Droom Roda wordt nachtmerrie PSV lachend ronde verder BOLLEN Lyon verrast Lazio Roma Sport Kapot en tot tranen toe bewogen. Verslagen lagen de spelers van Roda JC op het veld. Slechts drie minuten was Roda JC verwijderd van een kunststukje in de tweede ronde van het Uefacuptoernooi. Het roemrijke Benfica, ;n helemaal murw gevoetbald door een 'modale' Neder- landse club. Roda JC struikelde op het randje van de 'j" achtste finale over de eigen benen. Kan het triester? een heel eind in de goede rich ting. De 1-0 nederlaag van Lis sabon was door treffers van Danny Hesp en René Trost meer dan genivelleerd. Nu was het Edwin Vurens die het dood vonnis afkondigde over zijn ei gen ploeg. De oud-speler van FC Twente en Sparta verloor drie minuten voor het eindsig naal de bal aan de handige Joao Pinto, die vervolgens vrije door tocht had en Hassan een niet te missen kans bood: 2-1 en einde van alle Limburgse dromen. Het werd uiteindelijk zelfs 2-2. Gedrevenheid Net als zes jaar geleden was er geen mens die de verwijtende vinger richting Stompwijker Vu rens uitstak. Voor het eerst dit seizoen ontbrak hij in het basis elftal, maar al na een half uurtje mocht hij de plaats van de ge blesseerde Eric van der Luer in nemen. Vurens toonde een ge drevenheid als nooit tevoren en was een plaaggeest voor de Por tugese verdediging. Extra sneu derhalve, dat uitgerekend hij aan de basis stond van Roda's ondergang. „Maar we nemen hem absoluut niets kwalijk," nam Stevens zijn pupil in be scherming. „Waar gewerkt wordt, worden fouten ge maakt." En gewerkt werd er aan Roda- zijde. Ook op het medische vlak. De geneesheren van Roda JC verrichtten in de aanloop re, Benfica vierde het 2-2 gelijkspel, •an tot stand gekomen door twee stu gelukkige treffers in de laatste twi drie minuten, als de verovering la van een Europese trofee. Gered tog door de gong en van de hoon in eigen land. ee Was Roda JC of Benfica nu in retraite gegaan voor het cupdu- el? De thuisploeg had maandag I zijn intrek genomen in de abdij van Rolduc. Een mini-trainings- kamp om in de serene rust van het klooster het 6-1 echec van Ajax te verwerken en toe te wer- ken naar de wedstrijd tegen Benfica. Dat lukte perfect, maar de goden waren Roda JC niet ILü goed gezind. De reddende engel 10GB zweefde niet boven Rolduc s'"l maar in Vaals, daar waar Benfi- 1 ca ondergebracht was. De Por tugezen koesterden haar als een godsgeschenk. Het zalige Europacupavondje op Kaalheide vertoonde opval lend veel gelijkenis met het kwartfinaleduel dat Roda JC in i het voorjaar van 1989 tegen Sre- j dets Sofia, toen nog met sterren l jals Stoichkov, Kostadinov en Penev, afwerkte. Na een 2-1 ne- derlaag in Bulgarije leidde de n 1 thuisclub met 2-0. Totdat Mi- 'n chel Boerebach kort voor het eindsignaal in de fout ging en g Sredets scoorde. In de straf- 10{ schoppenserie ging Roda ver- volgens kopje onder. 8e' Gisteren was Roda opnieuw Korbach naar ziekenhuis doetinchemFritz Korbach is gisteren in het ziekenhuis van Doetinchem opgenomen. Na zijn eerste training bij De Graaf schap werd hij onwel. Onderzoek in het ziekenhuis wees uft dat Korbach last had van oververmoeidheid. „Er is niets verontrus tends aan de hand", aldus een opgeluchte manager Tiemessen. Fritz heeft hectische dagen achter de rug. Daar kreeg zijn li chaam een opdonder van. Het was wel even schrikken." Arbiter levenslang geschorst den haag Scheidsrechter John van Zweden is door de commis sie van beroep van de KNVB afdeling Den Haag voor het leven geschorst. Hij was door de tuchtcommissie aanvankelijk voor vijfjaar uitgesloten. Daartegen tekende hij bezwaar aan. Van Zweden werd gestraft voor zijn vernielingen in de kantine van BMT. Na de wedstrijd BMT - Postalia trof hij zijn auto in zwaar beschadigde staat aan. Hij koelde