'Sexy zijn is wat anders dan je sexy gedragen I i Directie Titus Brandsma Instituut aan de kant gezet Leiden Kerk Samenleving Erkenning liberaal jodendom in Israël stapje dichterbij Kerkelijk referendum Duitsland 'bracht veel in beweging' DINSDAG 14 NOVEMBER 1995 CHEF HENNY VAN EGMOND. 071 -5356414, PLV -CHEF HANS KOENEKOOP, 071 - Vanessa en het honderd procent moeder zijn pontaan, hartelijk, positief en W J praatgraag. Zo is ze, beaamt ze, zo is ze altijd al geweest en zo wil ze ook graag blijven. Ontspannen zinkt ze weg in de brede vierzitter, schenkt thee en koffie in en kan tijdens de twee uur durende zit niet met haar handen van de gevulde- speculaas afblijven. ,,lk rook niet en ik drink niet, maar er is altijd wel iels te snoepen hier. Je moet het leven toch een beetje zoet maken voor jezelf, of niet?", zo verontschuldigt ze zich. Dat is haar zevenjarige zoon Marvin volmondig met haar eens. Als hij halverwege de sessie binnenstormt, stevent hij meteen af op de bonbonniere. „Bah, tieten!", roept hij afkeurend, als hij twee uit de kluiten gewassen pepernoten van elkaar trekt. „Ach ja, de leeftijd, hè", verzucht mams. Die, als zoonlief vervolgens naar de douche verdwijnt, alsnog in lachen uitbarst. Ze kan de lol van juniors opmerking wel inzien. Uiterlijk In het begin van jaren tachtig scoorde Connie Witteman, onder de artiestennaam Vanessa, een serie hits waarmee ze nationale bekendheid verwierf. 1 let uiterlijk van het voormalige fotomodel speelde daarbij een niet onaanzienlijke rol. Met haar blonde Bardot-look en haar weelderige vormen, deed Vanessa het hart van vips en vuilnismannen bonzen als een drumband. I laar hese, zwoele stem was een tweede handelsmerk. „Mijn man houdt van een stem waaraan iets mankeert. Mijn stem is hees, soms meer, soms minder. Toen we (le eerste demo's van mijn laatste cd hadden gedaan, zei hij: 'O, nee, dat vind ik veel te gladjes. l,aat je stem maar zijn zoals hij is'. Ik heb nu eens een cd willen maken zoals wij hem leuk vinden. Een produkt willen afleveren waar we echt trots op zijn." Vanessa heeft door de jaren heen nog niets aan sexappeal ingeboet Maar - sorry, vrouwen! - een dom blondje is ze niet, die beeldvorming is onjuist. Ze praat weloverwogen en filosofeert graag. Over alles heeft ze een uitgesproken mening. De teksten van haar laatste cd, waarop zeven speciaal voor haar geschreven nummers staan, zijn intelligent en ontroerend tegelijk. Bijvoorbeeld de xo/jgover Lydia, haar zuster, die jong is gestorven aan kanker, net zoals trouwens haar ouders. Tijdens de opname van dit nummer kreeg Vanessa het in de studio vaak te kwaad. „Ik heb veel verdriet gehad over de dood van mijn zuster. 1 let is niet voor niks dal ik een bloedhekel heb gekregen aan etalagepoppen met kale koppen. Daar doe je zoveel mensen die een familielid aan kanker hebben verloren pijn mee. Door die Langzaam zwaaien de hekken van de Wassenaarse villa open. In het huis is het gezellig als in een theelichtje. Vanessa, de schutsengel van menige vrachtwagenchauffeur en varensgezel, is gekleed in een strakke leren broek en een zacht-oranje coltrui. Vanessa, alias Connie Breukhoven, geboren Witteman, getrouwd met Hans, de grote man achter de Free Record Shops. Na een radiostilte van acht jaar schittert haar ster weer hoog aan het platenfirmament. „Ik ben blij dat ik vroeger in de strandtent van mijn vader hard heb moeten werken. Nu heb ik rijkdom, maar ik kan zo weer terug naar af." poppen wordt voor mij dat beeld van iemand na een chemotherapie opgeroepen. Ik had uit Frankrijk een rood gewatteerd jasje. Dat jasje wou mijn zuster voelen, dat