'Feyenoord heeft zelfvertrouwen nodig' Sport rajicek iierrast iecker Volleybalsters kennen alleen het nummer van de sponsor UDAG 27 OKTOBER 1995 IB ONDERWATER. 071 irdi tot 2000 bij Barcelona irn; 3 iin{ celona Het bestuur van Barcelona wil het contract met Jordi lijff openbreken tot juni 2000. De huidige verbintenis met de ivaller loopt nog door tot juni 1997. Het bestuur en Cruijff jben een principe-akkoord bereikt over de verlenging van het itract. Er moeten nog een paar details aangepast worden en verwacht de zoon van trainer Johan Cruijff zijn handte- ing onder het contract te kunnen zetten. Cruijff is herstellen- 1 knieblessure. Hij heeft de training hervat en hoopt weken zijn rentree in het eerste elftal van Barcelona te inen maken. .9sjruijff in beroep tegen schorsing celona Barcelona gaat alsnog in beroep tegen de schorsing 9541 Johan Cruijff voor vijf duels. Dat is gebeurd op aansporing de Nederlandse trainer zelf. Aanvankelijk zag het bestuur Ier leiding van voorzitter Nunez af van beroep. Cruijff kreeg elopen weekeinde tijdens het duel met Valencia de rode kaart ■95C scheidsrechter Diaz Vega omdat hij de arbiter beledigd zou >ben. shoppers naar kwartfinales De basketbalsters van het Katwijkse Grasshoppers tben zich overtuigend geplaatst voor de kwartfinales van de De ploeg van coach Martin Hoekstra had in Schiedam nig moeite met Juventus, dat uitkomt in de eerste klasse van {rayon. Na een ruststand van 21-60 werd het 47-106. Topsco- ts aan Katwijkse kant waren.Heleen van Duyn met 29 pun- ■4, Barbara Nieuwenhuys 27 punten en Marie-José Alders met punten. ederlaag voor Kasparov igen Gary Kasparov heeft gisteren in de zesde ronde van het ïrnationale schaaktoernooi in Horgen een nederlaag geleden jen Vassili Ivantsjoek. De Oekraïner versloeg met zwart de we ikampioen uit Rusland in een Franse partij in 31 zetten, htsjoek behield door deze zege de leiding in het algemeen psement. Hij vergaarde vier punten uit vijf partijen. De Rus jmnik volgt op een half punt. Hij won van de Engelsman Ni- iShort. Jan Timman speelde remise tegen de Amerikaan Boris lko. In de tussenstand neemt de Nederlander de negende i. In het grootmeestertoernooi deelde Loek Wely het t met de Zwitser Yvan Masserey. ;;g jorbach ontslagen bij Istanbulspor haag Fritz Korbach is bij de Turkse club Istanbulspor ont- 0 f\3.%en. Dit meldt het RTL-sportprogramma Barend en Van Z17 £p. De assistent-trainer kreeg gisterochtend van voorzitter '34 ]n Uzan te horen dat hij moet vertrekken. Trainer Leo Been- n /26.iker nam twee weken geleden ontslag bij deJurkse club om- /i9 ide taalbarrière te veel problemen opleverde. De voorzitter ]de na het vertrek van Beenhakker aanvankelijk nog alles ii 1 /ii jwerk om Korbach te behouden. Legioen tracteert Rotie rdammers op fluitconcert na magere zege op De Graafschap Feyenoord heeft zijn eerste stap voorwaarts onder Arie Haan gezet. Dank zij de 2-0 zege op De Graafschap ontdeed de Rotterdamse club zich van de bescha mende negende plaats. Maar veel meer dan een vooruitgang op de ranglijst is er nog niet bewerkstel ligd. Het spel van Feye noord onüokte het Legioen in de Kuip gisteravond een pijnlijk fluitconcert. rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever De chaos rond de komst van de nieuwe oefenmeester bij Feye noord lijkt een beetje te zijn overgeslagen op de spelers. Een half uur mocht het publiek ge nieten, daarna zakte de thuis club naar een bedenkelijk ni- Het was Arie Haan niet ont gaan. Volgens de oud-interna tional, die door de afwezigheid van Ulrich van Gobbel en Ro nald Koeman gedwongen was zijn elftal voor de derde achter eenvolgende keer op meerdere plaatsen te wijzigen, kwam zijn ploeg zelfs tegen de degradatie kandidaat De Graafschap in moeilijkheden, omdat het