Trigon kent zijn plaats iekte nekt Leiderdorp Pernix haalt flink uit: 26-14 Leids badminton laat flinke veer ïannen en vrouwen Gemini/K goed in 'inhaalwerk' Sport ANDAG 4 DECEMBER 1995 23 CHEF «WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF R08 ONDERWATER. 071-5356463 Tempo en Danaïden lopen tegen dikke nederlagen op korfbal michel van gent medewerker f Na drie speelronden in de zaal wacht alleen Crescendo nop op de eerste punten. Fiks en Fluks kwamen dit weekeinde wel van de 'nul' af ten koste van Twee maal Zes (13-14) en SF.V (16- 16). Pernix is als enige club nog ongeslagen na de 26-14 winst op Zwijndrecht. Tempo en De Danaïden hadden een slechte generale voor hun derby van komende zaterdag, want zij lie pen bij Phoenix (15-7) en LUTO (24-10) tegen dikke nederlagen op. TOP speelde bij De Vinken in alle opzichten een degelijke wedstrijd. De aanval speelde met veel dreiging en beweging, terwijl de verdediging ook goed op dreef was. De ploeg van An ne van der Zaag had dan ook steeds het initiatief en liep via 1- 4, 7-10 (rust) uit tot 9-15. Zij liet zich door drie tegentreffers op rij niet van de wijs bregen, want in het laatste kwartier liep de score van 12-15 op tot 12-20. Michiel Kok. Jan de Vroomen (5). Tim van der Horst (4), Chantal van Duyn en Stanley Lardé scoorden; de laatstge noemde verving de zieke Steven Baart. Poulegenoot Fiks behaalde bij Tweemaal Zes een knappe 14-13 overwinning, temeer daar schutter Theo Vreeken wegens ziekte ontbrak. De Oegstgeeste- naars bouwden in eerste instan tie hun aanvallen te gehaast op en leden daardoor veel onnodig balverlies (6-6 rust). Coach Jas per Engel maande hen in de rust tot meer rust en overleg en dat bleek een goed advies. Mat- thijs de Visser (3), Adinda Hooi- meijer, Michiel van der Berg (2) en Saco de Visser zorgden voor een coMfortabel ogende 14-10 voorsprong. In de resterende negen minuten werd het nog knap benauwd, omdat de aan val verzuimde de bal langer vast te houden. Daardoor kwam het eindsignaal echt als een bevrij ding. Pernix maakte er tegen Zwijndrecht een waar schut tersfeest van. blijkens de 26-14 eindcijfers. Coach Cor Grave- kamp, die aan het einde van dit seizoen de Leidse club zal verla ten. had alleen iets aan te mer ken op de slotfase van de eerste helft. Zijn spelers lieten door de 11-5 voorsprong de concentra tie wat vieren en kregen in de laatste zes minuten prompt zes goals tegen (14-11 rust). Na de pauze was de thuisploeg echter superieur, want de bezoekers scoorden slechts drie keer en misten ook nog twee strafwor- pen. Evenals vorige week waren alle spelers betrokken in de sco re met Bert Vanhaelen (8), Sjoerd van der Kooy (5), Lian Tieleman en Raymond Boer man (3) als de grootste gangma kers. Het zag er eerst niet naar uit, dat De Danaïden bij LUTO te gen een zware nederlaag zou oplopen. Marcel Keijzer (3), Ri chard Dikken (2) en Ingrid Slin gerland lieten de score namelijk tot 9-6 redelijk gelijkop gaan. maar daarna ging het fout (12-6 rust). Eric Kromhout had in middels een handblessure op gelopen en moest zich in de rust laten vervangen door Paul Hüsken. Ook Casper van Nierop zou nog invallen in een poging om de aanval vlot te trekken. De invallers konden echter weinig veranderen aan de malaise in de aanval. In de laatste tien mi nuten schoot de koploper van IF met scherp, zodat de score van 17-10 opliep tot liefst 24-10. Na een slechte start (6-1) kwam Tempo bij Phoenix