wou ze aan. Heel gek. Het begon bij haar met borstkanker, daarna is het op haar longen gaan zitten en toen verder gegaan naar de eileiders." „Mijn zusje was mijn beste vriendin, ook al was ze negen jaar ouder dan ik. Ze moederde altijd over mij. En toen pakte ik ineens die rol over. Als ze vroeger een leuk truitje ergens zag, nam ze het voor me mee. Dan zei ze: 'Dat is echt iets voor jou.' Toen ze ziek was, wilde ik er absoluut niet goed uitzien. Ik droeg altijd een beha en trok wijde blouses aan. Ik wilde haar niet confronteren met mijn gezondheid. Ik heb voor haar alles gedaan wat in mijn vermogen lag. Toen ze een Moerman-dieet wilde, heb ik met haar meegedaan. Ik woog op het laatst nog maar 43 kilo." Den Haag Vangssa is opgegroeid in Den Haag, in de omgeving van het Zuiderpark. Haar vader had in Kijkduin een viertal strandtenten. Het hele gezin werkte van jongs af aan mee. ,,'s Morgens om vijf uur waren we er al", zegt ze. „Dan moesten we eerst alle ramen gaan zemen. En goed ook. Ze moesten zo helder zijn dat het leek alsof er geen ramen meer waren. Ik zette de kopjes voor de koffie klaar en daarin deed ik met zo'n lange dessertlepel suiker en melk. Samen met mijn broer moest ik daarna driehonderd parasols en zeshonderd stoelen gaan uitzetten. Pure krachtsport was dat. En als ik dan 's morgens naar school was geweest, moest ik tussen de middag weer afwassen. Nee, het strand komt echt mijn strot uit. Als het slecht weer was, moesten wij de tent bewaken. Daar zat je dan in de regen en de wind, met zo'n loodgrijze zee voor je en een paar krijsende meeuwen, 's Morgens vroeg was het wel mooi. Dan hoorde je de golven kalmpjes omslaan, telkens weer. En ook van de avonden hield ik. Als het water fluorescerend was, en je helemaal verlicht uit zee kwam na het zwemmen. De klanten zeiden altijd: 'Wat raar, zo'n jonge meid, en dan helemaal niet bruin'. En dan dacht ik bij mezelf: mens, krijg de zenuwen! Ik stond de hele dag achter het buffet. Hoe moest ik nou bruin worden? Als ik naar de wc liep, was mijn vader al in de stress. Schiet op, schiet op!" „Ik ben wel blij dat ik zo'n opvoeding heb gehad. Want je kunt altijd weer terug naar af. Ik heb nu rijkdom, maar als ik zou moeten kiezen tussen deze luxe en mijn kinderen, zou ik zeggen: pak alles hier maar op, ik ga zo weer in dat oude leven terug. Maar ik wil niet terugkijken. Omkijken moetje doen als je heel oud bent." Kinderen Vanessa en haar man Hans hebben vier kinderen geadopteerd. Uit Colombia en Costa Rica. Ze is idolaat van haar kinderen, al komen ze 'uit haar hart en niet uit haar buik', zoals ze zelf zegt. „Er zijn adopties die mislukken. Ik denk dat dat komt omdat ze verkeerd beginnen. Ze vertellen hun kinderen meteen dat ze nog een papa of mama in een ander land hebben. Als hun 'kinderen dan in de puberteit zijn, kunnen ze ineens kiezen. Dan denken ze: ik krijg hier op mijn sodemieter en daar misschien niet. Bestaat de kans dat ze hun verwekkers gaan idealiseren. Belangrijk is dat je kinderen een eigen gevoel geeft." „Voor mijn kinderen ben ik ook gestopt met optreden. Wat is artiest zijn, wat is aanbeden worden? Gewoon je geld verdienen, toch? Ik kwam wel eens na optredens thuis en dan zag ik mijn dochtertje en die zei dan: 'Mama, mijn tand gaat eruit, ik heb zo'n pijn.' Daar gaat het om. Ik wil honderd procent moeder zijn. De liefde doorgeven aan onze kinderen." „Liefde kost geen geld. Die kun je altijd geven. Ik kom zelf uit een heel warm gezin. Ik krijg heel veel bedelbrieven maar ik heb laatst een brief gekregen van een vrouw die zo verschrikkelijk leuk was. Ze had geen cd- speler en vroeg om een bandje van me. 