Krakers al twee jaar op terrein voormalige Annakliniek Hervormde Kerk zet verdeeldheid tijdelijk even aan de kant Leiden Tarieven voor gas en stroom blijven in 1996 vrijwel gelijk Kerk Samenleving 'Aapjes kijken' in allochtone kerken Pauselijke onderscheiding Kerkeveiling levert 113.000 gulden op MAANDAG 20 NOVEMBER 1995 10 T/r i 1 1* 1 BURGERLIJKE STAND De tarieven voor gas en elektriciteit veranderen nauwelijk in 1996. De prijs voor gas stijgt iets van 45,89 cent naar 46,36 cent per kubieke meter. De stroomprijs daalt van 24,13 cent naar 24,02 cent per kilowatt-uur (kwh). Dat heeft de Energie- en Watervoorziening Rijnland (EWR) bekendgemaakt. Eer der had het Duinwaterbedrijf Zuid- Holland (DZH) al Taten weten dat de waterprijs volgend jaar wel stevig stijgt van 2,64 gulden naar 3,10 gulden per duizend liter. De energierekening voor volgend jaar zal daarom vooral bepaald worden door het waterverbruik. Gas en elektri citeit zullen nauwelijks van invloed zijn. De EWR adviseert zijn klanten die een dubbele tariefmeter hebben (dat is zeventig procent van het totale be stand) vooral te profiteren van het goedkope avond- en nachttarief. Doordeweeks van 's avonds tien uur tot de volgende ochtend zes uur en in het weekeinde kost de stroom slechts 10,36 cent per kwh. Bedrijfsvoering Overigens zijn de inkoopprijzen voor gas en elektriciteit wel fors gestegen. Toch heeft de EWR deze verhogingerl niet doorberekend in de tarieven. Di recteur J. Feitsma: „Dat is vooral te danken aan'onze efficiëntere bedrijfs voering. De extra kosten voor inkoop hebben we daardoor kunnen afwente len op onze eigen organisatie." geb. 17 jan. 1911, geh. gew. met J. Sierat» E. Teljeur. geb. 18okt. 1912, geh. gew. met W F. Langezaal J. Hoog- endoorn, geb. 30 sept. 1922, geh. gew. met S. van der Mei) C.HVedder Chris- tiaanse, geb. 20 jan. 1920, man N.C. Balkenende, geb. 29 aug. 1925, man O.F. Poulina, geb. 17 dec. 1961, man G.R. de Boer. geb. 27 april 1995. doch ter H. Christ, geb. 27 dec. 1931. man C.S. Kolderman, geb. F geh. gew. met G.C.J. van Wei Yilmaz, geb. 28 mei 1984, d ii 1904. LEIDEN Geboren Lindsey dv. T Zweistra en H. Sierat Eduard Paul Gé- rard zv. M.S.C.M. Teeuwen en M.M. Cremers Onerva Amanda dv. J.R. Silos en A.K. Korhonen Pirn zv, P. van Os en N.B. Verhoeven Redouan zv. M. El Boujadayni en M. Nouna Robin dv. C.J. Zuijderduijn'en I. van Rossum Frank zv. J. van der Meij en A.L. de Mol Necmiye dv. S. Tosun en F.Z. Ahmadi Robert Marinus zv. J.P. van der Kloos ter en J.M.S. van Leyden Michelle Na- tasja Jamilla dv. J.R Arnoldusen D. Te gelaar Thomas Philip zv. F.R. Rosen- daal en A.L. Delwel Nesrme dv. M.S. Bouarfa en S. Ramdani Taschelna Ro- manadv. W.G. Bodoen M.Y. Noorlander Chantal Sylvana dv W F. Hildersen J. van Leeuwen Pieter Bernard Philippe zv. B.P.W. Reith en P.A.M. Creijghton LeendertCorneliszv. C Ravensbergen en A. Driebergen Willianne Elizabeth dv. P. Souverijn en E.C. Groenendijk Bart zv. J. van der Meij en D.P. van der Plas» Denisedv. G.C.J. Hartogen J J.M. Wendel Fouad zv. H. Ajgou en R. El Baroudi Amber Leanne dv. M.W. van der Holst en H.F. Kraan Robert Henri zv. F.R.J, van Zutphen en M.H.M. van Tol Dorus Bastiaan zv. H.P.M. Koek en H. Flippo Jacob Cornelis zv. A. van den Bergh en M. van Dalen Bar- bera Neeltje dv. A. van den Bergh en M. van Dalen Mohammed Nizaam