Ajax is niet meer te raken 'Dat was wel effe schrikken' Sport Panathinaikos en Dortmund geplaatst JNDERDAC 23 NOVEMBER 1995 Veer voetballer vermoord in Medellin Briljante Amsterdammers winnen van Real Madrid ondanks het arbitrale trio ludige triathlon in het Mexicaanse Monterrey. De Haagse ul- atleet heeft 2654 van de 2700 kilometer fietsen afgelegd. Hij as op dat moment 172 uur, ruim zeven dagen, onderweg. Aan kop gaat de Tsjech Jaroslav Pavelka. Hij had reeds 28 van 12,925 kilometer gelopen. Er zijn nog acht deelnemers in de ra- Michael Roberts is laatste. De Amerikaan heeft 1250 kilome- r op de fiets afgelegd. De 15-voudige triathlon bestaat uit 57 ki- meter zwemmen, 2700 kilometer fietsen en 632,925 kilometer pen. De start was op 15 november, de winnaar wordt op 9 de- imber aan de streep verwacht. 'ubanen boos over annuleren record jVANADe hoogste baas van het Cubaanse olympische comité anuel Gonzalez Guerra is boos op de Italiaanse atletiekbond 1DAL). De FIDAL verklaarde dinsdag het wereldrecord ver dingen van de Cubaan Ivan Pedroso ongeldig. De Cubaan be- ijpt niet waarom de kwestie niet binnen een paar dagen na de >rong is behandeld. Cubaanse officials zullen zich beraden hoe reageren op de beslissing van de Italiaanse bond. Pedroso >rong op 29 juli in Sestriere 8,96 meter. Het record stond vanaf et begin ter discussie omdat op video-beelden duidelijk zicht- aar was dat een persoon voor de windmeter stond. )opingbesluit VS wekt opschudding )lorado springs De Internationale Atletiek Federatie LAAF gaat pELUNRuim een jaar na de moord op Andres Escobar is er in »t Colombiaanse Medellin opnieuw een profvoetballer dood schoten. De 23-jarige Albeiro Pico Hernandez van Envigado yam gisterochtend, op weg naar de training, om het leven toen ibekenden zeven kogels op hem afvuurden. In Medellin ster- n per dag gemiddeld dertien mensen door moord. Dat is het jogste gemiddelde in Colombia. Escobar kwam in juli 1994 om !t leven nadat hij kort voordien tijdens het WK in de Verenigde aten in eigen doel had geschoten. De politie in Medellin tast rer de aanleiding van de moord nog in het duister. /lartin Feijen op tweede plaats pNTERREYMartin Feijen fietst op de tweede plaats in de 15- strijd aan met het Amerikaanse Olympisch Comité USOC. In- it van het gevecht zijn de onaangekondigde dopingcontroles oor de Olympische Spelen. De IAAF stuurt eigen controleurs m urinemonsters op te halen in de Verenigde Staten. Zij zal vertreders een startverbod in Atlanta opleggen. Het USOC heeft nlangs verklaard te krap bij kas te zitten voor verrassingscon- oles, zoals die wel in landen als Duitsland, Italië en ook Neder- nd zijn voorzien. Dit wordt gezien als een uitnodiging voor merikaanse atleten zich te drogeren. Wapello ziet bij Milan einde naderen ilaan Fabio Capello ziet zijn einde bij AC Milan na vijf tropen- iren naderen. De trainer van de Italiaanse topclub kan een ieuw contract voor twee jaar tekenen, maar voelt diep in zijn art weinig voor een verlengd verblijf. Capello is van mening dat e clubleiding hem dit seizoen niet onvoorwaardelijk heeft ge leund. De trainer, die in 1991 bij de Italiaanse topclub begon, af toe dat hij na de imponerende* Europese finale tegen Bar- ilona (4-0, mei 1994) had moeten vertrekken. „Dat was een ïagisch moment. Op dat moment hadden we de top bereikt, -loger kon niet." ORT OP TV Terwijl Luis Enrique van Real Madrid uitgeteld op de grond zit vieren Patrick Kluivert (midden), Kiki Musampa (links), Jari Litmanen (10) en Mare Overmars (rechts) na de 2-0 een Ajax- feestje. foto rtr desmond boylan madrid «ype minkema KDAAG -17.15 Did 2 Sport Heute 10-18.30 Supersport Futbol Americas. 