Juventus komt in spoor Milan Mysterieuze zege van Faresin Sport De Mos mist heldenverering Krappe overwinning Benfica Jalabert wint Chinese zwemster terug in World Ci Janssen niet in fina Squasher Buit tweede in toernooi Monte Carlo* Boogschutters winne WB-winnaar Museeuw wil meer MAANDAG 23 OKTOBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071-5 Rosenborg weer landskampioen OSLO» Rosenborg Trondheim is voor de vierde achtereenvolgen de keer kampioen van Noorwegen geworden. Na 26 duels heeft de ploeg maar liefst vijftien punten voorsprong op de nummer twee, FK Molde. Rosenborg, dat nu tien keer de Noorse titel heeft veroverd, leed tot nu toe slechts twee nederlagen. In de Champions League doet Rosenborg het beduidend minder. Mo menteel staat het team derde in poule B, met drie punten ach terstand op Legia Warschau en zes punten op Spartak Moskou. Winst voor Grasshoppers Zurich Grasshoppers heeft zondag de leiding in de Zwitserse voetbalcompetitie behouden. De formatie, tegenstander van Ajax in de Champions league, won de derby tegen FC Zürich met 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Geiger en Ibra him. Grasshoppers verloor woensdag in de Champions League met 3-0 van Ajax. Dp 1 november ontmoeten de Amsterdamse en Zwitserse club elkaar opnieuw in Zürich. Aad de Mos is de mening toege daan dat de Duitse voetballief hebbers hun sterren onvol doende op een voetstuk plaat sen. De Haagse trainer van Wer- der Bremen zegt dat in een in terview met „Welt am Sonntag". Hij mist in Duitsland de heldenverering van weleer. „Twintig jaar geleden werden spelers als Beckenbauer en Müller als supersterren aanbe den. Tegenwoordig gaat het al leen nog om hel collectief', lucht De Mos zijn hart. Hij vindt dat iedereen te veel in de pas moet lopen. „Uitzonderingen worden niet meer getolereerd, wellicht uit jaloezie." Het staal voor De Mos vast dal het voetbalvolk in Italië of Zuid-Amerika vedetten als Ma rio Basler van zijn eigen Bremen of Stefan Kffenberg (Borussia Mönchengladbach) aan de voeten zou liggen. Met name voor „Super Mario" schieten de Nederlandse oefen- meester superlatieven te kort. „Ik hoop echt dat hij blijft. Zon der Basler is Werder een heel stuk armer." De Mos vergoelijkte diens omstreden optreden onlangs in een talkshow, waarin Basler on der meer toegaf er graag een op te steken. „Er zijn zo veel voet ballers die roken, thuis, stiekem. Mario doet het openlijk." De Mos kondigde ook aan dat Werder Bremen onder zijn lei ding de voorbeeldige jeugdop leiding van Ajax zal gaan ko piëren. Hij wil af van strakke trainingstijden en opdrachten. „Je moet die jochies gewoon een bal geven en dagelijks bij ons laten voetballen. Zoals vroeger op straat, vier tegen vier, met alle vrijheid. Dat is ons ideaal." Benfica heeft gisteravond laat voor de Portugese competitie met 2-1 gewonnen bij Desporti- vo Chaves. De tegenstander van Roda IC in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-Cup kwam daardoor op zeventien punten uit acht duels en staat tweede op vijf punten van lijst aanvoerder FC Porto dat het onderaanstaande Campomaio inmaakte: 5-0. Bij de rust was qr bij Chaves - Benfica nog niet gescoord. In de 65e minuut zorgde Rui Loja voor een voorsprong van de thuisclub. Vijf minuten later maakte de Braziliaan Valdo er 1-1 van. In de 74ste minuut zorgde de