zv. F.M.S. William en J. Moekmoedshek Bilal zv. H. Bardai en F. Berdai Wesley Léon zv. H. Hak en J. van Stein Jacob Eduard zv. D. Kropen J.H L. van der Poel Nikki Zoë dv. M. van Tussenbroek en I G. Kapma Justin zv. J. Plasmeijer Martijn James Hubertuszv. H.J.M. Bartels en R.M.Y. Barge Maaike Pauli ne dv. H.M. Nijgh en A.C.A. Kuijt «Tho mas zv. S. Dijkstra en C. Krikke Arie Peter zv. A T. de Winter en P.C. Kuijt Levi Selwijn zv. A A. van den Broek en M.H.G. Kruijer Tycho Jochem Derk zv. E.R. Poorten S.H.E. de Haan Keivin Kurt zv. G.K. Zauner en Y.H. van Namen Michelle dv. P. Hellemond en M.A.A. van Kins Britt Bernardina Johanna dv. J.F. van Eeden en M.C. Heemskerk Steve zv. H. van Gent en W, Serphad- klon Bo Marjolein Eline dv. E.D. van Leeuwe en S. Leemans Rutger Theo- dorus zv. R.I.T. Kooien en G. Visser. Overleden M. Hamerling. geb. 20 juni 1916. ev C. Teske C. Neuteboom, S.P Gi|zemj. geb 7 juni 1957, ev P.J. Wetselaar FM. Duivenvoorden, geb. 14okt. 1941. ev Th.P.M. Bakker» C. Roozendaal, geb. 4 okt. 1899, geh. gew. met C.N. Boekwijt W. Nieuwen- burg, geb. 25 maart 1917, man L. van Deelen, geb. 9 nov. 1930, man J.S. Chhatta.geb. 14 okt. 1995, zoon»G. van Gammeren. geb. 3 nov. 1911, man G. Filippo, geb. 6 sept. 1908, geh. gew. met C.J. Ravensbergen J. van der Post.^eb. 15 okt. 1912, geh. gew. met S.G.M. van Beyèren Bergen en He negouwen E. Horlings.-geb. 22 sept. 1932, man H. R. Feijen, geb. 31 mei 1906, man J. Wagemaker, geb. 29 sept. 1912, man» Th. van der Velde, geb. 4 jan. 1916, man E.C.G. Bik, geb. 15 okt 1899, geh. gew. met J. Barendse» E.A.M. Timp, geb. 3 juni 1904, geh. gew. met H.Th. Perquin A.W. Hoogendoorn, geb. 22 dec 1903, geh gew. met C. van Egmond J.W. van Eist, geb. 25 april 1921, geh. gew. met 8. Daum M.J.W. Gijtenbeek, geb. 25 april 1924, ev S. Post B.T. Lepelaar, geb. 15 okt. 1995, zoon A.J. Dubbe- laar, geb. 27 aug. 1913, man. Gehuwd A.J. Ross en Z.M.M. Koot A.A. Boxhoorn en A.M. Poth M.C. de Ridder en R. Voskuil S. Said en A. Ba- ni Assad J.E. Blöte en M.A. van der Bult R-J.A.M. Verbunt en C.P.L.C. van Haaren J.J. Plomp en A.G.G. Bieze- VOORSCHOTEN Geboren Maarten zv. P.J.A. van Leeuwen en A.C. Visser Maya dv. B. van Dam en S. Bakker Alexander Jan zv. B.A.M. Kneijberen J.H.M. Jongedijk» Maradv. R. Bouw man en J.S.M. Koenen Sophie Juliette dv. G.J. Kornmann en A.M. Lefeber Joyce dv. R. Notmeijer en M J.F. Wil denberg Kevin Sean zv. E P. Brugge- man en A. Mertèns Britt Fabiëne dv. J.M. Steltenpool en A.C.J. Verboon Bart Josephus Johannes zv. E.J.O. Vel- ders en S.H. van de Voort Jeroen Alexander zv. E. Kentie en A.J.C. Heij- neman Nadia dv. R. Bronmeijer en E. Geerts» Frank zv. H.M. Zonneveld en M J. Vincenten Anouk dv. E J.M. van der Ploeg en M. van Klaveren Marjol ein dv. W. Tebbens en V. Eradus Pa- De kans dat de krakers op het terrein van de voormalige Anna-kliniek vertrekken is erg klein. Ondanks slechte leefomstandigheden, brandge vaar, overlast voor de wijk en de aanwezigheid van een illegale fietsenhandel, kunnen de politie en de gemeente geen stappen ondernemen tegen de groep Engelsen die al bijna twee jaar bivak keert op het terein van de vroegere orthopedische werkplaats. Bewoners van de Vogelwijk hebben al meerde re malen bij politie en gemeente aangeklopt om te vragen of de krakers niet van het terrein verwij derd kunnen worden. Het