Scorebord
MAANDAG 4 DECEMBER 1995
CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 4
-
PRIJSVRAGEN
Lotto 48: 6 11-24-25-28-3/ Reservege
tal: Cijferspel: 956159.
Toto 48:2 I 3-1 3-1 3 12 1-2
Lucky Ten, zaterdag 2 december: 5-10-16-
19-20-21-23-24-28-40-46 4 7 51 54-
57-60-66-72-75-79.
Belgische lotto: 5-6-14-21-28-33. Reser
vegetal 4 Joker: 5901546.
Duitse lotto: 2 16-25 26 37 39 Reserve
getal: 34 Supergetal: 4 Spel 77:
6078477 Super 6: 879 193
KNVB RESERVES
ZATERDAG
RES.EERSTE KLASSE Scheven.ngen 2-
Rozenburg 2 2-2, Excelsior M 2-Ri|nsburg-
se B 2 1-0, Lisse 2-Noordwijk 2 1-0. 1-0.
ARC 2-RWH 2 4-1, Kozakken B.2-Katwijk
2 0-1, Barendrecht 2-Quick B.2 0-1
Quick B.2 11-21 Scheven 2 11-14
Rijnsb.B.2 11-20 ARC 2 11-13
Lisse 2 11-20 KozakkB.2 12-13
Katwi|k 2 11-19 Noordwijk 2 12-13
Excels M.2 11-19 Rozenburg 2 11-11
Barendr 2 11-14 RWH 2 11-11
RES.TWEEDE KLASSE A: RCL 2-DSVP 2
8-2, Katwijk 3-ARC 3 11, Delta Sp.2-Ca-
pelle 2 1-1, Spijkenisse 2 Ter Leede 2 1-
1, Zwaluwen 2-Excelsior M.3 3-1, Quick
B.4-Gravenzande SV 2 2 1
RES.TWEEDE KLASSE B Oranje Wit 2-
Strijen 2 1-0, Quick B 3-Excelsior P.2 3-3,
Zwervers 2-Groote Lindt 2 2-3, Zwart Wit
2 Zevenhoven 2 4 1. SHO 2 NSW 2 2-0,
Heeriansdam 2-Spi|kenisse 3 afgelast. -
RES.DERDE KLASSE A Gravenzande 2
DEVJO 2 2-4, Voorschoten 2-Lisse 3 1-1,
Sportver 2-Monster 2 2-3, Vitesse Delft 2-
Lyra 2 0-1, Loosduinen 2-Die Haghe 2 3-
1Honselersdijk 2-Gravenzande SV 3 3-1
RES.DERDE KLASSE B: Gravenzande 3-
HVO 2 0-1, Sportlust 2-HBSS 2 1-0,
Noordwijk 3 Monster 3 0 1, Lisse 4-Be
Fair 2 8-0, Rijnsburgse B.3-Quick B.5 2-2,
Alphia 2 Oegslgeest 2 3-1
RES.VIERDE KLASSE B: Leiden 2-TSB 2
5-1, DVO 2 Zwervers 3 14, Capelle 3-Spi-
ril 4 2-4, Floreanl 2-Voorschoten 3 8-0,
RCL 3-Katwijk 4 3-2, Be Fair 3-ARC 4 1 -6.
ZONDAG
RES.EERSTE KLASSE ADO 2-Alphense
B.2 5-0. Umtas 2-UVS 2 1-1. DHC 2-Pa-
pendrecht 2 1-4. Spartaan 2-Nieuwen-
hoorn 2 1-3, Wilhelmus 2 Westlandia 2 2-
2. VUC 2-Fei|enoord 2 1-3.
Feijenoord 2 11-23 VUC 2 11-15
UVS 2 11-22 DHC 2 11-14
Alph B.2 11-18 Westlandia 2 10-13
ADO 2 11-17 Unitas 2 11-8
Nieuwenh.2 10-16 Wilhelmus2 11-7
Papendr2 11-16 Spartaan 2 11-6
RES.TWEEDE KLASSE A. Blauw Zwart 2-
Rijswi|k 2 3-3, Quick 2-DHL 2 3-0, Vre-
denburch 2-T0NEGID0 2 1-3, Roodenburg
2-Velo 2 1 -0, HMSH 2-DSO 2 4 4, Lens 2-
VCS2 2-4.
RES.DERDE KLASSE A VVSB 2-Oliveo 2
VCS 2 DHC 3 1-3, Olympia 2-Lisse 2 3-1,
RVC 2-GDS 2 1-1. RKAVV 2 Altior 2 5-3,
SJC 2 Foreholte 2 1-0
RES.VIERDE KLASSE A Lugdunum 2-VCL
2 7-0, UDWS 2-Alkmania 2 3-0, Teylingen
2-Docos 2 3-2. SVLV 2-UVS 3 6-2, WSB
3-SJZ 2 1-2, DOSR 2-Alphense B.3 3-5.
RES.VIERDE KLASSE B Gouda 2-Groene-
weg 2 0-5, Moordrecht 2-Bodegraven 2 2-
1ESTO 2 Stolwijk 2 1 -2, DONK 2-Nieuw-
koop 2 n.gesp., Umo 3-Lugdunum 3 3-1,
GSV 2-Woerden 2 2 1.
AFDELING LEIDEN
2-2, Ter Leede 3-Kagia 2 4-2, Noordwijk
4 Hazerswoudse Boys 2 0-2, TAW 2-Sleu-
tels 2 3-1KRV 2 Oegstgeest 3 2-1.
RES.TWEEDE KLASSE A: HVZ 1 ARC 6 1
7. Docos 1-LFC 2 5-5, Lisse 5-Quick Boys
7 3-2. SVLV 1-Katwqk 6 0-4. KRV 3-
Noordwijk 6 3-5, Foreholte 1-Rijnsburgse
Boys 6 1-3.
RES.TWEEDE KLASSE B: Noordwijk 5-
KRV 4 4-2. Hazerswoudse Boys 3 ARC 5
0-4, Woubrugge 2 Ter Leede 4 2-0, Lisse
6 Valken 3 2-2, SVOW 2 Quick Boys 8 2-
4, RCL 4-Rijnsburgse Boys 5 2-2.
RES DERDE KLASSE A: LSVV 2-RCL 5 1
4, Alphia 3-Rijnsburgse Boys8 4 2, Valken
4-Quick Boys 11 4-1, Sleutels 3-Ter Leede
6 3-3, ARC 8-JAG 1 2-2.
RES.DERDE KLASSE B: Leiden 4-KRV 8
1-4, ARC 7-SVOW 3 5-3, MVKV 2-Noord-
wi|k 0 8. Ier Leede Rijnsburgse Boys
10 10-1, Lisse 7-Koudekerk 3 5-0, Voor
schoten 4-GWS 2 6-1
RES.DERDE KLASSE C: Oegstgeest 4
Quick Boys 9 7 2, Ter Leede 7-Ri|nsburgse
Boys 7 4-6, RCL 6-Katwi|k 8 2-4, Wou
brugge 3-KRV 5 0-4, Kagia 3-Koudekerk 2
1 1Roodenburg 2 ARC 9 0-6.
RES.DERDE KLASSE D: Hazerswoudse
2 2-2, Randstad Sp 2-Foreholte 3
2-7, Lisse 3-UVS 4 1 3, ROAC 2-Meerburg
2 4-0.
RES.TWEEDE KLASSE A. ASC 2-Kickers 2
3-2, SJC 3-Roodenburg 3 4-1, Docos 4
Teylingen 3 2-0, Lisse 4-VVSB 4 10-1, Al
ptiensê B.4-Altior 4 11-2.
RES.TWEEDE KLASSE B DOSR 3-Ber
nardus 2 3-2. MMO 2-SJC 4 n.gesp SJZ
3-Meerburg 3 2-3, Warmunda 2 Foreholte
4 0-7, Alphense B.5-Roodenburg 4 10-6,
'.VI V Altior 4 I
RES.DERDE KLASSE A Altior 6-SJC 7 1
2. Meerburg 5-DOSR 4 1 0, Alkmania 3-
Alphen 3 2-4, Bernardus 3-Alphense B.6
0-2, Kickers 4-Docos 8 5-3
RES.DERDE KLASSE B SJC 6 MMO 4 2-
0, Kickers 3-Lugdunum 6 2-1, ROAC 4-
Meerburg 4 2-4, Altior 5-Alphense B.8 8-
1, VCL5-Docos6 4-2.
RES.DERDE KLASSE C WSB 5-Alphense
B 7 1-2, Foreholte 5 Lisse 5 3-3, UDO 3
KRV 1 4-2, Teylingen 4 Lugdunum 4 4-3,
I >oi o', 11 G it5 I 1
RES.DERDE KLASSE D Leidsche B.2-VCL
4 3-4, Roodenburg 5-Docos 7 5-0, Rijn
land UVS 5 5-1.
