Ajax weert aanhang Ferencvaros Sampras vreest vooral Enqvist Sport Spanje en Duitsland bij groepshoofden EK Ieren vinden 'thuishavenAnfield Road te klein Super G voor vrouwen Duitse aangelegenheid Comité wil Dick Jol terug op voetbalveld chef willem spierdijk, 071-5356464, plv chef rob onderwater. 071 -5356463 Nederland zevende na zege op Korea osaka De Nederlandse vrouwen volleybalploeg heeft in de laatste speelronde van het toernooi om de World Cup gewonnen van Zuid-Korea, waardoor de balans tussen zeges en nederlagen juist positief uitviel. Zes overwinningen, vijfverliespartijen. De Europees kampioen eindigde als zevende met evenveel punten als Japan en Zuid-Korea maar een slechter setsaldo. De zege op Zuid-Korea was van goed gehalte en min of meer een revanche voor de nederlaag vorig jaar tijdens het WK in Brazilië. Toen hielden de Aziatischen Nederland uit de kwartfinales. Opvallend was dat Goedkoop na de verloren eerste set spelverdeelster Riët- te Fledderus, verving door Petra Groenland. Uitslag: 6-15 15-8 15-11 6-15 15-9. Martin Feijen voorlopig derde monterrey Hagenaar Martin Feijen ligt voorlopig op een derde plaats in de vijftienvoudige triatlon in Monterrey (Mexico). In to taal doen acht mannen mee aan de wedstrijd, die gaat over 57 kilometer zwemmen, 2700 km fietsen en ruim 632 km lopen. Toen de leider, de Fransman Fabrice Lucas, na 18 uur en 33 mi nuten al op zijn fiets zat na het zwemonderdeel, had Feijen ruim 43 van de 57 km afgelegd in het water. De Litouwer Vidmantas Urbonas lag tweede (bijna 53 km). Feijen hoopt binnen twee weken te kunnen finishen. Romario drie weken uit de roulatie Rio de janeiro» Flamengo heeft nog weinig plezier van Romario gehad. Sinds zijn terugkeer in de Braziliaanse competitie wordt de oud-PSV'er achtervolgd door blessures. Woensdag verrekte de aanvaller een spier waardoor hij het einde van de competitie moet missen. Romario viel in de tweede helft van het Super Cup-duel tegen Cruzeiro geblesseerd uit. Gisteren bleek dat de blessure hem minimaal drie weken aan de kant houdt. Eerste vrouw in sectiebestuur KNVB zeist Het sectiebestuur betaald voetbal krijgt donderdag vrijwel zeker drie nieuwe leden. Voorgedragen zijn Theo van Duivenbo- de (voetbalzaken), Henk Kesler (reglementszaken) en Sylvia Toth (licentiezaken). Het trio moet de aftredende Karei Jansen en Miel Maessen en de opgestapte Theo Aalbers vervangen. Toth wordt de eerste vrouw in het sectiebestuur. Veldrijders in actie op Leidse Bult leiden Meer dan honderd veldrijders strijden morgen om de districtstitel op De Bult. Bij de deelnemers, die zijn verdeeld over verschillende categorieën, behoren de beroepsrenners John Ta len en Michel Cornelisse. Het programma begint om 10.45 uur met de titelstrijd voor nieuwelingen. Vervolgens verschijnen de vrouwen (10.47), junioren (11.30), veteranen (12.15), 'cyclospor- tieven' (13.00) en profs en (neo-) amateurs (15.00) aan de start. Europa Cup-winnaar wil racistische uitingen uitbannen SCOREBORD Ajax weigert fans van Ferencvaros de toegang tot het Olympisch Stadion. Voor het laatste groepsduel in de Champions League blijven de hekken voor de Hongaarse supporters gesloten. De Europa Cup-winnaar reageert met deze Opmerkelijke maatregel op de racistische uitin gen in de eerste wedstrijd in Boedapest. Ajax wil, zoals voorzitter Michael van Praag gisteren zei, „vooral