wijkcomité ving echter bot bij beide instanties. De gemeente Leiden kan het terrein niet ontruimen omdat de grond niet van haar is. Het terrein wordt beheerd door de Anna-stichting die al jaren probeert de grond te verkopen. De gemeente wil de grond graag kopen maar vindt de prijs die gevraagd wordt te hoog. Op het moment dat de gemeente eigenares is van de grond kan zij de krakers eraf gooien. De politie kan geen stappen ondernemen om dat de krakers er in principe 'legaal' zitten. Als krakers niet binnen 24 uur na de kraak uit een pand worden gezet moet er door de eigenaar een civiele procedure worden aangespannen om de groep uit het pand te krijgen. Hier heeft de Anna- stichting geen interesse in omdat de grond toch elk moment verkocht kan worden. Hygiëne Bewoners in de buurt beginnen zich toch zorgen te maken. E. Bakker, secretaris van het wijkcomi té, is verontrust over de hygiëne op het terrein. Wij zijn geen morele club, maar we zijn wel be zorgd om onze gezondheid. Ze leven daar zonder water, dat lijkt me niet bevordelijk voor de volks gezondheid." De krakers beweren niets illegaals uit te voeren. „Wij zitten hier niemand in de weg en bovendien hebben we water en licht. Als ze ons weg willen hebben, geven ze ons die voorzieningen natuur lijk niet. Fietsen verkopen we ook niet. We repa reren alleen maar fietsen voor ouderen en kinde ren. En dat doen we gratis." Zwaar gewonden bij ongeluk in Benthuizen benthuizen Twee ii van Benthuizen zijn in de nacht van zaterdag op zondag ernstig gewond geraak bij een onge luk op de omleidingsweg van Benthuizen. De 34-jarige be stuurder raakte door nog onbe kende oorzaak met zijn auto van de weg en kwam tot stil stand tegen een boom aan de linkerzijde van de weg. De twee werden overgebracht naar het Westeindeziekenhuis in Den Haag. Een 28-jarige in woner van Benthuizen die ach terin zat, werd met beenletsel overgebracht naar het Lange- landziekenhuis in Zoetermeer. foto hielco kuipers Muurgedicht bij lustrum Vlietlandcollege LEIDEN Het Vlietlandcollege in Leiden/Voorschoten viert zijn eerste lustrum. In het kader daarvan onthult wethouder H. Koek van onderwijs op 22 novem ber om 12.15 uur een muurgedicht op de noordwand van het ge bouw aan de Apollolaan 262 in Leiden. Het gedicht is in samenwerking met de Stichting Tegen-beeld gekozen. Deze Stichting wil 100 gedichten op mu ren in Leiden plaatsen. Op 22 november wordt tevens de jaarlijkse cultu rele dag gehouden met als thema 'Metamorfose'. De leerlingen zorgen voor een gedaanteverandering in de school. Op 24 no vember geven het kamer orkest Madrigalesco en het' Nederlands Ma drigaalkoor een speciaal feestconcert voor het per soneel van de school. Paus ontvangt weduwe Rabin Paus lohannes Paulus II zal op 14 december Lea Rabin, de weduwe van de op 4 november vermoor de Israëlische premier, in het Vaticaan ontvangen. Dat maakte de Israëlische radio gisteren bekend. Het Vaticaan heeft het be richt niet bevestigd. Lea Rabin is op 13 de cember in Rome aanwe zig bij een officiële her denking van haar ver moorde echtgenoot. Yit zhak Rabin heeft tijdens zijn premierschap een maal, in 1994, een ont moeting met de paus ge had. BEROEPINGSWERK NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te Twijzelerheide: J. Mulderij te Eethen en Dronge- len. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepbaarstelling (part-time): drs. W. Westerveld, Nieu- westreek39, 9891 AB Ezinge, tel:0594-621289. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen: te Axel: G. Zomer te 't Harde. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: tweetal te Rotterdam- Wesi: A.G. Boogaard te Oud-Vos- semeer en Tholen en W. van Sor- ge te Nijkerk, Ontmoetingsdag SKIN in Amsterdam Het contact van Nederlandse kerkmensen met allochto ne christenen beperkt zich vaak tot 'aapjes kijken'. Diep gaande ontmoetingen zijn schaars. Dat zei de Amster damse vluchtelingenpredikant A.P. van den Broek afgelo pen zaterdag tijdens een ontmoetingsdag van Samen 'Kerk in Nederland (SKIN), voorheen het Platform van niet-inheemse kerken. de relatie met christenen uit Su riname, Ghana, Pakistan of an dere landen zich volgens Van den Broek tot de verhuur van kerkruimte. En zelfs dat stuit in de praktijk op moeilijkheden. Veel kerken zijn niet ingesteld op het verhuren van ruimtes voor urenlange kerkdiensten, uitgebreide maaltijden en ge- bedswakes die de hele nacht duren. Ze vragen volgens Van den Broek 'krankzinnig hoge huren'. „Veel allochtone chris tenen hebben het idee dat Ne derlandse kerken op hun geld uitzijn." Bij de SKIN-ontmoetingsdag waren vooral Nederlandse her vormden en gereformeerden, Surinamers, Molukkers en Indonesiërs aanwezig. Van die groep heeft de uit Indonesië af komstige theologe dr. N. At- madja inmiddels haar plek ge vonden. Ze is de eerste niet-Ne- derlandse vrouw die de Gerefor meerde Kerken tot predikant hebben benoemd. Soms gaan Nederlanders wel eens een kijkje nemen in een swingende Ghanese dienst, maar verder dan reacties als 'wat zijn die mensen blij en wat zingen ze mooi' komt het con tact meestal niet. „Dat is onze aard niet, zeggen ze", aldus Van den Broek. „Ik adviseer hun dan om eerst met een Nederlandse pinkstergemeente kennis te maken. Daar zien ze Nederlan ders uit hun dak gaan." Uit een onderzoek van Van den Broek blijkt dat van de ge vestigde Nederlandse kerken al leen de pinkster- en volle- evan geliegemeenten en de ortho dox-protestantse richtingen be reid zijn ruimte aan allochtone christenen te bieden. Die vin den bij de eerste categorie aan sluiting door de vrije en uitbun dige liturgie en bij de tweede door de gedegen omgang met de bijbel. Bij de gemiddelde hervormde of gereformeerde kerk beperkt leiden» Onder het toeziend oog van pastoor A. van penningmeester vervuld. Ook mevrouw Van Vreeburg speldde de dochter van mevr. Van den Woerkom-van Zijp vierde gisteren haar 30-jarig ju- Berg-Huibers haar moeder gisteren in de Leidse Lo- bileum bij het koor, waar zij binnen het bestuur als dewijkkerk de pauselijke onderscheiding 'Pro Eccle- bibliothecaresse werkzaam is geweest. Beide jubi- sia et Pontifici' op. Van den Berg is al dertig jaar larissen kregen een onderscheiding van de St. Gre- verbonden aan het Sint Lodewijkskoor en heeft in goriusvereniging in goud. deze periode binnen het bestuur altijd de functie foto holvast/mark lamers De kas van de stichting restau ratie Agathakerk in Lisse heeft weef een flinke financiële injec tie gekregen. De opbrengst van de jaarlijkse kerkeveiling be droeg afgelopen vrijdagavond 113.000 gulden. Dat bedrag werd nog eens verhoogd door vertegenwoordigers van de stichting Vrienden van het