Feyenoord klaart de klus 'Dickie is een gewone jongen, die gokt niet' Sampras in ruim een uur voorbij Siemerink Sport 'ortretrecht nu geregeld Parma redt het net Jan Linssen overleden yRIJDAG 3 NOVEMBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071 -5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 5356463 j Advocaat wil vrijlating Blazevic Imarseille De advocaat van de Kroatische bondscoach Miroslav Blazevic wil dat zijn cliënt zo spoedig mogelijk vrij komt. Blaze- |vic zit sinds 20 oktober in een Franse cel. Hij wordt verdacht van - betrokkenheid bij de omkoopaffaire Olympique Marseille. Bla zevic verscheen gisteren voor de rechter in Marseille. Hij werd samen met voormalig Olympique-manager Jean-Pierre Bemes verhoord. Volgens Bernes had de Kroaat in 1990 een bedrag van 130.000 gulden ontvangen via een Zwitserse rekening. Blazevic i was toen coach van Nantes. Het geld zou moeten garanderen dat Marseille tegen Nantes gelijk zou spelen. Bovendien was er I een bonus voor de spelers van Nantes om Bordeaux, toenmalig [concurrent van Marseille, te verslaan. Juninho mag spelen ionden Juninho, voetballend wonderkind uit Brazilië, maakt zaterdag zijn debuut in de Engelse competitie, bij Middles brough. Gisteren verklaarde de voetbalbond (FA) hem speelge rechtigd. Middlesbrough speelt in eigen stadion tegen Leeds United. Juninho wisselde voor ruim 12 miljoen gulden van club, van het warme Sao Paulo naar een grauwe Noordengelse indus triestad. De voetbalbonden van Engeland (FA) en Brazilië (CBF) rondden gisteren de formaliteiten af. „Geweldig nieuws", zei oud-international Bryan Robson, manager van Middlesbrough. I Kaartverkoop Atlanta loopt goed atlanta De kaartverkoop voor de Olympische Spelen, volgend jaar in Adanta, loopt goed. Het organisatiecomité verklaarde gis- I teren dat nog maar voor 156 van de 540 wedstrijden plaatsbewij zen beschikbaar zijn. Het zwemmen, badminton, boksen, wiel- jrennen, schermen, judo, tafeltennis, gewichtheffen en worstelen [zijn al uitverkocht, atletiek bijna. Voor de openings- en sluitings ceremonie kan de liefhebber al tijden nog slechts op de zwarte 'markt terecht. In totaal zijn er elf miljoen tickets beschikbaar, ;een record. Zeven miljoen moeten hun weg vinden in de Vere- inigde Staten, 3,2 miljoen zijn er inmiddels verkocht. Het overige contingent gaat naar het buitenland en sponsoren. 1 Van Zeeland verandert weinig [den haag Hans van Zeeland, de nieuwe bondscoach van de Ne- iderlandse waterpoloërs, heeft weinig reden gezien de selectiecri teria van zijn voorganger Ivo Trumbic in twijfel te trekken. De [Arnhemmer nodigde voor de centrale trainingen die maandag- ;avond in Zeist beginnen, dezelfde groep uit die Trumbic koos voor de Europese titelstrijd in Wenen en het toernooi om de FI- iNA Cup in Atlanta. De selectie is: Bikkel, De Groot, De Jong, Van de Meer, Stoffels, Wyco de Vries, Brinkman, Havenga, Van der [Kolk, Nieuwenburg, Uri, Van de Bunt, Issard, Kunz, Silvis en Vermeulen. Nieuwe sponsor toernooi Rosmalen Amsterdam Heineken heeft zich voor minimaal vijfjaar als hoofdsponsor verbonden aan het ATP-tennistoernooi in Rosma len. Vanaf 1996 draagt het grastoernooi de naam Heineken Tro- iphy. De bierbrouwer verbond zich gisteren in Amsterdam alleen aan het mannentoernooi van 8 tot 16 juni. Voor het vrouwen toernooi, dat