beter in de wedstrijd. De Alphenaars misten met Martijn I looijer en Erik Pons twee prominente schutters, maar herstelden des ondanks vlak na rust de aanslui ting met 6-5. Zij hadden toen de pech dat zij een dubieuze straf- worp tegen kregen, waarna er nog eens drie tegengoals volg den (10-5). Daarmee was de strijd gestreden, het invallen van Marcel Haagsman en Mar cel Hanegraaff ten spijt: 15-7 eindstand. Ben Nikkels en Ron Zwaan waren goed voor een hattrick en Ruud de Jong nam de resterende treffer voor zijn rekening. Binnen een kwartier stond Crescendo 7-2 achter op Keep Fit, zodat er even een fikse af straffing dreigde. Het achttal van Ruud Niesing herstelde zich echter goed. want bij rust was de kloof al tot drie punten ver kleind (8-5). Edwin van der Kraan (2), Saskia Baak, Debby Blogg, Wijnand Alberts en Arno Kooloos herstelden nadien ein delijk het evenwicht met 12-12, waarbij er nog vijf minuten te spelen waren. De thuisclub had het fortuin als eerste te scoren en liep gelijk door naar een ge fiatteerde 15-12 eindstand. Fluks had met wat meer koel bloedigheid tegen SEV beslist de eerste zege van dit zaalsei zoen bemachtigd. De blauw- witten dicteerden door het doeltreffende werk van met na me Petra Both, Marleen Pas schier en Ronald van Drongelen voortdurend het scoreverloop (5-1, 9-5 rust, 13-9). In het slot- kwartier gingen zij echter steeds meer fouten maken als gevolg van de opmars van hun oppo nenten. Bij 16-15 werden twee doorloopballen én een straf- worp gemist, zodat de 16-16 ei genlijk wel een domper was. Zowel KZ Leiden als Rotter dam hadden hun eerste twee wedstrijden gewonnen, zodat hun ontmoeting een topper mocht heten. De formatie van Herman Godefroy kon haar te genstander niet haar wil opleg gen en moest zich beperken tot volgen. Zij hield tot halverwege de tweede helft redelijk goed bij tot 13-14 toe, waarna het gat viel in de vorm van 13-18. Sabi ne Marquenic. Sandra Verhorik, Eddy Dubbeldeman en Aldo Spadon haalden nog op tot 15- 18 en 17-20, maar daar bleef het bij. Sandra (.angezaal bepaalde de eindstand op 18-21. BC Leiden volgt voorbeeld Merenwiek badminton peter klein medewerker De 'Leidse' badmintonteams zijn vrijwel zonder uitzonde ring betrokken in de strijd om het kampioenschap of de de gradatie. Het Alpheuse Flair kan in de eerste klasse de on genaakbare koploper SIO niet meer inhalen. Flair, zonder Wouter de Lijster, speelde bij Duinwijck 4 andermaal geen sterke wed strijd, maar won tenslotte weer wel. Na de singles was de stand nog gelijk. Bas van Zeist ging na drie sets toch weer langs Jules Bakker, maar Cees- Jan van Vliet kon De Lijster onvoldoende vervangen. Ook Maaike van den Berg verloor, maar Bianca Dijkstra maakte deze nederlaag goed. Via het vrouwendubbel en twee ge wonnen mixen werd de 5-3 to taalwinst bereikt. De Alpheuse reserves heb ben door de 6-2 zege op Ley- ton en het verlies van achter volger DKC 5 tegen hekkeslui- ter Eridos 2 voor de titel nog één punt uit vier wedstrijden nodig. Tegen lx*yton wonnen veteraan Martin Voskuilen, jeugdspeelster Anita Verstrae- te en Sonja Idzerda de enkel spelen. De beide dubbels en de mixed van Idzerda met Marco Ovcres vormden de drie gewonnen dubbelpunten. Flair 3 haaide bij rode-lan taarndrager ASVIJ met maxi male ijfers (8-0) uit en blijft daardoor met De Treffers ge deeld koploper. Volgende week staat het cruciale duel te gen deze concurrent op het programma. Spannend