Sport Bergkamp is weer in zijn Ajax-vorm |uick Boys iet opgeheven loofd tenonder Valk weer uit selectie gezet 'Spion' Olsen wordt van oefenpotje weinig wijzer Ronald de Boer mort niet om spitspositie De Wolf opnieuw 'knock-out' Primeur pingponger Pastoors BAANDAG 13 NOVEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -5356463 AMSTERDAM HENRI VAN DER STEEN fx Guus Hiddink denkt net als Louis van Gaal. Zijn Kanu of jfluivert niet beschikbaar, dan Ronald de Boer in de spits. Zo deed Van Gaal het in de Europa-Cup finale tegen AC Vlilan, zo doet Hiddink het woensdag tegen Noorwegen. 3ok vanwege Dennis Bergkamp. succes: 4-0, twee treffers Berg kamp. Een van die doelpunten kwam echter uit een strafschop tot stand, de ander werd ge maakt toen De Boer met een lichte enkelblessure al lang naar de kant was gegaan. Goed beschouwd maakte Bergkamp zaterdag een zwakke indruk. Veel zegt dat niet, want Bergkamp behoort tot de cate gorie artiesten die topspanning en een grote ambiance nodig hebben om te schitteren. Hid dink kwalificeerde het wed strijdje van Bergkamp ook wij selijk als ongelukkig. „Ik hoop dat hij woensdag de scherpte wel heeft." Ï-VERSLAGGEVER 1 aanvaller van Arsenal zou mers ook in de punt van de rival kunnen worden opge ld. Hij is niet voor niets met ifstand de topscorer van Oran- 23 goals in 40 wedstrijden. )e nummer twee van de huidi- «e selectie is Ronald de Boer, net slechts zes doelpuntjes, in !0 wedstrijden. Zaterdag benutte Hiddink het raditionele trainingswedstrijdje egen het Olympisch elftal om iet duo Bergkamp-De Boer nog ens achter elkaar te zien. Vol- ;ens de cijfers werd het een BERGAMBACHT ANP Egil 'Drillo' Olsen was zaterdagavond een waar spion bij de oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Jong Oranje, dat zich officieel achter gesloten deuren afspeelde. Hoewel zo iets in het circuit eigenlijk 'not done' is, beklom de Noorse bondscoach de tribune van het Olympisch Stadion, om er niets van op te steken. Dat althans verklaarde hij een dag later, op herisinds zater dag in Bergambacht gevestigde trainingskamp van Oranje's tegenstander. „Het was een heel sociaal duel. Ik lfeb geen tackle gezien. Voor mij leverde het daarom weinig op. Was ook niet nodig. Ik ken het Nederlands elftal goed genoeg." Olsen bekeek de laatste twee duels van Oranje, tegen Wit- Rusland en Malta. „Het elftal heeft voor mij geen geheimen meer. In de opstelling ben ik niet geïnteresseerd, ik weet hoe i Nederland speelt. Overmars op links of rechts? Doet voor ons niets terzake. Zijn kwaliteiten blijven hetzelfde." Over zijn eigen formatie wilde Olsen nog niet te veel kwijt. Ronnie Johnson is geblesseerd aan de schouder, maar voorals nog rekent Olsen op zijn aanwezigheid. Voor de hand ligt de volgende ploeg: Thorstved; Löken, Ronny Johnson, Berg en Bjömebye; Tore Andre Flo, Leonhardsen, Rekdal, Bohinen en Jakobsen; Fjörtoft. nieuwsgierigen) van zijn beste kant zien. Toen bleek ook dat Gert Andewiel als spits (Hicham Rbii zat wegens vormverlies op de bank) een juiste keuze was, maar de scherpte voorin was er niet. Er werd geschoten door Aandewiel en Mark lansen, maar de probeersels misten de juiste richting. Faalangst Dat laatste speelt Quick Boys het hele seizoen al parten. Er wordt bij vlagen best aardig ge speeld (met uitzondering van de duels tegen Noordwijk en Rozenburg), maar eenmaal voor het vijandelijke doel wordt de Quick Boys-voetballer over mand door faalangst. In negen wedstrijden scoorde de ploeg van Wisman veertien keer. Haal daar de acht treffers tegen Dev- jo van af en er blijft een schamel aantal over van zes doelpunten uit acht wedstrijden. Wisman: „Daar ligt het ook aan, aan de scherpte