een daad stellen. Want het moet maar eens afgelopen zijn met zulke wantoestanden." gemaakt over een verdeling. ,,Als er zo'n afspraak bestaat, moet Ajax zich daaraan hou den." Daarom zal de commissie wedstrijdzaken zich nog vóór het duel op 6 december over deze zaak buigen. Van Praag zei gisteren echter tevoren bij de UEFA te hebben geïnformeerd of het weren van toeschouwers volgens de regels is toegestaan. Dat bleek het geval te zijn. Vori ge week werd Ferencvaros al op amsterdam ype minkema gpd-verslaggever Het is de eerste keer dat Ajax zo'n verregaande maatregel neemt. De UEFA houdt zich voorlopig afzijdig. „Clubs zijn niet verplicht om een deel van de kaartjes aan de tegenstander af te staan", zegt een woord voerder van de Europese voet balbond. Maar normaal worden er, direct na de loting, afspraken de hoogte gebracht. De kam pioen van Hongarije heeft tot dusverre nog niet gereageerd. Van Praag vindt dat 'raar'. In de Hongaarse hoofdstad werd, bij het duel op 18 okto ber, een deel van het Ajax-pu- bliek bedreigd, het zwaaien naar de eigen ploeg leek ver dacht veel op de Hitler-groet, maar bovenal werden de don kere spelers van de Amsterdam mers op oerwoudgeluiden ge- tracteerd zodra zij in bezit van de bal kwamen. Later vertelde voorzitter Van Praag dat rech terspits Finidi George nog de meest verschrikkelijke ziektes werd toegewenst. Ajax trok zich de verbale bedreigingen zo aan, dat technisch directeur Louis van Gaal ter plaatse even over woog om zijn elftal van het veld te halen. Ajax bleef toch en won met 5-1. Ondanks de veront waardiging reageerde de club pas ruim een week later met een officieel protest naar de UEFA. Pas nadat de Europese voetbalunie had laten weten niets van Ajax te hebben ge hoord, kwam het bestuur in ac tie. De UEFA is echter niet veel sneller. Maatregelen zijn nog niet genomen. Een woordvoer der van de Europese unie zei gisteren wel 'dat er aanwijzin gen zijn dat er in Boedapest on geoorloofde zaken zijn gepas seerd'. Maar harde bewijzen, zegt een woordvoerder, ontbre ken. Scheidsrechter noch de waarnemer heeft iets gehoord of gezien. Schandalig Van Praag hoorde deze geluiden frankfurtrtr De UEFA heeft voor de loting van de eindronde van de Eu ropese titelstrijd de vier groeps hoofden bekendgemaakt. Aan gewezen zijn gasdand Enge land, titelverdediger Denemar ken, Spanje en Duitsland. De beslissing is, afgezien van het gastland, gebaseerd op re sultaten van de laaste vier jaar. De definitieve indeling van de vier groepen wordt op 17 de cember duidelijk. Dan vindt in Birmingham de loting plaats. Waarschijnlijk verdeelt de UEFA de resterende landen in twee groepen. De nummers vijf tot en met twaalf en de num mers dertien tot en met zestien. Er bestaat een kleine kans dat de voetbalunie bij de indeling aan de groepshoofden op basis van recente resultaten vier lan den toevoegt, met daaronder een reeks van acht landen. De organisatie wees eerder al acht speelplaatsen aan. Leeds, Manchester, Sheffield, Birming ham, Newcastle, Liverpool, Not tingham en Londen. De Engelse ploeg werkt praktisch al zijn wedstrijden in de hoofdstad af. De beste twee van de vier groe pen plaatsen zich voor de kwartfinale. Pete Sampras eindigt het jaar voor de derde maal in successie als beste tennisser van de we reld. Thomas Muster had de 24- jarige Amerikaan nog van de eerste plaats kunnen verstoten, maar