepje profclubs er in is geslaagd al die amateurs binnen de KNVB zo machteloos en afhankelijk te maken. GERT-JAN ONVI.EE

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17