Overlast Oranjepark 'gaat wel weer over' Leiden Regio Mrtvcu Leiderdorp Mark van Bel beste Voorschotense sporter Snelle vrijspraak Katwijkse bouwer 'Doorgaande Beweging' mag blijven staan Tuinders in Rhijnfront zijn ongerust Bijdrage aan dichten 'Gat van Kamsteeg' chef henny van egmond. 071 -5356414, piv -chef hans koenekoop, 071-5356429 Trekker in de berm voorschoten Een 29-jarige man uit Amersfoort is gisteren ge wond geraakt aan zijn rechterbeen bij een ongeluk met een trek ker. De man reed met trekker en oplader op de Voorschoterweg en gaf extra gas toen hij het stoplicht bij de kruising met de Leid- seweg op groen zag staan. Toen het licht op oranje sprong, rem de hij plotseling waardoor de oplegger ging scharen. Trekker en oplegger kwamen uiteindelijk in de berm tot stilstand. De politie concludeerde na controle van de tachograaf dat de Amersfoorter 70 kilometer per uur had gereden. VRIJE TIJD Sint bezoekt NAAR VAN DER PLOEG! Hèt adres dat samen met u de beste oplossing zoekt voor: RAMEN EN DEUREN WAND- EN PLAFONDBEKLEDING SCHUIFPUIEN SERRES,ETC. Maatwerk voor nieuwbouw en renovatie, uitgevoerd in onverwoest baar kunststof van het kwaliteitsmerk deceunlncli - Met Komo-certificaat/VKG-keur In onze showroom ziet u alles. Kom praten! KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN. m BI ftCA Fabriek en showroom: De Lasso 60, Roelofarendsveen tel. (071) 3315361 - fax (071) 3315202 deceunlnck' Sint Nicolaas doet morgen Lei derdorp aan. De boot van de Goedheiligman meert rond elf - uur aan bij het viaduct Hoofd straat-Resedastraat. De leerlin gen van de groepen 1, 2 en 3 van basisschool De Schakel va ren de Sint tegemoet. De kin dervriend zal zijn tocht om half twaalf vervolgen per rijtuig. Via het oude centrum en de Oranje Galerij rijdt hij naar winkelcen trum Santhorst. Daarvandaan vertrekt de Sint naar de Winkel- hof, waar hij van 13.00 tot 16.00 uur aanwezig zal zijn. ONDERSCHEIDING Voor schotenaar A. Bakker is gisteren onderscheiden met de ereme daille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de onderscheiding bij zijn 40-jarig ambtsjubileum. Bakker trad 40 jaar geleden in dienst van deTu Delft. „Troost u, het gaat over. Dit euvel is tijdelijk. Zodra het slecht weer wordt en de jongeren ouder zijn, is het voor bij". Met die 'sussende' woorden tracht burgemeester Sj. Scheenstra van Oegstgeest de bezorgdheid over de over last door jongeren in de omgeving van het Oegstgeester Oranjepark, weg te poetsen. oegstgeest monica wesseling De bewoners van het Oranje park, de Frederik Hendriklaan en de Willem de Zwijgerlaan hebben het gemeentebestuur enige weken geleden een brandbrief geschreven. Een groepje jongeren 'terroriseert' de buurt met vuurwerk in brie venbussen, knallende brom mers, keiharde muziek en het achterlaten van vuilnis. Dit is al aan de gang sinds het eind van de zomer. De bewoners hebben de poli tie al ingeschakeld en vragen nu ook het gemeentebestuur maat regelen te nemen. Gisteravond tijdens de raadsvergadering vroeg WD-fractievoorzitter R. Haafkens zich twee dingen af: „Zijn de ouders van die kinde ren eigenlijk wel ingelicht en wat doet het Oegstgeester jon gerenwerk met deze jeugd?". Scheenstra (als burgemeester belast met de portefeuille open bare orde) kent en erkent het probleem. „Het is een groepje van 20 jongeren die door Oegst geest trekken. Het zou natuur lijk wenselijk zijn als SJJO (Stichting Jeugd- en Jongeren werk Oegstgeest, red.) iets met deze kinderen zou doen, maar dat