de Oostenrijker verknoei de zijn kansen op de halve fina le van de Masters in Frankfurt. Muster verloor gisteren ook zijn tweede wedstrijd in de rode groep. Na Michael Chang was ook Jim Courier te sterk. De Amerikaan won met 6-4 4-6 6-4 en behield daardoor zijn kansen op de halve finale. In de rode groep is alleen de jongste deelnemer van de Mas ters al zeker van een plaats in de volgende ronde. Thomas Enq vist liet zijn overwinning op Courier gisteren volgen door een zege op Chang, 6-1 6-4. Enqvist is de waardige opvol ger van Borg, Wilander, Edberg. Even blond als bescheiden, stil en stylist, begenadigd en on genadig. Het 21-jarige talent uit Stockholm stond eind vorig jaar op de 60ste plaats van de we reldranglijst. De achtste plaats van deze week maakt hem de snelst stijgende topper van het seizoen. „Voor mij is hij de moeilijkste tegenstander hier in Frankfurt", zei Sampras. „Bij hem ziet alles er zo verschrikkelijk gemakke lijk uit. Daarnaast is hij op de baan brutaal." Enqvist hoorde de complimenten aan en werd nog stiller dan anders. „Ik weet niet wat ik hierop moet zeg gen." In Frankfurt laat hij het racket voor zich spreken. „Het is een eer bij de beste acht tennissers van de wereld te mogen mee doen", zei hij vlak na aankomst in Frankfurt. Door zijn zege op Chang hoort hij inmiddels bij de beste vier. „Daar ben ik best wel een beetje trots op", klonk het bedeesd. „Maar dat wil nog niet zeggen dat ik iemand ben. De top tien halen is lang niet zo moeilijk als erin te blijven. Daarvoor moet ik komend sei zoen keihard werken." Sampras handhaaft zich al ja ren schijnbaar zonder enige moeite aan de absolute top. Er was dit jaar een aanvalletje van Agassi, maar die raakte weer ge blesseerd. Van de dreigende taal van Muster lag hij evenmin wakker. Sampras eindigt ook dit jaar weer als de mondiale num mer één. Hij heerst zoals Ivan Lendl in 1985, 1986 en 1987, de jaren die de voormalige Tsjech als nummer één van de wereld eindigde. Sampras verloor gisteravond zijn derde groepswedstrijd, te- De verrassende Zweed Thomas Enqvist drong door tot de halve finale van het Masters-toernooi. foto an gen Wayne Ferreira (6-7 6-4 3- 6). De Amerikaan had zich ech ter al verzekerd van een plaats in de halve finale. De Zuidafri- kaanse invaller van het laatste rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever De KNVB is blij dat de Ierse voetbalbond heeft afgezien van een verplaatsing van het duel Ierland-Nederland naar Wembley in Londen. De voetbalbond schrok gis termiddag toen bekend werd dat de Ierse voetbalbond de Europese voetbalunie had gevraagd of de wedstrijd tussen Ierland en Nederland op 13 december, waarbij de winnaar doorgaat naar de eindronden van het Euro pees kampioenschap in Engeland volgend jaar zomer, niet in Liverpool afgewerkt hoefde te worden. De Ieren vreesden dat Anfield Road niet geschikt zou zijn voor het afwerken van een interland, waarbij zo veel op het spel staat en waar tienduizenden supporters uit drie verschillende landen (Nederland, Ierland en Engeland) op afkomen. Anfield Road biedt bij competi tiewedstrijden van Liverpool plaats aan 44.970 toe schouwers, voor een interland wordt de capaciteit met tien procent teruggebracht. Op Wembley zouden ruim 70.000 fans de wedstrijd kunnen bijwonen. De reden waarom de UEFA voor Liverpool heeft ge kozen is dat het duel een prachtige