Lange Voort klaagt over wantoestanden jYIarkt wijkt voor school Nieuw NS-station in Voorschoten bijna voltooid Leiden Regio ïr Kieuw clubhuis voor ennissers Valkenburg bottenberg naar Oegstgeest Pierwoningen in Katwijk Rijnsburger cel in na dollemansrit door bollenveld Groen College onder één dak Onderzoek naar veld Wagnerlaan Leiderdorp onderzoekt behoefte aan belbus hlNSDAG 5 DECEMBER 1995 CHEF HENNY VAN EGMOND. 071 -5356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071 55SM.'9 Leidsevveg geplunderd. Er werd een ruit uit de sponning ge- haald, waarna een gokkast werd opengebroken. Er werden 180 pakjes sigaretten en verder nog wat snoepgoed weggenomen. lliji ie leden van de Valkenburgse tennisvereniging (VTV) zijn ak- hai oord met het bouwplan voor en nieuw clubgebouw en de anleg van baanverlichting. Om e ideeën te verwezenlijken, is en contributieverhoging van ^0 procent noodzakelijk. Ook aarmee gingen de Valkenburg- tennissers akkoord. De VTV heeft de beschikking /er vier tennisvelden en een ffenkooi. Het huidige vereni- «ngspand is een ooit tweede- ands aangekocht noodge- ouw. Het is inmiddels drin- end aan vervanging toe. Als al- plannen doorgaan kan het ef< 5'in. len h vc ECSTGEEST. n elix Rottenberg, voorzitter van de PvdA, komt op maandag 18 de- imber naar Oegstgeest. Rottenberg is te gast op een openbare bij inkomst van de afdeling Oegstgeest. Hoofdonderwerpen van de 'ond zijn 'de wonderbaarlijke terugkeer van de solidariteit', 'de vdA en de stad' en 'de sociale staat van Nederland'. Daarnaast omt ook de actuele politiek en de partijvernieuwing aan de orde. De bijeenkomst wordt gehouden in het Witte Huis en begint om 1.15 uur. ibb 3 egstgeest Van der Wel herbenoemd warmond Burgemeester mevrouw G.W. van der Wei-Markerink (45) is onlangs bij Koninklijk Besluit herbenóemd als burge meester van Warmond. De burgemeester is benoemd voor een nieuwe periode van zes jaar. Van der Wel werd in 1989 burge meester. Daarvoor was zij wethouder in de gemeente Goor. Snackbar geplunderd voorschoten Dieven hebben gisteren een snackbar aan de nieuwe clubgebouw met ingang van het seizoen 1997 in gebruik worden genomen. Voorzitter P. Noyons bena drukt dat verwezenlijking van de plannen alleen kan slagen bij zelfwerkzaamheid door de le den. De geraamde bouwkosten bedragen 220.000 gulden. Het clubgebouw bevat behalve kan tine, bargedeelte en keuken, twee kleedkamers met douche gelegenheid, alsmede een be stuurskamer en een bergings ruimte. De leden zullen probe ren door middel van acties zoals een boomplantdag en de sym bolische verkoop van stenen, geld in te zamelen voor de 'aan kleding' van het clubgebouw. voorschoten frank buurman Het nieuwe station Voorschoten nadert zijn voltooiing. Deze week zijn de laatste onderdelen van de oude overgang wegge haald. De groene geluidsscher men, aan beide zijden van de verdubbelde spoorlijn tussen Leiden en Den Haag, zijn bijna af. De profielen staan er al, al leen de schotten moet er nog tussen worden geschoven. „Dat werk moet voor Kerst- Wonen op het water. Dat moet de komende jaren mogelijk worden nabij de jachthaven in het Katwijkse Uitwateringka naal. De Aannemers Combina tie Katwijk (ACK) wil daar 30 zo geheten pierwoningen bouwen. Dat zijn appartementen en een gezinshuizen die rusten op een betonnen platform dat op palen in het water staat. Volgens woordvoerder P. Ou wehand van ACK was het van meet af aan de bedoeling om op deze plek 'iets' te doen met wo nen op en nabij het water. Uit eindelijk zijn deze pierwonin gen eruit gekomen. Het "plan maakt deel uit van grootschali ge woningbouw op het voorma lige terrein van Ouwehand aan de Rederijstraat. In totaal moe ten daar de komende jaren zo'n 208 woningen verrijzen. Volgens P. Ouwehand is het de bedoeling dat op de 'pier' woningen komen met een bij zonder uiterlijk, in prijs vari ërend van 2,5 tot 3,5 ton. De