volgend jaar voor de eerste keer in de aansluitende week wordt gehouden in Rosmalen, is de toernooidiiectie nog in 'onderhandeling met een kandidaat-sponsor. Zwakke start Muntz Jakarta Golfer Rolf Muntz is gisteren de Alfred Dunhill Masters |n Jakarta slecht begonnen. De Nederlander had voor zijn eerste (onde op de Emerald Golf Club 76 slagen nodig, vier boven par. Muntz zal vrijdag moeite moeten doen om in het toernooi te blijven. Muntz heeft tien slagen achterstand op de drie leiders. De Australiërs Craig Parry en Paul Gow en de Zweed Mathias k Grönberg gingen in 66 slagen rond. Grönberg speelde in de 1 Vroege ochtenduren samen met Muntz. „De greens waren erg «raag", zei de Nederlander. „Ik speelde echt niet slecht." Lolleybalsters beginnen met verlies ikyo De Nederlandse damesvolleybalsters hebben de eerste 'edstrijd in het toernooi om de wereldbeker verloren. In Japan :ed de ploeg van coach Bert Goedkoop een 3-0 nederlaag tegen ihina. Na kansloos verlies van de eerste set (15-6), kwam Neder- and in de tweede dn derde set goed terug. Het was niet vol- loende voor de overwinning: 16-14, 16-14. s-msterdam anp jax erkent dat de opbrengsten individuele commerciële fctiviteiten bij de spelers te- jcht behoren te komen. Dat de uitkomst van het overleg het zogenoemde portre- n echt tussen de betrokken par- jen, gisteren in Amsterdam. 'Penningmeester Van Os, v pmmercieel bestuurslid Coro- el, de vakbond WCS, belan- ïnbehartiger Rob Jansen van port Promotion en enkele spe- rs waren bij het overleg be- pkken. „De zaak was niet in- zei Coronel. „Bin- fen een half uur, drie kwartier I kmaanp t toernooi om de Europa Cup or bekerwinnaars is dikwijls minst sterk bezette van het FA-trio. Dit seizoen lijkt arop een uitzondering. Bij de tste acht zitten louter ploe- n van naam. Feyenoord is n van hen, de loting moet g in Genève bepalen 'lke tegenstander de Rotter- mmers volgend voorjaar ont beten. Titelverdediger Real Zarago- Deportivo La Coruria (bei- n Spa), Parma (Ita), Paris int Germain (Fra), Borussia inchengladbach (Dui), Rapid en (Oos) en Dinamo Moskou !- Js) zijn de mogelijkheden, outer topploegen", conclu- erde trainer Arie Haan. „Ik b geen voorkeur." jnlijk rma is gisteren een blamage Jppaard gebleven. De Italiaan- topclub won op eigen veld ■t 4-0 van de semi-profs van ■lnistad. De Zweden hadden eerste wedstrijd verrassend ■t 3-0 gewonnen. P^e uitschakeling was voor Everton-manager Royle: 'Jullie hebben nog meer geluk dan Duitsers Buiten de kleedkamer liep Everton-manager Joe Royle Feyenoords Geert Meijer, met wie hij vroeger samen speelde in Bristol, tegen het lijf. De Engelsman kon de uitschakeling in het Eu ropa Cup-toernooi voor bekerwinnaars kennelijk moeilijk verdragen. Want Royle voegde zijn oude ka meraad bij het afscheid toe: „Jullie hebben ver domme nog meer geluk dan Duitsers..." rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever Helemaal vreemd was die ont boezeming van de man uit Li verpool niet. Als Feyenoord zich ooit met hangen en wurgen naar een volgende Europa Cup ronde heeft gesleept, was het gisteravond wel. De ruim 41.000 toeschouwers hielden negentig minuten de adem in en zagen min of meer dezelfde worstel partij als veertien dagen eerder in de Engelse havenstad. Eén schitterende uithaal van Regi Blinker bleek uiteindelijk voldoende om