ehandicapt Grasshoppers geveegd Er gaan koppen rollen bij basketballers BS Leiden >chutters Saturnus vergeten te scoren Sport Flair rukt op na zege op concurrent Aeolus Bezuinigen op vervoerskosten leunt u wel degelijk! Opmerkelijke resultaten van zwemploeg LZ 1886 Buskermolen blijft Bakker voor in rustige Nicolaloop Sporting Trigon heerst in eigen zaaltoernooi HAANDAG 13 NOVEMBER 1995 [iden .just blom HSKETBALMEDEWERKER R r gaan volgende week koppen 1 illen bij Ton van Bemmelen- ^iden. Na de ruime nederlaag v gen WSC is dat volgens coach 4 on Kallenberg de enige oplos- om het team uit de slechte 3( estatiereeks van de huidige Tipetitie te halen. Ofwel een tal spelers zal het team oeten verlaten of Kallenberg zelf zijn functie op. ï)e grote nederlaag bij de oeg uit Waalwijk is niet zozeer reden van de crisis bij de Lei enaars alswel de aanleiding. )e mentale weerbaarheid van de meeste spelers uit dit team is gewoonweg bedroevend en het is ondoenlijk om dat nog te ver anderen. In een aantal spelers heb ik het vertrouwen verloren. Het kan dus niet anders dan dat dit deze week het één en ander gaat betekenen", aldus de te leurgestelde Kallenberg. WSC, dat voor de wedstrijd onder Leiden stond op de rang- lijst, profiteerde goed van het slechte spel van de schutteren de Leidenaars. Alleen Erik-Paul van Weeren en Erik Huybens bleken in staat om de tegen stander nog enig weerwerk te leveren, zij het tevergeefs. Te veel spelers acteerden daarvoor beneden hun niveau en geloof den in feite geen seconde in de mogelijkheid van winst. Dat het uiteindelijk 82-54 werd is daar om niet geflatteerd te noemen. Scores Ton van Bemmelen- /Leiden: Huybens 14. Ook MSV slaagde er dit week einde niet in om te winnen. Na vijf keer op rij de punten te heb ben gepakt bleek gisteren Den Helder 2 een maatje te groot voor de Noordwijkers. Zonder Jan en Bart Koek had MSV na tien minuten nog wel een 17-23 voorsprong, maar dit bleek van korte duur. Via 30-23 liepen de thuisspelende Heldenaren naar een ruime 89-67 overwinning. Het kwakkelende BV Lisse heeft tegen Den Bosch 2 voor een kleine verrassing gezorgd. De koploper uit Brabant, die flitsend uit de startblokken kwam, moest namelijk de winst aan de thuisclub laten. De Lis- senaren herstelden zich na een matig begin maar lieten een 34- 22 voorsprong tot 39-35 bij rust teruglopen. Dat het na 57-40 nog spannend werd had de thuisploeg geheel aan zichzelf te danken. Met name Jeroen Koot en Terry van den Akker zorgden er in de slotfase echter voor dat de winst met 66-59 in eigen huis bleef. Scores BV Lisse: Koot 15, Van den Akker 12, Drijver 11, Van der Stoep 10. Het tweede team van DVZ- /Grasshoppers had in eerste in stantie de nodige problemen met het bezoekende Missingen. De afleiding van de Final Four en het niet meespelen van Jan- neke de Best deed de Katwijk- sen geen goed. Via 1-11 en 11 26 werd de thuisploeg dan ook aan alle kanten voorbij gelopen. Na rust (24-35) stond er ech ter een geheel ander Grasshop pers in het veld. De felheid in de verdediging en het geduld in de aanval bracht Vlissingen flink in de problemen. Bij 42-41 was er de eerste voorsprong en die gaf de debutant in de eerste divisie niet meer af. Gezien het eigen lijke klasseverschil had de over winning zelfs nog ruimer dan 65-57 kunnen uitvallen. Scores DVZ/Grasshoppers 2: De Ruyter 17, Kraayenoord 13, De Weger 10. De meisjes junioren van BV Leiderdorp hadden geen enkele moeite met het bezoekende lol ly Jumpers. Ondanks de snelle foutenlast van Marines Nieuw- veen wonnen de Leiderdorpsen via 48-24 bij rust met 104-56. Scores BV Leiderdorp: R. van der Voort 25, Stijger 18, Snel 16, B. van der Voort 16. CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PI V -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356463 i£v; Helder verslaat Katwijksen in eindstrijd 'finalfour' n van de doelen van VZ/Grasshoppers dit jaar as het winnen van de 