LZ aan vooravond rampjaar Kampioen tegen Pecos voor schut NOVO viert verjaardag coach met zege Mannen LOHC verliezen bij Venlo Tweedeklassers laten het afweten Sport DIOK rommelig naar zege Angenent eindelijk o het podiunfc MAANDAG 13 NOVEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071 -53! Roy Heiner naar WK match racen hyama Roy Heiner heeft zich geplaatst voor het wereldkam pioenschap match racen. De Koudekerkse zeiler stelde zijn deel name-bewijs veilig met de derde plaats bij wedstrijden om de Nippon Cup in japan. Heiner reist verder naar Auckland in Nieuw-Zeeland, waar het WK op 21 november begint. Mattheussens schakelt favoriete uit leiden Marieke Mattheussens heeft in de tweede ronde van het tweede A- toernooi van het landelijk winterjeugdcircuit tot en met 12 jaar voor een verrassing gezorgd. De Unicumse versloeg in twee sets, 6-2 6-3, de als eerste geplaatste favoriete, Leonie Viscaal. In de kwartfinale ging Mattheussens na drie lange sets ten onder tegen Petra van Kessel. De overige Leidse vertegen woordigers werden alle in de eerste ronde uitgeschakeld. Rob Scholtes derde in Grand Prix den haag Rob Scholtes heeft de voorronden voor het Masters- toernooi biljart artistique als tweede afgesloten. De kunststoter uit Voorschoten werd gisteren in Den Haag nog net ingehaald door Ruud de Vos, die de laatste Grand Prix-wedstrijd won met 338 punten. Scholtes (320) bezette achter Ger Holka (321) de derde plaats. De Masters worden van 8 tot en met 10 december gehouden in Hoensbroek. leiden ron hoogendam De tafeltennissers van Pecos be leefden zaterdag de dag van hun leven door landskampioen Van Sloun voor schut te zetten. Met name Jurgen Pastoors had een onvergetelijke dag vanwege de overwinning op de nog on geslagen Chinees in tijdelijke Limburgse dienst, Liu Qiang. De riante 6-1 overwinning is knap, maar wel een die behaald is in de degradatiepoule. Door de klinkende zege is consolidatie van het erèdivisieverblijf zo goed als zeker. Vooraf had Oegstgeest-coach Joop van der Borg nog op een klein 3-4 verlies gehoopt. Liu, zo wist hij, was goed voor drie punten (twee in het enkel en een in de dubbel) en het vierde punt zou dan van de hand van de Duitser Peter Heister of Jo- chem Gerards komen. Geen vreemde gedachte als het Lim- burgse team sportief gezien zijn beste beentje had voorgezet. Zaterdag in De Voscuyl ging er bij de Limburgers mis wat er mis kon gaan. Heister raakte ge blesseerd en moest in de derde partij opgeven. Daarvoor had jurgen Pastoors moeiteloos Ge rards opzij gezet en betekende de dubbel een gewillige prooi voor de Gegstgeestenaars. Slechts Liu Qiang, de nummer 14 van China, was legen Ted van den Berg tot winst geko- men. Maar de gekochte Chi nees, die zich van de Chinese bond in februari moet melden als Olympisch sparringpartner voor Wang Tao en Ma Wenge, was reddeloos, redeloos en ra deloos toen Pastoors zich furi eus meldde en strijdvaardig de verkrampte Qiang elimineerde: 21-16, 15-21 en 21-16!. Van den Broek en Van den Berg (zonder te spelen) liepen vervolgens naar de niet gedachte 6-1Pecos 2 verdeelde de buit eerlijk tegen amsterdam pieter van der vliet medewerker „Deze wedstrijd was net als de kamer van m'n dochter, erg rommelig", was de terechte conclusie van Ascrum-coach Peter de Bruin na afloop van het rugbytreffen van zijn club met het Leidse DIOK. De Leidenaars wonnen met 8-30 van de Am sterdamse studenten. De Bruin, voormalig DIOK- coach die de Morsbewoners in 1981 aan hun eerste landstitel