RB vindt tegenstrijdigheden in uitspraak Ton Kallenberg en Leiden uit elkaar Becker en Chang naar halve finale Sport Alleen Van der Zee gaat vrijuit bij Kozakken Boys Dure zege hockeyvrouwen ZATERDAG 18 NOVEMBER 1995 CHff WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464, plv -CHEF rob onderwatfr. 071 5356463 Ferencvaros weet niets van brief Ajax boedapest De Hongaarse voetbalclub Ferencvaros is uiterst ver baasd over berichten dat Ajax supporters van de club wil weren voor de wedstrijd Ajax-Ferencvaros op 6 december in Amster dam. Ferencvaros-voorzitter Istvan Szivos ontkende gistermidag in alle toonaarden dat Ajax, zoals Ajax-voorzitter Van Praag don derdagavond bekend maakte, de club al een week geleden via een officieel schrijven van dat besluit op de hoogte heeft gesteld. „We hebben tot nu toe geen officiële brief van die strekking van Ajax ontvangen. Het lijkt me dan ook niet zinvol om een officiële reactie op iets oat niet officieel is te geven", aldus Szivos. Van Utrecht scoort voor Padova padua Leonard van Utrecht heeft donderdag zijn eerste doel punt gemaakt in het shirt van zijn nieuwe werkgever Padova. Tijdens een oefenduel tegen een plaatselijke selectie was de Noordwijker eenmaal succesvol. De wedstrijd gold als voorbe reiding op het degradatietreffen van morgen tussen Padova dat hekkesluiters is in de serie A en Bari dat vier plaatsen hoger staat. Of Van Utrecht bij die partij in de basis staat, is nog ondui delijk. Waarschijnlijk wordt de nieuwe aankoop als invaller aan het thuispubliek voorgesteld. Go Ahead Eagles trekt spelers aan deventer Go Ahead Eagles heeft doelman Oscar Moens overge nomen van Excelsior. I let is de bedoeling dat de 22-jarige goalie morgen debuteert in de uitwedstrijd tegen Feyenoord. Hij te kende voor twee en een half jaar. Daarnaast huurden de Eagles Pieter Bijl tot het einde van het seizoen van Heerenveen. Go Ahead, laatste in de eredivisie, is naarstig op zoek naar verster king. Go Ahead heeft FC Utrecht benaderd voor een spelersruil. De Deventer formatie wil Marcel Valk kwijt. Fafié zette de Kou- dekerker onlangs, na een tweede aanvaring in korte tijd, uit de selectie. Eagles zou hem graag inruilen voor Ab Plugboer. Sudden death bij beslissingsduel geneve Mocht de beslissingswedstrijd tussen Nederland en Ier land, voor een plaats in het EK voetbal in Engeland volgend jaar zomer, na 90 minuten geen winnaar hebben opgeleverd, dan volgt een sudden death. De eventuele verlenging van het duel, op 13 december in Liverpool, is afgelopen zodra één van de teams scoort. Mocht er in de 30 minuten verlenging geen doel punt vallen, dan volgen strafschoppen. Het duel, waaruit de zes tiende en laatste deelnemer van het EK naar voren komt, staat onder leiding van de Witrus Vadim Sjoek. Rentree Mota in Zevenheuvelenloop numegen Rosa Mota start in de Zevenheuvelenloop in Nijme gen. De Portugese, die in haar indrukwekkende carrière Euro pees-, wereld- en olympisch kampioene op de marathon werd, maakt morgen na een lange blessureperiode haar rentree in een internationale wegwedstrijd. Mota, onlangs gekozen tot lid van het Portugese