VROUWENVOETBAL
EREDIVISIE
Puck/Dev Velocitas 3-0, JSV/Nieuw -Zwart
Wit'28 6-1Ter Leede Ri|soord 3-1Stedo-
co-Braakhuizen 3-0, Saestum-WFC 1-0
Saestum 10-25 Rijsoord 9-12
Puck Dev 10-19 Zwart Wif28 10-12
WFC 9 17 Braakhuizen 10- 9
Ter Leede 11-17 Velocitas 10- 7
Stedoco 11-14 JSV Nieuw. 10- 5
Wartburgia 10-13
EERSTE DIVISIE A
Be Quick'28-FC Gelre 1-1, MKV'29-Berg-
huizen 1-5, NEC75-KFC 3-0, Bergum-De
Sleutels 3-0, Buitenveldert-SC Muiden 0-
1HZVV-GDA 2 1
SC Muiden 12-24 KFC 11-14
Buitenveld. 11-23 GDA 12-14
FC Gelre 11-22 HZW 12-14
FC Berghuiz. 11-22 Be QuickC 12-13
NEC'7b 11-20 Bergum 11- 6
MKV'29 12-19 De Sleutels 12- 1
EERSTE KLASSE ZATERDAG
'sGravenzande-Kloetinge 5 0. Oegstgeest
Zwart Wit 2 0-3. Katwqk Terneuz.Boys 3
2. Vlissingen-Rijsoord 5-1, Stedoco 2-
DVO'32 3-1. Capelle Botlek 4-0
Capelle 12-33 sGravenz. 12-16
Katwiik 12-31 Ri|soord2 12-11
Zwart Wit 2 13-28 SC Botlek 12-10
Stedoco 2 12-24 Oegstgeest 12-10
Vlissingen 13-24 DV0'32 12- 4
Terneuz Boys 13-22 Kloetinge 13- 3
TWEEDE KLASSE ZATERDAG
Quick Boys-Devio 12, HBSS-Nootdorp 5-
0, Ter Leede 2-RWH 4 3, BSC68-FC Lis
se 5-3, RCL-Berkel 2-2, MW'27-DZB/Ze-
Bakel3 5 13-34 RCL 11-12
RWH 12-26 HBSS 12-12
Ter Leede 2 11-24 MW'27 13-11
Quick Boys 13-24 Nootdorp 10- 9
BSC'68 11-23 DZB Zevenk. 11 9
FC Lisse 12-17 Dev|o 11-3
EERSTE KLASSE ZONDAG
Leonidas Juventas 3-0, Ammerstol
KFC'71 2 0-1, Alkmania Vredenburch 1-3,
RVC33-SJC 5-5, SJZ-GDA 2 afg
BZC'95 10-24 Alkmania 11-13
RVC'33 1124 Juventas 12-13
GDA 2 10-23 SJZ 10-12
Vredenburch 11-23 SJC 11-5
Leonidas 12-16 Ammerstol 12- 0
KFC'71 2 10-15
0
UVS 12-34 Floreant 12-14
UDO 11-27 VEP 11-12
Docos 13-27 Kickers'69 12-12
Nieuwkoop 12-14 BlauwZwart 13-12
Cabauw 12-15 Bernardus 12- 8
NSV'46 12-14 Iduna 12- 6
Flair 3 10-17 Let It Be 2 10-9
Treffers/K. 10-17 Amersfoort 7 10-7
't Gooi 9-10 Iduna 9-6
Castellum 10- 9 ASVU 10-2
A-JUNIOREN
TWEEDE DIVISIE A:
DOVO-DOSK 4-2. UW-DWS 3-2. Argon-
Urk 1-0, DCG-Zeeburgia 3-3. UVS-SVW'27
6 1, Quick Bovs-DWV 3-2
UVS 12-28 Zeeburgia 12-15
Argon 12-28 DWS 12-13
DCG 12-26 DWV 12-13
UW 12-25 Urk 12- 8
Quick Boys 11-20 DOSK 12- 4
DOVO 12-18 SVW'27 11- 4
TWEEDE DIVISIE B:
Alphense Boys-Spijkenisse 1-1, Olympia-
Excelsior 4-2, Spartaan'20-AD0 3-2, DHC-
RVC 1-2, Dordrecht'90-Westlandia 1-2,
VCS-Sparta 3-1
Dordr'90 11-23 VCS 11-14
Excelsior 11-22 ADO 11-13
Westlandia 11-22 Alphense B 11-12
DHC 11-18 Spi|kenisse 11-12
Sparta 11-16 Spartaan'20 11-10
RVC 11-16 Olympia 11-10
DERDE DIVISIE.
Soccer Boys-ARC 2-1, DSO-Roodenburg 3-
0, 8e Fair-Velo 1-1, Wilhelmus-Katwijk 3-
2. Rijnsburgse Boys-Quick H. 0-3, Noord-
wi|k-FC Lisse 1-3.
DSO 13-33 Rijnsb Boys 13-15
Roodenburg 11-27 ARC 12-14
Lisse 13-26 Noordwijk 13-13
Soccer Boys 12-19 Be Fair 13-11
Katwijk 11-18 Quick 13-11
Wilhelmus 12-18 VELO 12-10
B-JUNIOREN
TWEEDE DIVISIE A:
Roodenburg-Alphense Boys 9-0, Elinkwijk-
Quick Boys 1-2, Voorland-DWS 2-0, Flevo
Boys-AFC 2-1. ADO--Purmersteijn 1-1,
ADO'20-UVSO-l
Quick Boys 12-31 Elinkwijk 12-14
ADO 12-27 Alphense B 12-13
Voorland 12-21 ADO'20 12-11
Roodenburg 12-21 AFC 12- 8
UVS 12-20 Purmersteijn 12-8
DWS 12-19 Flevo Boys 12- 4
DERDE KLASSE 10: FLAIR 4 - Duinwijck
5 3-5; Shuttlewoude Zoeterwoude - Hoorn-
se BV 4 0-8; Koto Misi - BC Lisse 2 5-3;
the printer/VEGLO -Aigis 2 7-1.
Duinwijck 5 10-19 KotoMisi 10-8
JEUGDVOETBAL PrmterA/ 10-16 Shuttlewoude 10-7
Hoornse BV 4 10- BC Lisse 2 10-5
14
10-10
Flair
10-1
Weistra/Jonathans (Ned)-Methot/Methot
(Can) 15-2 15-5. Tweede ronde:
Lens/Meulendi|ks-Trenholme/Poon (Can)
15-9 15-9, Weistra/Jonathans-Haldane-
/Haldane (Sch) 2-15 13-15, Van Daim/Van
Hooren (Ned)-Boosey/Hallam (Eng) 15-3
15-3. Kwartfinales: Van Daim/Van Hooren-
Henderson/Plunkett (Ier) 15-8 15-4,
Lens/Meulendijks-Robertson/Emms (Eng)
6 15 15-11 7-15 Halve finale: Robertson
/Cole-Van Daim/Van Hooren 10-15 15-7
15-7.
EREDIVISIE: BCO/Bali Oosterhout - ESCA
Arnhem 5-3; Conservatrix/ Velo Wateringen
Carlton/ Victoria 8-0.
Culemborg 9-17 BCO/Bali 8-6
Chip Market 8 15 ESCA A 9-5
Duinwi|ck 9-10 Pellikaan 8-4
Cons.A/elo 10-12 Carlton/V. 9-1
EERSTE KLASSE 2: Conservatrix/ Velo 4
SIO Den Haag 0-8; Zijderveld 3 - Hoornse
BV 2 3-5; Duinwiick Haarlem 4 - Flair Al
phen 3-5; BC Velsen - Bras'Ananas/ Aeolus
3-5.
SIO Den Haag 10- Duinwijck4 10-8
20 Zijderveld 3 10-7
Flair 10-16 Velsen 10-7
Bras'Ananas 10-12 Cons./Velo 4 10-1
Hoornse BV 2 10-
TWEEDE KLASSE 3: van 30/09: SIO Den
Haag 2 - Zi|derveld 5 6-2; van 18/11
BBH/ Garuda Putih Rijswi|k Slotermeer 4
5-3; BBH/ Garuda Putih BC Lisse 5-3;
Let It Be DKC Den Haag 2 6-2; SIO 2 - De
Bun 3-5; Slotermeer 4 - Zqderveld 5 4-4.
DKC 2 10-18 BC Lisse 10-8
Let It Be 10-17 Slotermeer4 10-7
De Bun 10- 9 SIO 2 10-7
Garuda Putih 10- 9 Zijderveld 5 10-5
DERDE KLASSE 6: Iduna Utrecht 't Gooi
uitgesteld; De Treffers Kortenhoef - Castel
lum 7-1; ASVU Amstelveen - Flair 3 0-8;
BC Amersfoort 7 - Let It Be 2 3-5.
ATLETIEK
Alnwick (Eng). EK veldloop. Mannen, 9
km: 1Guerra (Por) 26.40, 2. Gomez (Spa)
26.46, 3 Pearson (GBr) 26.4 7, 4. Cullen
(GBr) 26.48, 5. Essaid (Fra) 26.52, 19.
Gielen 27.29, 41. Laros 28 03, 52. Van
Hest 28.1 7, 65. Van der Velde 28.42, 92.
Smits 29.36 Landenklassement: 1 Span
je 32 punten. 2. Portugal 37. 3 Groot-Brit-
tanmé 55, 10. Nederland Vrouwen, 4,5
km: 1 Sandell (Fin) 13.52, 2. Wedlund
(Zwe) 14.07, 3. Belikova (Rus) 14.09, 4
Fidatof (Roe) 14 10. 5. Ziliajeva (Rus)
14.17, 39. Koens 14.54, 53. Vijverberg
15 10, 55. Kru.jer 15.12, 57. Aanen
15.13, 65 Hofmans 15.20 Landenklas
sement: 1 Rusland 20, 2 Roemenië 23,
3. Frankrijk 41, 14 Nederland
Fukuoka. Marathon. Mannen: 1Dos San
tos (Bra) 2.09.30, 2. Serrano (Spa)
2.09 32, 3.0ya (Jap) 2.09.33.
Macao. Marathon. Mannen: 1 Crisostomo
(Por) 2.15.39, 2. Modiga (ZAf) 2.16.13,
3. Kolov (WRu) 2.16.20. Vrouwen: 1 Li
Yemei (Chi) 2.40.47, 2. Clayton (Aus)
J I ri Kuta (Pol) 2.41.43.
Velsen. Tweede Stijn Jaspers Memorial.
Mannen (7.5 kilometer): 1 Mossima (Ke
nia) 22.17, 2 Bougra (Marroko) 22 19, 3.
Versteeg (Haag atletiek) 22.24, 4. Aitnafa
(Ethiopië) 22.26, 5. Van Diepen (Hera)
22.50, 6. Godlieb (Zuidwal) 22 50. 7. Rij
ken (Prins Hendrik) 23.00, 8. Van de
Abeele (België) 23.08. 9 Stigter (Hellas)
23 16. 10 Hilbers (GAC) 23.20 Vrouwen
(5 kilometer): 1 Van de Kolk (Rotterdam
Atletiek) 17 32. 2 Van de Linde (Hellas)
17.40, 3 Freriks (Schuurmans) 17 48, 4.
Loonen (AAC) 17.52, 5. Van Schuppen
(Hague road runner) 18.19.
BADMINTON
Singapore. World Grand Prix Finals. Man
nen enkelspel, halve finales: Suprianto
(Ino)-Hock (Mal) 15-8 15-11, Wiranata
(Ino)-Sidek (Mal) 18-17 15-7. Finale: Su
prianto Wiranata 15-3 6-15 15-6. Dubbel
spel, halve finales: Kiat/Hock (Mal)-Kiang-
/Her (Mal) 15-3 15-2, Gunawan/Suprianto
(lno)-Holst-Christensen/Lund (Den) 15-9
17-15 Finale: Kiat/Hock-Gunawan/Su-
prianto 13-18 15-2 15 12 Vrouwen en
kelspel. halve finales: Ye (Chn)-Martin
(Den) 11-1 11-2. Lim (Zwe)-Chen (Chn)
116 11-2. Finale: Ye-Lim 12-10 8-11
11-8. Dubbelspel, halve finales: Fet/Jun
(Chn)-Yiyuan/Shu (Chn) 15-7 15-9,Young-
ah/Hye cock (ZKo)-Bradbury/Wright (Eng)
15-6 15-8 Finale: Fei/Jun-Young-ag/Hye-
coack 15-7 15-12. Gemengd dubbelspel,
halve finales: Heryanto/Timur (Ino)-Dong-
moon/Young-ah (ZKo) 15-3 15-4, Archer-
/Bradbury (Eng)-Ponting/Wright (Eng) 15-
13 15-9. Finale: Heryanto/Timur-Archer-
/Bradbury 15-8 15-8.
