Alles lukt bij ARC: Vogels weggevaagd Het gaat lopen bij de Katwijkse Rijnvogels UVS zaterdag pakt tweede periode Clubs ruziën nu al over tv-geldei Sport ^NS-BO1 Collectieve faaldag vrouwen Ter Leede Issy ten Donkelaar bij Twente bijna trainer a Junioren UVS makei status volledig waar MAANDAG 20 NOVEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071 -535 Nederlagen voor De Sleutels en Leiden leiden ruud pattiapon medewerker De Sleutels heeft in de vierde klasse zaterdag een flink pak op de broek gekregen van KMI). De Vlietbewoners, die gehandi capt aan de start verschenen, werden met 5-0 afgedroogd. Leiden speelde tegen Duinoord een uitstekende partij, maar verloor toch met 2-1„Doodziek word ik ervan," baalde trainer Fred Filippo. KRV behield over tuigend de koppositie in de vierde klasse D door nummer twee de Zwervers met 3-1 terug te wijzen. KRV - I)e Zwervers 3-1 (2-1 De ploeg uit Rotterdam IJssel- monde bleek een meer dan waardige tegenstander voor KRV te zijn, maar als het bij de ploeg van Henk Krauwel een maal loopt, dan is er weinig kruid tegen gewassen. Zeker als het op scoren aankomt. KRV pakte direct het initiatief, wat al in de vijfde minuut in een tref fer van Kees Haasnoot resul teerde. De Zwervers weerde zich na drukkelijk, nam het heft in han den en kwam langszij door Ro nald Helleman. Maar Fred van Voorbergen zette KRV met een krachtige uithaal weer snel op voorsprong. Na rust klopte De Zwervers nadrukkelijk op de Katwijkse deur, maar de KRV- defensie hield de poort stevig op slot. De Katwijkse voor- waartsen daarentegen bezoch ten' regelmatig het Rotterdamse strafschopgebied, waar in arren moede Coen Warnau werd neergehaald. Kees Haasnoot be nutte daarop gedecideerd de toegekende strafschop. WDS - Alphia 5-0 (1-0) WDS wisselt zeer sterke perio den af met zeer zwakke. Alphia ondervond, net als vorige week Soccer Boys, dat de Driebrugge- naren momenteel weer in de sterke fase zitten. Nu hadden de Alphenaren dat deels aan zich zelf te wijten, want evenals bij het verlies vorige week tegen Kagia, speelden de oranjewitten hijzonder mat. Sander Poiesz, Valentijn van Hees (2x) en Ron de Koning (2x) waren goed voor een quintet doelpunten. WDS- doelman Tjerk Compier strooi de nog wat zout in de gapende Alphense wond. Hij stopte een strafschop van Martijn van Daalen. Soc. Boys - Haz. Boys 3-1 (1-0) De winnaar vond dat de zege vooral te danken was aan het betere spel, zowel op technisch als fysiek gebied. Nu vonden de Hazerswoudenaren het met dat laatste nogal meevallen, want HB heeft daarvan ook wel wat in huis. Blijft over het scorend vermogen, waarmee het bij Soccer Boys (Willem Pieter Breugem en tweemaal Jacco van Vliet) wat beter gesteld was dan bij Hazerswoudse Boys (Eric van Tol). Leiden - Duinoord 1-2 (0-0) „Het is frustrerend, onvoorstel baar," mopperde Fred Filippo na de nederlaag legen de num mer laatst van de vierde klasse A. „We waren gewoon tien klas sen beter, Duinoord stelde niets voor." Filippo telde drie uitval len van de staartploeg, waaruit tweemaal (Franklin Roosen- baum en Richard Wagner) werd gescoord. Bij Leiden probeer den Mark de Jong, Paul Kerkhof, Maurice Beemsterboer en Rob Bink het, maar alleen laatstge noemde wist een herkansing (vrije trap) te benutten. De ope ningstreffer van Bink vond geen navolging, wel bij Duinoord. „Ik mis gewoon een scherpe spits," verzuchtte Filippo bijna overbo