ARC bij FC Lisse strijdend ten onder 'Kwestie Vaartjes' speelt Rijnsburg parten ViV t •Arbiter De Haan zorgt voor farce Sport Eindelijk weer eens zege voor Ter Leede Noordwijk ontpopt zich als een slimme koploper MANDAG 13 NOVEMBER 1995 LIEMSPIERDHK 071-S5S6464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER OM 535646» s Vitesse Delft pas in slotfase bedwongen ILFT CHRIS HARTMAN si medewerker '8, 3 jen eindstand vormt niet altijd een weerspiegeling van hetgeen op een voet- lalveld is gèbeurd. Neem de 5-2 over- rinning die Rijnsburgse Boys zaterdag en koste van Vitesse Delft behaalde. Zo arfcp het oog een uitslag waarmee je thuis o cunt komen. In werkelijkheid echter iracht Rijnsburgse Boys er een groot leel van de wedstrijd bitter weinig van 2 erecht. Pas in de laatste dertien minu- 8g en raakte de ploeg op drift en werd een •2 score in 2-5 omgebogen. Excuses voor het matige spel waren er n ruime mate. Allereerst was daar na- c uurlijk 'de kwestie Vaartjes'. Trainer ■elman: „De hele groep leeft met hem nee, want Menno Vaartjes is gewoon en integer ventje. Ik ben er voor hon- lerd p ocent van overtuigd dat hij die icheidsrechter niet geschopt heeft." Niet lüeen Vaartjes (voorlopig geschorst) intbrak, ook een zestal andere potentie basisspelers liet -door blessures ge- twongen- verstek gaan. De nood was zelfs zo hoog dat elftalleider Richard Hoogervorst als derde wissel op de bank zat. Het eerste kwartier van de wedstrijd was er nog niets aan de hand voor de Rijnsburgers. Vitesse had weliswaar het initiatief, maar de kansen waren voor het elftal van Eelman. Een van die mo gelijkheden werd door Remco Verhae- gen omgezet in de openingstreffer. De oud-speler van TOGB kopte raak nadat Patrick Kamperveen de bal voor het Delftse doel had gebracht. Dezelfde Kamperveen en Steven Eaber waren bij andere doelkansen minder gelukkig. Naarmate de eerste helft vorderde, ging het met Rijnsburgse Boys bergafwaarts. Mede door het weinig overtuigende op treden van de vleugelverdedigers Peter Cadel en Chiel Hovingh ging er steeds meer dreiging uit van de aanvallen van Vitesse. Een kwartier voor rust resulteerde het Delftse overwicht in een doelpunt van Oscar Kelder. Dat de goal tot stand kwam doordat Kelder een mislukt schot van ploeggenoot Reza Methofer van richting veranderde, was jammer voor Rijnsburgse Boys maar gezien het spel- beeld niet ten onrechte. Omdat zowel Vitesse (Kelder) als Rijnsburgse Boys (Faber) in kansrijke positie naast schoot en doelman Patrick Puister een poeier van John Mulder onder de lat wegtikte, begonnen de teams met een 1-1 score aan de tweede helft. Aanvankelijk had Vitesse daarin opnieuw het beste van het spel. Van dichtbij mikte verdediger Dennis Geurts de bal onder andere over de deklat. Pas toen Erwin Hermes -niet fit ge noeg voor een hele wedstrijd- Verhaegen was komen vervangen, begon Rijnsburg se Boys tekenen van herstel te vertonen. In tegenstelling tot zijn teamgenoten lukte het Hermes wel een balletje vast te houden. Bovendien gingen andere Rijnsburgers beter functioneren door de komst van de ervaren schaduwspits. De Rijnsburgse opleving werd bekroond met een treffer van Rian Vletter, maar was net zo snel weer