Goedkope woningen brs duurder Betaald parkeren blijft taboe 'roefboring van NAM aan Katwijkseweg Recreatiegebiedje bij Oegstgeester 1 anaal Startschot carnaval klinkt in de regio Leiden Regio Sfeer beter in raad Oegstgeest Agrarische school officieel geopend Busje komt zo' i RIJDAG 10 NOVEMBER 1995 Dronken in de auto offiSTGEESTEen 32-jarige Valkenburger is de afgelopen nacht op de Rijnzichtweg in Oegstgeest aangehouden omdat hij met een slok op auto reed. De politie zag de man onder het vraduct van de A44 door het rode stoplicht rijden. Op het politiebureau bleek dat hij te veel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal en jnoest zijn rijbewijs inleveren. Fietser vindt Delfts blauw warmond Een houten Chinese theekist en Delfts blauwe bor den en schalen, die trof een fietser gisteren aan op een speel plaats bij de Ganzenwei. De spullen zaten verpakt in een plastic zak. De politie onderzoekt of het om gestolen goederen gaat. Leidenaar vliegt uit de bocht voorschoten Een 34-jarige Leidenaar is de afgelopen nacht om (half twee op de Voorschotense Admiraal de Ruytersingel uit de gevlogen. De automobilist raakte twee bomen en kwam uiteindelijk in het gras tot stilstand. Zijn auto werd totaal ver hield, maar de bestuurder zelf kon na onderzoek in het Acade misch Ziekenhuis in Leiden gewoon naar huis. Hardrijders op Rijksstraatweg /assenaar De politie van Wassenaar heeft gisteravond 321 mensen bekeurd die met een te hoge snelheid over de Rijks- itraatweg reden. Met mobiele radarapparatuur werden 2445 au tomobilisten gecontroleerd. Een Belg reed het hardst: hij ging met een snelheid van 121 kilometer per uur over de weg waar maar zeventig gereden mag worden. De boete van 510 gulden (verd meteen door hem betaald. Loslopende pauwen wassenaar Met man en macht heeft het personeel van de die renambulance gisterochtend geprobeerd drie loslopende pau- ven in te sluiten. Rond 8 uur werden de dieren ontdekt op het jtadhoudersplein. Twee pauwen werden gevangen en zijn on dergebracht in Duinrell. De derde pauw en de eigenaar van de lieren zijn nog spoorloos. iderdorp judy nihof e twaalf woningen in kwestie j>rden toegevoegd aan een irder bouwplan voor twintig ciale huurwoningen. De wo- pgbouwvereniging had voor t plan al een grondprijs afge- iroken. „Of we er dan 20 of 32 Dningen neerzetten, doet^ er ph niets toe?", vindt Duiven- irden. ie AWL wil er twaalf huizen bouwen, vanwege de grote naar goedkope woningen alleenstaanden. Verder het complex er in het ge- jzigde plan een lift bij en een Jerkapte gemeenschappelijke V- Daarmee voldoet het plan (ter aan de eisen van deze tijd. ;t complex bestaat straks uit ie lagen, in plaats van twee. de eerste twee lagen komen ïiorenwoningen. De derde iwlaag is volgens Duiven- irden bestemd voor alleen inden in de ruimste zin van (t woord. „Onder hen bevin- chef henny van egmond, 071-5356414. pla is koenekoop. 071-5356429 iemeente wil grondprijs verhogen twaalf extra woningen die de-Algemene Woning- Duwvereniging Leiderdorp (AWL) wil bouwen aan de plinterlaan, dreigen extra duur te worden. De gemeente om de verkoopprijs van de grond met twee in te verhogen, nu er meer woningen komen dan oor- jjronkelijk de bedoeling was. „Dat zou erg jammer zijn. e twaalf extra woningen willen we bouwen voor men- 4n met een zeer bescheiden inkomen. Als de grondprijs mhoog gaat, gaat de huurprijs omhoog", aldus AWL-di- ;cteur G. Duivenvoorden. oegstgeest monica wesseling Schriftelijk mopperen blijkt effectief te zijn. Nadat in de algemene beschouwingen over de begroting 1996 alle politieke partijen in Oegst geest zich hadden beklaagd over de abominabele sfeer in de gemeenteraad, werd er gisteravond een voorbeeldi ge, om niet te zeggen bijna gezéllige raadsvergadering gehouden. 