Barcelona meldt zich aan de kop 'Super Mario' verklaart de oorlog aan Aad de Mos Boris Becker heerst in eigen huis Volleyballers vergeten Sport nederlaag tegen Cuba MAANDAG 20 NOVEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -53564 FC Barcelona heeft Atletico Madrid afgelost als koploper in de Primera Division. De club van Johan Cruijff ver sloeg Albacete met 3-0, terwijl Atletico op de dertiende speeldag de eerste nederlaag leed in de derby tegen Real Madrid (0-1). Beide clubs hebben evenveel punten (30), Barcelona het betere doelsaldo. madrid» anp „Het is natuurlijk prettig leider te zijn", zei Cruijff na de over winning, „maar ik zou het liever aan het einde van de competitie zijn." Overigens keek Cruijff voor de laatste keer vanaf de tri bune toe. Zijn schorsing van vijf wedstrijden is voorwaardelijk teruggebracht tot drie. Cruijff passeerde Popescu voor de wedstrijd tegen Albace te. Ilagi nam diens plaats in. De Roemeen maakte na een kwar tier het eerste doelpunt (1-0) en viel drie minuten voor de rust uit met een open wenkbrauw blessure, die gedicht werd met zes hechtingen. Popescu ver ving zijn landgenoot en maakte in de 62e minuut 2-0. Prosi- necki was vijf minuten voor het einde verantwoordelijk voor 3- 0. Een minuut later zag de Kroaat voor de tweede keer geel dus rood. Real Madrid - Atletico Madrid was een bikkelhard duel met elf gele kaarten, waarvan twee voor Caminero van Atletico, die ne gen minuten na de rust het veld moest verlaten. Op dat moment leidde Real met 1-0 door een doelpunt van Raul, zijn vijfde in de competitie, na negen minu ten. Het was een van de twee kansen die Real zich schiep. De tweede werd gemist door Za- morano, na vijf wedstrijden weer terug in de ploeg. De Chileense spits werd na 75 minuten vervangen door Esnai- der. Hij miste ritme na zijn bles sure. l egen Ajax zal Zamorano woensdag in de spits staan. „Ajax is de beste ploeg van de wereld", aldus Valdano na de zege. „Voor die wedstrijd heb ik alle basisspelers nodig." Tegen Atletico was middenvelder Re- dondo de beste man bij Real. Voor Real is het duel tegen Ajax van cruciaal belang. De Spaanse kampioen wil ten koste van alles de koppeling aan Ju- ventus in de kwartfinales mislo pen. Daarvoor dient Real als eerste te eindigen in poule D van de Champions League, en daarvoor moet Real woensdag avond in Bernabeu van Ajax winnen. Italië Woensdag, tijdens Nederland - Noorwegen, hield Clarence See- dorf collega Aron Winter op de bank. Gisteren speelden en scoorden beiden voor hun club, maar Seedorf verloor met Sampdoria bij Atalanta (3-2) en Winter won met Lazio van Cre- monese, 2-1. Seedorf merkte in Rotterdam op dat hij in de vertegenwoordi gende elftallen zo makkelijk doelpunten maakt vergeleken met zijn inspanningen bij de club. Daarin kwam meteen ver andering. De 19-jarige midden velder zette Sampdoria in de 63e minuut op 2-1, maar de club uit Genua ging in de slotfa se toch onderuit. Lazio won thuis met 2-1 van Cremonese, dat nog geen zege heeft be haald. Kampioen Juventus, de laatste weken in de competitie volledig van slag, won de strijd in de subtop tegen Fiorentina met 1-0, door een kopbal van talent Del Piero. De topper tus sen Parma en AC Milan eindig de in 0-0. Voor 