test is voor de eindronden van het EK. „We kunnen zien of alle persfa ciliteiten, de tribunes, de infrastructuur rond het sta dion en de totale organisatie is berekend op zo'n inva sie", aldus een woordvoerder van de UEFA. „Het zou heel ongelukkig zijn geweest voor de KNVB als de Ieren het hadden doorgezet", zei de voorlichter in Zeist gisteravond. „De hele reis van het Nederlands elftal is al geboekt, de touroperators zijn al in volle gang met het vastleggen van supportersreizen naar Liver pool. Accommodaties zijn geboekt, hotels zijn gereser veerd, bussen en vliegtuigen worden op dit moment gecharterd." De Ierse voetbalbond trok het verzoek bij de UEFA in op aandrang van bondscoach Jack Charlton. Deze denkt meer steun te hebben van de Ierse supporters in Liverpool dan in Londen. 'Big Jack' rekent in het noord-westen van Engeland op de steun van de Ierse bevolking. Het gebied tussen Liverpool. Manchesteren Preston staat in Engeland be kend als de 'Irish triangle'; een driehoek waar meer dan 200.000 Ieren wonen. Tientallen decennia kwamen in de haven van Liverpool de passagiersschepen uit Ier land aan. In de jaren na de oorlog, toen er in Ierland grote werkloosheid heerste, bleven tienduizenden Ieren in Engeland achter. „Ik denk", zei Jack Charlton gisteravond, „dat de mensen in de rij zullen staan voor een kaartje. Het liefst heb ik ook dat er op 13 december 40.000 Ieren op de tribune zitten, maar daar zullen de Hollanders wel een stokje voor steken. Toch blijft het voor ons een thuis wedstrijd." Devjo beticht van knoeien met formulieren den haag gpd Zowel het bestuur van de Voor- burgse voetbalvereniging Devjo als ex-wedstrijdcoördinator Hans Slootmaker is door de KNVB in staat van beschuldi- ging gesteld. De voetbalbond beticht Devjo ervan dat het heeft geknoeid met wedstrijd formulieren. Codes die betrek king hebben op gele kaarten zijn veranderd. Dit zou onder meer zijn gebeurd bij de eerste- klassewedstrijden Devjo-Nop- ordwijk en Devjo-Schevenin- gen. In alle gevallen zijn de co des in het voordeel van Devjo veranderd. Niemann heeft geen trek in EK erfurt anp Gunda Niemann overweegt haar Europese schaatstitel niet te verdedigen. De 29-jarige Duitse heeft dat ruim een week voor de opening van het inter nationale schaatsseizoen laten weten. Niemann vindt het sei zoen, met voor het eerst zowel het WK allround als het WK af standen, te lang. vail» De eerste Super G van de strijd om de wereldbeker ski bij de vrouwen heeft in Vail in de Amerikaanse staat Colorado een dubbele Duitse overwinning opgeleverd. Martina Ertl (foto EPA) won gisteren de wedstrijd voor landgenote Katja Seizinger. Vijf dagen na de afgebroken reuzen slalom in het Franse Tignes, waar Ertl na de eerste manche leidde, kreeg de Duitse toch haar zege. De 22-jarige noteerde 1.22,49 en kreeg voor haar vierde zege in een wereldbeker-wedstrijd een prijzengeld van ruim 15.000 gulden. Verder kan zij nog rekenen op een premie van 64.900 mark, die de Duitse Skibond beschikbaar stelt. De wereldkampioene Super G Katja Seizinger, die met 0,56 seconden achterstand eindigde, kan res pectievelijk 7500 gulden en 32.400 mark op haar rekening laten bijschrijven. moment behield daar ook uit zicht op. Alleen Becker kan dat vandaag door een twee sets overwinning op de kansloze Ka felnikov nog voorkomen. Noren lopen miljoenen mis OSLO GPD De Noorse voetbalbond