hielp, drukte zich met deze beeldspraak nog voorzichtig uit. Wat een aardige wedstrijd had moeten worden ontaardde in het eerste kwartier al in een gro te vechtpartij, waarbij referee Bert Groeneveld niet vrijuit ging. Gottfried Bos had DIOK na vijf minuten met een penalty- kick op een 0-3 voorsprong ge zet en twee minuten later mocht Bos, na een oogstrelende DAC nu in degradatiezone tweede divisie leiden chris hartman Vitesse'35: 7-3. Friso Reitsma, Robert Velema en Ron Schi- paanboord verloren alle drie van de 51-jarige verdediger Jaap van Hummel. De mannen van Rijnsoever gaat de degradatiestrijd minder goed af. De Katwijkers zagen concurrent Westa met 9-1 voor bij stuiven en vinden zichzelf nu terug op de (fatale) vijfde plaats in de eerste divisie. Ldwin Vente redde de eer waar Marco Cecchi en Johan van Meurs faalden. Het Roelofarendsveense De Treffers handhaafde zich in de derde divisie, mede met dank aan het uitvallen van Scylla in deze poule. De vier tegen Nieuw-Vennep behaalde pun ten waren voldoende voor Rico van Veen (2x), Vesseur (lx) en Cor Bakker. Docos verspeelde de kleine kans op promotie door met 6-4 van Salamanders te verliezen. Zlatan Ramie won tweemaal, broer Armin en in valler lagers ieder eenmaal. De achterstand op koploper Koren beurs 3 bedraagt nu tien pun ten. Vrouwen De vrouwen van Rijnsoever deelden de punten met GTTC Groningen, maar zijn nog niet zeker van eerste-divisiebehoud. De inhaalpartij tegen het 'ver dwaalde' Vitesse dient met rui me cijfers gewonnen te worden. Cora en Maroesja Bonsen won nen zaterdag elk twee potjes, Anouk Remmerzwaal zorgde voor het vijfde punt. Ook Docos dwong - een klasse lager - lijst aanvoerder Irene knap tot een gelijkspel. Hier kregen Miriam Bik en Manon Nijssen (elk 2x) geen scorende bijdrage van Ka rin Bunnig. Pecos kwam uit Hoonhorst terug met niet meer dan twee punten dankzij Karin van der Heiden en Miranda Karsdorp. volleybalmedewerker Na drie nederlagen op rij pak ten de volleyballers van NOVO weer eens drie punten. VC Rijs wijk was het slachtoffer van de Noordwijkse dadendrang. Bij de vrouwen gaat het de laatste we ken minder goed met Leython. De uitwedstrijd tegen Zovoc ging zaterdag met 3-0 verloren. De mannen van DAC liepen op nieuw tegen een nederlaag aan. De tweede-divisionist uit Al phen aan den Rijn moest in de Rijnstreekhal WC 2 laten voor gaan. De nummer twee van de ranglijst had daarvoor slechts drie sets nodig: 5-15, 5-15 en 15-17. In de eerste en tweede reeks probeerde spelverdeler Remco Valkenburg vaak met een snelle bal zijn buitenaan vallers aan te spelen. WC had daar goed het oog in en blokte die aanvallen meestal af. Met Robbert Jan Batenburg op de plaats van Martin Morsink bouwde DAC in het derde spel- deel een 14-9 voorsprong op. Het vijftiende punt kon het team van coach Jan Straver ech ter niet maken. Later lukte dit wel, maar toen was het te laat: 15-17. Een divisie lager was Gemini- /Kangeroes niet in vorm in het treffen met hekkesluiter Zovoc. Desondanks wonnen de Voor schotenaren in Zoetermeer met 3-0. De eerste set was geen en kel probleem (7-15). Daarna viel door concentratieverlies de ser- vicedruk weg. Zovoc, een team dat qua spelverdeling grote pro blemen heeft, kon daardoor tot twee keer toe een voordelige score opbouwen. In de tweede periode werd het 6-4 en in de derde 12-10. In beide gevallen voorkwam een Voorschotens tussensprintje erger: 13-15 en 12-15. Glunderende gezichten bij NOVO na de 3-1 overwinning op VC Rijswijk. „Hier