'Tuinbouw heeft toekomst bij radicale aanpassingen' Een eeuw ijspret tentoongesteld Rijn woudenaren betalen belastingen in termijnen Zuidweg wordt in 1996 opgeknapt Rijn Veenstreek Radiologie in Rijnoord vernieuwd Lobby van Zoeterwoude tegen rijksbezuiniging )rie keer scheepsrecht Liberalen tegen eigen kerkhof in Koudekerk Sinterklaas bezoekt de regio Zwaluwen klitten samen fRIJDAG 17 NOVEMBER 1995 Vier wasmachines gestolen alphen aan den run Uit een garage bij een woning aan de Pelmo len in Alphen zijn gisteren vier wasmachines gestolen. De eige naar van een witgoedwinkel had de machines daar tijdelijk op geslagen. De totale waarde van de apparaten bedraagt ruim vijf duizend gulden. De dieven forceerden de deurvergrendeling van de garage om binnen te komen. Tas met geld gestolen alphen aan den run Een inbreker heeft gisteravond uit een wo ning aan de Alphense Van Lennepstraat een tas met vierhon derd gulden gestolen. De dader kwam binnen door het forceren van een bovenlicht boven de achterdeur. De tas werd ont vreemd uit de woonkamer. De eigenares had eerder deze week al een man in haar tuin zien lopen. Twee vliegen in een klap den haag/stompwuk De politie kon een inbraak in een woning in Stompwijk gisteravond snel oplossen. In Voorburg ontdekten agenten een 'bekende' in een auto. Na een korte achtervolging hielden zij de wagen staande bij de Hoefkade in Den Haag. In het voertuig waren niet alleen een gezochte en een illegaal in Nederland verblijvende man aanwezig, maar ook een televisie en geluidsapparatuur. Vlak na de aanhouding deed een Stomp- vvijker aangifte van inbraak. De spullen in de auto bleken daar van afkomstig. De politie onderzoekt of de inzittenden nog meer op hun kerfstok hebben. Inbreker vindt niets van zijn gading hazerswoude Een inbreker bezocht gisternacht een winkelpand aan de Dorpsstraat in Hazerswoude-Dorp, maar vertrok weer zonder buit. De ongenode gast forceerde een raam aan de ach terzijde en doorzocht het hele pand. Hij vond echter niets van zijn gading. n nieuwe paal met een nieuw ot moet er voor zorgen dat het jookverlaat dezer dagen weer de spits wordt afgesloten lor doorgaand verkeer. De vo- paal is vorige maand ver wenen, nog geen uur nadat ':n van de sleutelhouders hem i twee weken afwezigheid eer had teruggeplaatst. Het as de tweede paal die in de af- ïlopen drie jaar door onbeken- 5n werd meegenomen. Het Spookverlaat heet dan nds drie jaar tijdens de och- nd- en avondspits afgesloten zijn, in de praktijk kan het itoverkeer de smalle polder- eg meestal gebruiken als uiproute tussen Hazerswoude u.phen aan den run In het Rijnoord ziekenhuis in Viphen wordt volgende week londerdag de geheel ver- ïieuwde afdeling radiologie »eopend. De afdeling is vol- edig verbouwd en voorzien 'an nieuwe röntgenappara- uur. De directie van het fijnland ziekenhuis, waarvan iet Rijnoord een onderdeel verwacht met de ver- ïieuwde afdeling de service lan patiënten en huisartsen e kunnen verbeteren. londencontrole [i Rijnwoude eer succesvol nwoude. ruud sep veehonderdvijftig honden wa ll ze kwijt. Dat wil zeggen: sta tisch gezien zouden er twee- inderdvijftig honden meer ge- [istreerd moeten staan in nwoude. De vraag was: lopen in de gemeente zo weinig inden rond, of zijn er zo veel asjes die hun trouwe viervoe- verzwijgen wanneer het aan- teformulier voor de honden- lasting op de mat valt? Het Rijnwoudse gemeentebe- ïur besloot begin dit jaar tot n controle. Voor het. eerst in en ging de hondenbelasting- ntroleur op pad om bij een oot deel van de huizen te kij- n of er misschien ook een ind woonde. De actie blijkt bijzonder suc- svol te zijn geweest. De con- ileur was nog maar ampér op d, of de aangiftes stroomden men. De honden die Rijn- )ude tekort leek te komen, iren binnen de kortste keren vonden. Sterker nog: de ge- eente bleek ineens gezegend zijn met meer kwispelende ilastingbetalers dan de statis- !k voorspelde. Uiteindelijk 'amen er vijfenveertig aangif- meer binnen dan waarop is gerekend. Daardoor brengt hondenbelasting dit jaar 3.500 gulden in de gemeente- 33.000 gulden meer dan in afdeling financiën buigt inmiddels over de vraag of woude inderdaad meer ge- deld bevolkt wordt door den, of dat de Rijnwoude- ineens een extreem hoge ndenbelastingmoraal heeft. chef henny van egmond. 