kijn woede op het interieur van de kantine. Van Campenhout naar Heracles almelo Doelman ChrisJol van Campenhout van eredivisie-club De Graafschap is tot aan het einde van seizoen gecontracteerd door eerste divisionist Heracles. De 31 -jarige keeper verspeelde verleden jaar bij De Graafschap zijn plaats aan Ron Olyslager. Paardeplas gestolen wolvega Op de drafsportcentrum Lindetrek van Wolvega is za terdag een paardeplas gestolen. De urine had gecontroleerd moeten worden op doping. Na de koersen in Wolvega hield de Nederlandse Draf- en Ren sport (NDR) een dopingcontrole. Het paard Juanita, trainer Ar nold Mollema en eigenaar Tinus Sloothaak werkten daar keurig aan mee. Het urinemonster werd evenwel gestolen. Promotieduel tafeltennisploeg galanta De Nederlandse tafeltennisploeg heeft gisteren het du el in de Europese competitie tegen Slowakije met 4-0 gewonnen. Door deze zege eindige Oranje als tweede in de groep. Neder land mag nu op 16 december in Leiden proberen tegen de win naar van de andere groep promotie naar de Superliga af te dwin gen. De tegenstander is nog niet bekend. Edwin Vurens heeft moeite om zijn emoties in bedwang te houden na afloop van Roda - Benfica. naar de wedstrijd een waar mirakel. René Trost, die maan dag nog hevig strompelend voortijdig het trainingsveld had verlaten, werd tot het midder nachtelijk uur aan zijn lies be handeld. Hoe. dat wilde fysio therapeut Geurden niet precies uitleggen, maar het effect was verbluffend: de linkerverdediger kon spelen. Voor Huub Stevens was dat een hele zorg minder. Nu kon hij immers Danny Hesp op het middenveld posteren en Rastislav Mores, die voor een op de counter loerende opponent als Benfica ervaring en verdedi gende kwaliteiten te kort komt, aan de kant laten. Gewerkt werd er ook binnen de lijnen. „Het Roda JC zoals ik dat graag zie", complimenteer de Stevens zijn spelers. De onvermoeibare Danny Hesp zette Kaalheide in vuur en vlam door de bal na een voorzet van de ongrijpbare Babangida achter Preud'homme te kop pen: 1-0. Maar daarmee was het vuur werk nog niet geblust. Een kwartier voor het slotsignaal van de zwak fluitende Zwitser Muhmenthaler was het uitgere kend René Trost die, nadat De Koek zijn inzet door medespeler Graef gekeerd zag, de bal tegen het net joeg. Het leek een sprookje, maar zou toch een FOTO ANP drama worden. Geschreven door ene Hassan. Marokkaans international van Benfica. die met twee ultieme treffers het lot over Roda JC bezegelde. Roda |C: Ruud Hesp; Ooijer. De Koek, Van Hoogdalem en Trost; Van de Luer (25. Vurens). Doomemik en Danny Hesp; Babangida. Craef (85. Mores) en Roelofsen. Benfica: Preud'homme; Paulo Pereira. Ricardo Gomes, Paredao en Dlqas; Calado (72. Marcelo), Helder, Bruno Caires (78. Hdgar), Joao Pinto II en Ke nedy; Hassan. eindhoven henri van der steen gpd-verslaggever Het bioscoop-publiek van PSV kreeg gisteravond een kort film pje te zien; na twaalf minuten was het plot bekend: 1-0. Daar mee was de kwalificatie voor de derde ronde van het UEFA-Cup toernooi wel een feit. Gezellig bleef het overigens wel, maar waar Engelsen in een stadion zitten, is het altijd gezellig. Die zingen altijd, als ze met 5-3 ver liezen en als ze met 3-0 verlie zen. Zoals Leeds United gister avond in Eindhoven. Omdat zeker Europa-Cup voetbal leeft bij het element spanning, was het gisteravond in het PlTilips-stadion niet lang leuk. Dat kwam door het score verloop en toch ook door de povere tegenstand van Leeds United. Oud-crack Piet Keizer verwoordde dat het meest cy nisch: „Leeds zou een aardige aanwinst zijn voor de eerste di visie hier." Dick Advocaat wilde dat na tuurlijk niet horen. „Het was onze kwaliteit dat Leeds tegen viel." Daar was natuurlijk ook wat voor te zeggen. PSV speelde degelijk tot goed, met uitschie