heeft becijferd dat de uitschakeling door het Nederlands elftal voor de eindronden van het EK een slordige acht miljoen gulden kost. Dat bedrag zeggen de No ren mis te lopen door het uit blijven van nieuwe sponsors, lu cratieve televisiecontracten en de derving van EK-gelden en een uitkering van de Europese voetbalunie. „Ik denk", zegt vice-voorzitter Sven Johansen, „dat het bedrag bij Nederland nog groter ge weest zou zijn. Dank zij de commercie gaat het om miljoe nenbedragen in het voetbal en zeker bij zulke grote toernooien. Toch deert ons het financiële verlies niet zo erg als de uit schakeling zelf. Pas op de terug weg naar Noorwegen besefte ie dereen hoe hard de klap was aangekomen. Nederland heeft in één keer een eind gemaakt aan een prachtige periode van het Noorse voetbal." De ervaren Noorse doelman Erik Thorstvedt, die twee dagen voor de interland in de Kuip met een pijnlijke knie moest af haken, beschermde gisteren in de Noorse media zijn collega Erode Grodas. Volgens de kran ten had de stand-in voor Thors tvedt bij de eerste goal van Ne derland geblunderd door onno dig ver uit zijn doel te komen. Daarmee hielp hij Oranje aan de zege, meenden de Scandina vische verslaggevers. Thorstvedt, die zich deze week in Oslo laat operen aan zijn knie, in de Stavanger Afton- bladet: „Het is belachelijk om Grodas de schuld te geven. Hij deed zijn best en was juist door zijn snelle uitkomen in de eer ste helft belangrijk voor Noor wegen. De uitschakeling is niet aan hem te wijten. Het pro bleem van het Noorse elftal is dat het alleen maar geleerd heeft om achteruit te voetbal len. Toen er in Rotterdam plot seling vooruit gedacht moest worden, gebeurde er niets. Dat kan het elftal ook niet. Daarom kunnen we de komende jaren beter gebruiken om eens echt te gaan voetballen." al eerdej en is verbaasd: „Het was schandalig. Het ging niet om een deel van het stadion, het was het hele stadion. Ne gentig minuten lang." Er zouden waarschijnlijk toch al weinig fans van Ferencvaros naar Amsterdam zijn gekomen. De Hongaren zijn al lang en breed uitgeschakeld en boven dien komen de aanhangers uit de volksbuurt van Boedapest. Daar is een kaartje voor een thuiswedstrijd al een ongeken de luxe. I let gaat Ajax echter om het principe. Van Praag: „Het moet een keer over zijn met dit wangedrag. Ik wil heel nadruk kelijk stellen, dat als we in de Nederlandse competitie worden geconfronteerd met zulke mas sale geluiden, we dezelfde maatregelen zullen nemen." Van Gaal laat teugels vieren amsterdam gpd Ajax laat de teugels iets vieren. In antwoord op het overvolle programma van de landskam pioen overweegt Louis van Gaal zelfs om een trainingskamp te annuleren. De technisch direc teur heeft al besloten zijn selec tie in de winterstop twee weken volstrekte rust voor te schrijven. Met deze versoepeling hoopt Van Gaal de druk op zijn spelers enigszins te verlichten. Woens dagavond kwam er voor veel Ajacieden weer een wedstrijd en een trainingskamp bij: met Oranje op 13 december tegen Ierland. Er is wel één voorwaarde. Ajax moet komende woensdag winnen bij Real Madrid. In dat geval is de eerste plaats in de groep zeker en is het resultaat tegen de Hongaren van geen belang meer. De Ajacieden zouden van 4 tot en met 6 december in Fg- mond aan Zee moeten door brengen. Daags voor het duel tegen Ferencvaros is echter sin terklaasviering. Vorig