Gemini beloont speurwerk Brussee tegstgeest blijft In de eredivisie rote buit voor Leidse zwemploegen Poloërs AZC winnen in leeg bad Vivax dwingt koploper gelijkspel af Sport Moeizame zege houdt schakers LSG in race 2 lAANDAG 20 NOVEMBER 1995 25 de volleybalcompetitie 4 lijft het matige presteren J m de DAC-teams de aan- J acht trekken. Opvallende restaties kwamen van de B ïannenploegen van RW i Gemini/Kangeroes. Ge- te iini stal de show door oloploper WS '92 beentje te lachten. RW verdubbelde r. puntentotaal door Zovoc met 3-0 verslaan. IS ILLEYBAL IRIS HARTMAN/MEDEWERKER A nder coach Jan Straver, met in ie de spelersgroep niet meer ar ens te samen te werken, ver- or de mannenploeg van DAC et 3-0 van het als vierde ge- asseerde Morres/Hulst. In de rste en tweede set hadden de ihenaren winstkansen. Inte- n-coach Rudolf Haitsma: let probleem was alleen dat in de eindfase van beide sets ïze kansen verspeelden door- oti t we foutjes gingen maken." \C leverde de speldelen in o et respectievelijk 17-15 en 15- en liet vervolgens ook het rde bedrijf aan zijn tegen- 'sotnder. Na 3-5 werd het 15-8. eriedo Stolk, die onder Straver et aan de bak kwam, kreeg re- ïlijk veel speeltijd. Ook de ijdlust die DAC toonde was imerkelijk. In de voorgaande impetitieduels was die vaak ?R< r te zoeken. RVV miste in de confrontatie 6 et Zovoc Wilco Saab en Mar- Aernoudse. Daardoor speel- Martin Broere als buitenaan- ller. Om Broere enigszins te ïtlasten is besloten dat voort- n Piet van Rijn de coaching n de Rijnsburgers voor zijn kening neemt. In de belangrij- wedstrijd tegen Zovoc speel- g' n alle RW-ers goed. Om die ,tden werd er ook niet gewis- ld. De equipe uit Zoetermeer ;lp een handje door niet al te oeilijk te serveren. RW deed juist wel en won mede door n goede blokkering de partij. Het Waterbos verschenen tstanden van 15-9, 15-5 en 9 op de borden. Martin Broere: „Als team hebben we prima gefunctioneerd. Zovoc heeft niet de kans gekregen in de wedstrijd te komen." Bij Gemini/Kangeroes was ook al sprake van een goede teamprestalie. Koploper VVS '92 verzamelde in drie set§ slechts zeventien punten (15-6, 15-6 en 15-5) en staat dus weer met bei de benen op de grond. Uitblin ker bij Gemini was Marcel Boe ren. De van DAC overgekomen aanvaller ramde de bal uit alle standen op de vloer. Gemini- coach Casper Brussee had ple zier van zijn spionagereis naar een wedstrijd van WS. Brussee: „Toen ik ze zag spelen heb ik meteen gezegd dat we een goe de kans hadden om te winnen." De voorspelling van Brussee kwam uit doordat zijn ploeg geen moment verslapte. Slor digheden bleven achterwege, reden waarom de coach later trots kon reppen van de beste wedstrijd van het seizoen. De derde regioploeg in 3E, NOVO, kwam eveneens goed voor de dag. De Noordwijkers stonden nu een verdienstelijk duel met Rijnmond 3 echter met lege handen. Via tussen standen van 15-8, 11-15, 15-10 en 15-12 werd Rijnmond drie punten rijker. Alleen de start van NOVO was niet best. Pas bij een 10-0 score in de eerste reeks begonnen de Noordwijkers te volleyballen. In het tweede spel- deel verzamelden ze blokkerend diverse punten en werden ook veel ballen van de grond ge plukt. In de sets nummer drie en vier bleef NOVO lang in de buurt van zijn tegenstander, om op de beslissende momenten af