'fi- al four'. De Katwijksen ilden na de tweevoudige ïkerwinst zich ook ook gb'el eens tot besten van ederland laten kronen, vooruitzichten waren zich gunstig, zeker met t gegeven dat de 'finale ur' voor eigen publiek in lorthal 'Cleyn Duin' ver- leeld zou worden. Vlak >or dat er om de eerste izoensprijs gespeeld zou orden was echter al dui- elijk dat Grasshoppers jet verder kon reiken dan b tweede plaats. De zwaar fehandicapte ploeg van ach Martin Hoekstra kon loit opboksen tegen de (ede selectie van Den olgelder, hetgeen in de fina- !el zaterdag pijnlijk duide- ["fjk werd. Grasshoppers injerd aan alle kanten voor erf gelopen en kreeg met B-50klop. 11 jrWUK GERTJAN VAN GEEN ruime verlies kwam nog "fet eens zo hard aan in het kamp. Al vrij snel in wedstrijd had de ploeg zich de nederlaag neergelegd. r't het ontbreken van Petra ïeda, Esther van den Bosch 11 Marloes Driessen om ver- °9 lillende redenen, Jcon de )eg ook weinig kansen wor- n toegedicht. In de wedstrijd ;en Jolly Jumpers op vrijdag- vond had Grasshoppers na frlenging nog ternauwernood 'ien finaleplaats afgedwongen, m'iar tegen Den Helder had asshoppers te weinig over om e S n serieuze bedreiging te vor- ;n. i.t artlief de i thuisclub begon dan wel va et acht speelsters aan de wed- 'an ijd, maar van de speelsters op bank had alleen Nike Hartlief )EN FRANK BONTE ate NDBALMEDEWERKER de eredivisie-ervaring. Hartlief speelde 's middags met Sandra Doets en Marieke van der Plas nog met het tweede mee en van laatstgenoemden mocht (zeker tegen Den Helder) weinig ver wacht worden. Daarom speelde Grasshoppers het grootste ge deelte met vijf speelsters. Hoekstra had Janneke de Best niet met de reserves mee laten doen. De guard die door het wegvallen van Weeda, Van den Bosch en Driessen opeens moest starten in de hoofd macht, kon tegen Jollv Jumpers nog terugkijken op een goede wedstrijd, maar kon tegen Den Helder logischerwijs geen stem pel op de wedstrijd drukken. Maar liefst 82 minuten speelde de blonde Katwijkse in de twee ontmoetingen en dat was iets te veel van het goede voor iemand met weinig eredivisie-ervaring. Bescherming Hoekstra nam zijn pupil uiter aard in bescherming. ,,De Best speelde boven verwachting. I Iet is logisch dat je een terugslag krijgt als er 40 minuten lang ge- presst wordt. Maar we hadden nogal wat problemen met de bal over de middenlijn te krij - gen", aldus Hoekstra. Grasshoppers kon precies dertien minuten lang hopen op een goed resultaat, na de 17-14 tussenstand echter was het snel afgelopen. Den Helder nam een 18-0 tussensprint en kon van daaruit bouwen naar de ruime zege. Hoekstra nam het licht op. „Als we met dit materiaal nog vijftig punten kunnen scoren, dan denk ik dat we kunnen win nen als we compleet zijn." bat mag Grasshoppers vanaf volgende week bewijzen als het echte werk, de eredivisie, be gint. mannen van Saturnus heb- n in Emmen van de met de li tionale topscorer, Patrick rst'ens, versterkte reserves 1 E en O 2 verloren, 26-20, it 11 -8. Dat scheelde uiter- d in de score van de thuis- leg. Toch zou Saturnus een tere score en wellicht zelfs zege hebben kunnen note- als de spelers die doorgaans n problemen hebben met iren zoals Nico Mooren en ir Olieroock het vizier op lerp zouden hadden kunnen jen. De twee Leidenaars die tekenden voor de produktie en Paul Timmermans .en Uythof. Eerstgenoemde if liefst twaalfmaal de roos en ink Uythof voegde daar vier 'ffers aan toe. Dankzij een ier uitstekend keepende Rob ten kon E en O niet verder lopen dan drie doelpunten. Tiner-coach Patrick van Olp- t ging met die stand over öp i man to mem-dekking en daarmee de deur open t| 'per in ierp i/tnk gl,e naar een hogere score voor met name Kerstens. De vrouwen van Stompwijk '92 verloren in de tweede divisie van UDSV. In Utrecht werd het na een gelijkopgaande strijd 12- 10. Rust 8-8. UDSV benutte de kansen beter dan de Stomp- wijkse vrouwen en dat recht