r PORT Ajax tegen Roda 'gruwelijk goed' 1 Katwijk keert terug in strijd om kampioenschap Overmars herstelt langzaam im Meutstege nieuwe ainer zaterdagtak UVS __.onaldo -4 basis i^gen Leeds Derks laat Schoenmaker gaan na 'goede afkoopsom' Timman verliest van Short iiandag 30 oktober 1995 iJancv \OK in hoger beroep WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-5356463 terdam Het bestuur van PAOK Saloniki gunt trainer Arie an nog steeds niet aan Feyenoord. De Griekse clubleiding 'ft daarom beroep aangetekend tegen de uitspraak in het kort ling dat tien dagen geleden bij de rechtbank in Rotterdam nde. De Rotterdamse raadsman mr. Jan Loorbach zal de be- gen van PAOK opnieuw verdedigen. „We gaan nog één keer eggen waarom wij vinden dat Haan moet terugkeren naar ekenland", zei het bestuurslid van NOCNSF. PAOK eist dat an zijn contract in Griekenland uitdient. De club vraagt bo- dien een werkverbod voor de Nederlandse trainer bij Feye- >rd. De mondelinge behandeling voor het gerechtshof in Den ig is vastgesteld op 21 november. Loorbach verwacht half de- aber een uitspraak. ruyff verlengt contract [celona Johan Cruyff heeft zijn contract bij FC Barcelona [t een jaar verlengd. De nieuwe verbintenis loopt af op 1 juli |7. Hij is vanaf de zomer 1988 werkzaam bij de Catalaanse |tbalclub. De verlenging kwam er op voorspraak van vice- irzitter Juan Gaspart van Barcelona. Cruyff heeft de verbinte- Ireeds ondertekend. Alleen de handtekening van voorzitter r nez ontbreekt nog. De Roemeen Hagi mag vertrekken bij celona. Hij past niet meer in de plannen van Cruyff. De Roe- jense international heeft nog een doorlopend contract tot 1 11996. Na afloop heeft hij recht op een vrije transfer. r=eertig gewonden na rellen in Nocera |M tERA» Meer dan veertig mensen zijn zondag gewond geraakt p-ellen die uitbraken na een voetbalwedstrijd in de Italiaanse LI ''de divisie. Onder de slachtoffers bevond zich één persoon die ~~~f schotwonden aan het been naar het ziekenhuis moest wor- vervoerd. De politie arresteerde twintig mensen. Het duel gespeeld in Nocera, een plaatsje nabij Salerno. Het tumult ^^stond toen honderden aanhangers van Nocerina bij het ver- ^^n van het stadion de bezoekers uit Savoia bestormden. Ze BJJjiden met stenen en staken vuilnisbakken in brand. ®"brt Europees avontuur Pecos jitaf1 1 rrcEESTHet Europees avontuur van de tafeltennissers van as heeft twee uur geduurd. In dat tijdsbestek bereikte het feedse Falkenberg BTK (met ex-wereldkampioen Jorgen Pers- in de gelederen) in de tweede ronde om de Nancy Evans P een 4-0 overwinning in het Thorn tafeltenniscentrum, dat i bijna 300 toeschouwers goed gevuld was. y 21: Pingpongers Pecos lachen om Zweette afstraffing amsterdam. gpd Kluivert staat op het punt 1-0 te maken. Johan de Koek probeert het te verhinderen. ruud pattiapon Meutstege, ex-prof van Go Ahead, Excelsior, Sparta, Ajax, eenmalig international (tegen Joegoslavië) en ex-trainer van LFC-zaterdag, zal tot aan het eind van het seizoen de touw tjes in handen hebben. Voor Meutstege, die woensdagavond door Bert Jansen werd gepolst, kwam de interesse van UVS goed uit. „Ik doe op dit moment de cursus trainer/coach 1. Dan moet je ook hoofdtrainer zijn. Hoe UVS me tegen Valken is bevallen? Heel