28.000 toeschou wers en een recordrecette voor de thuisclub, viel het duel als kijkspel tegen door de defensie ve bedoelingen van de ploegen. Uitblinker was debuterend doelman Buffon van Parma, pas zeventien jaar. Engeland Blackburn Rovers heeft zater dag een opmerkelijke wedstrijd gespeeld. In de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest won nen de Rovers met 7-0. Leider Newcastle United zag zijn voor sprong krimpen tot zes punten door het gelijke spel 1 -1bij As ton Villa. I loewel Bergkamp Ar senal in de Londense derby te gen Tottenham Hotspur in de veertiende minuut op voor sprong zette, gingen de 'Gun ners' toch met 1-2 ten onder. Glenn Helder viel in de tweede helft uit met een bloeduitstor ting aan zijn linkerbeen. Leeds United won met 1-0 van Chelsea, dat het zonder Ruud Gullit moest doen. Hij had nog teveel last van een kuit blessure. Tony Yeboah maakte in de tachtigste minuut zijn eer ste doelpunt in negen wedstrij den. Manchester United won op Old Trafford gemakkelijk met 4-1 van Southampton, dat binnen acht minuten tegen een achterstand van 3-0 aankeek. Ryan Giggs was na vijftien se conden al succesvol. Everton BEU Charleroi-Seraing 4-2, Standard-Harelt* 2-1, Gent-Antwerp 1-0, Cercle-Beveren 0. Aalst-Brugge 0-2, Ekeren-St-Truiden 1. Lierse-Anderlecht 3-2, RWDM-Mec len 0-1, Waregem-Lommel 13 Standi kop: Brugge 16-34, Lierse 16-32. derlecht 16-30, RWOM 16-27, Stand 16-25, Charleroi 16-24, Aalst 16-23,1 relbeke 16-23, Mechelen 16-23, Eke 16-21, Cercle 16-21. Leverkusen-Uerdingen 2-1, Bayern I Bremen 2-0, Dortmund-Karlsruhe 4 Frankfurt-Köln 1-0, Freiburg-Rostock 2 Kaisersl-1860 Münch 0-0, Stuttg Schalke'04 2 2 Stand aan kop: Dortmi 14-31. Bayern M. 14-31. M'gladbach 25, Leverkusen 14-22. HSV 14-20. R tock 14-19. Stuttgart 14-19. Schalke 14-19. Frankfurt 14-17. Bremen 14-17 ENGELA Aston Vil.-Newcastle 1-1, Blackburn-N tingham 7-0, Bolton W.-West Ham Leeds-Chelsea 1-0, Liverpool-Everton 1 Man.United-Southampt. 4-1, Sheff.We Man. City 1-1, Tottenham-Arsenal 2 Wimbledon-Middlesbr, 0-0, Queens I Coventry 1-1 Stand aan kop: Newcai 14-35, Man.United 13-29, Arsenal 13-; Aston Vil. 13-24, Leeds 13-24. Notti ham 13-24, Liverpool 13-23, Middles 13-23 Glenn Helder van Arsenal komt in een duel met Dean Austin van Tottenham iets te kort. De Spurs wonnen de Londense derby met 2-1foto epa FRAN KR, Cannes-Le Havre 0-0, Bordeaux-Nice 4 Gueugnon-Strasbourg 0-1, Guingar Metz0-0, Lille-ParisSG 0-0, Monaco-L) 0-2, Nantes-Rennes 2-2, St-Etieni Auxerre 0-5, Bastia-Martigues 2-0. Sb aan kop: Paris SG 18-38, Auxerre 18- Metz 18-33, Lens 18-32, Nantes 18- Guingamp 18-29, Strasbourg 18-28, B tia 18-27, Monaco 18-26, Montpell. 1 26, Rennes18-26 GRIEKENLA AEK-Panathin 1-0, Athmaikos-Pamo 2-1, Edessaikos-Panahaiki 2-0, Herak Apollon 1-1, lonikos-PAOK 0-0, Laris Aris 1-0, OFI Kreta-Ethnikos 3-2, 0lym[ kos-Kalamata 4-1, Xanthi-Panaliakos 1- Stand aan kop: AEK 10-25, Olympial 10-24, Panathin 10-23, 0FI Kreta 10-i lomkos 10-16, Edessaikos 10-15, Pana kos 10-14, Heraklis 10-14. won de derby tegen Liverpool op Anfield Road met 2-1 dankzij twee treffers van de Russische international Kansjelskis. Duitsland De koploper in de Bundesliga Borussia Dortmund nam tegen Karlsruher SC met 