voorin. Vorig seizoen vlogen ze er een stuk makkelijker in. Maar wat moet ik daar verder aan doen? Ie kunt als trainer alleen maar hopen dat de vorm er weer snel is." Ook de terugkeer van Peter Kruit bracht geen soelaas. Velen zagen in de man die vier wed strijden was geschorst als de verlosser. Kruit deed zijn stin kende best, maar verder dan een bescheiden kansje in de tweede helft kwam de Leide- naar niet. Scheveningen keek toen al tegen een voorsprong aan. Vier minuten voor rust profiteerde Jacques Polak van een moment van verwarring (Hans van der Plas viel even daarvoor geblesseerd uit, Sloot weg was zijn vervanger) bij Quick Boys. Zijn droge knal was onhoudbaar voor Van der Niet: 1-0. In de tweede helft was Quick Boys veruit het meest in balbe zit. Defensief zat het goed in el kaar, de opbouw verliep veelal goed, maar voorin deed men vrijwel niets met het offensief. LENINGEN ROB ONDERWATER gebeurde zaterdag iets mds op de Scheveningse loutrust. Quick Boys had zo- ïist met 1-0 bij de koploper erloren en voor de voetballers 'n achterban is dat normaal psproken reden om stevig te >alen. Verliezen is al erg, laat taan van die Skeveningers. Maar niets van dit alles. Op de tribunes werd hier en daar door een Katwijker gemord wie wil mijn seizoenkaart gra- is en voor niks overnemen'), maar over het algemeen heerste ar tevredenheid. Tevredenheid na een nederlaag! De hand van Quick Boys is te- jenwoordig snel gevuld. Floor van Duyn zei naderhand dat hij maar wat blij was dat zijn ploeg loor het grote Scheveningen liet was weggespeeld' en trai ler Henk Wisman was een te- teden man dat zijn ploeg 'een )uike prestatie had neergezet'. Jammer dat de beloning uit- ileef." Geen kampioenskandidaat naar degradatiezorgen. Door de nederlaag zakte het roem- uchte blauwwit naar een be- ichamende elfde positie op de anglijst. Quick Boys moet wa- empel de rode streep in de ga- en gaan houden. Dat is wen- ien en Henk Wisman weet dat op zulke momenten geklaagd laat worden. „Dat heb je overal, lus ook bij Quick Boys." Respect daar de trainer ziet licht in de unnel. Zijn spelers kunnen het inderling uitstekend met elkaar finden. Er wordt niet geschol- len, er is respect voor elkaar, ^nadrukt de Amsterdammer. Jet moet gezegd dat de Katwij- [ers zaterdag tot het gaatje gin- 5^n. Scheveningen verdiende de nederlaag, maar wie de rang- ijst doorgaans aanvoert, heeft iet geluk aan zijn zijde. Quick Boys werkte dat het ïen aard had. Liet zich vooral in ie openingsminuten op het fervolle Houtrust (2500 De ambitie heeft hij zeker, want het systeem bevalt hem wel. Liever zo dan andersom, vertelde Bergkamp na afloop. „Dit is mijn voorkeur: Ronald in de spits, ik erachter. Het is beter zo, omdat Ronald goed kan spe len met zijn rug naar het doel. En ik kan op deze manier op het goeie moment voor de goal komen." Hij zei zich lekker te voelen. „Dat ik vanmiddag wat kansen heb gemist, is logisch. Als je zo veel kansen krijgt, mis je er altijd enkele. Ik hoop dat we er in de Kuip in slagen weer zo veel kansen uit te spelen." Fris Die opmerking suggereert dat zaterdag een soepel combine rende Oranje-ploeg te zien was. Deels was dat zo. Met Helder (links) en Overmars (rechts) op de vleugels en het duo Seedorf- Witschge op het middenveld, werd een aantal zeer behoorlij ke aanvallen opgezet. Opval lend was weer het frisse, onge compliceerde spel van Helder en ook de moeiteloze omscha keling van vleugel bij Overmars. Al na drie minuten zwenkte Overmars soepel naar binnen om met links gaaf uit te ha len. Als een streep verdween de bal in het kruis. Typisch genoeg miste Overmars met rechts even later wel. Op dat moment had hij overigens Bergkamp al aan