waren we hard aantoe," sprak voorzitter- /speler Frank de Vetten. „Bovendien was het een mooi cadeau voor trainer/coach Har dy Heijmen. Hij was zaterdag jarig." Via scores van 15-8, 13- 15, 15-11 en 15-9 werd NOVO drie waardevolle punten rijker. Opvallend aan Noordwijkse kant was het goede spel van Olaf Knoop. Ook de vorm van spelverdeler Kees Ouwehand is stijgende. Vrouwen Be Fair, puntloos onderaan in de tweede divisie C, werd van het bezoek aan Gemini/Kange roes niet veel wijzer. De forma tie uit Waddinxveen verloor in precies een uur kansloos met 3- 0 (15-1, 15-8 en 15-5). Het was de laatste keer dat Martin Rut ten als coach afwezig was bij Gemini. De cursus die hij een aantal zaterdagen moest volgen is afgelopen. Rutten: „Daar ben ik heel blij om, want het was erg onbevredigend om tijdens de wedstrijden te ontbreken." Minder goed nieuws komt van Leython, dat de laatste we ken nogal aan het knoeien is. Uit bij Zovoc liep het vanaf het begin niet bij Leython. Door een matige passing viel het team van Ruud van Houwelin- gen voorspelbaar aan, met alle gevolgen vandien. Het enige positieve was de rentree van Willemijn Berg, die enkele rondjes in hel achterveld mocht meedraaien. Berg raakte ruim een half jaar geleden gebles seerd en verscheen sindsdien niet meer binnen de lijnen. Na 15-6 in de eerste en 15-10 in de tweede set leek Leython einde lijk het winnende pad gevonden te hebben.(8-12). Zovoc, dat be duidend meer vechtlust toonde, had evenwel weinig behoefte aan een vierde set: 16-14. Ook bij DAC gaat het niet naar wens. Coach Amrika An- roedh zag zijn team in Rijswijk met 3-0 verliezen van het twee de team van de plaatselijke VC. Dat was niet de enige tegenval ler, want bij een voordelige 5-8 score in de tweede set moest Kitty Huisman -de spelverdeel- ster en motor van het Alphense team- met een duimblessure af haken. VC Rijswijk, dat de eer ste reeks al met 15-6 had ge wonnen, profiteerde gretig van de verwarring in de DAC-gele- deren. Van 5-8 werd het 15-11. Een demarrage van de thuisclub in de derde periode (7-0) ont- De Robben speler Marco van der Kuilen legt de eindstand vast op 13-2. LZ trainer Jan Breedeveld en zijn spelers zitten er verslagen bij. driekwartencombinatie tussen Nick Caldwell en Steve Smith, de voorsprong vergroten naar 0- 10. Uit een goed opgezette maul op vijftien meter van de trylijn sneed Thomas Suring door de Amsterdamse linies voor 0-17. Er waren pas tign minuten gespeeld. Referee Groeneveld had toen al laten zien dat het zijn dag niet was en dat sloeg letterlijk over op de spelers. Na een handgemeen riep de Sas- senheimer beide aanvoerders bij zich voor overleg. Van onno dig geweld was daarna vrijwel geen sprake meer, alleen nog maar verbazing over de beslis singen van Groeneveld zelf. Het spelbeeld bleef ook in de tweede helft rommelig. Met kicks van Bos en een push-over try van -Perry Noordermeer kwam het eindsignaal bij de stand van 8-30 dan ook geen se conde te vroeg. LZ 1886 staat aan de vooravond van een rampjaar. Hoe wel de competitie nauwelijks op streek is, lijken de kaar ten nu al geschud. De Leidse ploeg zal dit jaar geen pot ten breken in de hoofdklasse. Bij LZ ontbreekt het aan kwaliteit. Het gebrek aan goede spelers kwam schrijnend aan het licht in het duel tegen De Robben. leiden wim siera waterpolomedewerker De Robben heeft zeker geen wonderploeg maar het gemak waarmee de Hilversummers LZ naar de slachtbank voerde moet toch ook trainer Jan Breedeveld aan het denken hebben