parlement, hoopt in Atlanta nog een keer de olympische marathon te lopen. De organisatoren van de Zeven heuvelenloop (15 kilometer) hebben de namen van de Belg Vin cent Rousseau (geblesseerd) en de Kenyaan Thomas Osano (ziek) moeten doorhalen op de startlijst. OokTonnie Dirks kan door een blessure niet starten. De Europese en wereldkampioen marathon Martin Fiz uit Spanje start wél. Bouwmans kopman Foreldorado-Golff putten Eddie Bouwmans heeft in Foreldorado-Golff een nieuwe wielerploeg gevonden. De 27-jarige renner, die bij de formatie van Jan Raas moest vertrekken, tekende gisteren in Putten een contract voor één jaar. Foreldorado-Golff is de derde Nederland se profequipe, ploegleider is Frits Schur. Bouwmans fungeert het komende seizoen als kopman. Hij begint aan zijn zevende sei- als beroepsrenner. Franse doelman gebruikte doping parijs Doelman Fabien Barthez heeft tijdens de topper van zijn club Monaco tegen landskampioen Nantes, in oktober, dope ge bruikt. De reserve-goalie van de nationale ploeg heeft een con tra-expertise aangevraagd. Het nieuws over het doping-geval lekte gisteren uit. Barthez was in het begin van het seizoen lange tijd uitgeschakeld met een gebroken pols. Op 30 september, vlak voor het duel tegen Nantes, maakte hij zijn rentree. Het verbo den middel moet in een ontsteking remmend middel hebben gezeten. Volgens Claude Simonet, voorzitter van de Franse voet balbond, hoeft Barthez niet te vrezen voor een zware straf. „Een stom foutje. Laten we het afdoen als een jeugdzonde", sprak hij tijdens een UEFA-bijeenkomst in Genève. Zoon van Passarella verongelukt buenos aires Sebastian Passarella, de 18-jarige zoon van de Ar gentijnse nationale voetbalcoach Daniel Passarella, is gisteren om het leven gekomen toen hij met zijn auto onder een trein kwam. Een passagier die bij hem in de auto zat raakte zwaar ge wond. Argentijnse kranten berichtten dat Passarella jr. de spoor baan probeerde over te steken terwijl de bomen gesloten waren. Vervolg voorpagina Menno Vaartjes spreekt van 'een drama' en kondigt aan zeker beroep aan te tekenen. ,,Want dit is belachelijk. Een half jaar geschorst worden voor iets wat je niet hebt gedaan, dat is niet te verteren." rotterdam gert-jan onvlee Na vorige week maandag hield Vaartjes overigens rekening met een schorsing. De aanvoerder van Rijnsburgse Boys wijst daarbij op drie gelijkluidende verklaringen van Zwaluwen. Hij heeft daar zijn mening over: ..Ik vind het knap dat drie mensen in zo'n opstootje van veertig, vijftig man net hebben gezien dat de scheidsrechter door een voetbalschoen is getrapt, maar weer niet wie er aan die schoen vastzat." Vaartjes ('Hoe het precies ver der gaat weet ik niet, ik heb geen ervaring met dit soort din gen), heeft in de uitspraak van de tuchtcommissie ondanks al les nog wel een lichtpuntje ge signaleerd: „Mij is verteld dat voor het schoppen van een scheidsrechter eerder anderhalf jaar staat dan een halfjaar. Mis schien dat deze uitspraak wel aangeeft dat er toch aan mijn schuld wordt getwijfeld." Ook secretaris Van Zuijlen weet zeker dat Vaartjes de schuldige niet was. „Die heeft zich na afloop juist als een uit stekende aanvoerder gedragen door de scheidsrechter in be scherming te nemen. Wie het wel heeft gedaan, weten we nog steeds niet. Daarom hebben we deze week in de Rijnsburger nog een oproep gedaan aan supporters en leden om met in formatie te komen." Van Zuijlen verwacht dat Vaartjes in hoger beroep een goede kans maakt, faiet alleen omdat hij ervan overtuigd is dat de aanvoerder van Rijnsburgse Boys niet heeft geschopt, maar ook omdat hij de nodige tegen strijdigheden heeft ontdekt in de uitspraak van de tuchtcom missie. „Het enige dat de tucht commissie bewezen acht is het wangedrag van onze verzorger. De vereniging zelf is vrijgespro ken. omdat het wangedrag van de spelers van Rijnsburgse Boys en de ongeregeldheden zelf niet bewezen worden geacht. Hoe je dan toch kunt overgaan tot het voor een half jaar schorsen van Vaartjes, is mij een raadsel." Tegenstrijdigheden konden ook bij de verklaring van scheidsrechter Brouwer worden ontdekt. De scheidsrechter, die in het veld na te zijn getrapt nog aan Vaartjes vroeg of hij dat had gedaan, wees voor de tucht commissie de aanvoerder van RijnshOrgse Boys als de dader aan. Die verklaring werd door de waarnemer tijdens het duel niet onderschreven. Van Zuij len: „Die heeft verklaard dat hij in al het tumult helemaal niets heeft geconstateerd, hoewel hij maar zo'n vijf meter van het op stootje was verwijderd." De volledig Rotterdamse tuchtcommissie lijkt bij haar uitspraak ook voor een groot deel te zijn afgegaan op verkla ringen van de zijde van Zwalu wen Vlaardingen. Daarin wordt de naam van Vaartjes weliswaar niet genoemd, maar wordt wel gesteld dat de scheidsrechter Brouwer door een voetbal schoen zou zijn geraakt. Van Zuijlen wil daar niet te diep op ingaan, maar zet wel zijn vraag tekens bij die verklaringen: „Ze lijken wel heel erg op elkaar." Al met al voldoende reden voor Rijnsburgse Bovs om alles in het werk te stellen om de schorsing van Vaartjes onge daan te maken. Van Zuijlen: „De kern van de zaak is dat die jongen niet schuldig is. Hij dreigt nu de dupe te worden van een opstootje dat door sup porters van beide clubs is ver oorzaakt. Dat kan natuurlijk niet. Dus zullen we hem aan al Ie kanten bijstaan. Of we over wegen in deze zaak een profes sionele kracht in te zetten? Dat is een mogelijkheid." leiden gertjan v Michael Chang plaatste zich ten koste van Jim Courier voor de halve finale van de Masters. foto e Ton Kallenberg heeft gisteren, als verwacht, zijn functie als coach van Ton van Bemmelen- Leiden neergelegd. De Leider- dorpse basketbaltrainer en de club zijn naar de woorden van voorzitter Rob van Hooven 'in goed overleg' uit elkaar gegaan. Daarmee is de crisis bij BS Leiden (voorlopig) bezworen. Afgelopen maandag kondigde Kallenberg al aan dat er koppen gingen rollen bij de basketbal club. De relatie tussen enige spelers en de coach waren tot het vriespunt gedaald. Kallen berg stelde dat of enige spelers hun biezen zouden pakken, of wel hijzelf zijn conclusies zou trekken. Afgelopen woensdag hakte Kallenberg na een lang durig gesprek met Van Hooven en manager Hcnnie Nijssen de