'Maar ik heb het voor de rest goed, hoor', schreef ze. 'Ik heb een hond die heet Trixje en die krijgt ook gewoon zijn eten en die moet nu even een plasje doen.' En daarna ging het weer verder. Ik heb haar een bandje gestuurd en ook wat geld gegeven. Om eens een biefstuk te halen bij de slager." „Wat dat betreft, zou ik wel een rose kabinet willen neerzetten. Zodat alle oude mensen eens wat meer zouden krijgen. Ik zit wel eens bij de kapper en dan zie ik zo'n oudje zitten. Dan vraagt de kapper: 'Wilt u er een versteviging in?' 'Nee', zegt ze dan na enige aarzeling, 'doe maar niet.' Dan weet ik wel hoe laat het is. En zeg ik tegen die kapper, 'doe maar wel en geef mij die rekeningmaar'." Joods Aan haar ouders en het ouderlijk huis bewaart Vanessa goede herinneringen. Haar vader was katholiek, haar moeder joods. Op vrijdagavond geurde het huis naar appeltaart, boterkoek en kippesoep. „Ik ruik nog die geur in dat huis", zegt ze. „Op vrijdagavond hielden we sjabbes. Maar danken voor het eten deden we nooit. En dat doen we nog niet. Kom zeg, daar hebben we toch zeker zelf voor gewerkt!" „Mijn vader was altijd heel serieus en zorgzaam. Misschien klinkt dat gek voor een kind, maar het liefste aan hem vond ik dat hij niet vreemd ging. Ik had heel veel vriendjes en vriendinnetjes van wie de ouders waren gescheiden. Ik dacht altijd: als mijn ouders maar niet uit elkaar gaan. Zelf ben ik een paar keer getrouwd geweest. Achteraf gezien is dat wel goed geweest. Ik ben nu vierenveertig en gelukkig met Hans. De rek is er nog steeds niet uit. Ik kan je zwart-op-wit geven dat ik nooit vreemd zal gaan. We stonden laatst voor het stoplicht en toen zei mijn jongste zoon: „Fijn hè, pap, dat we samen zo verliefd zijn op mama.' Dat ontroerde me hevig." „Ik hou ervan om het gezellig te mak huis. Ik hou van aardekleuren, van pasteltinten ook wel. Van easy-listeninfo muziek, zoals op mijn laatste cd. De mensen die hier komen vinden de gezelligheid bij ons verslavend. Open h k aan, kaarsjes aan. Zo zit ik nu eenmaal n elkaar. Ik doe ook overdag kaarsen aan i extra licht en warmte onder de hemel 1 iu geen kwaad. Ik hou niet van moderne ie kunst, van abstract. Op het hoofdkanto n> van de Free Record Shop hebben we w abstracte kunst. Daar past het. Kunst n passen bij de omgeving. Als ik in een avondjurk een boswandeling ga makei dat ook geen gezicht." Aan de wanden in het huis van de Breukhovens hangt nogal wat kunst, zi bijvoorbeeld een schilderij van een na; j vrouw die haar nylonkousen aantrekt. mooie vrouw, al is ze misschien wat voluptueus. Tja, wat vindt de vrouw de R| huizes eigenlijk van haar seksegenoten „De vrouw is natuurlijk honderd keer mooier dan de man", zegt Vanessa. „Z e klokkenspel bij een man vind ik nou ni s echt esthetisch. Wel lekker misschien, li dat is iets anders. Als God een kunsten n is, is de vrouw zijn mooiste kunstwerk, i man kan er van achteren prima uitzier i maar die voorkant hoeft voor mij gewcfi> niet, dat onderstuk. Ik zie hem liever ifls boxershort of in versleten jeans. Van rnfe vind ik dat ik veel te dikke billen heb. F deelt die mening niet. Maar die is dan gek op de vrouwen van Rubens. Hij vii e me trouwens op zaterdagochtend, zon c make-up, op m'n mooist. Waarom jui^v zaterdagochtend? Weet ik niet. Missch r omdat in het weekeinde alles er zo leldjt ontspannen aan toegaat." „Veel mensen denken dat ik thuis hetzelfde ben als op de tv. Dat wordt o de hand gewerkt door de weekbladen. |l is natuurlijk niet zo. Ik denk dat je als a/< juist iets neerzet wat je zelf niet bent. ld een creatie neer. Wat betreft