goed, maar ik Meutstege wordt de nieu- ainer van de zaterdagtak jUVS. Voorzitter Bart van was duidelijk in zijn - ps met de keuze van de w )ve oefenmeester, met wie ivereenkomst zatermiddag 1 beklonken. „Om één uur ^^ve het eens geworden en ^^wart over één hebben we j aan de selectie voorge- V Te kort om hem nog fde wedstrijd tegen Val- >8 in te zetten. -"-"""ialdo staat morgénavond ?n Leeds United bij PSV EISJBe basis. De Braziliaan is INE ;enoeg hersteld van de UIP isure aan de linkerknie 1^29 hij op 11 oktober met kilie tegen Uruguay op- Nwankwo Kanu had de bal, en dan gebeuren er altijd hele onver wachte dingen bij Ajax. De Nigeri- aan was ook nu, in de negenenze ventigste minuut van Ajax-Roda JC, ademloos bezig. Plotseling, on aangekondigd, stond de toeschou wer op de eretribune op, keek om zich heen en verdween zo maar naar buiten. Kanu toverde de bal naar de voeten van Davids, de kleine middenvelder miste. En plotseling stonden er meer kijkers op van hun plaats. Ajax-Roda werd 6-1, Ajax-Roda was 'gruwe lijk goed'. En toch liepen de eerste toeschouwers voor de laatste teug topvoetbal de deur uit. Want ook 'gruwelijk goed' wordt op den duur gewoon. amsterdam vpe minkema gpd-verslaggever De wedstrijden van Ajax zijn een lust voor het oog. De ploeg beheerst na vier heb al wat puntjes gezien waar jaar*Van Gaal nu alle onderdelen van het we aan moeten werken." topvoetbal tot in de perfectie. Zelfs de counter is, zoals zaterdag bleek, dodelijk. Maar perfectie is in de regel maar heel even leuk. Zelfs 4-0 is op een gegeven moment niet goed of leuk genoeg meer. Maar kan het? Een gevoel van verzadi ging bij Ajax-Roda JC? Een wedstrijd met zeven doelpunten en veertig kansen? Ajax is zo langzamerhand verontrus tend goed. De club is alleen nog een ge vaar voor zichzelf. Het verwachtingspa troon was nog hoger dan vorig jaar, toen bijna alle prijzen werden gewonnen. Dat kon dus niet beter, vond zelfs Van Gaal na de Cup-finale in Wenen. Maar Ajax kan wel beter, zoals Roda's Huub Ste vens achteraf leerde. „In vergelijking tot vorig seizoen is Ajax doorgegroeid. En wij niet." Ajax-Roda JC was vorig seizoen de on verwachte topper van het jaar. Twee keer 1-1 werd het. „Roda was in Amster dam zelfs beter dan wij", herinnerde Van Gaal zich. Nu werd het 6-1. Wat was er anders? Bij Roda JC vertrokken Hui- berts, Iwan en Atteveld. Uit De Meer verdwenen echter Rijkaard en Seedorf plus de wissels Van Vossen, Oulida en Van den Brom. Het maakte voor de sub topper een wezenlijk verschil, maar de kampioen bleef onaangetast.Maar bo venal kon Roda JC de geestelijke scherp te niet opbrengen om net als vorig sei zoen 'het duel' aan te gaan. Om Ajax op te jagen, tot het randje te gaan. „Ajax was frisser, scherper dan wij", vond Ste vens. Ook dat is opmerkelijk, gezien de volgekalkte agenda van de Amsterdam mers. Ronald de Boer was het voorbeeld. Eigenlijk licht geblesseerd, zei hij. Aan de enkel en aan de achillespees. Maar hij had tijdens de wedstrijd tegen Roda JC geen pijn gevoeld. „Want het ging veel te lekker." De middenvelder wordt steeds meer de spil in het Ajax-speh Zaterdagavond zette hij alleen al in het eerste kwartier Finidi, Blind en Litmanen met een schijnbaar achteloze voetbeweging vrij voor doelman