UIT De Sleutels mikt op derde klasse Danny, ga je straks mee naar het Zeepaardje Sport SLOOS SPORT HAAN DAG 13 NOVEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 5356463 cl lp am: Frits Bleichrodt £.b:0_ n eftijd: 30 jaar j roep: Hoofd automatisering n iembollenbedrijf its Bleichrodt, de doelman van gstgeest, stopte aan het eind n vorig seizoen met voetbal- ;;d i. Tijdens de voorbereiding op nieuwe voetbaljaargang liet zich door trainer Wim van rskamp overhalen om toch er op doel te gaan staan in ygstgeest 1. Hij keepte tot nu alle wedstrijden voor zijn eg. maar Bleichrodt heeft nu \ntief besloten de schoenen in wilgen te hangen. k uirom ben jij weer gestopt? had geen zin meer. Ik wilde iertijd Oegstgeest uit de brand pen, maar ik ga me nu weer •nop m 'n vrije dag. lar waarom ben je dan aan begin van het seizoen weer onnen? rd deK'» af aan niet bevallen. Dat j,niet aan de groep, of aan de ie iner, maar aan mezelf. En op i gegeven moment moet je n de knoop doorhakken, in rtii Mts van tegen je zin te blijven dvi tien. Ook al is het midden in 'voetbalseizoen." regaeerde trainer Wim van ld jfnkamp? die stond te juichen... Nee dePr' d'e was er natuurlijk niet )Ri* mee' maar l*el 's n'et a,ulers. jn| zal op zoek moeten gaan dJar een andere keeper. rit we je nog terug bij Oegst- I jJpu, dat denk ik niet. Het is p'J' defintief dat ik nu ben ge- ti f ben Heintje Davids Twee ongeveer 15-jarige bak visjes staan geduldig in de rij voor het marktkraampje op hun beurt te wachten. Achter het standje zitten Stefan Pet- tersson en Danny Blind hun polsen lam te schrijven aan handtekeningen, op T-shirts op ansichten op stickers op sjaals. Als de meisjes eenmaal oog-in- oog staan met de captain van Ajax en de Zeeuw zijn vilt- schrijver al in de aanslag houdt, blijkt dat meisjes niets aanrei ken om te laten paraferen. Ze giechelen wat en dan komt het hoge woord eruit. Danny, ga je straks met ons mee naar het Zeepaardje." Blind lacht, hij heeft van het hoofdkwartier van Oranje in Noordwijk een avond vrijaf ge kregen om een badplaats ver derop naar de supportersavond te gaan. Maar om daarna nog een Noordwijkse disco te be zoeken, in gezelschap van twee minderjarigen, dat lijkt de grij zende krullenbol iets al te dol. „Nee hoor, ik ga vroeg naar bed", antwoordt hij, met een oogopslag die doet vermoeden dat het hier gaat om een leu gentje om bestwil. De aanwezigheid van de 'go denzonen' Blind en Pettersson vormde het absolute hoogte punt van de eerste grote bij eenkomst van de afdeling Zuid- Holland-Noord van de Ajax- supportersvereniging. In het Katwijkse zalencentrum Tripodia kwamen zaterdag pakweg vijfhonderd man af op fan-avond. „En dat is ook het aantal waar we op gemikt had den", zegt de tevreden voorzit ter Peter Nederlof. De pas 23- jarige organisator drentelt de hele avond nerveus rond om te zorgen dat alles goed verloopt. Zuid-Holland-Noord bestaat nu drie jaar en heeft inmiddels met 4500 leden, op Amsterdam na, het grootste ledenbestand van alle Ajax-regio's. De bezoekers die rond acht GESPROKEN De Vlaamse schrijver Herman Brusselmans in Elf: „Voetballers en voetbaltrainer en voetbalvoorzitters en al wie van dichtbij of in de verte iets met voetbal te maken heeft, zijn zo goed als per definitie domme, zeer domme, aartsdomme, olie domme, dommer dan dommer randebielen en ik moet de eerste van die klootzakken nog tegen komen die ooit iets van enige be tekenis te melden heeft. Vandaar dat ik. hoe supertalentrijk ook. reeds als puber met voetballen gestopt ben. Wereldkampioene