voorbij als zij geko men was. Vitesse, gestuwd door de uit blinkende laatste man Peter den Os, rook zijn kans en bracht zijn tegenstan der opnieuw in het nauw. Nadat een kopbal van Mulder de paal had getroffen, leidde een onnodige over treding van Hovingh tot een (door Den Os benutte) strafschop. Rijnsburgse Boys wankelde, doch bleef op de been. Dit mede omdat Martijn Langstraat ver zuimde er 3-2 van te maken. In plaats daarvan werd het 2-3 uit een vrije trap van Martin den Haan. Deze goal bezorg de de Rijnsburgers het broodnodige zelf vertrouwen. Ineens was er flair in plaats van schroom en werd het onder regie van Hermes 2-4 (Faber) en 2-5 (Vletter). Eelman: „Een geflatteerde uitslag. We komen op dit moment door allerlei oor zaken voetbalvermogen te kort." Vitesse Delft-Rijnsburgse Boys 2-5 (1-1). 9. ()- 1 Verliaegen. 51. kelilei 1-1. .38. Vletter I 71 Den Os 2-2 (penalty). 77. Den Haan 2-3. 84. Fa ber 2-4„88. Vletter 2-5. Gele kaarten: Hovingh, Cadel (Rijnsburgse Bovs) Scheidsrechter: De Wit. Toeschouwers: 500. Rijnsburgse Boys: Puister: Cadel. Van Meizen. Roest, Hovingh; Faber, Den Haan. Robert van Duyn (Van Poppel), Vletter; Verhaegen (Hermes), Kamperveen. Martin den Haan. foto archief speelde zaterdag op sportpark Ter ipecke eindelijk eens zoals coach Frans I3 Koenen dat zo graag ziet: met een agres- 11 lieve instelling en zo ver mogelijk van het ligen doel. FC Lisse had het knap lastig net die strijdwijze. Desondanks won de itelpretendent. Een rake kopstoot van vïark Ens zorgde ervoor dat de enige loelstelling die trainer Mark Wotte zijn pelers had voorgehouden - drie punten ;h0 ïalen - werd verwezenlijkt. isse nick verwoerd 17 medewerker la de nederlaag tegen Katwijk en de remise te- 3 ;en hekkesluiter Devjo hadden de Lissenaren 2 Iringend behoefte aan een zege. Wotte: „Mijn vedstrijdbespreking duurde deze keer maar twee indninuten. Na twee zeperds moesten we nu ge- voon winnen. Het maakte niet uit hoe. De instel ing was vandaag goed en omdat we gewonnen lebben, ben ik tevreden. We blijven bovenin needoen. Deze overwinning moet de basis zijn m weer tot goed voetbal te komen." Daar kwamen de Lissenaren tegen ARC niet an toe. De Alphenaren, zonder de geblesseerde opscorer Ruud Bos en de geschorste René van Zeggelen, zaten er bovenop en gaven de geel- ilauwen geen ruimte en tijd om in hun spel te tomen. De bezoekers trachtten ook zo veel mo- 'elijk op de helft van Lisse te spelen. Opmerkelijk, imdat ARC vaak geneigd is om achteruit te hol en. Vorige week gaven de roodzwarten daar te- >en Volendam nog een perfecte demonstratie (an. Tot ergernis van Koenen, die na de 2-0 winst ip de oranjehemden alleen maar te spreken was jeweest over het resultaat en baalde van het spel 'an zijn pupillen. Zaterdag was het omgekeefde het geval. Koe ien: „Ik heb de jongens van tevoren gezegd dat je an een ploeg als Lisse van mij mag verliezen. )a's helemaal niet erg. Als je tenminste strijdend en onder gaat. En dat is gebeurd. Bovendien ren- len we nu ook eens niet achteruit. We zijn er :elfs in geslaagd om Lisse bij vlagen min of meer inder druk te zetten. Een gelijkspel zou een reëel esultaat zijn geweest. Dat stemt mij al met al och tevreden. Als we zo