doorvaart van het Uitwaterings kanaal wordt door de woning bouw niet belemmerd. mis af zijn. Het probleem is al leen dat het nu vriest, waardoor de werkzaamheden even stillig gen. Het plaatsen van de schot ten is echter zo gebeurd", ver telt NS-voorlichtster Brigitta Keizer. De Voorschotenaren profite ren nog niet echt van het ver dubbelde spoor. De nieuwe per rons werden in augustus al in gebruik genomen, maar pas in januari gaan er meer treinen rij den. „Wel hebben we meer speel ruimte gekregen in de dienstre geling, dus het is makkelijker om problemen op te lossen waardoor vertragingen kunnen uitblijven", aldus Keizer. Het stationsgebied ziet er nog wat kaal uit, maar daar zal de komende jaren snel verande ring in komen. „We hebben ex tra dikke bomen geplaatst, dus het zal er spoedig weer groen uitzien", zegt Keizer. In het nieuwe station liggen alle voorzieningen centraal. Het station is volledig ondertunneld. De passagiers lopen onder de perrons door om aan de andere kant van het spoor te komen, het verkeer rijdt al geruime tijd via een tunnel onder het station door. De spoorwegovergang be hoort daardoor tot het verleden. Het nieuwe station heeft 15 miljoen gulden gekost. Oqk in de geluidsschermen is behoor lijk geïnvesteerd. De totale ge luidswal, die tot station De Vink doorloopt, heeft in 2,4 miljoen gulden gekost. Ter hoogte van bejaardencentrum 't Hofflants Huijs moest het geluid van trei nen op de verdubbelde spoor lijn worden afgezwakt. „Uitgangspunt is dat er na verdubbeling niet meer geluid mag worden gemaakt dan in de oude situatie. Maar soms was er in de oude situatie al sprake van te veel geluid", meldt Keizer. Voorlopig staat er nog geen officiële opening van het nieu we station gepland en het is ook de vraag of dal ooit zal gebeu- De bewoners van de Lange Voort vinden dat vrachtwagens te veel overlast veroorzaken. FOTO HIELCO KUIPERS monica wesseling e markt in Oegstgeest wordt w en klein stukje verplaatst'. Een sel van de kramen wordt op de ,tweg Opgesteld, 'de rest' blijft 3 het parkeerterrein aan de Ly- veg staan. De Lytweg wordt op insdag, als het markt is, ge- ïeltelijk afgesloten. De ver- huiving van de markt is nodig oor de plaatsing van twee lodlokalen bij de Montesso- ichool. De markt staat nu nog geheel het parkeerterrein opgesteld, a plaatsing van de twee nood- kalen (het aantal noodlokalen imt dan op zes), wordt de hoofdingang van de school ver plaatst naar de Wyttenbachweg. Die nieuwe ingang/uitgang komt uit op de markt en dus moeten de kramen worden ver plaatst. De noodingang komt aan de Lytweg te liggen (daar is nu nog de hoofdingang). De nieuwe opstelling is be sproken met de marktcommis- sie. Juist de marktkooplui stem den een andere mogelijke op stelling (zoals een gedeelte van de markt in de Aert van Ne slaan) af. Die opstelling zou vol gens de marktcommissie een 'dode' hoek in de markt veroor zaken. Voordeel van de door B en W uitgekozen oplossing (dus RIJ E TIJD een aantal kramen op de Lyt weg en een aantal op het par keerterrein) is ook dat er op de ze manier weer parkeerplaatsen vrijkomen. Juist op marktdagen tè die extra parkeerruimte zeer welkom. Overigens wordt er de ko mende tijd nog overlegd met de bewoners. Zo moet er nog wor den besloten welk gedeelte van de Lytweg wordt afgesloten en hoe het verkeer dan wordt om geleid. De nieuwe noodlokalen zijn vanaf januari 1996 nodig en dus moet er ook snel een oplossing voor het 'marktprobleem' ge vonden worden. Kaarten 'Zeejios" te koop De wantoestanden bij het winkelcentrum Lange Voort/1- voren overleg moeten zijn met rislaan in Oegstgeest moeten op korte termijn worden de omwonenden. De winkeliers opgelost. De bewoners van de nabijgelegen flat hebben ^öeten opsTa^YanonTfou^ veel last van geparkeerde vrachtwagens, lawaai van papiercontainers zijn ook niet luchtbehandelingsinstallaties en de container voor 'win- welkom op het centrum omdat kelafval'. Een van de bewoners heeft, namens zo'n 80 hiermee, zo schrijven de bewo- omwonenden, het gemeentebestuur een brief geschre- ners' ui?ic wordl ,H'dor- 5 ven en brandgevaar ontstaat, ven waarin dringend om maatregelen wordt gevraagd. Bovenop het gevaar, het be- ilDEN ouderenactiviteiten commissie Leiden Zuid-west organiseert op zon- 35 ig 10 december van 14.30-16.30 uur een ontspanningsmiddag voor UUI >-plussers in verzorgingshuis Haagwijk aan de Beethovenlaan 2. 