Marokkaanse speler Hassan voor de winnende tref fer. Verdediger Marinho moest geblesseerd uitvallen. De basisopstelling van Benfi ca was: Preud'homme; Marin ho, Helder, Ricardo Gomes en Dimas; Paulao, Valdo, Paulo Bento en Panduru; Edgar en Hassan. Dertiende speeldag: Anderlecht-Gf Beveren-Lornmel 0-1, Mechelen-S, 2-0, Seraing-Lierse 1-3, St-Truiden 0-1, Waregem-Charleroi 4-1, Brug cle 2-2, Ekeren-Aalst 5-1, Harelba werp 3-1 Stand aan kop: Brugge Lierse 13-27, Anderlecht 13-24, 13-24, Harelbeke 13-23, Standard Charleroi 13-20, Aalst 13-19, Mi 13-19, Beveren 13-15, Cercle 13-1 duiji Tiende speeldag: Dortmund-Köln3-: burg-HSV 0-3, Kaisersl. -Düsse St. Pauli -Bayern M. 0-1, I8601. Karlsruhe 1-1, Stuttgart -Frankfu M'gladbach-Bremen 1-0. Stand at Bayern M. 10-24, Dortmund ^61 M'gladbach 10-19, Rostock Stuttgart 10-16, Leverkusen 1 Schalke'04 10-15, Bremen 10-12 ruhe 10-12. engl Tiende speeldag: Arsenal-Aston V Chelsea-Man.United 1-4, Coventry .Wed. 0-1, Man. City-Leeds 0-0, M br.-Queens PR 1-0, Newcastle-WirrjHOVE 6-1, Nottingham-Bolton Ham-Blackburn 1-1, Everton-ToP 1-1, Southampt.-Liverpool 1-3. Sta rn kop: Newcastle 10-27, Man.United heit Arsenal 10-21, Middlesbr. 10-21, a M pool 10-20, Nottingham 10-20, As 10-17, Leeds 10-17. in 7. Bda Veertiende speeldag: Bastia-Strash der, 1, Bordeaux-Rennes 0-0, Gue u Cannes 1-1, Guingamp-Le Havre 2 le-Metz 0-0, Monaco-Montpell. 3 het as-Lyon 0-0, Nice-Martigues 1-0, «re 1 SG-Auxerre 3-1, St-Etienne-Lens Stand aan kop: Metz 14-32, Lens eec Paris SG 14-28, Auxerre 14-25, K 14-24, Guingamp 14-22, Nantes Montpell. 14-21, Bastia 14-20, li 19, Strasbourg 14-18, Bordeaux Rennes 14-18. Zevende speeldag: Bari-Cagliari 3 mopese-Atalanta 1-1, Inter-Lazio. ventus-Padova 3-1, Piacenza-Napo ecl Roma-Parma 1-1, Udinese-Torirx Vicenza-Milan 1-1, Sampdoria-Fiof^C, 2-1. Stand: Milan 7-16, Juventus Parma 7-14, Napoli 7-14, Lazio 7-1 rentina 7-12, Vicenza 7-11, Udines Inter 7-9, Sampdoria 7-9, Atalant Bart 7-8, Roma 7-7, Cagliari 7-7, Pi lltlf 7-7, Torino 7-6, Cremonese 7-2, 7-1. schol ibri: Negende speeldag: Aberdeen-Part: |^at Hibernian-Motherwell 4-2, Kilm ijn t len jna Negende speeldag: Valladolid-Atl 0-1, Bilbao-Espanyol 0-0, Bareel lencia 1-0, Celta-Sevilla 4-0, Dej 6 IT Gijon 1-0, Merida-Santander 3-1, no-Albacete 2-0, R. Madrid-Tenen Oviedo-Salamanca 2-2, Zaragoza-St 1-2, Betis-Compostela 5-0. Stand Atl.Madrid 9-25, Barcelona 9-23, nyol 9-20, Betis 9-16, Com postel R. Madrid 9-14, Valencia 9-14, 9-13, Gijon 9-13,.Bilbao 9-13, 9-13. Negende speeldag: Istanbul-Alt. Samsun-Genclerb. 3-0, Ankarag caeli 4-0, Eskisehir-Besiktas 2-3 bahce-Galatasar. 3-1, Gaziantep-i 0, Karsiyaka-Demzli 2-0, Trabzon 3-1, Van-Antalya 1-1. Stand: Tra 23, Fenerbahce 9-21, Galatasar Besiktas 9-17, Bursa 9-14, Samsi Genclerb. 9-13, Gaziantep 9-12 iml ec-fti and Weer boksdode GENERAL SANTOS AFP Binnen acht dagen heeft de bokssport drie slachtoffers ge- eist. Zaterdag overleed de 19-ja- rige Philippijnse bokser Corpuz aan de gevolgen van een her senbloeding. De amateur in het vedergewicht werd na het tien ronden durende gevecht tegen de een jaar jongere Llaneta in een ziekenhuis opgenomen. Corpuz werd vaak en hard ge raakt. Het publiek duwde hem constant terug in de ring. Een week eerder overleden de Phi- lippijn Espenili en de Schot Murray na boksgevechten. Open Duitse titel