seizoen deed zich hetzelfde probleem voor. Toen viel het kinderfeest op maandag en trok de ploeg een dag later naar de kust. De overbezette Ajacieden krij gen in de winterstop twee we ken rust. Direct na de laatste competitiewedstrijd, op 24 de cember tegen NEC, mogen de spelers bijkomen van een ener verende, maar vooral volle eer ste competitiehelft. De compe titie wordt op 21 januari hervat met het thuisduel tegen Sparta. Sonny Silooy maakt waar schijnlijk komend weekeinde zijn rentree op het voetbalveld. De verdediger speelt zondag met de reserves van Ajax tegen de Amsterdamse amateurclub DCG. Silooy brak tijdens de voorbereiding op het huidige seizoen zijn enkel. De Zaan dammer had juist te horen ge kregen dal hij bij Ajax mocht vertrekken en was even later uitgenodigd voor een 'wereldelltul'. Door de zware blessure kwam er van een solli citatie weinig terecht. Het werd opnieuw want de carrière van Silooy staat bol van de bles sures een lange lijdensweg. Silooy krijgt misschien een nieuwe kans. Na zijn rentree mag hij vrijwel zeker donderdag mee met Ajax naar Tokyo, voor de wedstrijd om de wereldbeker tegen het Braziliaanse Gremio. In Japan speelt een groot aantal Nederlanders. PRIJSVRAGEN Midlotto 45A 5-13 18-24 32-38 Reservegetal 3 Eerste pri|S 1 winnaar, bruto f 1 881 835.00. tweede pri|S: 3 winnaars, bruto f 20 922,00. derde pri)S: 133 win naars, t 707.80. vierde prijs 4222 win naars. I 22,20, vijfde prijs. 55.930 win naars t 5,00 Cijferspel45A 198873 Zes cijfers: geen winnaar, vijf cijfers: 3 winnaars, vier cijfers: 27 winnaars; drie ci| fers: 231 winnaars, twee cijfers 2133 win Lucky Ten Donderdag 16 november. 2 3 5 9-14 25 28 30 3 7-41 45 46 48 51 54 55-64-67 70 77. (onder voorbehoud) Penarol Nacional 3-1. Penarol kampioen DAMMEN Lubliniec. EK. Eerste ronde: Shabshai (Isr) bckm.ii.iv (WRu) 0-2. Derde ronde: Scholma Boela tov 0-2. Jansen Hubner (Bel) 2 0. Vipoc lis (Let) Kir/ner (Oek) 1 1. Shabshai Knsbek (Tsj) 2-0, Zdoroviak (Mol) Chmiel (Pol) 1-1, Reic (Slo) Valneris (Let) 0-2, Georgiev (Rus) lives (Est) 2 0, Machado (Por) Kalmakov (Rus) 0-2, Raimondi (Ita) Balcerowicz (Pol) 0 2. Watoetin (WRu) Boezmski (Lit) 2-0 Stand aan de kop: I Boelatov, Kalmakov, Valneris 5 punten, 4 Balcerowicz. Georgiev, Jansen 4. 14. onder anderen Scholma* HOCKEY Kaapstad. Olympisch kwalificatietoernooi, vrouwen Tweede dag. Argentinië - Zuid-Korea 1-0 (0-0) 60 Roe noni 1-0 (sc). Groot Brittannie Canada 1 1(11' Holt 0 1. 29 Robertson 11 Stand: 1 Argentine 2 4. 2 Duitsland 1 2, 3 Zuid Korea 2 2. 4 Groot Brittannië 1 1 5. Canada 1-1,6. China 1 0, 7 Nederland 1-0.8 Zuid-Afrika 10 SKI Vail (VSt). Wereldbeker Vrouwen, super G 1 Ertl (Dui) 1.22,4 Seizinger (Dui) 1.23,06, 3. Kostner (Ita) 1.23.57. 4. Wachter (Oos) 1 23.61. 6 Dorfmeister (Oos) 1.23,66, 6 Götschl (Oos). Zeiler (Zwi) 1.23,75. 8 Zurbriggen (Zwi), Schuster (Oos) 1.23,85, 10. Gerg (Dut) 1.23,93 Heister Krzeszewski (Pol) 21 14 21-15, Heister Karkovic (Kro) 2118 22 20 He ister naar hoofdtoernooi, Trinko Keen auto matisch geplaatst. Vrouwen: Hooman Meyer (Lux) 21 -(' 2 1 16, Hooman Glan/er (Oos) 218 2111 Lee Ji Eun (ZKo) Hooman 2 1 15 2', 27 21-14 Hooman uitgeschakeld Gerdie Keen Rabl (Oos) 21 14 21 19. Harsanyi (Hon) Keen 10 21 21 10 22 20. Keen Kasparkova (Ts|) 21-18 20-22 21-18. Keen uitgeschakeld Noor Dtreikova (Tsj) 21 10 21-14, Kim MooKyo(ZKo) Noor 21 13 12 21 21 12 Noor uitgeschakeld Bakker Cada (Fra) 21 9 21 14. Aganovic (Kro) Bakker 21 16 21-14, Vachovcova (Tsj) Bakker 21 18 21 19 Bakker uitge schakeld. Vriesekoop door ziekte niet afgereisd TENNIS Frankfurt. Masters, 5,3 miljoen gulden Witte groep: lem-if.i l/ai) (VSt/1) 7 6 4 66 Stand: 1 Sampn- 4 (5 2). 