blijven voetballen, ko- len de punten vanzelf." Koenen zou daar best eens gelijk in kunnen 31 lebben, maar de rentree van Bos lijkt dan wel ien noodzakelijke voorwaarde. Hij werd zaterdag n lode gemist. Koenen: „We hebben ditmaal veel 'ond de zestien van de tegenpartij gespeeld. Dan nis je iemand die met de rug naar de goal iets ;an uitrichten. Bos is wat dat betreft absolute °P k| ed 11. VLAARDINCEN Ter Leede heeft in de tweede klasse de juiste richting weer te pakken. De Sassenheimers wonnen met 1-3 bij het lasti ge Zaluwen Vlaardingen. Hen meevaller was dat Ter Leede na 30 seconden al op een voorsprong kwam. Daar voor was dan wel de mede werking nodig van Vlaardin- ger Marco van Dijk, die een voorzet van Erwin Crooy in eigen doel werkte.» De Sas senheimers moesten daarna terug. De thuisploeg kreeg het betere van het spel. Doel man Jan Blankespoor ransel de drie Vlaardingse ballen uit zijn doel. Dank zij tie reddin gen van de doelman bleef Ter Leede een tegentreffer bespaard. De tweede helft begon Ter Leede zeer voortvarend. Pe ter Natzijl passte de bal keu rig voor de voeten van Peter Scheltus, die keihard uithaal de: 0-2. Daarna trok Ter Leede zich weer terug en dal bekwam de ploeg van Freek Rienks slecht. Daarbij had den de Sassenheimers te ma ken met de warrige leiding van scheidsrechter Letter man, die elk duel van een Sassenheimer affloot. In de 65ste minuut gaf hij een strafschop aan Zwaluwen. Een cadeautje in de ogen van alle Sassenheimers. Doelman Rob Grouwmeijer liet zich dat presentje niet ontnemen: 1-2. Ter Leede werd toen we derom met de rug tegen de muur gezet. Het was doel man Blankespoor, die zijn ploeg er met vele reddingen doorheen sleepte. Nadat Luc van der Hoeven voor 1-3 had gezorgd (na goed voorberei dend werk van invaller Kra mer), speelde Ter Leede een gewonnen wedstrijd. Dat scheidsrechter Letterman vijf Sassenheimers een gele kaart voorhield, mocht de pret niet drukken. Ian Schoen, be stuurslid technische zaken: „Dat we zoveel gele kaarten hebben gekregen, vind ik al leen maar een goed teken. Ter Leede heeft zaterdag ein delijk eens van zich afgebe ten, dat hebben we lange tijd niet mogen meemaken. We zitten weer op de goede weg." Ter Leede: Blankespoor, Van der Putten, Verbrei- (Kramer), Natwijl, Brads (Guyt), Van der Marei, Vand er Hoeven, Vooys, Crooy, Scheltus, Bremrner. Jelle Visser en ARC-goalie Remco Tuinenburg testen de kwaliteit van het shirt. Het gebrek aan stootkracht aan Alphense zijde kwam de thuisclub goed uit. De Lissenaren, bij wie Bert van Duyvenbode zich al in de openings fase moest laten vervangen door Harry Wieben- ga, werkten weliswaar hard, maar aan vlotlopen- de combinaties kwamen zij nauwelijks toe. Veel vuldig* werd de lange bal gehanteerd. Daarmee had de degelijk opererende ARC-defensie weinig moeite. Alleen bij dode momenten was het op passen geblazen voor de Alphenaren. Lisse heeft wat dat betreft een reputatie opgebouwd en die werd ook tegen de Racing weer waargemaakt. De eerste de beste hoekschop leverde een tref fer op. De trap van Leon van der /.wet werd onge lukkig door ARC'er John van der Meer verlengd, waarna de bal via de vingertoppen van goalie Remco Tuinenburg bij de tweede