BC Lisse gaat spannende we ken tegemoet, liet vlaggeschip heeft na de nederlaag bij Garuda Futih (5-3) nog slechts een luttel punt voorsprong op de tweede dcgradatieplaats. Sandy de Haas zorgde met winst in single en vrouwen- dubbel met Christien van San ten voor twee punten. Edwin Dierckxsens bracht een 14-6 achterstand in de beslissende game met 17-15 tot een goed einde. De reserves zijn vrijwel gedegradeerd. Rogier Moor man via single en mixed met Sandra Bon en Sander van Houten in het enkelspel teken den voor de drie punten bij Koto Misi. In de derdeklas-afdeling van Lisse 2 daverde The Printer/ VegJo met 7-1 over het bezoe kende Aigis 2 heen. De leidse ploeg lijkt kandidaat om als beste tweede alsnog voor een promotie in aanmerking te ko men. Sandra van der Hart slik te als enige een verliespartij. Shuttlewoiule boog diep voor het zeker in de breedte sterke re Hoornse BV 4. De Zoeter- woudenaren konden geen par tij lot winst voeren. Flair 4 is een zekere degradant na het 5- 3 verlies tegen lijstaanvoerder Duinwijck 5. De opmars van Eridos 2 bracht niet alleen Flair 2 in een riante positie voor het kampioenschap, maar duwde Wassenaar terug op een de gradatieplaats. liet team sloeg met de 6-2 winst op Flash 2 uil Alkmaar twee vliegen in één klap, de eerste stap om alsnog aan afdalen te ontsnappen en revanche voor de eerder met 7-1 geleden nederlaag. John van Egmond, Frank van Leeu wen en Simone 'ITirk pakten drie singlepunten. Het man- nendubbel met invaller Ri chard Remmerswaal en de beide mixen deden de rest. Team 2 verloor de regionale derby tegen Apollo 2 met 5-3. De Wasscnaarsc punten kwa men op naam van Rob Gijs- bertsen, Monique llilgeman en het dubbel van Gijsbertsen met Herman Waterloo (18-16 derde game). Voor het team uit de Veen scoorden Ruud Bakker qn Einmy Driessen in single en mixed, het vrouwen- dubbel en het gemengde paar Marian Voortman/ Arno van der Heiden. De hoofdmacht van Apollo was Rockanje met 7-1 de baas. Tineke Huigsloot stond haar single af. Bacluvo kon koploper Heemskerk 2 niet bedreigen. Danny van der Ploeg tekende voor winst in single en dubbel met Robert Zwetsloot. Degradatie BC leiden haalde uit twee thuiswedstrijden slechts één punt en moet berusten in de gradatie. Daarmee verdwijnt na Merenwiek binnen een jaar een tweede I-eidse club uit de landelijke competitie, legen I.eytan 3 (3-5) had Nora de Koning met single en dubbel met Wilma Breijer twee maal succes en scoorde Erik Heemskerk het derde punt. 'legen DKC 7 (4-4) moest Heemskerk geblesseerd opge ven, boekten Breijer, in single en mixed, en De Koning. Reini Pepping en Jan Zandstra in de dubbels steeds twee maal par tijwinst. O 'bal «chris hartman it-erker ^fle 3-0 overwinning in de ^wedstrijd tegen Tone- joorburg 2 mogen de vol ders van Gemini/Kange- jjich de nieuwe koploper derde divisie E noemen. j|e vrouwen van Gemini verdienstelijk in- fcrk. Zij klommen door de ge op concurrent Utrecht tweede plaats van de if- figido/Voorburg 2, dat eIianvang van de wedstrijd nj Gemini/Kangeroes de wpt met Rijnmond 3 aan- j, kreeg geen schijn van :fü Voorschoten. Het beeld alle sets hetzelfde. Tot x jvge de set bleef Tonegido van Gemini, dat ver volgens onweerstaanbaar de marreerde. Zo werd het in de eerste reeks van 6-8 15-11En in de tweede van 8-6 15-6. In het derde bedrijf hield Tonegido de race langer vol (10-10), maar ook toen was het eindschot van Gemini niet te pareren: 