5i4aagwijk is te bereiken met buslijnen 13,14 of 31. Voor vervoer van swoners in Zuid-west: bel 5310916. ingo. Liefhebbers van bingo kunnen zondag 10 december vanaf 1 iir terecht in buurthuis 't Schippertje aan de Oosterstraat 16. f 3 letta Jacobs. Het vrouwennetwerk nodigt belangstellenden uit te imen kijken naar het verfilmde levensverhaal van Aletta Jacobs, de 1 irste vrouwelijke Nederlandse student. De film wordt maandag 11 icember om 12.20 uur in het LAK-theater, Cleveringaplaats 11 BA' aaid. ypoglykemie. Het vrouwengezondheidscentrum HARA organiseert 'gbl nsdag 12 december van acht tot tien uur een voorlichtingsbijeen- ifori >mst voor vrouwen die meer willen weten over het hypoglykemie- lke' ndroom: een te laag bloedsuikergehalte. De bijeenkomst is aan de anairestraat 4. Toegangsprijs vier gulden. LPHEN AAN DEN RIJN I nderbingo. Jeugdige liefhebbers van bingo kunnen woensdag 13 icember om 14 uur terecht in buurtcentrum Elkerlyc aan de Ha- xhorst 254. Entree een gulden, de limonade is gratis. v OORSCHOTEN vri iholierencafé. Het OJC organiseert elke woensdag- en vrijdagmid- ;tf ig van 15-17.30 uur een scholierencafé voor iedereen van 14 tot 18 ar. Het OJC is te vinden aan de Prins Bernhardlaan 163. De kaarten van het Rijnlands Zeehospitium voor een rolstoel bus zijn op zes verschillende plaatsen in Katwijken Rijnsburg verkrijgbaar. De kaarten zijn te koop bij de VW Katwijk, de bi bliotheken in Katwijk, het Rijn lands Zeehospitium en bloe menveiling Flora in Rijnsburg. Ze kosten vijf gulden per setje. oegstgeest monica wesseling De vrachtwagens die langs de Papaverlaan en Irislaan zijn ge parkeerd, zijn niet alleen ontsie rend, maar ook gevaarlijk, zeg gen de bewoners aan. De vrachtwagens zijn vaak zó lang dat ze ver buiten het trottoir uit steken en het uitzicht.belem meren. De auto's veroorzaken ook sterke milieuvervuiling. Hét starten en warmdraaien veroor zaakt een walm van uitlaatgas sen die tot in de slaapkamers doordringt. Ook de zogeheten zeecontai ner, bestemd voor afval, is de bewoners een doorn in het oog. ,De plek van de container is naar hun idee ongelukkig gekozen en bovendien had er daarover te- dorven uitzicht en lucht komt ook nog eens lawaai van de luchtbehandelingsinstallaties van de winkels. De meeste in stallaties staan op het dak en het lawaai houdt de bewoners uit de slaap. Voorlichter B. Rozemond van Oegstgeest vreest aan de over last van de luchtbehandelings installaties weinig te kunnen doen. „Elke installatie afzonder lijk voldoet aan de eisen die de wet milieubeheer daaraan stelt." Ook de zeecontainer wordt niet een-twee-drie weggehaald, maar Rozemond verwacht hier voor volgend jaar wel een op lossing te vinden. In 1996 knapt de gemeente de Lange Voort op. Het afvoeren van afval wordt daarbij betrokken. De problemen met de vracht wagens zijn bij de gemeente be kend. Elke gemeente is verplicht een aantal parkeerplaatsen voor vrachtwagens aan te Wijzen. „We moeten maar eens bezien of er niet een plaats te vinden is die minder overlast veroor zaakt", aldus Rozemond. den haag/de zilk persbureau cerberus Een 24-jarige Rijnsburger ont kende bij de politie dat hij op 7 april expres een tuindersvrouw uit De Zilk zowat onderstebo ven had gereden. Maar hij kon de Haagse politierechter, mr. Makkinga, gisteren geen uit sluitsel geven over wat zich er die bewuste dag dan wèl