ters naar boven in de personen van Nilis, Cocu en Vink in het meest artistieke compartiment van de ploeg. Achterin lieten Prommayon. Valckx, Faber en Numan zelden een steek vallen. Luc Nilis vond Leeds echter ook tegenvallen. „Daar niet, hier wel. Ze speelden zoals we verwachtten." Eigenlijk was het een fluitje van een cent, wilde de Belg maar zeggen. Leeds leek zich trouwens al bij voorbaat gewonnen gegeven te hebben: vier man achterin, een vijfde (het grote talent Bow man) die Nilis persoonlijke dek king gaf. En geen Deane (nor maal de vaste stormram) voor in. Zenuwachtig hoefde niemand meer te worden, zeker niet na dat Cocu in de twaalde minuut de score had opengebroken. Jonk en Nilis leverden de voor bereiding. De laatste was ook betrokken bij de 2-0, kort voor rust. Nilis wilde een een-tweetje met Ronaldo opzetten, vervolg de zijn solootje toen dat niet bleek te kunnen en zag toen Pemberton ingrijpen. Die pas seerde schlemielig zijn eigen keeper. De derde was opnieuw van Phillip Cocu, de enige geboren Eindhovenaar in het elftal van PSV. Weer was het een goeie goal, weer was Jonk de aange ver: 3-0. Het is een uitslag die staat. Gevoegd bij die van twee weken terug, komt PSV zelfs aarr een droomscore: 8-2. Advocaat: „We hebben het vanaf het begin ge controleerd en drie goals ge maakt. We zijn dus op de goeie weg." PSV: Waterreus; Prommayon. Faber. Valckx en Numan; Vink (74. Pahlplatz), Linskens (69. Hoekstra), Jonk en Cocu (80. Van der Leegte); Nilis en Ronaldo. Leeds: Lukic; Kelly. Wetherall, Pember ton, Bowman eri Beesley (74. Ford); McAllister, Palmer en Speed (54 Sharp); Whelan (58. White) en Yeboah. Philip Cocu brengt PSV in de beginfase van het duel tegen Leeds op 1- 0. FOTO ANP WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 i OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT Wie kent Kat wijk niet?Ie dereen die een haring naar binnen laat glijden, weet toch dat het beest is gekaakt en gepekeld in het ruim 40.000 zielen tellende dorp? Nederland weet toch dat het (zij het een ietwat stoffige) een bad plaats is langs de Noordzee kust? Dat weten ze zelfs in Duitsland. En een beetje sportliefhebber is er van op de hoogte dat Katwijk het bruisende middelpunt is van het zaterdagvoetbal. Goed, van het bestaan van de tafeltennissers van Rijnsoever weet niet ieder een af. Maar iemand die de lagere school heeft doorlo pen weet waar Katwijk ligt, dat het dorp ligt aan de oe ver van de Rijn. Rijnsoever uit Katwijk. Een wegenkaart, het 100.000 stratenboek er bij, dat moet makkelijk te vinden zijn. Toch? Inwoners van Hengelo, in casu tafeltennissters van Vi tesse '35, zijn kennelijk we reldvreemd. Pal voor de ver re reis voor de uitwedstrijd pakten ze het beste boek van de weg, uitgegeven door de ANWB. Speelsters en coach zochten en stuitten drie keer op Kat wijk: Katwijk, Katwijk aan de Rijn en Katwijk aan Zee. Aangezien de tegenstander Rijnsoever was, stuurde de auto van Vitesse '35 vanzelf sprekend naar ...Katwijk. Dat ligt aan de Maas en ligt onder de rook van Nijme gen. Gezellig keuvelend en nietsvermoedend tufte het Vitesse-autootje rond in het verkeerde Katwijk. In het goede Katwijk begonnen de dames van Rijnsoever zich in te spelen. Na een tijdje te hebben rondgereden begon de I Jen- gelose ploeg lont te ruiken. Even bellen maar met Rijnsoever, waar die deksel- de zaal was te vinden. Toen kwam al snel aan het licht dat Vitesse de blunder van het jaar had begaan. De wedstrijd tegen Rijnsoever kon natuurlijk nooit meer gespeeld worden. Reden om bestuurslid Kruyshaar van Vitesse te vragen of de tafeltennissers van Vitesse wereldvreemd of gewoon onnozel zijn? Kruyshaar: „U moet goed begrijpen dat het vooreen inwoner van Hengelo niet zo vanzelfspre kend is dat hij direct naar het juiste Katwijk