die creatijf ik dat sexy imago wel in stand houdenei Maar Vanessa is een heel ander iemanb ikzelf ben. Vanessa is een rol. Kijk, sexyi is nog heel wat anders dan je sexy gedit. Ik kom wel eens op feesten. Daar tref ikl vrouwen aan die helemaal niet mooi zr; maar die seks uitstralen. Vaak heel ir aanstellerig. Ik vind het alleen maar let om een mannendroom neer te zetten.) Barbiepop te zijn, met veel blond haam zo. Of naar een première gaan, bloedm heel uitdagend. Maar zo gauw je weer auto zit je schoenen uitschoppen en je{ ceintuur losdoen. En dan thuiskomen i snel onder de douche gaan. Zo, nu eem even Vanessa wegspoelen." REDACTIE DICK VAN DER PLAS. 071-5356481 DE SPITS Het werk van oude bouwmeesters gezien door de lens van fotograaf Loek Zuyderduin. Vandaag in De Spits: de rooms-katholieke Maria Middelares aller Genade in de Leidse Stevenshof. 8NIJMEGEN.ANP Het bestuur van het Titus Brandsma Instituut heeft de directie op een zijspoor gezet en de da gelijkse leiding in handen gelegd van een inte rim-manager. Het bestuur hoopt zo orde op za ken te stellen bij het instituut voor bestudering van de spiritualiteit, dat nauw samenwerkt met de faculteiten letteren en godgeleerdheid van de Katholieke Universiteit Nijmegen (KUN). Onder leiding van algemeen directeur prof. dr. K. Waaijman en twee andere directieleden zou het instituut de afgelopen jaren zijn 'afgegleden van een klein, maar specialistisch en internatio naal gewaardeerd onderzoeksinstituut naar een veredeld vormingscentrum', zo bericht KU- Nieuws. De klachten over het wetenschappelijk karakter kwamen vooral uit de faculteiten. Het instituut is 'een kloosterorde binnen de muren van de universteit', zegt medewerker dr. M. Kors vrijdag in KU-Nieuws. „Vrijgestelde reli gieuzen die om niet door hun orde ter beschik king zijn gesteld. Een hoop karmelieten met daaromheen een meute vrijwilligers, die de hele dag niets anders doen dan kaartenbakjes intikken en koffiedrinken. Overspannen paters, eigenlijk gewoon psychiatrische patiënten." Bestuursvoorzitter dr. J. Siemerink zegt desge vraagd dat Kors zich hiermee 'onmogelijk' maakt. Bovendien is dit niet 'de kern van het probleem'. De problemen zijn vooral veroorzaakt doordat het instituut een snelle groei doormaakte. „Daar door zijn niet geringe managementproblemen ontstaan die voor de huidige directie moeilijk be heersbaar zijn." Ook de samenwerking tussen theologen en andere wetenschappers verloopt niet lekker. Het Titus Brandsma Instituut, genoemd naar de in 1985 zalig verklaarde Friese pater karmeliet, werd in 1968 opgericht als een gezamenlijk pro ject van de karmelieten en de KUN. Het instituut begon met drie medewerkers en heeft er inmid dels een stuk of tien. Het houdt zich onder meer bezig met de bestudering van de grote mystici, maar ook met hedendaagse vormen van spiritua liteit. JERUZALEM EPD Een uitspraak van het Hoogge rechtshof in Israël heeft de er kenning van het liberale joden dom naderbij gebracht. Volgens het hof heeft het ministerie van binnenlandse zaken bij de vraag of iemand jood is, niet meer de bekrachtiging door het ortho doxe jodendom nodig. Het libe rale jodendom wordt door de Israëlische staat en in de wetge ving niet erkend. Volgens de Israëlische wet is diegene jood die een joodse moeder heeft of die tot het jo-, dendom is overgegaan. Maar die overgang is niet wettelijk ge regeld. In de onderhavige zaak ging het om de overgang van een Braziliaanse vrouw tot het jo dendom. Dat was echter voor een rabbinaal gerecht van het liberale jodendom geschied. I let ministerie weigerde haar als jood te erkennen met een beroep