had af gespeeld. De man kwam na- menlijk niet opdagen tijdens de strafzitting tegen hem, zodat de zaak bij verstek werd afgedaan. De vrouw van een van de fir manten van de De Zilkse bol- lenkwekerij Hulsebosch-Zuid geest zag hoe twee mannen in een opzichtige auto met spoi lers en brede banden dwars door hun bollenveld langs de Beeklaan raasde. De verdachte Rijnsburger had, toen hij een dag later werd aangehouden, bij de politie ver klaard dat ze 'op zoek waren ge weest naar een visstekje'. Toen ze eenmaal vast raakten in het ruige veld had hij de motor volop laten loeien om te keren en zodoende een hoop schade aangericht. In het veld stonden narcissen en tulpen. De tuin dersvrouw die op hen af kwam rennen zei dat ze ternauwer nood opzij kon springen toen de mannen expres op haar inre den. Volgens de verdachte was daar dus geen sprake van ge weest. Ze verloren nog wel een voorspoiler toen ze een hobbel raakten voordat ze weer de weg opreden en uit het zicht ver dwenen. Maar diverse getuigen beves tigden het verhaal van de vrouw. Haar echtgenoot diende een gisteren een vordering tot schadevergoeding in. De schade zou ruim tweeduizend gulden bedragen. De tuinder ergerde zich kapot aan het feit dat er zo veel van zijn kostbare tijd verlo ren ging aan de moeite die hij zich moest getroosten om zijn recht te halen. De politierechter wees zijn vordering toe en veroordeelde de verdachte bovendien con form de eis van officier van jus titie, mr. W. Don, tot drie weken onvoorwaardelijke gevangenis straf. De verdachte was al diverse malen eerder veroordeeld we gens bedreiging en ook een keer wegens brandstichting. 'Blauwe olen' steekt atig af tegen ,ii i Blauwe ilderbij Oud de. De acht- intige molen st op een ge- etselde voet stamt uit |04. nze foto- aaf Wim jkman door- uist dagelijks n groot deel de streek i het nieuws >or de krant beeld vast te ul ggen. Tijdens uU e ritten komt langs allerlei lu: eeldige' plek- sdie niet di- m ct hot news irmen, maar n, t zeker aard zijn om presenteren. RUNSBURG PAUL VAN DER KOOU Het hoofdgebouw van het Rijnsburgse Groen College wordt de komende maanden twee keer zo groot. Alle 650 leerlingen en 40 personeelsle den passen er dan in. Nu heeft het agrarische opleidingscen trum nog leerlingen onderge bracht in de Kerkstraat, bij de Immanuëlkerk. De vorige de pendance, aan de Tulpenstraat, moest dit schooljaar namelijk plaatsmaken voor een AH-vesti- g'ng. Directeur H. Dijkhuizen hoopt de nieuwbouw aan de Sandtlaan al aan het begin van het nieuwe schooljaar te kun nen gebruiken. In de twee bouwlagen komen tien lokalen, een nieuwe lerarenkamer en ruimten voor de administratie, de directeur, de schooldecaan en de 'roosterman'. Het perso neel zit nu op eikaars lip. Vooral de huidige lerarenkamer is bij zonder krap. Mocht ook de nieuwe vleugel te krap worden, dan kan er een laag op de nieuwbouw komen. Bouwkundig is dat in ieder ge val 'geen probleem', zo meldt de directeur. Van een gymzaal heeft de school, na rijp beraad, afgezien: „Dat zou een enorme investering vergen", aldus de directeur. Het betekent dat zijn leerlingen gebruik blijven ma ken Van de gemeentelijke gym zalen. De bouw van de nieuwe vleu gel kost de school zo'n 3,5 mil joen gulden. De kosten van de inrichting komen daar nog bo venop. Het ministerie van on derwijs en wetenschappen sub sidieert de nieuwbouw niet, maar geeft scholen vanaf 1 ja nuari 1996 een bepaald bedrag per leerling. En de Rijnsburgse school denkt daarmee toe te kunnen. De nieuwbouw komt op de plek van de oude tuin bouwschool en de vroegere di recteurswoning, tegenover het politiebureau. Het vormt een I. met het gebouw dat in 1966 de eerste uitbreiding vormde van de school, lange lijd was het de bedoeling dat de Rijnsburgse school zou verhuizen naar een plekje langs het Oegstgeester Kanaal, vlakbij de molen. Het ministerie had daar grond ge kocht, die