Opnieuw blamage Feyenoord kjax geeft Groningen 'een goed gevoel' Roda JC houdt punten eindelijk op Kaalheide Sport PSV heeft geen kind aan De Graafschap )en Bosch enige winnende club in top WNDAG 20 NOVEMBER 1995 V - V. i L< {entree van vijf minuten tiend amDe rentree van Ronald Hamming in de spits van For- A ma Sittard duurde gisteren welgeteld 5 minuten. Hij ging na 1 «k a duel met Voiendam's buffel Robert Molenaar onderuit en l(j leef krimpend van de pijn liggen met een zware schouderbles- i ire. Volgens Fortuna's trainer Pim Verbeek kan zijn topscorer it meer voetballen voor de winterstop. Hamming verzorgde egin dit seizoen met zeven treffers meer dan de helft van de A roduktie van zijn club voordat een dijbeenblessure hem voor >n maand velde. feyenoord botst met stadiondirectie iTTERDAMHet bestuur van Feyenoord ligt overhoop met de di ctie van de Kuip. Beide partijen kunnen het sinds de opening in het vernieuwde stadion, in de zomer van 1994, niet eens Ai orden over de huursom die de profstichting jaarlijks moet be- Jen. Fen rechtszaak tussen de twee partners is niet uitgesloten. 0 en interne arbitragecommissie heeft inmiddels uitspraak ge- aan in het slepende en hoog oplopende conflict. Het college 2 epaulde de huursom op zeven miljoen gulden, een bedrag dat pt bestuur van Feyenoord veel te hoog vindt. De stadiondirec- rlangde 8.5 miljoen, maar is niettemin tevreden met de tti jndende beslissing van de arbitragecommissie. Feyenoord be- e aide in de „oude" Kuip een huurbedrag van 1.5 miljoen. Door grote uitbreiding van de commerciële mogelijkheden na de 'R novatie zijn de inkomsten flink gestegen, zowel voor de club 4 s voor het stadion. \l ijax scoort al een jaar lang ;n haag Ajax scoort al een jaar lang in de competitie, elke B edstrijd weer. Gisteren was het precies 52 weken geleden dat landskampioen geen doelpunt maakte. Dat was op 20 no- ■mber 1994, tijdens FC Utrecht - Ajax (0-0). Trainer Van Gaal -4 irgde in dat duel voor een opvallend feit, door de falende Klui- on irt vlak voor rust te wisselen. Sinds die bewuste dag in Utrecht ?eft Ajax in 38 wedstrijden voor de competitie 127 doelpunten tii imaakt. 'erencvaros lijdt nederlaag :DAPest Ferencvaros, één van de tegenstanders van Ajax in de 'A tampions League, heeft in de Hongaarse competitie een ne erlaag geleden. Op eigen veld was MSC Pees te sterk, 1-0. BVSC jej jedapest nam daardoor aan de kop van de ranglijst zeven pun- na n afstand van „Fradi". BVSC won met 3-2 van Zalaegerzeg. Fe- ncvaros speelt woensdag in de Champions League op eigen 0.' ld tegen Grasshoppers. Begin december komt de club nog op ;zoek bij Ajax. Lfscheid Mendoza met zege j( hprid Ramon Mendoza zat zaterdag voor de laatste keer op en ïbeste plaats in de ereloge van het Santiago Bernabeu-stadion. M indaag treedt de 68-jarige praeses van Real Madrid terug. Hij as tien jaar voorzitter van de Madrileense club. Mendoza zag al de derby winnen tegen Atletico (1-0). „Vanaf maandag", zei j na de wedstrijd, „vul ik de lange lijst van werklozen aan. Ik 1 enkele sigaretten minder roken, enkele kilo^s dikker worden, lar het voetbal gaan om de scheidsrechter en'nieuwe voorzit- uit te fluiten. Zoals elke Real-aanhanger doet." De moed moet hem in de schoenen zijn gezonken, nadat hij het resultaat had gezien van weer een pass- op-maat, die zonder enige schroom de nek werd om