knoop door. Daarbij heeft onge twijfeld het feit meegespeeld dat, bij represailles tegen 'mui tende' spelers, er zeven andere spelers niet meer bereid waren onder Kallenberg verder te gaan. Hel vertrek van Kallenberg betekent dat Leiden op dit mo ment stuurloos is. Gisteravond trainde de selectie wel, maar deed dit op eigen houtje. Van avond, in de derby tegen het Noordwijkse MSV, neemt Nijs sen de coaching waar. Het vertrek bij het vlagge- schip van BS Leiden betekent overigens niet dat Kallenberg de club volledig de rug toekeert. Voorzitter Van Hooven is nog met de coach, die vorig jaar een volledig beleidsplan voor de he le club schreef, in onderhande ling over een eventuele andere functie binnen de vereniging. In de zoektocht naar een op volger voor Kallenberg circule ren de namen van Bert Samson, Sid Bruinsma en Lace Strong. Eerstgenoemde had Leiden al eerder onder zijn hoede. De 1 laarlemmer boekte tot vier jaar geleden veel succes met Leiden, dat onder zijn hoede in de top van de promotiedivisie mee draaide, om vervolgens het Haarlemse Akrides in de eredi visie te coachen. Bruinsma is, evenals Strong, oud-speler van Parker/Ix?iden en trainde tot voor kort het Voorschotense Blitz. Strong was tot vorig jaar de coach van de vrouwen van Grasshoppers. frankfurt rtr/sid Boris Becker en Michael Chang hebben zich tijdens de Masters in Frankfurt bij Pete Sampras en Thomas Enqvist in de halve finale gevoegd. Becker deed gisteren in de Festhalle voor 9000 toeschou wers het noodzakelijke: een overwinning in twee sets op de al uit geschakelde Rus Jevgeni Kafelnikov (6-4 7-5). Chang versloeg zijn Amerikaanse landgenoot Jim Courier met 6-2 7-5. Het programma voor vandaag is: Becker - Enqvist, Sampras - Chang. Als Becker een set had laten liggen tegen Kafelnikov zou de Zuid afrikaan Wayne Ferreira, op het laatste moment van safari geplukt als invaller voor de geblesseerde Andre Agassi, bij de laatste vier zijn gekomen. De Duitser haalde voor de achtste keer in zijn loop baan de laatste vier van de Masters, het traditionele onderonsje tussen de beste acht tennissers van de wereld, Chang kwam de laatste vijfjaar nooit zo ver. Het publiek moedigde als gewoonlijk Becker fanatiek aan. „Dat is mijn dubbelpartnerzei hij veelbetekenend. Kafelnikov, die al twee nederlagen had geleden, wekte geen moment de indruk er niet meer voor te willen strijden. Hij wond zich herhaaldelijk op over vermeende onjuiste beslissingen van de scheidsrechter. Bec ker liet zich daardoor niet van de wijs brengen, bewaarde de rust in zijn optreden en had na 34 minuten de eerste set te pakken. In de tweede set kwam Becker halverwege in moeilijkheden. Ka felnikov leidde met 3-2 en verwierf zich vier kansen op een door braak. Becker weerde ze af met twee aces, een forehand in de uiter ste hoek van de baan en een keiharde volley. Ook in zijn volgende opslagbeurt kreeg Becker twee breekpunten tegen die hij met twee aces te niet deed. Toen Becker op zijn beurt een doorbraak forceer de naar 6-5 benutte hij op eigen opslag het derde wedstrijdpunt. Becker staal twee keer te boek als winnaar van de Masters, in 1987 in