gezet. Veel alternatieven heeft de tweedejaarscoach niet. De basis is goed, maar zodra er wordt ge wisseld kan het duel beter schriftelijk worden afgedaan. Het voert echter te ver de 13- 2 nederlaag af te schuiven op de reservespelers. Daarvoor speel den ook de gerenommeerde krachten onder de maat. Na de eerste periode zat het duel al op slot. De Robben profiteerde simpel van een aantal misver standen in de Leidse defensie en bracht de stand in een om mezien op 0-4. Wapenfeiten aan Leidse kant vielen niet te noteren. Het in slaap gesukkel de publiek veerde pas op bij een wonderschoon boogballetje van Michel van d.er Zeeuw. Hij pro duceerde ver in de derde perio de de eerste LZ treffer. Een applaus kon er nauwelijks van af. De geslagen LZ formatie ver diende overigens niet veel bij val. De bijna 110-jarige mod derde voort en was maar wat blij dat de lijdensweg eindigde met 13-2. Klappen Het Leids waterpolo zit sowieso in de hoek waar de klappen val len. Na de verheugende remise tegen de Robben (8-8) liep ook De Zijl tegen AZPC enorme schade op. De Leidenaars kre gen met 18-6 klop van een te genstander die het bekerverlies tegen ZPB nog vers in het ge heugen had. Onder aanvoering van een sterke Koos Issard schoten de Amersfoorters ra zendsnel uit de startblokken. nam DAC de laatste hoop op een positief resultaat. Het einde kwam met een 15-8 score. Promotieklasse In de promotieklasse was er geen succes weggelegd voor de vrouwen van RW en Leython 2. RW verloor met 0-3 van So- vicos 2 en de reserves van Ley thon lieten de punten aan Ren- tokil/ZVH 3 (3-1). In Leiden kre gen de mannen van LUSV een pak slaag van Delta 2. Na 37 mi nuten en tussenstanden van 4- 15, 3-15 en 0-15 zochten de stu denten beschaamd de kleedka mer op. Aanvoerder Bram Kou- vvenberg: „Het was heel slecht. Sommigen stonden gewoon te slapen in het veld. Ik weet niet wat er aan de hand is. In het be gin zag ik nog een opgaande lijn, maar de laatste weken is daar weinig meer van te mer ken. Voorafgaand aan de wed strijd tegen Delta hebben we twee oefenwedstrijden ge speeld, waarin de resultaten ook al niet denderend waren." Rich |£MC •rby eskui utrecht marc van der jact medewerker FOTO HIELCO KUIPERS AZPC realiseerde in de eerste zeven minuten al een marge van zes doelpunten (6-0). De Zijl kon daar niet veel tegenover zetten. De ploeg van Rob Heemskerk kreeg in het vervolg van de ongelijke strijd wel meer vat op de aanval. Het leverde echter niets op. Doelpuntenma kers De Zijl: Niels Joor 2x en Rob Dubbeldeman 2x, Pascal Bontje en Marco Kerkvliet lx. Eersteklasser Vivax drong door tot de volgende ronde van de bekercompetitie, De Oegst- geestenaren versloegen Merwe- de eenvoudig met 14-5. Marathonschaatser Henk chni genent heeft zijn eerste pi rote i umplaats van het seizoen ettelij overd. De rappe spruitent Idus i uit Alphen aan den Rijn w Ja aj gisteren derde tijdens Utrechtse Kaas Hout-m thon. Hij miste bij de voorgj an n de twee KNSB-Cupwedstrij iget a op een haar na het podium, ijna genent had gedurende de lo m ga zware wedstrijd over 150 i 'n. U den goede papieren, omdat ijn e betrokken was bij de beslisser de ontsnapping. Hij dubbi samen met Ubbo Kuper, Kramer, Henk van Benth Fausto de Marreiros en Edv Hagen na 28 ronden het p ton. In de finale ontsnapte de onbekende Kuper tot verba van velen uit de kopgroep. 