Hiddink laat Trustfull vallen Applaus voor Van Gaal 'Maldini krijgt het moeilijk als hij tegen mij Sport KIOS eerste finalist in Leidse bekerstrijd VRIJDAG 10 NOVEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 5 J56464. PLV CHEF R08 ONDERWATER, 071-5356463 Leonard van Utrecht uiterst tevreden over contract Mika Hakkinen in coma na crash Adelaide De Finse Formule-1 coureur Mika Hakkinen (27)lag vrijdag in coma op de intensive-care afdeling van een zieken huis in Adelaide, nadat hij bij een crash tijdens de trainingen voor de Grote Prijs van Australië van zondag ernstig hoofdletsel had opgelopen. Het ziekenhuis omschreef de toestand van Hak kinen als „ernstig, maar stabiel". Hakkinen raakte de macht over zijn McLaren-Mercedrt kwijt in een rechterbocht naar het rech te eind. De auto raakte de baanrand, vloog achterwaarts door de lucht en sloeg zijdelings tegen een muur van autobanden. Hak kinen reed ongeveer 250 kilometer per uur toen hij de bocht in ging. Volgens McLaren-directeur Ron Dennis is het ongeluk ver moedelijk ontstaan door een klapband Athene kandidaat Spelen 2004 athene» Athene stelt zich kandidaat voor de organisatie van de Olympische Spelen in 2004. Na een ontmoeting met Juan-Anto- nio Samaranch, voorzitter van het Internationaal Olympisch Co mité, maakte de Griekse premier Andreas Papandreou gisteren de plannen bekend. Athene had vast gerekend in 1996 het cen trum van de internationale sportwereld te zijn. Nederland in halve finales WK Korfbal new delhi Het Nederlandse korfbalteam heeft zonder moeite de halve Finales bereikt van het toernooi in New Delhi om het WK. In de kwart-eindstrijden was Duitsland geen partij: 28-12. Bij rust leidde Nederland reeds met 15-3.In de halve finales van vandaag speelt Nederland tegen Portugal, dat wordt getraind door de Nederlander Kees Rodenburg. De Portugezen bereikten de laatste vier door winst op Taiwan dat wordt getraind door „korfbal-professor" Ben Crum. Menno Vaartjes voorlopig geschorst rijnsburg Menno Vaartjes is door de tuchtcommissie van het District West 2 van de KNVB voorlopig geschorst. De aanvoerder van Rijnsburgse Boys wordt er van beschuldigd na afloop van het treffen tussen Zwaluwen Vlaardingen en Rijnsburgse Boys, nu bijna twee weken geleden, scheidsrechter Brouwer te hebben geschopt. De tuchtcommissie, die deze zaak maandag in Rotter dam mondeling behandelde, schorste Vaartjes voorlopig, omdat deze week nog geen uitspraak zal worden gedaan. Zaalkorfbaltoernooi van Trigon leiden Sporting Trigon organiseert morgen in de Leidse Groen- oordhallen een groot zaalkorfbaltoernooi. De fusieclub zet daar mee de traditie voort van Fides Pacta, dat zich reeds dertien maal eerder op deze wijze voorbereidde op het zaalseizoen. In de hoogste klasse krijgt Trigon concurrentie van Aurora, Blauw Wit'51 en Velocitas, terwijl in de parallel-afdeling de Leidse re serves Actief, stadgenoot Crescendo en Samos tegenover zich krijgen. De finale vangt aan om 16.30 uur, maar vanaf 9.30 wordt er al gekorfbald in de Groenoordhallen. leiden bram van gent korfbalmedewerker KIOS heeft zich gisteravond als eerste geplaatst voor de eindronden van het toernooi om de Leidse korfbalbeker. Zelfs De Danaïden bleek in het beslissende duel volstrekt niet opgewassen tegen de bekerhou der en dolf met 12-6 het onder spit. Eerder waren KZ Leiden (14-6) en Madjoe (13-9) al kans loos tegen de overgangsklasser uit Nieuw Vennep. KIOS neemt het Leidse toernooi bijzonder serieus. Twee achttal len had coach jan Steenhoek gisteravond ter beschikking, waardoor hij naar hartelust kon wisselen. Dat ruime spelerspo- tentieel was misschien een ver klaring voor de wat moeizaam ogende 13-9 zege op afdelings club Madjoe. Remco van de Meeberg opende namens de Rijnsburgers zelfs de score en geruime tijd ging de strijd gelijk op. Op 3-5 liet Van de Meeberg echter een strafworp onbenut. Een dure misser, te meer omdat Mariska Korsman daarna wel scoorde. Na de 5-6 van Elize Blanken liep KIOS weg naar 5-9 en was het duel beslist. De Danaïden wekte een ta melijk zwakke indruk, ondanks de veelbelovende 12-6 opening tegen Madjoe. De Leidenaars kunnen zich verschuilen achter veel blessureleed. Barbro Heij- man liep daags tevoren op school een knieblessure op en Richard Dikken verstapte zich in het duel tegen Madjoe, waar door coach Edwin Muntjewerff zich genoodzaakt zag Paul Hüs- ken van de (overigens bijna le ge) tribunes te plukken. Tot overmaat van ramp brak in valster Hennie van der Top haar neusbeen bij een botsing met haar tegenstandster van KZ Lei- deh. Dat duel won de eerste klasser weliswaar met 10-13, maar overtuigend was het niet. Na rust (4-5) raakte Eric Krom hout eindelijk ingeschoten (4), maar het duurde tot de laatste minuten voordat Eugene van Berkel de overwinning veilig stelde. Sabine Marquenie was met vier treffers opvallend pro- duktief aan KZ-zijde. Ronduit beschamend was de eerste helft van het beslissende duel tegen KIOS. Pas in de aller laatste minuut voor rust scoor de Sandra Slingerland de eerste Leidse treffer en bracht daar mee de stand op 7-1. In de tweede helft nam KIOS fors gas terug, waardoor Marcel Keizer (2), Vivian Keijsers, Arne Heij- man en Paul Hüsken de stand nog een wat draaglijker aanzien konden geven. Met Patrick Blaauw (4), Gaby Kool en Quint Wilten (elk 2) als topscorers won KIOS met 12-6. milaan gpd Leonard van Utrecht werd gis termorgen in Milaan letterlijk bij het sluiten van de markt ei gendom van het Italiaanse Padova. In een grote tent achter het Crest-hotel in Milaan waar alle Italiaanse profclubs de laatste transfers van het seizoen afhandelden, tikten de laatste minuten weg. Van Utrecht zat in een zweethokje van een paar vierkante meter. Achter geslo ten deuren, slechts in het gezel schap van vertegenwoordigers van Padova. Om vijf minuten voor twaalf zwaaide de deur triomfantelijk open. De in Nederland wonen de Italiaan Mino Raiola sprak de verlossende woorden: „Van Utrecht is rond met Padova." Daarna werd het nog hecti- scher: camera's, fotografen, journalisten en een boze direc teur sportief van Padova, Piero Aggradi. „Vanmiddag om vier uur persconferentie in het sta dion van Padova. Nu geen vra gen meer, Van Utrecht moet snel weg. Hij moet gekeurd worden." De spanning leek bij de voor malig speler van Noordwijk op dat moment van de schouders gegleden. „Ik ben vreselijk op gelucht dat die hele poespas achter de rug is. Dit is een ver schrikkelijk zenuwslopende toe- zeist marcel van der kraan gpd-verslaggever Voor de Feyenoorder was het niet voldoende om hem in de selectie van Oranje te houden. Voor de beslissende wedstrijd tegen Noorwegen ruilde bonds coach Guus Hiddink