de krachtmeting tussen de Nederlandse en En gelse bekerwinnaar te beslissen. Eén schamel doelpuntje in 180 minuten 'werkvoetbal' dus. Het typeerde misschien wel de ar moe van beide ploegen. Het kan geen toeval zijn dat zowel Feye noord als Everton op nationaal niveau met zichzelf in de knoei liggen en ondanks de forse in vesteringen niet aan het hoge verwachtingspatroon kunnen voldoen. Arie Haan kon zich, begrijpe lijk, om de gebrekkige schoon heid van Feyenoords spel niet al te druk maken. De opvolger van Wim van Hanegem hoefde na zijn aantreden voor de winter stop in wezen slechts aan één opdracht te voldoen: Feyenoord naar de kwartfinale van het Eu ropa Cup Il-toernooi loodsen. Daarin is hij geslaagd en dus kan hij van zijn eerste succesje als trainer op Nederlandse bo dem spreken. Maar Haan weet zelf dat hij nog heel veel moet veranderen bij Feyenoord wil hij werkelijk victorie kunnen kraaien. „Ik hoop dat dit resultaat ons de gelegenheid geeft om iets op te bouwen," sprak de oud-inter national. „Het zal nog wel even duren voordat we werkelijk goed voor de dag komen. De ploeg heeft angst en kan op dit moment alleen maar denken Tomek Iwan (links) en Obiku vieren de overwinning, Feyenoord zit bij de laatste acht. aan overleven." In het kamp van Everton was de frustratie groot omdat men niet had geprofiteerd van de angst bij de thuisclub. Manager Joe Royle vond dat zijn spelers Feyenoord de 'nekslag' hadden moeten geven. „Feyenoord heeft namelijk niets gedaan om ons echt te verontrusten. Over twee wedstrijden gerekend wa ren wij gewoon de betere ploeg. We konden het op het juiste moment alleen niet afmaken. Na vijf minuten hadden we hier in Rotterdam al voor moeten staan." Royle doelde op de geweldige kans die verdediger Craig Short kreeg na een vrije trap van Ever- tons gevaarlijkste man Andy Hinchcliffe. Short, oog in oog met Ed de Goey, twijfelde een fractie van een seconde in welke hoek hij de bal zou deponeren. Voor Ulrich van Gobbel was het net voldoende om zich met zijn hele lichaam in de baan van het schot te werpen. Dezelfde Everton-verdediger had het na afloop bij zijn coach sowieso verbruid, omdat hij zich in de zinderende slotfase niet kon beheersen na een zwa re overtreding van Ronald Koe man. Short, die het gestrekte, uitgestoken been van Koeman het vel van zijn scheenbeen zag halen, deelde in het bijzijn van de Italiaanse scheidsrechter Nicchi een forse elleboogstoot in het gezicht van Koeman uit. De rode kaart was meteen zijn deel. Arie Haan beweerde later de overtredingen niet te hebben gezien. Zo slim was hij wel. Joe Royle had de uitspattingen van de twee spelers wel gezien. Short kan nog een reprimande of geldboete voor ondisciplinair gedrag tegemoet zien, maar voor de overtreding van Koe man had de Everton-coach he lemaal geen goed woord over. „Een schande, werkelijk een schande vond ik het." Ronald Koeman was al niet bijster populair in Engeland sinds hij David Platt in de de zelfde Kuip in een WK-kwalifi- catieduel tegen de vlakte schop te, aan rood ontsnapte en ver volgens met een vrije trap de Britten een trip naar het WK in Amerika door de neus boorde. Na gisteravond hoeft hij zich volgens de Everton-spelers en begeleiding zeker niet meer in Engeland te vertonen. Royle, tegen een Nederlandse journalist die vroeg waarom men zich zo druk