Cardiff. Welsh International. Mannen en
kelspel, kwartfinales: Bruil (Ned)-Eriksson
(Zwe) 15-2 15-6, Van Daim (Ned)-Hought-
on (Eng) 5-15 15-5 10-15. Halve finale:
Bruil Antrpov (Rus) 10-15 15-12 15 5 Fi
nale: Houghton (Eng)-Bruil 15-11 15-10
Dubbelspel, eerste ronde: Bruijstens-
/Montero (Ned)-Agawaru/Fatauchi (Nig)
walk over. Van Daim/Lens (Ned)-Top-
ping/O'Meara (Ier) 12-15 8-15, De Jong-
/Kool (Ned)-Robvertsson/Gatt (Sch) 4-15
1-15. Tweede ronde: Bruijstens/Monteiro-
Gilmour/Haldane (Sch) 15-12 14-17 10-
15 Vrouwen enkelspel, kwartfinales:
Beenhakker (Ned)-Hallem (Eng) 1 L-7 11-
7, Janssen (Ned)-Piche (Can) 11-1 8-11
7 11. Halve finale: Beenhakker-Piche
(Can) 1 11 12-10 12-9 Finale: Rybkina
(Rus)-Beenhakker 11-4 11-6. Dubbelspel,
eerste ronde: Van Hooren/Conijn (Ned)-
Neilsen/Asgeirrdottit (IJs) 15-8 15-4,
Beenhakker/Achterberg (Ned)-
Evernas/Holgersson (Zwe) 4 -8 opgave Ach
terberg, Janssen/Geertsen (Ned)-Jonathan-
s/Emms (Ned/Eng) 5-15 0-15. Tweede
ronde: Van Hooren/Conijn-
Jakoesjeva/Ribkina (Rus) 8-15 6-15, Jo-
nathans/Emms-Hormitage/Claurier (Can)
8 15 15-9 15-5. Kwartfinale: Jonathan-
s/Emms-Sullivan/Peatfield (Eng) 12-15
15 8 15-8. Halve finale: Beck/Hardaker
(Gbr)-Jonathans/Ems 3-15 15-2 15-7 Ge
mengd dubbelspel, eerste ronde: De Jong-
/Achterberg (Ned)-Sullivan/Peatfield (Eng)
DERDE KLASSE 11: van 17/09: Flash Alk
maar 2 - Leyton 7-1; Flair 2 - Leyton 6-2;
Voorburg - Delft 3 6-2; BC Wassenaar -
Flash Alkmaar 2 6-2, DKC 5 - Endos 2 3-5,
vooruitgespeeld: Delft 3 - Eridos 2 3-5.
Flair 2 10-19 Delft 3 11-9
DKC 5 10-11 Eridos 2 11-9
Leyton 10-10 Wassenaar 10-7
Voorburg 10- 9 Flash A. 2 10-7
VIERDE KLASSE 10: Flash A. 3 - Sloter
meer 7 7-1; Misser - Zeemacht 2 5-3; De
Flinters 3 - TYBB 3-5; Bacluvo Voorhout -
Heemskerk 2 2-6.
Heemskerk 2 10-19 Flash A. 3 10-10
TYBB 10-12 Zeemacht 2 10-9
Misser 10-11 Slotermeer 7 10-5
Bacluvo 10-10 Flinters 3 10-4
VIERDE KLASSE 13: Apollo Roelofarends-
veen Rockanje 7-1MCC '94 DKC 6 8-
0; Leyton 2 - Onder Ons 4-4, Delft 5 - Aigis
3 5-3
MCC'94 10-20 Apollo R. 10-10
Delft 5 10-15 Rockanje 10-4
OnderOns 10-14 DKC 6 10-4
Leyton 2 10-12 Aigis 3 10-1
VIERDE KLASSE 14: van 30/09. BC Lei
den - Leyton 3 3-5, Pijnacker - Leyton 3 5-
3; BC Leiden - DKC 7 4-4; BC Wassenaar 2
- Apollo 2 3-5; Flying Shuttle B. - Voorburg
2 uitgesteld.
Fl. Shuttle B. 9-18 Pijnacker 9-9
Voorburg 2 9-13 Wassenaar 2 10-7
Apollo R. 2 10-10 Leyton 3 10-7
DKC 7 10-10 BC Leiden 9-2
BASKETBAL
NBA: Toronto Raptors-Philadelphia 76-ers
105-102, Boston Celtics-New Jersey Nets
123-131 (na verlenging), Miami Heat-
Charlotte Hornets 108-101, Atlanta
Hawks Dallas Mavericks 98-106, Phoenix
Suns Minnesota Timberwolves 111-105,
Seattle Supersonics-Milwaukee Bucks
110-99, Los Angeles Lakers-Vancouver
Grizzlies 113-100.
Detroit Pistons-Atlanta Hawks 104-96,
New Jersey Nets-Cleveland Cavaliers 79-
78, Philadelphia 76-ers-New York Knicks
85-94, Washington Bullets-Boston Celtics
135-107, Houston Rockets-Charlotte Hor
nets 113-98, San Antonio Spurs-Phoenix
Suns 101-93, Denver Nuggets-Minnesota
Timberwolves 109-105, Golden State War
riors-Indiana Pacers 100-97, LA Clippers-
Chicago Bulls 98-104, Sacramanto Kings-
Orlando Magic 109-106.
MANNEN
EREDIVISIE: Goba-Dunckers 111-63,
Weert-Rotterdam 78-90, Donar-Meppel
71-68. Akrides-Den Helder 60-67, Voor-
burg-Amsterdam 55-78
Den Bosch 11-20 Meppel 12-10
Den Helder 13-20 Weert 12-8
Akrides 11-18 Amsterdam 13-6
Goba 12-16 Voorburg 13-4
Donar 13-16 Dunckers 11-0
Rotterdam 13-16
PROMOTIEDIVISIE: Early Bird-Meppel 2
75-55, Weert 2-Den Helder 2 56-73, DAS-
MSV 52-57, Groene Uilen-Virtus 76-82,
Assen-Amstelveen 124-86, WSC-Wyba 78-
72, Donar 2-BS Leiden 68-70, Prisma Col-
lege-Veth Unlimited 78-65
Virtus 13-24 WSC 13-14
Assen 13-22 Wyba 13-12
Early Bird 13-18 Veth Unl. 13-12
Den Helder 2 13-18 BS Leiden 13-10
Pr. College 13-16 Amstelveen 13- 8
MSV 13-14 Donar 2 13- 8
DAS 13-14 Weert 2 13- 4
Gr. Uilen 12-12 Meppel 2 13-2
EERSTE DIVISIE B: Den Bosch 2-Binnen-
land 87-85, PSV/Almonte-Jumpers 71-81,
Flyers-Springfield 63-82, BV Lisse-Juven-
tus 85-97
Binnenland 12-18 BV Lisse 12-10
Den Bosch 2 12-18 Flyers 11-8
Juventus 12-14 Jumpers 11- 8
Springfield 12-14 PSV/Almonte 12-4
RAYON, EERSTE KLASSE: Shooters-New
Stars 76-64, Rowic-SBU 95-81. Cange-
roes-Argon 81-73, Rotterdam Zuid-Rotter
dam 2 73-69, Cady '73-Juventus 57-85,
Punch-Blitz 91-86
Waddinxveen 10-16 New Stars 11-10
Cangeroes 10-16 R'damZuid 11-10
R'dam 2 9-14 SBU 11-10
Juventus 2 10-12 Argon 10- 8
Rowic 10-12 Blitz 10- 6
Shooters 10-10 Springers 7- 4
Cady'73 11-10 Punch 10- 4
TWEEDE KLASSE A: Hurricanes-Quick
Runners 76-68
Zoebas 10-18 Gr'hoppers 9-10
Red Stars 2 9-14 Hurricanes 10- 8
BC Markt 9-14 Quick R. 10- 6
Cangeroes 2 10-14 BS Leiden 2 10- 4
Blue Herons 9-12 Leerdam 9- 2
Silvertown 10-12 Oegstgeest 9- 0
TWEEDE KLASSE B: Crackerjacks-Voorne
79-81
Dunckers 2 9-18 Voorne 9- 8
Red Stars 1 9-12 Shooters 2 9- 8
Baros 8-10 Lokomotief 8- 6
Crackerjacks 8-10 Green Eagles 9- 6
BV Alphia 8- 8 Binnenland 2 9- 6
Goba 2 8- 8 Voorburg 2 8- 2
VROUWEN
EREDIVISIE: Grasshoppers-Orca's 98-45.
Landslake Lions-WSC 96-67, Den Helder-
Jolly Jumpers 90-54, Groningen-Prisma
Den Helder 4-8 WSC 4-2
Lands Lions 3-6 Orca's 4-2
Jol Jumpers 4-6 Groningen 3-0
Grasshoppers 3-4 BV Lisse 3-0
Prisma Col 4-4
PROMOTIEDIVISIE: Den Helder 2-BCA '60
60-56, Second Dribble-Hoofddorp 63-71,
Shooters-Rotterdam 72-70, Jump>ers-BV
Leiderdorp 60-55
Jumpers 3-6 Shooters 3-2
Hoofddorp 3-4 BCA '60 3-2
Den Helder 2 3-4 Sec Dribble 3-2
Leiderdorp 2-2 Blue Stars 2-0
Rotterdam 2-2
EERSTE DIVISIE: DAS-Prisma College 2
56-51, Grasshoppers 2-HSV 55-62, K '75-
Sphinx 54-39, Aris-Cangeroes 50-59,
Lieshout-Groene Uilen 92-54, Cady '73-
Uitsmijters 60-65, Donar-Vlissingen 58-71
Cangeroes 12-22 Aris 11-12
DAS 11-18 Pr. College 12-12
Donar 11-14 HSV 11-10
Lieshout 11-14 Vlissingen 10- 6
Groene Uilen 12-14 Gr'hoppers 2 12- 6
Cady'73 12-14 Sphinx 11- 2
Uitsmijters 12-14 K'75 12- 2
EERSTE KLASSE RAYON: DAS 2-Binnen-
land 43-67
MSV 7-12 Juventus 8- 6
Jumpers 2 5-10 DAS 2 7- 4
Waddinxveen 7 10 R'dam 2 5- 4
Cangeroes 2 6- 8 Binnenland 6- 2
Dunckers 6- 6 SBU 7- 0
JUNIOREN, EREDIVISIE: Akrides-BV Lei
derdorp 47-50, Hoofddorp-ATC '65 54-
43, Den Helder-Landslake Lions 38-63,
Jolly Jumpers-Vlissingen 47-64, Prisma
College-Groningen 70-46
Amstelveen 7-14 Lands Lions 9-8
Leiderdorp 8-14 Groningen 8-4
Pr College 8-14 ATC'65 9-4
Hoofddorp 9-14 Jol Jumpers 9-2
Den Helder 9-10 Akrides 9-0
Vlissingen 9-10
BIUARTEN
Antwerpen. BWA, wereldbeker driebanden.