22-jarige schaatser uit profiteerde op kunstijsbaan] Vechtsebanen van de onojl tendheid van zijn vijf ma vluchters. In de sprint om de twe plaats werd Angenent gek door de sterk rijdende Krai „Ik ga niet wanhopen. Voor klassement heb ik goede za gedaan. En die overwint komt nog wel", zo reageerdi aar[ Alphenaar, die in het algem .r£/j klassement opklom naar n 0j tweede stek. n Peter Baars (Nieuw Vent van de Alphense Schaatsvr den, die zich tijdens de v strijd regelmatig van voren zien, kwam met de elfde pl goed voor de dag. Bij de vrouwen werd de 1 Hout-marathon een p voor Petra de Boer-Grimber De Amsterdamse klopte Je f Smit (Rouveen) in de sprint. Zus Jolanda Duivenv den (Noordwijk) moest n< ronden genoegen nemen de zesde plaats. Hersman mij<|j wedstrijden op De Uithof den haag marc van der jagt medewerker Martin Hersman heeft heb niet deelgenomen aan suf.l't( sprintwedstrijden in Den Hl'"e De 21-jarige Sassenheimerr^' vlak voor de officiële startf jr het seizoen de kans op blei res minimaliseren. Vorig rc rond deze tijd speelden zijn'" e ductoren (spiergroep aan!1"® binnenkant van het bovenbj" op. Hersman: „Twee weken'a' leden was het weer een be stijf op die plek, maar toen H den we net een trainingska achter de rug. Het gaat nu a en ik ben blessurevrij. %l sprintwedstrijden zeggen bovendien weinig", zo verkl i de Hersman gisteren vanuit tijdens een verblijf bij zijn vr din, schaatsster Colette Zee. Jeroen Straathof nam well aan de wedstrijden op Den" hof. De schaatser uit Gelcr|?: woude liet op de 100 nr" 10,69 en 10,71 seconden lf"' ken. Op de 300 meter kwarf tot 25,46 en 25,45. Straal eindigde na vier afstanderj twaalfde, ver achter win Maarten Blanken. „We wil hier vooral sprintsnelheid] doen. Winnen is nog niet zd. langrijk", zei Straathof, strijd begint pas bij de IJssel en de eerste wereldbeker in£ lijn, dan zie je hoe je er i staat." Kernploeglid Gianni Roil neemt zaterdag niet deel aar strijd om de IJsselcup, de tip' tionele opening van schaatsseizoen. Wim den Ef trainer van het gewest Holland, selecteerde gisteref afloop van de supersprinnl? strijden Straathof, Hersmanr71 nold van der Poel uit R(" farendsveen en Patrick vai lier. leiden stefan faas leiden stefan faas hockeymedewerker „Er stonden twee beladen hockeyduels op het programma gistermiddag bij de mannen in de eerste klasse A. De een tus sen Forescate en DSHC, die bei de worden getraind door Hans Streeder, de andere tussen Roomburg met Kieviten, de club waar Roomburg-coach Ruürd von Holtz zeven jaar de scepter zwaaide. Overgangsklasser LOHC leed een 4-2 nederlaag bij Venlo. De Oegstgeestenaars keken binnen tien minuten tegen een 2-0 ach terstand aan. Daarna echter ging de strijd meer gelijk op en kwam LOHC terug tot 2-1 door Sjoerd Taekema. Robin Zwart bediende Gertjan Egberink vlak na de thee voor de gelijkmaker, waarna beide spelers nog een dot van een kans kregen op 2-3. Het laatste woord was echter aan Venlo, dat in de slotfase counterde naar de volle winst: 4-2. Het uitduel van Forescate met DSHC eindigde in een 2-2 gelijkspel. De eerste helft was voor Forescate, dat aan de lei ding kwam via een strafcorner van Erik Kruysmulder. DSHC maakte nog voor de thee 1-1 en kwam in de tweede helft zelfs op een voorsprong. Kruysmul der schoot vlak voor tijd uit een strafcorner de gelijkmaker bin nen. Op eigen veld zegevierde Roomburg met 2-0 over Kievi ten. De Leidenaars kwamen via Rogier Vanhorick na vijf minu ten al op een voorsprong. Rui ger van Schaik stelde met 2-0 uit een strafcorner de zege voor Roomburg veilig. In Bergen op Zoom verloor Leidse Studenten met 2-1 van Tempo. De studenten'keken na het eerste