Ade- ma-orgel, die aan voorzitter Joep de Boer van de restauratie stichting de netto-opbrengst van 20.00 gulden overhandig den van een concert met het Volendams Operakoor en Mar co Bakker. De jaarlijkse kerkeveiling in de MVO-school w gebeurtenis s als vanouds ^aar de inzet i sfeer het wonnen van de lust om'zo goedkoop mogelijk aan bepaalde artikelen te komen. Veilingmeester Ad van Zeist slaagde er in om voor tal van kavels veel meer dan de werke lijk waarde binnen te halen. De Nederlandse Hervormde Kerk is ondanks gro te interne verdeeldheid in staat tot een indrin gend 'geloofsgesprek' tussen de verschillende richtingen. Dat was de euforische conclusie van een bezinningsdag van de hervormde synode in Doorn, onder de titel 'Geloven we nog wel in de zelfde God?' De synodeleden die donderdag, bij de bespre king van Samen op Weg, nog als kemphanen te genover elkaar hadden gestaan, spraken nu op openhartige en soms intieme wijze over de vraag wie lezus voor hen is. De Hervormde Kerk is 'tot op het bot verdeeld', had synodevoorzitter ds. W. Beekman eerder gezegd, maar op deze dag leken de scherpe kantjes er even af. I let svnodebestuur had tot de bezinning opge roepen, omdat de verschillende richtingen, uit eenlopend van rechtzinnige Bonders tot vrijzin nigen, de laatste jaren steeds vaker als 'blokken' tegenover elkaar staan. In het verleden is het 'ge sprek der richtingert' uiters.t moeizaam verlopen, liet synodebestuur wilde zich daarbij niet neer leggen en deed opnieuw een poging. Daarbij bleek dat er onderhuids heel wat frus tratie en leed bij menig synodelid leeft. Zo meld de de vrouwelijke predikant H. Keirr dat zij het heel pijnlijk vindt dat sommige Bondscollega's demonstratief wegblijven als bij het avondmaal in de synodekapel een vrouwelijke voorganger brood en wijn uitdeelt. „Dan wordt echt de ge meenschap verbroken. Dat doet heel erg pijn." Bondspredikant ds. H. Klink, die destijds deze avondmaalsviering mijdde omdat hij 'vreselijke hoofdpijn' had, wees erop dat ook de orthodoxen geregeld gekwetst worden. Dat gebeurt bijvoor beeld als ze een 'vage, algemene' preek horen, waarin het 'weer gaat over de vreemdelingen en de armen en een schimpscheut wordt gegeven aan de rijken en de machtigen'. Feministisch theologe prof. dr. R. Bons-Storm zei dat ze haar heil gelukkig niet alleen meer hoeft te zoeken binnen de Hervormde Kerk, waarmee ze een haat-liefdeverhouding heeft. „Als ik de vrouw-en-geloofbeweging niet zou hebben, zou ik mijn geloof al lang zijn kwijtge raakt", merkte zij op tijdens een forumdiscussie. Mede-forumlid ir. J. van der Graaf, algemeen secretaris van de Gereformeerde Bond, kon dat eventjes niet meemaken. Hij vond het onvoor stelbaar 'dat je geloof afhangt van een beweging, en dan nog wel een vrouwenbeweging. Stel je voor dat mijn geloof zou afhangen van de Gere formeerde Bond', zo riep hij opgewonden uit. Het gaat in de kerk om Christus en niet om de eerste de beste beweging. Ondanks de nuances in deze uitspraak voelde synodelid J. Sick-Vernhout zich 'ernstig gegriefd' en ook 'geblokkeerd' door deze uitval naar de vrouwenbeweging. De gevoeligheden over en weer bleken ook uit opmerkingen over de maag delijke geboorte van Jezus en andere delicate theologische kwesties. De hervormde worsteling met de eigen identi teit leverde weinig nieuwe