paal belandde. Daar kop-te Mark Ens snoeihard de 1-0 binnen. De goal kwam werkelijk uit de lucht vallen. Geel- blauw was nog niet gevaarlijk geweest en het over een licht veldoverwicht beschikkende ARC even min. De Alphenaren drongen na de openingstreffer aan, maar verder dan door Marijn Mokveld gepa reerde schoten van Fabian Gelderblom en Marco Parinussa kwamen zij niet. Lisse stelde er een omhaal van Dennis Iliohan (net naast) en een kopbal van Jelle Visser tegenover. In de tweede helft kreeg het team van Wotte kansen om verder uit te lopen. Ens kopte naast en eert rake kopbal van Wiebenga, na een vrije trap van Van der Zwet, werd door arbiter Breugem wegens duwen foto loek zuyderduin afgekeurd. De laatste 25 minuten speelde ARC va banque. De net van z'n huwelijksreis naar Jamaica te ruggekeerde middenvelder Marco Dijkhuizen verving verdediger Arjen van Harselaar en ach terin ging ARC een tegen een spelen. Dat bood Lisse kansen. Ras (2x) en Iliohan wisten er geen raad mee. Daardoor bleef het spannend. Vlak voor tijd kwam Lisse góed weg toen een verras send schot van Lloyd de Meza de kruising trof. FC Lisse: Mokveld; Jordan, Van Duyvenbode (Wiebenga), Spruit, Wajcr; Ras, Van der Zwel, Opdam; Visser (Wubben), tins (Van Rooyen). Iliohan. ARC: l'uinenburg; De long. langemaat, Van Harselaar (Dijkhuizen), Macnack; Van der Meer. Parinussa, De Meza; Boer, Borst, Gelderblom. UVS-Noordwijk in Zilveren Molen-toernooi Noordwijk en UVS ontmoeten elkaar morgen in het toernooi om de Zilveren Molen. De wed strijd tussen de zaterdageerste klasser en zondageersteklasser wordt gespeeld op het terrein van LEG aan de Hoshuizerkade. De aanvang is om 20.00 uur. p Katwijk wint met 2-0 van Rozenburg katwuk gert-jan onvlee tegorie onsportief. De als altijd nadrukkelijk aanwezige De Haan leek in eerste instantie eveneens die overtuiging toege daan, want de eerste gele kaart zag pas in de 40ste minuut het levenslicht. Daarna ging het echter van kwaad tot erger. Rozenburg begon zich meer en meer te irriteren aan de in derdaad aparte stijl van fluiten van De Haan en De Haan rea geerde daar op de van hem be kende wijze op. Commentaar op de leiding laat hij immers maar zelden onbestraft. De rode kaart had overigens niets met praten te maken. Ro zenburg-invaller Eric Sneek was in de 62ste minuut welgeteld twee minuten in het veld toen hij Toine L'Ami tegen de grond trapte. Een schoolvoorbeeld van rood, dat echter bij Rozenburg de stoppen nog verder door deed slaan. Katwijk-trainer Kees Guyt kon zich later de frustratie bij Ro zenburg wel voorstellen: „Maar dat neemt niet weg dat de ploeg zichzelf compleet uit de wed strijd heeft gehaaid. En dat is niet handig. Zeker niet als het kan worden voorkomen. Als je deze scheidsrechter kent, weet je wat je wel en wat je niet moet doen. En Rozenburg kende deze scheidsrechter ook. Dat De Haan op De Krom de absolute hoofdrol opeiste, kwam zaterdag ongetwijfeld ook omdat het vertoonde spel niet direct was om over naar huis te schrijven. Zeker van Kat wijk niet. De ploeg die de alge- lopen weken in Lisse, IJssel- meervogels en de .reserves van Ajax aansprekende tegenstan ders had bestreden, begon slecht aan de wedstrijd. De boodschap