Dat wekt alleen maar afgunst op. Airconditioning standaard? 12 Orgel met Franse tong inslag voor Katwijkse Oude Kerk Randstad Bouwvakker op slag dood na ongeval bij U-tunnel KNVB zet minister Wijers voor blok kabel zalm mootjes filets 50 DONDERDAG 23 NOVEMBER 1995 Afgebeeld Nissan Almera Airco 54n. 1.6 CX. Xissan Alm era Airco 5-dn. LEASEPRIJS PER MAANO V A. EUROPA'S GROOTSTE COLLECTIE GESCHENK- EN DECORATIEARTIKELEN 5.000 verschillende artikelen, miljoenen stuks voorradig. Meer dan 500 soorten bronzen tafels en beelden tot 3 1/2 m hoog, gigantisch assortiment Tiffany lam pen, meer dan 500 soorten porseleinen beelden, vazen en bloempotten, w.o. Imari, Satsuma en Kan ton, honderden kunststof beelden tot 2 1/2 m hoog, w.o. engelen, Chaplin, Monroe, Laurel Hardy, obers, enz. Groot assortiment pors. poppen tot 86 cm, poppe- wagens en -meubelen, poppenhuismeubelen, sleeën, karakterpoppen, clowns. houten pubborden glas-schilderijen schilder ijen Perzische en Chinese tapijten klassieke Engelse en Franse meubelen spiegels Chinese meubelen en kamerschermen Nepal wandkleden houtsnijwerk, paarden, Boeddha's gietijzeren deurstops en vazen muziek- en juwelendoosjes theepotten mondgeblazen glazen vazen kristal len wijnsets, karaffen, bonbonnières, enz. enz. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 10-18 uur t/m dec. '95 ook op zaterdag geopend van 10-17 uur. Groothandel: Deko Trends, Schipholweg 937, Boesingheliede (tussen Badhoevedorp en Zwanenburg), tel. 023-5551677. FITPLAN PREVENTIE CENTRUM KATWIJK Op wocndag 29 november start de tweede cursus g» Skifit dé manier om uw skivakantie goed voorbereid te beginnen I Tijdens deze 8 weken durende cursus leert u veilig en verantwoord aan de specifieke skiconditie te werken onder leiding van Jeroen Boogmans. fysiotherapeut Veilig en verantwoord door de medewerking van de Fitplan arts en het individuele tranings- programma Groepsgrootte max.l8 personen Méér dan alleen ski- gymnastiek Zowel de conditie als het algemene spier- uithoudingsvermogen wordt getraind gordelspanners vóór, veiligheidsbalken in de portieren en multi-link achterwielophanging voor fantastische wegvastheid en rijcomfort. Inclusief 3 jaar of100.000 km algemene garantie. Wat verder jaloerse blikken oproept: de jonge, representatieve styling en zóveel binnenruimte. Logisch, want met de Nissan Almera Airco kunt u uw normen voor deze klasse moeiteloos naar boven bijstellen. Kom bij ons langs om te kijken, voelen en rijden. Als u uzelf niets te kort wilt doen. Nissan je blijft erin rijden. De nieuwe Nissan Almera Airco. De auto die anderen je vast niet gunnen. Almera i >.a. 28.995 Afgebeeld Nissan Almera Airco l-drs. 1.6 SIX Nissan Almera Airco l-dn. r a. 32.193 Importeur: Nissan Motor Nederland B. V, Vennestraat 13-15. 2161IX IJsse Telefoon 0252-130111. Consumentenadviesprijs inclusief BTW en BPM. exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. U least al een Almera va. f760.- per maand via Nissan lj-ase op basis van 4 jaar 20.000 km per jaar Ioperationele lease) exclusief BTW en inclusief all-risk verzekering, rechtsbijstand- en ongevallen-inzittendenverzekering, houderschapsbelasting, reparatie, onderhoud en vervangend vervoer. Wijzigingen voorbehouden. Alphen a/d Rijn, Autobedrijf Van Leijden B.V., Koperweg 1, tel. 0172-440366. Leiden, Auto Heemskerk B.V., Lammenschansweg 128, tel. 071-53108' Noordwijk, Abswoude B.V., Nieuwe Offemweg 2, tel. 071-3619246. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1tel. 071-331 2866. V erkeerscontrole Schiphol levert ruim 80 bonnen op schiphol anp Bij een verkeerscontrole op een van de toevoerwegen naar Schiphol zijn de afgelopen twee dagen 83 processen-verbaal op gemaakt. De Koninklijke Mare chaussee voerde de controle uit in samenwerking met enkele andere diensten. Er gingen to taal 348 voertuigen aan de kant. De marechaussee maakte de verbalen onder meer op voor overtreding van de rijtijdenwet, technische mankementen en overbelading. Een 32-jarige bouwvakker uit Marken is gistermiddag om het le ven gekomen tijdens renovatiewerkzaamheden bij de IJ-tunnel. De man viel van een hoogte van zeventien meter en was op slag dood. De toedracht van het ongeval is nog onduidelijk. Het slachtof fer was samen met een collega bezig met het uitladen van 65 ki lo zware gipsplaten die met behulp van een lift naar boven wa ren getakeld. Volgens een woordvoerder van de politie kan het slachtoffer zijn evenwicht hebben verloren door een rukwind, maar zekerheid daarover is er niet. Er zijn ook enkele gipsplaten naar beneden gevallen. Het mobiele crisisteam van de GG&GD verleende bijstand aan de ongeveer vijftien werknemers die zeer aangeslagen waren door het ongeval. Vijftien jaar voor moord bil benzinestation" De rechtbank in Amsterdc heeft gisteren een 34-jarige m veroordeeld tot vijftien jaar voor de moord op de Duitser Hoffman. De straf is gelijk a de eis. Volgens de rechtba heeft de dader het slachtof op uiterst koelbloedige wij doodgeschoten. Hoffman kwa in juni bij een benzinestation Amsterdam-Noord bij een aa slag om het leven. De KNVB zet minister Wijers (economisch zaken) voor het blok. De voetbalbond gaat pro beren zoveel mogelijk kaartjes voor de interland Nederland- Ierland, op 13 december in Li verpool, te verkopen aan fans die lid zijn van de supporters club Oranje. Alleen als er dan nog kaartjes over zijn, gaan die in de vrije verkoop. In dat geval zal er geen sprake zijn van geor ganiseerd vervoer, zoals de Oranje-supporters wel krijgen via OAD en Roever. De KNVB heeft deze beleids lijn uitgezet nadat de minister de bond van ongewenste kartel vorming betichtte. In een brief Een 39-jarige medewerkster van de vreemdelingendienst van het politiedistrict Waag Wiericke (omgeving Gouda) is geschorst. De vrouw zou gefraudeerd heb ben bij het opmaken van docu menten voor vreemdelingen, zoals paspoorten en verblijfspa- pieren. Dat heeft de politie Hol lands Midden gisteren meege deeld. stelde Wijers dat de KNVB een contract met OAD en Roever was aangegaan voor de verkoop van kaartjes voor de EK kwalifi catiewedstrijd, waarvoor bij een van beide bedrijven ook een reis moest worden geboekt. De KNVB rekent voor Neder- land-Ierland op 14.000 kaartjes. De 10.000 supporters met een clubkaart van Oranje krijgen het eerste recht op die plaatsbewij zen. Voor hen wordt ook het vervoer georganiseerd van deur tot deur. Door OAD of Roever. De KNVB zal ter begeleiding stewards inzetten. Blijven er uit eindelijk nog kaarten over, dan gaan die in de vrije verkoop. Hoe de koper dan naar Liver pool gaat, is zijn zaak. Medewerkster vreemdelingendienst politie Hollands Midden geschorst leiderdorp» Al eerder schorste de korps leiding een politieman van deze afdeling om dezelfde reden. De ze is inmiddels weer aan het werk, maar het onderzoek leid de tot schorsing van de tweede ambtenaar. De rijksrecherche gaat er vooralsnog vanuit dat niet meer mensen bij de zaak zijn betrokken, maar sluit dat niet uit. In belang van het on derzoek wil de politie op dit moment verder niets meedelen. Er staat er een in Parijs, in Stockholm, in New York, en ze bouwen er nu zelfs een in Tai wan. En na de Nieuwe Kerk be schikt ook de Oude Kerk aan de Katwijkse Boulevard vanaf vol gende week over een nieuw kerkorgel dat werd gemaakt door de fameuze orgelbouwers Van den Heuvel uit