Uitschieter Crescendo Gemini/Kangeroes loopt bij MVC tegen de lamp Erik Huybens helpt BS Leiden aan zege Sporting Trigon is voorlopi| witte raaf onder korfballers De Zijl en LZ kwartfinalist Sport 1 n MAANDAG 23 OKTOBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK, C 4, PLV.-CHEF ROB ONDERWATER, 071-535 De 23-10 zege op Jong Brabant kwam voor Crescendo als geroepen. Het vijzelde het zelfvertrouwen op bij de Saf fierstraat-bewoners, dat zo duidelijk gedeukt was na de nederlaag bij 'Angstgegner' ALO. De twee punten brach ten Crescendo bovendien twee treden hoger op de rang lijst waar nu, halverwege de veldcompetitie, een vijfde plaats wordt ingenomen. LEIDEN BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Zijn zeven ploegen in de derde klasse M goed aan elkaar ge waagd, nummer acht Jong Bra bant is duidelijk een maatje te klein. De Westbrabantse debu tant komt tactisch en technisch zo veel te kort dat zij wekelijks van het veld wordt gespeeld. Zes nederlagen leed de ploeg uit Berkel-Enschot al en daarbij werden maar liefst 106 tegen treffers geïncasseerd. Gister middag kwam daar in Leiden dus de zevende bij. Dat was al vanaf het prille begin van het duel duidelijk. Van meet af aan beheerste Crescendo de wed strijd met een ongekende zelf verzekerdheid. Alle actie speel de zich het eerste kwartier vrij wel geheel op Brabantse helft af. Goals van Gert-Jan Hensing (3), Ilone Kooloos, Monique Kooien, Wijnand Alberts en Edwin van der Kraan hadden een 7-0 stand tot gevolg. Het ging allemaal zo gemakkelijk dat de thuisclub in verdedigend opzicht wat te veel ruimte weggaf. Hoewel het bij incidentele schotpogingen bleef, scoorde Jong Brabant voor rust driemaal. Het verschil liep evenwel op tot 12-3 door Leidse treffers van Monique Kooien, Debbie Blogg, Ilone Kooloos, Edwin van der Kraan en Gert-Jan Hensing, die giste ren met zes goals topscorer werd. Crescendo had in die eerste 35 minuten daarmee evenveel gescoord als het gemiddelde van de eerste zes duels als ge heel. Tot tevredenheid van gele- genheidscoach Leny Kok, die waarnam voor de vakantie vie rende Ruud Niesing. Het moeilijke met zo'n zwakke te genstander", aldus de oud speelster, „is het vasthouden van de concentratie. Je moet te gen zo'n ploeg niet als gekken gaan schieten omdat je zo veel ruimte krijgt." Na de hervatting slaagde Jong Brabant er geruime tijd in Cres cendo bij te benen. Óm en om scorend tot 19-9 leek het de eer ste twintig minuten van de tweede helft zelfs even op een wedstrijd, zij het dat Crescendo het wel heel ontspannen speel de. Arno Kooloos was na 23 mi nuten de laatste speler die zijn eerste treffer liet aantekenen. Bij vlagen de tegenstanders volle dig dollend, Wijnand Alberts en Edwin van der Kraan namen zelfs een een-tweetje bij een strafworp, dartelden de groen- witten naar het slotsignaal. De score was inmiddels opgelopen tot 23-10. De tien tegentreffers („Eigenlijk te veel") waren het enige punt van kritiek van coach Kok, die verder niets dan lof had voor haar pupillen. Gert-Jan Hensing verdedigt namens Crescendo tegen Jong Brabant. foto holvast/mark lamers LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Voorlopig blijft Sporting Trigon de witte raaf onder de tien Leid se clubs op landelijk niveau. De nieuwste fusieclub versterkte haar koppositie door naaste