diens eerste goal geholpen. Ronald de Boer kwam niet aan scoren toe. De begenadigde technicus faalde tot twee keer bij scoringskansen. In de rust liet hij zich vervangen, nadat hij een trapje op de voet had ge had. Het elftal voor woensdag werd intussen bekend: Van der Sar; Reiziger, Blind, Frank de Boer, Numan; Seedorf, Witsch- ge; Overmaas, Bergkamp, Ro nald de Boer, Helder. Niemand die was verrast bij het zien van dat elftal. Hiddink houdt vast aan zijn succesteam van de laatste wed- 'Ik hoop dat Denais er vier auiakt Dennis Bergkamp passeert Bas Roorda en scoort de 3-0 voor Oranje. strijd, als je de 0-4 op Malta als een succes wilt zien. Aron Win ter is dus reserve, woensdag voor de 42ste keer in zijn loop baan bij Oranje die inmiddels acht jaar loopt. Als hij nog even volhoudt wordt Winter record- international bankzitten. Piet Schrijvers was in zijn lange car rière 44 keer wisselspeler, Joop Hiele is de nummer 1 der reser ves: 54 interlands als kandidaat invaller. Veel interessanter is echter de vraag of Dennis Bergkamp een plaatsje opschuift op de topsco- rerslijst aller tijden van Oranje. De nummer één is en blijft Faas Wilkes: 35 goals in 38 wedstrij den. Cruijff staat tweede (33- 48), voor Lenstra en de fenome nale Beb Bakhuys, die meer goals maakte dan interlands speelde: 28 doelpunten - 23 wedstrijden. Kick Smit en Mar co van Basten gaan Bergkamp ook nog voor, de drievoudig Eu ropees Voetballer van het Jaar maakte 24 goals in 58 inter lands. Bergkamp kan Van Bas ten dus woensdag passeren, door twee goals te maken. Hid- dink zou echter vandaag subiet tekenen voor de helft van die produktie. Nederland - Jong Oranje 4-0 (2-0). 8. Overmars 1-0, 8. Ronald de Boer 2-0, 47. Bergkamp 3-0, 58. Bergkamp 4-0 (strafschop). Scheidsrechter. Scnuur- mans. Toeschouwers: geen. Nederland: Van der Sar (31. De Cioey): Reiziger, Frank de Boer, Blind (31. De Koek) en Numan; Seedorf, Bergkamp en Witschge; Overmars (31. Davids), Ronald de Boer (31. Winter) en Helder Jong Oranje: Roorda (31. Westerveld); Viendau. Schuiteman, Boateng (31. Fuchs) en Van Bronclchorst; Reuser. Ooijer (31. Ricksen) en Hoókstra; Wooter, Makaay en Laros (31. Brug gink). NOORDWlIK VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Weet Ronald de Boer hoeveel spitsen Oranje heeft gebruikt tijdens de EK-kwalificatie? De Ajax-middenvelder denkt diep na. De Boer: „Ik denk vier?" Hij schrikt van de waslijst cen trumspitsen, die volgt. Negen in totaal, waarvan zeven onder Hiddink: Bosman. Bergkamp, Mols, Van Hooydonk, Mulder. Van Vossen. Eijkelkamp, Klui ven en hijzelf. De discussie die daarna los brandt gaat over de moeilijk heidsgraad van de meest cru ciale positie in het elftal. Door de jaren heen heeft Oranje zo veel spitsen gehad, uitgepro- i beerd en weer op een zijspoor I gezet, dat de statistici het nau- i welijks konden bijhouden. Volgens De Boer was de oplos sing eigenlijk net gevonden. Patrick Kluivert is in zijn ogen de man die het Neder lands elftal voor heel veel jaren van het spitsprobleem zal ver- I lossen. „Met Patrick hebben we er nu eindelijk weer een echte spits bij. Die beheerst het spelen in de punt als de j beste. Al die anderen, zonder dat ik het rot bedoel, missen I bepaalde dingen. Het is ook een ondankbare positie, dat realiseer ik me wel. Als er geen goals vallen, is het jouw schuld. In negen van de tien gevallen word je dan ook ge- I wisseld." j Ronald de Boer weet dat hij het zelf eveneens op punten moet afleggen bij Kluivert als het om de positie van cen- I trumspits gaat. „Patrick is an- I ders ingesteld dan ik. Ik zie nog wel eens een gaatje om de bal breed te leggen. Hij let al leen op gaatjes naar de goal. Hij is