23.00-23.30 NBC Autosport: c Ie formi •ril. ui. 10-18.30 EURO Off tt e Herh. 10-18.50 Supersport Powerweek: NHL ijs- leymagazine. 30-19.00 EURO Eurosportnieuws. 43-18.51 Ned 2 Sportjournaal. 45-19.10 RTL Sport. 50-19.15 Supersport Speedweek: motor- ind). 15-19.45 Supersport World of rugby. 30-20.00 BRT 1 Sport 45-21.45 Supersport Basketball: Laneche :-America Today. live. 45-00.00 Supersport IJshockey: Philadel- Flyers-Los Angeles Kings. 00-00.00 EURO Voetbal. UEFA-cup: 3e 16-22.34 Ned 3 Sportjournaal. 30-23.30 RTL 4 Barend en Van Dorp: met Terpstra, Mirjam Schroeder (manager bi| JC), een reportage uit Brazilië over Gre- tegenstander van Ajax in het duel om de eldbeker, de kortste nacht uit het leven van :hael Reiziger en het Karremansgevoel. 23.30-00.00 NBC Tennislegends 23.30-00.00 RTL 4 Sport. 23.54-00.54 Ned 2 Studio Sport: tennis. WK dubbelspel in Eindhoven. 00.00-01.00 EURO Golf. US Senior PGA Tour: Vantage kampioenschap. 01.00-01.30 EURO Eurosportnieuws. MORGEN 08.10-08.15 Ned 3 Sportjournaal. 08.30-10.00 EURO Kunstrijden op de 10.00-10.30 EURO Tennis. 10.30-11.00 EURO Eurofun. 11.00-12.00 EURO Triathlon WK, herhaling 12.00-14.00 EURO Gewichtheffen WK. live. 12.30-12.45 Ned 3 Sportiournaal. 13.30-14.30 RTL 4 Barend en Van Dorp. 14.00-15.00 EURO Voetbal: UEFA-cup, her ha ling. 15.00-17.30 EURO Kunstrijden op de schaats: Nations Cup, live. 15.10-16.55 BBC 2 Sport on Friday, hockey voor vrouwen (kwalificatiewedstrijden voor de Olympische Spelen) en WK Triathlon in Mexi- 16.20-16.30 Did 3 Sport im Westen. Eind augustus zat Louis van Gaal op een bankje van vliegveld Barajas weer eens te mopperen. Ajax had een dag eerder in Madrid met 1-0 verloren van Real. De ploeg had dik en dik moeten winnen. Maar die scheidsrech ter.... liep zoals het in trainingskam pen moet gaan. Scholten en Frank de Boer haakten plotse ling af, in allerijl moest er een twintigste speler worden op gehaald. In die situaties is Louis van Gaal op z'n best. Zelfs de spelers hadden de opstelling al klaar: Litmanen 'op vier', Klui vert achter Kanu. Maar ook voor zijn eigen volgelingen is de technisch directeur vaak niet te volgen. Davids op de plaats van Frank de Boer en Musampa als linkshalf? Je moet er maar op komen, je moet maar durven. Edgar Davids speelde op die plaats misschien wel beter dan op zijn vertrouwde stekkie, Kiki Musampa was met zijn zeven tien gewoon een van de elf Europacup-winnaars. De acht tienjarige speelde international Luis Henrique, de beste Ma- drileen en begeerd door Bar celona, uit de wedstrijd. Louis van Gaal en de scheids rechters, een relatie die lang ge leden stuk liep en waarschijnlijk nooit meer goed zal komen. Hij kan zich verschrikkelijk opwin den over fouten die mensen nu gpd-verslaggever Eind november, gisteravond laat, zat de technisch directeur op een bankje van vliegveld Ba rajas. Maar dit keer was het an ders. Gisteravond was Ajax niet te raken, zelfs niet door de meest opzichtige arbitrale blun ders. Ze werden achteloos afge daan door weergaloos voetbal en twee doelpunten (0-2). Het was een demonstratie geweest die Europees grote indruk maakte. Daarom was zelfs Van Gaal niet boos. Voor deze ene keer. Op die zomerse dag in