071 -535641 i. plv -chef hans koenekoop. 071-5356429 zoeterwoude liesbeth buitink nieuw-vennep/regio De tuinbouw moet, hoe dan ook, blijven. Ze moet alle kansen krijgen. „En die moeten we zelf grijpen", zei voorzitter P. Verhoef gistermiddag in Nieuw-Vennep bij de presentatie van het Platform KOG (Kerngroep Ontwik keling Glastuinbouw). Het platform richt zich op het ge zond maken van de glastuinbouw in het zuidelijk deel van Noord-Holland, het noordelijk deel van Zuid-Hol land en Utrecht. meer e.o., Duin- en Bollen streek, Veenstreek, Utrecht en Heemskerk. Deze werkgroepen zijn allemaal bezig te bekijken welke tuinbouwlocaties op nieuw moeten worden ingericht en welke moeten worden ver plaatst. Sommige verouderde gebieden zouden bijvoorbeeld beter benut kunnen worden voor woningbouw of natuur en recreatie. Voorbeelden van ver ouderde gebieden zijn die aan de Sotaweg en De Baan in Alke made en de Paradijsweg in Ter Aar. Moderne glastuinbouwlo- caties zouden vervolgens elders in de omgeving uit de grond moeten worden gestampt. In de Veenstreek wordt bijvoorbeeld aan Nieuwveen gedacht. Gede puteerde J. Achterstraat van marieta kroft De tuinbouwsector gaat zelf aan de slag om er weer bovenop te komen. Vertegenwoordigers van land- en tuinbouworganisa ties WLTO en LTO-Midoost zijn namelijk vertegenwoordigd in het uit 24 leden tellende plat form KOG. Daarnaast zijn ook de provincies Noord- en Zuid- Holland en Utrecht, de verschil lende gemeentes, de bloemen veiling Aalsmeer, het Hoog heemraadschap van Rijnland, de Rabobank en het overige be drijfsleven vertegenwoordigd. Het platform coördineert de grensoverschrijdende plannen die worden uitgebroed door de regionale werkgroepen Aals- Noord-Holland wees gisteren ook nog op een gebied in het noorden van zijn provincie, waar nog ruimte voor kassen is. De ene werkgroep is al verder dan de andere. In de regio Rijnsburg zijn al vergevorderde plannen voor de herstructure ring van een deel van het ge bied. In de Veenstreek is begin september een visie gepresen teerd dat nu door de werkgroep wordt uitgewerkt. Bij al deze plannen mag, al dus Verhoef, het belang van de oudere tuinder en/of de tuinder die wil stoppen niet uit het oog worden verloren. „Hun mag een stukje grond of een huis waarvoor ze jaren hebben ge werkt, niet zomaar worden ont nomen, door welke maatregel of wetgeving dan ook. Voor de ze mensen is het hun pensioen, hun eigen opgebouwde AOW. Dat moeten wij respecteren." De oprichting van KOG (en in het Westland: POG) en alle werkgroepen zijn een gevolg van het plan 'Nederland Tuin- bouwland' dat LTO-Nederland begin oktober aan het kabinet presenteerde. Daarin gaf de tuinbouworganisatie aan dat de herstructurering noodzakelijk is om de concurrentiepositie te behouden en te versterken. LTO-Nederland vroeg toen om een bijdrage van 200 miljoen gulden. De Tweede Kamer neemt hierover mogelijk nog voor het kerstreces een besluit. Voorzitter Verhoef wees giste ren de aanwezigen op de alarm fase waarin de tuinbouw (een sector met 150.000 arbeids plaatsen) verkeert. „Zoals wij gisteren en vandaag werkten en produceerden zijn er geen per spectieven." Afhaken Als oorzaak gaf hij onder meer aan: de lage prijzen, milieukos ten, de concurrentie van nieuwe lidstaten en de arbeidskosten. Elk jaar haken twee tot vier pro cent van de ondernemers af. „Wel perspectieven zijn er als wij de bakens verzetten en een radicaal aanpassingsproces doorvoeren", aldus de uit Ter Aar afkomstige Verhoef. „Wij