de meest egoïstische van allemaal, hoewel Peter van I Vossen ook super-egoïstisch was. Bovendien heeft Patrick meer de bouw van een spits. Als ik mijzelf analyseer, kom ik tot de conclusie dat ik niet egoïstisch genoeg ben. Soms i probeer ik het wel eens, dan levert het ook wat rendement op. Maar als het niet in je zit om zelfzuchtig te zijn, dan krijg je dat er ook nooit meer in." Rechtshalf is en blijft zijn grote liefde. „Ja, absoluut. Maar Hiddink moet zo'n goed mogelijk elftal neerzetten. Een j ploeg die de Noren de baas kan. Als hij denkt dat hij meer kansen heeft om Noren te ver slaan met meneer De Boer van Ajax in de spits dan als rechts half, moet hij dat zeker niet nalaten. Het spelen in de spits is ook weer geen straf. Het eni ge nadeel van spelen in de i spits bij Oranje en Ajax is dat we zo dichtbij het doel van de tegenstander spelen, dat je al- i tijd iemand in je rug hebt. Het is niet zoals bij de Noren, die een vent overal laten lopen en op de counter spelen. Bij hun speelt een spits met zijn ge zicht naar de goal, ik bijna no'oit. Ik fungeer driekwart van J de tijd als aanspeelpunt. Ik hoop dat Dennis Bergkamp er vier maakt dank zij mij." Een ramp Hoe groot is de klap als jullie j het woensdag niet halen? De Boer: „Ik denk dan meteen aan het hele Nederlandse voetbal, het publiek, de clubs enz. Het zou gewoon een ramp zijn. Daarvan ben ik me L heel goed bewust. Toch stoor ik me geweldig aan de gelui den dat er na het afhaken van al die grote namen 'niks' is overgebleven. Wat een onzin. Alsof er opeens helemaal niets meer overbleef van Oranje. Toen van Basten en Gullit net kwamen kijken, wisten ze ook niet dat het zulke wereldvoet- ballers zouden worden en dat ze zoveel jaar later Europees 1 kampioen zouden worden. Voor hetzelfde geld wordt deze lichting over twee jaar wereld kampioen in Frankrijk, dat weet je niet." DEVENTER GPD Marcel Valk en Gijs Steinmann zijn door Ab Fafié verwijderd uit de hoofdselectie van GA Eagles. Als reden voert de oefenmeester 'onprofessioneel gedrag' aan. De trainer ziet het duo liever vandaag dan morgen bij de club vertrekken en beweert dat het bestuur hem in die visie steunt. Voorzitter Hans Homeman zegt echter dat hij de zaak vandaag eerst nader wil onderzoeken. Valk en Steinmann staan intus sen perplex. Zij snappen niet wat ze precies verkeerd hebben gedaan. Voor Valk is het de tweede keer in korte tijd dat hij is weg gezonden. Eerder ergerde Fafié zich aan de nodeloze gele kaar ten die de Koudekerker opliep. „De trainer heeft tegen de rest van de spelersgroep gezegd dat hij de gezwellen had verwij derd". meldt Steinmann. „Ik vind die uitspraak behoorlijk groF', aldus Valk. Fafié houdt het erop dat Valk en Steinmann sfeerverziekers zijn, maar hij weigert te onthullen wat zij pre cies hebben misdaan. De trainer is vermoedelijk in zijn wiek geschoten door een grap die Valk vrijdagavond uil haalde tijdens het oefenduel te gen AA Gent. Hij scandeerde achter de dug-out drie keer luidkeels de naam van Stein mann, die door de oefenmees ter op de reservebank werd ge houden. „Voetbalhumor", verklaart Valk. „Ja, misschien was het voor de trainer minder leuk. Maar ik heb mij pas later gerea liseerd dat je die kreten ook kan opvatten als kritiek op de tsch nischestaf." WOLVERHAMPTON GDP John de Wolf werd gisteren voor het eerst dit seizoen weer geko zen tot 'Man of the match' bij Wolverhampton Wanderers. De ex-Feyenoorder, die vorige week zijn rentree maakte na een blessureperiode, werd vier dagen eerder nog met een hoofdwond van het veld gedra gen in de League Cup-wedstrijd tegen Charlton. Maar De Wolf. die met zijn club de derde ron de van de beker bereikte en 's nachts