augus tus, in een vriendschappelijk duel, liet Ajax zich provoceren, uit het ritme halen, meeslepen door 'vergissingen' van de scheidsrechter en de frustratie van de gemiste kansen. De Europacup 1-winnaar was op volle sterkte, toen. In de 'echte' wedstrijd, om de hegemonie in groep D van de Champions League, werd Ajax drie dagen lang door het onheil tegen de hielen getrapt. Niets eenmaal maken. Van Wegereef, aan wie de technisch directeur zich 'zo ontzettend had geër gerd', tot de fameuze karatetrap bij de Europacup-finale in We nen. Louis van Gaal heeft heel vaak gelijk. Al gaat de kracht van de boodschap vaak ten on der in de orkaan van lawaai, die de Ajax-baas te vaak produ ceert. Gisteravond had Van Gaal weer gelijk. Ontzèttend gelijk. Hij kreeg het achteraf, toen het er natuurlijk niet meer toe deed. Net als de opzichtige goedma- kertjes. Die maakten niets goed. Dat deed Ajax zelf wel. Mensen maken fouten, maar leren daar gelukkig weer van. Sommigen, tenminste. Het was het afgelopen weekeinde in de Duitse Bundesliga, de topper Bayem München - Werder Bremen. Een prachtig doelpunt van Jürgen Klinsmann werd af gefloten. De Duitse televisie bleef de blunder herhalen, keer op keer. De arbiter, genadeloos aangepakt, heette Hellmut Krug. Vier dagen later stond diezelfde naam - en die van zijn assistenten - op het wedstrijd formulier. En weer kenden de tv-camera's geen genade. Het was in de negende mi nuut. Kluivert en Chendo lagen op de rand van het strafschop gebied op de grond, de bal rolde verder. De Ajacied was wonder baarlijk snel weer op de been en met een lobje profte de bal in het doel. Vlag omhoog, fluitje, hand omhoog. Buitenspel, vond Hellmut Krug, de Duitser. Bui tenspel? Litmanen liep slechts achter de bal aan. Het was ook in de dertiende minuut. Litmanen krulde de bal uit de vrije trap in het kruis, veel te ver voor de kleine doelman Buyo. De bal stuiterde op de grond en weer terug het veld in. Maar het was afschuwelijk dui delijk: diezelfde bal was min stens twintig centimeter over de lijn geweest. Het zijn fouten, blunders, die niet gemaakt mogen worden. Op die vriendschappelijke zo merdag werd er op het vliegveld van Barajas al electronische mogelijkheden aanbevolen. Min of meer geëist zelfs. Die discussie zal ook na Krugs capriolen wel weer oplaaien. Eigenlijk was alles net als op die laatste dag van augustus. De topper in groep D trok als een deja vu voorbij aan de dikke ze ventigduizend in het Ma- drileense stadion. Want ook al die kansen van Ajax werden op nieuw beleefd. In de 'strijd' om de Trofeo Santiago Bernabeu stond Patrick Kluivert in de eer ste helft vier keer alleen voor Buyo. Hij miste, knalde op de lat, raakte de doelman. Net als gisteravond. Kluivert (3e mi nuut) alleen voor Buyo, Sanchis krijgt er een voet tussen, Klui vert (11e) een dreun op de lat, Kluivert (22e) op het been van Buyo, en Overmars (22e) op de lat. De tweede helft was nieuw en verrassend in de beleving. Net als Davids en Musampa. Het was geen toeval dat juist de klei ne gifkikker Davids aan de basis stond van de eerste goal. De pass op Finidi, de grote trek naar binnen, het steekpassje op Litmanen en de treffer waren het mooie gevolg. Een kwartier voor het einde maakte Ajax de demonstratie af. Kluivert, Over mars, voorzet, teentje Kluivert (0-2). Real Madrid is waarschijnlijk de armste club van Europa. Ajax waarschijnlijk de rijkste. Finan cieel en sportief. Dat zijn ver houdingen die de Amsterdam mers graag zien. De kampioen van Europa stelde gisteravond zijn nieuwe kandidatuur. On danks de scheidsrechters. Iteal Mudrid: Huyo; Chendo (74. Mi chcl), Alkorta. Sanchis en Quique; Luis Enrique (74. Milla), Redondn, l-uudrup en Amavisca; Zamorano en Haul. Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Davids en Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen en Musampa (88. Heuser); Finidi, Kluivert en Overmars. [NVB wil een franje-stadion' igen Ierland Het gaat weer heel goed met Kiki Musampa KNVB heeft advertenties et couponnetjes laten plaat- n in landelijke dagbladen die ndaag verschijnen. Suppor- s kunnen door inzending in nmerking komen voor kaart- s voor de beslissingswedstrijd ederland-Ierland, die op 13 icember gespeeld wordt. De KNVB hoopt 17.000 kaart te krijgen voor de wedstrijd het Anfield Road-stadion in verpool, dat plaats biedt aan .000 toeschouwers. „We wil- n een Oranje stadion", aldus ?n woordvoerder van de NVB. De wedstrijd is beslis- nd voor deelneming aan het uropees Kampioenschap vol- )nd jaar in Engeland. De actie met de coupons is 'erigens geen gevolg van de schuldiging van machtsmis- uik rond de kaartverkoop. De »JVB was door het ministerie in economische zaken gesom- eerd om voor vanmiddag op- ildering te geven rond de con- icten die gesloten zijn met AD (busvervoer) en Roever 'liegreizen). Beide reisbureaus ieden de toegangskaarten uit- uitend aan met een reis. Eco- omische Zaken vermoedt dat KNVB door de contracten iet Roever en OAD handelt in rijd is met de Wet economi se mededinging. De KNVB streeft naar een si- latie, waarin kaarten voor 'edstrijden eerst worden aan boden aan fans met een 'ranje-supportprsclubkaart, ervolgens komen fans met een iwone Oranje Clubcard in inmerking en daarna pas an- eren. De verwachting is echter at ook mensen zonder pas lartjes kunnen aanschaffen >or Oranje tegen Ierland. madrid gpd Hoe het met hem ging? Ach, 't ging wel. Kizito 'Kiki' Musampa (18) voelde zich eigenlijk een beetje mislukt op weg naar Zü- rich. De aanvaller, geboren Zaï rees, moest op bevel van Louis van Gaal verdedigen leren en dat vond-ie maar niks. Het ex periment leek ook te mislukken. Gisteravond vond hij in de grote mannenwedstrijd tussen Real Madrid en Ajax (0-2) zijn plaats in de internationale voetbalwe reld. Als middenvelder. En in derdaad, het gaat ineens héél goed met Kiki Musampa. De talenten komen bij Ajax nog steeds uit de hoge hoed. Net op het moment dat de breedte van de selectie een punt op de agenda zou worden, kwam Louis van Gaal 'gewoon' weer met een 'oplossing'. Kiki Musampa, het hele jaar al de zeventiende man, als linker middenvelder. Alsof het de ge woonste zaak van de wereld was. Dat was het gisteravond ook, in het sleutelduel tegen Re- al Madrid. Terwijl diezelfde Musampa in de eerste wedstrijd tegen Real Madrid (1-0) alleen bij gebrek aan beter en met de grootste te genzin bij de selectie was ge haald. Hij viel in, voor Kanü. Zo gaat dat, dat is allemaal moge lijk, in de wondere wereld van de kampioen van Europa. Het ging gisterochtend in het trainingskamp ook weer typisch op z'n 'Van Gaals'. Dus zegt, aan de ontbijttafel, de technisch directeur op een onlogisch mo ment tegen zijn speler: „Harte lijk gefeliciteerd." Natuurlijk kijkt de voetballer verbaasd op en reageert: „Gefeliciteerd? Maar wie is er dan jarig? Ik Ajax-debutant Kiki Musampa in duel met Real-doelman