elftal niet in staat is bij balbezit crea tieve oplossingen te vinden. „Er zijn geen mensen die de lijnen kunnen uitzetten. Er is geen as in het elftal. We spelen niet met opzet slecht, maar zelfs als we de zaak openbreken is er niemand die het spel verdeelt of opengooit", aldus Haan. In de komende dagen of we ken gaat de Groninger ongetwij feld weer experimenteren met de as Koeman-Trustfull. Haan moet tot de conclusie zijn geko men dat met louter verdedi gend ingestelde middenvelders en harde werkers het rood-witte Mike Obiku, i i de betere Feyenoorders gisteravond, wordt fel belaagd door Fabian Wilnis van De Graafschap. legioen niet tevreden kan wor den gesteld. Om de lucht te kla ren rond Orlando Trustfull had hij gisteren al een goed gesprek met de enige Feyenoorder, die nog in het Nederlands elftal aan bod komt. Daarmee heeft hij de weg vrijgemaakt voor een terug keer van de talentvolle midden velder. Haan: „Orlando heeft zijn buik vol van alle insinuaties over zijn positie bij Feyenoord. Ik ga niet in op de details van ons gesprek, maar het is duide lijk dat hij niet gelukkig was met alle geruchten. Ik kan hem wel een beetje begrijpen. Ik heb vroeger als speler ook in een dergelijke situatie verkeerd." Zonder Koeman en Trustfull leek Feyenoord tegen De Graaf schap beroofd van het laatste beetje kwaliteit. Het was type rend dat George Boateng en Giovanni van Bronckhorst als jongste werknemers de beste prestaties leverden. Ondanks al le veranderingen die de afgelo pen week zijn doorgevoerd zijn die talenten blijven staan en daarmee geeft Haan in elk geval aan dat Willem van Hanegem met het lanceren van de twee door Feyenoord opgeleide spe lers eerder dit seizoen een goe de beslissing heeft genomen. Zo veel verdedigers als er te gen Everton en Ajax in de ploeg waren opgesteld, zo veel aanval lers kwamen er nu aan bod. Gaston Taument, Aurelio Vid- mar, Mike Obiku en Tomek Iwan stonden in de basis. Na de pauze mochten ook Regi Blin ker en 1 lenrik I-arsson, voor het eerst gepasseerd, hun opwach ting nog maken. Haan zegt dat 9.| 91 9.Lr ird Krajicek heeft bij het bezette tennistoernooi in de kwartfinale bereikt. De naar won gisteravond in ;ets van de als vierde ge- ;te Duitser Boris Becker: 6- 6-3. In de eerste game Krajicek al door de service ƒ139. Jecker en legde hiermee de voor de winst in de eerste i lie hij na 45 minuten won. /i9.iveede set eindigde in een f* eak, die Krajicek verloor. 1 Hagenaar herstelde zich goed in de beslissende pe Nederlandse nummer (34prak de service van Becker stand van 4-2. Met het n van zijn derde macht- maakte hij de wedstrijd af. Amerikaan Malivai Was- )n zorgde voor een enor- errassing door in de derde /19 e zijn landgenoot Andre uit te schakelen. Was- 56. '87 5. het einde van één op de we- anglijst wil blijven, brengt dit verlies zijn positie in ge- Zijn voornaamste concur- Pete Sampras versloeg de raliër Mark Woodforde in sets: 6-2 6-4. In de kwartfi- Sampras het opne- Europees kampioen zorgeloos naar World Cup in Japan woerden. ronald v Richard Krajicek leverde voor het eerst sinds maanden weer een opzienbarende prestatie. 54 v i de v i drie se 1 6-1. men tegen Jim Courier. Agassi startte goed in de wed strijd tegen Washington. Hij won de eerste set met 6-4. Daarna leek de motivatie bij de Amerikaan verdwenen. In de zesde game van de tweede set liet hij zich afleiden door het Duitse publiek. De toeschou wers klapten toen Agassi zijn eerste service uitsloeg. De num mer één van de wereld applau disseerde als 'dank' op zijn racket en gaf. met een break point tegen, zijn tweede service en daarmee de set weg. Washington geloofde echter niet dat zijn landgenoot de par tij had weggeven. „Agassi speel de niet zo sterk als anders", zei de Amerikaan. „Maar ik denk niet dat hij mij een wedstrijd cadeau doet." De nummer één van de wereld vertelde na de wedstrijd dat hij zich mateloos aan het publiek had gestoord. DREBORD PRIJSVRAGEN Ten, donderdag 26 oktober Sofia. Bulgaarse Open. Tweede ronde: Pelupessy >ord - De Graafschap 2-0 (1-0) 40. 