dressuur Anky van Grunsven over haar jeugd in Elsevier: „Ik was het liefste kind van de wereld. Altijd heel braaf op school, netjes huiswerk maken, hoge punten, steeds met mijn neus in de boeken. Mijn ouders hebben nooit gemerkt dat ik thuis rondliep. Een kind. stil en op zichzelf. Met maar een hob by: paarden. Idem: „Het is raar, maar de meeste mannen die aan de dressuur zijn, zijn geen echte mannen. Al lemaal homo's. In de springsport zie je dat niet. Nee, de dres- suuramazones zijn geen potten Idem: „Gemert is een heel leuk gat. Ze doen daar niks anders dan fees ten. De hele dag. Het goede leven in Brabant. Hollanders lachen er wel eens om, maar ze weten niet wat ze missen. De Noorse voetbalcoach Egil Olsen over zijn spelopvatting in NRC Handelsblad: „Het is het systeem van de toe komst. Omdat het een uiterst ej fectief systeem is, dat hebben wij met onze technisch beperkte spe lers inmiddels wel bewezen. Ik weet het zeker: als Hiddink speelt als de Noorse ploeg, dan zou Nederland veel beter zijn. Arthur Numan over zijn aan vankelijke weerstand om als verdediger te spelen in NRC Handelsblad: „Verdedigers zijn nooit helden. Aanvallers en middenvelders worden bejubeld. Verdedigers hebben altijd het gevoel dat ze minder worden gewaardeerd. Frank de Boer over het spelen bij Ajax en het Nederlands elf tal in de Volkskrant: „Ik zou niet weten waarom we met Ajax veel beter spelen dan met het Nederlands elftal. Het blijft ongelooflijk. Ik weel wel dal het Ajax-systeem erg nauw luistert. Als er één verzaakt, dan is hel al verschrikkelijk risicovol. Witschge doet het niet slecht als linkermiddenvelder, maar als hij breed gaat lopen, dan is er al een probleem. Idem: „Er moet met deze ploeg toch eens een ommekeer kunnen ko men. Met Bergkamp op de plaats van hitmanen heb je nog slechts het verschil op rechts, met Einidi. lionald (de Boer) moet daar in elk geval niet spe len. Daar moet maar iemand anders staan. Wie weel ik niet, maar hij niet. En Overmars moet op links blijven. De drei ging van buiten naar binnen is heel belangrijk. Dat heb je al zo vaak kunnen zien. Hij komt op links veel beter uit de verf. Ajacied Winston Bogarde in I II. „Mijn moeder vergelijkt mij al tijd met een paard. Ze vindt dat ik zo loop: de knieën hoog, de rug recht, hoofd omhoog. Ik moet zeggen dat ik mij daardoor gevleid voel. Nederlands turnkampioen Alexander Selk in Vrij Neder land: Turnen is een showsport, net circus. Je doet toch dingen die voor een normaal mens onmo gelijk zijn. Wal ik ook mooi vind, is dat je van turnen zo'n gespierd lichaam krijgt. Mooier, natuurlijker dan dat van body builders. Op het strand kijkt toch iedereen wel even om. Dat is toch ook een bepaalde erken - "ing" Christiaan Selk, broer van Alexander en ook kampioen, in Vrij Nederland: „Ik ben vrij sensaliegerichl, hou van het spektakel waarmee sporten als taekwondo en karate gepaard gaan. Ik heb er aanleg voor. Heel wat mensen met een bruine of zwarte band, tik ik zo van de mat. Binnen twee jaar zou ik tot de top van Nederland behoren. Alexander Selk in Vrij Neder land: „Het liefst begin ik na het turnen een weerstation (tan huis. Net als Pelleboer. Door het raam naar builen kijken en het weer voorspellen. uur voor de ingang van de gro te zaal staan te popelen, kun nen kortweg in drie groepen worden verdeeld. Vaders met hun zoontjes, mannen van in de twintig en op z'n zaterdag avonds opgetutte meisjes. Allen met een rood-wit en vol ver wachting kloppend hart. Een maal in de zaal bleek het gebo- dene wat pover. Een band