van Guyt ('Hen te genstander met een 'R' is even belangrijk als eentje die met een 'L' of een 'IJ' begint') was door de spelersgroep duidelijk niet opgepikt. De ploeg startte veel te tam, verloor te veel duels, leed te gemakkelijk balverlies en verschafte Rozenburg de gele genheid de eerste 25 minuten te beheersen. Daarna ging het be ter met de Katwijkers, die Edwin Robbers in de ploeg wisten voor de geschorste Wilfred Kwestro. Zoals echter veel het geval is met een matig gestarte ploeg: het normale niveau werd zater dag door de oranjehemden niet gehaald. Maar-ook een niet zo goed spelend Katwijk creëert kansen, kan een wedstrijd winnen. Dat is in de afgelopen seizoenen al vaker duidelijk geworden, en dat kwam ook in de ontmoeting tegen Rozenburg weer tot ui ting. De thuisploeg realiseerde zelfs in de uiterst magere ope ningsfase al een 1-0 voorsprong. Pim Langeveld werkte een moeizame combinatie af met Dick Krommenhoek en presen teerde de 1-0 vervolgens op maat aan Hans Zwaan. Een stand die ook bij rust nog op het scorebord stond. Omdat het zwaar op de counter leu nende Rozenburg weliswaar leuk meespeelde, maar amper kansen creëerde. En omdat Kat wijk via diezelfde Zwaan, Carlo van Zeist en Pim Langeveld een aantal leuke mogelijkheden liet liggen. Na rust werd het er allemaal dus niet beter op. Het kwalita tief bepaald niet armoedige Ro zenburg speelde meer en meer tegen zichzelf en de scheids rechter, terwijl de betere Kat- wijkse instelling bepaald geen beter voetbal opleverde. Maar nog wel een tweede treffer. Rechterspits Dick Krommen hoek was de speler die met een pass op maat voor de voorberei ding tekende. Albert de Haas, vlak voor de pauze ingevallen voor de geblesseerd geraakte langeveld, de man die alleen voor doelman Perry Hoogstad geen fout wenste te maken. Met zijn tweede doelpunt in zeven seizoenen A-selectie Kat wijk gooide De Haas de wed strijd definitief in het slot. Ro zenburg mocht in de resterende speeltijd nog serieus aandrin gen. de man minder brak de gasten toch 'duidelijk op. Daar bij kwamen de Rozenburgers aan het eind zichtbaar energie tekort. Maar ja, daarvan was za terdag dan ook heel veel nutte loos verspild. Aan scheidsrechter Douwe de Douwe de Haan. foto archief Haan, inderdaad. Katwijk. Van Duijvenbode; Van Zeist, Robbers, Vogelaar; L'Ami, Braaf, Lan geveld (De Haas). Marco van der Was; Krommenhoek, Zwaan (John van der Plas). De Ridder. Noordwijk heeft zich ontpopt als een slimme subtopper. Zon der tot oogstrelend voetbal te komen, hield het elftal van trai ner Ruud Bröring zaterdag drie punten over aan de uitwedstrijd tegen Spijkenisse (1-3). Doel punten op belangrijke momen ten betekenden de knock-out voor de thuisclub, die daarna op de hobbelige grasmat niet meer in staat was het de num mer vier van de eerste klasse A lastig te maken. Cruciaal De verzwakte formatie van Eric Gudde, die door schorsingen en blessures zes basisspelers miste, leek ongeschonden de rust te halen. Maar Spijkenisse had huiten de waard gerekend, want de Noordwijkse aanvalsleider Fred Bloem sloeg op slag van rust toe met een doeltreffende kopbal (0-1). „Ken cruciaal mo ment", aldus Gudde. die tien minuten na de pauze nog zo n ogenblik beleefde. Noord wijk- middenvelder Patrick van der Gronde pikte een verkeerde te rugspeelbal op en verdubbelde de score (0-2). In feite was de koers toen ge lopen. Bloem scoorde op aan geven van Patrick van Dam, die speelde in plaats van de aan zijn duim geblesseerde Patrick Scheurwater, nog een keer met EERSTE KLASSE A Volendam - Marken 4-1 (3-0). K m.ii Bond 10, 35. Ronald Bond 2-0. 