90. Blinker 2-0. eef Toeschouwers Godee (De Graaf- a (Spa). Volvo Masters, 2 miljoen Horgen. Internationaal toernooi. Zesde ronde: Timman Gulko (VSt) 1/2- 1/2, Kasparov (Rus) - Ivantsjoek (Oek) 0-1 Kramnik (Rus) - Short (Eng) 1-0, Ehlvest (Est) - Joesoepov (Dui) 1/2-1/2, Vaganian (Arm) - Lautier (Fra) 1/2-1/2. Kortsjnoi vrij. Stand: 1. Ivantsjoek 4 punten (uit 5), 2. Kramnik 3 1/2 (5), 3. Ehlvest 3 (5), 4 Short. Gulko, Joesoepov 3, 7. Kortsjnoi 2 1/2 (5), 8 Kasparov 2 1/2, 9 Timman 2 (5), 10. Vaganian 2. 11 Lautier 1 1/2 (5). vierde ronde: Mas (Eng) - ,ZSV< 11 11 0 0 33 41- 2 71. 8 Guepy (Fra). Lyle (GBr). Chapman 11 9 1 1 28 36- 8 (GBr) 72 11 6 3 2 21 20-18 11 5 5 1 20 25-10 HONKBAL »rd 11 5 3 11 5 1 5 16 11 3 6 2 15 9-8 11 3 3 5 12 16-21 Cleveland. World Series, vijfde wedstrij best-of-seven-serie Cleveland Indians - Atlanta Braves 5-4 A lanta Braves leidt met 3-2 Cleveland Indians 2-0-0-0-0-2-0-l-x=5 Essen, 3,3 miljoen gulden. Derde ronde: Washington (VSt/4, Agassi (VSt/1) 4-6 6-1 6-1, Sampras (VSt/2) 11 3 3 5 12 11 3 2 6 11 iS. 11 3 2 6 11 13-25 10-22 9-22 fees 11 1 3 7 6 14-25 chap 11 1 3 7 6 12-24 PAARDESPORT hitaker (GBr) Randi 0- k (13) - Becker (Dui/4) 6-4 6-7 6-3. rtfinales: Washington - Enq- - Boetsch. Bruguera - Medve- - Courier. e: Eltingh/Haarhuis - nink/Sinner(Ned/Dui) 7-56-3 Santiago. 350 000gulden. Tweede ronde: Corretja (Spa) - Carbonell i 14 - 24; Guingamp 14 - 22; Nan- 21; Montpelher 14-21; Bastia 14 lice 14 - 19; Strasbourg 14 - 18, SCHAKEN Rios (Chi) „Ik ergerde mij overal aan." Agassi had bovendien op nieuw last van een opspelende borstspier. Hij liep deze blessu re vorige maand op bij de halve finale van de Davis Cup tegen Zweden. „Ik ga naar huis", zei de Amerikaan. „Ik wil mij in Las Vegas laten behandelen om op tijd fit te kunnen zijn vooï het ATP-wereldkampioenschap vol gende maand in Frankfurt. Tot die tijd speel ik niet meer." Frank de Boer gebruikt verkeerde vinger AMSTERDAM GPD Als Frank de Boer, netjes opge voed in het Westfriese Groote broek, scoort, dan gaat altijd de gebalde vuist omhoog. Woens dagavond ging, pijnlijk duidelijk op televisie, de middelvinger van de Ajacied de lucht in na zijn vrije trap tegen Volendam. De centrale verdediger zit er zelf ook een beetje mee. „Ik had het beter niet kunnen doen", zegt hij een dag later. „Want het helemaal niet gedoeld als ob sceen gebaar." De Boer stak de vinger op in de richting van de bank. „Ik had dinsdag, een dag voor de wed strijd, een hele tijd geoefend op die vrije trappen. Dal ging niet goed." Dus zei Gerard van der Lem. hulptrainer en voor de ge legenheid doelman, „dat geen keeper wakker hoefde te liggen van die trappen van 'Boer'." Die prikkel werkte twee kanten op. De vrije trap ging bijna als een streep in het kruis, maar het ge baar kwam er achteraan. GPD-VERSLAGGEVER Al betaalt Polis Direct geen stui ver, bondscoach Bert Goedkoop en zijn speelsters zullen er in Ja pan geen seconde wakker van liggen. Sponsorperikelen en topvolleybal moet je gescheiden houden. De kersverse Europees kampioen gaat bij de World Cup 'op zoek naar een nieuw plafond', doet dat met dat 06- nummer van die autoverzeke raar op het shirt en verder maakt Goedkoop geen woord vuil aan zijn in opspraak ge raakte hoofdsponsor. „We ken nen alleen zijn telefoonnum- Goedkoop, gisteravond met zijn ploeg op het vliegtuig naar Japan gestapt, heeft andere zor gen. De bondscoach kan bij het World Cup-toernooi, waar de eerste drie olympische startbe wijzen zijn te verdienen, niet