Halve finales: Zanetti (Ita)-Havermans 3-0,
Ceulemans (Bel)-Burgman (Ned) 3-1 Om
de derde plaats: Havermans (Ned)-Burg-
man (Ned) 2-0 (15-11 15-11/. 1304-
1,000) Finale: Ceulemans (Bel)-Zanetti
(Ita) 3-1 (15-6 15-1 11-15 15-10/2.074-
1,230) Eindstand: 1. Ceulemans. 2. Za
netti, 3. Havermans, 4, Burgman. 5. Jung
Kim (ZKo). 6. Jaspers (Ned), 7. Sayginer
(Tur), 8 Caudron (Bel). Stand in de we
reldbeker: 1. Ceulemans 117, 2. Blomdahl
(Zwe) 105. 3, Jaspers 90. 4. Zanetti 75. 5.
Burgman 48, 6. Carlsen (Den) en Caudron
42, 8. Sang Lee (VSt) 36, 9. Havermans
30. 10. Sayginer 28.
Hengelo. NK libre. Derde ronde: Verstap-
pen-Megens 350-77 (4 beurten), Polman-
Ter Braak 350-350 (8), Maarsman-Van
Silfhout 350-350 (6), Klijn-Tilleman 350-
302 (4). Vierde ronde: Klijn-Megens 350-
350 (6), Maarsman-Polman 350-26 (3),
Tilleman-Verstappen 350-4 (1), Van Silf-
hout-Ter Braak 350-20 (4). Vijfde ronde:
Tilleman-Van Silfhout 350-126 (7). Ver
stappen-Ter Braak 350-184 (4), Maars-
man-Megens 350-22 (3), Klijn-Polman
350-207 (15) Zesde ronde: Van Silfhout-
Megens 36-350 (1). Tilleman-Polman
350-17 (2), Maarsman-Ter Braak 350-18
(4). Klijn-Verstappen 350-169 (5) Zeven
de ronde: Megens-Polman 350-145 (7).
Verstappen-Van Silfhout 350-150 (7),.Til-
leman-Ter Braak 350-3 (2). Klijn-Maars-
man 350-1 (1) Eindstand: 1. Klijn 7-14
moyenne 64.47, 2 Maarsman 7-11
75.03, 3. Tilleman 7-8 78 64, 4. Verstap
pen 7-8 42.72, 5. Megens 7-6 40.64, 6.
Van Silfhout 7-3 40.19, 7. Ter Braak 7-3
29.03,8. Polman 7-3 21.42.
BOBSLEEËN
Winterberg. Wereldbeker. Tweemansbob:
1. Dostthaler/Platzer (Dut) 1.52,50
(56,10/56,40), 2. Langen/Hampel (Dui)
1.52.60 (56,20/56,40), 3. Lüders/McEa-
chern (Can) 1.52 65 (56,12/56,53), 21.
Geurt s/Welten (Ned) 154.58
(57.19/57,39) Stand WB na 2 wedstrij
den: 1. Dostthaler 70 punten. 2 Lüders
68. 3. Langen 66, 24 Geurts Viermans
bob: 1 Duitsland II (Langen, Kohlert, Zim-
mermann, Hampel) 1.49,76, 2. Duitsland
I (Hoppe. Hielscher, Hannemann, Em-
bach) 1.49,83, 3. Duitsland III (Wiese,
Bartsch, Liekmeier, Haupt) 1.49.93.
Stand WB na 2 wedstrijden: 1 Hoppe 70
punten, 2. Wiese 66, 3. Langen 64.
Sporting Trigon-HKV/Ons Eibernest 14-18,
Atalante-Vada'25 10-20
Vada'25 3-6 Sp Trigon 3-2
HKV/Eibernest 3-6 ODO(M) 3-2
KIOS(N) 3-4 Atalante 3-1
BEP 3-3 Overkanters 3-0
EERSTE KLASSE D: Tweemaal Zes-Fiks
13-14, De Meeuwen-Antilopen 18-14, De
Vinken-TOP 12-20, Fiducia-Sparta(N) 9-
20
Sparta(N) 3-4 Antilopen 3-2
De Meeuwen 3-4 Fiks 3-2
TOP 3-4 Tweemaal Z. 3-1
De Vinken 2-4 Fiducia 3-1
EERSTE KLASSE E: Pernix-Zwijndrecht
26-14, 0ND0(sGr)-Het Zuiden 14-13.
DKC-Tilburg 15-14. PSV-Blauw Wit'51
21-9
PSV 3-5 DKC 3-2
Pernix 2-4 Zwijndrecht 3-2
ONDO(sGr) 2-4 Tilburg 3-1
Het Zuiden 3-4 BI.Wit'51 3-0
EERSTE KLASSE F: Phoenix-Tempo 15-7,
DKV(IJ)-Celeritas 16-15, LUTO-De Danaï
den 24-10, ZKV-Futura 20-18
LUTO 2-4 Futura 3-2
ZKV 2-4 Phoenix 3-2
Danaïden 3-4 Tempo 3-2
DKV(IJ) 2-2 Celeritas 2-0
TWEEDE KLASSE F: Vitesse-VEO 16-12,
Keep Fit-Crescendo 15-12. TOV-Quick(D)
13-13. Olympiek-De Regenboog 12-13
Regenboog 3-6 VEO 3-2
Keep Fit 2-4 Olympiek 3-2
Quick(D) 3-3 TOV 3-1
Vitesse 1-2 Crescendo 2-0
Palm Springs. WK supervlieggewicht
(WBO-versie): Tapia (VSt) wint door inter
ventie van de scheidsrechter in de negende
ronde van uitdager Salazar (Mex). WK
zwaarvedergewicht (WBC-versie): uitdager
Nelson (Gha) wint door interventie van de
scheidsrechter in de vi|fde ronde van Ruel-
as (Mex).
Belfast. WK bantamgewicht (WBC-versie):
McCullough (Ier) wint door interventie van
de scheidsrechter in de achtste ronde van
uitdager Bredahl (Den).
Bangkok. WK papiergewicht (WBA-versie):
uitdager Alvarez (Nic) wint op punten van
Por-Pao-In (Tha).
Karlsruhe. Internationaal gala. Supermid-
dengewicht (over zes ronden): Van den
Hoek (Ned) wint op punten (2-1) van Wüs-
tenberghs(Bel).
DAMMEN
Lublienic (Pol). EK. Negentiende en
laatste ronde: Boezinski (Lit)-Machado
(Por) 2-0, Kristek (Tsj)-Vipoelis (Let) 0-2,
Jansen (Ned)-Waboetin (WRu) 1-1, Kanak-
ov (Rus)-Zdoroviak (Mol) 2-0, Valneris
(Let)-Georgiev (Rus) 1-1, Hübner (Bel)-
Shabsai (Isr) 1-1, Scholma (Ned)-Balcero-
wicz (Pol) 2-0, Kirznet (Oek)-Raimondi
(Ita) 2-0. Boelatov (WRu)-Roic (Slv) 2-0.
lives (Est)-Chmiel (Pol) 2-0. Eindstand: 1
Georgiev 31 punten. 2. Valneris 30, 3. Kal-
makov 27, 4. Boezinski 26. 5. Vipoelis 24,
6 Kirzner 24, 7. lives 23, 8. Jansen 23, 9.
Boelatov 22, 10. Scholma 22, 11. Waboe-
tin 20, 12. Balcerowicz 18, 13. Hübner
18, 14. Raimondi 16, 15. Shabshai 15,
16. Chmiel 13, 17. Zdoroviak 11, 18. Roic
9, 19. Kristek 5, 20, Machado 3.
DARTS
Den Haag. Winmau World Masters. Man
nen, achtste finales: Van Barneveld (Ned)-
Scholten (Ned) 3-2. Kwartfinales: Van Bar-
neveld-Gregory (Eng/4) 3-2. Halve finales:
Van Barneveld-Burnett (Eng/1) 2-3. Vrou
wen, halve finales: Hoenselaar (Ned)-
Bromberg (VSt) 1-2.
GOLF
DERDE KLASSE I: ESDO-Atlantis 12-9,
Oranje Nassau(A)-DOS(W) 16-15, RDZ.-
MIK 18-13, Fluks-SEV 16-16
SEV 3-5 Atlantis 3-2
BOKSEN ESDO 3-5 DOS(W) 3-2
RDZ 3-5 Fluks 3-1
Or. Nassau 3-4 MIK 3-0
KORFBAL
HOOFDKLASSE A: Allen Weerbaar-PKC
19-19, Die Haghe-Drachten 25-16,
D0S'46-Nic. 14-21, Oost Arnhem-Fortuna
19-16
Nic 2-4 Die Haghe 2-2
O.Arnhem 2-4 A. Weerbaar 2-1
PKC 2-3 Drachten 2-0
Fortuna 2-2 DOS'46 2-0
HOOFDKLASSE A: DKOD-KVS 20-9,
Blauw Wit-Rohda 17-17, Deetos-Wordt
Kwiek 25-14, AKC-Groen Geel 19-17
DKOD 2-4 Blauw Wit 2-2
AKC 2-4 Rohda 2-1
Deetos 2-2 W, Kwiek 2-1
Groen G. 2-2 KVS 2-0
DERDE KLASSE L: Ten Donck-Maassluis
12-12, GKV(Hg)-RWA 7-9, KZ Leiden-Rot-
terdam, 18-21, Soesterkwartier-Harga 18-
16
Rotterdam 3-6 RWA 3-2
Maassluis 3-5 Soesterkwart. 3-2
KZ Leiden 3-4 Ten Donck 3-1
GKV(Hg) 2-2 Harga 2-0
RIJNDELFLAND A: Erasmus-Velocitas (do)
10-10, DES-Velocitas 9-12, Madjoe-Eras-
mus 9-8, Reeuwijk-Weidevogels 11-12,
ODI-Gemini 11-13
Weidevogels 3-6 Erasmus 4-3
Gemini 3-5 Velocitas
Mad|oe 3-4 Reeuwijk
DES
3-3 ODI
3-0
RES. OVERGANGSKLASSE A: Vlug Vaar
dig 2-SSS 2 17-23, Koog Zaandijk 2-
Drachten 2 15-18, BW Heerenveen 2-T0P
2 17-17, Woudenberg 2-Oranje Zwart 2
17-12, B: Pernix 2-HKC(Ha) 2 13-17, De
Meervogels 2-Swift(M) 2 15-18, KOAG 2-
PKC3 11-10, Rust Roest 2-Dalto 3 11-10
RES. EERSTE KLASSE E: Sporting Trigon
2-De Danaiden 2 22-9, BEP 2-Celeritas 2
18-18, Groen Geel 4-Die Haghe 3 19-18,
G: Excelsior 2-0ranje Wit 2 11-10, Snel 2-
Merwede 2 12-8, GKV(G) 2-Tempo 2 14-
6. PKC 6-Kinderdijk 2 22-14
RES TWEEDE KLASSE K: Pernix 3-Fortu-
na 4 9-18, Futura 4-Samos 2 12-21, LU
TO 2-Die Haghe 4 20-1; L: KVS 4-Vlaar-
dingen 3 22-13, VEO 3-Het Zuiden 2 12-
12. De Danaiden 3-Blauw Wit'51 2 BW'51
no. DKC 2-WI0N 2 13-11; M: Fortuna 5-
Ventura Sport 2 12-5, TOP 3-De Regen
boog 2 12-11
JUNIOREN B: Tempo-KVS L3-9, Die Hag-
he-Achilles 13-7
Sydney. Greg Norman Classic. Eindstand:
1. Parry (Aus) 276 slagen. 2. Campbell
(NZe) 277,3. Faxon (VSt) 280.