rijdt. Goed, goed. Maar Rijnsoe ver en Katwijk aan de Rijn, dat is toch een duidelijke in dicatie. Dat tuf je toch niet naar Katwijk aan de Maas? Kruyshaar: Voor mij ook was het ook duidelijk geweest, maar voor de anderen kennelijk niet. ledereen bij ons op de club roept nu dat henzelf het nooit was overkomen. Dat is natuurlijk allemaal achteraf gepraat. Zulke dingen ge beuren, of het nu stom is of niet." Het zit er nu dik in dat Vi tesse dubbel wordt gestraft. Na de nutteloze zaterdag en afgang voor het schaterende Hengelose thuisfront, wacht de club hoogstwaarschijn lijk een straf van min tien punten. Bij Rijnsoever vertrouwt men de zaak niet. Speelster Maroesja Bonsen: „Het blijft een vaag verhaal. Bij de heenwedstrijd in Hen gelo hebben we wel drie keer uitgelegd hoe ze moesten rij den. Hen van die meiden was zaterdag jarig, een an dergeblesseerd. Ze hadden gewoon geen van allen zin. T rainerThom den Daas stelde zich heel wat voor van de voetbalvereniging Kou dekerk Mij kwam van I AYY en dacht bij zijn komst afge lopen zomer: zo'n club met zo 'n mooie accommodatie in de afdeling, dat kan niet. Inmiddels in de competitie zeven wedstrijden onder weg en is Koudekerk een anonieme middenmoter. Afgelopen zaterdag noteer den witrood de tweede zege van het seizoen tegen het altijd lastige LSW 70. Dat gebeurde zonder de in breng van Frank Gordijn en Ron Paling. Zij hebben de schoenen aan de wilgen ge hangen. Paling is al een tijd je werkloos en dat is best opmerkelijk. I lij staat im mers bekend als Mister Koudekerk en was ook nog eens aanvoerder. Rond het opstappen van Paling hangt een sluier van geheimzinnigheid. In eerste instantie zegt hij dat een veranderde privésituatie ten grondslag ligt aan het op stappen. Paling: „Er is een kleine bijgekomen. Daarmee hebben mijn vrouw en ik het druk ge noeg. En daarbij ben ik ook nog jeugdtrainer, dat slokt ook tijd op. Het zal allemaal wel, maar als Koudekerk ongeslagen bovenaan had gestaan, had jij nog in Koudekerk een ge speeld. Zeg nu maar eerlijk wat er nu werkelijk aan de hand is? Paling (29): „Ehlih, de trainingen ston den me niet zo aan. Paling: „Ehhh, nou ja, hij heeft een andere visie. I lij heeft bij Al pheuse Boys getraind onder Paul Bahlmann. liet is net een kloon van die trainer. I let zed best een goede aan pak zijn, maar bij Koude kerk past die niet. Waar ging het allemaal over? Paling: „Ach, het zijn allemaal klei ne dingetjes en op een gege ven moment loopt de em mer over." Na Paling verdween ook Gordijn uit de selectie. En bijna was aanvoerder Siebe Schellingerhout verdwenen. I lij verdween woest tijdens een training, zonder dat trainer Den I )aas daarvoor toestemming had gegeven. Na een gesprek werd de boel in Koudekerk gesust. Schellingerhout speelde af gelopen zaterdag mee tegen LSW, maar had geen aan- voedersband om. Ook zou de sfeer volgens insiders be neden peil zijn. Is Den Daas wel de juiste man voor Koudekerk? Den Daas: Weet je wal het hele eieren eten is? De selectie heeft ge woon een gebrek tuin kwali teit. ioede spelers als Mark Bakker en John Kagenaar zijn ermee gestopt en daar voor is niets in de plaats ge komen. Ron Paling maakte dit sei zoen anders nog deel uit van de selectie. Den Daas: „Klopt, maar hij kan niet meer trainen. Hij heeft het te druk. Te druk? I lij zegt dat hij het niet eens is met uw aanpak. Den Daas, zichtbaar ver baasd: „Ik heb een heleboel ge sprekken met Paling gevoerd en ook anderen hebben met hem gesproken. Daarin heeft Paling nooit laten blijken dat hij het niet eens is met mijn aanpak. Dat vind ik flauw. Komt het nog goed met Koudekerk? Den Daas: ..Het zal even duren, maar ik zie licht in de tunnel. ROB ONDERWATER Limburgers in laatste minuten door Benfica uitgeschakeld "^Aanhoudingen rond PSV- v; Leeds