nog in het ziekenhuis belandde, stond gisteren weer fier overeind in het centrum van de defensie. Het duel met op nieuw Charlton (nu voor de competitie) eindigde in 0-0. Een domper voor het publiek en voor manager Graham Taylor, die opnieuw de steun van En gelse 'bobby's' nodig had om boze supporters van zijn lijf te houden. De Wolf speelde soeverein, won bijna alle duels en hield het verder slechte elftal van de Wol ves behoorlijk bij elkaar. Hij was ook betrokken bij een stevig in cident na rust. Charlton-spits Carl Leaburn, een beul van een kerel, sloeg De Wolf in het stral schopgebied tegen de vlakte en mocht meteen gaan douchen van de scheidsrechter. De Wolf verliet na de wed strijd als laatste het veld en kreeg van de morrende suppor ters, die de achttiende plaats op de ranglijst in de schoenen van manager Taylor schuiven, een groot applaus. In de kleedkamer kreeg hij de complimenten van Taylor, van de sponsors kreeg hij een levensgrote fles cham pagne die hij in het spelers home met anderen soldaat maakte. Speler Oegstgeest wint van Chinees Qiang Liu LEIDEN. JOB DEKRUIFF Een luchtduel tussen Quick Boys-speler Ronald van Dijk (links) en Ron de Jager van Scheveningen. Eenmaal slechts waren de be zoekers dicht bij de gelijkmaker. Scheveningen-goalie Kraayen- brink was kansloos op een inzet van Pieter Slootweg, maar op de lijn bracht Polak redding. Na het laatste signaal van de FOTO KEES VAN HOOCDALEM uitstekende arbiter Breebaart het nieuwe credo op Nieuw had Quick Boys vrede met de Zuid. nederlaag. Ze waren allang blij dat ze geen afstraffing hadden Quick Boys: Van der Niei; l'luimgraaff, gekregen. Wisman: „We hebben )'an 'aaP van D")™- Van der Plas P (Slootwet;); Jansen. Floor van Duyn geen kans weggegeven. (Rbii). Smits. Steenvoorden. Aande- Niet willen verliezen, dat is wiel. Kruit. Pecos-speler Jurgen Pastoors zorgde zaterdag voor een primeur in tafeltennisland. In het duel van zijn club tegen Van Sloun/Bartok bezorgde hij de Chinees Qiang Liu diens eerste nederlaag: 21-16, 15-21, 21-16. Liu, veelbesproken vanwege zijn late aankomst in Nederland en de competi tievervalsing die daarvan het gevolg was, werd geacht desnoods in zijn eentje de Limburgers voor degradatie te behoeden. Maar na aan de zij de van Gerards al het dubbelspel te hebben inge leverd, bleef zijn bijdrage beperkt tot een punt. Pecos won met 6-1 en is nagenoeg veilig. De in Gendringen (Achterhoek) woonachtige I'astoors is daags na de wedstrijd alweer opval lend nuchter over zijn prestatie. Een hoogtepunt? „Nou het is wel gaaf, maar ik heb vorig seizoen ook van Sung gewonnen, en die vind ik toch be ter. Aan de andere kant spelen we nu tegen de gradatie, toen was het minder belangrijk." Pastoors lijkt het verslaan van Chinezen overi gens tot specialiteit te ontwikkelen. In dezelfde ontmoeting vorig jaar klopte hij de andere (tijde lijke) Bartok-Chinees Wang Wei. En ook in de heenwedstrijd op 14 oktober had hij het Liu al knap lastig gemaakt. „Ik kon zien dat 'ie bang voor mij was. Hij geeft weinig effect en ik speelde alles gewoon zelf. Vooral de eerste game ging heel makkelijk. Joop (van der Borg, coach) zei nog: 'ik weet niet wat ik moet zeggen', liet ging gewoon zo goed." Na de verloren tweede game bleef Pas toors knap zelf aanvallen. „Ik kwam op zijn ser vice meteen 4-1 voor en toen wist ik dat ik hem kon pakken. Alleen aan het eind werd ik weer ze nuwachtig, want ik had vorige week ook drie matchpoints verspeeld." Zover kwam het ditmaal niet. Het tweede matchpoint was genoeg, waarop het thuispubliek het bijzondere van de prestatie inzag en deze beloonde met een staande ovatie.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13