New York en vijf jaar later in Frankfurt. Na afloop gaf de Duitser toe dat de druk enorm groot was ge weest. „Ik ben er een voorstander van dat ook dit toernooi volgens het knock-outsysteem plaats heeft. Dat is tenslotte het hele jaar door al het geval in de andere toernooien. I let huidige systeem is niet fair .omdat je met twee. overwinningen toch uitgeschakeld kunt zijn." Over zijn volgende tegenstander, debutant Enqvist, had Becker zijn bedenkingen. „Die heeft Courier en Chang mooi te gra zen genomen. Vanaf de baseline is hij misschien momenteel wel de beste speler ter wereld. Chang had geen enkele moeite met Courier. De kleinste van de twee beschikte over een veel gevarieerder slagenarsenaal. In de eer ste set stoomde Chang door naar 6-2, de tweede set ging wat moei zamer (7-5). Enqvist bleef ook in zijn derde partij voor de rode groep ongeslagen. De in blakende vorm verkerende Zweed won in drie sets van Thomas Muster: 6-4 6-7 6-4. Voor de Oostenrijker be tekende het de derde verliespartij. werkendam anp Kozakken Boys, uitkomend in de eerste klasse B van het zaler- dagamatcurvoetbal, heeft van de tuchtcommissie van de KNVB drie punten in mindering gekregen. Dit naar aanleiding van ongeregeldheden die zich op 28 oktober in de slotfase van het duel tegen GVW in Veenen daal hebben voorgedaan. Scheidsrechter Breughem staakte toen acht minuten voor het einde bij de stand 2-1 voor GVW het duel omdat hij zich bedreigd voelde. De arbiter had kort voor het staken een rode kaart gegeven aan spits Ton Cornelissen van Kozakken Boys wegens het uil Spelbos is Gorter zat Ron Spelbos wil niet langer wer ken met Edwin Gorter. De trai ler van Vitesse heeft de spel maker uit de selectie gezet. Met deze maatregel zorgt Spelbos opnieuw voor grote consterna tie in de spelersgroep. Twee da gen eerder verwijderde hij Jerry 'Simons uit de selectie. De breuk met Gorter is echter opvallen der. „Met hem wil ik niets meer i te maken hebben", zei de Veen- endaler. Spelbos wilde Gorter vorige week al terugzetten naar het tweede, maar de spelersraad i haalde de oefenmeester over dat standpunt te herzien. Na I openbare excuses van de 32-ja- rige spelmaker keerde Gorter ^terug in de selectie. De boete bleef evenwel staan. Gorter wei- igerde vorige week met de spe lersbus van Vitesse mee terug te reizen uit Breda. Hij reed direct naar zijn woonplaats Sprundel. SCOREBORD prijsvragen i. Watoetin 5.12. Scholma 3 Lucky Ten Vrijdag 17 november: 4-5-6-10-23-25-27 32-42-44-46-47-49-52-55-56-58-61- 71-79. (onder voorbehoud) golf EERSTE DIVISIE MW - FC Den Haag 3-1 (1-0) 31 Lanckohr 1-0, 61. De Jong 1-1. 78. Lanckohr 2-1, 85. Libregts 3-1. Scheids rechter Bossen Toeschouwers: 3150. Ge le kaart: Van As, Joordens (MVV)' FC Zwolle - Helmond Sport 5-0 (4-0) 4 llie 1-0. 8 Bruin 2-0. 22 Smit 3-0. 29. Reyn- ders 4-0. 80 llie 5-0. Scheidsrechter Koopman. Toeschouwers: 2800 Gele kaart Meeuwsen, Van'Aerle (Helmond Sport) DUITSLAND: M'gladbach - HSV 1-2, St. Pauli - Düsseldorf2-1 FRANKRIJK: Montpellier - Lens0-0 Hong Kong. Open Royal Hong Kong. 480.000 gulden Stand na tweede ronde: 1 Alarcon (Mex) 132. 