te haken. Rijnmond speelde in deze fases met iets meer over leg. Het bleef rustig en bezon digde zich niet aan het maken van onnodige foutjes. Vrouwen Utrecht en Gemini/Kangeroes, respectievelijk de nummers twee en drie in 2C, maakten er in de Domstad een spannende wedstrijd van. Na een 2-0 voor sprong in sets (15-17, 10-15) verloor Gemini de match met 3- 2. Bij 7-10 in de derde reeks had het Voorschotense zestal de winst binnen handbereik. De steeds beter functionerende middenaanval van Utrecht gooide echter roet in het eten: 15-11, 15-4 en 15-8. Angstig ge worden door een serie foutieve services durfde Gemini niet meer risicovol te serveren. Het gevolg was dat de Utrechtse spelverdeelster optimaal kon variëren. In de rps-set werd het in een serveerbeurt 8-0. Gemini knokte nog wel terug, maar kwam de klap uiteraard niet meer te boven. Coach Martin Rutten: „We waren niet stabiel genoeg, al hebben we bij vlagen goed gespeeld." Een divisie lager kregen de vrouwen van DAC een pak slaag van Tonegido/Voorburg 2. In Alphen aan den Rijn had de thuisclub in geen enkele set winstkansen: 7-15, 5-15 en 4-15. Omdat Kitty Huisman nog steeds met een duimblessure kampt, was de spelverdeling af wisselend in handen van Anne- mieke de Kloet en invalster Esther van Luik. Het grote man co bij DAC was zoals gewoonlijk de pass. Ook qua inzet presteer de DAC niet denderend. Slechts even toonde het vechtlust. Dat gebeurde in de eerste set toen het van 4-10 ophaalde tot 7-12. Voor het overige liet DAC wei nig zien. De ploeg van trainer- /coach Amrika Anroedh maakte duidelijk niet voor niets op een degradatieplaats te staan. Bij Leython was er na een paar matige wedstrijden weer sprake van een opgaande lijn. In Leiderdorp verloor de ploeg niettemin met 2-3 van VTC Woerden 2. Woerden speelt een spelletje dat Leython niet ligt. De bezoeksters, gezegend met meer routine, hadden veelvul dig succes met tactische ballen. Leython-coach Ruud van Hou- welingen: „Het was een wed strijd waarin we goede perioden met slechte afwisselden. In de vijfde set hebben we door ser- veerfouten een stuk of vijf pun ten direct verspeeld. Aan de an dere kant heb ik toch het idee dat het team zich na een serie mindere prestaties aan het her stellen is. Deze wedstrijd was in ieder geval beter dan de voor gaande twee." In de promotieklasse leden de mannen van LUSV hun vijfde Wilbert Kokshoorn (links) en Ype Roosjens van het winnende Gemini. De Voorschotenaren maakten de voorspelling van hun coach Casper Brussee waar. Ze wonnen, dik zelfs, van koploper VVS'92. foto»holvast/marklamers nederlaag in successie. Dit keer bleek in Scheveningen Kalinko een maatje te groot: 3-0. Dederby tussen de vrouwen teams van Leython 2 en RW. in Leiderdorp gespeeld, werd door RW met 3-0 gewonnen. Door deze overwinning passeerde RW Leython op de ranglijst. Sommige speelsters van Ley thon, met name degenen die af komstig zijn uit de tweede klas se, hebben nog moeite met de snelheid van het spel in de pro motieklasse. Achteraf kon Ley thon zichzelf verwijten dat het best wat brutaler had mogen zijn. Met zo'n houding had het mogelijk een of meer sets win nend kunnen afsluiten. SCHAKEN RUUD DOBBELAAR MEDEWERKER In de hoofdklasse van de lan delijke schaakcompetitie leg de het Nijmeegse SMB de zwakte van