Francisco Buyo. niet." Het is hèt moment om de verrassing compleet te maken. „Gefeliciteerd met je basis plaats. Je speelt vanavond." Het gewenste effect van de geestelijke overval is bereikt, want de mededeling slaat in als een bom. „Dat was wel effe schrikken", zou hij later zeggen. Musampa wordt angstig. „Ik dacht, dat grote stadion, al die mensen." En waar moest hij spelen? Rechts op het midden veld, zei Van Gaal. Musampa: „Ik dacht, dan speel ik tegen Luis Enrique, dat is toch die in- foto rtr desmond boylan ternational?" Maar nog aan de ontbijttafel ontfermden de 'grote mannen' z'ich over hem. Een staaltje 'teambuilding' zoals Van Gaal dat graag ziet. Want Musampa hoefde zich nergens druk om te maken. 'We slepen je er wel doorheen', hadden ze gezegd. Een holle belofte, een cliché, maar 't hielp. In datzelfde grote stadion, voor al die tienduizen den zingende, gillende fans, raakte hij zijn angst kwijt. Tij dens de warming-up. En toen de grote wedstrijd eenmaal was begonnen, was Kiki Musampa zelf een grote voetballer gewor den. „Er was een last van me af gevallen. En ja, ik heb gewoon lekker gespeeld." Kiki Musampa lacht weer. Net als vroeger, toen hij als zevenja rig joch uit Zaire naar Europa was gekomen. Naar Leuven, België in eerste instantie. Later naar Ede, en naar de voetbal club Blauw Geel. Een jongens boek vol avonturen. Maar er gens midden in het verhaal stokte het. De carrière bij Ajax stond stil. Musampa lacht weer. Dat is een heel ander gezicht. Want ei genlijk zag hij het nauwelijks nog zitten bij Ajax. Hij had moeite met de enorme over gang naar de 'grote mannen'. „Ik heb een hele tijd met mezelf in de knoei gezeten", gaf hij af gelopen nacht op de weg terug naar Amsterdam toe. Hij kon ook zijn plek bij Ajax niet vin den. Hij speelde in anderhalf jaar echt óveral: linkerspits, centrumspits, échter de spits, op het middenveld, linksback. Een sportief thuis vond hij niet op het veld. Zeker niet nadat Van Gaal hem had 'verzocht' om het ook eens als linksback te proberen. Dat was wel het laatste wat hij wilde. Het pro beersel werd ook niet bepaald een doorslaand succes. Lang zaam kwam hij dit seizoen uit de ellende. „Met hulp", wil hij benadrukken, „van Van der Lem." Het heeft geholpen. Musam pa is aangekomen. Toch? „Op welke plaats? Aanvaller, mid denvelder, linksback? Ik weet het niet." Voetballers bij Ajax zijn multi functioneel. Die moeten overal en altijd de sterren van de Eu ropese hemel spelen. den haag anp Alenistjev (28e minuut), Niki- forov (47) en Mamedov (54) de doelpunten tegen de Engelse landskampioen, die tot nu een schamel puntje op zijn conto heeft staan. De frustraties zaten diep bij de Engelsen, die afgelopen za terdag in de Premier League Nottingham Forest van Bryan Roy nog met 7-0 de oren was ten. Vier minuten na de derde treffer gingen Graeme Le Saux en David Batty op het speelveld met elkaar op de vuist in het Luzhniki-stadion. Le Saux haal de na een hevige woordenwis seling uit en raakte zijn ploeg- makker vol op het strotten hoofd. Trainer Harford zag de boks- partij met verbaasde ogen en zei na afloop dat hij gepaste strafmaatregelen treft. „Het leek me duidelijk", zei de Brit, die I.e Saux direct wisselde voor Hol mes. Of de onderlinge vechtpar tij en de forse nederlaag nog niet erg genoeg waren, werd Henry in de slotfase van het du el van het veld gestuurd. I.egia Warschau kreeg in Noorwegen in dezelfde poule een