geven vandaag het startsein vooreen grote operatie." en Alphen. De vele fietsers op de weg komen daardoor gere geld in de knel. Toen de paal in oktober twee weken kwijt was - één van de bewoners had hem meegenomen om het slot te re pareren - kregen de paalbe- heerders vele telefoontjes van ouders van schoolgaande kin deren die dagelijks over het Spookverlaat fietsen. Dezer dagen komt er een nieuwe paal. Daarmee moet de weg 's morgens van half zeven tot acht en 's middags van half vier tot zes uur worden afgeslo ten. Vpor de gemeente is het de laatste keer dat een verdwenen paal gewoon wordt vervangen. Verdwijnt de paal nu opnieuw, dan overweegt ze bij de politie aangifte te doen. Betonprijs 1995 naar Spanbeton en Grimbergen koudekerk/alphen» De viaducten in de nieuwe me troverbinding tussen de stations Amsterdam Zuidoost en Sloter- dijk zijn bekroond met de Be tonprijs 1995. De twee enkel- sporige viaducten met een leng te van 500 en 700 meter zijn ge bouwd door drie aannemers, waar onder Spanbeton uit Kou dekerk en Grimbergen uit Al phen. De Betonvereniging ken de dit jaar drie prijzen toe. Er waren 99 inzendingen voor de prestigieuze onderscheiding. De onderscheiden metro-via ducten liggen op een steenworp afstand van het verkeersknoop punt Nieuwe Meer. De over spanning kruist een spoorlijn, twee verschillende metrolijnen, een metro-emplacement, een autosnelweg en twee stedelijke hoofdwegen. Bovendien be schrijft de metrolijn ter hoogte van de viaducten een flauwe bocht. Volgens de jury vormen de viaducten een fraaie oplos sing voor een complex pro bleem. De veertig meter lange beton nen balken die het hart vormen van de overspanning zijn gefa briceerd bij het Koudekerkse Spanbeton. Vorig jaar septem ber zijn de balken met speciale" reuzen-transporten over de weg van Koudekerk naar Amster dam vervoerd. oude wetering gerard van der geest De belangstelling onder boeren en tuinders in Alkemade om in de winter baanveger te worden was groot vroeger. „Als de hal in de grond zat, was het afgelo pen met het werk op de akker", legt Gerard van der Meer, me dewerker bij het Historisch Centrum Alkemade uit. „Elk centje was dan meegenomen. Ze waren immers in loondienst van de ijsclubs." Iets extra voor de harde werkers zat er echter niet in. Uit notulen van de ijs- clubs blijkt dat aan baanvegers geen fooien mochten worden gegeven. Deze notulen die de ijsclubs vanaf 1891 kende en allerlei andere zaken die met de ijspret in Alkemade te maken hebben, zijn vanaf zondag 19 november te zien in het Historisch Cen trum Alkemade aan de Saskia van Uylenburchlaan in Oude Wetering. De tentoonstelling, ingepast in het lopende thema Het Boerenleven rond 1900, geeft een boeiend overzicht van pakweg een eeuw ijsverder en schaatsplezier tussen Kaag en Braassem. De expositie toont een keur aan schaatsen, sleeën en slijp- blokken. Van der Meer wijst op een paar prachtige voetijzers. Aan de onderkant zitten scher pe punten. Die bijten zich vast in het ijs; omvallen is uitgeslo ten. En hoe zit dat met de schaatser, die het aan de stok kreeg met een ander? Van der Meer wijst op een donkerbrui ne toerstok. Daaraan namen twee of drie medeschaatsers plaats voor een ritmisch ritje over de vaarten. Er zijn prachtige sleeën te bewonderen, zoals een postslee (inclusief mastgat voor als het de postbode voor de wind ging), een biervatenslee (om warm te blijven) en een platte boerenslee (voor het vervoeren van plat glas en takkebossen). Pronkstuk is echter de Ripse arreslee uit 1850. Het lente- zachte groen van de zijkanten contrasteert scherp met de knalrode zitting van de men ner. De tentoonstelling laat ten slotte ook een indrukwekkende hoeveelheid oude schaatsen Museummedewerker Gerard van der Meer en voorzitter J. Koek laten alvast een voorproefje zien van de tentoonstelling over een eeuw ijspret in Alkemade. De tentoonstelling is vanaf zondag