2 Ferreira 3 4 (5 4). 3 Becker (Dui) 2 2 (2-3), 4 Kalelmkov(Rus) 2 0(1 4). Sampras naar halve finale. v (Rus) 4-6 6-4 Stand: 1. f nqvr.t 2 4 (4 0), 2 Courier, Chang 2 2 (2-3), 4 Muster 2 0 (2 4) I Mijvi'>1 n.i.1- h.ilw fin.ili- St. Clotilde. Reunion. Challenger. 80.000 gulden 7-5 6 4 Vrouwen New York. Masters, 3,2 miljoen gulden Eerste ronde: Martinez (Spa/2) Maioli (Kro) 16 7-5 6 0, Sabatim (Arg/6) 6.. venport (VSt) 6 4 6 3, Zvi-reva (WRu) Sanchez Vicano (Spa/3) 4 6 6 4 6-1 Dub belspel, eerste ronde: McGralh/Ni-iland (VSt/Let/3) Schultz/Sabatim (Ned/Arg) 6 36 2 Graf en Huber in halve finales new york rtr Aan de hand van cijfers is de su prematie van Steffi Graf door de jaren heen makkelijk aantoon baar. De Duitse bereikte don derdag voor de achtste keer in de laatste elf jaar de halve fina les van het Masters-toernooi. Ze heeft daarin gezelschap van landgenote Anke 1 luber. Graf won op het blauwe tapijt van Madison Square Garden betrekkelijk eenvoudig van Mary-Joe Fernandez uit de Ver enigde Staten. Huber verloor de eerste set van Kimiko Date uit Japan, maar was vervolgens op permachtig: 3-6 6-2 6-1 DEN HAAG GPD Er is een comité in oprichting dat zich ervoor wil inzetten om voetbalscheidrechter Dick Jol terug te krijgen op de velden. De arbiter werd onlangs door de KNVB buitenspel gezet omdat hij in opspraak was geraakt. Een vonnis dat deze week werd be vestigd door de uitspraak van de rechter in Utrecht. Jol is er van beschuldigd dat hij op wed strijden heeft gegokt die door hemzelf werden geleid. Initiatiefnemer achter het co mité is I'eter Oosterbaan. Deze Hagenaar is lid van VIJG, de amateurvoetbalclub waar Jol als jeugdtrainer actief is. Oosterbaan: „Ik ken Dick en trek me zijn lot zeer aan. Ik sta daarin niet alleen. Daarom ga ik samen met anderen een comité vormen met daarin het liefst ook een aantal bekende gezich ten. We zijn bezig die mensen te vinden. Want we willen graag een zo breed mogelijk gezel schap. Maar of die bekende mensen nu wel of niet willen: het comité komt er en zal initia tieven gaan nemen". „De KNVB stelt dat Dick Jol in opspraak is geraakt en vindt dat hij daarom geen wedstrijden meer kan leiden. Ik vraag me nu af of die mening door iedereen wordt gedeeld. Ik heb de indruk van niet. Want constant kom ik alleen maar mensen tegen die juist heel anders over deze zaak denken", zegt Oosterbaan. „Ook de teneur in de pers commentaren is zo dat een te rugkeer van Dick Jol op de vel den bespreekbaar moet kunnen zijn. Daarom willen wij nu toet sen hoe anderen dan de KNVB hier over denken. We willen schriftelijk de clubs en de trai ners van het betaalde voetbal benaderen. Ook willen we de belangenverenigingen en ande re instanties binnen de voetbal lerij polsen." Jol beraadt zich samen met zijn advocaten nog op verdere juridische stappen. Er bestaat de mogelijkheid tot het aan spannen van een tijdrovende ci viele bodemprocedure, maar ook kan de scheidsrechter in hoger beroep gaan tegen de uit spraak van het kort geding van

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 23