willen die jongeren natuur lijk niet. Zij willen juist dat doen wat een beetje in het geniep en in de bosjes gebeurt." De politie houdt een extra oogje in het zeil en daarmee is volgens Scheen stra de kous af. Dat stemt Haafkens nu niet direct tot tevredenheid. Ook J. de Soeten (Leefbaar Oegstgeest èn bewoner van de omgeving van het Oranjepark) betitelt de situatie als 'buitengewoon ern stig'. De Soeten heeft geregeld contact met de bewoners en de politie en wist Haafkens te ver tellen dat de politie wel degelijk de ouders van de jeugd inscha kelt. De agenten gaan dagelijks de ontmoetingsplaatsen van de jeugd langs en grijpen zo nodig in. Haafkens en De Soeten zijn het dan ook niet eens met de conclusie van burgemeester Scheenstra dat het 'wel over gaat'. LEIDEN Benefiet. Het Phoenix trio geeft vanavond een benefiet-concert ten bate van de toneelinrichting van de Vrije Schoolgemeen schap Rudolf Steiner. 1 Iet trio speelt (verken van onder ande ren Bacg, Hummel en Quinet. Het concert begint om 20.15 uur en wordt gehouden aan de Suri- namestraat 1 in Leiden. De en treeprijs bedraagt een tientje. Ruilbeurs. De Ruilvereniging Koningskerk houdt vanavond i ruilavond laar Gemeente heeft schuld aan spanningen in Tuinstraat' leiderdorp »j udyn s de schuld van de ge meente Leiderdorp, dat de spanningen bij bewoners in de Tuinstraat en omgeving afgelo pen dinsdag zo hoog zijn opge lopen. Dat zegt A. den Hollan der, bewoonster van de Doe slaan. Er zijn volgens haar pas echt problemen in de buurt ge komen, toen de eendenbraderij Kai Far East Food Production zich vestigde in de Doeslaan. Iets wat de gemeente volgens haar nooit had moeten toe staan. Tuinstraat-bewoner A. van werd dinsdag opgepakt, omdat hij ervan wordt verdacht groepje buurtbewoners met bijl te hebben bedreigd. Van Hecke voert al enige tijd ac tie tegen Kai Far East Food Pro duction omdat hij de geur uit de pijp onverdraaglijk vindt. Zijn overburen zeggen echter geen last te hebben van de stank. Volgens Den Hollander vinden zij dat Van Hecke gelijk heeft, maar zeggen ze dat niet hardop omdat ze de man niet kunnen uitstaan. „Ik weet dat het ook vinden stinken, maar zeggen niks om Van Hecke te dwarsbomen." Den Hollander wil de acties van Van Hecke he lemaal niet goedpraten. „Die man doet rare dingen, en daar ben ik het helemaal niet mee eens." Maar volgens haar is dat nog geen reden om zijn vrouw en kinderen te pesten, wat er volgens haar al heel lang ge beurt. „Ze lopen dat gezin echt te treiteren. Die kindertjes mo gen daar toch niet de dupe van worden?" Als de gemeente had opgetre den tegen Kai, was hel nooit oorlog geworden in de buurt, meent "Den Hollander. Wat er deze week is gebeurd, noemt Den Hollander 'koren op de molen van de gemeente'. Want volgens haar laat de gemeente het de buurt uitvechten, of Kai gevestigd mag blijven in de Doeslaan of niet. Zelf vindt ze dat het bedrijf, wiens milieuver gunning op 21 maart door de Raad van State is vernietigd, niet thuishoort in de Doeslaan. Nu de gemeente Kai onlangs een gedoogvergunning heeft verstrekt, is de overlast volgens Den Hollander nog net zo groot. De gemeente zou Kai moeten controleren, maar dat gebeurt volgens haar niet. „De gemeen te moet de wetten eens handha ven. Kai moet zich aan de milieu-normen houden. Als ze daar niet aan kunnen voldoen, en dat kunnen ze niet, dan moet het bedrijf weg." voorschoten Middenafsta- ndloper Mark van Bel (23) heeft de sportprijs van Voorschoten gewonnen. Voor de jury