veelvuldig kam pioen Rotterdam bloot met een ruime vvinst. Daarmee deelt SMB nu verrassend de koppositie met het Bredase Variant. lÜG 1 hield in de eerste klasse A de kam- pioenstroeven met een be nauwde 5,5-4,5 winst op Max-Euwe volledig in eigen handen. Hetzelfde deed Phi lidor Leiden in 2B door het Zoetermeerse Promotie met 5,5-2,5 opzij te zetten. LSG 2 nestelde zich hier met een voorlopige 4,5-2,5 winst op Rotterdam 3 in de midden moot. Het lijstaanvoerderschap betekent in IA nog niet dat LSG hier tot nog toe volledig overtuigt. De zege op het .Amsterdamse Max/Euwe was zaterdag een erg nipte en had evenzogoed de Am sterdamse opponent toe kunnen komen. Met name in de top kenden de goed voor bereide Leidenaren de nodi ge problemen. ielegenheids- kopman Martin Roobol zag tegen Rob Witt een uit nood geboren pionoffer weinig succes sorteren en verloor kansloos. Eenzelfde lot was Rag de Graaff beschoren na een even wanhopig kwali- teitsoffer tegen Roy Dieks. Stefan van Blitterswijk kwam bovendien niet verder dan een remise tegen Schouten. Een resultaat dat overigens de Leidenaren op dat mo ment in de wedstrijd niet slecht uitkwam. Vlotte zeges van Maarten Strijbos en Eel- co Kuipers hadden LSG ove rigens daarvoor wel al een positieve marge gegeven. Te genvallers waren daarop ech ter de remises van Leon Ko- nings en Mark Thiele togen Wieringa en Ballon. Beiden lieten goede kansen op meer schieten: 3,5-3,5. Nadat Ma- chiel de Heer zijn aanval stuk had zien lopen op de veste van een winnende Bodicker. werd de nipte winst van Henk van Putten op Westra van cruciale betekenis. Edwin van I laastert kon toen als laatste zijn voordeel tegen Overeem verzilveren en zijn team alsnog aan de zege hel- pi-Ti: Philidor had in 2B geen en kele moeite met Promotie en lijkt dan ook hard op de weg terug naar de eerst klasse. Na een vlotte zege van Anne Reedijk en een op zich span nend remiseduel van Caro line Slingerland, moest Phili dor na een regelmatige nul van Herman van Halderen nog even op zijn tellen pas sen. Wint Vriend zette in tijd nood zijn voordeel echter winnend om. hetgeen Ab Smit de kans bood in een plusremise te berusten: 3-2. Dankzij een overtuigende Piet Bakker, die weigerde in de creatieve schijnoners van zijn opponent te trappen en een secure zege van Ered Slingerland op Bannink, stel den de Leidenaren de winst veilig. Frank /.even kon daar op genoegen nemen met een plusremise: 5,5-2,5. Voor LSG 2 waren er geen echte problemen tegen het verzwakte Rotterdam 3. De start was overigens matig. Annemarie Benschop liei haar tegenstander namelijk onnodig met een remise ont snappen, terwijl Sjaak Sib- bing zich zelfs volledig liet flessen: 0,5-1,5. Nadat ook Mark Irwin in een puntende- ling had berust, was het aan Linda Yap om op het staart - bord een simpele winst veilig te stellen en de score gelijk te trekken: 2-2. Dankzij goede overwinningen van Erik de Vries en Chris Roozendaal sloeg de balans definitief in LSG-voordeel door. Kopman Retnco van der Erf reikte na melijk, ondanks de nodige problemen, tot remise tegen Van Hasselt. Theunis Stelling heeft daarnaast de winst in een afgebroken eindspel nog volledig voor het grijpen. tafeltennissers van Pecos (6- tegen Kluis) en die van Van )un (5-2 tegen Never Despair) bben de degradatiepoule