forse nederlaag te verwer ken tegen Rosenborg. In Trond- heim scoorde de thuisclub vier en naderde de Polen tot op één punt, zeven tegen zes. Rosen borg speelt de laatste wedstrijd in Engeland tegen Blakcburn Rovers, Legia tegen Spartak Moskou. Dank zij het gelijkspel in de wedstrijd F(Porto-Nantes (2-2) in Groep A. garandeerde Panathinaikos zich een plek bij de laatste acht. Zelf wonnen de Grieken van Aalborg met 2-0. Of ze ook groepswinnaar worden hebben ze zelf in de hand in het laatste duel met Nantes in Frankrijk. Spartak Moskou en Juventus hadden zich vóór gisteren al verzekerd van een plaats in de kwartfinales. Borussia Dort mund en Panathinaikos bereik ten gisteren ook de laatste acht. In Groep A strijden FC Nantes en Porto om de tweede plaats en kwalificatie. In Groep B Legia Warschau en Rosenborg Trond- heim en in de groep van Ajax heeft Ferencvaros theoretisch nog een kans, maar heeft Real Madrid de beste vooruitzichten. Juventus leed zijn eerste ne derlaag, maar het verlies van 1 - 2 tegen Borussia Dortmund had geen enkele consequentie voor de Italiaanse landskampioen. Want de eerste plaats in Groep C was al voor het duel met de Duitsers zeker. De winst van de Duitse titel houder mag een verrassing worden genoemd. „Juve" leek in zijn groep evenals Ajax on genaakbaar, maar in het Delle Alpi-stadion slaagden de Duit sers in hun opzet. Voor 35.000 toeschouwers zorgde Zore in de eerste helft voor 0-1, Rieken bouwde de marge een half uur later uit naar twee treffers. In valler Del Piero scoorde in de laatste minuut tegen. Borussia Dortmund dankte de triomf voor het grootste deel aan doel man Klos die tal van reddingen verrichtte. Glasgow Rangers en Steaua Boekarest scoorden in de Schotse hoofdstad elk één keer: Gascoigne en Ilie. Spartak Moskou bleef in Groep B ook in zijn vijfde wed strijd zonder puntverlies. In ei gen stadion gaven de Moskovie- ten Blackburn Rovers geen schijn van kans: 3-0. Voor 25.000 toeschouwers maakten Ajax ontmoet Duitse kampioen madrid gpd Ajax zag gisteravond nóg een wens in vervulling gaan. De meeste Amsterdammers zagen Borussia Dortmund wel zitten als tegenstander in de kwartfi nales. Begin maart mag de win naar van groep D inderdaad naar Dortmund. Door de over winning van Ajax in Madrid en de zege van de Borussen in Tu rijn tegen groepswinnaar Juven tus (1-2), is Ajax zeker van de eerste plaats in groep D en ein digt Borussia op de tweede plaats in groep C. Ajax speelt eerst in Dortmund. In hel Amsterdamse kamp werd al ver voor gisteravond, voor de vroegtijdige ontknoping in de groepen C en D, gespecu leerd over de tegenstander. De meerderheid, inclusief de tech nische staf. 'koos' voor de Duit sers. een enkele speler. Frank de Boer. voor Juventus. „Omdat het Italiaanse voetbal statischer is. Duitsers denderen zo maar over het middenveld heen. Vol gens mij is dat veel moeilijker." Volgens Louis van Gaal is de Duitse defensie juist statischer. Van Gaal: Ajax niet onverslaanbaar madrid gpd Ajax wint drie keer van AC Milan, vijfvoudig winnaar van de Europacup I, in één seizoen. Ajax verslaat Real Madrid, zes Europacups I, twee keer in een paar maanden. De Amster dammers zijn zo langzamer hand onverslaanbaar? ,,Neé', zei Louis van Gaal gisteravond na de indrukwekkende 0-2 te gen de meest succesvolle club van Europa. „Ajax is te ver slaan. Alleen ons systeem, dót is moeilijk te kloppen." liet is moeilijk de successen van Ajax weg te