open voor het pu bliek. FOTO HOLVAST/MARK LAMERS zien. Zo is er de Waddinxveen- se schaats, de alumimium schaats, de duplexschaats, de Koninginneschaats en natuur lijk onderschroevers in diverse afmetingen. Eén type glij-ijzer ontbreekt in de collectie: de scheve schaats. Van der Meer heeft daar geen verklaring voor. Of het zou moeten zijn, dat de scheve schaats destijds een voudig niet voorkwam. Trots toont Van der Meer een schaats van Alkemadese make lij. „Uit de Ripse schaatsfabriek van Waasdorp", weet hij, „al leen jammer dat die ene is overgebleven." De fabriek ging ter ziele. Alles wat op de rom melzolder aan schaatsen, stem pels en ander spul lag ver dween in de Vlikobak. Van der Meer: „Waardevol historisch materiaal is hierdoor verloren gegaan. Dat had niet gehoeven. Hoe bestaat het." Wat er over is, staat tentoon gesteld. In het Historisch Cen trum Alkemade aan de Saskia van Uijlenburglaan. Openings tijden: op zondag van 13.30-10 uur en op dinsdag van 14-17 uur. runwoude ruud sep Inwoners van Rijnwoude krij gen vanaf volgend jaar de mo gelijkheid om hun gemeente lijke heffingen en belastingen in negen maandelijkse termij nen te betalen. De aanslagen van rioolrechten, afvalstoffen heffing. onroerende-zaakbelas- ting en hondenbelasting wor den daarvoor aan het begin van het jaar in één keer opge legd. Wie daar prijs op stelt kan vervolgens de gemeente mach tigen om het totaalbedrag in negen maandelijkse termijnen af te schrijven. Wie geen mach tiging wil afgeven, moet het hele bedrag in één of twee keer voldoen. De Rijnwoudse commissie financiën ging gisteravond ak koord met de aanpassing van de verordeningen waarin de verschillende belastingen wor den geregeld. Doordat de ge meente inmiddels ook beschikt over een computerprogramma dat een termijnbetaling kan verwerken, staat niets een be taling in tennijnen meer in de weg. De enige onzekerheid is nog of de gemeente de gecom bineerde aanslagen op tijd de deur uit krijgt. De planning is eind maart, maar er wordt nu al rekening mee gehouden dat het weieens een maandje later kan worden. Bij vertraging be- staat de mogelijkheid dat de aanslagen voor één keer niet in negen, maar in acht termijnen moeten worden betaald. In de commissie financiën merkten verschillende leden op dat mensen die om de één of andere reden geen machti ging willen afgeven, er onder het nieuwe systeem alleen maar slechter op worden. Im mers, nu worden de verschil lende aanslagen nog verspreid over het hele jaar verzonden. Burgemeester M. Boelen zegde toe nog eens te zullen kijken of er voor deze mensen nog iets te verzinnen is. Het zit er ech ter niet in dat Rijnwoudenaars ook met accept-giro's in negen termijnen mogen gaan beta len. Betalen op deze manier kost de gemeente 20.000 gul den meer dan automatische incasso. De nieuwe mogelijkheid van gespreide betaling geldt voor bijna iedereen. Alleen wie min der dan 500 of meer dan 3500 gulden aan gemeentelijke hef fingen betaalt, is van de rege ling uitgesloten. Het idee hier achter is dat gespreide betaling bij een erg lage aanslag niet nodig is, terwijl de erg hoge aanslagen eigenlijk alleen maar naar bedrijven gaan. alphen aan den run jan winde Er zijn in Alphen en omgeving steeds minder plaatsen waar huiszwaluwen hun nest kunnen bouwen. Omdat het aantal zwa luwen desondanks ongeveer ge lijk blijft, is er een duidelijke concentratie waarneembaar op de adressen met de betere nes tel-omstandigheden. Dat blijkt uit de gegevens van de Alphen se werkgroep die sinds 1991 de nesten van huiszwaluwen telt. De verdrijving van de huis zwaluw heeft verschillende oor zaken. Aan de Stoelmatter in Al phen werd een hele kolonie vrij wel in één klap weggevaagd door groot onderhoud aan de woningen. In de polder beslui ten huiszwaluwen te verhuizen als gevolg van de lokale toena me van het aantal roofvogels en Zoeterwoude schakelt een bureau dat in politiek