oeiteloos overleefd en mogen :h in de voorjaarscompetitie gewoon eredivisionist temen. Lijfsbehoud zit er voor eerste-divisiemannen van jnsoever waarschijnlijk niet :er in ondanks de nipte 6-4 ïderlaag tegen nummer twee (F. Hun vrouwelijke collega's, ik nog niet veilig in de eerste visie, deden goede z-aken met 5-5 tegen Hotak'68. egstgeest heeft op eigen tafel daan wat het tegen Kluis oest doen: dik winnen. De annen van Joop van der Borg enden slechts twee punten bij (aar te slaan om ook volgend ar verzekerd te zijn van eredi- sieniveau. Dat het in de Vos- yl (uit 5-2) maar liefst 6-1 rd kwam omdat de Geleense )eg gewoon te weinig kwali- it in huis heeft om ook maar ïige tegenstand van formaat te eden. De deur naar de eerste visie - waaruit vermoedelijk it Zwolse Flits en zeker het estlandse Salamanders pro- overen - stond voor Kluis al agenwijd open, evenals voor ever Despair dat Van Sloun, et zijn 'huur-Chinezen' met 2-5 nog een kans van slagen 'eft. jjurgen Pastoors en Ted van :n Berg maakten, gelet op hun pvorm, geen fouten tegen tppenspeler Houben en Aarts. :iden deden dat evenmin in dubbel. Herman van den 111 oek kwam tegen Aarts nog n'?ed voor de dag. Tegen de jeugdige Andy Snijders bleef hij het antwoord schuldig. Oegstgeest dus op weg naar eerherstel, hoewel de voorjaars competitie voor de Oegstgeeste- naren pas in februari van start gaat. Topsportcommissie- woordvoerder Michel van den Oord: „We gaan dan weer voor de derde plaats, dan kunnen we aan de Europacup meedoen." De Oegstgeester reserves boekten een knappe 7-3 over winning op De Korenbeurs. Met name Eriso Reitsma wil de eer ste divisie nog niet vaarwel zeg gen, getuige zijn drie winstpot jes. Ron Schipaanboord won er twee, Robert Velema een. Dit team heeft aanstaande zaterdag tegen kampioen GKB/Salaman ders nog een punt nodig voor handhaving. De mannen van Rijnsoever staan voor een zwaardere opga ve. Verlenging van hun eerste- divisieverblijf vergt een 8-2 zege op TCS, dat uit nog met 7-3 te sterk was voor de Katwijkers. Zaterdag sloegen Marco Cecchi (2x), Johan van Meurs (lx) en Edwin Vente (lx) vier knappe punten bij elkaar tegen SKF. Voor Docos stond er weinig meer op het spel tegen Victoria 2. De broertjes Ramic waren sa men goed voor vijf punten (Ar- min verloor eenmaal) maar kre gen geen bijval van invaller Theo Lindhorst. Vrouwen Het slotweekeinde wordt bij de vrouwen alleen voor Rijnsoever dat bij Hotak'68 tot een pun- tendeling kwam, nog uitermate spannend. Naast kampioen Cosmos komen immers ook de vrouwen van Vitesse - alsnog - naar Katwijk. Via deze dubbel Arbiters sturen publiek weg Maroesja Bonsen won voor Rijnsoever twee partijen tegen Hotak'68 2 (5-5). Over een week hoopt ze handhaving in de eerste divisie veilig te hebben gesteld. archieffoto hopen de zusjes Bonsen (ieder tweemaal winst) en Anouk Remmerzwaal op de valreep Amstelveen voorbij te streven en degradatie uit de eerste divi sie af te wenden. „Als we tegen Cosmos vijf punten pakken, moet het zondag tegen Vitesse lukken", rekent Maroesja Bon sen zich alvast rijk. Bij 't Zand hoeven ze van Leidse ploegen weinig te vre zen. Waar eerder dit seizoen de mannen van Scylla het in Mid delburg lieten afweten, kwam ditmaal Docos in het duel om de tweede plaats niet verder dan een twee vrouw sterke dele gatie. Manon Nijssen won twee partijen, Miriam Bik één: 7-3. Het eveneens in de tweede divisie uitkomende Pecos doet een stapje terug na de 3-7 tegen 'concurrent' DOV. Naast het dubbelspel zorgden Karin van der Heiden en Iris Sjaardema voor de schrale Oegstgeester oogst. 