maakte over de overtreding van Koeman: „Als je dat niet eens ziet, ben je hartstikke blind en mag je niet eens over voetbal schrijven in je krantje of blaadje. Dergelijke overtredingen horen gewoon niet op een veld thuis." Feyenoord-Everton was in geen enkel opzicht reclame voor Europees voetbal. De Rot terdammers stonden vanaf het begin stijf van de zenuwen en kwamen daardoor in het eerste half uur zo chaotisch voor de dag, dat bij de meeste spelers al het vertrouwen wegvloeide. Ge orge Boateng weerde zich in de fensief opzicht behoorlijk, maar in opbouwende zin was hij geen schaduw van het vrolijke, onbe vangen talent dat zich de afge lopen weken zo goed heeft ge manifesteerd. waren weer uit." Onduidelijk was vooraf waar het verschil lag tussen collectief recht (opbrengst voor Ajax) en individueel recht. „Een groep spelers, zes, zeven, acht, op een reclame-foto is collectief', zegt Coronel. „Doen ze persoonlijk iets in de merchandising, bij voorbeeld met het uitbrengen van een kalender, dan is dat in dividueel en mogen ze er per soonlijk geld voor ontvangen." Volgens Coronel erkennen de spelers de collectiviteit. In geval van twijfel, zoals bijvoorbeeld wanneer maar twee spelers ge portretteerd worden, zal de zaak apart worden bekeken. Halmstad extra pijnlijk omdat de 4-0 een eigen doelpunt van Andersson was. Hij veranderde een schot van Benarrivo van richting. Inzaghi had in de eer ste minuut al voor 1-0 gezorgd. Dino Baggio en de Bulgaar Stoitsjkov trokken de totaalsco re in evenwicht. Bij Rapid Wien - Sporting Lis sabon was een verlenging nodig om een winnaar te krijgen. Ivanov, Bulgaar in Oostenrijkse dienst, maakte in de laatste van 90 minuten 2-0, hetzelfde resul taat als in Portugal. Kühbauer had de score geopend. In de ex tra tijd zorgde Rapid voor een jubelstemming in Wenen. Stumpf maakte in de 105e mi nuut 3-0, Jancker vier minuten later 4-0. Deportivo Deportivo, dat in Turkije al met met 1-0 had gewonnen van Trabzon, deed het thuis nog eens dunnetjes over. Donato schoot al na 21 minuten raak, Bebeto maakte het duel nog voor rust verder tot een formali teit. De Braziliaan bepaalde in de slotfase de eindstand op 3-0. Affaire rond arbiter Jol roept veel vragen op Dick Jol, op deze foto vlak voor aanvang van het oefenduel tussen de w Noordwijk en het Nederlands Elftal met Ruud Gullit (rechts) en Leonard van Utrecht, zal geen wedstrijden meer fluiten. archieffoto henk bouwman den haag anp/gpd In groentezaak Verhoek in de Haagse wijk Bezuidenhout is het allesbehalve komkommer tijd. Het is er druk, de hele don derdag al. Iedereen wil even bij praten over „Haagse Dickie", de op non-actief gestelde scheids rechter Dick Jol die wordt be schuldigd van het gokken op voetbalwedstrijen die door hem zelf werden geleid. „In deze zaak wordt helemaal niet gegokt", probeert de plaatsvervangend chef in de groentezaak. „Eén of andere pleurislijer is bezig deze zaak naar de klote te helpen. Net als ze Jol nu naar de klote helpen. Dickie is een gewone jonge, die gokt niet." Drie wedstrijden worden er steeds genoemd. Volendam - Dordrecht '90, Fortuna - Cam- buur en FC Groningen - Heerenveen, alle drie uit 1993. Jol floot ze en zou verdiend hebben aan de door hem goed voorspelde resultaten. Cees den Braven was destijds voorzitter van Dordrecht, dat in mei '93 degradeerde. De 