gedraaid. Met een moede loos gebaar gaf Ronald Koeman uiting aan zijn on vrede, zoals de 26.093 toe schouwers met een sner pend fluitconcert hun on genoegen kenbaar maak ten over de blamerende 2- 2 tegen hekkesluiter Go Ahead Eagles. ROTTERDAM PIET OCRS GPD-VERSLAGGEVER Zelf mocht Feyenoords aan voerder trouwens ook het boe tekleed aantrekken. Tien minu ten voor tijd had hij de winnen de treffer op zijn schoen, toen hij een leeg doel ontwaarde na dat de slordig uitgekomen Os car Moens hem in de gelegen heid had gesteld om met een lange boog de dik verdiende ze ge binnen te halen. Te gehaast liet Koeman de bal van zijn voet vertrekken, waardoor de zuiver heid ontbrak en de redelijk de buterende doelman Moens op gelucht achterom kon kijken hoe de bal juist naast zijn doel belandde. En ook mocht Clemens Zwij- nenberg, die vanwege zijn aan vallende kwaliteiten de voor keur had gekregen boven Geor ge Boateng, in de spiegel kijken, nadat hij op een meter afstand voor een leeg doel de bal tegen de paal had gemikt. Het waren slechts twee van de talrijke mo gelijkheden, die Feyenoord ver voorbij Go Ahead Eagles had den kunnen brengen, maar die door gebrek aan koelbloedig heid de beoogde richting ont beerden. Arie Haan had zijn elftal weer eens noodgedwongen moeten wijzigen vanwege een tijdens de Feyenoorder Regi Blinker wordt vastgehouden in het treffen met Go Ahead Eagles. Clemens Zwijnenberg kijkt toe. training opgelopen knieblessure van Gaston Taument, die ern stiger bleek dan die zich in eer ste instantie liet aanzien. Met Taument had hij Aurelio Vid- mar (in plaats van Larsson) in de spits kunnen opstellen, nu moest Tomek Iwan op rechts de aanval completeren, terwijl De- nis Klioejev als tweede buiten lander de komst van Vidmar blokkeerde. Spijt van deze om schakeling hoefde Arie Haan niet eens te hebben, omdat de inmiddels tot voetbal-Nederlan der bevorderde Zweedse spits vlak voor rust de opgelopen 0-1 achterstand vereffende na een goede pass van Iwan. De Pool herstelde zich daarmee van zijn zwakke aanspelen na een half uur op Clemens Zwijnenberg, die net zo zwak anticipeerde, waardoor Sergej Kletsjenko op 0-1 kon aansturen. Bij zijn gelijkmaker kwam Larsson - die even tevoren met een subtiele voetbeweging de lat had geraakt - in botsing met doelman Moens, waardoor hij met een fikse bloeduitstorting in het bovenveen na rust moest worden vervangen door Vid mar. Met als gevolg dat Iwan (als derde buitenlander) moest plaats maken voor Giovanni van Bronckhorst. Met de rugge- steuntjes van net voor en na rust, nadat Koeman weer eens een vrije trap naar 2-1 had ge kromd. leek Feyenoord verder afstand te zullen nemen. „Dan denk je de tegenstander uit te spelen," had ook Arie Haan ver wacht, „maar we gingen te op portunistisch in de aanval, te weinig gedoseerd, waardoor het verdedigende gedeelte werd verwaarloosd. Het middenveld verzaakte, er was geen rugdek king meer. Een beetje slimmere tegenstander had er zelfs nog meer gemaakt." Go Ahead Eagles beperkte zich tot de gelukkige gelijkma ker van opnieuw Kletsjenko, die via het lichaam van Ulrich van Gobbel 2-2 langs de verbouwe reerde Ed de Goey kon schieten. Koeman, die op de vuisten van Moens knalde, Vidmar, die te hoog mikte, Trustfull, die zijn poginR voorlangs zag glijden en weer Koeman, wiens schuiver naast gleed, stapelden de kan sen opeen, maar