voor Michels en Van den Heuvel LEVERKUSEN ANP Ron Michels en Erica van den Heuvel hebben zaterdag de open Duitse badmintontitel ge mengd dubbelspel behaald. Het Nederlandse duo won in de fi nale in drie games van de Duit sers Keck/Stechmann. Michels- /Van den Heuvel onderstreep ten in Leverkusen hun vorm. Vorige week reikten ze in het Deense Odense tot de kwartfi nales, voor NOCNSF reden hen voor de Olympische Spelen in Atlanta aan te wijzen. In juli wa ren ze in Azië al tweemaal bij de beste acht koppels geëindigd, in Maleisië en Indonesië. In de finale van de open Duit se kampioenschappen wonnen de Nederlanders de eerste game met 15-6. Vervolgens waren Keck/Stechmann met 15-12 te sterk. In de beslissende derde game was het Nederlandse duo met 15-11 de betere. Michels- /Van den Heuvel stonden op de laatste wereldranglijst op de 27e plaats, hun Duitse tegenstan ders tien plaatsen hoger. aaadrid afp Laurent lalabert (ONCE) heeft zaterdag in Leganes bij Madrid de tweede editie van het „criterium tegen de drugs" ge wonnen. Hij was met de Span jaarden Santos Hernandez en Luis Perez de snelste in de ploe gentijdrit. De winnaar van de Ronde van Spanje liet er tweede plaatsen op volgen in de afval- koers (achter Daniel Clavcro) en de puntenkoers (achter Tony Rominger). De Chinese zwemsters, in op spraak geraakt door een serie dopinggevallen, zijn volgend jaar weer te bewonderen in het wereldbekercircuit. Dat mag opgemaakt worden uit de be reidheid van hun nationale fe deratie de organisatie van een van de acht wedstrijden voor hun rekeningte nemen. Die staat begin januari als tweede op de agenda, na Hongkong. Het Chinese World-cupgala wordt in Peking gehouden. Het snelle 25-meterbad in de hoofd stad was in '93 en '94 ook al eens plaats van handeling. Dit jaar haakte de nationale bond op het laatste moment af, offi cieel om financiële re maar naar algemeen wori genomen om de „eindelij leverde bewijzen van d Een jaar geleden bij de sche Spelen werden zevei nese zwemsters, onder wit wereldkampioenen, betra| het gebruik van verboden versterkende middelen. Na Azië doet het wert kercircuit Engeland, Fir Zweden, Frankrijk, Itali Duitsland aan. Het progra is: 6-7 januari Hongkong; januari Peking; 23-24 j; Sheffield; 27-28 januari 1 30-31 januari Malmö; 3-41 arf Parijs; 6-7 februari 10-11 februari Gelsenkii finale. Hans Janssen is er zaterdagmid dag niet in geslaagd de finale'te bereiken van het bokstoernooi in de Finse plaats Tampere. De weltergewicht uit Eindhoven verloor van de Noorse kam pioen Anders Styve op punten. Janssen was, zeventien uur na zijn zwaarbevochten zege op de Italiaan Buanono, onvoldo hersteld Voor een krachtsinspanning. Bove B had hij door een ongunsti] ting in het Tammer Toenï l een partij meer gebokst fysiek sterke Noor. De stri 8 ze van de Brabander was 0 8 doende effectief. De nedf n was dan ook afgetekend: 3- Lucas Buit is bij het prestigieuze Champion of champions- squashtoemooi in Monte Carlo tweede geworden. De Amstelve- ner, meervoudig Nederlands kampioen, verloor in de finale, na een hoopgevend begin, kansloos in vier games van de Engelsman Nick Taylor: 9-4 2-9 1-9 0-9. Buit had in de halve eindstrijd overigens met 3-2 ge wonnen van de als eersti ma plaatste Ier Derek Ryan. Hugoline van Hoorn wi Ke de halve, finale gestuit dö SP] latere winnares Suzanne H Md uit Engeland. De Nederl) lte'i kampioene uit Eindhoven de wel het brons veilig ten 'pe van de Engelse titelhou ^rl Fiona Geaves, de numrw i,ev ven van de wereldranglijs e'd' 1-9 9-7 9-3. 