deel tegen een 2-0 achterstand aan. In de tweede helft maakten ze het spel, maar kwamen niet verder dan een treffer van Taco van Vroonho ven. Op De Bloemerd won Alecto met 2-1 van Soest. De Leider dorpers kwamen vrij snel met 1 - 0 achter, maar hadden tot de rust het beste van het spel. Alex Hagen drukte dat in de twintig ste minuut uit uit een strafcor ner. Vier minuten voor tijd werd Kim Verpoorte matchwinnaar met een snoekduik op een hoge bal van Hans Quaegebeur. Bezoeker Alphen won met 1 - 0 van Alliance. Het winnende doelpunt kwam in de dertigste minuut op naam van Mare Boe lens. In Amsterdam verloor Noord- wijk met 4-3 van Xenios. Erik Verdoorn, Koen Peperkorn en Bob Jan Dietrich schoten allen eenmaal raak, maar hielpen te vens veel kansen om zeep. Martijn Houwaard had met vier goals een groot aandeel in de zege van Catwijck op het Haagse VCL. Ronald Sieval (2x) en Dem Graaff troffen ook doel. In de vierde klasse C kreeg Hisalis, dat na negen duels nog steeds puntloos onderaan staat, met 7-0 klop van bezoeker Loe- nen. hockeymedewerker De regionale tweedeklassers hebben het gistermiddag laten afweten op de negende speel dag in de hockeycompetitie. Roomburg liet een punt liggen tegen hekkesluiter Krimpen en voor Leidse Studenten bedraagt het gat met de koppositie drie punten na het 2-1 verlies tegen Alkmaar. Eersteklasser I.OHC dolf met 1-0 het onderspit bij Maarssen. De ploeg van Wilbert Witkamp viel de meeste tijd aan, maar kwam nauwelijks verder dan de vijandelijke 23-meterlijn. Maarssen loerde daarentegen op de counter, waaruit het hal verwege de tweede helft een strafcorner verdiende. Die be nutten de gasten voor de volle winst. In Aerdenhout speelde Fores cate in een gelijkopgaande strijd met 1-1 gelijk tegen Rood Wit. Dominique Lingeman zette Forescate halverwege de eerste helft met een behendig lobje op voorsprong, maar de thuisploeg kwam nog voor de rust langszij. Na de thee had Forescate uit strafcorners ruimschoots kans op de winnende treffer, maar had last van een haperende ma chinerie. Aan de Van Vollenhovenkade kwam Roomburg niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen staartploeg Krimpen. Hélène Snijders bracht de Leidse vrou wen na vijf minuten met een strafbal aan de leiding, waarna Krimpen naarstig op zoek ging naar de gelijkmaker. De Leidse aanvallen werden in de kiem gesmoord, terwijl Krimpen zelf een overmaat aan strafcorners verdiende. Na een kwartier maakten de gasten uit zo'n ge legenheid gelijk. Bezoeker Leidse Studenten verliest de aansluiting met de tweede-klassetop door een 2-1 nederlaag tegen Alkmaar. De studentes speelden een matig eerste deel en kwamen vrij snel met 1-0 achter. Vlak na de thee vergrootte Alkmaar de marge tot 2-0 uit een strafcorner, waarna Leidse Studenten via Irene Du Waer tegenscoordi Op eigen veld deelde Alp! de punten met FIDS: 1-1 thuisploeg domineerde de ste tien minuten, kwam iri fase door Nicole Jansen me| voor, maar verloor daan grip op de wedstrijd, schoot na ruim een kwartu gelijkmaker langs doelvi Rosalinde van der Vlugt. Middenmoter Catwijck thuis met 4-0 van Schoi ven, dat puntloos ondi staat. Marlous van Drunii Sandra van Dijk zorgden de 2-0 voorsprong met de Marieke Minnee en nogi Van Dijk doelpuntten inl tweede part verder tot d< eindstand. In een gelijkopgaand F verloor thuisploeg HisalisL 0-2 van Heerhugowaard. NL que Vastenhout en Rttf Wijntjes hadden beiden r met een schot op de paal.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 18