15-10. Opvallendste speler bij Gemini was andermaal Marcel Boeren. Coach Casper Brussee: ,,We hebben die jongens gewoon overklast. De hele ploeg was scherp. Onze wapens waren de service en de middenaanval." Vrouwen De vrouwen van Gemini/Kangeroes revancheer den zich tegen Utrecht voor de eerder in het seizoen geleden nederlaag (3-2). In Voorschoten werd het 3-1 (15-12, 6-15, 15-11 en 15-7) voor Gemini. Door las tig te serveren (Elsbeth van der Berg) lukte het Gemini de goede middenaanval van Utrecht te ontregelen. Alleen in de tweede set ging het mis omdat de pas sing onvoldoende was. Utrecht zette zijn tegenstander al snel op een 2-9 achterstand, een gat dat niet meer te dichten bleek. In het derde speldeel pakte de thuisclub de draad weer op. Mede door goed werk van Mar griet Kielman werd de overwin ning veiliggesteld. Gemini pas seerde door deze prestatie Utrecht op de ranglijst. Het staatnu tweede met een achter stand van een punt op VTC Woerden. Met de vrouwen van DAC gaat het beduidend minder goed. Zij verloren de wedstrijd tegen Alacazar/Erasmus met 3- 1 en staan nu troosteloos met Krimpen onderaan. Omdat drie ploegen degraderen, moet er bij DAC snel iets gebeuren om niet in een uitzichtloze situatie te recht te komen. In de eerste set (15-9) maakte DAC opvallend veel serveerfouten. De tweede werd na een 14-7 achterstand verrassend in winst omgezet (14-16). Toen bleek DAC opeens wel te kunnen knokken. De op leving was evenwel van korte duur, want in set nummer drie ging alles mis wat maar mis kon gaan: 15-0. Ook het spel in de laatste reeks (15-5) was niet van derde-divisieniveau. Coach Am- rika Anroedh liet iedereen spe len behalve reserve-spelverdeel- ster Annemieke de Kloet. Bekertoernooi In het landelijke bekertoernooi werden de mannen van DAC uitgeschakeld door het in de eerste divisie uitkomende Cito. In eerste instantie speelde DAC nog redelijk. Vormgever Remco Valkenburg bedacht leuke op lossingen, waarop het blok van Cito het antwoord schuldig moest blijven. Op deze manier werd in de openingsset een 10-7 voorsprong opgebouwd. Door eigen fouten - diverse ballen werden buiten de lijnen gesla gen - ging deze voorsprong ver loren (12-15). Nadien is DAC er in feite niet meer aan te pas ko men. De aanval van Cito scha kelde over op een hoger tempo en bewerkstelligde zonder al te veel problemen scores van 6-15 en 4-15. Toen spelverdeler Val kenburg in de derde set werd ingewisseld voor Rudolph Haitsma was het helemaal ge daan met DAC. In het dislrictsbekertoernooi bleek het mannenteam van LUSV (promotieklasse) niet op gewassen tegen eersteklasser Orion. De Hazerswoudenaren zegevierden in Leiden met 3-0. De mannenploegen van Ley- thon, RW 2, NOVO 2, VCS en Graficon/Donar overleefden net als Orion de eerste ronde. Het tweede vrouwenteam van Ley- thon werd voor verdere deelna me uitgeschakeld door VC Rijs wijk 3. Leython verloor in Rijswijk met 3-1. De vrouwen van RW bereikten wel de tweede ronde. Het Haagse DOS kreeg een 0-3 nederlaag aan de broek. Bij de vrouwen plaatsten ook WW, LUSV, Orion en Gemini/Kange roes 2 zich voor de tweede ron de. Irting Trigon kent inmiddels zijn plaats in de over- gsklasse. Na de eerste thuiszege en het verlies bij p(M) volgde gistermiddag opnieuw een nederlaag.1 HKV/Ons Eibernest toonde zich allerwege dan de Leidse ploeg, die na rust (9-11) het tempo meer kon bijbenen en ook qua schotkracht ver ach- lleef: 14-18. bram van gent «werker