Leiden komt met nieuwe onder wij sformule Aquino College VRIJDAG 10 NOVEMBER 1995 a&ac Om aan de eisen van de toekomst te voldoen wordt er heel wat vernieuwd in het onderwijs. Zo is in de onderbouw van het voortgezet onderwijs de basisvorming ingevoerd. In 1998 zal daaraan de tweede fase worden toegevoegd. Een verandering die voor de hoogste leerjaren van de school een studiehuis maakt. Kortom: de oude, vertrouwde school herbergt binnenkort twee heel verschillende onderwijsvormen. Die,.hoe verschillend ook, nauwkeurig op elkaar moeten aansluiten. Met die wetenschap zijn twee scholen die toch al naast elkaar stonden om de tafel gaan zitten. Dat leidde ertoe dat het Agnes College aan de Eijmerspoelstraat en het Bonaventura College aan de Mariënpoelstraat enige tijd geleden één school vormden. (Voor alle duidelijkheid, het Bonaventura College aan de Burggravenlaan staat hier los van.) Eén school, met één gebouw voor de onderbouw en één voor de bovenbouw, onder één naam: het Agnes Bonaventura College. Tot 1 januari 1996, welteverstaan. Een nieuwe school met een gevestigde naam. Om een lang verhaal kort te maken: nu de samenvoeging geheel is afgerond komt er een geheel nieuwe naam. En daarvoor hebben we een speciale formule bedacht. Geen wiskunde- of toverformule. Maar gewoon A B AC. Oftewel: het Agnes College plus het Bonaventura College is het Aquino Collége. Naar Thomas van Aquino, de wijsgeer en theoloog uit de middel eeuwen. Een van de grootste systematische denkers uit de geschiedenis van de katholieke kerk. En ook al is zijn theologie uiteraard niet onveranderd toe te passen in de huidige tijd, zijn idee dat alles op elkaar is afgestemd en moet passen in één geheel, vormt het motto voor de nieuwe school. Eén school verdeeld over twee gebouwen. Weliswaar een betrekkelijk grote school, maar ingedeeld in twee overzichtelijke leefgemeenschappen, waarin leerlingen het naar hun zin hebben. En waar ze zich toch de leerlingen van die ene school voelen: het Aquino College. D NIEUWE SCHOOL MET DE GEVESTIGDE NAAM Aquino College. Katholieke scholengemeenschap voor gymnasium, atheneum, havo, mavo. Eijmerspoelstraat 3, 2334 CV Leiden. Tel. 071-515 57 40. Fax 071-515 30 89. Mariënpoelstraat 6, 2334 CZ Leiden. Tel. 071-517 36 31. Fax 071-515 65 77. Het Aquino College maakt met het Bonaventura College, het Johannes 23 College en het Beroepcncollege Het Gilde deel uit van de Alverna scholengemeenschap.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 12