de verlossende treffer bleef uit. I-cycnoord: De Goey; Zwijnenberg, Koeman. Van tiobbel en Ileus; Irusi- full, Bos/, en Klioejev; Iwan (46. Van Uronckhorsi), Larsson (46. Vidmar) en Blinker. Go Ahead Ladles: Moens; Miehels, Hofstede. Marlins en Verkuyl; Nanl, Schenningen Bijl (76 Sikora); I leering, Rorije en Kletsjenko (78. Obiekulu) TERDAM YPE MINKEMA lefa/ERSLAGGEVER lis van Gaal noemt de Ne- landse eredivisie tegenwoor- niet langer 'de beste compe- int; van Europa'. De directeur aald voetbal van Ajax ge- L4 igt nu zelfs hardop van de ine >te competitie ter wereld', heeft absoluut en volkomen jk. De Nederlandse eredivi- is zonder twijfel de btste 9- npetitie van de wereld. Voor x. Gistermiddag had Gronin- het weer heel gezellig ge- akt. Het werd een rustige 4- |1 an het begin van dit jaar riep een trainer, Utrechts Simon temaker, nog iets strijdbaars, 1 :r het 'aanpakken van Ajax'. dappere kreet stierf sneller dan hij werd geboren. Het t 'tegen een ploeg als Ajax' om de punten, het gaat om 'gevóél' na de nederlaag. an termiddag had trainer Hans 1 sterhof 'een goed gevoel', spelers hadden toch maar oi vier keer alleen voor doel lij op. „En hoe veel ploegen n< inen dat zeggen?", vroeg de ner zich nog af. Dat al die joie kansen kinderlijk werden prutst leek er helemaal niets te doen. Westerhof is lang de enige. En gezellig thuis- nen is tegenwoordig al heel voor een trainer in de eredi- jax - Groningen was vooral En rustig. Na twintig mi- ten was het al weer gedaan met de vijftiende competitie wedstrijd. Groningen was zo vriendelijk en zo dom om met vier verdedigers op een rij te gaan staan. Daar hebben de Ajacieden wel een antwoord op. Het 'steekpassje' was dodelijk als een dolksteek voor de tegen stander. Elfde minuut, doelpunt één: Finidi 'stak' de bal door het centrum van de defensie door naar Litmanen. Na het hakje- breed kwam Kluivert aangerend om in tweede instantie te sco ren. Negentiende minuut, doel punt twee: dezelfde drie spelers aan de basis, in bijna dezelfde volgorde. Nu werd Kluivert om vergetrokken door Harris Hui- zingh. Litmanen maakte zijn vijftigste competitiedoelpunt voor Ajax vanaf elf meter. Van Gaal had vervolgens non chalance gezien in het spel van Ajax, slordigheden. Vooral 'aan de bal', en dat is nu juist het sterkste punt van de ploeg. Gro ningen rook de ruimte, proefde de kansen, maar verslikte zich in de mooiste mogelijkheden. Dean Gorré liep twee keer rechtdoor naar Van der Sar. De eerste bal ging naast, de tweede bleef liggen in de armen van de doelman. Ajax scoorde na rust wel, door invaller Kanu en Overmars, en kwam op de lang zamerhand traditionele eind stand van 4-0 te staan. Iedereen legde zich daar dan ook bij neer. Ook Blinden Kanu die de allermooiste, niet te mis sen, kansen misten. Maar niet Maarten de Jong. Die bleef ren nen. Bijna was hij al een keer bijna succesvol geweest. Maar Patrick Kluivert tikt de bal over Groningen-doelman Patrick Lodewijks. Ajax leidt met 1-0. foto AP doelman Edwin van der Sar had hem.met zijn twee lange benen neergehaald. Kort voor het ein de kreeg hij een nieuwe kans. Nu was het raak. Louis van Gaal zei later 'stevig te balen' van die tegentreffer. Een kleine genoeg doening voor De Jong. Maarten de Jong wenkte zijn ploeggenoten en begon weer te rennen. Snel terug voor de af trap. Hij moet de gelijkmaker hebben geroken in die 89-ste minuut. Maarten was magni- Bi.. m D f.. ii - Gall; Blaauw, Gorre, Beerens en fiek. Als enige, gistermiddag in ,ong. Bombarda (63. Rosem De Meer. Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Schollen en Bogarde; Ronald de Boer (63. Reuser), Uimanen (63. Kanu) en Davids (63. Musampa); Finidi. Kluivert en Overmars. FC Groningen: Uxlewiiks; Uefden, Koeman. Hui/ingh (31. Gregersen) Gall; Blaauw, Gorre, Beerens EINDHOVEN GPD Soms ga je toch twijfelen aan het wereldbeeld van Louis van Gaal. De succescoach meent dat Nederland de sterkste com petitie ter wereld heeft. Zater dagavond werd dat in Eindho ven niet helemaal aangetoond. PSV-De Graafschap 8-0. Hoe wel: na drie minuten stond het nog steeds 0-0... Overal heen dwaalden de ge dachten van de toeschouwers bij PSV-De Graafschap. Naar de gezondheid van Fritz Korbach, de vraag wie er eigenlijk naast Dick Advocaat in trainersjas op de bank zat, naar het Werder Bremen van Aad de Mos. Maar niet naar de wedstrijd op het veld. PSV wint natuurlijk vaker thuis en ook vaker met ruime cijfers. Tegen het gehandicapte De Graafschap - dat vier van de beste spelers miste - wachtte PSV een eitje. Ronaldo ging er van de weeromstuit van knoei en. De Braziliaan was in de be ginfase nergens, althans, hij deed niks goed. De radio-ver- slaggever van de NOS vond hel niet erg dat Ronaldo bepaald niet uitblonk. 'Voor mij hoeft het ook niet, als hij dinsdag maar goed speelt', kraaide de chauvinistische kletser, die even niet in de gaten had dat ruim 26.000 mensen toch echt niet naar het stadion waren getogen om Ronaldo te zien lanterfan ten. De domoor had zijn flau wekul trouwens nog maar net door de ether geroepen of Ro- EREDIVISIE PSV-De Graafschap 8-0(3-0). 5. Jonk 1-0. 31 Ronaldo 2-0 (strafschop), 34. Ronaldo 3 0, 5 7 Ronaldo 4 0. 59. Cocu 5-0, 67 Ei|kclkjmp 6 0, 73 Hoekstra 7 0. 84. Co cu 8 0 Scheidsrechter: Van Egmond Toe schouwers: 25.500 Gele kaart: Cocu (PSV). Olyslager. Victoria (De Graafschap) Roda JC-Sparta 1-0(1-0). 13. Vurens 10 Scheidsrechter: Wegereel Toeschouwers: 5 Gele kaart •!.- Met 11S| VtS FC Utrecht-Willem II 3-3 (0-1). 71 Van der Berg 0-1, 57 Plugboer 1-1, 65. Graan oogst 2 169. Van der Vegt 2 2. 86 Visser 3 2, 89 Lammers 3-3 Scheidsrechter: Schuurmans Toeschouwers: 6500 Gele kaart: Vierklau, De Jong (Utrecht). Sogers. Feskens (Willem II) RKC-NEC 4-0(1-0). 16 W.|nhard 1 0. 48 Wi|nhard 2-0, 65 Van RiiswijK 3 0, 89. Van de Steen 4 0 Scheidsrechter: Van Di|k Toeschouwers: 3200 Gele kaart: Cru den, Verhoeven (NEC) FC Volendam-Fortuna Sittard 2-0 (1-0) 42 Smeets 1-0, 7 7 Samard/ic 2 0 Scheidsrechter: Zuidema Toeschouwers 3300 Gele kaart: Molenaar (Volendam). Dirkx (Fortuna) Ajax-FC Groningen 4-1 (2-0). 11. Kluivert 1 0, 20. Litmanen 2 0 (strafschop). 69 Kanu 3 0, 8? Overmars 4 0. 89 De Jong 4-1 Scheidsrechter: Van Vliet Toeschou wers: 19 500 Gele kaart: Huuingh. Grt- gersen. De Jong. Gall (FC Groningen) Feyenoord-Go Ahead Eagles 2-2 (1-1). 30 Kletsjenko 0 142 Larsson 1 1. 46. Ko«- man 2 158 Kletsienko 7 2 Scheidsrech ter: Luinge Toeschouwers 6 093 Vitesse-Heerenveen 2-2 (1-1). 6 Atteveld 1 0 (strafschop), 45. Regtop 1 168. Atte veld 2-1. 79. Wouden 7 7 Scheidsrechter: Van der Ende Toeschouwers: t ,635 Gele kaart: Jochemsen, Mise en Atteveld (Vitr-. se), De Visser, Doesburg (Heerenveen) FC Twente-NAC 0-3 (0-1). 