waren de medailles die hij haalde op de 800 en 1500 meter dit jaar en zijn regelmatige prestatieniveau doorslaggevend. Van Bel, lid van De Bataven uit Leiden heeft zijn persoonlijke records aange scherpt; de 800 meter loopt hij in 1.52.15 en de 1500 meter in 3.55.21. Een aanmoedigingsprijs ging gisteravond naar schaatser Niels Arnold (18). Arnold werd dit jaar kampioen van het gewest Zuid- Holland. Hij rijdt de 500 meter in 38.74 en de 1500 meter in 1.58.78. Ook de dames junioren van handbalvereniging HVV '70 kregen een aanmoedigingsprijs. Zij promoveerden naar de eerste klasse van de afdeling Den Haag. Verder was er een aanmoedi gingsprijs voor de jongens adspi- ranten 1 van basketbalvereniging Blitz, kampioen van de hoogste klasse kern Den Haag en voor Martine Maaks (23), lid van de Vlietzeilers. Zij werd Nederlands B-kampioene in haar Splash-zeil- boot. De verenigingsprijs ging naar club de petanque De Six Pret, winnaar van de winterclubcom- petitie. De recreatieprijs was voor Jan van Gent (62), stuwende kracht achter gymnastiekvereni ging Avanti. De vrijwilligersprijs ten slotte ging naar Jol Canter Visscher(57), het 'gezicht' van tennisvereniging Forescate. FO TO LOEK ZUUDERDUIN van: postzegels, munten, prent briefkaarten. stickers, telefoon kaarten enz. Wie wil ruilen is welkom tussen 19.00 en 20.00 uur in buurthuis I Iet Spoortje aan de Bernhardkade. De en treeprijs voor niet leden be draagt 1,50 gulden. Postduiven. De Leidse Postdui ven Club houdt morgen de jaar lijkse postduiven tentoonstelling vanaf 13.00 uur en zondag 19 november vanaf 11.00 uur. De tentoonstelling heeft plaats in het clubgebouw van de club en de toegang is gratis. Modeshow. Kiss Riemvis pre senteert zondagochtend bij de vereniging 'De Ratel' uit Leiden een modeshow van zelfgemaak te kleding. Aanvang 10.30 uur in de grote zaal van het leidse Volkshuis. De toegangsprijs is 2,50 gulden, inclusief twee keer koffie. ALPHEN AAN DEN RUN Frank en Frey. De tekenfilm Frank en Frey is morgen te zien zijn bij Speeltuin- en Buurtvere niging Vreugdeoord aan de Vor- selenburgstraat. De film is Ne derlands gesproken en begint om 14.00 uur. De toegangsprijs voor leden is twee gulden en voor niet-leden drie gulden. Viswedstrijd. De visclub van buurthuis Westerhaven in Al phen aan de Rijn houdt morgen een isweilstrijd. lissen 07.00 en 11.00 uur wordt er gevist in de Amstel. De inschrijfkosten bedragen 7,50 guldens. Opgeven bij het buurthuis aan de Emma- laan 15 ral 0172 17 >7444 Darten. Koppeldarters kunnen morgen een toernooi spelen in buurthuis Westerhaven. Er zijn geldprijzen voor winnaars en verliezers. De inschrijfkosten zijn 10 gulden per persoon. I Iet toer nooi begint om 20.00 uur en er kan tot 19,00 uur ingeschreven worden aan de Errimalaan 45. HAZERSWOUDE-DORP Sinterklaas. Sinterklaas komt morgen met zijn pieten naar Hazerswoude-Dorp. Om 14.00 uur komt hij met zijn boot aan bij de B.W.Kade. Na een rondrit door dorp, zal er in het dorps huis een kindervoorstelling zijn. Vereniging Ontwikkeling en Vreugd voert hier om 15.00 uur een sinterklaas-toneelstukje op. Kaarten hiervoor kunnen vrijdag 17 november tussen 15.30 en 17.00 worden afgehaald voor een prijs van 2,50 gulden. VOORSCHOTEN Dansen. In aktiviteitencentrum De Boschbloem aan de van de Oyelaan is morgen een oud 1 lol- landsche-dansavond. De muziek wordt verzorgd door Dl I lans en er zijn oud 1 lollandsche lekker nijen te krijgen. Zaal open vanaf 19.30 uur. Toegang gratis. den haag/katwuk/warmond. Directeur