op de bühne en tegen de muren een viertal kraampjes waar al lerlei Ajax-prullaria te koop zijn. Bij het Kluppers-verkoop- punt, de Ajax-variant van de flippo's, onstaat direct een spontane ruilbeurs. De ronde schijfjes met de afbeeldingen van de Amsterdamse spelers wisselen in rap tempo van jeugdige eigenaar, terwijl de pappa's daar omheen de markt op de voet volgen. In no-time zijn de jochies naar de achter grond verdrongen en nemen de vaders de beursvloer over, als grote kinderen op zoek naar een complete set. Toen na ongeveer een uurtje de beurs was ingezakt, de sjaaJs uitverkocht, de band tijdelijk uitgespeeld en de plexiglas klokken onverkoopbaar bleken, trad een algehele verveling in. Het werd hangen aan de bar of zitten op een van de podia. Ne derlof greep in. Hij kondigde per microfoon aan dat niet al leen Stefan Pettersson maar ook Danny Blind, Bobby Haarms en een replica van de cup met de grote oren in aan tocht waren. De komst van dit viertal, zorgde opnieuw voor gespan nen ogenblikken. Petersson, vaste waarde voor IFK Goten- burg, kreeg een ovationeel ap plaus en een clubje 'harde-ker- ners' zong de Sinterklaas-vari ant Pettersson, wie kent hem niet, Pettersson, Pettersson 't is een echte Ajacied. De zaal be gon langzaam op een vak in De Meer te lijken, en dat werd nog Het hoogtepunt van de Ajax-avond in Katwijk. Stefan Pettersson en Danny Blind tonen zich aan de supporters. foto loekzuydfrduin erger toen ook Blind het hoofd podium betrad. Nederlof bleek als speaker een behoorlijke aanjagef en een kwartier later, liep het storm op het markt kraampje waar de twee hun krabbels uitdeelden. Ook Bob by Haarms deed goede zaken met het signeren van zijn boek je en er onstond een rij over de volle lengte van de zaal van supporters die voor 7,50 gulden wel op de foto met de Europa cup wilden. Het liep al tegen elven toen ook deze programmapunten hun aantrekkingskracht verlo ren en de hoofdrolspelers hun posities prijsgaven. Voldaan met kilo's posters, kaarten, vlaggetjes, stickers en kluppers trok ongeveer de helft van de aanwezigen huiswaarts. Een soortgelijke avond in Gouda liep gierend uit de klauwen toen Feyenoord-supporters probeerden het evenement te verstoren. Nederlof had met het inhuren van onder meer een 'guard-Firma' gezorgd dat soortgelijke incidenten uitble ven en er viel ook geen onver togen woord voor tijdens en na het avondje Ajax. De achterblij vers die ook na het midder nachtelijk uur in Tripodia ble ven, kregen nog een quizje, de verkiezing van prins-Ajax-car- naval en een heroptreden van de band voorgeschoteld, voor dat Nederlof voor het eindsig naal floot. Het programma was lang over de avond uitgesmeerd en kon zeker niet avondvullend genoemd kan worden. Maar dat is volgens Nederlof ook niet de eerste opzet van de suppor tersavond. „Ik vind dat er vol doende is georganiseerd voor de echte fan. Nieuwe leden kunnen hier bijvoorbeeld bus vervoer regelen voor uitwed strijden en daarbij gaat het ook om mensen ontmoeten en er varingen uitwisselen. Kortom: gewoon gezellig samenzijn." LOMAN LEEFMANS De man van de wedstrijd krijgt een paar voetbalschoenen aangeboden door: VIJF MEIPLEIN 17 LEIDEN TEL. 071 - 760144 ERTUSSENIN MAN of the MATCH Richard van der Kraan OAC-trainer Peter Ciere, die de erby De Sleutels - Leiden als eskundige bekijkt, raakt al snel icharmeercl van Richard van er Kraan. De 23-jarige verdedi- er van Leiden koppelt voetbal- xhnische kwaliteiten aan een rote dosis inzet. „Hij is onver ettelijk en hij schuift goed in", \ldus Ciere. !a