vaardigt de winst. Op de brea kout scoorde UDSV zeven op zeven. Dat kon Stompwijk '92 op geen stukken na evenaren. De weg terug naar de eerste divisie lijkt op voorhand een verre van eenvoudige klus te worden. De entree van Moni que Gijsman, vorig seizoen toch een vaste basisspeelster van Sa turnus in de eredivisie, blijkt op zich dus toch niet voldoende om de concurrentie in de twee de divisie de loef af te steken. Voor Stompwijk '92 scoorden: Sylvia Hoevers 6 en Tineke Heemskerk. Ilona van Vliet, Hanneke Martens en Marina Ammerlaan 1 Foreholte blijft in de derde di visie winnen. In Voorhout kon ook het geroutineerde Hellas 3 de Voorhoutsen niet afstoppen, 16-15, rust 12-9. De winst lijkt een benauwde, maar geeft een vertekend beeld van de krachts verhouding. Na de hervatting .nam Foreholte namelijk een ab soluut verdiende 15-10 voor sprong. De groenen verzuimden echter die voorsprong verder uit te bouwen terwijl de kansen daarvoor beslist aanwezig wa ren. Voor Foreholte scoorden: Elly Spreeuw 6, Esther Hoek en Maaike Turnhout 3 en Marlies de Haas en Ellen Warmerdam 2. In de afdelings eerste klasse had de mannenploeg van HW '70 de eerste punten tegen EDH 2 kunnen pakken. De Voorscho- tense ploeg stond in de tweede helft met nog circa tien minu ten spelen op een 12-9 voor sprong. In een overtal-situatie werd te gemakkelijk met de kansen omgesprongen. EDH 2 greep de kans met een brea kout, 12-10, en tegen een ner veus verder spelend HVV'70 lukte het de Delftenaren zowaar op de valreep met een vrije worp een sterk keepende Mar tin Kok te verschalken, 14-15. Rijnstreek verloor van Velo met 8-23, rust 7-11. De Alphen- se ploeg was door een sterfgeval incompleet en bovendien, be grijpelijk, weinig gemotiveerd. Saturnus 2 speelde in Den Haag gelijk tegen Hellas 3, 15- 15, rust 5-5. Een goede préstatie omdat de I Iagenaars thuis altijd aanzienlijk sterker presteren dan uit. Bij de vrouwen pakte HW 70 tegen een verbijsterend zwak DIOS uit den Hoorn de eerste winst. Dat gebeurde op ondub belzinnige wijze, 23-15, rust 12- 7. Topscoorster was Bertina I>amboo met zeven treffers, met Monica Zeeuw als goede twee de met zes. Oase moest tegen het nog on geslagen HVL keepster Moni que van der Poel al na zeven minuten missen met een ernsti ge knieblessure. De ploeg moest dat verwerken. Dat lukte ten de le. HVL won met een magere marge, 15-17, rust 8-8. Top scoorster bij Oase was Diane van Rooden met 8 treffers. King wint NK computerschaak Het schaakprogramma De King heeft in Leiden het Ne derlands kampioenschap computerschaak gewonnen. King won voor de derde koer met 9 punten uit 11 wedstrij den voor Kallislo dat 8,5 verza melde. Derde werd de kam pioen van vorig jaar. en tevens wereldkampioen, het pro gramma Quest van Frans Morsch. Dat computerschaak hoe dan ook mensenwerk blijft blijkt uit het feit dat afge lopen zaterdagochtend de te genstander van de King bijna een uur te laat kwam. Oor zaak: de programmeur had te kampen met een vertraging van de trein. den. zwemequipe van LZ 1886 ekte het weekeinde een aan- opmerkelijke resultaten, ïur Bakker legde de 400 meter in 4.25.1. Zij bleef daarmee e seconden onder de limiet °t de NWK. Louis Schaaren- burg, Robert Chaudron, Mi chael van Schaik, Bart van Zwicht en Paul Bey behaalden op de nationale estafette kam pioenschappen een derde plaats op de 4x100 wissel. Zij re aliseerden een tijd van 4.56.3. Een zeskamp in Waddinxveen leverde ook Leids succes op. Fleur Bakker werd derde op de 200 vinder bij de vrouwen (2.28.7). Jeroen Sprinkhuizen, Twan Martijn, Milan Verhoop, Diederik Huybers en Sven Meyers behaalden op de esta fettekampioenschappen een derde plaats op de 4x100 meter schoolslag (5.01.5). Als start zwemmer boekte Sven Meyers op de 100 vlinder een limiet voor de NWK (1.04.8). Twan Martijn werd derde op de 100 meter schoolslag (1.13.8). Ook hij voldeed aan de limiet. Robin Sprinkhuizen voldeed