'EMMEN WIM SIERA EDEWERKER Leidse zwemverenigingen e Zijl en LZ1886 kwamen dit eekeinde goed voor de dag in verse wedstrijden. Robin •rinkuizen (De Zijl) werd kam- oen van Zuid-Holland op de 'O meter vrij (53.0). Zilver be- jalde hij op 100 m rug en 100 inder. Zijn lijden waren 1.00.3 58.6. Jeroen Kleywegt werd Spijkenisse kampioen op de '0 rug (1.07.2) en tweede op de 100 vrij (1.00.1.). Sven Meyers was succesvol op de 100 meter schoolslag (le) en 100 meter vrij (2e). Zijn tijden: 1.12.4 en 58.3. Twan Martijn werd tweede op de 100 meter schoolslag (1.15.5). Jeroen Sprinkhuizen was met 1.16.4 op 100 meter school derde. LZ zwemster Dieuwertje Vermeulen werd Zuid-Hollands kampioen op de 100 meter rug (1.17.2). Bart van Zwicht klom op de hoogste tre de van het podium op de 100 meter vrij (1.02.8). Noeki Klein en Louis van Schaarenburg wer den tweede op de 100 meter vlinder en 100 meter rug. 114.4 en 1.13.5). Michael van Schaik eiste het brons voor zich op over 100 vrij (1.04.8). Natascha Sierag werd derde op de 100 rug in 1.13.2. Fleur Bakker van LZ 1886 behaalde met 2.04.9 een li miet voor de NWK op de 200 meter vrij. Bart van Zwicht spoedde zich op de 200 meter vrij naar 2.17.2. Lenneke van Schaik behaalde WATERPOLO DIRK KLOOS in Speedo wedstrijden in Nieu- werkerk een gouden plak op de 100 meter school (1.41.7). De 50 vlinder was ook voor haar (38.6). Dieuwertje Vermeulen werd tweede op de 100 vrij (1.11.1). Paula Heemskerk van De Zijl/LGB werd derde op de 100 meter vrij meisjes '84 (1.12.2.), Sander Rhijnsburger op dezelfde afstand tweede in 1.06.9. De 400 meter wisselslag ging naar Sven Meyers (5.06.8). Óp dezelfde afstand werd Joleen van Essen tweede (5.34.5). MEDEWERKER AZC Alphen gaat dit jaar voor de titel. De formatie van Leidenaar Jacob Spijker neemt elke hindernis met het grootste gemak en met de vorm die AZC in de beginfase van de competitie etaleert, zijn de verwachtin gen hooggespannen. Het ambitieuze AZC neemt dit jaar geen genoegen met een klas sering op het tweede plan. De Hongaarse international Laslo Toth moet de ploeg het laatste zetje naar de absolute top geven. Toth maakte zaterdag eindelijk zijn op wachting in het keurkorps van AZC. In het duel tegen Polar Bears gaf hij direct zijn vi sitekaartje af. De robuuste aanwinst kijkt niet op een doelpuntje meer of minder en schoot tegen de Edese landskampioen vier maal raak. AZC won met 11-5 en de afgete kende nederlaag trof de Beren hard op de kaken. De ploeg van coach Ivanovski raakte door de eigen onmacht zo gefrustreerd dat het grimmige duel in de laatste minuten to taal uit de hand liep. John Scherrenburg vergreep zich aan AZC speler Boom en werd door arbiter Bras naar de kant verwe zen. De hoon van het publiek kon hij niet verdragen. De schutter etaleerde zijn schot kracht op een heel aparte wijze. Hij smeet boos een tuinstoel naar de toeschouwers. De situatie in het zwembad De Thermen ontspoorde volledig. Het arbitrale duo liet het bad ontruimen en de resterende ander halve