lOverkanters blijkt nu de £ste uit de klasse", analy- ITrigon-coach Kees van koeltjes. „Het was leuk dat gen zo'n ploeg start. Maar pet je plek weten. En dat is i(le laatste vier, klaar uit! en ook HKV/Ons Ei- jest vanmiddag zijn nu een- [een maatje te groot voor genomen viel dat (gens reuze mee. Bij de jien had Sporting zelfs een e lengtevoordeel op de $se fusieclub. Maar het 1ste verschil was niet het fy- <j Want al oogden beide jallen tijdens het voorstel den jong, de Hagenaars aen aanmerkelijk meer ba- 3 De ervaring, opgedaan in langs- en zelfs hoofdklasse, in het spel van HJCV/OE Rijk zichtbaar. Heel door- soms doelbewust de zoekend om het to te drukken, dan weer ■jellend op zoek naar de :ttkans. ejvij een superdag hebben iij niet, dan hebben we een wist Van Vliet tevoren. ~>n superdag had de Leidse illerminst. In de eerste op- tg lukte het allemaal nog jok al ontbeerde het schot llfred Lambooy ditmaal de je zuiverheid. Met door- ün en andere verrassende zorgde de oudste Lam- voor de eerste Leidse tref- J-0 en 3-3). Broer Arnoud i echter in het andere vak 2felijks in het stuk voor, evenmin als vakgenoot Jan-Wil lem Meijer. Patricia Gottmer en Miranda van der Lely zorgden voor het meeste gevaar, maar kwamen voor rust niet verder dan een geforceerde strafworp en een afgekeurde goal uit een vrije bal. Doordat het tweede aanvals- vak het af liet weten, raakte Sporting Trigon halverwege de eerste helft achterop. Kon de achterstand (3-5 en 5-8) in eer ste instantie nog worden weg gewerkt door twee treffers van Perry Venema (9-9), in de slot minuten liep HKV/OE opnieuw uit (9-11 rust). Ruimte Al snel na de hervatting bleek dat de acht van Van Vliet te veel gegeven had. Steeds meer ruim te moest de Leidse verdediging toestaan, waarvan HJCV/Ons Ei bernest dankbaar profiteerde, terwijl de aanval na 9-13 volle dig dreigde stil te vallen. Niet al leen traden er conditionele pro blemen aan het licht, ook de co ördinatie van de acties leverde meer en meer problemen op. De ingreep van Kees van Vliet bij 11-15 was rigoureus, Patricia Gottmer en Jan-Willem Meijer moesten het veld ruimen voor Wendy van Hooven en Daan Niesing, maar het effect werd in twee minuten door twee Haag se tegentreffers (11-17) weer te nietgedaan. Alfred Lambooy en Miranda van der Lely bleven daarna geruime tijd als enige (elk tweemaal) succesvol. Inval ler Niesing scoorde ook nog wel, maar zijn treffer in de slot minuut was louter voor de sta tistiek van belang: 14-18. ploeg één of twee speel- list is dat vervelend. De oorzaak voor een neder- het echter zelden. Wat de asJn van BV Leiderdorp za- tpverkwam valt echter te eISikken als pure over- Door het heersende djus konden er vier niet )e1 Van Zegveld, Koivisto, er:i Van der Salm. Dat Ma- Schuit door rugklachten e spelen kon er daarom ee wel bij. na nsequentie was wel, dat rst Joris Zandbergen met Le?deld jeugdteam het be- tae duel tegen Jumpers in Z,J ag moest spelen. Naast Dren Birthe en 'Renske (respectievelijk 18 ir oud) riep hij namelijk "leugdspeelsters Kika Stij- rtarloes Nieuwveen (15) Leiderdorp toch nog ge- e d bij rust (32-32) mag E*een klein wonder he mt Heen weigerden de Lei- J? sen namelijk op te ge- °%endien kon Jumpers nJnen waarom het een de promotiedivisie Weliswaar bleef de e; ling bij de thuisploeg, 1 Leiderdorp onder de- tandigheden nog zo de buurt bleef geeft te )eS Het gejuich van de 6 na het laatste fluitsig- deB dan ook ietwat