Den Haag moet 'lobbyen tegen de bezuiniging die het Rijk wil doorvoeren op de uit kering uit het gemeentefonds. Het bureau Anderson, Elffcrs en Felix (AEF) moet de Haagse politici ervan doordringen dat vijf zo genoemde industriegemeenten niet moeten worden gekort. Zoe terwoude verdient het predikaat 'industriegemeente' onder meer door de vestiging van Heineken. Naast Zoeterwoude zijn ook Born, Velsen, Terneuzen en Geleen betrokken bij de lobby. „Als er één groep kans heeft om nog effect te bereiken, dan is het een kleine groep", aldus wethouder S. Stuijt (PZ) gisteravond in de raadscommissie middelen. „We moeten een maximale krachtsinspanning plegen om die bezuiniging te voorko men". zei ook wethouder R. I logenelst (CDA/financiën). Deelname aan de lobby kost Zoeterwoude bijna 18.000 gulden. „Een duur spierinkje waarmee wc een hoop kabeljauw kunnen binnenhalen", oordeelde PZ-fractievoorzitter R. de Lange. runwoude-ruud sep Moet elk dorp zijn eigen be graafplaats hebben, of kan Rijn woude volstaan met één ge meentelijke begraafplaats in Hazerswoude-Dorp? Dat is de vraag die de fracties van D66 en WD gisteravond ter discussie wilden stellen naar aanleiding van de uitbreidingsplannen voor de Koudekerkse begraaf plaats. De vertegenwoordigers van de twee liberale fracties wa ren de enigen die bedenkingen hadden bij de uitbreidingsplan nen van burgemeester en wet houders. Voor B en W staat de nood zaak van een uitbreiding in Koudekerk als een paal boven water. De begraafplaats is bijna vol en er kan voorlopig amper geruimd worden. Bovendien bleken bij een informatie-avond vorig jaar de inwoners van Kou dekerk en Hazerswoude-Rijn- dijk mordicus tegen begraven in Hazerswoude-Dorp. Burge meester en wethouders hebben daarom een plan opgesteld waarin de Koudekerkse begraaf plaats in drie fasen zo wordt uit gebreid, dat er tot in lengte van jaren kan worden begraven. Op de begraafplaats op het Dorp is nog plek zat, terwijl al leen de eerste fase van de uit breiding in Koudekerk al 320.000 gulden kost. Voor M. Balk (1)86) waren die twee gege vens gisteravond reden genoeg om eens stevig op de rem te trappen. Zij pleitte ervoor eerst een fundamentele discussie te voeren over het aantal begraaf plaatsen, voordat er zo'n bedrag in de dodenakker zou worden Ook G. Geeniaar-Cové (WD) had zo haar bedenkingen, al kon ze ook de gevoelens van met name de Koudekerkers wel begrijpen. „Maar we moeten ook zakelijk blijven", vond zij. De WD stemt alleen in met de eerste fase van de uitbreiding om wat tijd te winnen. „We moeten de Koudekerkers de tijd geven om eraan te wennen dat ze op termijn niet meer in hun eigen dorp kunnen worden be graven". aldus Geenjaar. De liberale fracties kregen echter geen steun van de ande re partijen. De inwoners van Koudekerk en Hazerswoude- Rijndijk hoeven zich daarom voorlopig geen zorgen te ma ken. CDA, SGP/RPF en PvdA zijn van mening dat de doden dicht bij huis begraven moeten kunnen worden. De drieënhalve kilometer polderweg die de Rijndijk van het Dorp scheidt, is daarbij een te grote afstand. regio le kinderen nog een traktatie. Om twee uur doet de Sint Rijnsaterwoude aan. Hij meert zijn boot af bij de brug over de Eeidsevaart. Opnieuw zal bur gemeester van Beek hem bin nenhalen. Sinterklaas en gevolg maken een rijtoer door Rijnsa terwoude. Op het Domplein neemt hij met traktaties af scheid van de kinderen. Op hel overvolle programma slaan voor dezelfde dag ook nog bezoeken aan Rijnwoude. In Koudekerk aan den Rijn komt de sint om elf uur per boot aan bij het Witte Huis aan de Dorpsstraat. Van daar maakt hij een rondrit door het dorp, bege leid door twee man bereden po litie. Om ongeveer kwart voor een komt de kindervriend aan bij café De Hoek waar op dat moment de kindermiddag be gint in de bovenzaal. In Hazerswoude-Dorp legt de boot om twee uur aan bij de Burgemeester Warnaarkade. De route door het