21. Nederland won de vier met 10-4 en verloor de s 'es Nederland heeft gisteren in Die- met 6-8 waardoor een vod Uor ssen de interland tegen de ge marge van vier puntfl aar handboogschutters van België teerde. Aan het treffen met 37-33 gewonnen. Na drie senioren, junioren en vete) j^dc sets was de stand nog gelijk: 21 - mee. AC Milan heeft op de zevende speeldag van de de Itali aanse voetbalcompetitie zijn voorsprong van twee pun ten op Parma behouden, ondanks een gelijkspel bij Vice nza; 1-1. Stoitsjkov c.s. profiteerden niet tegen Roma. Met 1-1 kwam de Italiaanse bekerhouder nog goed weg. Landskampioen Juventus kwam, in gezelschap van Napo li, op gelijke hoogte met Parma. Juve draait als vanouds. Dat on dervond Glasgow Rangers woensdag in de Champions League en Padova zondag in de Serie A, 3-1, hetgeen de hekke- sluiter nog alleszins meeviel. Fiorentina, dat bij winst op Sampdoria tot op een punt van Milan zou zijn gekomen, maak te de hoge verwachtingen in Genua niet waar. De thuisploeg met Clarence Seedorf zegevier de met 2-1. AC Milan, zonder de ge schorste Baresi en in niets lij kend op de ploeg die vorige week Juventus aftroefde, kwam twee minuten voor rust tegen de verhouding in op voorsprong tegen Vicenza door een knal van Eranio. Vlak na de hervat ting bracht Roberto Murgita de onbevangen debutant, op eigen veld al ruim twee jaar zonder nederlaag en overlopend van jeugdig elan, verdiend langszij met een doeltreffende kopstoot. Het talent Del Piero wees Ju ventus na woensdag opnieuw de weg. De jonge aanvaller schoot na 38 minuten van een meter of 25 als eerste raak tegen Padova, met een vrije trap la Platini. Ravanelli volgde in de tweede helft zijn voorbeeld. Di- no Baggio redde een nauwelijks verdiend punt voor Parma, dat opnieuw - donderdag werd in Zweden met 3-0 van Halmstad verloren - tegenviel. Hij maakte tegen Roma een kwartier voor tijd gelijk. Stoitsjkov stond toen al onder de douche. Spanje Atletico Madrid blijft ook na de negende competitiedag de trot se aanvoerder van de Primera Division. De formatie van voor zitter Jesus Gil behaalde een zwaar bevochten 1-0 overwin ning tegen Valladolid. Barcelo na volgt op twee punten. De ploeg van johan Cruijff, die in de 25e minuut met een rode kaart naar de tribune werd ver wezen, won met 1-0 van Valen cia. Nummer drie Espanyol ver loor twee punten. Tegen AÜetic Bilbao kwam de club niet verder dan 0-0. Het enige doelpunt van Atle tico Madrid werd gemaakt door Diego Pablo Simeone. Het was de derde opeenvolgende com petitietreffer voor de Argentijn. Barcelona had het in het met 90.000 toeschouwers gevülde Nou-Campstadion moeilijk met Valencia. Scheidsrechter Diaz Vega stuurde Cruijff naar de tri bune omdat de oefenmeester hem beledigde. Uiteindelijk schoot de arbiter Barcelona in de 83e minuut toch nog te hulp. Na een overtreding van Ferreira op Oscar wees hij naar de stip. Prosinecki benutte het „pre sentje" en hield Barcelona in het spoor van Atletico Madrid. Real Madrid stijgt gestaag op de ranglijst. De tegenstander van Ajax in de Champions Lea gue won in het Bernabeusta- dion met 2-0 van Tenerife. Esnaider bracht