40. Kei /er 3 0. '5 Kei/er 4 0. ss Simons 4 i (stralschopV Scheidsrechter: Afman Toe schouwers: 500 Gele kaart: Kwakman (V lendam). Veerkamp (Marken) Huizen - Capelle 2-1 (1-1). Kraan 0 i 26 Schipper 1 1. t-1 Van Di|k 2 1 Scheidsrechter: V.m Di'-men Toeschou wers: 1000 Gele kaart: Aip.r i. Van Vark, Veerman (Hui/en), Smith (Capelle) Rode Kaart: Van der Made (Capelle) Spijkenisse - Noordwijk 1-3 (0-1). Bloem 0-1. 52. Van der Gronde 0 2. 70. Bloem 0-3, 82 Faust v/d Meei I 3 (str.it schop) Scheidsrechter: Van Haatten Toeschouwers. 00. Gele kaart: Kunst. IJspelder (Spi|kenisse). Van Kesteren (Noordwi|k). Scheveningen - Quick Boys 1-0 (1-0). i Polak 1-0 Scheidsrechter: Breebaart Toeschouwers: 3000. Katwijk - Rozenburg 2-0 1-0), II .'wam 1 0, 70 Den Haas 0 Scheidsrechter: IV Haan Toeschouwers: 1250 Gele kaart: Van Dokkum. Van Duppen. Lima. Van de Ridder. Sala. Vermeulen (Rozenburg) Van Bunge 0 1, 90 Koelewi|ti l 1 Scheidsrechter: Van der Herik Toeschouwers: 1000 Gele kaart: Van der Berg(IJsselmeervogels), Lourens (Devjo). FC Lisse - ARC 1-0 (1-0). 3 I ns I 0. Scheidsrechter: Breugem. Toeschouwers 1400. Gele kaart: Rat (FC USM) Langemaat. Parinussa (ARC). Scheveningen 9 8 0 1 24 32- 5 FC Lisse 9 6 2 1 20 23 13 Katwnk 8 5 2 1 17 25 16 Noordwijk 9 5 2 2 1/ 18 l'> Rozenburg 9 4 2 3 14 11 li ARC 9 4 1 4 13 18 20 4 14 13 14 8 3 0 5 9 14-13 9 2 3 4 9 11 16 Capelle Hui/en iJss'vogels Marken y Quick Boys 9 Spijkenisse 9 Volendam 9 Scheveningen win PROGRAMMA VOLGENDE WEEK Quirk Boys Spi|kemsse, Noordwi|k Huizen. Capelle Volendam. Marken FC Lisse, ARC IJsselmeervogels. Dev|o Katwijk, Rozenburg Scheveningen TOPSCORERS: 1) Ron de Jager (Scheveningen) 13 doelpunten 2) Bos (ARC), Zwaan (Katwi|k) 10 doelpunten. 4) Bloem (Noordwi|k) 8 doelpunten. 5) Blok (Scheveningen) 1 doelpunten 6) Ronald Bond (Volendam). Ens (FC Lisse) 6 doelpunten 8) Van Dijk (Huizen). Van Nieuwkerk (Scheveningen), Van der Nooy (IJss'vogels). Simons (Marken) 5 doelpunten 12) Aandewiel (Quick Boys) Iliohan (FC Lisse), Krommenhoek (Katwijk). Hans v/d Plas (Quick Boys) 4 doelpunten 16) Balkhoven (Capelle) Kleyn (FC Lisse), Kraan (Capelle), Martinot (Rozenburg), Fausl v/d Meer (Spijkenisse), Polak (Scheveningen), De Ridder (Kalwi|k), Vermeulen (Rozenburg) 3 doelpunten EERSTEKLASSER 9-10 8 9 De Valleivogels Hoek 2 0, Kloetinge Spakenburg 2 2, Achilles Veen Hoer|ansdam 1-0, Barendrecht Striien 3 1, ASWH Kozakken Buys I 3, Zw.irl Wit'28 - AJAX 3 I.GVVV IK IV'.» I 1 Hoek 9 18 Vallolvogels 9 12 Heerjansdam 9 I D0V0 Achilles V 9 17 Kozakken B Spakenburg 9 16 GWV Zwart Wit'28 8 13 Kloetinge ASWH 9 13 Strijen Barendrecht 9-13 Ajax EERSTEKLASSEC Be Quick'28 Flevo Boys 10, Blauw Wit'34 DVS'33 1 1, DOS Kampen SC Genemuiden 5 0. Bennekom Drachtster Boys 0 3.W0G IJW 3 0, Urk ACV 0-0, Elburger SC WHC 3 1 Urk 9 18 DVS'33 9 