P. Brandjes van hel Katwijkse bouwbedrijf De Raad Bouw is gisteren in hoger be roep vrijgesproken van smaad en belediging. Brandjes had zijn Leidse collega M. Smitsloo in een brief uitgemaakt voor op lichter. Eerder oordeelde de po litierechter al dat de bouwer on schuldig was, nu had hij tot zijn verbazing zelfs de procureur- generaal aan zijn zijde. Brandjes was in onderhande ling met de compagnon van Smitsloo over een fusie tussen twee dochterondernemingen. Toen Brandjes er achter kwam dat Smitsloo, met wie hij in het verleden een aanvaring had ge had, aandeelhouder was in het Warmondse bedrijf waar hij za ken mee deed, schreef de Kat- wijker een brief aan de compag non. Daarin schreef hij, dat hij 'een keer door de heer Smitsloo opgelicht' was. Brandjes moest dal volgens eigen zeggen schrij- ven, om een gegronde reden aan te geven voor het staken van de onderhandelingen. Van smaad was geen sprake, omdat de brief vertrouwelijk aan de compagnon van Smitsloo was gericht en niemand anders dus weet van de inhoud kon heb ben. Brandjes vond de zitting van het gerechtshof, waar een geld boete van slechts 750 gulden op het spel stond, eigenlijk maar verspilde tijd. Procureur-Gene raai Flint was het met hem eens. Tot verrassing van de ge daagde vroeg zij om vrijspraak. De raadsman van de Katwijker zag daar natuurlijk geen enkel probleem in en conformeerde zich aan de cis. Die elle •temming deed het hol ertoe besluiten di rect een oordeel te vellen. Brandjes werd vrijgesproken en kon binnen een half uurtje weer naar huis. Nog steeds hoofd schuddend van verbazing. oegstgeest monica wesseling Het kunstwerk Doorgaande Beweging op het grasveld aan de I lofdijck in Oegstgeest mag blijven staan. Dat heeft de Haagse be- /jistuursrechter beslist in een bezwaarproce dure die een groep omwonenden had gespannen. De rechter erkent dat de bouw vergunning niet helemaal juist is (er staat BA) een afmeting van 20 meter in plaats jwerkelijke 31 meter in vermeld), wijdering op grond hiervan acht ze "ig. De buurtbewoners gaan waarschijnlijk ihoger beroep. Alle argumenten die de bezwaarmakers tegen het door velen verfoeide kunstwerk, aanvoerden, zijn door de rechter pen. Zo zou volgens de bezwaarmakers de (welstandscommissie niet onafhankelijk zijn lomdat deze werd voorgezeten door burge meester Sj. Scheenstra en bovendien voor het advies werd betaald. Scheenstra had als hoofd van de gemeenteraad zelf baat bij goedkeuring. Immers, er moest een nieuwe plek voor het werk komen. Noch Scheen- stra's betrokkenheid, noch de betaling zijn echter volgens de rechter bewijs van onpar tijdigheid. De buurtbewoners voerden tijdens de zit ting voor de bestuursrechter (eind oktober) aan dat hun mening niet voldoende ge hoord is. Dat horen is, zo motiveert de rechter, niet strikt nodig omdat het hier ging om de verplaatsing van een kunstwerk en niet om een bouwvergunning. Door gaande Beweging stond immers eerst naast een flat in Haaswijk. De welstandscommissie zou zich naar de idee van de bezwaarmakers te weinig aan het oordeel van de buurtbewoners gelegen hebben laten liggen. Ook dit doet de rechter niet de 'kant van de bezwaarmakers' kie zen. Een welstandscommissie beoordeelt een kunstwerk in relatie tot de omgeving en is hierbij niet afhankelijk van de mening van buurtbewoners, zo zet de bestuursrech ter in haar schrijven uiteen. Zelfs het argument dat de bouwvergun ning niet juist is, helpt de bezwaarmakers niet. Vóórdat de welstandscommissie een