de mid denvelder in voor Aron Winter, die zijn schorsing (rood in het duel met de Wit-Russen) erop heeft zitten. Het is de enige wijziging van formaat die de technische staf van het Nederlands elftal heeft doorgevoerd. Het afhaken van Patrick Kluivert (geschorst) was al voorzien, de tegen Malta ge blesseerde Dennis Bergkamp maakt de selectie van zestien man weer compleet. Trustfull zegt de bui te heb ben zien hangen. Het sportieve verval van Feyenoord in de competitie is in zekere zin de bet aan zijn verwijdering. De Rotterdammers zijn onder hun nieuwe trainer nog zoekende en leken de afgelopen weken de weg een beetje-kwijt. Trustfull hoopt dat er snel rust komt in Rotterdam-Zuid. „Het is voor de spelers en de club belangrijk dat er intern geen gekke dingen meer gebeu ren. Er is te veel rotzooi geweest en er zijn in de krant te veel stomme dingen over de spelers gekomen. Als dat allemaal ach- stand geweest. Het is nu alle maal in kannen en kruiken en ik heb gekregen waar ik om vroeg." Toen de tijd echt begon te dringen, bleek Padova plotse ling aardig toeschietelijk. Don derdagnacht dreigde de delega tie van Padova de onderhande lingen met Cambuur af te bre ken en alsnog met Severeyns van Antwerp een contract af te sluiten. Toen Van Utrecht 's ochtends om half elf in de taxi werd gezet en naar de het Cresthotel werd gereden waar de spelersmarkt met de fraaie naam 'Campagne Transferi- menti Calciatori Professionisti' werd gehouden, wist Van Utrecht dat Padova de troef kaart van Severeyns niet meer kon uitspelen. Verstoken van de hulp van de spelersvakbond WCS, was Van Utrecht na het ontbijt door de Cambuur-bestuursleden Wim Sleijfer en Jan Riedstra ingepe perd wat hij minimaal moest ei sen. Dat ging veel verder dan een goed salaris. Ziektekosten verzekering, garanties voor het geval hij door een blessure afge keurd zou worden, huisvesting, auto, vliegtickets voor snelle be zoekjes aan Nederland of het over laten komen van familiele den naar Padova. Van Utrecht kreeg alles waar hij om vroeg. In extreme mate terwege blijft kan het elftal zich weer behoorlijk gaan manifeste ren. Tot die tijd heeft het voor mij geen zin aan andere dingen (Oranje) te denken." De Feyenoorder kreeg giste ren nog wel een telefoontje van de bondscoach. Trustfull: „Hid dink liet weten dat ik me in de voorgaande trainingskampen en bij de wedstrijden van Ne derland goed had gepresen teerd. Hij was heel tevreden. Zelf heb ik ook een goed gevoel overgehouden aan mijn eerste twee uitverkiezingen. Ik ben niet door de mand gevallen. Wat niveau betreft kon ik het al lemaal aan en door de andere spelers werd ik goed opgevan gen." PSV'er Wim Jonk moet in Eindhoven stilletjes hebben ge hoopt dat hij de plaats van Trustfull zou mogen innemen. Maar Guus Hiddink heeft de Volendammer, die de voorbije weken weer zijn stempel drukte op het spel van PSV, zelfs geen reserverol gegund. Edgar Davids daarentegen bleef wel in beeld, zijn afwezigheid in de hoofd macht van Ajax bij de laatste twee duels ten spijt. Het Nederlands elftal komt vandaag in Noordwijk al bij el kaar, maar Hiddink moet tot zondagavond wachten voordat hij zijn selectie compleet heeft. Youri Mulder mag met Schal- ke'04 nog de uitwedstrijd tegen Leonard van Utrecht. zelfs. Véertig vliegtickets bij voorbeeld, ruim voldoende voor de duur van het