Sun City. Million Dollar Challenge. Eind
stand: 1. Pavin (VSt) 276, 2 Price (Zim)
281,3 Langer (Dui) 283.
HOCKEY
MANNEN
HOOFDKLASSE: HGC - Klein Zwitserland
4-1, HDM - Victoria 3-0, Tilburg - Bloe-
mendaal 2-2, Amsterdam - Pinoké 2-1,
Kampong - Den Bosch 1-1, Oranje Zwart -
Hattem 4-3.
Amsterdam 10-16 Hattem 10-10
Bloemendaal 10-13 Oranje Zw. 10- 9
HGC 10-13 Kampong 10- 8
Den Bosch 10-12 Pinoké 10- 7
HDM 10-11 Tilburg 10- 6
Kl.Zwits. 9-10 Victoria 9- 3
EERSTE KLASSE A: Leidse Studenten -
Cartouche 2-2, Forward - DSHC 1-0,
Roomburg - Forescate 1-2, Ring Pass - Wa
rande 3-2, Tempo - Asvion 2-2, Zwart Wit -
Kieviten 0-0.
DSHC 12-19 Tempo 12-11
Cartouche 12-19 Roomburg 12- 9
ZwartWit 12-16 Kieviten 12- 9
Forward 12-16 Asvion 12-8
Forescate 12-13 Leidse Stud. 12- 7
Ring Pass 12-11 Warande 12- 6
EERSTE KLASSE B: Amstelveen - Span-
dersbosch 1-6, Maarssen - Reigers 2-1,
Alecto - Overbos 0-1, HBS - Ede 1-1, Qui
Vive - Bennebroek 1-2, HIC - Soest 0-0.
Ede 12-21 Amstelveen 12-11
Bennebroek 12-18 QuiVive 12-11
HBS 11-15 Alecto 12- 9
HIC 12-14 Soest 11- 5
Overbos 12-14 Reigers 12- 5
Spandersb. 12-14 Maarssen 12- 5
TWEEDE KLASSE B: Hilversum - AMVJ 1-
0, Myra - Rood Wit 2-1, Alliance - Mezen
uitgesteld, Haaskamp - Groen Geel 2-2,
Huizen - Doorn 6-1, Strawberries - Alphen
1-1.
Myra 12-22 RoodWit 12-10
Huizen 12-16 Alliance 11-9
Hilversum 12-16 Mezen 11-9
Alphen 12-14 AMVJ 12- 9
Groen Geel 12-13 Strawberries 12-6
Haaskamp 12-13 Doorn 12- 5
VROUWEN
EERSTE KLASSE B: Amstelveen - Straw
berries 5-0, Maarssen - Rood Wit 4-1,
Voordaan - Forescate 0-2, Alliance - HBS
1-0, Gooische - Leiden 0-0, Huizen - Soest
3-1.
Huizen F2-20 Leiden 12-11
Gooische 12-17 Soest 11-10
Forescate 12-15 Amstelveen 12-10
Alliance 11-14 RoodWit 12- 7
Voordaan 12-14 HBS 12-7
Maarssen 12-14 Strawberries 12- 3
TWEEDE KLASSE A: Souburgh - Krimpen
1-0.
Hudito 11-19 AMHC'65 11-9
Cartouche 11-16 Leonidas 11-8
Zoetermeer 11-15 Groen Geel 11-8
Evergreen 11-15 Roomburg 11-7
Souburgh 11-10 Krimpen 11-3
TWEEDE KLASSE B: Weesp - AMVJ 2-1.
Overbos 11-18 Spandersb. 11-11
Leidse Stud. 11-15 FIT 11-11
Shinty 11-14 Bennebroek 11-8
Alkmaar 11-12 Weesp 11- 7
AMVJ 11-11 Hoorn 11- 3
Heerenveen. Wereldbeker.
Mannen le 500 m: 1 Horii (Jap) 36,51,
2. Klevtsjenja (Rus) 36,76, 3. Inoue (Jap)
36,85, 4 Jaegal (ZKo) 36,90, 5. Shimizu
(Jap) 37,07, 6 Kuroiwa (Jap) 37,17, 7
Yasunori Miyabe (Jap) 37,23, 8. Ström
(Noo) 37,2/, 9. Van Velde, Kim (ZKo)
37,37.
B-groep: 1. Goloebev (Rus) 37,05, 2. Liu
(Chn) 37,13, 3. Fitzrandolph (VSt) 37,59.
10. Kramer 38,01, 20. Leeuwangh 38,69,
25. Schreuder 39,27.
2e 500 m: 1. Horn 36,70, 2. Klevtsjenja
36,75, 3. Inoue 36,93, 4. Yasunori Miya'*
be 36,97, 5 Ström 36,99, 6 Shimizu
37.00. 7. Liu 37,11, 8. Jaegel 37,13, 9
Van Velde. Goloebev 37,19 B-groep: 1.
Sjaksjakbajev (Kaz) 37,30, 2. Lee (ZKo)
37,49. 3 Ireland (Can) 37.53. 9 Kramer
38,07, 17 Leeuwangh 38,52, 21 Bos
38,80, 22. Schreuder 39,13. WB-stand:
1. Horii 80, 2. Klevtsjenja 70, 3. Inoue 60.
8. Van Velde 12.
1000 m: 1. Söndral (Noo) 1.15,00, 2. Ho
rii 1.15,09, 3. Yukinori Miyabe (Jap)
I 1 5.11 J Y. r .ij nor i MiyulI 114.
Sylvain Bouchard (Can) 1.15,16, 6. Van
Velde 1.15,28, 7. Kuroiwa 1.15,42, 8.
Jaegal 1 15,78, 9. Scott (Can) 1.15,96,
10. Leeuwangh 1.16,37. B-groep: 1. Fit
zrandolph 1.15,09, 2. Sjaksjakbajev
1.15,23, 3. Lee 1.15,28, 10. Van der
Vlies 1.16.64. 14 Bos 1.17,09, 17.
Schreuder 1 17,43 Stand WB: 1. Söndral
40, 2. Horii 35. 3. Yukinori Miyabe 30, 6
Van Velde 18, 10. Leeuwangh 10
1500 m: 1 Shirahata (Jap) 1 53.82. 2.
Hersman 1.53,93, 3. Postma 1.54,71, 4
Ritsma 1.55,04, 5. Anoefrijenko (Rus)
1.55,10, 6. Noake (Jap) 1.55.40. 7
Straathof 1.55,61, 8. Neal Marshall (Can)
1.55,67, 9. Aoyanagi (Jap) 1.55,85, 10.
Söndral (Noo) 1.55,90, 11. Romme
1.56,40. B-groep: 1. Zygmunt (Pol)
1.57,08, 2. Carta (Ita) 1.57,32, 3. Kuentz
(Fra) 1.57,42,9. Veldkamp (Bel) 1.58,75,
39. De Marreiros (Por) 2.04,95.
WB-stand: 1 Hersman 75, 2. Shirahata
65, 3. Noake 48, 4. Ritsma 45, 6 Straat
hof 34, 7. Postma 30, 14. Zandstra 10,
16. Romme, Schreuder 8.
5000 m: 1. Shirahata 6.48,91, 2. Romme
6.50,45, 3. Itokawa (Jap) 6.51,45, 4.
Ritsma 6.52,64, 5. Hersman 6.55,55, 6.
Dittrich (Dui) 6.56,92, 7. Kazuhiro Sato
(Jap) 6 57,51, 8. Veldkamp 6.57,79 (val),
9. Neal Marshall 6.58,05, 10. Anoefrijen
ko 6.58,71 8-groep: 1 Postma 6.54.98,
2. Krasjeninin (Kaz) 7.02,1, 3. Schön
(Zwe) 7.02,01 Stand WB: 1 Shirahata,
Romme 70, 3. Ritsma 65, 5. Hersman 45,
6. Veldkamp 34, 14. Postma 10, 17.
Zandstra 2
Vrouwen, le 500 m: 1. Zjoerova (Rus)
40,03, 2. LeMay (Can) 40,37, 3. Shima-
zaki (Jap) 40,41, 4. Höiseth (Noo) 40,59,
5. Auch (Can), Okazaki (Jap) 40,63, 7.
Schenk (Dui), Ravilova (Rus) 40,77, 9. Jin
(Chn) 40,91, 10. Baier (Dui) 41,15. B-
groep: 1. Sanmiya (Jap) 41,29, 2. Morton
(Can) 41,43, 3. Zhao (Chn) 41,66, 4.
Zwolle 41,75, 10. Aaftink 42,06, 15. Nuyt
42,62, 16. Van Meggelen 42.77, 20.
Straathof 43,99. 2e 500 m: 1 Zjoerova
40.14, 2. LeMay 40,48, 3. Shimazaki
40.49. 4. Okazaki 40,50, 5. Ravilova
40,62, 6. Höiseth 40,69, 7. Völker 40,71,
8. Auch 40,76, 9. Jin 40,88, 10 Schenk
40,95 B-groep: 1. Morton 41,09, 2. Kus-
unose (Jap) 41,35, 3. Becky Sundstrom
(VSt) 41,78. 6. Aaftink. Zwolle 41.85. 14.
Nuyt 42.49, 16. Van Meggelen 42,76, 20.
Straathof 43,54.
WB-stand: 1. Zjoerova 160, 2. LeMay 135,
3. Shimazaki 96, 22. Aaftink 5, 25. Zwolle
PAARDESPORT
Wolvega. Draverijen.
Eerste koers, 2100 m: 1Jeanine di Mucho
(Loman) 2.48,9-1.20,4, 2. Impower D.. 3.
Irene S. Niet gestart: Jacobstranss R. Toto:
winnend: 2,60 plaats 1,50 1,90 4.00 kop
pel 5,90 trio 85,90. Tweede koers, 2100
m: 1Itorro (Dooper) 2.47.9-1.20.0. 2. Jo-
lenetranss R.. 3. Ideal Highland Toto: win
nend 3,40 plaats 1,80 1,20 2,60 koppel
17.20 trio 147,60, dubbel winnend
14,80. Derde koers, 1609 m: 1. Tino Mo
lar (Mollemè) 2.07,9-1.19,5, 2. Ivita
Schermer, 3. Justin Boshoeve. Niet ge
start: Circle of Pass. Toto: winnend 5,80
plaats 1,70 2,10 5,20 koppel 9,20 trio
203,30. Vierde koers, 1609 m: 1Kors Zes
HB (Schoonhoven) 2.08,1-1.19,6, 2.