Hesp. Na die zestiende minuut stond het al 2-0, want na Finidi's misser schoot Kluivert wel raak en Lit manen had net voor de doellijn maar één kans nodig. Alleen Blind kwam de keeper niet voorbij. Tenminste, bij zijn eerste kans. Want op deze avond was er voor iedereen een herkansing. Dus ook voor Blind (in de 22-ste minuut 3-0) en later voor Davids, die eerst tien schijn bewegingen nodig had om de bal bij Hesp in te leveren en een minuut later gewoon rechtdoor ging en scoorde (4-0). Dat was eigenlijk de vaste eindstand bij duels van Ajax. Maar omdat Roda IC zich daar niet aan wenste te houden (Roelofsen scoorde na één van de vele acties van Babangida), voelde Ajax zich ook niet meer aan deze onderlinge af spraak gebonden. Kluivert en Kanu, in vallervoor Litmanen, scoorden. „De beste wedstrijd van dit seizoen", vond Ronald de Boer. Zijn trainer moest daar héél lang over nadenken. Alsof hij maar wilde zeggen dat Ajax iedere week de beste wedstrijd van het jaar speelt. Maar uiteindelijk zei Van Gaal het ook. „Inderdaad, de beste van dit seizoen." Ajax moet ook steeds beter. Om de toe schouwers op hun plaats te houden. Maar na Roda is er nog maar één club die de competitie redden kan. PSV komt komende zondag naar het Olympisch Stadion. Bij de dertiende Ajax-overwin ning op rij is de strijd na dertien wed strijden al gestreden. Het zou een fan tastische prestatie zijn. Maar leuk? Ajax; Van der Sar; Reiziger, Blind (70. Schollen). I-rank de Boer. Bogarde; Ronald de Boer (Hl. Wooter), Uimanen (4H. Kanu). Davids; Finidi, Kluiven, Reuser. Roda |C: Ruud Hesp; Ooijer. Van Hoogdalen) r,4 Plum), De Koek, Senden; Doomernik, Roelofsen, Mores (46. Danny Hesp); Babangida. Cracf, Vu rens (46. Kasperski). Ajax zal niet alles op alles zetten om Mare Overmars klaar te sto men voor het Champions Lea gue-duel tegen Grasshoppers. Vier dagen na de wedstrijd in Zürich komt PSV immers in Amsterdam op bezoek. Overmars, de laatste twee wedstrijden al vervangen door Martijn Reuser, heeft al langer last van een dijbeenblessure. De international herstelt langzamer dan verwacht. „Er zat, vooral vrijdag, vooruitgang in", zei as sistent-trailer Gerard van der l.em. „Maar hij bepaalt zelf of hij fit genoeg is om te spelen." Bij Ajax worden de laatste week - tegen Feyenoord, Volen- dam en Roda - licht geblesseer den voortijdig uit de strijd ge haald. Het zijn er een stuk of vijf. Ronald de Boer heeft last van zijn enkel en de achilles pees. Jari Litmanen kon zater dagavond na Ajax-Roda, zo zei hij, 'niet meer wandelen'. Zijn rechterknie was na een tik tegen Roda dik en pijnlijk. „Maar woensdag kan ik weer gewoon spelen", wist hij nu al. Bij Dan ny Blind en Edgar Davids drei gen wat verschijnselen van overbelasting. Alleen Silooy en Marcio San tos kunnen woensdag, als Ajax zich kan plaatsen voor de kwartfinale van de Champions League, niet spelen. Ook Roda JC hield zaterdag uit voorzorg licht gekwetste spelers aan de kant. Eric van de I.uer mocht nog op de bank aan schuiven, René Trost hoefde het nette pak voor deze topper niet uit te trekken. Beiden zijn mor gen beschikbaar voor het twee de treffen met Benfica. Barry van Galen (knie) is aan Kerk raadse kant de langdurig ge- bles erde. Perfect game Sassen lelystad anp De 