21. Vidmar 0 I, 71 Abdellaoui 0-2 (strafschop), 88. Ley tens 0-3. Scheidsrechter: Reygwart Toe schouwers: b600 Gele kaart: Bosvelt, Kar nebeek. Hoogma (FC Twente) Ronaldo (PSVl 10; 3 Overmars (Aj Kluivert (Ajax). Dennis de Nooi|er (Sparta) 9; 6. Decheiver (GA Eagles). Lammers (Willem II). Kanu (A|a«) 8. 9 Hamming (Fortuna Sittard), Nilis (PSV). Cocu (PSV) Roda JC, De Graafschap Willem I vember: NEC-PSV, Spuria RKC, Vitesse FC Utrecht. 1 1 0 43 55 5 2 1 35 47 9 i 6 2 24 33 17 6 2 24 24 22 4 4 22 34 25 6 3 21 22 13 6 3 21 15 15 3 5 21 21 24 3 6 21 24 29 2 6 20 19-22 l 5 5 17 23 26 I 4 6 16 19 26 I 4 7 13 13 28 13 8 12 12 30 5 7 1 1 13 2b I 2 9 11 15 36 4 9 7 18 31 4 9 7 13 36 FC Twente Volendam Fortuna S. FC Utrecht nuldo ging scoren. Drie keer achter elkaar nog wel, eentje uit een strafschop. Maar ook de Braziliaan kon uiteindelijk geen kleur geven aan een wedstrijd die het niet was. natuurlijk ook omdat keeper Olyslager al na vier minuten zo ernstig had ge blunderd op een schot van Jonk dat PSV de eerste, altijd belang rijke goal ul snel op het bord had staan. Na rust scoorden Co cu invaller Eijkelkamp en Hoek stra nog, alvorens De Graaf schap mocht proberen tegen tien PSVers de eer te redden. Dut lukte overigens niet, terwijl er toch nog een vol kwartier te spelen was toen Jonk vrijwillig naar de kleedkamer ging met een lichte buikspier-blessure. Op dat moment had Advocaat zijn quotum van drie wissels al verbruikt, zodat PSV de avond voltooide met tien man. Geen beletsel voor Cocu om nog eens te scoren en de uitslag op 8-0 te bepalen. Jan Wouters maakte dus een succesvol debuut als assistent- coach van Dick Advocaat. De oud-international zat naast de oud-bondscoach op de bank, geblesseerd als hij nog is. Rob Baan was intussen op de terug reis vanuit München, waar hij Werder Bremen had gescout. Ook morgen is Wouters er trou wens nog niet bij, zondag tegen NEC maakt de middenvelder echter alweer zijn rentree, zodat hij fit moet zijn tegen de tijd dat PSV voor de return tegen Wer der naar Bremen reist. De rest van de PSV-selectie is fit. EERSTE DIVISIE Emmen-Cambuur 1-1 (0-1), 34. Kontor mari 01. 60. Van Oostruni 1 1, Scheids rechter: Temmink Toeschouwers: hl.' I Rode kaart: <8. Ooslerhol (Cambuur). R'i F l/mga (Cambuur) (?x oeel) Gele kaar!: Van Oostrum, Drenl (F.mmen), Jansen (Cambuur) Bijzonderheid: wedstri|d begon hen minuten later in verband met grote toeloop publiek. Excclsior-AZ 1-1 (0-0). 4 7 Huysen Dl. 84 Schuurhui/en 1 1 Scheidsrechter Van Beek Toeschouwers 2130 Gele kaart: Durmusoolu. Nortan (AZ) Dordrecht'90-Hcraclos 11 (11) der Laan 1-0 28 I efertnk I I Scheids rechter: Sterk Toeschouwers: 1000 Gele kaart: Lankhaar, De Romifn, Plug (Dordrecht '90) en Vink (Heracles) WV TOP 1-3(0-1). 10. Driev..Mi 0 51 W.ili'nnk 0 7, 77 Polman 1 7, 90 Wi|-. 1 3. Scheidsrechter: Westerink. Toeschou wers: 2165 Gele kaart: Koenen (WV), Koopman (TOP). RBC-Eindhovcn 0-0. Scheidsrechter: Slot Toeschouwers: 760. Gele kaart: M.igiH (HBC), Thijssens (Eindhoven) Telstar-Den Bosch 2-3 (0-1). 45. Lurlmr. 