contract, dat af loopt in juni 1997. „Ik ben heel erg tevreden", aldus Van FC St. Pauli afwerken. In het verleden was dat ondenkbaar, omdat men in Zeist eiste dat spelers zich vijf dagen van tevo ren bij de groep meldden. Waarschijnlijk wilde Hiddink geen nieuwe botsing met een werkgever, nadat hij vorig jaar in conflict kwam met de bazen van Bergkamp, Jonk en Winter. In Italië en Engeland ligt de competitie dit weekeinde even eens stil, zodat er rond alle an dere 'buitenlandse' internatio- ARCHIEFFOTO Utrecht. „En dankbaar dat het bestuur van Cambuur mij zo heeft bijgestaan." Al bleef het knagende gevoel over de afwe zigheid van de WCS bestaan. nals geen problemen bestaan. Morgen speelt de ploeg van Hiddink zijn traditionele wed strijd tegen Jong Oranje in het Olympisch stadion, maandag na het weekeinde worden de trainingen in Noordwijk hervat. I)i- selectie ziet er als volgt uit. lid win van dc-TSar (Ajax), lid de Goey (Feye noord), Frank de Boer, Ronald de Boer, Danny Blind, Edgar Davids, Marc Overmars, Michael Reiziger (Ajax), Dennis Bergkamp, Glenn Helder (Ar senal), Richard witschge (Bordeaux), Aron Winter (l^izio Roma), Arthur Nu- „Ik voel me in de steek gelaten." De WCS reisde niet mee naar Padova omdat Mino Raiola als tussenpersoon bij de tranfer be trokken was. Volgens Theo van Seggelen van de WCS wil de spelersvakbond geen zaken doen met tussenpersonen. Riedstra had daar geen begrip voor. „Raiola heeft de clubs bij- elkaar gebracht. Dat staat los van het feit dat Van Utrecht een contract moest hebben. Dat lijkt mij het pakkie-an van een vak bond." De Italiaanse media leken ge tuige hun vragen aan Van Utrecht op zijn zachtst gezegd verbaasd over de tranfer naar Padova. Van Utrecht is geen uit gesproken schutter, 26 jaar en nog maar drie seizoenen actief in het Nederlandse betaald voetbal en bovendien een speler uit de eerste divisie. Italië is de laatste jaren verwend met Ne derlandse topspelers. „Het legl extra druk op mijn schouders", realiseert Van Utrecht zich. „Ik ga er echter keihard tegenaan. Ik zal het vertrouwen dat Pado va in mij stelt niet beschamen." Op de vraag wat hij van een confrontatie met de Italiaanse topverdediger Paolo Maldini verwacht: „Die krijgt een moei lijke dag als hij tegen mij speelt." Padova heeft Van Utrecht heel bewust gekocht. De degra- man (PSV), Johan de Koek (Roda IC). (larence Seedorf (Sampdoria) en Youri Mulder (Schalke'04. Jong Oranje voor de wedstrijd tegen long Noorwegen op dinsdag 14 no vember in Hcerenveen: Bas Roorda (FC Groningen), Sander Wesierveld (PC Twente), Ferdi Vierklau (FC Utrecht), Bernard Schuiteman, George Boateng, Giovanni van Bronckhorst (l'eyenoord), Robert Puchs (De Graal schap). Marlijn Heuser, Nordin Wooter (Ajax). André Ooijer (Roda JC). Feran- do Ricksen (Fortuna S Peter Hoek stra (PSV), Arnold Bruggink, Rik Plat voet (FC Twente), Roy Makaav, Dtuis Laros (Vitesse). datiekandidaat speelt in de Se rie A uit lijfsbehoud puur defen sief voetbal. „Ik ben aangetrok ken om met mijn snelheid en techniek countervoetbal te spe len. Daarnaast wordt van mij verwacht dat ik nadrukkelijk meeverdedig. Bij Cambuur ben ik gewend veel aanvallender te spelen. Het zal wennen zijn, maar ik ben er niet bang voor. Een jongensdroom is werkelijk heid geworden. Ik wil er iets mooi van maken." Om half een 's middags reisde