18-jarige bowler Michael Sassen heeft zondag in Lelystad op de tweede speeldag van de Nationale League een „perfect game" gerealiseerd. Hij gooide in tien beurten steeds in de eer ste worp alle tien 'pins' om. Het Scheveningse talent leverde de ze prestatie voor de zesde keer in een officiële wedstrijd. Lisse onderuit in boeiend voetbalgevecht lisse gert-jan onvlee naldo begon zaterdag- d tegen Willem II op de k. Na 55 minuten viel hij als vervanger van Eykel- ,ip. Advocaat: „Hij was fit genoeg voor een hele Istrijd." Dinsdag wel? it weten we nog niet. We ften eerst kijken hoe het ontwikkelt met zijn bles- Maar het is duidelijk |het dinsdag een hele an- B wedstrijd wordt." en wedstrijd waarin PSV ialdo hard nodig zal heb- omdat Leeds drie keer ït scoren en dus alleen ^r kan aanvallen. De gevrfihovense spitsen krijgen rdoor een hoop ruimte. ^ze£heid is dan hét wapen. e 'mdus wordt de Braziliaan 1-341 gespaard, ook al wacht aanfrna Ajax voor de compe- ;Qpj. „Ajax is helemaal niet -oC^ngrijk. Dinsdag is be- i,1elK0oP"''k-" - larciano Vink viel tegen -SCIem ij licht geblesseerd ^54jDe rechtermiddenvelder ve 4 voor de wedstrijd al last 1 een soort verkramping. ^iiJens de warming-up ging echter goed. maar na 57 tuten kon hij niet meer Jler. Advocaat: „Vink komt urlijk van heel ver hè. En zie je dat-ie problemen gt. En zo zijn er meer spe- I die door het drukke pro- ^|Nnma dat we hebben ge niet helemaal fit zijn. Bij èlkamp en Valckx bekij- i we per wedstrijd of het 514 Of ei'M. Er zijn van die wedstrijden die wel een winnaar, maar eigenlijk geen verliezer verdienen. De kraker die FC Lisse en Katwijk zaterdag afwerkten, was daar een perfect voorbeeld van. Met name op basis van de sterker gespeelde tweede helft kwam Katwijk de 5-3 overwinning toe. Maar dat FC Lisse na afloop van de echte topper met lege han den stond, dat was sneu. Want daarvoor was de Fusieclub toch veel te nadrukkelijk in beeld ge weest. Het was dus genieten, zaterdag op sportpark Ter Specke. De ruim 3000 toeschouwers zagen twee ploegen die slechts een doel voor ogen hadden: de volle winst. Drie punten die beide teams ook nog eens op dezelf de, aanvallende wijze dachten te kunnen veroveren. Het resul taat was een wervelende partij voetbal waarin de hachelijke momenten voor beide doelen elkaar in hoog tempo opvolg den. Eerste klap De thuisclub, in de competitie 22 wedstrijden op rij ongesla gen, deelde al snel de eerste klap uit. Leon van der Zwet liet in de zevende minuut een spet ter van afstand los die door de niet altijd overtuigende Katwijk doelman Teun van Duyvenbode met twee vuisten nog werd ge pareerd. Het leer belandde evenwel bij Marco Kleyn. De dit seizoen van Haarlem overgeko men spits kreeg en nam alle tijd voor een droge en doeltreffende knal: 1-0. Het antwoord van Katwijk, dat moest winnen om weer te rug te komen in de titelrace, volgde snel. Marco van der Plas stuurde de bal uit een hoek schop ver voorbij de tweede paal, waar Carlo van Zeist vol gens afspraak gereed stond om het leer weer terug voor de goal te koppen. Het kostte Hans Zwaan vervolgens geen enkele moeite om, eveneens met het hoofd, de gelijkmaker achter doelman Marijn Mokveld te werken. Een fraaie treffer die aan de kant overigens wel de woede van