ook aan de limiet door 2.10.4 te scoren op de 200 meter rug. LEIDEN PETER KLEIN BADMINTONMEDEWERKER Flair uit Alphen heeft de strijd om de tweede plaats in de eer ste klasse van de landelijke bad- mintoncompetitie tegen Bras- 'AnanasAeolus uit Waddinx veen met 5-3 in haar voordeel beslist. Voor het Leidse The Printer/ Veglo lijkt deze plek na het gelijkspel tegen Hoornse BV 4 eveneens het hoogste haalba re. In de vierde klasse haalde Bacluvo verwoestend uit tegen Zeemacht 2 (8-0). Een tweede plaats achter het ongenaakbare SIO kan voor Flair tot een promotie bij keuze leiden. Om taktische redenen stelde de Alpheuse formatie daarom Bas van Zeist in drie onderdelen op. De kopman won in de door veel publiek be zochte strcekderby twee maal, het enkelspel tegen Tjeerd Hil- lerts en de mixed met Bianca Dijkstra. Behalve Van Zeist wonnen ook Dijkstra en Maaike van den Berg de singles. Cees- Jan van Vliet was niet opgewas sen tegen Joeri Kraayestein. Het gewonnen vrouwendubbel be tekende voor Dijkstra een 100 procent score en voor Flair een tweede stek in hun afdeling. BC Lisse leed bij SIO 2 een vervelende 5-3 nederlaag, waar door de ploeg uit de Bollen streek nog maar een enkel punt van de degradatieplaats in de tweede klasse is verwijderd. De winst in de single van Sandy de Haas en in de beide dubbels van Christien van Santen waren onvoldoende voor de eindzege. Team 2 slaat in de derde klasse op een degradatieplaats. Rogier Moorman was met drie victo ries de grote man tegen koplo per DuinwijckS. Voor The Printer/ Veglo (zonder Randy Thepass) was een gelijkspel tegen I ioornse BV 4 het best haalbare. In de single was alleen Martin Lemmers succesvol. De waarnemende kopman won met Stefen van Giezen en Irene Bik ook zijn beide dubbels. Monique Bors- boom en Van Giezen zorgden in de laatste partij voor het vierde punt. In dezelfde afdeling leidde Shuttlewoude met 5-3 winst de degradatie van Flair 4 in. Dan ny Plug zorgde voor singlewinst op Mark Blom. Ilse Spicrings versloeg Astrid Dijkstra, terwijl Simonc Heemskerk van een in valster won. Rob Burgerjon ver ving laco Lemmerzaal en de al leen singelende René Kruithof uitstekend. De reserve pakte met overtuigende cijfers het mannendubbel met Plug en de mixed met Esther Snieink. Flair 2 en 3 behielden hun positie van koploper. Wassenaar lijkt met het ge lijkspel tegen Leyton de weg omhoog weer ingeslagen te hebben. John van Egmond en Simone Turk singelden hier po sitief. De winst van het tweede team kwam op het conto van I lerman Waterloo, die tegen Leyton 3 verrassend zijn enkel spel won. Emmy Driessen ver vulde weer een hoofdrol bij Apollo. De Veense zorgde voor de enige twee zeges voor het vlaggeschip tegen koploper MCC '94. In haar eigen, tweede team bleef ze tegen Voorburg 2 in drie partijen ongeslagen. Ma rian Voortman zorgde singelend voor de draw. hailov verloor hij terrein. Met enige moeite behield Hazeleger wel zijn derde stek (1.09.39). In de Zoetermeerse Dotterbloem loop verdedigde Iluub Pragi zonder succes de titel. Evenals vorig jaar nam hij het initiatief, maar ook samen met trainings genoot Eelco de Voogt raakte hij de 24-jarige l.uijendijk van Energie Barendrecnt niet kwijt, l iven later kostte een demarrage Pragt zelfs de kop, zodat de kersverse Hilversummer niet meer restte dan de derde plaats die hij met succes verdedigde legen AAV '36-atleet I lans Wub ben. In de Dordrechtse Wantij parkloop slaken tenslotte ook Ineke Vis en Suze Groen in 't Woud in goede vorm. I lel twee tal eindigde als derde en vierde en bleef op de tien kilometer binnen de 38 minuten, een goe de prestatie op het bochtige parcours. In de eerste ultraloop uit haar carrière belandde Marieke Krui dering gisteren op het erepodi um. In de 18e uitvoering van de Haarlemmermeerloop werd de- atlete van de Leiden Road Run ners tweede. De Ix*idse promo venda startte rustig en legde de 61 kilometer af in 5.3.3.20. )p