Kommandeur, 3. Kairos Jet. Toto: winnend
1,80 plaats 1,30 1,70 koppel 4,70 trio
27,50 Vijfde koers, 2100 m: 1 Jolly Jum
per (Dooper) 2.51,7-1.21,8, 2. Joy Dyna
mic, 3 Jacob K. Boko. Toto: winnend 2,8p
plaats 1,30 1,70 1,40 koppel 6.00 trio
48,10. Zesde koers, 2100 m: 1 Jack a
Dandy (Hamming) 2.49,5-1.20,7, 2
Jacky Vliethoeve, 3. In Speed. Niet gestart:
Ikwil Well. Toto: winnend 6,30 plaats 6,90
3,30 koppel 25,90 trio 1675,00. Zevende
koers, 2100 m: 1. lede van Teroele (Solle-
veld) 2.47,5-1.19,8, 2. Henriot, 3. Gayy-
aal D. Niet gestart: Hill Hazie. Toto- win
nend '2,20 plaats 1,90 1,80 4,90 koppel
9,20 trio 119,00 Achtste koers, 2100 m:
1 Cabur (Goedhart) 2.43,9-1.18,0, 2. Ga-
zeau Skoatter, 3. Carnevale Rock. Niet ge
start: Henny Swagerman. Toto: winnend
9,50 plaats 1,50 1,50 1,50 koppel 7,10
trio 70,60. Negende koers, 2100 m: 1
Greta Ossewaard (Op de Hoek) 2.45,3-
1.18,7, 2. Going Nora, 3. Iderza M. Niet
gestart: Guy Buitenzorg. Toto: winnend
14,30 plaats 2,20 1,80 2,40 koppel
23,60 trio 46,10. Tiende koers, 1609 m:
1. Fallon Worthy (Dooper) 2.04,7-1.17,5,
2. Eelke W. 3 Famous Skoatter. Niet ge
start: Gentle Meerswal, Junior Kmght. To
to: winnend 5,90 plaats 2,00 6,50 koppel
91,00 trio 351,00 Elfde koers. 1609 m:
1. Illia Zorgwijk (Harze) 2.06,0-1.18,3, 2
Getalonglittledoggy. 3. Hainze. Toto: win
nend 3,60 plaats 1,20 1,20 1,30, koppel
3,10trio31,30.
Totalisatoromzet:f. 145.809,00.
Koersen van Duindigt.
Eerste koers, 2000 m: 1 Jessy Belwin (De
Ruiter) 2.42,6-1.21,3, 2. Vicki Quick, 3.
Jet Belvedere. Toto: winnend 44,90 plaats
9,00 2,50 koppel 114,70 trio 6687,00.
Tweede koers, 2000 m: 1. Jason Limbur-
gia (Velis) 2.38,6-1.19,3, 2. Hulaan, 3.
Judith Rynstroom Toto: winnend 4,90
plaats 2,90 2,60 6,50 koppel 28,10 trio
580,20 dubbel winnend 497,30. Derde
koers, 2000 m: 1 Highclass Kades
(heynen) 2.39,7-1.19,9, 2. Hertogin Fau-
ne, 3 Inter Westeinde. Toto: winnend
24,60 dubbel 5,40 2,10 koppel 34,60 trio
1050,50. Vierde koers, 2000 m: 1. Hero
van Cornium (Mollema) 2 35,1-1.17,6, 2
Eating Out, 3 Island Haven Toto- winnend
3,30 plaats 1,60 1,80 1,40 koppel 17,10
trio 80,10. Vijfde koers, 2000 m: 1 Ideall
Hill (Roeges) 2.38,1-1.19,1, 2. Coo Cash
Pass, 3. Ian John. Toto.- winnend 14,30
plaats 4,30 1,70 3,20 koppel 17,70 trio
484,70. Zesde koers, 2000 m: 1 Speedy
Folche (De Koster) 2.35,7-1.17,9, 2.
Handle with Care, 3. Iris van Leeuwen. To
to: winnend 5,00 plaats 1,80 1,80 2,20
koppel 22,90 trio 506,80 Zevende koers,
1609 m: 1 Gamine des Amis (De Vlieger)
2 01,2-1.15,3, 2. Georgio Faune, 3 Gaya
Kievitshof Niet gestart: Kojak Roy Toto:
winnend 4,80 plats 2,30 1,40 koppel
4,30 trio 24.40 Achtste koers. 2000 m:
1 HanzaZ (Dooper) 2 37.4-1.18,7.2. Ha-
des Hanover, 3. Ditka Express. 4 High Top
Swoll. Niet gestart. Gerilee V. Toto: win
nend 3,30 plaats 1,40 1,30 4,40 kopjael
4,70 kwartet 564,60. Negende koers,
2440 m: 1. It's Buitenzorg (Van Eijkelen-
borg) 3.14,1-1.18.9, 2 Johann Strauss,
3. Jistance F. Niet gestart: Johny Matd. To
to: winnend 1,50 plaats 1,60 1,40 koppel
3,70 trio 10,60 Tiende koers, 2000 m: 1
Dont Give Up (Hauber) 2.36,3-1 18,2, 2.
Armbro Motion, 3. Gala Elle Boko. Niet ge
start: Prakas Hammering en Gentle Meers-
wal. Toto: winnend 2,60 plaats 1,50 3,30
4,10 koppel 8,70 trio 165,90 Elfde koers,
2000 m-, 1. Ivanloe H (De Leeuw) 2.35.9-
1.18,0, 2. Imnotafraid, 3. Investment.
Niet gestart: Flower Power en Intercity G.
Toto winnend 6,00 plaats 1,90 1,70 kop
pel 6,20 trio 103.10
Totalisatoromzet: f.258.667,00.
RUGBY
Multec-competitie: PLAY-OFFS: Hilver-
sum-Amsterdam 5-18, DIOK-DSR-C 32-
13, HRC-Roosendaal 23-7
DIOK 1-2 Hilversum 1-0
HRC 1-2 Roosendaal 1-0
AAC 1-2 DSR-C 1-0
1000 m: 1. Witty (VSt) 1.22,17, 2. Zwolle
1.22,23, 3. Becky Sundstrom 1.22,59, 4.
Sanmiya 1.22,67, 5. Schenk 1.22,95, 6.
Kusunose (Jap) 1.23,00, 7. Baier
1.23,17, 8. Höiseth 1.23,26, 9. Ravilova
1 23,27, 10. Bazjanova (Rus) 1.23,33,
14. Aaftink 1.24,33. B-groep: 1. Fedotki-
na (Rus) 1.22,93, 2. Chun (ZKo) 1.23,53,
3. D'Andrea (VSt) 1.23,82, 8 Van Megge
len 1.24,54. 14. Timmer 1.25.39. 16.
Nuyt 1.25,60 WB-stand: 1 Witty 80. 2.
Schenk 55, 3. Kusunose 48. 5. Zwolle 45,
17. Aaftink 9.
1500 m: 1. Niemann (Dui) 2.04,92, 2.
Bazjanova (Rus) 2.05,60, 3- Pechstein
(Dui) 2.05,77, 4. Nozaki (Jajf) 2.06,37, 5.
Zwolle 2.06,38, 6. Uehara (Jap) 2.06,84,
7. De Jong 2.06,85, 8. Thomas 2.07,05,
9. Shimizu (Jap) 2.07,22, 10. Tabata
(Jap) 2.07,36. B-groep: 1 Fedotkina
2.08,15, 2. Nemoto (Jap) 2.08,26, 3.
Becky Sundstrom (VSt) 2.08,85, 6. De
Loor 2.09,71, 8. Zijlstra 2.10,68. WB-
stand: 1 Niemann 80, 2. Uehara 53, 3.
Pechstein 48, 5. Thomas 44, 8. De Jong
28, 10. Zwolle 27, 29. De Loor 1
3000 m: 1 Niemann 4.18,22, 2. Pech
stein 4 21,26, 3. Uehara 4.24.17. 4. Bel-
ci (Ita) 4.24,40, 5. Bazjanova 4 24.54, 6.
De Jong 4 25,10, 7. Zijlstra 4.26,06, 8
Nemoto 4.27,02, 9. Thomas 4.27.07. 10.
Tabata 4 27,25. B-groep: 1 Nozaki (Jap)
4.25,64, 2. Tönsberg (Noo) 4.29.46. 3.
Bak (ZKo) 4.32,36, 4. Timmer 4.32,40.
WB stand: 1 Niemann 80. 2. Pechstein
70, 3 Uehara 60, 4. Zijlstra 41, 7. De
Jong 26, 12. Thomas 18, 21. Timmer 4.
Eindhoven. Marathon KNSB-beker.
150 ronden: 1. Huitema (Roden), 2. An-
genent (Alphen aan den Rijn), 3. Stam
(Sprang-Capelle), 4. Henk van Benthem
(Ens), 5. Kromkamp (Wolvega), 7. Hagen
(Haarlem), 9. Baars (Nieuw Vennep), 16
Corts (Koudekerk aan den Rijn), 17. Borst
(Leiderdorp).
Stand KNSB-beker na zeven wedstrijden:
1. Huitema 172,5 punten, 2. Angenent
164,1, 3. Stam 149, 4. Hagen 129, 5.
Henk van Benthem 121, 6. Kramer (Oude-
schoot) 103, 11. Baars, 14. Van Kempen
(Nieuwveen). 19. Borst
Vrouwen, 50 ronden: 1. Zijlstra (Baarlo), 2.
Pasveer (Groningen), 3. Mager (Lands
meer), 4. Bron (Hoornsterzwaag), 5 Dui
venvoorden (Noordwijk), 10. Vooys (Rijns
burg), 17. Van der Hoorn (Ter Aar).
Stand na zes wedstrijden: 1 Pasveer 102
punten, 2 Mager 101, 3. Duivenvoorden
97, 11. Vooys
SCHAKEN
Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi. Vijfde
ronde: Nijboer-Van de Mortel 1-0, Armas
(Fra)-Skembris (Gri) '/?-'/i, Brenmnkmeijer-
Peng (Chi) 1-0, Kotronias (Gri)-Van den
Doel 1-0, Reinderman-Rogers (Aus) 'h-'/:.
Stand: 1Nijboer 4'/.- punt, 2. Kotronias 4,
3. Brenninkmeijer, Rogers 3, 5. Armas,
Skembris. Van den Doel 2. 8. Peng, Rein-
derman, Van de Mortel 17:
SCHERMEN
Brussel. Internationaal toernooi, teams.
Degen: 1. OFC Bonn (Dui), 2. TFV Lever-
kusen (Dui), 3. Zaal Kardolus, 4. St Mi
chel (Bel). 5. Racing Club (Fra), 6. PUC
(Fra).