0 1, 61 Van Helmond 0 7 81Lurling 0 3, 84 Van Roori 1-3 (strafschop), 86 Van Roon 2-3. Scheidsrechter: Holmstri|d Toe schouwers; 1903 Rodekaarl '.2. Koord- (Telstar) Gele kaart: Panhuis. Van 1 eker- Heistar), Van Nistelrooy. Van Helmond, Koningstem (Oen Bosch) Haarlem-Vecndam 1 -2 (0-14 1 Zuurman Dl. 78 Zuurman 0 84 I 7 Scheidsrechter: Buiting Toeschouwers: 1658 Gele kaart: NW Ifl n K SlnOUlt (Haarlem) Topscorers: 1 Van Oostrom (Emmen) 10: 2. Krüzen (Heracles), l urllng (Den Bov h). Van der Laan (Dordrecht) 9. Programma zaterdag 25 november: Cam buur-Den Bov.li, Vi endarn RBC, Eindho ven WV. TOP Oss FC Zwolle, Helmond Sport Dordrecht '90. Heracles MW, AZ Emmen 26 november FC Den Haag F» Cambuur L Den Bosch Den Bosch Emmen Heracles Telstar Dordr. '90 FC Zwolle 0 34 30-12 1 2/ 21 9 1 27 21 9 2 26 25 17 1 25 25 15 4 22 24 19 4 77 16 15 1 71 74 16 4 70 17 13 3 19 74 77 5 17 71 15 5 17 18 71 7 15 13 73 8 14 19 2/ 5 13 22 26 7 13 13 18 8 17 13 37 9 11 16 78 10 8 17 25 Cambuur penodekampio Heracles 6 4 I 1 13 13- 7 Veendam 6 3 7 111 H TOP 6 2 4 0 10 11 5 np N HAAG ANP Fr en Bosch, dè verrassing in de Tste divisie, heeft afgelopen eekeinde als enige van de ui p-zes weten te winnen. De e rabanders wonnen in Velsen en iet 3-2 van Telstar, onder s leer door twee doelpunten 6- in de 18-jarige dribbelaar i l nthony Lurling. Omdat AZ en t ambuur gelijkspeelden, j labbelde Den Bosch twee binten van de achterstand af. Telstar, dat thuis nog onge- ijn agen was, kwam van 0-3 ove- ;uj gens met tien man terug tot id -3. Nadat Koordes uit het veld v as gestuurd, scoorde Van Jon twee keer. Lurling. die contract tot 1999 tekende Den Bosch, heeft nu negen irl Jelpunten achter zijn naam. eei en Bosch staat derde, acht oj anten achter AZ, eentje op dfambuur. Opvallend was dat geen van - zeven thuisclubs in de wed strijden van het weekeinde drie punten veroverde. Dat gebeur de wel vrijdag, toen FC Zwolle 'met 5-0 won van Helmond en MW de opmars sinds de komst van Frans Körver gestal te gaf met een zege op FC Den Haag, 3-1. De Hagenaars zijn na zes verliespartijen op rij ge zakt naar de voorlaatste plaats. Cambuur nam in de topper tegen Emmen een voorsprong door aanvoerder Konterman. maar even later kreeg verdedi ger Oosterhof de rode kaart toen hij een doorgebroken spe ler vasthield. Met een fraaie kopbal maakte Van Oostrum na een uur gelijk. Het was zijn tiende doelpunt in de competi tie. Cambuur speelde de slot minuten zelfs met negen man, na de tweede gele kaart van El- zinga. Trainer Han Berger uitte forse kritiek op scheidsrechter Temmink, terwijl op de uitslui tingen echter weinig leek af te dingen. Cambuur, de kampioen van eerste periode, zag de achter stand op AZ zeven punten blij ven. De Alkmaarders speelden enigszins teleurstellend gelijk bij Excelsior, dat zestiende staat. Bij de Rotterdammers debuteerde de 18-jarige doel man Mark Zegers, vervanger van de naar Go Ahead vertrok ken Moens. Oud-Ajacied Huy sen zorgde voor 0-1, Schuur- huizen maakte zes minuten voor tijd gelijk. Heracles, de belangrijkste concurrent van AZ in de twee de periode, speelde ook al 1-1. Dat gebeurde aan de Kromme- dijk, tegen Dordrecht '90. Doelpunten: Harrie van der Laan 1-0, Leferink 1-1. Jay Driessen, ex-VW, had een be langrijk aandeel in de overwin ning van TOP Oss bij zijn oude club. Hij scoorde een keer in een duel dat in 1-3 eindigde. ARNHEM* ANP Roda JC en de Limburgse aan hang hebben zaterdag voor het eerst op eigen grondgebied feest gevierd. De Limburgers veroverden na vijf gelijke spelen voor het eerst drie punten op Kaalheide. Het goed draaiende Sparta kreeg één tegentreffer te verwerken, van oud-Spartaan Vurens. Trainer Huub Stevens feestte zaterdag