beschikken over Henriëtte Weersing. De 29-jarige Friezin mocht van haar Italiaanse club Modena niet weg. Haar plaats in de ten opzichte van het EK verder onveranderde selectie is ingenomen door de 17-jarige Claudia van Thiel van WC. Cintha Boersma, ook actiefin Italië, komt dus wel. De captain speelt dit weekeinde nog met haar club Altamura tegen Bari en voegt zich dinsdag bij de se lectie. Komende vrijdag staat de eerste wedstrijd tegen China op het programma. De andere te genstanders van Oranje in Ja pan zijn achtereenvolgens Egypte, Japan, Peru, Amerika, Brazilië, Cuba, Kenia Kroatië en Korea. Goedkoop vroeg zich vlak voor vertrek naar Japan hardop af of zijn team mentaal klaar is voor de" hebben nen voorbereiden, nu is die tijd maar heel kort. Bovendien heb ben de speelster hun aandacht moeten verdelen tussen het na tionale team en hun clubs, die net zijn begonnen met de com petitie. Vooral het oudere deel van het team kijkt een beetje op tegen weer drie weken Japan. Maar de jonkies willen het liefst morgen al tegen China spelen." In Japan neemt Kirsten Gleis de plaats in van teammanager Gert-Jan Kuipers, die van zijn werkgever geen vrij kon krijgen. Oud-international Gleis, in dienst van de stichting Top Vol leybal Nederland waar het na tionale vrouwenteam ook onder valt. gaat mee op voorspraak van Goedkoop. „Ze heeft zelf in het team gespeeld, kent de meeste speelsters en heeft veel van deze reizen meegemaakt. Maar het blijft jammer dat de begeleiding van het team nog steeds niet helemaal professio neel is. Een teammanager zou er geen baan naast moeten heb ben." Waarschijnlijk moet Goed koop nog even geduld hebben. De stichting Top Volleybal Ne derland heeft de begroting van 1996 van het vrouwenteam op gesteld zonder bijdrage van hoofdsponsor Polis Direct. LEIDEN. HAARLEM MERSTR AA T 95-97 HAARLEM, GROTE HOUTSTRAAT 51 I zijn 'ideale formatie' langzaam begint te dagen. „Ik hen er nog niet uit. Ik heb nog niet de kans gehad om alles te proberen. Daarom heb ik nog een paar trainingswedstrijden tegen Den Bosch en TOP Oss ingelast. Ik ben ervan overtuigd dat het goed komt." Volgens de opvolger van Van Hanegem hebben de spelers van Feyenoord zelfvertrouwen nodig. „Hoe krijg je dat? Door weinig tegengoals te incasseren. Maar het is waar, ook door een vaste formatie zal het elftal aan zekerheid en vertrouwen win- Mike Obiku had Feyenoord in de eerste helft een aardig steuntje in de rug kunnen geven als hij één van de drie kansen in het strafschopgebied had benut. Al na zes minuten zag hij een kopbal door Fabian Wilnis op de lijn gekeerd. Een minuut la ter veerden de bijna 25.000 toe schouwers op bij een sensatio nele omhaal van de Nigeriaan. Ook die werd op de doellijn ge stuit. Een kwartier later lag doelman Ron Olyslager voor zijn voeten na een slim hakje f J twee punten tegen, Maddux zeven innings i Tat TVN-directeur Jos Smulders: „We hebben van het verleden geleerd dat we geen geld moe ten uitgeven dat we misschien niet binnenkrijgen. Dus begroot ik zonder Polis Direct. Adel ver plicht, het vrouwenteam kan volgend jaar het beoogde pro gramma afwerken, maar de professionalisering van de orga nisatie en begeleiding moeten we nog even uitstellen." Of Polis Direct móet betalen. Het jonge bedrijf in autoverze keringen kwam vorige week in opspraak. Niet het aantal aan vragen van NeVoBo-leden zou conform het contract bepalend zijn voor het sponsorbedrag, maar het aantal afgesloten po lissen, wat in strijd is met de Wet op de Assurantiebemidde ling. En dat zijn er nog niet zo veel. Pas een kleine tweedui zend, in plaats van de beoogde 25.000 afgesloten auto-verzeke ringen in het eerste halfjaar. Smulders ziet wel. „Het con tract is na het EK omgezet in een normaal contract met een vast