2 Yeh (Tai) 135, 3. Casas (Fil). Cru- voetbal se (ZAf) 136. 5 Painter (Aus). Webb (VS) 137. 13. Steenkamer 140 dammen Lubliniec. EK Vierde ronde: Krisbek (Tsj) Watoetin (WRu) 0-2. Kalmakov (Rus) - Reic (Slo) 2- 0. lives (Est) - Vipoelis (Let) 0-2. Raimondi (Ita) - Zdoroviak (Mol) 1-T. Kirzner (Oek) - Machado (Por) 1-1, Boelatov (WRu) - Jan sen 1-1, Balcerowicz (Pol) - Hubner (Bel) 1-1. Chimiel (Pol) - Georgiev (Rus) 0-2. Valneris (Let) - Shabshai (Isr) 2-0. Boe- zinski (Lit) - Scholma 1-1 Stand aan de kop: 1 Kalmakov, Valneris 7 punten, 3. Boelatov, Georgiev 4, 5. Balcerowicz, Jan- hockey Kaapstad. Olympisch kwalificatietoernooi, Zuid-Afrika - Nederland 2-3 (1-2) 9. De Ruiter 0-1, 21. Bentley 1-1 (sc), 35. Vos sen 1-2 (sc). 52. Kuipers 1-3, 58. Bentley 2-3 Scheidsrechters Lario (Spa) en Ok Lee (ZKo). Toeschouwers 1000. Strafcor- ners Zuid-Afrika 6. Nederland 5 China - Canada 1-0 (0-0) 36. Ying Lm 1- 0. Stand: 1. Argentinië 2-4. 2. Duitsland 1-2. 3 Zuid-Korea 2-2 (3-1), 4. Nederland 2-2 (5-5). 5 China 2-2 (1-2). 6. Groot- Brittanme 1-1, 7. Canada 2-1. 8. Zuid- Afrika 2-0 schaatsen Berlijn. Duitse afstandkampioenschappen. 500 m. eerste wedstrijd: 1. Künzel 37.64. 2 Pfeiffer 37,88. 3 Reyes-Loredo 37.97 1500 m: 1. Sptelmann 1.58,05. 2. Kumm 1 58.10, 3 Adeberg 1 58.33 Vrouwen. 500 m, eerste wedstrijd: 1 Schenk 40.94. 2 Niemann 41.14, 3. Völ- ker 41,31. 1500 m: 1. Niemann 2.04,05, 2. Pechstein 2 07,97. 3. Völker 2.08,33 schaken Linares (Spa). Europees kwalificatietoer nooi Interzone-toernooi. Eerste ronde: Santo-Roman (Fra) Piket 0- 1. Van Wely - Fernandez (Spa) 1/2-1/2, Be rend (Lux) - Van der Sterren 0-1, Van der Wiel - Cacho (Spa) 0-1Quadrio (Por) - Nij- boer 0-1, Kelly (Ier) Sosonko 1/2-/12: tweede ronde: Piket Renet (Fra) 1/2-1/2, Nijboer Hebden (GBr) 1-0, Van der Ster ren Fernandes (Por) 1-0. Pnê (Fra) - Van Wely 1/2-1/2. Berend - Van der Wiel 1/2- 1/2, Sosonko - Arlandi (Ita) 1/2-1/2. derde ronde: Ni|boer Miles (GBr) 0-1, Godena (Ita) - Van der Sterren 1-0, Garcia (Fra) - Piket 1/2-1/2, Van Wely - Sharif (Fra) 1/2- 1/2, Van der Wiel - Gomez (Spa) 1-0. Mari- nelli (Ita) - Sosonko 0 1vierde ronde: Sha rif - Van der Wiel 1/2-1/2, Piket Nijboer 1-0. Van der Sterren - Garcia (Fra) l-O. Wells (GBr) - Van Wely 1-0. Sosonko Hodgson (GBr) 1/2-1 2 Stand: 1 Miles 4 punten. 2 Piket, Van der Sterren, Godena, Sadler, Renet 3, 7 o.a. Sosonko 2 1/2, 14 o.a. Ni|boer. Van der Wiel 2, 27 o.a. Van Wely 1 1/2 ski Vail (VSt). Wereldbeker Reuzenslalom: 1 Von Grümgen (Zwi) 2.28.88 (1.13,63 1.15.25), 2. Kjus (Noo) 2 30.69 (1 14,96*1 15.73). 3 Kalm (Zw.) 2 30,69 (1 14,96*1 15.73). 4 Kosir (Slo) 2.30.84. 5 Reiter (Oos) 2 30.98. 6. Nyberg (Zwe) 2.31 10. 7 Tomba (Ita) 2 31,21. 8 Knauss (Oos) 2 31,30, 9. Strand-Nilsen (Noo) en Amodt (Noo) bei den 2.31,38 Stand in wereldbeker reu zenslalom en algemeen (na twee van de 38 wedstrijden): 1 Von Grünigen 200 pnt, 2. K|us 160. 