4-1 ne derlaag tegen Volendam bete kende het begin van het einde voor zijn club. I lij had zich boos gemaakt over de leiding. „Maar dat kwam bovenal omdat ik al tijd een pesthekel aan Jol had. Als de bewuste wedstrijd echt is 'verkocht' zou het huidige be stuur daar alsnog tegen kunnen protesteren." Han Berger, de toenmalige trainer: „Eerlijk ge zegd heb ik nooit het gevoel ge had dat we toen zijn geflikt." Piet Lagarde is momenteel manager van Dordrecht. Hij wil het onderwerp zaterdag, tijdens het periodiek overleg van de clubs met de KNVB, ter sprake brengen. Jol wordt er door z'n ex-echt genote Audrey Code van be schuldigd valsheid in geschrifte te hebben gepleegd, zo bleek gisteravond in het tv-program- ma Deadline. Buiten haar om zou de Scheveninger een hypo thecaire geldlening hebben ge sloten en daarbij haar handte kening hebben vervalst. Gister avond in Deadline noemde ze haar ex-man een 'gokverslaaf de'. Op 29 november dient voor de Haagse rechtbank een kort geding tegen Jol. De vrouw, van wie hij recent gescheiden is, eist daarin dat Jol zijn medewerking verleent aan een schriftkundig onderzoek naar zijn mogelijk frauduleuze handelwijze. Persvoorlichter Wilbers van het advocatenkantoor Pels Rijc- ken Droogleever Fortuyn, dat Jol juridisch bijstaat, onthoudt zich van commentaar op de zaak. Wilbers verwijt de voet balbond buitengewoon onzorg vuldig te hebben gehandeld. „Het is een aanklacht met bui tengewoon verstrekkende ge volgen, Jol krijgt de volle mep over zich heen. Hij is publieke lijk veroordeeld zonder te weten waarvoor. Dat getuigt niet van goed fatsoen. De feiten zijn dat Jol beweert niet te hebben ge gokt op eigen voetbalwedstrij den en alle wedstrijden naar eer en geweten en volgens de spel regels te hebben gefloten." SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Lucky 10, donderdag 2 november 4 13-14 18-21 23-29-31 37-41-/ 55-56-58-59-65-67-69-73. (onder voorbehoud) VOETBAL EC BEKERWINNAARS Tweede wedstrijd tweede ronde Feyenoord (Ned) - Everton (Eng) 1-0 (1-0). 39. Blinker 1-0. Scheidsrechter: Nicchi (Ita). Toeschouwers: 43.000. Rode kaart: 90, Short (Everton) wegens slaan naar Koe man. Gele kaart: Esrell (Everton). Eerste wedstrijd: 0-0. Celtic Glasgow (Sch) - Paris Saint-Germain (Fra) 0-3 (0-2). 37. Loko 0-1, 43. Loko 0 2. 67. Nouma 0-3. Scheidsrechter: Ro thlisberger (Zwi), Toeschouwers: 34.822. Eerste wedstrijd: 0-1. Paris SG naar kwartfinale. Rapid Wien (Oos) - Sporting Lissabon (Por) 4-0 n.v. (2-0, 1-0). 24. Kuhbauer 1 0. 90. Ivanov 2-0, 105. Stumpt 3-0. 109. Janc ker 4-0. Scheidsrechter: Koho(Fin). Eerste wedstri|d- 0-2, Rapid naar kwartfinale. Deportivo la Coruna (Spa) - Trabzon (Tur) 3-0 (2-0). 21. Donato 10, 38. Bebeto 2 0, 80. Bebeto 3-0. Scheidsrechter: Con- stantin (Roe). Eerste wedstrijd; 1-0. Deportivo naar kwartfinale. Hradec Kralove (Tsj) - Dinamo Moskou (Rus) 1-0 na verlenging (1-0, 1-0). 14 Kaplan 1-0. Scheidsrechter-, Olsen (Noo). Toeschouwers: 11.530. Eerste wedstrijd: 0 1, Dinamo Moskou wint n.i strafschoppen (3-1). Parma (Ita) - Halmstad (Zwe) 4-0 (2-0). 1 Inzaghi 1-0, 38. Dino Baggio 2-0, 53. Stoitsjkov 3-0, 69, Andersson 4-0 (o.d Scheidsrechter: Lambek(Den), bach 0-1 (0-0). 71. Effenberg 0 1. Scheidsrechter: Mottram (Sch). Toeschou wers: 23.000, Eerste wedstrijd: 1-4. Club Brugge (Bel) - Zaragoza (Spa) 0-1 (0- 0). 