4-1 revanche voor de uitschakeling in het be kertoernooi. Harry Decheiver en Eric Meijer zorgden voor Neder landse treffers bij hun clubs. Decheiver maakte voor het on deraan staande SC Freiburg op eigen veld tegen FC Hansa Ros tock het winnende doelpunt (2- 1). Tien minuten later kreeg de voormalige speler van Go Ahead Eagles zijn tweede gele kaart van scheidsrechter Kasper omdat hij de bal opzettelijk wegsloeg. Meijer hielp Uerdin- gen in de 69e minuut bij Bayer Leverkusen aan 1-1, maar zag zijn club toch nog met 2-1 ver liezen. Gisteren speelden twee andere Nederlanders tegen el kaar in de Bundesliga. VfB Stuttgart speelde gelijk (2-2) te gen Schalke. Mulder maakte dit keer geen doelpunt. Bij Stuttg art behoorde Verlaat opnieuw tot de uitblinkers. Het gat tus sen leiders Bayern en Dort mund en de achtervolgers is be hoorlijk aan het oplopen. Borussia Mönchengladbach, vrijdag thuis met 2-1 onderuit tegen Hamburger SV, is al zes punten achterop geraakt. Bayer Leverkusen is vierde op negen punten. België Club Brugge heeft na de zes tiende speeldag de leiding be houden in de Belgische compe titie. De ploeg versloeg Een dracht Aalst met 2-0. Lierse zorgde voor een verrassing door in de avond wedstrijd thuis met 3-2 van Anderlecht te winnen. Daardoor zakte het team van coach Jan Boskamp, die sinds zijn rentree in de beginfase van de competitie nog geen neder laag had meegemaakt, naar de derde plaats op vier punten van Brugge. Schotland Pierre van Hooijdonk heeft zon dag in de Schotse topper tussen Glasgow Rangers en Celtic zijn ploeg een punt bezorgd. Ruim een kwartier voor tijd trok de Brabander de stand gelijk, 3-3. Het verschil tussen lijstaanvoer der Glasgow Rangers en Celtic blijft vier punten. IT Al Atalanta-Sampdoria 3-2, Inter-Udine; I. Juventus-Fiorentina 1-0, Lazio-Crer nese 2-1, Napoli-Vicenza 1-1, Padova-t 3-0, Parma-Milan 0-0, Piacenza-Roma 0, Cagliari-Tonno 1-0 Stand na tien w strijden: Parma 10-21, Milan 10-21, L< 10-19, Fiorentina 10-18, Juventus 10- Napoli 10-17, Atalanta 10-16, Udin 10-15, Inter 10-14, Roma 10-13, Vicei 10-13, Sampdoria 10-11, Piacenza II, Torino 10-10, Cagliari 10-10, Ban 8, Padova 10-5, Cremonese 10-3. PORTUI Benfica-Boavista 1-1, Amadora-Belen ses 2-2, Felgueiras-Campomaio. 3-0, M timo-Leca 2-0, Salgueiros-Chaves 2-2, rense-Braga 1-0. Tirsense-G Vicente 1 Leiria-Porto 0-0, Guimaraes-Sportmg 1 Stand aan kop: Porto 11-29, Sporting 24, Boavista 11-23, Benfica 11-21, M timo 11-19, Guimaraes 11-18, Beien ses 11-18, Braga 11-17. SCHOTLA Falkirk-Partick 0-1, Kilmarnock-Mot! well 1-1, Raith R -Aberdeen 1-0, Hea Hibernian 2-1, Rangers-Celtic 3-3. St aan kop: Rangers 14-33, Celtic 14-29, bernian 13-22, Aberdeen 14-20, He; Ï4-18, Raith R. 14-18, Partick 13- Motherwell 14-13 SPAM munchen» henri v gpd-verslaggever Aad de Mos zat er ontspannen bij. De televi sie-verslaggever kon hem ook niet nerveus maken. De Mos zei wat hij wilde zeggen. Niet veel. „Nee, ik zeg niks over Mario Basler, dat zou van weinig respect getuigen voor hem. Eerst wil ik hem zelf spreken." De vraag is of De Mos zijn vedette nog spreekt - en vergeeft - voordat Werder Bremen vandaag naar Eindhoven reist. Een rel is het zeker wel: gistermorgen kwam Basler niet opdagen voor de