3. Kalm 120 squash Cairo. WK landenteams Halve finales: Engeland Egypte 3-0, Pakistan - Australië 2-1 Nederland - Denemarken 3-0. Smit Kors- berg 9-3 9-0 9-2. Buit Hansen 9-5 10-9 10 8. Vertogen Yeo 9-7 9-7 9 3 Plaats 17 t/m 20: Nederland Singapore 2-1 Smit - Chua 93 9-1 9-3, Buit Abidm 9-7 9-0 9-2, Vertogen - Tan 1-9 2-9 1-9 tennis Frankfurt. ATP Masters, 5,3 miljoen gul- Rode groep: Chang (VSt) - Courier (VSt) 6 2 7-5. Enqvist (Zwe) Muster (Oosj 6-4 6 7 6-4. Eindstand: 1. Enqvist 3 gespeeld-3 gewonnen. 2 Chang 3-2, 3 Courier 3-1, 4 Muster 3-0 Witte groep: Becker (DuO Kafelnikov (Rus) 6-4 7-5. Eindstand: 1 Sampras (VSt) 3-2, 2. Becker 3-2. 3. Ferreira (ZAF) 3-2,4 Kafelnikov 3-0 St. Clotilde. Challenger, 80.000 gulden Dubbelspel, tweede ronde: Santoro/Doum bia (Fra) - Baur/Winnink (Dui/Ned) 6-4 7-6 Vrouwen New York. Masters, 3.2 miljoen gulden. Kwartfinales: Huber (Dui) - Date (Jap) 3-6 6-2 6-1. Graf (Dui/1) - Mary-Joe Fernandez (VSt/8) 6-3 6-4 Dubbel, halve finale: Gig. Fernandez/Zvereva (VSt/WRu/1) McGra th/Neiland (VSt/Let/3) 6-4 6-2 Pattaya, 175.000 gulden. Kwartfinale: Paulus (Oos) - Olsza (Pol) 6-2 2-6 6-4, Yipng (Chi) - Min (Chi) 6-3 3-6 6 2, Kijimuta (Jap) - Shi-Ting (Tai/2) 6-4 4-6 6-4 117" V/fc»"' if* SPORT OP TV 15 00-16.00 NBC Golf: Heineken World Cup. 15 00-17.00 Did 3 Sport extra. I 15 00-17 00 EURO Kunstrijden op de t K^aats Trophy of France vanuit Bordeaux. 16 00-17.00 NBC Triathlon. Iron man-Iron 17 00-18.00 NBC Festival on ice: kunstr.jden ^ce schaats 17 15-17 30 Old 3 Sport im Westen 17 30-18.02 Did 1 Sportschau. 18 00-19 30 EURO Skién wereldbeker vrou- vanuit Vail (Verenigde Staten), slalom •8 43-18.51 Ned 2 Sportiournaal 1845-19.10RTL* Spon 19 10-19.50 Did 1 Sportschau: Bundesliga- wtbai 19 30-19 57 BRT 1 Sport. 19 30-20.30 EURO Boksen zwaargewicht, 10 ronden: Shannon Briggs (VerenigdeStaten)- Sherman Griffin (Verenigde Staten) Herh. 20.05-20 20 BBC 2 Spon 20.30-20 40 RAI UNO Sport 20.30-21 00 EURO Skiën, wereldbeker vrou wen vanuit Vail (Verenigde Staten). 21.00-21.30 EURO Skiën wereldbeker vrou wen vanuit Vail (Verenigde Staten), slalom 2e 2 f 30 00 00 EURO Kunstr.|den op de schaats: Lalique Golden Trophy vanuit Bercy. Pari|S 22.05-22 25 BBC 2 Sport 22 05-22.45 RTL 5 De ballen sportprogram- 22.20-23 40 Did 2 Das aktuelle Sport-Studio 22.45-23v40 Ned 3 Studio sport: sportpro gramma met o.a betaald voetbal 23.00-00.00 NBC Super sports. 23 10-23 30 BRT 1 Sport op zaterdag 23.55-00 50: Match of the day samenvattm- 23.59-00 59 Ned 2 Masters Tenni ZONDAG 08 30-10 00 EURO Kunstrijder schaats Lalique Golden Trophy* Parqs Hem 10.00-11 00 EURO Sk Vail reuzenslalom, 2e ronde 11.00-12 00 EURO Autosport FlA World Rally Championship vanuit Groot-Brittannie Herh. 12.00-13.00 EURO Boksen. Halfzwaarge- wicht. 10 EURO ronden Michael Nunn (Vere nigde Staten) - Charles Oliver (Verenigde Sta- 14.00-14 30 NBC Autosport formule I. 14.00-20.40 RAI UNO Sportmagazine voetbal en uitslagen 14 30 15 00 NBC. Tenhislegenös 14 55-16 55 BRT 2 Sport Extra veldriji verslag van de superprestige in Gaverne 15 00-15 30 NBC Pro Suwckes 15 00-18 00 EURO Kunstnjden op de lolden Trophy Bercy 18 10-16 18 45-19 18 45-20 18 50-19 19.30-20 19 50-19. 19 50-20 20 00-20 20 15-20. 20 30-21 10 BBC 2 Rugby Special 10 RTL* Sport 00 Ned 2 Studio Sport 10 Did 3 Sport im Westen 30 EURO Pnme time boksen Boks- Special over Shannon 8riggs Herh .58 Did 1 Sportschau-Telegranfm' 20 BRT 1 Sportweekend 35 BBC 2 Top Gear Rally Report. 