achtervolger LUTO met 18-17 voor te blijven. TOP hield in het eerste kwar tier gelijke tred met Swift(M) (3- 3), maar daarna ging het mis. De aanvallers begonnen te aar zelen bij hun acties en schoten niet langer vrijuit, zodat er via 3-6 een 5-11 achterstand bij rust was ontstaan. Michiel Kok had wegens nachtdienst de eer ste helft aan zich voorbij laten gaan. Hij kwam na de pauze wel binnen de lijnen en inspireerde zijn. ploeggenoten tot beter weerwerk. Zij kwamen allemaal tot scoren, maar kleiner dan drie punten werd het verschil nooit: 15-18 eindstand. Het zag er even zorgelijk uit voor Sporting Trigon, nadat LUTO van 10-10 (rust) op 13-11 was gekomen. De eerste aanval verscheen toen voor de vijande lijke korf en die had voordien moeite met de afwerking. Jan- Willem Meijer hervond echter op dit cruciale moment zijn schot (13-13), zoals hij dat ook zou doen op 14-14, terwijl Frank-Peter de Haas al warm liep om hem te vervangen (14- 16). Bij 16-16 miste de thuisclub een strafworp, waarna Miranda van der Lely en nogmaals Meij er aan de andere kant wél suc ces hadden (16-18). Dat werd de basis voor de 18-17 winst. Voor Pernix is de positie op de ranglijst precair geworden, nadat het vier punten-duel te gen De Vinken met 10-16 verlo ren ging. De Leidenaars kwa men pas na twintig minuten tot scoren uit een vrije bal van Lian Tieleman (1-5). Coach Cor Gra- vekamp bracht op 5-11 Jeroen Wayenberg in het veld om nog te redden wat er te redden viel. De invaller schoot prompt twee keer raak (7-11), maar een echte ommekeer bleef achterwege, aangezien er na 8-12 een goed vervolg uitbleef (8-15). Bert Vanhaelen werd tezamen met Wayenberg topscorer met drié doelpunten. Poulegenoot Fiks schoot bij Tweemaal Zes evenzeer letter lijk en figuurlijk te kort. Het achttal van Jasper Engel opende nog wel goed met 3-1 en 5-4 dank zij Theo Vreeken (2), Inge Anholts, Gwenny en Erwin de Best. De laatstgenoemde speel de voor Matthijs de Visser, die een schorsing van één wedstrijd uitzat. In de laatste zes minuten van de eerste helft nam de thuisclub het initiatief over (7-5 rust). Nadien bleven er tot 9-8 perspectieven, die door vijf te gentreffers definitief in rook op gingen (14-9). Vreeken bepaal de met zijn vierde en vijfde goal de eindstand op 14-12. De Danaïden maakte in het slotkwartier van de eerste helft weinig klaar tegen Vrienden schaar^). De aanval miste schot en kracht in de paalzone om langdurig balbezit te hou den, waardoor een geslaagde vrije bal van Richard Dikken het enige wapenfeit werd uit deze periode. Intussen liepen de be zoekers van 6-5 uit naar 7-14 (rust), om hierna nog naar 10- 17 door te stomen. Bij deze tus senstand gaf coach Edwin Muntjewerff aan de verdediging opdracht één schot toe te staan en de afvang te verzekeren. Dit bracht de tegenstander volledig in verwarring, hetgeen de thuis club inspireerde tot een knappe inhaalrace. Barbro Heijman, In- grid Slingerland, Henny van der :f.v Top, Richard Dikken, ArneH ^er! man en Eric Kromhout sen irdr den nu wel, maar dat wj weinig om een 16-17 nederl 'd af te wenden. ijd Het liep bij Tempo voorg cks meter bij ADO, zoals de ind eindstand al doet vermoet ntrl De tweedeklasser uit Alphen de met Marja Oppelaar, Cai l Walvis en Ruud de Jong drie ïter vallers in de basis. Zij kom c net als hun teamgenoten