bedrag. Daarvan moet Polis Direct op 31 oktober de eerste termijn overmaken naar TVN. Na alles wat er geschreven is zijn wij ook wat sceptisch ge worden. Betaalt Polis Direct niet, dan moeten we op zoek naar een nieuwe hoofdsponsor. Gelukkig zijn er een paar serieu- ze kandidaten. Met dank aan het goud van de vrouwen. Heb je dit gedoe voor het EK, dan waren verder van huis ge weest." Indians brengt spanning terug De Cleveland Indians hehben de spanning teruggebracht in de World Series. De ploeg ver sloeg gisteravond in eigen huis de Atlanta Braves met 5-4. Na vijf wedstrijden is de stand nu 3-2 in het voordeel van de Bra ves, die morgen aan een thuis zege genoeg hebben voor het de World Series te winnen. Het duel spitste zich toe op de twee pitchers: Greg Maddux van de Braves en zijn opponent Orel Hershiser. /.ij stonden in de eerste wedstrijd in de best- of-seven-serie ook al tegenover elkaar. Toen was Maddux, door supporters de beste pitcher van de planeet genoemd, de beste. Gisteren waren de rollen omge draaid. Hershiser bleef fier over eind. Hij kreeg in acht innings Kort voor de pauze kreeg Feyenoord alsnog de beloning voor de inzet, die de ploeg toon de. Van Bronckhorst schoot na een pass van Rob Witschge hard en strak in de verre hoek: 1-0. Pas in de allerlaatste minuut van de wedstrijd zag Regi Blin ker kans die voorsprong te ver dubbelen. Met de buitenkant van zijn linkervoet prikte hij een voorzet van Rob Maas in één keer langs Olyslager. Feyenoord: De Goey; Xwijnenbcrg, Bosz, Boateng, Van Bronckhorst; Iwan, Maas. Witschge (83. Heus): Taument (75. lürsson). Obiku, Vidmar (61. Blin ker) De Graafschap: Olyslager; Wilnis, Oos terhuls, Hendrik», unaenberah; Lukas sen, Matthaei. Godee, Fuchs Bede k.-n. Van de Hunk Gs.hult/i, Vi. m Hockeyfederatie zwicht voor TV BRUSSEL ANP De internationale hockeyfede ratie komt bij de Olympische Spelen aan de wensen van de televisiemakers en -kijkers lege- moet. De FIH zal alle deelne mende ploegen verzoeken, dan wel verplichten, af te zien van het dragen van witte schoenen en sokken. De maatregel is be doeld om de bal zo goed moge lijk zichtbaar te laten zijn. Dat is voor de buitenstaander vaak moeilijk door de grote snelheid van het spel. Een andere buiging voor de camera in Atlanta is de invoe ring van de 20-secondenpauzc na een doelpunt. Die geeft de- regisseurs de gelegenheid de ac tie en de afronding te herhalen, voordat opnieuw wordt afgcsla- gen. Bij een Flll-vergadering in Brussel is ook besloten enkele wijzigingsadviezen van de spel regelcommissie in de praktijk te- brengen. De FIH stelt onder meer voor buitenspel in het aanvalsvak af te schaffen en het maken .van doelpunten in dit gebied toe te staan. Nu moet dat nog in de cirkel gebeuren. Ook wordt de hoge hal voorbij de 22-meterlijn hij wijze van proef toegestaan, zo lang het maar geen pevaar oplevert. Sparta en Excelsior niet op Rivium Sparta en Excelsior verhuizen definitief niet naar een multi fun< tioneel stadion op het )a pelse bedrijventerrein Rivium. Het Rotterdamse college van B en W laat een voorstel daartoe aan de gemeenteraad achterwe ge, vooral omdat de accommo datie inclusief de grondkosten ongeveer honderd miljoen gul den zou kosten. Doelman met de dood bedreigd LONDEN SIP Doelman Kevin Pressman van Sheffield Wednesday was woensdag het doelwit van de Millwall-aanhang. Toen zijn ploeg in het duel voor de Lea gue Cup tegen Millwall met 2-0 vóór kwam, vond een supporter van de tweede-divisieclub het welletjes en meldde zich bij Pressman. De goalie werd met de dood bedreigd. De Engelse bond wacht het rapport van de scheidsrechter af. De man die Pressman bedreigde („Jij komt niet levend uit dit stadion") werd door de politie afgevoerd.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21