'Vijanden van weleer' bestrooiden elkaar gul met complimenten, ie dereen beloofde beterschap en er werd zichtbaar genoten van de 'fijne' verstandhou ding. Waardoor was de sfeer toch zo grondig veranderd?, zo vroegen de raadsleden zich af. Fractievoorzitter M. van Noort van Progressief Oegstgeest waagde zich aan een kleine bespiegeling. „Ligt het nou aan ons nieuwe raadslid Roeffen, of kan het iets te maken hebben met de afwezigheid en ziekte van een tweetal raadsleden van Leefbaar Oegstgeest? Fractie voorzitter De Soeten en Ollo- gren van LO moesten gister avond beiden verstek laten 'Maden lopen in kolonnes door de afvalbakken oegstgeest monica wesseling De groenstrook aan de noord zijde van het Oegstgeester Ka naal blijft groen en wordt inge richt voor recreatie. De moge lijkheid om er ooit te bouwen, wordt geschrapt. Dat heeft de Oegstgeester gemeenteraad gis teravond, tijdens de behande ling van de begroting voor 1996, besloten. De strook is nu nog in gebruik bij agrariërs, maar heeft eigenlijk een bouwbestemming. Die bestemming gaat er dus 'af. Het idee om de fikse groene reep definitief groen te houden is afkomstig van Progressief Oegstgeest, maar werd breed ondersteund. Op dit moment worden er aan de rand van het knaal 'bloemetjes gekweekt'. „Het gebiedje heeft nu rog de charme van bloeiende l men en die moeten we nie hals- over-kop weghalen", -rkte D66'er E. van Oortmer op. Wethouder Van Eisen ^res- sief Oegstgeest) was met haar eens. „Het gaat ei dat we de strook in de to >mst groen houden". Zo maar n op eens inrichten als rei 11 atie- groen is trouwens toch niet mo gelijk. De grond ten noorden van het kanaal wordt nu nog verpacht. Met het idee van PrO werd Leefbaar Oegstgeest op haar wenken bediend. Deze partij had in haar algemene beschou wingen een lans gebroken voor meer recreatiemogelijkheden dicht bij huis. „En met wat in- hammetjes voor waterrecreatie wordt het kanaal veel minder strak en vriendelijkerstelde CDA'ster Van den Bosch vast. Milieu Zo snel als de groenstrook 'geregeld' kon worden, zo moei zaam verloopt de discussies rond de milieucorners. De Oegstgeester afvalbakken leve ren al maanden een klachtenre gen en dus volop gespreksstof op. Wethouder Van Eisen heeft geruime tijd geleden toegezegd vóór Iwt eind van het jaar met een integraal plan te zullen ko men, maar moest de raad giste ren meedelen dat hij dit niet zou halen. „Ik kan u wel als tus sentijdse oplossing presenteren dat we verspreid over het dorp glas- en papierbakken neerzet ten en dus niet meer een of twee grote milieucorners zullen hebben. Verdelen van de pijn, om zo te zeggen, maar de pijn blijft Van Eisen waarschuwde de raad voor de financiële gevol gen van het ingrijpen in het ge meentelijk 'milieucorner-be- leid'. „Afvoer van het afval via de bakken is veel goedkoper kei ille troep door de Gevulei iemeenschappelijke Vuil - •rking Leiden en omstre- e laten weghalen." Niet alleen het uitblijven van een plan voor de milieucorners zat de gemeenteraad niet lek ker, ook de jaarlijks terugkeren de stankproblemen met de in dividuele groenafvalbakken