90. Dam 0-1. Scheidsrechter: Momirov (Bul). Toeschouwers: 18.000. Eerste wed strijd: 1-2. Geplaatst voor kwartfinale: Feyenoord, Di namo Moskou, Parma, Mönchengladbach, titelverdediger Zaragoza, Paris SG, Borus sia, Deportivo. UEFA CUP AC Milan (Ita) - RC Strasbourg (Fra) 2-1 (2- 1). ,'H Knhrrto UaniH-i 1 II, 44. Rnlicrln Baggio 2-0 (strafschop), 45, Sauzóe 2-1, Scheidsrechter; Nikakis (Gri), Toeschou wers: 13.652. Gele kaart; Costacurta (Milan), Keller (Strasbourg). Eerste wed strijd: 1 0. AC Milan naar derde ronde. Mike Obiku en Henrik I^rs- son kwamen er tegen de boom lange Engelse verdedigers hele maal niet aan. Als Regi Blinker, die als enige aanvaller de bal niet vijf meter van zijn schoen liet springen, kort voor rust niet in de rebound had gescoord, zou Mike Obiku ongetwijfeld de wind van voren hebben gekre gen. De Nigeriaan heeft bij vla gen briljante acties in huis, maar de meest simpele kansen helpt hij tot verbazing van zijn medespelers en de technische staf om zeep. De voorzet van Tomek Iwan kon hij bij wijze van spreken met zijn grote teen over de lijn drukken, maar Obiku slaagde erin om de paal te raken. In tweede instantie schoot Blinker toen de bal hard langs de kansloze doelman Ne ville Southall. Feyenoord: De Goey; Boateng, Van Gobbel, Koeman en Heus; Iwan, Bosz, Trustfull (72. Zwijnenberg) en Blinker (84. Witschge); Obiku en Larsson (61. i aument). Everton: Southall; lackson, Short, Watson en Ablctt (67. Barlow); Stuart, Esrell (63. Grant), Home en Hinchclif fe; Hideout en Amokachi. PAARDESPORT Jumping Amsterdam, eerste dag Internationaal springconcours, tabel A, 1,40 m, op tijd: 1Bost (Fra) Vallee d'Or III 0-52,01, 2 Nieberg (Dui) Amadeus 0- 53,90, 3. Willemsz Geeroms (Ned) Argus 0-54,79, 4. Raymakers (Ned) Visa Rmne- tou Z 0-56,23, 5. Markus Fuchs (Zwi) In- terpane KM's Rendijk 0-64,98, 6. Govonl (Ita) Campsie 0-65,70, 7. Philippaerts (Bel) Trudo Jokinal de Bornival 0-66,75, 8. Van de Pol (Ned) Famous 0 72,06, 9 Ludger Beerbaum (Dui) Sprehe Rush On 0- 72,45 TENNIS Parijs. Mannen, 3,6 miljoen gulden Derde ronde: Krajicek (Ned/12) - Haarhuis (Ned) 6 4 6-2, Courier (VSt/6) Larsson (Zwe/11) 6-3 6 4, Chang (VSt/4) Medve- dev (Rus/13) 2-6 6-3 7 5, Vacek (Tsj) Forget (Fra) 5-2 opgave Forget, Hlasok (Zwi) Rossel (Zwi/10) 2-6 7-6 7 6, Ferrel ra (ZAf/9) - Bruguera (Spa/8) 6-2 3-6 7-6, Becker (Dui/3) Martin (VSt/14) 6-4 6 2. Aken. Challenger mannen, 80,000 guldon Tweede ronde: Wibier (Ned) - Groen (Ned) 6 7 7-6 7-5. Quebec. Vrouwen, 360.000 gulden Eerste ronde: Schultz (Ned/1Neiodly (Can) 1-6 6-2 6-4 Tweede ronde: Schuit/ (Ned/1Tu (VSt) 6-2 6-4. SPORT OP TV VRIJDAG 16 20-16,30 Did 3; Sport im Westen. 16.30-1 /.30 EURO: Motoren: auto- ori motor- 17.00-17.15 Did 2: Sport Houte. 18.00-19.55 Supersport: Nederlands Basket h.,1 Ki-nr 'iltul Ar.i.-n. In.l.iy, li.-rli 18.44 18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTLSport 19.00 19.30 SBS 6 Ben op de Slip: vooruit blik op het voet bal weekend met Ben van dor 19.30-20.00 EURO: Eurosportnicuws, 19 )0 20.00 BRT l Sjïort 19.55-21.50 Supersport: Duits voetbal. 20.15-21.00 8BC 2: Football Fussball, voot- 21.00-23.00 EURO: Bokseri; Gemenbost-titol middongcwicht in Ontario. 21.30-22.00 BBC 1A Question of Sport: 21.50-00.00 Superspwrt: NBA baskotbalover zicht '94/'95. 22.15 22.45 RTL 5: De Ballen: Dulls en En gelsvoetbal. 