advies uitbracht is een van de leden van de commissie het kunstwerk gaan bekijken. Het welstandsadvies was dus wel degelijk gebaseerd op de 31 meter die het kunst werk lang is. De verstrekte bouwvergunning kan op grond van die fout vernietigd wor den, maar dit biedt de buurtbewoners geen soelaas. Er zal, zo taxeert de bestuursrech ter, zonder mankeren een nieuwe bouwver gunning worden verstrekt. De enige moge lijkheid die de omwonenden nu nog open staat is in hoger beroep te gaan bij de Raad van State. Volgens een van hen, M. Duijster, grijpten de tegenstanders van Doorgaande beweging deze kans vermoedelijk wel aan. „We bekijken nu of we juridisch sterk ge noeg staan, maar vooralsnog lijkt dat wel in orde te zijn. De klucht is nog niet afgelo pen." Deze karakteristieke boerderij is ge bouwd in 1936. Het huis staat aan de Hoofdstraat in Sas- senheim en is ge noemd naar het landgoed 'Wildrijk', waar het aan toebe hoorde. Onze fotograaf Wim Dijkman door kruist dagelijks een I groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldi ge' plekjes die niet direct hot news vor- men, maar het zeker waard zijn om te presenteren. oegstgeest monica wesseling De tuinders met grond in Rhijn front (het gebied naast de Rijn tussen Rijnsburg, Oegstgeest en Leiden) blijven nog even in on zeker verkeren. In het concept streekplan Zuid-Holland- staat dat er op het 100 hectares grote terrein, 10 hectares be drijfsterrein moet worden ge maakt. Waar deze bedrijfsterrei nen komen, blijft in elk geval de komende twee jaar nog volko men onduidelijk. De gemeente Oegstgeest moet aangeven waar de bedrij ven kunnen en mogen komen, maar deze gemeente heeft er de eerste jaren nog geen tijd Oegstgeest is druk bezig met het ontwikkelen en laten vol bouwen van zowel de woonwijk Morsebel als de Broek- en Si- montjespolder. „En dus komen we hier de eerstkomende tijd niet aan toe", aldus een woord voerder. Het bedrijfsterrein dat er moet komen, is overigens be doeld voor, zoals dat heet, hoogwaardige' industrie. Oegstgeest zelf heeft nauwelijks industrie en heeft het terrein dan ook niet nodig voor bedrijf jes die in het dorp te veel over last opleveren. Dat er onrust heerst onder de tuinders bleek deze toeek ijdens een voorlichtingsavond over het streekplan. „Kijk eens, als we daar weg moeten dan heeft hel geen zin nu nog allerlei dure milieumaatregelen te nemen", hield een 'Wrijnfront-tuinder' gedeputeerde T. Jansen (WD, ruimtelijke ordening) voor. Jan sen, binnen het provinciebe stuur belast met streekplan' Zuid-Holland-west, kon hem niet geruststellen. „Oegstgeest moet aangeven waar het terrein komt." De afarberldr l.chtmtuUn vrlrn z,,n UimPrijun tijH ,r u„.irr,,<£tr, TRANS SPORT i Het Motorhuis oegstgeest monica wesseling Het dichten van het 'Gat van Kamsteeg' is de gemeente Oegstgeest 18.000 gulden waard. Dit geld wordt gebruikt om een deel van de extra kosten van de bodemsanering mee te betalen. Oegstgeest is dat niet verplicht ma het bouwpla hoopt dat dan coor 22 apparte- itgevoerd kan worden. I let is de bedoeling dat op het terrein aan de Geversstraat ap partementen komen. De pro jectontwikkelaar hield rekening met een kostenpost van 125.000 gulden om de bodemverontrei niging op te ruimen. De grond bleek vuiler dan gedacht: het schoonmaken kost 180.000 gul den. De verkoper van de grond en projectontwikkelaar dichten samen 17 000 gulden, de ge meerite legt er de resterende 18.000 gulden bij.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17