Van Utrecht richting Padova. Hij komt morgenavond in Ne derland terug om wat zaken af te handelen en zijn vriendin op te halen. Het wordt een afscheid van Ixjeuwarden met bloedend hart. „Ik woon een jaar in Leeuwarden, maar voel mij er echt thuis." Maandag wordt hij terugverwacht in Italië. Op zon dag 19 november speelt hij dp eerste wedstrijd voor zijn nieu we club, thuis tegen Bari. Flink wat geld rijker, maar op nieuw een speler armer keerde het bestuur van Cambuur gis teravond terug naar Nederland. „In overleg met onze trainer Han Berger zullen we de ko mende dagen bekijken wat we gaan aantrekken". aldus Riedstra. „We gaan niet kopen om het kopen, maar dat er iets bijkomt is zeker." Harde klappen bij oefenduel arnhem gpd Turkije zal een andere voor bereiding in gedachten heb ben gehad op het belangrijke EK-kwalificatieduel tegen Zweden, komende woens dag. Het team van bonds coach Fatih sparde gister avond met Vitesse, maar de oefenwedstrijd liep gigan tisch uit de hand. Zes minuten voor tijd staakte scheidsrechter Sterk de beladen partij, nadat hij Ozalan de rode kaart had ge toond. Sterk had daarvoor al zeven gele prenten uitge deeld. Vitesse leidde op dat moment met 2-0. Door die prent werd het rood voor de ogen van een groot gedeelte van de heetgebakerde tribu- ncklantcn. Vooral de Vitesse-spelers werden geschopt, geslagen en bespuugd. Het overgrote deel van de 9000 toeschou wers was van Turkse af komst. Zij waren zich steeds meer gaan roeren door het onsportieve karakter van de wedstrijd. Vitesse-voorzitter Karei Aalbers vond dat de fout hij de KNVB lag voetbalbond had in zijn ogen een onbekwame leidsman op het oefenduel gezet. Arco Jochemsen kreeg van de Vitesse-spelers het groot ste pak slaag. „Ik wilde Rai- mond van der Gouw helpen. Ik zag dat hij door iemand met een stok achterna werd gezeten. Maar plotseling kreeg ik zelf een klap. Van achteren. Toen ik omkeek, kwam er een hele groep op me af. Gelukkig hielpen de Turkse spelers me. Ze gingen om me heen staan. Daardoor is ei verdei niets gebeurd." Winter en Bergkamp terug in nationale selectie Orlando Trustfull hield het Nederlands elftal dit najaar in de race voor de eindronde van het EK door met een fraaie dieptepass Youri Mulder te bedienen, die vervol gens de winnende goal tegen Wit-Rusland binnenschoot. Guus Hiddink: voorkeur Winter boven Trustfull. ARCHIEFFOTO ANP De historische persconferentie van een Ajax-directeur amsterdam ype minkema gpd-verslaggever Louis van Gaal staat op van zijn stoel, strekt zijn armen uit naar de pennende pers en zegt, in opperste staat van verrukking: „ik hou van jullie, allemaal." Louis van Gaal, directeur en dictator van Ajax, houdt van- de pérs? Het was een historisch slot van een opmerkelijke perscon ferentie, gistermiddag in Am sterdam. Het was ook geen ge wone, Hollandse, bijeenkomst. In De Meer was de Japanse pers, met het oog op de wereld bekerwedstrijd in Tokyo, op be zoek. Ze mogen nog eens terug komen. Louis van Gaal en de pers. Dat is ongeveer hetzelfde als Louis van Gaal en de scheids rechters. Of Louis van Gaal en de bondsbestuurders. Ze snap pen er allemaal maar bitter wei nig van, vindt de directeur van Ajax. Arbiters ergeren hém mateloos, de pers noemde hij - in een verbale golf van afkeer - nog niet zo lang geleden 'walge lijk' en 'schandalig'. Maar