afloop moet de uitgeputte der Kraan bijna worden edragen, maar zijn middag an niet meer stuk. Zijn zwaar igetapete knie valt daarentegen jna niet meer te helen. „Daar in ga ik snel met de dokter pra- •n. Want ik speel elke week met l ijn en die pijn wordt alleen raar erger." OPVALLEND i AANWEZIG Kanbier, Rob en Rick Bink, die niets in de vierde klasse hadden te zoeken. Met De Sleutels staat 'Beer' op een fraaie tweede plaats, maar hij tekent aan het eind van de rit voor een plaats in het linker rijtje. „Wij moeten het hebben van hard werken", aldus Beerenfenger. „Het gaat om een combinatie van preste ren en plezier maken. Maar ik denk geen moment aan een kampioenschap, zelfs niet als ik de beschikking zou hebben over Ron de Bruin, Ronald Labordus en Afrim van Es die vanmiddag niet konden meedoen. Wij mis sen een spelbepaler op het mid denveld, zo'n type als Paul Kerkhof van Leiden. Voorzitter Dick Barnhoorn van de bijna vijftigjarige volksclub is al lang blij dat De Sleutels niet meer automatisch in verband wordt gebracht met de afdeling Leiden. Barnhoorn: „Die afde ling zijn we ontgroeid. In de nieuwe structuur van de KNVB mikken wij op de derde klasse (vergelijkbaar met de huidige vierde klasse, red.). De Sleutels is een vereniging die niet be taalt, maar waar iedereen zich thuisvoelt. Zo zijn ook de drie gebroeders De Roo, die van ori gine bij Lugdunum voetbalden, nu verenigd aan de Vliet. Wij maken het iedereen naar de zin. Zo gaan we vanavond met het eerste elftal uit in Noordwijk. Dat was ook gebeurd als De Sleutels had verloren, er was al lang gereserveerd. Dat wil niet zeggen dat het re sultaat van zijn vlaggeschip de voorzitter onverschillig laat. „Toen die scheidsrechter in de laatste minuut een in mijn ogen dubipuze strafschop gaf aan Leiden, heb ik hem toegevoegd dat hij mijn middag had ver gald. Zo iets moet kunnen, ik ben niet van hout. Maar in de bestuurskamer heb ik hem mijn excuses aangeboden, want zul ke dingen ben ik zo weer verge ten." Ook het akkefietje dat De Sleu tels met de KNVB had, wil Barn hoorn in het jubileumjaar uit de wereld helpen. Slechte ervarin gen in het toernooi om de Leidsch Dagblad Cup deden de club besluiten tot een boycot van het toernooi om de afde lingsbeker. „Volgend seizoen doen we weer mee, als wij ter ere van ons jubileum een kee persdag met Frans Hoek krijgen toegewezen." De recht-toe-recht-aan stijl van de Vlietclub, die van de be stuurskamer tot op het bar slechte veld herkenbaar is, staat haaks op de werkwijze van w Leiden. Trainer Fred Filippo prijst de onderlinge verstand houding en omgangsvormen, maar zou zijn spelers graag wat extra peper tussen de billen toe dienen. „Vooral in de eerste helft signaleerde ik een slappe houding. Wij zouden wat meer stofzuigers la Richard van der Kraan moeten hebben. Al hoe ven dat er geen elf te zijn. Met drie of vier aanjagers zou Lei den uit de brand zijn." Zijn verre voorganger Beeren fenger deelt de visie van de voormalige jeugdtrainer van UVS, die vooral vleugelspitsen mist. „Bij Leiden zou een paar ratjes voorin moeten lopen. Zo'n speler als Rob Bink bij voorbeeld. Ik snap ook niet dat Filippo hem maar een kwartier tje liet invallen. Ik had hem de hele wedstrijd laten spelen." De Sleutels - Lelden 2-2 (2-0) 34. Hra- dus 1-0 45. Edwin de Itoo 2-0, 49. De long 2-190. Ten Brinke (strafschop) 2- 2. Scheidsrechter: Van Soest; Toeschou wers: 350; Gele kaart: Ben de Roo, Pronk (beiden De Sleutels), Beemster- boer (Leiden) TIM BROUWER DE KONING Robert de Roo van De Sleu tels (midden) heeft het aan de stok met Johan Teske. Pedro Hilleger (links) en Loek van der Post staan klaar om in te grijpen. foto hielco KUIPERS De derby De Sleutels - Leiden is een botsing van twee stijlen. Op sportpark De Vliet eindigde het duel tussen tomeloze inzet en verzorgd voetbal zaterdag in de vierde klasse A onbeslist: 2-2. Bijna had het temperament van de hooggeklasseerde thuisclub het gewonnen van de doordachte patronen van de gewezen tweedeklasser, maar arbiter Van Soest liet lang genoeg doorspelen om Leiden via een omstreden strafschop op gelijke hoogte te laten komen. WEDSTRIJD van de WEEK De Sleutels-Leiden Alleen de laatste beslissing van de scheidsrechter deed de ge moederen oplaaien tot derby hoogte. Daarvóór hielden spe lers en supporters zich opmer kelijk koest en ook na de be strafte handeling van invaller Arno Pronk 'binnen de beruchte lijnen' was de opwinding snel verdwenen. Zelfs verstokte Sleutels-fans moesten toegeven dat Leiden de remise dubbel en dwars verdiende. Beide clubs komen uit Leiden, bivakkeren in de vierde klasse en voegden één punt aan hun totaal toe, maar hier houden de overeenkomsten op. Terwijl Leiden al jaren lang probeert de vrije val van de tweede naar de vierde klasse te stuiten, werkt De Sleutels zich juist omhoog. Het is geen toeval dat de Vliet club bijna twee keer zo veel punten heeft verzameld als de vergane glorie van Leiden. Evenmin lijkt het toevallig dat trainer Hen Beerenfenger, die de gloriedagen met Leiden meemaakte, nu aan het roer staat van de club in opkomst: De Sleutels. De Zoeterwoudse oefenmeester zal zijn doelen niet zo hoog stel len als destijds bij Leiden. Daar liepen talenten rond als Fred de VISIE van Peter Ciere .eiden geeft de hele wedstrijd de toon aan. De opbouw is verzorgd, aarbij vooral de wisselwerking tussen centrale middenvelder Paul 'rkhofen centrumverdediger Richard van der Kraan opvalt. Als de n opkomt, zakt de ander terug. Jammer alleen dat die goede op- iuw rond het strafschopgebied van De Sleutels ophoudt. De voor hoede van Leiden kan mij niet bekoren. Pedro Hilleger, een lan ge spits, zou vanaf de vleugels moeten worden bediend, maar dat gebeurt niet. Uitgespeelde kansen krijgt Leiden nauwelijks. De Sleutels kruipt pas in de loop van de eerste helft uit zijn schulp. Dat gebeurt puur op ba sis van inzet. Balverlies in de verdediging van Leiden, een voorzet van Edwin de Roo en Ben Eradus is er als de kippen bij. Een spits van hel type sluip moordenaar. Hij krijgt een enkel kansje en scoort meteen. De Sleutels loopt 45 minuten achter de feiten aan, maar leidt bij rust met 2-0. Ik vind het logisch dat Fred Fi lippo de statische spits Hilleger heeft vervangen. Dat levert al snel een mooi goaltje op van Mark de Jong, die voor de rust uit de verf kwam. Leiden belegert de tegenstander, maar het is 'makkelijk te verdedigen. De spitsen staan steeds achter de verdedi- Qjfs. Bovendien zakt het tempo en dat is in het voordeel van De ;ueutelsOp die penalty in blessuretijd had ik niet meer gerekend. 'jMen kennelijk ook niet, want het lijkt wel of niemand hem durft eihemen. rt t Sleutels: Erades 7: Ben de Roo 6, Hillebrand 6 (Van der Linden ]e. Van Kampen 6, Houthof 6; Edwin de Roo 6 (Van Houten 6), Ro- j 'rt de Roo 6 (Arno Pronk 6), Van der Post 6; Eradus 6, Compeer 6, jolen 6 iden: Selier 6; Verhoeven 6 (Bink 6), Barencls 6, Van der Kraan 8, Brinke 6; Teske 6 (Beemsterboer 6), Kerkhof 7, Luykx 6, De Jong Van Bostelen 5, Hilleger 5 (Werk 6) bfl h

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19