am tot schot komen door het si n oj fysieke verdedigen van hun lan ponenten. Het was in dit band een veeg teken dat een kend schutter als Martijn Ho er op één treffer bleef steken na rust (5-2) zelfs werd venfr gen. Edwin van der Horst (3 Ruud de Jong (2) werden topscorer. Fluks raakte na een gc opening (2-0) danig van sla^ gen RDZ, dat zich na elk sc naar de eigen paal liet terugi len. De blauw-witters mis het geduld en het schot om tactiek af te straffen en wa verdedigend niet al te safe, sulterend in 3-8 bij rust. Nad uw kregen uitblinker Ronald Drongelen (3), Nel Hordijk Jeroen Bosch en Marco Njnee het vizier wel op scherp (10- De tijd ontbrak om een diend punt te bemachtij tie sterker nog: in de slotmim tie werd het 10-12. Gezien het spelverloop h Madjoe bij Luctor meer kuni j* bereiken dan een 9-9 gelijks] Rijnsburgers rondom de rust twee maal voorsprong van twee punten 5, 5-7) door toedoen van N Star (3) en Marco Ravensfc gen. Het duurde echter zev [CH tien minuten, alvorens dit wederom tot scoren kwam. de slotfase werd een doelp un van de Rijnsburgers om om delijke redenen afgekeurd. Cl lijn irts LEIDEN. CHRIS HARTMAN MEDEWERKER De volleyballers van Gemini- /Kangeroes liepen in Moord recht tegen de eerste nederlaag van dit seizoen aan. Hun colle ga's van RW en NOVO deden het niet veel beter. Net als de Voorschotenaren konden zij geen enkele set tot een goed einde brengen. Bij de vrouwen vielen de prestaties van Leython en Gemini/Kangeroes op. Zij bewerkstelligden overwinnin gen waarop weinig viel af te dingen. DAC trof in De Schalmers een sterke opponent. De equipe uit Berkel Enschot speelde een snel spelletje en verdedigde met na me aan het net sterk. Wat DAC ook probeerde, het stuitte tel kens op de blokkering van de tegenstander. Hoewel zijn spe lers nogal gelaten opereerden, wisselde coach Jan Straver nau welijks. Na 8-15 en 2-15 lukte het het Alphense team eindelijk wat semcedruk uit te oefenen. Een en ander resulteerde in een opleving, met een score van 16- 14 als bekroning. Het herstel was echter van korte duur. in set numrper vier sloeg De Schalmers opnieuw vernieti gend toe en was DAC een illusie armer: 4-15. De tweede neder laag alweer voor de degradant uit de eerste divisie. Gemini/Kangeroes had zijn dag niet. Bij MVC verloor de ploeg van coach Casper Brussee kansloos met 3-0 (15-5, 15-8 en 15-12). Brussee over de presta ties van zijn team: „Het was he- lemaals niks dit keer. Anderhal ve set hebben we compleet ge faald. Pas bij 8-0 in de tweede set begonnen we een beetje te volleyballen. Dit is de slechtste wedstrijd die ik als coach van Gemini heb meegemaakt." In het derde speldeel liepen de Voorschotenaren aanvankelijk weg naar 0-8. Maar bij 11-11 zag MVC, een degelijke maar zeker niet onverslaanbare for matie, het weer helemaal zitten. Geholpen door Gemini, dat tot drie keer toe verzuimde een ral ly winnend af te sluiten, pakte het de laatste punten. RW liet in Gouda de punten aan Euromail/Radius 2. Door het ontbreken van de midden mannen Wilco Saab en Michiel Schoo moesten de Rijnsburgers improviseren. Dat lukte maar matig, ook al omdat de buiten aanvallers Martin Broere en Kees van de Meent geen mo ment lekker in de wedstrijd za ten. Steven Bijker deed zijn best als middenaanvaller, maar kon Schoo en Saab niet doen verge ten. De