training, nadat hij een dag eerder door De Mos in de topper bij Bayern München (2-0) was gewisseld. Na een half uur al. Aad de Mos leek zaterdag weer eens een greep te doen in de trucendoos. Drie dagen voor de belangrijke wedstrijd bij PSV wilde de coach kennelijk weer eens oorlog maken om zijn spelers 'op scherp' te krijgen. Mis schien ook bestrafte hij Basler gewoon voor onprofessioneel gedrag, want 'Super Mario' was indirect de aanleiding dat Bayern in ei gen huis al na zeven minuten op voorsprong kwam. Als een meisje reageerde Basler toen Ziege bij hem een bal van de voet kwam ha len. Ziege ging er van tussen, Basler bleef ver ongelijkt staan. Met enkele seconden later het eerste doelpunt voor Bayern tot gevolg. De ploeg van Otto Rehhagel - dertien jaar coach bij de tegenstander - zou overigens toch wel gewonnen hebben, waarschijnlijk. In de eerste helft van een overigens tragisch slechte wedstrijd werd nog een zuiver doel punt van Klinsmann wegens vermeend bui tenspel afgekeurd. Na rust maakte Zickler de zaak af, na een blunder van de andere inter national bij Werder, Dieter Eilts. Boos Basler was toen al lang gewassen en aange kleed, klaar om de media antwoord te geven op de vraag wat hij van de alleszins opmerke lijke wissel vond. Basler bleek 'richtig sauer', zoals hij zei, echt boos dus. „Als ik nou in de tweede helft was vervangen of tijdens de rust met een uitleg... Maar nu begrijp ik het niet. Ik ben zeer teleurgesteld en het laatste woord is hier ook nog niet over gezegd." Zijn vol gende woord was dus een actie: sabotage. Voor de Noordduitse televisie wilde De Mos gisteravond niet zeggen of Basler morgen te gen PSV speelt. „Nee, ik heb Mario nog niet gesproken. Maar hij kent onze vier grondre gels: respect voor de discipline, respect voor de trainer, respect voor de anderen, respect voor het groen-wit. Ook Mario moet zich daaraan houden." Volop aardige woorden had De Mos ver volgens voor Basler. „Ik heb met grote spe lers als Cruijff en Lerby gewerkt, het is jam mer dat we bij Werder nu maar één grote ster hebben. Want vergeet niet dat ik een hele grote fan ben van Mario." Op de vraag waar om Werder zo matig speelt, zei De Mos: „We hebben een nieuwe ploeg, we hebben tijd nodig. Maar het is leuk om te zien dat Baiano een nieuwe publiekslieveling aan het worden is." Op de wedstrijd tegen PSV wenste De Mos niet vooruit te lopen met een uitgebrei de analyse. „Kleinigheden geven in dit soort wedstrijden de doorslag. Ons enige probleem wordt Ronaldo." Onzeker is in elk geval of Mario Basler met Werder Bremen vandaag naar Eindhoven komt. De Mos: „In voetbal kan alles gebeu- Barcelona-Albacete 3-0, Betis-Sociedad 1, R Madrid-Atl.Madrid 1-0, Zaragoza- villa 0-1, Bilbao-Deportivo 1-0, Compo la-Salamanca 0-0, Merida-Espanyol Vallecano-Gijon 2-0, Oviedo-Santande 1, Valladolid-Celta 1-1, Valencia-Tene 2-2 Stand na dertien wedstrijden: celona 13-30, Atl Madrid 13-30, Espai 13-30, Compostela 13-23, R. Madrid 21, Betis 13-21, Valencia 13-21, G 13-19, Bilbao 13-19. Tenerife 13- Oviedo 13-16, Deportivo 13-15, Sant der 13-15 ZWITSERLAf Basel-Aarau 2-1, Grasshopp-Lausanne 1. Luzern-Young Boys 3-1, Neuchatel Gallen 3-0, Servette-Zürich 0-0, Sion- gano 5-2. Stand aan kop: Grasshopp 40, Neuchatel 19-36, Luzern 19-36, S 19-36, Basel 19-26, St. Gallen 19- Lausanne 19-23, Aarau 19-22. Raymakers weg bij Stal Zangersheide wuustwezel Piet Raymakers heeft besloten stal Zangersheide in ile Belgische plaats Lanaken te ruilen voor Jewel's Courtstud van de familie Cordia in Wuustwezel, eveneens in België. De39-jari- gc springruiter is ruim vijf jaar in dienst geweest van Leon Mel- chior, de eigenaar van Zangersheide. Volgens mevrouw Cordia waren de contracten na het vertrek van Albert Voorn enkele we ken geleden, snel gelegd. „Wij wilden met onze springpaarden graag doorgaan in de sport. Daarom zochten we een topruiter om het werk van Voorn over te nemen. Gelukkig kreeg Piet alle medewerking van Melchior, die in zijn stoeterij toch meer het accent wil blijven leggen op de fokkerij." Raymakers boekte zijn grootste successen voor stal Zangersheide tijdens de Olympi sche Spelen van 1992 in Barcelona. I lij veroverde met het paard Ratina Z goud met de nationale equipe en zilver in het individu ele toernooi. De Vos wint ook tweede wedstrijd gavere Wim de Vos heeft gisteren ook de tweede veldrit om de Superprestige gewonnen. De Brabander versloeg in het Belgi sche Gavere in de sprint de Italiaan Luca Bramati. De Nederlan der Richard Groenendaal finishte op ruim een halve minuut als derde. De Vos won ook de eerste veldrit in Plsen om de Super prestige trofee twee weken geleden. De 27-jarige wielrenner heeft na twee wedstrijden de leiding in het tussenklassement met 30 punten. Harteveld Europees judokampioene valladolidFrangoise Harteveld is voor de tweede keer Euro pees judokampioene onder negentien jaar geworden. De judoka van Mahorokan was succesvol in de klasse boven 72 kilogram. Zij stond voor de vierde opeenvolgende keer in de finale van het EK. Ze werd in 1992 eveneens Europees kampioene. Steenkamer op gedeelde vierde plaats Hongkong Golfer loost Steenkamer is hij de Royal I long kong Open op ile gedeelde vierde plaats geëindigd. De Nederlander voltooide de achttien holes op de slotdag in 68 slagen. Met zijn totaal van 276 (68 68 72 68) bleef Steenkamer vijf slagen achter op de winnende Amerikaan Gary Webb. De tweede plaats was voor de Mexicaan Rafael Alarcon (273) en als derde eindigde de Taiwanees Chang-Ting Yeh (274). Coronel pechvogel in Macau macau» I let mag een wonder heten dal er geen gewonden vie len tijdens de 42e Grand Prix voor Formule 3-coureurs op hel gevaarlijke Guia-circuit van Macau. Vijftien bolides klapten tij dens de tweede manche op elkaar. De blikschade was groot, nie mand liep echter lichamelijk letsel op. Pech trof de Nederlander Tom Coronel in de chaotische race. Tijdens de start van de eer ste manche weigerde de motor alle diensten, bovendien werd hij geraakt dooreen achteropkomende auto. Het lukte het team van Coronel om de 2-liter Opel Dallara weer aan de gang te krij gen. De Haarlemmer diende van de laatste startrij te starten. Ver kwam hij niet. want na vier bochten werd hij geconfronteerd met een grote puinhoop op de racebaan. FRANKFURT ANP/RTR Wimbledon is zijn tuin, Frank furt zijn huis. Boris Becker heeft zijn favoriete tennisplekjes. Wimbledon won hij drie keer, Frankfurt won hij gisteren even eens voor de derde keer. Becker werd na 1988 en '92 voor de derde keer wereldkampioen. Hij versloeg Michael Chang in de fi nale van de ATP-Masters in drie sets en 2 uur en 16 minuten. 