echter niet mee. De drie punten waren zijn inziens het enige plezierige. „Het was voot eigen publiek onze slechtste wedstrijd van het seizoen", meende de vroegere verdediger. Vitesse Voor het Arnhemse publiek heeft trainer Ronald Spelbos van Vitesse volledig afgedaan. De thuiswedstrijd tegen Heerenveen werd volledig over schaduwd door spreekkoren die getuigden van antipathie tegen Spelbos. De spelers van Vitesse lieten tegen Heerenveen zien dat ze hun trainer niet zonder slag of stoot laten vallen. De inzet was groot. Atteveld zorgde uit een door scheidsrechter Van der En- de gemakkelijk gegeven straf schop voor 1 -0. Een voorsprong die vlak voor rust door Regtop werd uitgevlakt. Atteveld maak te ook 2-1, uit een directe vrije trap. Wouden, ingevallen voor Regtop, scoorde tien minuten voor tijd 2-2. FC Twente Het was tekenend dat FC Twen te zelfs tegen een zwaar gehan dicapt NAC geen moment de indruk kon wekken dat betere tijden zouden aanbreken. Zon der sleutelfiguren als Lokhoff, Scheepers, Remie en Arnold hadden de Bredanaars van meet af de wedstrijd onder con trole. De openingstreffer van Vidmar voorspelde al geen goeds voor Twente. Toen arbi ter Reygwart de bal 19 minuten voor tijd op de stip legde en Ab- dellaoui van elf meter voor 0-2 mocht zorgen, was het gedaan met Twente. Het slotakkoord kwam van de net ingevallen Leytens (0-3). FC Utrecht In een spectaculaire wedstrijd, vooral na rust, hebben FC Utrecht en Willem II verdiend een punt gepakt. Het werd 3-3, waardoor Willem II derde blijft en Utrecht voor de zevende op eenvolgende keer niet tot winsi kwam. Voor rust had Willem II weinig problemen met Utrecht. Van de Berg verzorgde de enige goal in dat part. Na rust zag Utrecht een geweldig offensief met twee goalks beloond: plug boer en Graanoogst scoorden. Willem II kwam via Van der Vegt terug, maar werd vijf mi nuten voor tijd door Visser weer op achterstand gezet. Uitgere kend John Lammers, die weg mag bij Willem II, bedierf ver volgens een Utrechts feestje. RKC RKC had geen enkele moeite met NEC uit Nijmegen. Geen van de NEC'ers vertoonde echte wil om te winnen. Bij de Waal- wijkers lag dat heel anders. Wijnhard maakte in de 16e mi nuut een fraai doelpunt en leg de de basis voor de meer dan verdiende zege van de thuis ploeg. In de 48c minuut kwam de thuisploeg op 2-0. Petrovic besloot een knappe actie op rechts met een prima voorzet. Wijnhard scoorde voor de twee de maal. Muller draaide l.an- gerak in de 65e minuut hele maal dol. Van Rijswijk kopie de bal achter Brookhuis: 3-0. Van Rijswijk was in de 81e minuut betrokken bij een scrimmage voor het NEC-doel. RKC-verdr Volendam Bert Jacobs' omscholing van verdedigend naar aanvallend voetbal leidt langzaamaan lot de verrijzenis van FC Volen dam. Na de overwinning zon dag met 2-0 op Fortuna Siltard steeg FC Volendam drie plaal sen, naar de dertiende positie. De trainer was in zijn analyse nog ver van tevreden. Toch deed hij een kernachtige uit spraak. „Volendam zal niet de graderen." Waar Fortuna kan sen miste, maakte Volendam wel doelpunten, twee hele mooie zelfs. De eerste was een rake kopbal van de kleine Smeets op een afgemeten voor zet van de oplevende Steur, drie minuten voor de rust. De twee de was een meesterlijke lob van Samardzic op aangeven van Wilson in de 77e minuut.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17