45 N Herh 12.10-16 55 Ned 2 Studio Sport Parijs 16 00-17.00 NBC Autosport 17.05-18.15 Did 2 Sportreportage 2e Bur deshgavoetbal, en tenms (ATP-fmaie in Fra furt en Masters in New York) 18.00-19.30 EURO Skién Wereldbeker he vanuit Vail (Verenigde Staten)- slalom le m 18 08-18 40 Did 1 Sportschau 00 EURO Skiën We 'tVa-i'Verenigde Stat .30 EURO Sk.en We 1 slalom 2e manche 00 EURO Autosport FIA WK it Groot-Bnttannie le etappe .05 Did 2 Sport am Sonntag i 00 EURO Formule 1 FIAW 22 15-23 00Ned 3Studio' Wietske de Ruiter (links), Marlies Vossen (midden) en Jeanette Lewin vieren een doelpunt van Nederland. foto anp kaapstad anppisch kwalificatietoernooi tegen Argentinië haar eerste wedstrijd De kracht waarmee Noor Hols- na een maandenlange schou boer in de 54ste minuut van het derblcssure. Gisteren acteerde duel met Zuid-Afrika de hot ze bijna een uur tegen Zuid- keystick tegen het hek gooide, Afrika, totdat ze opnieuw haar vertelde meer dan woorden schouder blesseerde. Nederland konden zeggen. Woede en pijn won met 3-2, maar verloor vochten om voorrang. Woens Holsboer. De centrale verdedig- dag speelde ze op het olym- ster komt niet meer in actie. delen van een elleboogstoot aan tegenstander De Man. Doelman Van de Werf van de bezoekers kwam daarop woedend op Breughem afgerend. Eerder had F.rik Gouda van Kozakken Boys al een rode kaart gekregen. Cornelissen en Van de Werf kregen vijf wedstrijden schorsing opgelegd, Gouda moet vier en Verbaan twee wedstrijden aan de kant blijven. De tuchtcommissie sprak trai ner Hans van der Zee van Ko zakken Boys, die eveneens in staat van beschuldiging was ge steld, vrij. De KNVB verklaarde de stand van de wedstrijd op het moment van staken, 2-1 voor GVW, tot geldige eind stand. Rob Witschge hoopt op buitenland ROTTERDAM GPO Bob Witschge heeft zijn zaak waarnemer Rob Jansen op dracht gegeven naar een andere club voor hem uit te kijken. De 29-jarige oud-international heeft van Arie I laan te verstaan gekregen dat er op korte termijn geen basisplaats voor hem in zit. I eyenoords trainer heeft in middels met alle betrokken spe Iers gesproken. Ook met Rob lansen, die na mens Witschge blijk heeft gege ven van diens ongenoegen. „Ik heb Jansen mijn kant van de zaak belicht", aldus I laan diplo matiek. Tevens heeft hij hem verteld dat de middenvelder zich moet schikken in de rol van reserve en dat hij wat hem be treft mag worden verkocht, dan wel uitgeleend. Witschge: „Ik ben niet tevreden over deze si tuatie. Ik ben prof, ik wil spelen. Het liefst bij I eyenoord, maar als dat niet kan. dan maar el ders." Zijn voorkeur gaat uit naar een club in het buitenland, om dat hij bij de Nederlandse top clubs geen (financiële) moge lijkheden ziet. Witschge ver wacht medewerking van Feye noord met betrekking tot de hoogte van de transfersom. Hij heeft nog een anderhalf jaar doorlopend contract in de Kuip. Ook Excelsior is in onderhand'- ling met Feyenoord om een aantal spelers van hel tweede elftal te mogen huren.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23