dorp voert in on geveer een uur tijd naar het I )orpshuis. Om 15.15 uur begint daar het kinder-matinee, ver zorgd door toneelvereniging Ontwikkeling en Vreugd. Sinterklaas komt zaterdagmid dag om twee uur met de boot aan bij het sluisje aan het begin van het Zuideinde in Roelo- farendsveen Burgemeester Meerburg verwelkomt de sint. Vervolgens maakt hij met paard en koets een ronde door het dorp. Liefde voor Harmonie zorgt voor de muzikale omlijs ting. Via Huize lacohus, het Noordeinde, hel Noordplein, de Noordhoek, de Stationsweg, de Sotaweg en de Middenweg, loopt de stoet naar sporthal De Tweesprong aan de Lucas van l.eijdenlaan. Daar mogen de kinderen tot ongeveer half vijf blijven voor een gezellige mid dag. Sinterklaas heeft voor zater dag 18 november ook een be zoek aan Leimuiden en Rijnsa terwoude in zijn agenda staan. Vanaf 10.15 is er muziek, koffie en limonade op de parkeer plaats van restaurant 'Ja- cobswoude'. Rond half elf ver welkomt burgemeester W. Van Beek de sint. De Goedheiligman maakt vervolgens een rondrit door het dorp, die eindigt op het Dorpsplein. Daar krijgen al AVIFAUNA - Bezoekers van Avifauna kunnen op de zondagen 19 november en 10 en 17 december een kijkje nemen achter de scher men van het vogelpark. Tijdens een rondleiding worden er wetens waardigheden verteld over de vogels in het park en wordt een be zoekje gebracht aan de keuken van Avifauna. Voor inlichtingen en aanmeldingen kunt u bellen met het vogelpark, tel:0172-487575. de afname van het aantal vlie gen door de introductie van de mestinjectie. Ook een gebrek aan klei voor de nestbouw kan voor een huiszwaluw aanleiding zijn om t6e 'verhuizen'. In Alphen nam het aantal nesten af van 177 vorig jaar naar 163 dit jaar. In Jacobswou- de nam het aantal nesten dit jaar met veertien af tot hon derd. Er werd een opvallende afname geconstateerd bij boer derijen aan Vriezekoop-Noord. Daar tegenover staan nieuw ontdekte kolonies in afgelegen boerderijen aan de Woudsedijk. De kolonie in Bilderdam is ge lijk gebleven. Maar in Woubrug- ge zijn nog maar vier nesten over, terwijl er in Rijnsaterwou de vrijwel geen kolonies meer bestaan. rupwetsring marieta kroft De Zuidweg in Rijpwetering wordt volgend jaar opgeknapt. Dat zegt wethouder VV. Nugtc- ren (ruimtelijke ordening en verkeer) in een reaktie op de commotie van tientallen inwo ners van het dorp. Zij vinden het niet verantwoord nog langer te wachten met het herstellen van de weg die in een deplora bele toestand verkeert. „Op ambtelijk niveau worden be sprekingen gevoerd tussen de gemeente, het waterschap, het hoogheemraadschap en de pro vincie", vertelt de wethouder. Zowel de beschoeiing als het wegdek worden vernieuwd. Ook wordt volgens hem gedacht aan de aanleg van een trottoir. Voordat de werkzaamheden beginnen krijgen de 'Rippers' tekst en uitleg waaruit de werk zaamheden bestaan. „Dat heb ben we bij de reconstructie van andere wegen ook gedaan." Aanvankelijk wilden burge meester en wethouders van Alkemade de reconstructie van de Zuidweg uitstellen tot meer duidelijk is over het tracé van de hogesnelheidslijn. Nugteren is daar op teruggekomen. Of de Zuidweg, net als tiental len jaren geleden, weer een B- weg wordt, kan de wethouder niet toezeggen. „Dat is op dit moment niet aan de orde." Hij zegt toe die mogelijkheid te wil len bekijken. Door van deze drukke sluiproute door Rijpwe tering een B-weg te maken, wordt de weg voor zwaar vrachtverkeer verboden. De be woners willen dat zware vracht wagens worden beperkt tot het bestemmingsverkeer. Bekeuring voor negeren inrijverbod alphen aan den run Vijfenvijftig automobilisten zijn gisterochtend bekeurd voor het no geren van een inrijverbod op de Woubrugseweg in Alphen. Om sluipverkeer tegen te gaan, mogen alleen vergunninghouders de uitvalsweg naar Hoogmade tussen 7 en 9 uur gebruiken.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19