gistermiddag was alles anders. Zijn publiek was ook anders. De Japanners maken werk van de Worldcup, op 28 november in Tokyo tegen Gre- mio. Al in augustus werden de eerste oosterse journalisten in Amsterdam gesignaleerd. Ge volgd door de eerste camera ploegen. En deze week is het de beurt aan een busje schrijvende media-vertegenwoordigers. In De Meer zat het gezelschap al ver voor de klok van twaalf keurig klaar. De persconferentie 'moest pas een half uur later be ginnen. In het midden van de halve cirkel Zenichi Miyai, van de Sports Nippon News Paper. Voor Nederlandse begrippen een aardig krantje, met een op lage van zo n slordige tien mil joen. Hij draagt, het was Van Gaal natuurlijk direct opgeval len, een petje van Ajax. Daar be gint de directeur zijn persconfe rentie ook mee. Waarom had hij zijn petje snel afgezet toen Van Gaal binnenkwam? Zenichi Miyai, van de grootste sport krant van Japan, zette zijn pet weer trots terug op zijn hoofd. Natuurlijk keek Van Gaal even opzij, naar de nieuwsgierige Hollandse enclave. Hij kon het niet laten: 'Kunnen jullie een voorbeeld aan nemen'. Maar de toon voor de bijeen komst was gezet. Van Gaal was vriendelijk, kalm, toeschietelijk, behulpzaam, humoristisch. Na weer zo'n volzin moet de direc teur even wachten op de verta ling door Marijn Boender, vice- chairman van de Japan-Holland Soccer Promotion. Het is een mooie, maar onverstaanbare riedel die de Nederlandse tolk laat horen. Van Gaal: „Heb ik dat allemaal gezegd?" Ton Pronk, hoofd van de scoutii^, wordt gevraagd naar het sys teem van Gremio. Dat was toch 4-4-2, vraagt een Japanse ken ner. Ja, zegt Pronk, in principe wel. „Maar in de praktijk is het gewoon 8-2." Het blijft éven stil aan Japanse kant. Dus, Van Gaal tegen de tolk: „Begrijpt hij wel dat dat zeer verdedigend is? De Japanner knikt. Hij snapt het. Dat was logisch, want de Ja panners hadden een dag eerder immers een zeer verdedigend RKC gezien. In. zegt Van Gaal, de beste competitie ter wereld. Dat vond hij toch ook? De Ja panner knikt weer. Hij vond het duidelijk ook. „Daar zijn uw collega's uit Holland het anders niet mee eens", zei Van Gaal. En of de Japanner een paar da gen eerder, tegen PSV, gezien had dat er wéér een goal van Ajax was afgekeurd. Onterecht nog wel. „Dat weet u toch ook?" Een Japanse journalist zoals Van G< pet. De Japanner knikt weer. Onte recht, zeker. Van Gaal later: „Ze waren niet alleen vriendelijk, ze stelden ook nog eens scherpe vragen." Met verstand van zaken. De di recteur had het over de scherpe I ook de Nederlandse verslaggevers vragen van drie Japanse vrou wen. die op uitnodiging van het Nederlands Bureau voor Toeris me naar Nederland waren ge komen. En niet over Zenichi Miyai van de Sports Nippon News Paper. Want die deed zijn raag zou zienmet een Ajax- FOTO ANP mond niet open. Aan het einde van de pers conferentie legden de Japanners netjes de pen op het papier en stonden op. Ze bogen licht naar de trainer. En ze klapten. Voor Louis van Gaal. SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten wan donderdag 9 november 2-4-5-8-9-26 28-34 37 48 50 51 60 61 65 67 72 74 76-80 (onder voorbehoud) BIUARTEN Halle (Dui). WB driebanden (BWA-versic), tweede toernooi. Kwalificatie, tweede ron de Stroobants (Bel) Mosch (Ned) 2 0 (15 7 15-2). Uhlenbrock (Dui) Broeders (Ned) 2-0 (15 13 