TAFELTENNIS
Stockholm. Open Zweedse titelstrijd. Man
nen enkelspel, kwartfinales: Keen -Lindh
(Zwe) 21-15 19-21 15-21 21-18 21-15,
Waldner (Zwe)-Mazoenov (Rus) 18-21 17-
21 21-17 21-18 21-15, Samsonov (WRu)-
Saive (Bel) 20-22 21-18 21-12 21-15,
Rosskopf (Dui)-Karlsson (Zwe) 17-21 21-
18 21-16 14-21 21-19 Halve finales:
Waldner-Keen 21-17 21-18 21-23 14-21
21-19, Samsonov-Rosskopf 16-21 21-7
22-20 21-11. Finale: Samsonov-Waldner
21-17 23-21 15-21 21-18. Vrouwen en
kelspel, derde ronde: Struse (Dui)-Noor
23-21 21-14 21-14. Wang Nan (Chi/2)-
Vriesekoop 21-11 22-20 21-9 Kwartfina
les: Chen (Tai)-Li (Chi) 21-23 21-11 22-
20 21-8, Ying Yang (Ch.)-Struse (Dui) 21-
1121-15 13-21 21-16, Koyama (Jap)-Ne-
mes (Dui) 12-21 21-15 21-19 21-17,
Wang Nan (Chi)-Timma (Rus) 18-21 21-
16 21-13 21-11. Halve finales: Chen-Ying
Yang 21-15 21-18 21-17, Koyama-Wang
Nan 20-22 21-15 20-22 21-12 21-19.
Finale: Chen-Koyama 21-15 21-11 21-11.
Landentoernooi, mannen. Finales: Zweden-
China 3-0 Vrouwen: China-Japan 3-2.
TENNIS
Moskou. Finale Davis Cup: Rusland-Vere
nigde Staten 2-3. Tsjesnokov-Sampras 6-3
4-6 3-6 7-6 4-6. Kafelnikov-Courier 7-6 7-
5 6-3, Kafelnikov/Olhovksi-Martin/Sam-
pras 5-7 4-6 3-6, Kafelntkov-Sampras 2-6
4-6 6-7, Tsjesnokov-Courier 6-7 7-5 6-0.
Herzogenrath (Dui). EK teams indoor, vrou
wen. Halve finale: Belgié-Duitsland 2-0.
Courtois-Begerow 6-4 2-6 6-4, Monami-
Singer 6-3 6-3 Finale: Nederland-België
2-1. Oremans-Monamie 6-2 5-7 6-4,
Boogert-Appelmans 7-5 1-6 1-6, Vis/Ore-
mans-Courtois/Appelmans 6-3 6-4. Degra
datiewedstrijd: Finland-Roemenië 2-1
Wereldbeker mannen: Nederland-Egypte
3-0 (15-3 15-9 15-8), Verenigde Staten-
Canada 3-0, Argentinië-Zuid-Korea 3-1,
Italië-Tunesië 3-0, Cuba-China 3-1, Brazi-
lië-Japan 3-0. Eindstand: 1. Italië 11-22
33-3, 2. Nederland 11-18 30-7, 3. Brazi
lië 11-18 29-7, 4. Verenigde Staten 11-16
24-9, 5 Japan 11-14 23-18, 7. Argenti
nië 11-10 17-20, 8. Zuid-Korea 11-6 12-
24. 9. China 11-6 11-26, 10. Canada 11-
6 11-27, 11. Egypte 11-2 5-30, 12 Tune
sië 11-0 2-33. Italië, Nederland en Brazi
lië geplaatst voor de Olympische Spelen
van Atlanta.
Amstelveen. EC landskampioenen vrou
wen. Eerste ronde, zaterdag: AMVJ (Ned)-
Holte IF (Den) 3-0 (15-3 15-9 15-3). Re
turn, gisteren: Holte IF-AMVJ 0-3 (9-15 2-
15 2-15). AMVJ in Champions League.
TWEEDE DIVISIE C: Gemini/Kangeroes-
Utrecht 3-1
Woerden 7-19 Hulst 7-11
Gemini/K 8-18 Ekspalvo 7-10
Utrecht 8-17 Voko 7- 6
Tonegido 7-15 Radius 7- 6
Sovicos 7-12 Schalmers 7- 3
Rijswijk 7-12 Be Fair 7- 0
DERDE DIVISIE E: Odulphus-Euromail/Ra-
dius 2 2-3, Alcazar-DAC 3-1.
Delta 7-20 Utrecht 2 6-10
Tonegido 2 7-17 Rijswijk 2 7- 8
Odulphus 8-15 Leython 7- 7
Woerden 2 6-12 Alcazar 7- 7
Zovoc 7-12 DAC 7- 2
Radius 2 8-11 Krimpen 7- 2
PROMOTIEKLASSE: Sovicos 2-Raaphorst-
/VSTS3-1.
ZVH 2 8-24 Kalinko 7- 9
Tonegido 3 7-20 VOY 7- 7
Jupiter 7-16 RW 7-6
Sovicos 2 8-15 Leython 2 7- 5
VSTS 8-12 VELO 7- 5
Rijswijk 3 7-10 ZVH 3 8- 3
Uitslagen eerste ronde toernooi districtsbe
ker: VCOrRentokil/ZVH 2 0-3, Agon-Zovoc
2 1-3, Raaphorst/VSTS-Netwerk 3-1,
Punch-Sille/Jupiter 0-3, Dosko-VOY 0-3,
LUSV-Delta 2 3-2, VC Rijswijk 3-Leython 2
3-1, DOS-RVV 0-3, Ariston-lnter Amicos 3-
1. BS/DOS-Sovicos 2 3-1. WVV-VELO 3-0,
Den Ouden/Nivoc-DVC 3-0, Skama 2-0rion
2-3, Kalinko-Tonegido/Voorburg 3 3-1, VS
Haag-Thor 3-2 Gernim/Kangeroes 2 ge
plaatst voor tweede ronde omdat MVC zich
heeft teruggetrokken.
MANNEN
DERDE DIVISIE E: Sille/Jupiter-MVC 3-1,
Gemini/Kangeroes-Tonegido/Voorburg 2 3-
0.
Gemini/K 7-16 Jupiter 7-10
Rijnmond 3 6-15 NOVO 7- 8
Tonegido 2 7-15 Radius 2 7- 8
WS '92 6-14 Rijswijk 7- 7
Vrevok 3 7-13 RW 7- 6
MVC 7-10 Zovoc 7- 1
EERSTE KLASSE A: Opel/Jodan Boys-Net-
VOLLEYBAL Nijmegen 6-11, 2 Tilburg 6-10,
6-6, 4. Heerenveen 6-5, 5. Dordrq//'
6. Eindhoven 6-2.
k 3-0
Leython 7-21 VCS 7-9
Donar 7-18 ZVH 4 7- 9
JodanBoys 8-17 VELO 7- 9
Netwerk 8-15 RVV 2 7- 3
Nivoc 7-14 MVC 2 7- 2
Smashing 7-10 Tonegido 3 7- 2
EERSTE KLASSE 6: Utopia-Punch 1-3,
Sovicos 2-NOVO 2 3-1.
Sovicos 2 8-17 Punch 7-12
Zovoc 2 7-16 VOY 6- 7
NOVO 2 8-14 Utopia 6- 6
Be Fair 7-14 Radius3 7- 6
Orion 7-14 Delta 3 6- 2
Spanning 6-13 Kalinko 2 7- 1
Uitslagen eerste ronde toernooi districtsbe
ker: DAC 2-Leython 1-3, Rentokil/ZVH 3-
Spanning 220 3-1, Den Ouden/Nivoc-RW
2 2-3, VS Haag-Delta 2 2-3, VELO-Skania
0-3, Sille/Jupiter 2-NOVO 2 2-3, Utopia-
KW/Be Fair 0-3, LUSV-Orion 0-3, Agon-
VOY 1-3, Netwerk-Thor 0-3, MVC 2-0pel-
/Jodan Boys 0-3, Zovoc 2-Tonegido/Voor-
burg 3 3-0, Punch-Tula/Smashing 3-0,
VCS-Inter Amicos 3-2, Graficon/Donar-So-
vocos 2 3-2. Kalinko geplaatst voor tweede
ronde omdat Euromail/Radius 3 zich heeft
teruggetrokken.
WATERPOLO
WIELRENNEN
Praag. Wereldbeker veldrijden, 3e wed
strijd: 1 Runkei (Zwi), 2 Pontoni (Ita)
0 11, 3. Pospisil (Tsj) 0.22, 4. Bramati
(Ita) 0.42, 5. Wabel (Zwi) 1 04, 6 Simu-
nek (Tsj) 1.11, 7. Groenendaal (Ned)
1.24, 8. Frischknecht (Zwi) 1 52. 9. Ar-
nould (Fra) 2.13, 10. Janssens (Bel) 2.19,
13 Van der Poel 2.48, 21 De Vos 4 06
Stand wereldbeker: 1 Bramati 72 punten,
2. Groenendaal 50, 3. Runkei 45, 4. Wa
bel 42. 5. De Vos 32. 10. Van der Poel 20.
Zürich. Zesdaagse. Eindstand: 1.
Risi/Betschart (Zwi) 284 punten, 2. Marti-
nello/Villa (Ita) 278, 3. Kappes/De Wilde
(Dui/Bel) 242, op veertien ronden: 10.
Weisspfennig/Pieters (Dui/Ned) 233.
Veldritten
Amsterdam: 1. Van de Broek (Veghel)
1.01.48, 2. De Groot (Zevenhoven) 0.15,
3. Schrader (Spakeren) 0.30
Kerkrade: 1. Schneider (Dui) 1.02 48, 2
Meens (Vaals) 0.10, 3. Delahaye (Bel)
0.22.
IJSHOCKEY
Competitie: Heerenveen-Nijmegen 6-12,
Eindhoven-Geleen 3-3, Dordrecht-Tilburg
1-7, Geleen-Eindhoven 8-1 Stand: 1
ZAALHlf
MANNEN
EREDIVISIE: V L-Bevo HC 19-li
AHF Arnhem 33-24, Tachos-Aalsfl
23, ESCA-Kolping 24-23, Sittar#.
Wit 18-13.