praten, vond de technisch directeur. Van Gaal relativeerde wel een beetje. Want Real Madrid was hem 'tegengevallen'. Statistisch gezien had Ajax deze cruciale wedstrijd volgens de trainer ook moeten verlie zen. „Twee afgekeurde goals, twee keer op de lat, normaal verlies je zo'n wedstrijd." Ajax had Real Madrid dit keer wat meer ruimte gegeven. Wat meer beibezit ook. Dat hlcek uit de cijfers; in de eerste helft waren de heide kampioe nen even lang aan de bal. Voor Ajax zijn dat vreemde cijfers. „Dat was om zelf wat meer ruimte te krijgen voor tegen aanvallen." Ook dat plan kwam uit. Over scheidsrechter Krtig wilde hij eigenlijk geen woor den vuil maken, maar deed hel toch. „Niet alleen in de Neder landse competitie, maar ook hiér worden wc benadeeld. Aan die goals van ons zat niet eens een luchtje, dat waren ge woon glaszuivere treffers. Die man met die dikke pens (grensrechter Engler) vlugt bij die eerste goal van Kluivert omdat Litmanen buitenspel stond. Ongelooflijk. Als je zo'n wedstrijd daardoor verliest, Is het een schande. Nu verwer ken we die klappen en dat is heel knap." CHAMPIONS LEAGUE Groep A: Porto (Por) Nantes (Fra) 2-2 (1-2) i Pedro-, 0-1. 11 Drulovic 11, 34 l'edros 12. 56 Carlos 2-2. Scheidsrechter: Uilenberg (Ned) Toeschouwers: 25.000, Panathinaikos (Grl) - Aalborg (Den) 2-0 (2-0) 1. Alexoudis 10, 38 Georgiadis 2-0 Scheid» rechter: KrondHT»)). Toeschouwers 33.000. Panathinaikos 5 3 1 1 10 (7-3) Nante» 5 2 2 1 8 (8 6) Porto 5 13 1 6 (4 3) Aalborg 5 1 0 4 3 (3-10) Laatste speeldag: Nantes Panathinaikos, Aal Groep B: Spartak Moskou (Rus) - Blackburn Rovers (Eng) 3-0(10). 28. Alen.tstev 1 0, 49 Nik. torov 2-0, 55. Mamedov 3-0 Scheidvechter f'airetto (Ha) Toeschouwers 25 000 Spartak Moskou geplaatst voor kwartfinale» Blackburn Rovers uitgov.hakeld Rosenborg (Noo) Legia Warschau (Pol) 4-0 (2-0) I Strand 1 0, 45 Brattbakk 2 0, 64. Jakobsen 3-0, 89. Heggem 4-0 Scheldvech- l.-r II11f 11r g IJ111to.-v Ik, uw-r. IMKHl Spartak Moskou 5 5 0 0 15 (14 4) Legia Warschau 5 2 1 2 7 (5 7) Rosenborg 5 2 0 3 6 (10-12) Blackburn R 6 0 14 1 (1 7) Laatste speeldag: Legia Warschau Spartak Moskou. Blackburn Rovers - Rosenborg GroepC: Juventus (Ita) - Borussia Dortmund (Dul) 1-2 (0-1). 29 Zore 0-1, 65 Rieken 0 2, 90. Del Piero, Scheidsrechter: Frisk (Zwn) Toeschou wers: 40.000 Gele kaarten: Carrera (Juven tus), Rieken, Kohier, Reuter (Bor. Dortmund) Glasgow Rangers (Scho) Steaua Boekarest (Roe) 1-1 (1-0) 32 Gascoigne 1 0, 56 Ilie 1 1 Scheidvechter. Levmkov (Rus) Toeschou wers 35 000. Juventus 6 4 0 1 12 (15-4) Bor Dortmund 5 2 2 1 8 (6-6) Steaua B 5 1 2 2 5 (2-5) Glasgow R. 5 0 2 3 2 (4 12) Laatste speeldag: Borussia Dortmund - Glas gow Rangers, Steaua Boekarest Juventus. Real Madrid (Spa) - Ajai (Ned) 0-2 (0-0) 63 Litmanen 0 1, 76 Kluivert 0-2 Sche.dvech- ter Krug (Dui) Toeschouwers 72 000 Gele kaart Alkorta, Chendo (Real Madrid), Kluivert, Blind (A|ax). Ferencvaros (Hon) - Grasshoppers (Zwl) 3-3 (2- 1). 20. Albert 1 -0, 22. Sub.at 1-1, 24. Lis/te-, 2-1, 48 Comisetti 2-2, 64. Ibrahim 2-3, 86 Nyilas 3-3 (strafschop) Scheidsrechter Niei sen (Den). Toeschouwers 18.000. A|a/ 6 4 1 0 13 (11-1) Real Madrid 5 2 1 2 7 (9 5) Ferencvaros 5 1 2 2 5 (9 15) Grasshoppers 5 0 2 3 2 (3-11) Laatste speeldag A|a« Ferencvaros. Grasshoppers - Real Madrid Gcplaaf.i voor kwartfinales Panathinmko-,, Spartak Moskou, Juventus, Boruv.ia Dort

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23