12 ACV 9 1/ Elburger SC 9 11 Genemuiden 9 1/ Blauw Wit'34 9 10 BeQuick'28 9 16 Bennekom 8 9 VVOG 8 14 Drachtst B 9 8 Flevo Boys 9 14 IJW 9 DOS Kampen 9-12 WHC 9- 6 TWEEDE KLASSE B Zwaluwen V Ter Leede 1 3, Gemoord RVVH 2 2, Zevenhoven - Excelsior M 2 2, Spirit HVO 3-3, Vitesse I» Rljniburgse Boys 2-5, NSW Excelsior P 2 1 RVVH NSW Excelsior M Rijnsb Boys Zwaluwen V Ter Leede 8-1 7 8 17 Gcinoord 9-1 1 9 1/ Zevenhoven 9 10 8 16 Excelsior P 8 9 9-16 Spint 9 6 9-13 HVO 9- 4 DERDE KLASSE A Oegstgeesl Monster 1 2,*Lyra SV Voor schoten 1-0, Sportlust'46 Naaldwijk 1 I. Sportvereniging'36 's-Gravenzande 0 J, ROHDA'76 RCL 5 3. Florcant DSVP 0 DA'76 9-22 Ocgslgee*. T46 9-19 D3VP" 9 19 Voorschot" Jwijk 9 16 Monster •rizande 9 16 Floroanl 9 16 Sportv'35 zijn voet (0-3). Met zijn hoofd lukte dat niet meer, want tel kens voorkwam een hand van een Spijkenisse-speler een doel punt. „Maar ik geef scheids rechter Van Haaften volkomen gelijk", zei Bröring, die spellei ders doorgaans met argusogen volgt. „Bloem moet de hal in het doel koppen, niet tegen een hand. Die scheidsrechter floot in mijn ogen voortreffelijk; hij zal volgend seizoen wel voor degradatie in aanmerking ko men." Ras in de slotfase vond de thuisclub een bescheiden ant woord op de Noordwijkse pro- duktie. Andrew de Ruiter werd door doelman Ronald van Kes teren tegen de grond gewerkt, wat hem een strafschop en de Noordwijker een gele kaart op leverde. I aust van der Meer redde de eer van de thuisclub vanaf de stip: 1-3. Tegentreffer Die tegentreffer deerde Noord wijk niet. Alleen de blessure van Rocky Fitti (Robert Vermin ver ving hem) was een tegenvaller. Daar stond tegenover dat de ro de kaart die Jeffrey Stolk vorige week tegen Scheveningen op liep. geen consequenties heeft. De tuchtcommissie van KNVB veroordeelde hem tot 'schuld zonder straf. s-Graven/ao'l'' 5V Hoekse Boy. i. Die Haghe JAC 2-5, Duinoord Honselersdljk 0 5, De Sleutels leiden 2 2, Nootdorp KMD 1 4, PEC Den Haag Maasdijk 2 3 Honselersdijk 9-22 Hoekse Boys 9 11 Hcinselere„.,.. De Sleutels 9 18 Nootdorp 9-11 9 17 Leiden 9 1 Graven/ SV 9 12 Die Haghe Maasdi|k 9-12 Duinoord KMD 9 10 Alphia Kagia 0 4, Soccer Boys WD', 2 4, Groen Wit Ha/erswoudM Boys I 1, De Zwervers CVC Reeuwi|k 3 1, TAW KRV 1 -1Linschoten Xerxes 0 I KRV 9 18 Alphia 9 12 De Zwervers 9 1 CVC Recuwljk 9 1 I Soccer Boys 9 1/ GroenWit 9 10 WDS 8 16 Kagia Xerx TAW KRV w 8-15 Lin 9 13 Hazersw B 9- 7 e peno AFDELING LEIDEN Zaterdag Valken'68 Lugdunum 2. Ab benes MVKV 0 1Wou brugge Koudekerk 4 0, LSW'70 LFC 2 1SVÓW UVS 0 3. Roodenburg GWS2 I Valken'68 9 24 SV0W 9-11 UVS 9-23 LSW'/O LFC 9 19 Koudekerk 9 IAbbenes 9 15 Roodenburg 9 15 GWS Woubrugge Lugdunum MVKV 10 Noordwijk: Van Klisteren; Smit, Itein- ders, Stolk, l'el; A/.icr, Van der Gronde, Smits; Van Dam, Bloem. I'iui (Vermin) Werder verkoopt al 15.000 kaarten BREMEN DPA Werder Bremen heeft al de helft van de beschikbare kaartjes voor het UEFA-bekerduel met FSV op 5 december in de voor verkoop verkocht. Er zijn in middels 15.000 entreebiljetten aan de man gebracht. FSV speelt eerst 21 november thuis tegen de -Bundesligaclub van Aad de Mos. De return is 5 de cember.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15