op een wet die dateerde uit de periode dat de Britten het mandaat over Palestina hadden. Volgens die wet uit 1927 stelt bij een overgang een orthodox- joodse rechtbank vast wie jood is. Met de uitspraak van het hof is die bepaling niet langer van kracht. De uitspraak betekent niet dat het ministerie voortaan alle niet-orthodoxe overgangen moet erkennen. Het hof gaf het parlement de opdracht de wet te herschrijven die bepaalt wie jood is. De uitspraak van het hof is vooral van belang voor de im migranten. De laatste jaren zijn tienduizenden joden uit de voormalige Sovjetunie naar Is raël vertrokken. Orthodoxe rab binale rechtbanken weigeren hen vaak als jood te erkennen omdat ze niet streng genoeg willen leven. Als ze als jood zou den worden erkend, dan krijgen ze automatisch de Israëlische nationaliteit. BEROEPINGSWERK NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen: te Oude Tonge: H. Schi- paanboord te Waddinxveen-, te Wa- genmgen: dr. P. Vermeer te Huizen; te Hollandscheveld (buitengew. wijkgem.): G.D. Kamphuis te Apel doorn (buitengew. wijkgem.); te Epe (buitengew. wijkgem. Sionskerk): M.A. van den Berg te Groot-Am- mers; te Arnemuiden: J.P.J. Voets te Nieuwer Ter Aa; te Scheveningen: T A. Eijsengate Dordrecht. Aangenomen: naar Op en Neder An- del: C. van der Valk te Lopik; naar 't Woudt: C M. Schreuder, kandidaat te Zeist, die bedankte voor Piershil; naar Groningen (wijkgem. De Win gerd): Y.C. de Groot te Assen; naar Nieuw Buinen: mw. M.R. Hoffen- kamp, kandidaat te Groningen. Beroepbaar: mw. ds L.C. Manuput- ty. Kerkplein 25, 4373 AB Bigge- GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen: te Zwolle (beiden part-ti me); mw. drs. N. Beimers en drs. A.H. Zweers te Bolsward (beiden part-time); te Zwolle: drs. J. Kater- berg te Westervoort. Beroepbaarstelling: mw. M E. Jon ker, Groenestraat 32-18251 VH Kampen. Tel: 038-3323906. Beroepbaarstelling, part-time: drs. S. Stoppels. Ruyslaan 149.1181 PE Amstelveen. Tel: 020- 6401246. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Aangenomen: naar Spakenburg- Noord: J.J.C. Dee, l.l. hervormd pre dikant, wonende te Bunschoten, die bedankte voor Axel. voor Bedum. voor Dronten (wijk Zuid), voor En- schede-Zuid. voor Steenwijk en voor Ureterp. Bedankt: voor Buitenpost: O W. Bouwsma te Roden. HANNOVER EPD/DPA Het kerkelijk referendum in Duitsland, dat afgelopen zondag is afgesloten, heeft in de Rooms-Katholieke Kerk 'ongelooflijk veel in bewe ging gebracht'. Dat is de me ning van Christian Weisner van het organiserend comité 'Wij zijn de kerk',,dat 86 kilo aan handtekeninglijsten heeft ontvangen. Het comité heeft vanaf 16 september alle 28 miljoen rooms-katholieken gevraagd hun handtekening te zetten onder een oproep voor meer inspraak in de kerk, afschaf fing van het celibaat en toe lating van de vrouw tot het ambt. Volgend weekeinde worden de handtekeningen geteld. Het resultaat van het 'Kir- chenvolksbegehren' wordt begin december overhandigd aan de bisschoppenconfe rentie. Voorzitter Karl Leh- mann wil hieraan alleen meewerken als het resultaat niet vantevoren wordt gepu bliceerd, zo heeft hij bezwo ren. De Duitse kerkleiders hebben weinig op met het initiatief, dat is over komen waaien uit Oostenrijk. De Oostenrijkse bisschop pen hebben officieel laten weten niet in te gaan op de luide roep om verandering, die wordt gesteund door ruim 500.000 van de 6,4 mil joen gelovigen. Het referen dum was een reactie op de affaire rond de van seksueel misbruik verdachte kardinaal Groër. Het initiatief heeft ook Belgische gelovigen geïnspi reerd tot een referendum. De Duitse actie is 'duidelijk