dig. KMD - De Sleutels 5-0 (1-0) KMD betekent Klein Maar Dap per; De Sleutels merkte dat die titel door de Wateringers met ere wordt gedragen. Als excuus voor de ploeg van Hen Beeren- fenger mag gelden dat zijn team, geplaagd door blessures, veel weg had van een veredeld tweede elftal. En ook al deden de vervangers hun best, veel hadden zij daar in Wateringen niet te zoeken. Slechts Emiel van Houten raakte de lat. Alex Hendriks, Peter Zonneveld (2x), Arthur Huls en Ed Boutkan haalden de nummer twee van mu FOTO ARCHIEF Van amateurkampioen is weinig meer over Je hebt van die dagen als voetballer dat het gewoonweg niet fout kan gaan. Zaterdag mochten de spelerswan ARC zo'n dag meemaken. In de strijd met regerend landskam pioen IJsselmeervogels lukte de Alphenaren alles en de Spakenburgers niets. Het resultaat: een 4-0 overwinning voor ARC. alphen aan den run* chris hartman Uiteraard was Frans Koenen in zijn nopjes met de uitslag. „We hebben ze niet laten voetballen, want we wonnen praktisch alle persoonlijke duels", zei de ARC- trainer. „Net als een week eer der tegen I.isse hebben we de tegenstander vanaf het begin aangepakt." Kennelijk schrok IJsselmeervogels, momenteel geen schim Van het team dat vorig seizoen furore maakte, van die agressieve speelwijze. Anders valt niet te verklaren dat de Spakenburgers twee van de vier treffers cadeau deden aan de thuisclub. De eerste die voor Sinterklaas speelde was Henk Huijgen. Bij een voorzet van Johan Boer, af geleverd in de derde minuut, beroerde de vleugelverdediger de bal zo met het hoofd dat hij onbereikbaar voor doelman Rob Hilbers in de bovenhoek zeilde. Ook de tweede helft be gon IJsselmeervogels met een blunder. Al na twintig seconden produceerde George Tehu- bijuluw een slappe terugspeel bal, die Ed Borst onderschepte en vervolgens simpel in 3-0 om zette. Vanaf dat moment speelde ARC een gewonnen wedstrijd, helemaal toen dezelfde Borst na een pass van uitblinker Marco Dijkhuizen de stand op 4-0 bracht. In eerste instantie schoot de oud-speler van MMO (Koenen: „Hij leert snel") nog tegen Hilbers op, in de rebound scoorde hij alsnog. Na de eigen goal van IJssel meervogels bleef het goed com binerende ARC in de eerste pe riode veruit de gevaarlijkste ploeg. Dijkhuizen schoot bij voorbeeld op de lat en kopbal len van Arjan van Harselaar en Fabian Gelderblom verdwenen maar net naast het doel. Het was dan ook logisch dal Gelder blom er in de 37ste minuut 2-0 van maakte. Boer (voorzet) en de terugkoppende Borst ver zorgden het voorbereidende werk. De Spakenburgers kwamen niet verder dan twee halve kansjes, die niet aan Renger de Groot en Gerlof Kwakkel waren besteed. Pas nadat IJsselmeer vogels in kansloze positie was gemanoeuvreerd, kreeg het en kele reële mogelijkheden. Tehu- bijuluw schoot uit een vrije trap op de lat en invaller Geurt Koe- lewijn en De Groot faalden al leen voor keeper Remco Tui- nenburg. De enige tegenvaller incasseerde ARC laat in de wed strijd. Topscorer Ruud Bos, in gevallen voor Borst, raakte op nieuw geblesseerd aan zijn lies en moest vroegtijdig het veld verlaten. Maar ook tegen tien man - ARC had zijn invallers al opge soupeerd - kon het zonder een greintje zelfvertrouwen voetbal lende IJsselmeervogels de spreekwoordelijke eer niet red den. Trainer Eric Assink sprak later van een geflatteerde over winning en vond dat zijn ploeg qua voetbal niet had onderge daan