eerste en tweede reeks gingen via respectievelijk 5-1 en 6-0 verloren met 15-10 en 15- 11. In de laatste set had RW op 12-14 twee setpoints, die beide niet benut werden. Radius be perkte de wedstrijd vervolgens tot drie sets door er 16-14 van te maken. Martin Broere: „We hadden een te smalle basis, want ook Marcel Aertnoutse was er niet bij." Met NOVO ging het ook al niet naar wens. De Noordwij- kers gingen in de Northgohal flitsend van start tegen Sille/Ju piter: 8-4. Daarna ging alles mis en maakten ze geen punt meer (8-15). Bij 8-13 in de tweede pe riode gaf niemand meer een stuiver voor de kansen van NO VO. Goed werk van invaller Ad- do Kraan en Erik de Munck (sprongservice) leidden echter tot 13-13. Twee domme stop- fouten aan Noordwijkse kant hielpen Jupiter vervolgens toch nog aan de winst (13-15). In het derde bedrijf maakte bij NOVO Olaf Knoop zijn rentree na een lange periode van blessureleed. Ook hij kon zijn team niet inspi reren tot grootse daden. Via 1-7 en 7-11 werd het 9-15. De vrouwen van Gemini/Kangeroes pakten voor de eerste keer in dit seizoen drie punten. Opponent Morres- Hulst speelde in de eerste en vierde reeks een figurantenrol. Twee keer werd het 15-1. In de aanvangsset gingen de Zeeuw sen passend dè mist in en in het laatste speldeel dankte Gemini veel aan Petra Bleijinga (uitste kende serveerbeurt) en Lucie van Luinen (solide blokkering). De tweede set won het team uit Voorschoten, dat nog steeds de geblesseerde Rachelle Hoede- maker niet kan opstellen, met 15-9. Door concentratieverlies aan Gemini-zijde kon Hulst, het vorig seizoen nog present in de derde divisie, ook nog een setje meepikken (9-15). Bij Gemini kreeg iedereen speeltijd van coach Martin Rutten. DAC-Utrecht 2 eindigde in 0- 3. Setstanden: 8-15, 11-15 en 2- 15. Het ervaren Utrecht bleek verdedigend moeilijk te klop pen. Zowel op harde als op zachte aanvallen had Utrecht een antwoord. Bovendien ser veerden de speelsters uit de Domstad bepaald niet gemak kelijk. DAC had moeite met de pass en kende alleen in de tweede set een goede periode. Van 2-11 werd het toen 11-11. Vervolgens verviel het door spelverdeelster Kitty Huisman geleide team uit Alphen aan den Rijn weer in oude fouten. Bij DAC zijn drie speelsters aan de selectiegroep toegevoegd: Annemieke de Kloet, Esther Verwey en Xenia Bakker. Daar staat tegenover dat Jacoline Aantjes weer is teruggekeerd naar het derde team. Leython boekte zijn tweede overwinning. Slachtoffer was dit keer VC Rijswijk 2, dat in eigen huis met 0-3 ten onder ging. Veel krachtsverschil was er niet. Wat wel opviel was dat Rijswijk op de belangrijke momenten verkrampte en dat Leython vrij uit bleef spelen. In het eerste bedrijf zette Leython een 13-8 achterstand om in 13-15 en in het tweede werd het van 13-10 14-16. Tot 9-9 in de laatste reeks zag Rijswijk perspectief. Daarna stelden de bezoeksters alsnog orde op zaken: 12-15. Bij Ley thon kwam Arine van Vliet, de hele week met griep op I had gelegen, nauwelijks spelen toe. Nieuwelinge Co ne van de Salm was dreef. De mannen van LUSV ve s ren in de promotieklasse hun tweede wedstrijd. In Lei ij werd het 1-3 (9-15, 8-15, 1 13-15) tegen Agon. Van team dat vorig seizoen nojO de derde divisie uitkwam is 1 c leen Joep Arts over. De ande uw zijn afkomstig uit het twefrtai dat zijn kunsten