minuut werd zonder publiek uitge speeld. De uitleg van Polar Bears luidde heel anders. De agressie van Scherrenburg zou zijn veroorzaakt door racistische uitla tingen van het Alphense publiek tegenover de coach van de Beren, de Montenegrin Goran Ivanovski. Een dag later waren de ge moederen in het Alphense kamp gesust. Te genstander Nereus legde de kampioenskan didaat dan ook geen strobreed in de weg. Eindstand 15-6. Alleen in de eerste periode bood de equipe van Hans Parrel serieus te genspel. De 4-3 voorsprong was niet gerust stellend. In de tweede periode kwam het spel van Alphen het best uit de verf. Toth toverde weer enkele prima schoten uit zijn vingers en ook Niels Zuidweg liet zich niet onbetuigd. De Voorschotenaar doelpuntte vijf maal. Het goede spel van de voormalig LZ speler bleef bij de bondscoach niet on opgemerkt. Hans van Zeeland selecteerde Zuidweg voor het nationaal mannenteam. Het treffen tegen Nereus ging uit als een nachtkaars. De Leidenaar Stan van Belkum liet in de slotfase nog een staaltje van zijn kunnen zien. De 34-jarige blonde pijl likte de bal stijlvol achter de verbouwereerde doelman Wim Vermeulen. Van strijd was allang geen sprake meer. In schril contrast met AZC staat het pres teren van de Leidse ploegen. I.Z 1886 hield met 9-7 de schade tegen Nereus beperkt. De subtopper uit Zaandam liep in de vierde periode wel uit naar 7-2 maar 17.1886 kreeg in de slotfase van het treffen uitzicht op meer (8-6). Het slotakkoord was echter voor Nereus. Doelpuntenmakers 17: Bas Willem- sen 4, Mirko Zuidweg 2 en Martijn Laurense 1. Een dag later werden de Leidenaars vol komen overrompeld. Europacup deelnemer Het Ravijn zette de lijn van de afgelopen weken voort en liet van de 17. defensie geen spaan heel. 25-5. De sterkste midvoor van Nederland Jalo de Vries liet zich op geen enkele manier beteugelen. De Vries die nog steeds weigert voor het Nederlands team uit te komen, was altijd aanspeelbaar en moet voor doelman Arjo Bunnik een nachtmerrie zijn geweest. Hij was niet de enige speler die het verschil met 17 bepaalde. De overi ge Ravijn spelers deden ook een duit in het zakje. 17. zette daar maar weinig tegenover. Toch was trainer jan Brecdcveld niet onte vreden over zijn manschappen: „liet spel van ons is zeker om aan te zien. We schep pen kansen. I let mankeert alleen nog aan het afmaken." Doelpuntenmakers: Ben Ol- de Olihof 2, Flans van Hees, Mirko Zuidweg en Michel van der Zeeuw I De Zijl/LGB kwam ook al niet tol winst. De Leidenaars verloren zaterdag met 16-12 van dc Ham. Breekpunt in het duel was de uitsluiting van Rob Dubbeldeman. De 22 jarige spelverdeler speelde uitmuntend en hield De Zijl in zijn eentje in de race. Bij de stand 6-8 onthield Dubbeldeman zich niet van commentaar op de leiding Met zijn uitsluiting was de angel uit de aanval van de Zijl verdwenen. De Ham profiteerde dank baar en liet de zege niet meer glippen. Doelpuntenmakers De Zijl: Rob Dubbelde man 6, Niel Joor 3, Rascal Bontje, Marco Kerkvliet en Robert Kleiwegt, De Zijl/LGB liep een dag later tegen een nieuwe nederlaag op. Polar Bears was met 10-2 le sterk. Dud-international John Scher renburg onderscheidde zich nu wel in posi tieve zin. De geslepen aanvalsleider staat bekend om zijn schot maar zondag kwam hij ook aardig uit de