voor ARC. Zijn ogen spra ken echter andere taal. Assink beseft drommels goed dat er snel iets moet gebeuren. De aanhang van 'de Rooien' is su perkritisch, een positie laag in het tweede rijtje wordt in het voetbalgekke dorp niet gepikt. ARC: Tuinenburg; De long. Lange- maat. Van Harselaar (Melsen). Van Meggelen; Van der Meer. Dijkhuizen (De Meza), MacNack; Boer. Borst (Bos), Gelderblom. Johan Boer wordt op de huid gezeten door een verdediger van IJsselmeervogels. Na verpletterende zege op LSVV leiden «ruud pattiapon medewerker Mede dankzij een klinkende 7-1 zege op I SW'70 heeft l JVS zich verzekerd van de tweede perio- detitel in de Leidse zaterdagaf deling. De blauwwitten kunnen niet meer worden achterhaald door LFC, dat door Woubrugge op 3-3 werd gehouden. UVS nam bovendien de koppositie over van Valken'68 (afgelast te gen MVKV). Opmerkelijk is voorts de 2-0 zege van GWS op SVOW, waarmee de Sassenhei- mers na tien duels eindelijk van de gehate nul af zijn. UVS - LSW'70 7-1 (4-0) Omdat Wim Meutstege voor een trainerscursus op Texel ver toeft. heeft Wil Henskens bij UVS weer even de touwtjes in handen. En de speler van zater dag-twee trekt die stevig aan, want vooraf waarschuwde hij zijn gelouterde spelers 1.SW niet te onderschatten. Het voor beeld was eenvoudig, vorige week immers werd LFC met 2-1 door de studenten geklopt. De boodschap van 1 lenskens kwam luid en duidelijk over, met als resultaat een 7-1 over winning. „Het was perfect," glom Henskens van trots, „dit moest gewoon gebeuren." I.S- W-trainer Wim Mugge kon slechts beteuterd toekijken. „UVS speelde ontzettend goed. We waren gewoon enkele maatjes te klein." Hans de Kruys (2x), Mario Faber (straf schop), Eric Grosman. Nico van iler Zeeuw (2x) en Richard van Polanen stipten voof UVS het verschil aan. LSW'er Marcus Rooft hooft deed op bescheiden schaal nog wat terug. LFC - Woubrugge 3-3 (3-1) LFC gaf een 3-0 voorsprong weg en het scheelde maar weinig of de kanaries waren in een turbu lente slotfase alsnog kopje on der gegaan. I let begon allemaal zo mooi. Een overtreding op Evert Jan van der Horst werd bestraft met een strafschop, die Marco Moenen achter Martijn Adema schoot. Robert Jaap Schinkel maakte er 2-0 van en nadat Piet Oele een kans voor Woubrugge had laten liggen til de Ronald Guldemeester na een blunder van Adema de stand naar 3-0. Een schijnbaar on overbrugbare marge dus, maar Woubrugge hervond zich en kwam door een magistrale Oele, een lobje van 'I on Wetselaar en een solo van Bas Endlich op ge lijke hoogte. Oele leek vanaf elf meter LFC te vonnissen. Maar doelman Vincent de Reede, die overigens zeer sterk speelde, hield het ene, weliswaar zuur verdiende punt in Leiden. GWS-SVOW 2-0(1-0) I let is zover, GWS heeft de eer ste punten te pakken. Een opge luchte trainer Jos Bel: „We heb ben al een paar wedstrijden goed gespeeld, maar nu is ein delijk het wedstrijdresultaat po sitief." Sinds GWS enkele wed strijden terug van spelsysteem veranderde (met een échte laatste man), werd Bel met de week optimistischer. Terecht, naar nu blijkt. Met opvallend genoeg de vorige week weer in genade genomen Ton Koet in een hoofdrol. Eerst schonk de immer gedreven spelende Sas- senheimer Robert Noppen een niet te missen kans en in de tweede helft liet hij Jeroen Vink scoren. Abbenes - Koudekerk 0-7 (0-3) Aan de uitslag valt het niet af te lezen, maar tot afgelopen zater dag was