vertoonde de derde klasse van het ra\f- Trainer/coach Bert „Voor het jeugdige gedeelte de ploeg is dit een seizoen te leren. Uiteraard zullen proberen ons te handhai Lukt dat niet, dan moet team zich dusdanig verbete t dat het in de eerste klasse meedraaien." De vrouwen v RW verloren thuis met 1 -3 Sille/Jupiter. Leython 2 kree| een uitbeurt met 3-0 klop VC Rijswijk 3. LEIDEN JUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER Goed als team samenspelen is Ton van Bemmelen/Leiden momenteel niet gegeven. De automatismen ontbreken in het spel van de ploeg van coach I on Kallenberg, zodat de indivi duele kwaliteiten van de spelers de doorslag moeten geven. Af gelopen dinsdag was het met name Loet de Ruijter die de Lei denaars er doorheen sleepte. Afgelopen zaterdag was het Erik Huybens die zijn team vrijwel in z'n eentje de overwinning be zorgde. De net 30 jaar geworden for ward was legen Meppel 2 niet te stoppen. Hij scoorde wanneer hij wilde en pakte daarnaast een karrevracht rebounds. Aan het einde van de wedstrijd bleek de teller bij 37 punten -tegen een schotpercentage van 70% -en 13 rebounds te zijn gestopt. En ge zien de eindstand, 82-86 in het voordeel van Leiden, was het maar goed ook dat Huybens de ze vorm had. Leiden kon het zwakke maar hard werkende reserveteam van Meppel namelijk nauwelijks van zich afschudden. Na rust (41-42) werd dat hen bijna fa taal. De thuisploeg kwam 68-57 voor en leek de eerste overwin ning van het seizoen te kunnen behalen. Zover kwam het echter niet. Huybens en de sterk schie tende Jan Groot brachten de winst via eeii eindsprint toch nog bij de Leidenaars. Scores Ton van Bemmelen- Leiden: Huybens 37, Groot 17, Ginjaar 11. MSV moet het, meer nog dan Leiden wellicht, hebben van het teamspel. Als dat niet loopt ko men de Noordwijkers tegen elke ploeg in de problemen. Tegen het zwakke Weert 2 kende de ploeg van Rick Driessen een moeizame eerste helft, zodat in Limburg nauwelijks afstand kon worden genomen van de thuis ploeg (31-30). Het gebrek aan inzet en tfurf dat in die eerste twintig minu ten werd getoond maakte MSV in de tweede helft echter ruim goed. De verdediging werd aan gescherpt, in de aanval werd met geduld rondgepasst en bin nen korte tijd hadden de Noordwijkers controle over de wedstrijd. Opvallend was dat wederom guard Sander van der Holst, nog steeds jeugdspeler, zich bij de topscorers wist te melden in de met 53-68 gewon nen partij. Scores MSV: B. Driessen 18, J. Koek 16, Van der Holst 13. 'Angstgegner' Voor de mannen van BV Lisse blijft Binnenland een 'Angst gegner' van de eerste orde. De formatie van Piet van Vliet, die Lisse vorig seizoen in de slot wedstrijd van het seizoen via een overwinning van promotie beroofde, trok zaterdag voor de vijfde keer op rij aan het langste eind. Voor Michel van Ruiten betekende de nieuwe nederlaag, dit keer met 63-64, dat zijn ploeg gevaarlijk dicht bij de de gradatiezone is gekomen. Bijna driekwart deel van de wedstrijd wekte Lisse in eigen huis niet de indruk tegen Bin nenland in succes te geloven. Een gretig en fel Binnenland troefde de thuisclub voortdu rend af. Pas op tien minuten voor tijd, toen de thuisploeg te gen een 42-58 achterstand aan keek, werd duidelijk dat Lisse ten onrechte tegen Binnenland had opgekeken. In de aanval werd er een hoog tempo aan de