trainer Mark Wotte opwekte. „We hadden die vari ant van Katwijk vooraf helemaal doorgesproken. Dan mag het niet gebeuren dat Van Zeist die bal zo gemakkelijk kan kop pen." Scherp en hard Na de 1-1 kwam het voetbalge vecht in de ware zin van het woord tot volle ontplooiing. De spelers lieten elkaar geen centi meter ruimte, gingen de duels scherp en hard in, maar over schreden slechts zelden de grenzen van het betamelijke. Sportieve grenzen die door scheidsrechter Tempelaar uit Dordrecht ook bepaald ruim werden gelegd. De leidsman hield het in negentig minuten op een gele kaart voor Ras, waar fluitisten van een ander soort ongetwijfeld aanzienlijk vaker met prenten zouden hebben gewapperd. Zijn aanpak bleek zaterdag de juiste. Maar wel met dank aan de spelers, die ook in de hitte van de strijd het nodige respect voor elkaar op- brachten. Nadat Mokveld de doorge broken Pirn Langeveld knap van een treffer had afgehouden, kwam de 2-1 even later aan de andere kant uit de lucht vallen. Ruben Jordan, op dat moment al goed voor een schitterende knal van afstand op de vuist van Van Duyvenbode, bracht de bal voor. waarna Barry Opdam kon inschieten. Opdam deed dat niet sterk, maar omdat Marco Kleyn de bal nog net van rich ting veranderde, stond Katwijk wel opnieuw op achterstand. Een situatie waar Katwijks trainer Kees Guyt in de rust maar moeilijk mee kon om gaan. „Ik moest de ploeg mijn complimenten maken, maar we stonden wel achter. Een gekke gewaarwording." Katwijk In de tweede helft was het ver volgens vooral Katwijk dat voet balde. De ploeg speelde met Pim Langeveld en Johan Voge laar verder vooruit en zorgde er op die manier voor dat Lisse nog maar zelden tot een goede aanvalsopbouw kon komen. Het daaruit voortvloeiende vele balbezit, werd door Katwijk ook nog eens in twee treffers ver taald. Eerst was het Zwaan die in tweede instantie intikte na een knappe actie van Marco van der Plas, vervolgens scoorde Toine L'Ami na een solo van Langeveld via het been van Bert van Duyvenbode. Lisse was echter nog niet ver slagen. Met Jelle Visser en Mau rice van Berkel als invallers en Van Duyvenbode als extra-spits ging de thuisclub op jacht naar de gelijkmaker die in de 85ste minuut inderdaad viel. Visser kopte in de rebound raak nadat Mark Ens met het hoofd de lat had getroffen. In worp „En dié 3-3 hadden we nooit meer uit handen mogen ge ven", wist Wotte later. Dat ge beurde echter wel. De verder zeer betrouwbare Mokveld ver keek zich op een verre inworp van Carlo van Zeist en Stefan Roodakkers maakte zijn rol als (geblesseerde) pinch-hitter di rect waar. Nadat Zwaan ver in blessuretijd met dank aan Lan geveld het slotakkoord had ver zorgd, restte het nu op de rang lijst door Scheveningen gepas seerde Lisse niets anders dan dordrecht gpd Vrijdagavond meldde Frans Derks nog dat over een voortij dig vertrek van Ix*x Schoenma ker niet te praten viel, een dag later gaf de voorzitter van Dordrecht'90 zijn trainer alsnog toestemming op de aanbieding van El Hilal in te gaan en zon dag zat de Hagenaar naast Wim van Hanegem in het vliegtuig naar Saudi-Arabië. Frans Derks, de zakenman, heeft Lex Schoenmaker niet zonder slag of stoot laten gaan Voor het nog anderhalf jaar gel dende contract van de Hage naar bedong