het verschil tussen bei de ploegen slechts twee punten. Koudekerk, dat dit seizoen ma tig draait, wilde evenwel graag die voorsprong op de 'concur rent' uitbreiden en koos voor de agressieve aanpak. Die speelwij ze betaalde zich dik uit. Andres van der Born, Willem Jonkers en de Abbenesser pechvogel Men- no van Meeren (eigen doel) ver zorgden een ruststand van 0-3. Tweemaal Gert Jan Schellingcr- hout, Willem van Vegten en in- Hans de Kruijs (I) was tweemaal succesvol voor de zaterdagafdeling van UVS. FOTO ARCHIEF valler Peter van Asch legden de eindstand vast. Lugdunum - Roodenburg 4-0 (0-0) Terwijl Lugdunum werd ge plaagd door schorsingen, werd Roodenburg bezocht door het pechduiveltje. Ronald Jansen viel na 20 minuten geblesseerd uit, gevolgd door Abdel Katel- lah, wiens schouder hem na de blessure van vorige week nog parten speelde. Nadat ook nog eens Dennis Koolmoes met een enkelblessure de kant opzocht, lag de weg voor Lugdunum open. Patrick Vermeulen, twee maal Gijs Collé en Peter Sloos legden de manco's bij Rooden burg bloot. leiden .anneke amir medewerker In de eredivisie van het vrou wenvoetbal verloor Ter Leede onnodig met 4-2, notabene bij hekkesluiter Velocitas. Het du el kende een merkwaardig be gin. Binnen een minuut stond er 1-1 op het scorebord. Velo citas trapte af en scoorde meteen. Ter Leede sloeg direct terug. Margriet Limbeek ver overde de bal en legde die vanaf de achterlijn op Sarina Wiegman. Zij stelde Annette Beerendonk in de gelegenheid om voor open doel in te schie ten. Ter Leede speelde goed te gen de mindere tegenstander en zette het overwicht na twintig minuten om in een verdiende 2-1 voorsprong. Limbeek haalde opnieuw de achterlijn en legde de bal weer terug op Sarina Wiegman, die nu zelf afrondde. Ter Leede ging aanvankelijk goed door. maar faalde in de afwerking. In de rust waarschuwde trai ner Hein van Heek dat de wedstrijd nog niet gewonnen was. Het bleek aan dovemans oren gericht, want na rust liet zijn elftal het collectief afwe ten. De Groningers speelden opportunistisch en dwongen met hard werken uiteindelijk de winst af. De Sleutels was niet opge wassen tegen ex-eredivisionist GDA: 0-6. Een kwartier lang was De Sleutels gelijkwaardig en kreeg het team een paar kansen. Toen GDA in de kluts 1-0 scoorde, was echter het hek van de dam. De Haagse tegenstander kwam al voor rust op 3-0 en denderde daar na door. Het enige Leidse hoogtepunt was een actie van Natasja Sasburg, die in het strafschopgebied ernstig werd gehinderd, maar geen penalty kreeg omdat ze net op de been bleef. In dezelfde minuut lag de bal wel aan de andere kant op de stip. Katwijk reisde in de eerste klasse zaterdag af naar het laaggeplaatste Kloetinge en won met 5-0. Voor rust was Katwijk duidelijk de betere ploeg maar bleef de wedstrijd onbeslist. Pas toen Jacqueline Geijteman in de vijftigste mi nuut de score opende, ging de Katwijkse trein lopen. Marjan Boogert (hattrick) en Jaclyn Lei wakabessy scoorden. Quick Boys had in de twee de klasse zaterdag weinig moeite met HBSS. De wed strijd werd al in de eerste helft met 3-1 winst beslecht, dank zij goals van Margriet Ouwe hand (2x) en Christel Brouwer. Het had beter bij een helft kunnen blijven, want het tweede bedrijf was ronduit slecht. In de tweede klasse zondag kwamen alleen Blauw Zwart en Docos in actie, tegen el kaar. De Wassenaarse trainer Leo Bellekom miste vijf basis