dag gelegd en verdedigend gaf het de tegenstander nauwlijks meer ruimte. Een wanhoops schot van Terry van den Akker, gevolgd door een benutte bo nus-vrije worp, bracht hen zelfs op 63-64 vlak voor tijd, maar verder liet Binnenland het niet komen. Scores BV Lisse: Van den Ak ker 21, Koot 10. De vrouwen van BV Leider dorp hebben gisteren bewezen tot de beste tien teams van Ne derland te behoren. De tegen stander van zondag, Landslake Lions, is immers een subtopper in de eredivisie, maar werd door de thuisploeg op een stevige 69- 53 nederlaag getracteerd. Het verschil had nog groter kunnen zijn als Leiderdorp wat accurater in de afwerking was geweest. Met name onder het bord miste de thuisploeg nogal wat kansen, hetgeen Landslake Lions de kans gaf na rust (33-24 dankzij een driepunter van de middellijn in de laatste seconde van de Landsmeerse vrouwen) nog even terug te komen in de wedstrijd. De time-out van coach Joris Zandbergen bij 39- 38 in de achtste minuut sorteer de echter effect. Binnen twee minuten had Leiderdorp weer een veilige voorsprong in handen (45-38) en speelde het de wedstrijd zonder problemen uit. Tevre- den was Zandbergen vooral over de verdeling van de scores over zijn speelsters: liefst vijf van hen scoorden tien of meer punten. Scores BV Leiderdorp: Schuit 14, Saïdi 13, B. van der Voort 12, Sluys 12, Van Zegveld 10 (10 reb.). Na vijf nederlagen in de eer ste divisie hebben de reserves van DVZ/Grasshoppers einde lijk het zoet van de overwinning mogen smaken. De Katwijksen speelden tegen De Groene Ui len wederom in een hoog tem po, maar wisten dit deze keer - in tegenstelling tot de eerdere Mariska van Zegveld (12) scoorde 10 punten en pakte 10 rebounds voor BV Leiderdorp tegen Landslake Lions. foto henk bouwman wedstrijden - de gehele partij vol te houden. Halverwege hadden de Gro ningse vrouwen overigens met 41-42 nog een licht voordeel in handen. Het wisselen van zone- press naar man-to-man verde diging kwam Grasshoppers 2 ten goede. Langzamerhand be gon de thuisploeg in de tweede helft echter aan een voorsprong te werken die met nog zes mi nuten te gaan 62-52 bedroeg. Ondanks het slechte benutten van vrije worpen bleek dit ge noeg om de winst met 77-70 in eigen huis te houden. Scores DVZ/Grasshoppers 2: Doets 21, Hartlief 20, De Ruyter 14, De Best 12. In strijd om waterpolobeker spi LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER Zowel De Zijl/LGB als LZ 1886 hebben zich geplaatst voor de kwartfinales in de strijd om de beker. Respectievelijk VZC (7- 19) en Nereus (9-8) moesten er aan geloven. De Zijl/LGB won gemakke lijk en plaatste zich zo als pou lewinnaar voor de kwartfinale. De Kooibewoners hadden geen kind aan de Veenendalers. Het lelijke eendje uit de hoofdklas se werd via 1-4, 3-8 en 4-14 naar een nederlaag gespeeld. Topscorers De Zijl/LGB: Marko Kerkvliet 5 en Martijn Busser 4. Ook LZ 1886 bereikte de laatste acht. Het Zaanse Ne reus werd na een uiterst span nende slotfase met 9-8 versla gen. De voormalige LZ coach Hans Parrel kreeg bij zijn terug keer in het Vijf Mei-bad als trainer van Nereus een warm onthaal. Vooral in de eerste twee perioden was LZ 1886 de betere ploeg. Een met scherp schietende Mirco Zuidweg bracht de Leidenaren al snel op een 4-1 voorsprong. In de tweede periode kon het fel pressende LZ de