VROUWEN
EREDIVISIE: Ancora-HC Westlanc
SEW-E&O 18-21, UDSV-PSV 194/e
las-V&L 18-17
ei
MANNEN pp
EERSTE DIVISIE: Gazellen Volerfc
18, Aalsmeer 2- Olympia 33-28, ttg:
Saturnus'72 18-17, E en O 2-A°
16, de Blinkert- UDSV 21- 22,
Sparta Gron 26-19 •c;l
Aalsmeer 2 8-15 Saturnus'?/51
UDSV 8-11 Blinkert qê
Olympia 8-10 Sparta Grorf
Gazellen 8-10 Actief lül
Saturnus 8-10 Hurry Up
E. en 0. 2 R-in WnlonHam IL*-
8-10 Volendam
Kolping- Vriendschap 10-16,.nI
Sport- Stompwijk '92 17-13, DSJ1
15-16, UDSV 2- Tornado 16-11roe
Kwiek 5-10 Havas
UDSV 2 5- 8 KombijSj>rv
OSC 2 5-7 Kolping
5- 6 Stompwijklo,
S. A Tflrnarfn 4
(ijk
DERDE DIVISIE: Wings- Velo 13-|s
Hellas 3 17-15, Atomium- Ha^
Vriendschap 5- 6 Tornado
'72 14-8, Wf'
Foreholte- Satui
Odis 22-12.
Foreholte 5-10 Odis od
Saturnus'72 5- 8 HVC ._i
Westlandia 5- 8 Wings 'rl'
Atomium 5- 6 Hellas 3 hk
Ancora 5- 6 Velo ue
ZAALft'
EERSTE DIVISIE: Bax-AORC
Ster-McDonald's 3-2, de Stal-'t
7, Hindstore-Home Center 4-3, ®o
Visscher 3-1't Gat-Hovocubo 6-2u.
Bax 10-23 't Gat
Hindstore 10-21 McDonaldf3
Kras Ster 10-19 Citadel mi
Hovocubo 10-19 't Spatje
Home Center 10-19 deVisschéie
AORC 10-18 Igr
deStal 10-17 jfP
TWEEDE DIVISIE: Sleutels-Herni
2. Eteha-FC Tybex 5-2, Sprint C?°'
5-2, ZW Peters-Bram's Snacljd
Rott. Stud.-ZWL 5-3, HMSH-Ro»
!oe°fc
Kampen. Europese beker voor bekerwin
naars. Kwartfinales, eerste wedstrijd: Het
Ravijn (Ned)-Assitalia Roma (Ita) 6-14 (2-
4 1-3 2-4 1-3). Return 9 december in Ro-
EERSTE KLASSE: DZV-PSV 3-.10, BZPC-
Gouwesteate 8-7, UZSC-Katwijk 12-10,
HZ/Zian-Vivax 16-7, Alliance-Merwede 11-
10, Walvisch-Warande 13-9.
HZ/Zian 8-15 UZSC 7-7
BZPC 7-13 Katwijk 8-6
Alliance 8-13 DZV 8-4
Vivax 8-11 Walvisch 8-4
PSV 8-11 Merwede 8-1
Gouwesteate 8- 9 De Warande 8-0
TWEEDE KLASSE: Flevo-SVH 9-6, Barra
cuda-Dolfijn 3-13, Rotterdam-Rapido 6-
10, NVA/HHC-WZK 12-4, KZC-Meeuwen
12-3, Sassenheim-Koudekerk 7-8.
Rapido 8-16 Koudekerk 8-8
SVH 8-12 Rotterdam 8-7
Flevo 8-12 Sassenheim 8-6
Dolfijn 8-11 WZK 8-4
KZC 8- 9 Meeuwen 8-2
NVA/HHC 8- 9 NVO/Barracuda 8-0
DERDE KLASSE: Gooi-Hoorn 5-6, Alkema-
de-HPC 8-5, Vuursche-DWT 8-6, Aquafit-
Futen 5-8, Shell-DAW 2-1, Meerkoeten-
0ceanus5-4.
Hoorn 8-16 DAW 8-7
De Futen 8-13 Het Gooi 8-5
DeVuursche 8-13 HPC 8-4
Alkemade 8-10 Shell 8-4
Oceanus 8- 9 DWT 8-3
Aquafit 8- 7 De Meerkoeten 8-3
VROUWEN TWEEDE KLASSE: DJK/ZAR-
ZWV/Nereus 6-9, Gouwe-Dolfijn 5-8, Zijl-
/LGB-WVZ 8-7, Alliance-De Ham 6-10,
DZV-LZ 1886 3-8.
De Dolfijn 8-13 De Zijl/LGB 7-7
WVZ 7-12 DZV 7-4
De Ham 7-12 DJK/ZAR 8-2
LZ1886 7-12 De Gouwestaete 8-2
DAW 7- 8 Alliance 7-0
Nereus 7- 8
Rott. Stud. 10-19 Rozet
Sleutels 10-18 HMSH f11
ZWL 10-13 Sprint CV^Se
HOOFDKLASSE: Mieloo-Jong Boj js
Pieca-Madonna 9-8, Bax 2-Zwar>.
6, Wally Sport-Coret 1-7, Heirs
ZW Lisse 3-8, Roac'79-TAVV 10
Coret 9-25 TAW
Zw Lisse 9-25 FC PieT,
Zw. Wolf 9-21 Heul/Meel
Bax 9-16 Mieloo itj(
Roac'79 9-14 Wally Spd'
Jong Boys 9-13 Madonna^
AGENDA
EERSTE DIVISIE: Vanavond:
Bax 20.00 uur Agora. Woe.
Citadel 20.00 uur Wielwijk. V 0|
nald's-'t Gat van Nederland 20.p
Meihal, Hovocubo-de Stal-20.4r
dehof, AORC-Kras Ster 21.00 uf1'
Zuid, de Visscher-Hindstore i
Seinpaal TWEEDE DIVISIE; i~
Mallon-ZW Peters 20.45 uurj,,
FC Tybex-HMSH 20.30 uur
Rozet-de Sleutels 20.30 uur I)
mes DVS-Rott Stud. 20.00 uir
ZVVL-Sprint CW 20.30 uur] t
Bram's Snackbar-Eteha 20.001
berhal HOOFDKLASSE; Vanavj
Mecolin 21.00 uur de Klaverhat
Lisse-Bax 2 20.15 uur. W
22.05 uur Meerzicht, Zwarte W
ca 21.00 uur Tweesprong, Jongjl
Sport 22.00 uur Oudendijk, I
Roac 79 20.00 uur Vlinder. M
2,7 strafpunten; 2. Rappe (Zv
Bellini (Ita) 10; 5. Boersma 16# J
ter 23; 26. Pauw 54. ng
1 Jacobsen (Den) 2.08,18,
2.09.00. 3. Habler (Aus) 2
schoolslag: 1 Riley (Aus) 1
record), 2. Bondarenko (Rus)
Frame (Aus) 1.08,61 100 m7
1. Liu (Chi) 58,68 (wereldrecdd
eill (Aus) 58,69, 3. Kennedy (fep
200 m wisselslag: 1. Ovs,"
2.11,67, 2. Moravcova (Slo)
Karlsson (Zwe) 2.12,38. 4x11 c
slag: 1. China 3.37,00,
3.38,72, 3. Zweden 3 40,06.
wisselslag: 1. Australië 4.00,4al
da 4.03,89, 3. Verenigde Stater
Mannen, 50 m vrije slag: 1Sai,
21,80, 2 Scherer (Bra) 22,08,
(Chn) 22,17. 100 m vrije slag: V
(Bra) 47.97, 2 Borges (Bra|e
Sanchez (Ven) 48,46 1500 r-,
1. Kowalski (Aus) 14.48.51.-;r
(GBr) 14 49.72, 3. HoffiÜC
15.05,36 100 m rugslag: 1 6j-|
53,12, 2. Willey (GBr) 53,21.
(Dui) 53,65 200 m schoolsl/c
(Chi) 2.11,11, 2. Mitchell (AJn
3. Rey (Fra) 2.11,92 200 m
1. Goodman (Aus) 1.54,79, 2\.
1.56,36,3 Bremer (Dui) 1.51
wisselslag: 1 Dunn (Aus) 1.5q
den (Can) 1.58,56, 3. Man
1.58,61. 4x100 m vrije slag'
3.12,42, 2. Autralië 3.17,27/VI
nië 3.17,40. |r
Auburn. US Open. Vrouwen, 2'
Taormina (VSt) 2.02,40, 2. W1"
2.02,57, 3. Vincent (VSt) pk
Stokkers 2.04.25 800 m vrija
(VSt) 8.40,00, 2. Bennett (VI
3. Vlieghuis (Ned) 8 47,15. 1
Fox (VSt) 1.03,15,
Bruijn (Ned) 1.01,51, 3.J"
1 02,44 400 m wissel: 1 *)a
4 49,90, 2. Silva (VSt) L,
Migawa (VSt) 4 54.59 Man>01
vrij: 1 Van den Hoogenband i
2. Szabados (Hon) 50,84, ,jk
(VSt) 51,04. 200 m vrij: 1 V;
enband 1.48,78 (Nederlandio
Szabados (Hon) 1.50,82, Dt
1.50,94 400 m vrij: 1
3.57,51, 2. Messner (VSt)
Warkentm (VSt) 3.58,16 1(T
Sepulia (Can) 57,14, 2. L
57,17, 3. Woolard (Vst) 5»
vlinder: 1 Esposito (Fra) 53,
(VSt) 54,95, 3. Davis (VSt) 5l
vlinder: 1 Stewart 1.59,74, J
(VSt) 2 01,08. 3. Erge»
2.01.47 200 m school: 1
2.16,27, 2. Barry (Vst) 2 1 7^j
(Fra) 2 18,74 400 m wissel
(VSt) 4 24,10, 2. Vertt
4 25.07, 3. Muil (VSt) 4 26,Éri
4 28.99 L
SPORT OP TV
MAANDAG
17.30-18.30 EURO Body building: WK
vanuit Kupolen (Zweden). Herh.
18.30-19.30 EURO Tractor pulling: Eu
ropese beker vanuit Denemarken. Herh
18 43-18 51 Ned 2 Sportjournaal
18.45-19 10 RTL Sport.
19.30-19.58 BRT 1 Sport
19 30-20.00 EURO Eurosportnieuws.
20 56-21.42 Ned 2 Studio sport
22.00-23 00 EURO Eurogoals overzicht
Europese voetbalcompetities
22.16-22.34 Ned3 Sportjournaal
23 00-00.00 NBC Super sports.
23.30-00.00 RTL Champions League
Magazin: voetbalmagazine
23.30-00.05 RTL 4 Sport.
00.00-00 30 EURO Golf: Hassan II Trophy
French Ladies Open vanuit Stil
01.00-01.30 EURO Eurospoifcji
DINSDAG f'1
08.10-08 15 Ned 3 Sportjouto
08 30-09 30 EURO Schansjp
reldbeker vanuit LillehammeL
09.30-10.00 EURO Atleti^,
Country vanuit Groot-Brittanrld
12.00-13.00 EURO Eurog<%|
Eurojjese voetbalcompetities
12.30-12.45 Ned 3 SportjoiT',
13 00-14.00 EURO Voetbi
kaans voetbal.
14 00-15.00 EURO Sn<
Snooker League '95. Herh
15.00-16.30 EURO Voetbf
nentale beker vanuit Tokioi.c
Herh. F
Snoof3
erh. I'l