speelsters, maar vond deson danks zijn team niet optimaal presteren. Blauw Zwart kwam op 1-0 voorsprong toen een bal op de lat van Diane Brou wer ongelukkig via het hoofd van de Leidse keepster in het doel verdween. Vervolgens zag Lisette Zonneveld haar inzet in het doel rollen; 2-0. Docos zet te druk op het Wassenaarse elftal en keepster Mariëlle Riem kon niet voorkomen dat Wendy Schouten de marge nog voor rust tot 2-1 verklein de. Een kwartier na rust kopte de Leidse Martine Harkes schitterend de gelijkmaker uit een hoekschop binnen. Vlak voor tijd trok Docos door een treffer van Harkes de winst verdiend naar zich toe. De televisie-contracten die het professionele voetbal de ko mende jaren nog meer miljoe nen moeten gaan opleveren, zijn nog niet eens afgesloten of de clubs hebben al onenigheid over de verdeling van de op brengsten. „Ze praten over de huid van een beer die nog niet is geschoten", aldus Jos Staat- sen, voorzitter van de betaalde afdeling van de KNVB. De opbrengsten van samen vattingen van competitie- en bekerwedstrijden worden gelij kelijk onder de clubs verdeeld, met dien verstande dat 25 pro cent wordt gereserveerd voor kwaliteitsverbetering in algeme ne zin. Daar hebben de clubs geen problemen mee. Het be stuur wil echter in het geval van rechtstreekse uitzendingen 75 procent toekennen aan de di rect betrokken partijen. Dat stuit op verzet. Staatsen ondervond dat za terdag bij informeel overleg met de voorzitters en de Centrale Spelersraad (CSR), vooruitlo pend op de algemene najaars vergadering van komende don derdag. Met uitzondering van enkele toonaangevende clubs wil het merendeel ook in dit ge val een gelijke verdeling. Dit is in strijd met het door het sectie- bestuur gepresenteerde beleids plan betaald voetbal 1996-1999. „Ik ga ervan uit dat de vergade ring donderdag een goede be slissing neemt", zei Staatsen za terdag. Het ligt niet voor de hand dat de profsectie, die donderdag wordt aangevuld met Silvia Toth, Henk Kesler en Theo van Duivenbode, bij een ander voor de hand liggend besluit van de vergadering terugtreedt. Het gaat slechts om één van de vele punten uit het rapport, dat in grote lijnen positief is ont vangen. Bovendien is in concre- to nog weinig te melden. Het sectiebestuur weet nog niet pre cies wat de nieuwe verbintenis sen opleveren. Staatsen deed daarover be wust ook geen mededelingen tijdens het informele overle] Zeist. Wel werd geëvalueerd de oriënterende gesprek over de verkoop van de recli tot nu toe hebben opgelev „We hebben gesproken mei clubs over de pro's en de c tra's van de verschillende ties", zei Staatsen, zonder h over in detail te treden. De gende stap is het vragen van fertes aan de overgebleven k didaten. De clubs wekken doorga de indruk de discussie voor te nemen, zo lang het geld m bij hen terecht komt. Daar leidde de toelichting op het genaamde portretrecht van s Iers eveneens tot onduide heid. Dit houdt in dat de spe op basis daarvan recht heb op een deel van de TV-opbre sten, door het sectiebest vastgesteld op 1/37ste deel. I alle afgevaardigden wekten indruk de noodzaak daarva te zien. Uiteraard kwam ook het derwerp van het ongestoo competitieverloop aan de oi Enkele clubs, vooral FC Utrei hebben door wangedrag van fans de boetes al zo hoog z oplopen, dat het voortbest! in gevaar komt. De hoogte de straffen verandert niet dir de uitvoering van de maatre len wel. Zo zal