niet in het kritische milieu blijven steken', zegt Weisner. In brede kringen bestaat vol gens hem de behoefte aan verandering. Hij sprak de hoop uit dat de bisschoppen de dialoog met vernieu wingsgezinde gelovigen straks niet uit de weg gaan. LEIDSCH DAGBLAD (Opgericht 1 maart 1860) KANTOOR Rooseveltstraat 82 071 Postadres: Postbus 54, 2300 AB Leiden ABONNEESERVICE Abonnementen 071-5128030 Geen krant ontvangen? Bel voor nabezorging: Ma. t/m/vr. 18.00-19.30 uur en Zaterdag 10.00-12.00 uur 071-5128030 DIRECTIE B. M. Essenberg, G. P Arnold (adjunct), J. Kiel (adjunct) HOOFDREDACTIE J.G. Majoor, F. Nypels, H. G. van der Post (adjunct) PUBUC RELATIONS W. H C. M. Steverink 071-5356356 OMBUDSMAN R. D. Paauw 071 -5356215 Tel. dag. 9.30 -11.30 uur of pef post. REDACTIE G.J. Visser, chef redactie nieuwsdienst/kunst H.W. van Egmond, chef red. Groot Leiden A.J.B.M. Brandenburg, chef eindredactie regio F Blok, chef eindredactie algemeen W.F. Wegman, chef red. Duin- en Bollenstreek W Spierdijk, chefsportredactie J. Preenen, chef binnen-, buitenland, eco TELEFAX Advertenties: 071-fr Familieberichten: 023- S 023-L Redactie: 071-1 Hoofdredactie: 071-J ADVERTENTIES Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17 071- ABONNEMENTEN bij vooruitbetaling: per maand (acceptgiro) per maand (autom. betaling) per kwartaal (acceptgiro) per kwartaal (autom betaling) per jaar (acceptgiro) per jaar (autom. betaling) VERZENDING PER POST per kwartaal (NL) LEIDSCH DAGBLAD OP CASSETTE Voor mensen die moeilijk lezen, slee hebben of blind zijn (of een andere dicap hebben), is een samenvatting regionale nieuws uit het Leidsch Da geluidscassette beschikbaar. Voor ir 0486-482345 (Centrum voor Gespr< K N H U I E ONGEVALLENDIENST Academisch Ziekenhuis: vanaf zaterdag 13.00 t/m dinsdag 13.00 ei woensdag 13.00 t/m vrijdag 13.00; Diaconessenhuis: maandag t/m 8.00 tot 17.00 en vanaf dinsdag 17.00 tot woensdag 8.00; St. Elisabi kenhuis: dagelijks BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-5178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Kraam- en zwangerenafdeling: buiten de gewone bezoektijden, va ners bovendien van 10.30- 11.15uuren van 19.45 - 21.00 uur Special Care Unit: 10.30-11.00 uur, 15.00- 15.30 uur en 19.00-19.3fl na overleg met de dienstdoende verpleegkundige Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoen pleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 u RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel 071-5454545): dagelijks 14.00-15.00 uur en 18.30-19.30 uur, en II daarnaast ook 11.15-12.00 uur Kraamafdeling: 14.30-15.30 uur en 18.30-19.30 uur (voor vaders tc uur). Kinderafdelinq: 14.30-19.00 uur (voor ouders de gehele dag). Afdeling hartbewaking (CCU)en intensive care (IC): 14.00-14.30 18.30-19 00uur Spoedeisende hulp: dag en nacht geopend RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel 0172-463131) dagelijks 14 00-15.00 uur e en II daarnaast ook 1115-12.00 uur Geen spoedeisende hulp meer mogelijk ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-5269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 leen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uit voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een m zoek mogelijkheid in overlee met de hoofdverpleegkundige. Voor ancfere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en kunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur oogheelh heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.! uur babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak. i 18.30-19.30 uur.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 12