leidden opnieuwtot vragen. „De maden lopen in kolonnes door de bakken", constateerde fractievoorzitter R. I Iaafkens van de WD. „Voor mij hoeft u nu niet met een oplossing te ko men, als het maar voor de vol gende zomer definitief is opge lost." oegstgeest monica wesseling Betaald parkeren is en blijft voor het overgrote deel van de Oegstgeester gemeenteraad on bespreekbaar. Dat bleek gister avond weer eens tijdens de be handeling van de begroting voor 1996. Een voorstel van wethouder G. van Eisen (Pro gressief Oegstgeest) om te stu deren op de mogelijkheden van betaald parkeren inclusief het aanstellen van controleurs, werd van tafel geveegd. Van Eisen constateerde dat het parkeerbeleid rondom de winkelcentra nu eigenlijk wat halfslachtig is. Er zijn blauwe zones, maar er wordt nooit ge controleerd of iedere automobi list zich wel aan de regeltjes houdt. De invoering van betaald parkeren brengt meteen geld in het laatje om controleurs te be talen en dus zou zó alles in één klap geregeld zijn. Leefbaar Oegstgeest en de WD zien echter geen van beide ook maar iets in het idee. „Laat Oegstgeest toch een dorp blij ven", verzuchtte F. Lisman van Leefbaar Oegstgeest. Ook W- D'er R. Haafkens vindt dat Oegstgeest zich verre moet hou den van elke vorm van stadse fratsen. „Bovendien is in Lei derdorp zelfs de parkeergarage gratis." Minder negatief, maar zeker ook niet positief waren CDA en D66. Christen-democraat Van den Bosch bepleitte dat er eerst met het midden- en kleinbedrijf moet worden overlegd voor een dergelijke vergaande maatregel wordt ingevoerd en ook Van Oortmerssen van D66 zag niets in het nemen van ad-hoe be sluiten. Enige voorstander was fractievoorzitter M. van Noort van Progressief Oegstgeest, maar dat was niet verwonderlijk want hij is een partijgenoot van Van Eisen. „Parkeermeters kun nen ook de onveiligheid ver minderen. Dat Oegstgeest een dorp moet blijven spreekt voor zich. Wij willen ook niets an ders." den zich ook vluchtelingen, die moeten rondkomen van een bijstandsuitkering." De gemeente is bereid aan het gewijzigde plan mee te wer ken. „Het is kwalitatief een veel beter plan, dan wat er eerst lag. We zijn blij dat de gemeente dat ook inziet", aldus de AWL-di- recteur. Duivenvoorden snapt wel dat het gewijzigde plan extra kosten voor de gemeente met zich mee brengt. „Er moeten extra par keerplaatsen worden aangelegd, de gemeente moet weer een stedebouwkundige naar het plan laten kijken enzovoorts. Die kosten betalen wij en daar hebben we ook geen enkel pro bleem mee." Hij zou het echter zeer be treuren als de gemeente de grondprijs verhoogt, waardoor de huren omhoog moeten. „Het lukt dan niet om met de huur prijs onder de 600 gulden te gaan zitten, wat de bedoeling was." oegstgeest Niet alle leerlingen hadden er belangstelling voor, maar de nieuwe agrarische school in Oegstgeest aan de Lange Voort werd gistermiddag wel de gelijk officieel geopend door J. Leemhuis, commissaris van de koningin in Zuid-Holland. Zij deed dat door tijdens een nage speelde veiling een bod uit te brengen op een kar, waarop leer lingen de vakken hadden uitge beeld. Bij het eerste bod werd een aantal duiven losgelaten, bij het tweede driehonderd ballon nen. De school, die 300 leerlin gen telt, is al sinds het begin van het nieuwe schooljaar in gebruik. De school is een van de negen vestigingen van het Agrarisch Opleidingscentrum Groene Delta in Zuid-Holland. Leemhuis pleitte