er hoor- en derhoor worden toegepast v een straf wordt uitgesproken wordt bij een eventueel volgi vergrijp bekeken wat een c heeft gedaan om verdere es lade te voorkomen. Wellicht de maatregelen met terugv kende kracht worden ingevoi zodat Utrecht wat meer kans verweer krijgt voor drie verc delingen. Verder is het sectiebest met de Centrale Spelersraai discussie aangegaan betrefl de het veto-recht van deze stantie. De CSR heeft de ma op bepaalde gebieden de sluitvorming te wraken. kan in sommige gevallen een impasse leiden", verklaa Staatsen. „Dat is in niema belang. We werken aan een cedure die dit kan voorkome Spelbos genoemd als opvolger FOTO HENK BOUWMAN enschede*gpd Buiten werd geschreeuwd om de scalp van Issy ten Donkelaar, binnen werd koortsachtig over leg gevoerd over wat plechtig 'de ontstane situatie' werd ge noemd. In de geheimzinnige uren na de afgang tegen NAC (0-3) werd één ding duidelijk:. Ten Donkelaar zat gisteren voor het laatst op de bank als hoofd trainer van FC Twente en keert terug in zijn oorspronkelijke functie als hoofd opleidingen. Ronald Spelbos wordt zo goed als zeker de nieuwe sterke man. Niet dat Cees Anker het gis termiddag al zo hard wilde stel len. De voorzitter, die in de meeste gevallen toch niet om een woord verlegen zit, toonde zich na allerlei gesprekken met direct betrokkenen weinig spraakzaam. „We beraden ons. Morgenmiddag (vanmiddag, red.) komen wij met nadere mededelingen naar buiten", was het enige wat Anker kwijt wilde. Maar voor wie na de sof tegen NAC ogen en oren open hield, was alles zonneklaar. Ten Don kelaar is hoofdtrainer af en gaat. zoals contractueel is vastgelegd, door als hoofd opleidingen. Fred Rutten zal voorlopig als eerst verantwoordelijke op de bank zitten. Het bestuur zal daartoe dispensatie vragen de trainersvakbond WON, c dat Rutten niet over de be digde papieren beschikt, kans dat Jan Morsing, die gediplomeerd is, als stron wordt aangezocht is niet a groot. Morsing. die tegenwc dig als technisch coördinato het Diekman werkzaam is, als oud-bestuurder van WON weinig voelen voor dergelijke constructie. Bovendien heeft het er schijn van de Enschedese niet al te lang zonder hoofdt ner zal zitten. Anker en de nen hebben het oog laten val op Ronald Spelbos, die bij Vi se nadrukkelijk o schopstoel zit. De oud-verdt ger, in het verleden drie seizi nen als assistent onder Tl Vonk werkzaam in Ensche wordt een dezer dagen def tief de wacht aangezegd d Vitesse-voorzitter Karei Aalb Het vrijwel zekere ontslag, afgelopen week ingeleid d het hoogoplopende conflict de coach had met spel ma Edwin Gorter, plaveit voor S| bos de weg naar Ensche Naast Spelbos, die bij de spe veruit favoriet is, koestert Tw te ook de nodige belangstel! voor Bert Jacobs, die mom teel nog bij Volendan contract staat. In de tweede divisie van het jeugdvoetbal maakten de A-ju nioren 'van UVS de status van koploper waar. In en tegen Urk was alles UVS dat de klok sloeg. Maarten Bak zorgde in de eerste helft voor de openingstreffer. Na rast onderstreepten de Lei- denaars het overwicht met nog eens drie treffers. Opnieuw Bak, Arjan Ciere en de van een bles sure teruggekeerde Jelle Korbee pikten hun doelpuntje mee. In de derde divisie waren in de wedstrijd Roodenburg- Noordwijk hoofdrollen wegge legd voor Wesley Slingerland en Haider Bairak. Op het spel van

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20