inmiddels weer aan de Flora-veiling is doorver kocht. De veiling wil daar een bedrijventerrein vestigen. En het Groen College had het geld hard nodig omdat het op 1 ja nuari het schoolgebouw van de gemeente moest kopen. De Rijnsburgse school vormt samen met zes andere scholen in Zuid-Holland een zogeheten agrarisch oplcidings centrum. TJe vestiging biedt een basis- en een vervolgopleiding. De basis opleiding, het voorbereidend beroepsonderwijs voor leerlin gen van 12 tot 16 jaar, trekt vooral leerlingen uit de ge meenten Katwijk, Rijnsburg en Valkenburg. „We zijn van plan om pas in mei of juni volgend jaar iets of ficieels aan de verdubbelde spoorlijn te doen. op het mo ment dat de nieuwe dienstrege ling ingaat." Over een officiële opening veilt op dit moment nog niets te zeggen, aldus Keizer. voorschoten frank buurman Voorschoten onderzoekt of er een voetbalveld kan worden aangelegd op het composteer- terrein aan de Wagnerlaan. I let gaat om een terrein dat officieel vrij moet worden gehouden omdat het gaat om het tracé van rijksweg 11-west. Omdat het niet zeker is dat deze weg ooit zal worden aangelegd over weegt Voorschoten de grond toch maar le gebruiken. Aanleiding is de toekomstige concentratie van zeven voetbal velden op sportpark Adegeest. Daardoor komen enkele velden dichtbij de Puccinidreef te lig gen. De bewoners van de (lat aan de Puccinidreef vrezen overlast van de voetbalsport. Zij hebben aangekondigd bezwaar aan te tekenen tegen de komst van balvelden op de plaats van het openbaar groen achter hun flat. Als er een veld wordt aange legd op het compostcerterrein komen de zes overgebleven vel den veel verder van de Puccinidreef af te liggen. De ge meenteraad voelt wel iets voor deze oplossing. Voorschoten verzet zich fel tegen de eventue- le aanleg van rijksweg 11 -west en het vermoeden bestaat dat het nog meer dan tien jaar kan duren voordat de weg er komt, als hij al ooit wordt aangelegd. Het gemeentebestuur wil er op voorhand echter niet van uit gaan dat de weg er voorlopig niet komt. De gemeente wil 5000 gulden uitgeven aan een haalbaar heidsstudie. Het onderzoek zal door bureau Oranjewoud woi- den uitgevoerd. leiderdorp jaap van sanduk Leiderdorp onderzoekt de be- hoefte aan een zogenaamde 'belbus' voor het Patrimonium- park. Nu naast de bewoners van liet afgelegen park aan de Acht hovenerweg ook werknemers aan de nabijgelegen Bedrijven weg klagen over het gebrek aan openbaar vervoer, wil wethou der P. Bonman (PvdA/verkeer) bekijken of de gemeente een bus kan leasen of huren. De 'belbus' (een busje dat de reiziger telefonisch kan bestel len), moet worden bemand door vrijwilligers. Als deze vorm van dienstverlening zich ook richt op gehandicapten en ou deren, zal het project 'beter haalbaar' zijn, zo meldt het Ixki derdorpse sectorplan emanci patie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Wethouder Bouman laat des gevraagd weten eerst met ver voersmaatschappij Z.uid-West- Nederland (Z.WN) te willen pra ten. „We zijn eigenlijk in per manente onderhandeling over dit probleem. Wat wij willen is de verbinding met Alphen niet via de Hoge Rijndijk, maar via de lage zijde te laten verlopen." De kans op een Z.WN bus naar het Patrimoniumpark is echter klein, omdat de vervoers maatschappij dit een onrenda bele lijn vindt. Toch wil Bou man eerst met Z.WN om de ta fel, omdat het instellen van een 'belbus' een duurdere oplossing Oegstgeest mag niet ontruimen den haag/leiden Oegstgeest mag vier woonke tens aan de Oude Rijnsburger- weg niet ontruimen. De ge meente had eigenaar Perfors met een dwangsom en ontrui ming gedreigd als hij uiterlijk 1 december geen brandwerende voorzieningen zou hebben aan gebracht. De Haagse bestuurs rechter heeft de eis van Oegst- geest vernietigd. Op welke grond dat is gebeurd, is nog niet bekend.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 11