de oud-scheids rechter, zoals te doen gebruike lijk, een afkoopsom. „Maar het heeft geen zin mij te vragen hoe hoog die is. Dat vertel ik toch niet", aldus Derks, die gewag maakte van een 'goede afkoop som'. Het was een van de voor waarden, die Dordrecht'90 aan het bestuur van de veelvuldige Saudi-Arabische kampioen stel de. Derks: „Laten wij er geen geheim van maken: wij hebben er grote moeite mee om l.ex Schoenmaker te laten gaan. Het is een goede trainer, een goed mens". Niettemin wenste de voorzit ter van Dordrecht'90 zijn trainer niet de kans te ontnemen om als assistent van Wim van Hanegem bij El Hilal te gaan sa menwerken. Als tenminste door de 'Arabische vrienden' aan alle randvoorwaarden wordt vol daan. Tijdens het duel met AZ kreeg Derks zaterdagavond het verlossende telefoontje. „Dordrecht'90 gaat tijdens de winterstop, begin januari, twee volle weken naar Saudi-Arabië. Wij spelen daar twee wedstrij den met een minimale toeslag op recette-basis". Alle kosten komen voor rekening van El Hi lal. Na beraad met zijn bestuur oordeelde Frans Derks dal Dordrecht'90 over Schoenma kers' toekomst geen andere be slissing kon nemen. „Je moet iemand een dergelijke kans gunnen. De man moet je dan niet in de wielen gaan rijden". Het eerste contact van Schoenmaker met El Hilal kwam al op vrijdag 20 oktober tot stand. „Na de wedstrijd te gen FC Den Bosch is de volgen de stap gezet. Ik heb toen met een tussenpersoon gesproken. Alles is vervolgens via Inter Football gelopen". Schoenmaker (48) is niet zon der meer overstag gegaan. ..Ik heb er lang over moeten naden ken. Maar de kans orn met Wim van Hanegem samen te werken, sprak mij bijzonder aan. En ik geef eerlijk toe dat ook het geld een rol heeft gespeeld". Inmiddels is Dordrecht'90 naar stig op zoek naar een opvolger voor Schoenmaker. Ex-I'S Ver jan Poortvliet, nu werkzaam bij de zondag tweede klasser De Valk in Valkenswaard, is een be langrijke kandidaat. Ook de na men van Martin Jol en Johnny Rep doen de ronde. Marco de Ridder van Katwijk (links) tijdens een van z'n felle duels met Ruben Jordan. Pim Langeveld kijkt op de achtergrond toe. FOTO HIELCO KUIPERS het likken van de verse wonden. Mark Wotte, realistisch: „Dit FC Lisse: Mokveld; Jordan, Van Duy venbode; Spruyt (Wlebenga), Wajer; Ras, Van der Zwet, Opdam (Van Ber komt hard aan. Maar er is nog ke„. njohani ,.nSi k1l.^ (vbsen. niets verloren. En als je dan Katwijk: Van Duyvenbode; Braaf, Van toch moet verliezen, dan maar Zeist,Vogelaar,Kwestrci; l.'Ami.lange in zo n partij tegen zo'n tegen- 0^^,^ HORGEN Af P lan Timman heeft zondag in de achtste ronde van het internatio nale schaaktoernooi in Horgen in Zwitserland van de Brit Nigel Short verloren. De Amsterdammer, die zaterdag remiseerde met de Duitser Arthur Joesopov, bleef daardoor op de één na laatste plaats staan. Hij deelt de plek met de Armeniër Vaganian. Wereldkam pioen Gary Kasparov boekte zijn eerste zege in het toernooi. De Rus won van de voormalige Rus Viktor Kortsjnoi uil Zwitserland. Kasparov, die zes keer remiseerde en één keer verloor, is daardoor geklommen naar de gedeelde vijfde plaats. Hij heeft, met een partij meer gespeeld, een punt achterstand op de koplopers.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15