15 11). Haverman-, (Ned) - Pothoven (Ned) 2 0(15-3 15 10) Loting eerste ronde hoofdtoernooi Aguirre (Dui) - Stroobants, f?ilss (Oos) Verklik, Burgman (Ned) Nagafa, Zanetti (Ita) Diedrichs (Dui), Kühl (Dui) Kim, Comori (Jap) Van de Wurf. Caudrorl (Bel) Uhleri brock. Van der Smissen (Ned) Van Uum. Willenberger (Dtli) Suu, Carlsen (Den) Havermans. Sang Lee (VSt) Velthuis, Weijenburg(Ned) - Call/Dui) Vier geplaatste spelers Blomdahl (Zwe). Jaspers (Ned). Ceulemans (Bel). Sayginer (Tur) komen pas in de tweede ronde in ac KORFBAL Leidse korfbalbeker (poule A): De Danai den Madjoe 12-6, KZ Leiden KIOS 6 14. KZ Leiden De Danaïden 10-13, KIOS- Mad|oe 13 9, De Danaïden KIOS 6 12. Madjoe KZ Leiden 8-13 Stand: 1.KI0S3 2 De Danaïden 3-4, 3. KZ Leiden 3 2, 4 Madjoe 3-0 Programma (poule B, Apol lohal): Velocitas Fiks (19.00 uur), TOP Crescendo (19.35 uur), TOP-Velocitas (20.20 uur), Crescendo Fiks (20.55 uur), Velocitas-Crescendo (21.40 uur), Fiks-TOP (2? 15 uur) New Delhi. WK. Kwartfinales: Nederland Duitsland 28 12 (15 3) Nederlandse doelpunten Huizebosch 9. Voshart 4. Ab benhuis 4, Mulders 3, Van der Wilt 3, Brandt 3. Smits 1 en Riet 1 Belgie Tsje chië 14 Australië Engeland 15 11, Taiwan - Portujjal 1116. 9e tot en mei 12e plaats Zuid Afrika Ar menie 10 20. Slowakije India 14 10 In deling halve finales Nederland Portugal en Belgiè - Australië. TENNIS Stockholm. Mannen, 1,3 miljoen gulden. Tweede ronde Tillstróm (Zwe) Krajicek (Ned/3) 7 6 2 6 6 3. Larsson (Zwc/4) BjOrkman (Zwe) 5-7 7-5 7 5, Courier (VSt/1) Wood bridge (Aus) 6 4 6 3, Boat» h n ra/5) Holm (Zwe) 2-6 6 2 6. Enqvist (Zwe) Pavel (Roe) 6 1 6-3. Kwartfinales Prinosil Courier, Boctv.h Tillström, Reneberg Larsson, Edberg En qvist Philadelphia. Vrouwen. 1,3 miljoen gul den. Eerste ronde McNeil (Vst) Stafford (VSt) 6 3 6-2 Tweede ronde: Sabafim (Arg/4) Schuit/ (Ned) 6 3 7 6. Martinez (Spa/2) Tau/iat (Fra) 4 6 6 16 4, Spirlea (Roe) Z ver eva (WRu/8) 6 2 1 6 6 1Hu ber (Dui/7) Hingis (Zwi) 2-6 6 I 6 2. Kwartfinales: Huber Sabatini, Gral Mc Grath. Garrison Spirlea, Martinez Mc Neal/Raymorid Moskou. Mannen, 1,8 miljoen gulden. Tw>-d<- reutje Mossel (Zwi/1) Kroel,ik (Slw) 6 4 6 3, Steeb (Dui) Matsuoka (Jap) 6-2 6-7 6-3, Olhovski (Rus) Gollner (Dui) 6 4 6-7 7 6, Draper (Aus) Kucera (Slw) 6 1 7-6 Kwartfinales. Steeb Olhovski, Kafelnikov Byron Black, Vacek Volkov, Rosset Dra per Buenos Aires. Mannen. 485.000 gulden, Eersle ronde Cosla (Spa/2) Frana (Argj 7 6 3 6 6 1 Dubbelspel eerste ronde I o bo/Javier Sanchez (Spa/1) Schalken/Rios (Ned/Chi) 6 3 6 6 4, Carbonell/Roig (Spa/2) Noteboom/Conde (Ned/Spa) 6 3 6-0. VOETBAL Oss, Oefenwedstrijd. TOP Oss - Feyenoord 1-0 (1-0). 24 De Jong 1 0 Schcidsrcch ter Hclmstri|d Toeschouwers 5227 Gele kaart Wateririk. Kemkers(TOP) Rotterdam Oefenwedstrijd. Sparta - FC Den Haag 3-1 (2-0). 12 Amhaouch 1 0. 21 Kri|gsman 2 0, 59 Price 2-1, 75 Van der laan 3-1 Scheidsrechter Wcstennfc Toeschouwers: 100. WATERPOLO Kampen. Mannen. EC bekerwinnaars, eer ste ronde, tweede dag. Hef Ravqn N.jverdal (Ned) Cercle RoyalTournai (Bel) 14 9(3 3 4 0 5-4 2 2) Mediterrani Barcelona (Spa) Istanbul Yume (Tur) 22 Stand 1 Barcelona 2 4 (36 15). 2. Dina mo Boekarest (Roe) 12(17 3), 3. Het Ra vijn 1-2 (14 9), 4, Cercle Royal Tournai 2 0 (17 28), 5. Istanbul Yume 2 0 10 39).

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19