United 3| eindhoven anp I !De politie heeft gisteren rond United 119 Engelse 47:fans en dertien Nederlanders I aangehouden. Noemenswaardi- I ge problemen deden zich daar- I bij niet voor. De politie, die i vooraf ernstig rekening hield jmet ordeverstoringen, sprak na afloop van een redelijk rustig verlopen wedstrijd. De autoriteiten waren met name bang dat een groep van naar schatting 750 Britten, die zonder kaartje naar Nederland was gereisd, zou proberen met geweld in het stadion door te dringen. Een deel van hen reis de ruimschoots voor de wed strijd naar Eindhoven, maar veroorzaakte daar nauwelijks overlast. Het merendeel vermaakte zich gisteren eerst uitbundig in Amsterdamse cafés en koffie shops en reisde vervolgens in kleine groepjes per trein naar Brabant. De politie hield de meesten van hen onmiddellijk bij aankomst op het NS-station aan omdat ze zich niet konden legitimeren. De Nederlanders in buiten landse dienst hebben wisselen de successen behaald in het toernooi om de UEFA-beker. Richard Witschge, Aad de Mos, Bryan Roy wisten zich met hun clubs te plaatsen bij de laatste zestien. Evenals het Sevilla van de geblesseerde Tarik Oulida. Aron Winter sneuvelde verras send met Lazio Roma. Lazio Roma is als enige ploeg in de Italiaanse Serie A nog ongeslagen. In de Europe se competitie kon de formatie van Aron Winter echter niet op tegen Olympique Lyon. De Franse club won twee weken geleden met 2-1. Zelfs in het eigen stadion in Rome kon La zio niet overfuigen. Maurice opende in de 21e minuut de score voor de Fran sen. Drie minuten later kreeg Lazio dé kans op de gelijkma ker. maar Signori miste de strafschop. In de 57e minuut verlengde Assadourian het Eu ropese avontuur van Olympi que Lyon. Ook Witschge bekert verder met Girondins Bordeaux. De international hield zijn ploeg veertien dagen geleden in de race door in de laatste minuut van het duel tegen Rotor Volg ograd met een strafschop de zege veilig te stellen (2-1 In Rusland won de Franse formatie, die zich via de Inter- toto-Cup ten koste van Heerenveen voor het toernooi plaatste, met 1-0. Het doelpunt kwam op naam van Bancarel. Aad de Mos boekte met Wer- der Bremen zijn eerste succes je. De formatie van de Haagse trainer behaalde ten koste van Dinamo Minsk de derde ronde, al verloor de ploeg gisteren met 2-1. Werder had zich twee weken geleden met een 5-0 overwinning in het Weser-sta dion al min of meer verzekerd van een plaatsje bij de laatste zestien. München Bayern München maakte het succes compleet. Het duel te gen Raith Rovers in het Olym- pia-stadion eindigde in 2-1. De Duitse recordkampioen, voor het eerst sinds 1988 doorge drongen tot de laatste zestien in een Europees bekertoernooi, had in Schotland al met 2-0 ge wonnen. Raith Rovers leek even op weg naar een stunt. Herzog bracht de bezoekers in de 43e minuut met een eigen doelpunt aan de leiding. Twin tig minuut daarvoor miste Fa- pin een strafschop. Treffers van Klinsmann en Babbel maakten aan alle Schotse illu sies een eind. Liverpool Nottingham Forest is de enige Engelse club die verder bekert in het UEFA-toernooi. De ploeg van Bryan Roy had vol doende aan de 1-0 twee weken geleden in en tegen Auxerrc. In Nottingham bleef het 0-0. Liverpool redde het niet te gen Bröndby. De Deense for matie versloeg The Reds op Anfield Road verrassend met 1 - 0. De eerste wedstrijd eindigde in 0-0. Sevilla, nummer laatst in de Spaanse competitie, schakelde in de verlenging Oiympiakos Fireaus uit. De werkgever van de geblesseerde Tarik Oulida verloor in Griekenland met 2-1 Thuis had Sevilla met 1-0 ge- Signori heeft namens Lazio een strafschop gemist en dat wordt hem door een Lyon-speler nog even ingepeperd. Lyon zou verder bekeren. FOTO EPA

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19