Dordrecht. Het 650 duizend gulden kos tende instrument zal vrijdag avond tijdens een speciale dienst in gebruik worden geno men. Nu nog zijn de bouwers uit Dordrecht druk bezig met het stemmen van het orgel, een karwei dat op zich al weken in beslag heeft genomen. Het or gel beschikt over 25 stemmen, afgesteld op het volume van het kerkgebouw. Maar liefst 1681 pijpen van tin, lood en hout moeten op stem worden ge bracht. Drie jaar lang, sinds de grote restauratie van de kerk, behielp de Oude Kerk zich met een noodorgel. B.G.T. Kalshoven, voorzitter van de orgelcommis sie: „Voor de restauratie van de muren van de kerk, waarbij veel stof zou vrijkomen, hebben we nog overwogen om het oude orgel te verpakken. Maar het oude instrument verkeerde in zo'n slechte staat, dat het was geweest of je rotte sinaasappe len in zilverpapier had ver pakt." De beslissing om een nieuw orgel te laten bouwen, was toen snel genomen. Kalshoven: „Na dat we opties als een (goedko per) elektrisch of een tweede hands orgel hadden verworpen, kwamen we op de firma Van den Heuvel uit die bekend staat om orgels met Franse inslag. Deze firma heeft een geheel nieuw orgel gebouwd, zoveel mogelijk met gebruikmaking van de houten omkasting van het oude orgel." Het prijskaartje lijkt tot nu toe niet al te grote problemen op te leveren voor de kerkge meente. Met giften, acties, de verkoop van cd's en speciale orgelcertificaten, is tot nu toe al 535.000 gulden bijeen gebracht. Kalshoven: „En wij vertrouwen erop dat de resterende ton nog eind dit jaar of begin volgend jaar binnen zal zijn." Het nieuwe orgel, dat be speeld zal worden door de vas te organisten van de Oude Kerk Van Duin en Elshout, wordt morgenavond ingewijd tijdens een dienst vanaf 19.30 uur, waarin ds. J. Beider en ds. W.H.B. ten Voorde zullen voor gaan. Zaterdag 25 november, van 14.00 tot 17.00 uur, is er een kijkmiddag met aanslui tend een zanguur. Daarbij zal ook het bejaardenkoor van Huize Salem optreden. Op vrijdag, 24 NOVEM BER 1995 om 10.00 uur, zal ondergetekende in het pand Marijkestraat 18A te LEIDEN, ten laste van J. de La Rie enkele meubi laire zaken en huishoude lijke apparatuur executo riaal verkopen. De verkoop wordt gehou den bij opbod en de toe wijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder opgeld. A. Buik Gerechtsdeurwaarder Kort Rapenburg 20 Leiden Executie verkoop Op 24 november 1995 om 11.00 uur vindt een openbare verkoop plaats voor rekening van De verkoop geschiedt in opdracht van de Belastingdienst Particulieren te Leiden, Stationsplein 7. Verse Verse JAUVNZ SCHUITEMAKER REDERIJSTRAAT 13B 071-4080060 ZEEVISGR00TH. B V KONMAR KATWIJK 071-4032560 Wl| ZORGEN ERVOOR DAT UW MERK VEELVAKER DE KRANT HAALT. De zaken zijn een half uur voor de verkoop te bezichtigen. De belastingdeurwaarder R. E. Kreugel tel. 071-5244411 (8.30- 10.00 uur) Belastingdienst De totaal nieuwe Nissan Almera Airco. Een benijdenswaardige auto, met airconditioning standaard vanaf de GX. 's Zomers altijd fris achter het stuur, 's winters nooit meer beslagen ramen. U heeft keus in overvloed: 3-, 4- en 5-deurs modellen in liefst vijf luxe/sportieve uitrustingsniveaus. U wordt verwend met soepele en krachtige 1.4 en 1.6 liter 16V benzinemotoren (87 pk/64 kW of 100 pk/73 kW) of een stille 2.0 liter diesel (75 pk/55 kW). Maar uw Almera heeft méér. Zoals stuurbekrachtiging, elektrisch bedienbare zijspiegels, anti-diefstal startblokkering op de benzineversies, pollenfilter, bestuurdersairbag, B.G.T. Kalshoven bij het nieuwe kerkorgel in de Katwijkse Oude Kerk: weest of je rotte sinaasappelen in zilverpapier had verpakt."

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 12