7-6 6-0 7-6. Met zijn derde eindzege kwam hij op gelijke hoogte met John McEnroe. Ivan Lendl, vijf zeges, en Ilie Nastase, vier, ble ven nog buiten bereik. Sampras, verliezer in de halve eindstrijd tegen Chang, sloot het jaar af als de nummer één op de we reldranglijst. Becker achter Agassi en Muster na zijn zege als vierde, Chang als vijfde. Vechter Becker was in de Festhalle van Frankfurt de Becker van weleer. De vechter, de strijder die één doel voor ogen had: de wereld titel. „Tegen Enqvist in de halve finale gaf ik zaterdag 101 pro cent". zei hij. „Tegen Chang 110." Hij illustreerde er zijn ver langen mee, zijn motivatie, zijn strijdlust om de Masters te win nen. Enqvist vormde zaterdag een nachtmerrie voor de bijna 28-jarige Duitser. De 21-jarige debutant uit Stockholm over leefde na het verlies van de eer ste set (6-4) zes breekpunten in zijn eerste twee opslaggames. Daaruit putte hij zoveel zelfver trouwen. dat hij Becker in diens eigen huis te lijf ging. Becker wankelde, verloor de tweede set (6-7) en werd in de derde set gered door het publiek. De 9000 man gingen als één man achter de speler staan, die om de hoek van de Festhalle in Leimen werd geboren. Als Bec ker de bal opwierp voor zijn op slag. hield de Festhalle de adem in. Na elk punt ontlaadde de spanning zich in minutenlang applaus. Enqvist. de onbevan gen nieuwkomer, raakte er in de elfde game van de derde set zo van onder de indruk dat hij een kumamoto anp Boris Becker bleef gisteren baas in eigen huis. Een zege op Michael Chang leverde de Duitser voor de derde maal de het wereldkampioenschap op. foto anp voorsprong van 40-15 op eigen opslag uit handen gaf. Becker brak zijn opslag en maakte het karwei af, 7-5. De verrassing van Enqvist, die als elfjarige de eerste zege van Becker op Wimbledon op de te levisie volgde, bleef uit. Die van Chang niet. De 23-jarige Ameri kaan verdreef Pete Sampras, de beste tennisser van de wereld, uit de sfeervolle Festhalle. 6-4 6- 4 Chaqg speelde honderd pro cent geconcentreerd, honderd procent gedisciplineerd en gaf in de twee sets slechts één breekpunt af. Voor Chang bete kende de zege zijn eerste na zes nederlagen tegen Sampras en zijn vierde in vijftien duels in vijf jaar Masters. Tegen Becker leek hij zondag op weg naar de titel. Hij nam in de eerste set een voorsprong van 3-0 en ser veerde op 5-3 voor de set. Dat moment zocht Becker, die voor de zevende keer in de finale van de Masters stond, uit voor het omslagpunt in de wedstrijd. Opnieuw klommen de 9000 man op de rug van Becker's te genstander en de kleine, dappe re Amerikaan bezweek onder de druk. Hij verloor zijn opslag en de tiebreak met 7-3. Die tegen slag was Chang in de tweede set even teveel, 6-0. In de derde bond hij de strijd weer aan. Met zijn wonderbaarlijke loopver mogen haalde hij ballen die Becker tegen elke andere ten nissers al lang geteld had. „Te gen Michael moet je één punt twee keer scoren", zei Becker. De Duitser, die van de voor gaande drie ontmoetingen er twee had gewonnen, sloeg toe in de tiebreak, 7-5. De Nederlandse volleyballers