argumenten en visies op. Grote winstpunt was, zo betoogde adviseur L. Korevaar, dat de synodeleden elkaar voor het eerst persoonlijk aanspraken op hun geloof en el kaar daarvoor ook de ruimte gaven. „Daardoor heb ik toch het gevoel dat het kan, dat geloofsge sprek in de Hervormde Kerk." LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) ABONNEESERVICE Geen krant ontvangen? DIRECTIE B M.Essenberg, 7 Arnold (adjunct), J Kiel (adjur HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, F. Nypels, H. G. van der Post (adjunct) PUBLIC RELATIONS W. H. C. M. Steverink 071-5356356 OMBUDSMAN R.DPaauw 071-5356215 Tel. dag. 9.30-11.30 uur of per post. GJ. Visser, chef redactie nieuwsdienst/kunst H.W. van Egmond, chef red. Groot Leiden AJ.B M. Brandenburg, chef eindredactie regio F. Blok, chef eindredactie algemeen W F. Wegman, chef red. Duin- en Bollenstreek W. Spierdijk, chef sportredactie 071-5323 508 023-5317 337 023- 5320216 Redactie: 071-5321 921 Hoofdredactie: 071-5315921 ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 uur 071-5356230 RUBRIEKSADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 ui per maand (acceptgiro) per maand (autom. betaling) per kwartaal (acceptgiro) per kwartaal (autom betalini per jaar (acceptgiro) per jaar (autom. betaling) VERZENDING PER 86,70 337,55 ƒ336,55 perki al (NL) LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTEBAND oor mensen die moeilijk lezen, slechte oge hebben of blind zijn (of een andere leeshan- dicap hebben), regionale nieuws uit het Leidsch Dagblad o gelu idscassette béschikbaar Voor informati 0486-482345 (Centrum voor Gesproken Lec tuur, Grave). Auteursrechten voorbehouden i Dagbladuitgeverij Damia K E N H U I woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00; Diaconessenhuis: maandag t/m vrijdag 8.00 tot 17.00 en vanaf dinsdag 17.00.tot woensdag 8.00; St. Elisabeth Zie kenhuis: dagelijks. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 u Kraam- ners bovendien van 10.30 -1L15 Special Care Unit 10.30-11 00 19.45- 21.00 u 15.00 -15.30 uur en 19.00-19.30 l overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Kinderafdeling: 10.30-19.00 pleegkundige Jongerenafdeling: 14.30—15.15 i overleg t 19.00-19.45 L de dienstdoende t 18.30-19.30 uur (voor vaders tot 21.00 RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-5454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 i en II daarnaast ook 1115-12.00 u Kraamafdeling 14.30-15.30 uur uur). Kinderafdeling 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartDewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 i 18.30-19.OOuur Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 0172-463131) dagelijks 14.00-15.00 uur en 18 30-19.30 uur, k en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur. Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 i 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 u leen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 t voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is ei zoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor anaere bezoekers gelaen de volgende lijden: keel-, nei kunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uun oc heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. 19.00-20.00 uur(Al-

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 10