voeten met boogballe tjes. De kansen van De Zijl bleven voorna melijk beperkt tot de eerste periode. De Zijl anval produceerde alleen maar afzwaaiers. Na de eerste periode liep De Zijl al achter de feiten aan (0-3.) Het rustig spelende Be ars was vooral fysiek te sterk voor de Leide naars. De wedstrijd bloedde dan ook dood. Het leukste moment kwam nog van de Zijl speaker. Hij stuurde een speler van Polar Bears eruit voor twintig minuten De Leidse doelpunten kwamen op naam van Rob Dubbeldeman. WATERPO' C - DIRK KLOOS MEDEWERKER Vivax hield in Bodegraven kop loper BZPC op 7-7. Katwijk kon het tegen PSV niet bolwerken, Koudekerk won ruim en Sas- senheim verloor nipt. Vivax-coach Mark van Bel kum hinkte na afloop van de in 7-7 geeindigde topper tegen BZPC op twee gedachten. „Aan de ene kant ben ik blij met een punt, de scheidrechters drukten een stempel op het wedstrijd verloop en dat was niet in ons voordeel, aan de andere kant hebben we zelf wat te afwach tend gespeeld waardoor we toch wel voor zestig procent bij onszelf te rade moeten gaan." Het laatste part kwam Vivax nog dichtbij de zege. BZPC hield met kunst en vliegwerk de scha de beperkt tot 7-7. Goals Vivax: Hans 'Trijsburg 2, Serge Dietz 2, Arjan Laurense 1, Onno Slooter- dijk 1 en Ivo Dietz 1. Katwijk liep al snel tegen een achterstand op in de strijd te gen PSV. De eerste periode sloot met een 3-6 stand in Eindho- vens voordeel. Hierna hield Kat wijk gelijke tred met de tegen stander. Telkens als Katwijk dichterbij kwam scoorde PSV een gemakkelijke goal. Ook ver zuimde Katwijk enkele opgeleg de kansen te verzilveren. Zo scoorde Katwijk tien seconden voor het einde van de derde pe riode 10-12. Een stand die nog perpectief bood voor dc laatste zeven minuten. PSV wist echter binnen tien tellen nog een bal achter goalie Leo Schaap te krij gen. Het eindsignaal kwam bij 11-15. Topscorers Katwijk: Kjelt Boonstoppel 4, Ronald Heem- Koudekerk had geen kind aan Barracuda getuige dc 6-25 zege. Alleen in de eerste periode had de ploeg van Mark Kimpel iets wat op tegenstand leek. De 2-4 tussenstand werd aj snel uitge bouwd naar 3-11Via 3-17 werd de 6-25 eindstand bereikt. Top scorers Koudekerk: Erik Bergs- ma 7 en Bram Griffioen 5. Sassenheim moet wat meer zelfvertrouwen krijgen. Coach Michel van der Zeeuw: „We hoeven tot nu toe voor geen ploeg onder te doen alleen de jongens beseffen dat te weinig. Ook van het hoog geplaatste Flevo hadden we niet hoeven verliezen." Sassenheim trok, na een gelijkopgaande wedstrijd, in een spannende slotfase aan het kortste eind. Van 5-3 kon nog 5-4 gemaakt worden maar hier bleef het hij. Alkemade kon de in de aanvangsfase opgelo pen 0-3 achterstand niet meer goed maken. Ondanks een goed gespeeld laatste part kwam de ploeg van Paul van der Putten niet verder dan 6-7 en leed zo de tweede nederlaag van het De vrouwen van 17. 1886 hiel den aansluiting met de top van de tweede klasse door het op gelijke hoogte bivakkerende ZWV-Nereus met 1-5 te ver slaan. Vooral in de slotfase be paalde 17. onder aanvoering van Nienke Hameetman en l.tnrny in 't Veld, het verschil. Ook de vrouwen vati De Zijl/LGB kwa men tot winst. Alliance werd met 6-3 verslagen. De winst werd in de laatste periode bin nen gehaald.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 25