hebben de pijn van de ongeluk kige nederlaag tegen Cuba snel vergeten. De ploeg van de Vere nigde Staten werd daar van morgen in de derde ronde (van de elf) van het toernooi om de wereldbeker het slachtoffer van. Oranje won snel, geroutineerd en zuinig van de Amerikanen, die zonder de geblesseerde Scott Fortune tegenvielen. Ne derland haalde een constant ni veau, minder hoog en spectacu lair dan tegen Cuba (2-3), maar hoog genoeg voor de noodzake lijke zege: 3-0 (15-10 15-7 15-6). „We waren verplicht dit resul taat te halen", zei bondscoach Joop Alberda. „Daar ben ik blij mee. Maar we weten ook dat de spelers van de Verenigde Staten veel beter kunnen en dat ze dat bij de Olympische Spelen ook zeker zullen laten zien." Tevredenheid gold niet alleen de vlotte zege Alberda kon het zich eenvoudig permitteren Jan Posthuma de derde set te laten afwerken in plaats van Bas van de Goor maar zeker ook de investering die dat kostte. Ron Zwerver en Olof van der Meulen, beiden opnieuw van grote waarde, hadden vooraf re kening gehouden met opnieuw een vijfsetter. Ook al kon de pass veel beter, de aanvalsmo- gelijkheden waren zo groot, dat de Amerikanen geen schijn van kans hadden op welke verlen ging dan ook. Ook dat was winst na de 'tour de force' tegen Cuba. Wie die confrontatie gisteren heeft ge zien, begreep plotseling waar om in de internationale telling de verliezer ook een punt krijgt. Meestal is dat onverdiende troost, in dit geval was het ge rechtigheid. Je schiet er alleen, in de race om olympische kwa lificatie. niets mee op. Nederland speelde subliem, maar trof in Cuba een gelijk waardige tegenstander die op één moment iets beter was waarschijnlijk alleen iets f( tuinlijker: bij 15-15 in de vijf set. Aanvoerder Peter Blan verklaarde dat de bal hem i door de handen was geglipt het blokkeren. „Dan praat over millimeters. Zo klein war de marges. We*hadden ook n 3-0 kunnen winnen. Jammer genlijk dat er een winn; moest zijn." De opening was helem. voor het sinds Athene beken basiszestal van Alberda. sterke fundament was zoals tijd de side-out, de service rughalen was zelden een pi bleem. Met name middenm Van de Goor viel niet te ven digen. Spelverdeler Blangé ko vaak voor het centrum i zendsnel, meters hoog of n vliegend geweld omdat de stemming met vrije man V der Meulen, in tegenstelling; gisteren tegen de VS, aanvanl lijk niet wilde vlotten. Met mogelijkheden en de temp aanval als voorkeur is dat o geenszins een bezwaar. De Fr se libero zou nog genoeg aan beurt komen. Hij kon evenwel niet de juii ontknoping bedenken in de I zarre slotfase van de spannen en evenwichtige tweede Eerst 'zorgde' hij nog voor 16 door een mortieropslag in net te slaan (opstellingsfout C ba), vervolgens ramde hij vaak wel aan hem bestede 'bi gerbal', onvermijdelijk door e zwakke stop, buiten de lijn op de grond. Van der Meul haalde, ten koste van een lief schouderkwetsuur, in de gende set zijn gram. Cuba kreeg de lof, waar Nederland ten minste even v aanspraak kon maken. Maari bewijs staat slechts op de beei banden; niet op papier dat oi twee weken beslist welke d landen zich als eersten met Verenigde Staten hebben plaatst voor Atlanta.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16