de tiende plaats over all (4.27.38) was André vart der Zwan in de- vroegere Schlpholloop beter dan ooit. De 36 jarige atleet van AV Rijnsoever startte voort varender, wat hem de tweede helft met de wind in het gezicht opbrak. In Rhenen boekte Joost la Lau gisteren zijn eerste cross-succes van dit seizoen. De Leidse door zetter won in de sterkbezette Grebbccross de korte afstand. Over 2,8 kilometer was de door zetter vooral bergop sterker dan Patrick van der Rijdt van het Udense De Keien. Op de derde plaats maakte de in vorm ko mende Stefan Hulisz het Bata ven-succes compleet. LISSE. WILMAR KORTLEEVE R ATLETIEKMEDEWERKER Plaatselijk favoriet Erik Bakker leed gisteren een nederlaag te gen Leimuidenaar John Busker molen in de Lisser Nicolaloop. Over tien Engelse mijlen bleef de 38-jarige expeditiemedewer ker in 54.23 wel ver verwijderd van het plaatselijk parcoursre- cord. Ook bij de vrouwen was Wormerveerse Hetty van Ber gen te snel voor streekfavoriete Tineke van Gerven. In dc matig bezette loop viel het de snelste deelnemers niet mee. Buskermolen ondervond hinder van inspanningen een week eerder in Santpoort, ter wijl het voor Bakker weer de eerste langere wegwedstrijd was. De atleet van AV Aalsmeer was duidelijk de sterkste. Na een simpele demarrage halver wege bouwde hij zijn voor sprong op de jonge bioloog uit tol ruim een halve minuut. Winnares Van Bergen was aan genaam verrast met haar tijd. „Als ik niet alleen had komen te lopen dan had ik zelfs het par cpursrecord kunnen pakken." Nu bleef de 66.04 van de Kat wijkse Kralt ruim onverbeterd (66.57). Voor Tineke van Gerven was het een trainingswedstrijd. De veterane ontbrak door een hernia tien maanden in het cir cuit en is nu evenzoveel weken in training. Doordat ze niet bij de veteranes inschreef, kon haar clubgenote Lisette Kaptijn op de derde plaats in die categorie- winnen (71.13). Jan-Dirk Hazeleger gebruikte zaterdag de Jan Olsthoomloop overeen halve marathon als op maat voor de Roelofarends- veense Tulploop van 26 novem ber. Op het zware strandpar- cours in Monster deed de Ba taaf veel kopwerk, maar na de- demarrage van de Zuid-Afri- kaan Petterson en de Rus Mik LEIDEN. MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Sporting Trigon heeft zijn eigen zaaltoernooi in de Groenoord hallen gedomineerd. Zeven ploegen van de nieuwste Leidse fusieclub wonnen de eerste prijs van hun afdeling, waaronder het hoogste senioren- en junio- renteam. Het eerste achttal be machtigde de Jaap van Nierop- bokaal door Samos na verlen gingmet 16-12 te verslaan. In de hoogste seniorenafde ling maakten de finalisten de hun toegedichte favorietenrol volledig waar. De organisator scoorde er tegen Aurora (16-3), Blauw Wil'51 13 L'i en VcIoj i tas (10-5) lustig op los. terwijl dc club uit Utrecht de baas bleef over Sporting Trigon 2 (8-6), Ac tief (8-4) en Crescendo (8-5). In de eindstrijd opende Spor ting Trigon bijzonder voortva rend met goals van Alfred Lam- booy (2) en Patricia Gottmer (3- 2). Samos liet zich niet overbluf fen door deze bliksemstart en dicteerde na 3-3 steeds het sco reverloop. Patricia Gottmer, sierk op dreef met vier treffers, Alfred I^mbooy en Perry Vene ma moesten in de spannende slotfase zelfs een 6 8, 9 10 en 10-11 achterstand goedmaken, zodat het eindsignaal weerklonk hi| llll In de verlenging van tien mi nuten speelden de lx;idenaars beduidend beter. Goals van All' red Lambooy (2), Bianca Jous tra, Miranda van der Ixrly en Jan-Willem Meijer betekenden 16-12. Vanavond moet Sporting Tri gon alweer in actie komen op het toernooi om dc Ix-idse Korl balbeker. De overgangsklasser treedt in de Noordwijk hal aan tegen eersteklassers Pernix en Tempo en derdeklasser Fluks. De winnaar plaatst zich voor de halve finale, evenals de best ge klasseerde nummer twee. De wedstrijden worden tussen 19.00 en 22.50 uur afgewerkt.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21