in een toe spraak voor meer waardering voor het beroepsonderwijs. „Het is niet voor mensen die aan de onderkant van de maatschappe lijke ladder staan, maar voor de jonge ondernemers van morgen." „Deze school moet groeien en bloeien", zei directeur F. Cheval- king van de agrarische school. „Het gebouw heeft een natuurlij ke en vriendelijke uitstraling die binnen het beleid van de school past.FOTO LOEK ZUYDERDUIN oegstgeest monica wesseung Dt- tekst 'Busje komt zó wordi in Oegstgeest binnenkort be waarheid. In het dorp wordt op korte termijn begonnen met 'buurtpreventiebehecr', compleet met klussenbus. Gis teravond werd een voorstel van het college voor het invoe ren van deze manier van 'be veiliging en verbetering van di buurt' door alle politieke par tijen van harte toegejuicht. In de Frans Halslaan en dc Narcissenlaan wordt het eerst een proef gehouden. Het is di bedoeling dat 'de buurt' eer: aantal contactpersonen aan stelt. De gemeente en de poli tie doen hetzelfde. Zodra er in de buurt iets mis is, en dat kan variëre van een losliggend» stoeptegel en een gebroken lantaarnpaal tot overlast van baldadige jongeren of stijgen de criminaliteit, dan volgt overleg tussen de buurt en dc gemeente en/of politic Meteen daarop wordt actie ondernomen. Onderdeel van het buurtbe heerplan is ook het aanschaf fen en laten rijden van een klussenbus met bijbehorenc klussenteam. Zo'n bus voor komt dat de ene week iemanc langs komt voor de ontbreken de sloeptegel en dat vervol gens weer een week moet wor den gewacht voor een nieuwe lamp in de straatlantaarn wordt gedraaid. De twee buurten zijn voor de proef uitgekozen omdat et al plannen lagen voor een op knapbeurt (in de Narcissen laan wil de woningbouwvere niging de fiats opknappen) en omdat de buurtbewoners zeil al met het idee voor een betere beveiliging van hun wijk ren gekomen. De gemeente Oegstgeest stelt voor 1996 hiervoor 45.000 gulden beschikbaar. Slaagt dt proef en komt er een vervol; in andere buurten, dan zal di gemeenteraad om extra gele worden gevraagd. Gezien dt positieve reacties gisteravond in de raadsvergadering /.al ex tra geld geen probleem zijn, ssenaar frank buurman Nederlandse Aardolie Maat- iappij (NAM) vermoedt dat :h onder een weiland aan de tnfrwijkseweg gashoudend ge- :nte bevindt. Daarom wil de iM daan gedurende een jaar ifboringen gaan verrichten, omwonenden worden op isdag 21 november op de hoogte gebracht tijdens een in formatie-avond. Die wordt ge houden in restaurant de Valke nier, Katwijkseweg 79 en begint om 19.30 uur. Op grond van seismische ge gevens heeft de NAM de coti- clusie getrokken dat het gas zich op een diepte van 2800 meter bevindt. De eigenaar van het weiland is bereid om mee te werken aan de boring. De NAM zal een proefboorterrein aanleg gen. Dat terrein krijgt een afme ting van 40 bij 50 meter en wordt met asfalt verhard. Naast het boorterrein komt een met puin verhard parkeerterrein. Op het asfalt wordt een boorinstal latie geplaatst met een hoogte van 40 meter, pompinrichtin- gen, schudzeven, dieselgenera toren, een opslagsilo voor boor- spoeling, een fakkelpijp, een kantoor en een personeelson- derkomen. Met de aanleg van het terrein, het boren, het testen van het gesteente en het terug brengen van het terrein in de oorspronkelijke staat zijn 25 weken gemoeid. De NAM heeft echter een jaar nodig omdat tussen de activiteiten steeds een periode zal verstrijken. Als bij de