mis let 'y IV Leiderdorp: Sluys 16, Tr Voort 12, Van.Meurs 2.1 'n«laag tegen Den Helder 1 lor DVZ/Grasshoppers Bll staartje gekregen. De Mphte en bewegende scr- I (de knie van) Esther van den Bosch hebben hun ef fect namelijk niet gemist. De dag na de wedstrijd was de knie dik. Van den Bosch zal zich moeten laten opereren aan de kruisband en is derhalve de rest van het jaar uit de roulatie. De wedstrijd tegen Orca's kon de Katwijksen weinig boeien. Even schrok de ploeg van een vroege 4-10 achterstand, maar zeven minuten later was het 27- 10 en was de wedstrijd in feite gespeeld. Via 45-25 bij rust mis te Grasshoppers het de honderd punten: eindstand 98-47. Scores DVZ/Grasshoppers: Weeda 23, Allers 18, Nieuwen- huys 16, Driessen 15, Van Duyn 12, Hoogkamer 12. De vele nipte nederlagen begin nen bij DVZ/Grasshoppers 2 inmiddels hun tol te eisen. Het geloof in winst in een spannen de wedstrijd wordt steeds min der en tegen HSV was het dit weekeinde al niet veel anders. De ruststand (28-29) geeft al aan dat er zaterdag meer in had gezten dan de uiteindelijke 55- 62 nederlaag. Scores DVZ/Grasshoppers 2: Hartlief 12, De Best 11 Frans Kales heeft in zijn eerste wedstrijd als coach van Ton van Bemmelen/Leiden voor succes gezorgd. Bij Celeritas/Donar 2 in Groningen toonden de Leide- naars aan op een hoger niveau te kunnen spelen dan ze bij voorbeeld vorige week tegen Veth Unlimited lieten zien. In de eerste minuten van de wed strijd liep de thuisploeg nog weg, maar via 29-29 was de voorsprong bij rust (35-37) voor Leiden. Opvallend was dat enkele spelers die dit seizoen nog niet veel hadden laten zien zich schotvaardig toonden. Met na me Carsten Hof (13 punten en 11 rebounds) meldde zich voor een grotere rol in de rest van het seizoen. Scores Ton van Bemmelen/Lei den: Hofstede 14, Groot 14, Hof 13, De Ruyter 11. De mannen van MSV hebben na drie opeenvolgende nerlagen eindelijk weer eens het zoet van de overwinning mogen smaken. In een rare wedstrijd toonden de Noordwijkers zich uiteinde lijk de gelukkigsten bij DAS in DelfL En dat terwijl net na rust (30-26) dé Delftenaren met 39- 26 een beslissend gat leken te hebben geslagen. Met de ge broeders Koek en Bart Driessen tegelijktijdig in het veld buitte MSV vervolgens echter goed het lengteoverwicht uit. Puntje voor puntje sloop de ploeg terug. Het slot was voor MSV. Met 52-57 sloot de ploeg van speler/coach Rick Driessen een winstloze pe riode af. Scores MSV: B.Driessen 26, J.Koek 9. BV Lisse een Juventus maakten er in hun duel een gezellig potje hakbasketbal van. De bezoekers uit Schiedam toonden zich zo wel letterlijk als figuurlijk de sterkere ploeg. Onder de basket konden de Lissenaren hun te genstanders niet afstoppen. De schade bleef uiteindelijk be perkt tot 85-97. Scores BV Lisse: Koot 15, Bader 15, Balm 13. De meisjes junioren van BV Lei derdorp pakten tegen Akrides in IJmuiden een zwaarbevoch ten overwinning. Na een 0-11 voorsprong lieten de Leider- dorpsen de thuisploeg nog te rugkomen in de wedstrijd, maar Birthe van der Voort redde door twee benutte vrije worpen vlak voor tijd de winst: eindstand 47- 50. Scores BV Leiderdorp: B.van der Voort 23, R.van der Voort 13. Arnoud Lambooy (rechts) van Sporting Trigon in duel met een speler van HKV/Ons Eibernest. FOTO •HOLVAST/MARKLAMERS Marloes Driessen (14) had geen moeite om met Grasshoppers van Orca's te winnen. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23