22.15-22.50 Did 1: Sport. 22.16-22.34 Ned 3; Sportjournaal 22,20-23.15 BRT 2: Hugo Camps op /ook naar: met Jan Mulder. 23.00-23.30 NBC: World Sports Special. 23.25-00.00 RTL 4: Sport. 23,41-00.21 Ned 2: Studio Sport. ROTTERDAM ANP Op 82-jarige leeftijd is gisteren in Rotterdam oud-Feyenoorder Jan Linssen overleden. Hij was een van de markantste spelers van de club. Tussen 1932 en 1951 fungeerde Linssen min of meer als vaste linksbuiten van het eerste team. 1 lij is de speler die het langst bij Feyenoord in de hoofdmacht actief was. Linssen zou volgende week op 10 november in de Kuip het I lome of History openen. Dat is een permanente tentoonstelling over de geschiedenis van Feye noord, het stadion en het Ne derlands elftal. Arjan de Zeeuw naar Barnsley Jan Siemerink is niet dé verrassing van het met 3,6 miljoen gulden gedoteerde tennistoernooi in Parijs geworden. De linkshandige Rijnsburger verweerde zich heel behoorlijk tegen Pete Sampras maar slaagde er niet in ten koste van de nieuwe nummer één van de wereld de kwartfinale te bereiken. Sampras won in iets meer dan een uur met 6-3 6-4. Boris Becker daagde Richard Krajicek, vorige week in Essen nog de glorieuze winnaar in de onderlinge confrontatie, uit voor een revanchepartij in sportpa leis Bercy. Hij voelt zich goed en is volop gemotiveerd, zei Becker al na de aller minst overtuigende opening tegen Alek- sanderVolkov. De, Duitser, die het evenement in Pa rijs al drie keer won, had enige groot spraak nodig. Een plek in de kwartfinale en de voortijdige uitschakeling van een paar concurrenten verzekerden hem im mers van een uitnodiging voor het lucra tieve ATP-kampioenschap in Stuttgart. Geluk Maar Becker hield woord. Gemakkelijk was dat tegen Todd Martin niet. De als derde geplaatste Duitser speelde nog steeds niet grandioos, maar bleef don derdag in elk geval voortdurend gecon centreerd. Dat resulteerde in een over winning in drie sets: 6-4 4-6 7-5. „Het was inderdaad heel close", zei Becker. „Het verschil was misschien een combi natie van geluk en ervaring/' Maatje Zijn volgende'tegenstander werd giste ren minder op de proef gesteld. Krajicek voelde zich nooit bedreigd door zijn Da- vis-Cupmaatje Paul Haarhuis en won bijna zoals hij wilde: 6-4 6-2. Zijn eigen spel en dat van Becker geven de Hage naar voldoende reden weer te zeggen: „Kom maar op." Michael Chang begon tegen Andrej velsen-zuid» gpd Medvedev zwak (2-6), maar herstelde zich knap. Hij ontsnapte met via 6-3 7-5 en weet zich nu tegenover landgenoot Jim Courier. Larsson Die schakelde de Zweed Magnus lars son, terug na zes maanden afwezigheid door een beenbreuk, uit in twee sets. Guy Forget schakelde zichzelf uit De Fransman sloeg zich in het duel met de Tsjech Vacek bij de stand 5-2 in zijn voordeel zo ongelukkig met het racket in de ribben dat hij moest opgeven. Telstar-voetballer Arjan de Zeeuw heeft gisteren een con tract voor de duur van 2,5 jaar getekend bij de Engelse eerste divisieclub Barnsley. De 25-jari- ge verdediger debuteert mor genmiddag in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wande rers, de club van ex-Feyenoor- der John de Wolf. Het transfer bedrag dat Barnsley aan de Velsense eerstedivisieclub moet overmaken bedraagt een kleine 600.000 gulden.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21