proefboring blijkt dat er een exploiteerbare gasvoorraad aan wezig is zal er een nieuwe, ge schikte produktielocatie in de omgeving gezocht worden. Om de boring te kunnen uit voeren moet het bestemmings plan tijdelijk worden gewijzigd. De gemeente wil daar in princi pe wel aan meewerken, maar wil eerst het algemene belang van energiewinning afwegen te gen de belangen van de omwo nenden. Daarom wordt de in formatiebijeenkomst belegd. Bewoners kunnen daar bezwaar aantekenen tegen de wijziging van het bestemmingsplan. De bijeenkomst staat onder voor zitterschap van wethouder A. Pruijs. Op vrijdag 17 November start het LEIDSCH DAGBLAD met de eerste ronde van de grote itervogels hebben Oij ruimte op het fcsveld voor een dan honderd troude boerderij IRijpwetering. ize fotograaf Wim k kman doorkruist gelijks een groot el van de streek i het nieuws voor 3 krant in beeld vast leggen. Tijdens die 01 en komt hij langs irlei 'beeldige' lt ikjes die niet direct Tjjj tnews vormen, iar het zeker o< lard zijn om te pre- k"1 iteren. Vlorgen klinkt weer het start schot voor het carnavalssei zoen. Op de elfde van de elfde cunnen de leden van de Raad van Elf de kostuums weer uit de kast balen. De boerenkapel- en poetsen de tuba's op en de rarnavalsprinsen bereiden zich voor op hun troonsafstand. Dok in deze regio grijpen tal van verenigingen de elfde no vember aan voor een feest- ivond. In Leiden zet Prins Hans 1 van de Leidse Hutspotten de :amavalssteek op het hoofd van het beeld van Cornelis Jop- aens bij het NS-station Lam- menschans. Prinses Franciene, page Marieke en de voltallige raad van elf zün bij de traditio nele handeling van de partij. Uiteraard voltrekt de ceremo nie zich om elf over elf 's avonds. Voor alle aanwezigen is er een borrel en een bordje hutspot. Het festijn duurt een half uur en wordt begeleid door door de boerenblaaskapel 'Ut Klapstuk'. De I-eidse prins draagt een week later tijdens een feest avond zijn taken over aan de nieuwe, 23ste prins carnaval. Iedereen is welkom op het feest in het Antonius zalencentrum, Lange Mare 43. De zaal gaat open om 20.00 uur. De Rijnschuimers maken Leiderdorp pas op zaterdag 25 november onveilig. Een boe- renkapel zorgt voor de muziek op het prinsenbal en tijdens de installatie van de nieuwe prins carnaval. De toegang is gratis en iedereen is vanaf 21.00 uur welkom in De Sjelter aan de Hoogheemraadlaan 67 te Lei derdorp. De Cascarvieten dopen Al phen aan den Rijn weer om in Castellum. Zaterdag 11 novem ber overhandigt burgemeester M. Paats om 17.11 uur in de raadszaal van het stadskantoor de sleutel van Gastellum aan de carnavalsvierders. Vier uur la ter, om elf over negen, dansen de Cascarvieten tijdens het Openingsbal op de noten van 'Timeless'. De naam van de nieuwe prins carnaval wordt pas op 20 januari onthuld. De carnavalsvereniging van Rijnwoude, De Blauwkousen, maken hun prins wel op de elf de van de elfde bekend. Dat ge beurt vanaf 21.00 uur in 't An ker aan de Chopinlaan 2 te Ha- zerswoude-Rijndijk. Hel orkest 'Enterprise' en de blaaskapel 'De Bierleppen' verzorgen de muziek. De Tunnelklossers openen het carnavalseizoen in Wasse naar op de elfde vanaf 21,00 uur in buurtcentrum Kerke - hout. Tijdens de feestavond, met muziek van de 'Chiva's', nemen de prins en prinses om 11 voor 11 officieel afscheid. Twintig minuten later worden de nieuwe hoogheden geïnstal leerd.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15