voorsprong uitbouwen naar 7-3. Hierna trok Nereus het initiatief naar zich toe. De Zaandammers ro ken hun kans en kwamen nog in de derde periode tot 8-7. In het laatste speldeel zorgde Ben Olde Olthof eerst voor 9-7. Vlak daarop kon Nereus een nume rieke meerderheid benutten (9-8). Hierna ontspon zich een bloedstollende slotfase. LZ, dat moest winnen om de kwartfi nale te halen, kreeg het heel benauwd. Vlak voor tijd had Nereus een unieke kans op 9-9. Met twee man meer werd al leen het houtwerk geteisterd. Ook in de slotseconden leek LZ er nog onder door te gaan, maar weer bracht de paal red ding. Topscorer LZ 1886: Mirco Zuidweg 5. Vivax behaalde een goede 7- 6 zege op DZV. Mark van Bel- kum keek tevreden terug. „Een verdiende overwinning. Vooral verdedigend zat het prima in elkaar. Aanvallend wisten we de rust goed te bewaren. Veel kansen kregen we niet, maar we schoten wel met scherp. Dit is toch een lekker begin, twee zeges uit drie wedstrijden." Vi vax kende in Sjors Verburg een aanvallende uitblinker. Vier maal wist hij de Delftse verde diging te verschalken. Achterin leverde nieuwkomer Ron van der Harst goed werk af. Goals Vivax: Sjors Verburg 4, Hans Trijsburg 1, Marco Mulder 1 en Ivo Dietz 1. Katwijk behaalde een 7-6 overwinning op De Gou- westaete. De debutanten in de eerste klasse kwamen voortva rend uit de startblokken. Met snel aanvalsspel werd De Gou- westaete terug gedrongen. Na twee perioden stond er 5-2 in Katwijks voordeel op het score bord. In de derde periode bleef het lang 5-2. Met een man meer kreeg Katwijk een levens grote kans op 6-2. De keeper stopte de inzet en de counter van De Gouwestaete zorgde voor 5-3. Katwijk bleef kansen missen en de Gouwestaete kwam dichterbij. Nog in de derde periode werd het 5-5. In de laatste periode werd het al snel 6-6. Zestien seconden voor tijd vond Martin Jonker tot opluchting van de Katwijk- se supportersschare toch nog een gat in de Waddinxveense defensie (7-6). Topscorer Ka me wijk: Martin Jonker 3. Koudekerk kon het ondan het feit dat men voor het eei compleet aan trad niet reddi tegen NVA/HHC. De laat' periode startte nog met een< 6 voorsprong. In die laatste n nuten ging echter alles m Koudekerk miste de felheid de Haarlemmers konden m vier keer scoren (8-10). Goj Koudekerk: Erik Bergsma Bram Griffioen 2 en Rene Ov res 1. Sassenheim won in Amstt dam gemakkelijk van Meeuwen. De 7-12 zege kwa regelmatig tot stand. Het da invallers gehandicapte Sassei heim liet zelfs nog genoeg1J sen liggen op een grotere zeg'7 Topscorers Sassenheim: R( Burgmeier 2, Remco de Bru 2, Leon Bakker 2 en Robe Lan geveld 2. Alkemade leed tegen Hooi W) de eerste nederlaag in de competitie. De 3-0 achterstal halverwege kon niet meer wc den goed gemaakt. Alkemai |f kwam tot 6-4 maar daarn) was de koek op. Goals Alkeni e de: Don de Jeu 2, Richard Jeu 1 en Sandro Gordijn 1 De vrouwen van LZ 18 hadden geen kind aan AlliaB 2. De 13-2 zege kreeg vooc gestalte in de slotfase. To: scoorsters LZ 1886: Emmy in Veld 4, Linda Weijermans 3 Yvonne Flippo 3. De vrouwen van De Zijl/L behaalde het eerste punt. Amsterdam werd het 6-6 te{ De Dolfijn. Gezien de 3-5 tu senstand na drie perioden hl er zelfs meer ingezeten dan 1 gelijke spel. Topscoorster Zij /LGB: Ingrid van Veen 5. ha

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20