Madrid in de tiende minuut op een 1-0 voor sprong. Halverwege de tweede helft bepaalde de voor Michael Laudrup ingevallen Sandro de eindstand op 2-0. Engeland Drie van de vijf doelpunten bij de Engelse competitiewedstrijd Nottingham Forest - Bolton Wanderers (3-2) waren zaterdag Nederlands produkt. Roy scoor de voor de thuisclub, de ex-Vo- lendammers Sneekes en De Freitas maakten de tegendoel punten. Sneekes opende in de 22e mi nuut de score, Roy maakte vijf minuten later gelijk. Door doel punten van Lee (Nottingham) en De Freitas (Bolton) leek de wedstrijd in 2-2 te eindigen. Co oper besliste in de laatste mi nuut anders. Nottingham is nu al 23 wedstrijden achtereen on geslagen in de hoogste afdeling. Koploper Newcasüe United haalde uit tegen Wimbledon, 6- 1, na 3-0 bij de rust. Ferdinand maakte drie doelpunten, de te gentreffer van Gayle verhinder- Johan Museeuw (30) is de eerste Belg die de wereldbeker wiel rennen wint. Museeuw was na Parijs-Tours al zeker van de eindzege. Hij startte nog wel in de Ronde van Lombardije, maar dat was meer voor de vorm. Al na een tiental kilometer stapte de Westvlaming af, en concen treerde zich verder op het feest dat hem 's avonds bij de Belgi sche consul in Milaan werd be reid. Museeuw merkte daar dat er in Italië aanmerkelijk meer waarde wordt gehecht aan het klassement van de beste een- dagsrenner van het seizoen dan in bijvoorbeeld België zelf. Hij werd openlijk geprezen door o.a. oud-Vlaanderen winnaar Fiorenze Magni en oud-wereld kampioen Felici Gimondi. Museeuw: „Van alle Belgen schijnt alleen mijn vader trots te zijn op deze prestatie. Ik draag de beker dan ook aan hem op." De winnaar van o.a. 'Vlaande ren' en 'Zürich' heeft zich dit jaar aanvallender getoond dan in de voorgaande jaren. „Ik was de kritiek beu dat ik alleen maar afwachtend zou rijden. Maar ik ben nu dertig, ik groei nog steeds naar verdere rijpdom." Museeuw blijft ook volgend jaar nog bij Mapei, de interna tionale mixed-ploeg van Span jaarden, Italianen, Zwitsers en Belgen. Hij zal alleen nóg meer het kopmanschap in bepaalde wedstrijden voor zich opeisen dan hij nu deed. Drie of vier WB-wedstrijden wil hij winnen, in plaats van twee. In Parijs- Roubaix offerde Museeuw zijn eigen kansen dit jaar bijvoor beeld volledig op voor Franco Ballerini, 'omdat dat zo in de ploeg was afgesproken; en als iemand beschermd is ga ik hem niet najagen.' Maar Museeuw ervoer in Sap Sebastian dat een andere Itali aanse ploegmaat, Stefano Delia Santa, zich niet aan dat soort ploeg-instructies hield. „Die sprong kort voor de meet weg uit de gróep waarin ik zat in plaats van mij naar Armstrong te brengen. Dat heeft me pijn gedaan. Dat zal ik niet meer la ten gebeuren." Wie de sprint van drie zou win nen maakte de meeste 'tifosi' zaterdag niet zo veel uit: de 89ste Ronde van Lombardije zou immers toch worden inge palmd door een Italiaan. En erg veel supporters had geen van de drie, betrekkelijk 'anonieme' koplopers, bij elkaar gekomen op 15 km van de streep. Daar hadden de jonge hond Daniele Nardello (23, tweede jaars prof bij Mapei) en de wat rijpere Gianni Faresin (30, achtstejaars, Lampre) de ge durfde actie van het al een paar jaar kloppende talent van Mi- chele Bartoli (25, vierdejaars, Mercatone Uno) met succes ge counterd. Nardello, Faresin of Bartoli - geen van drieën met een carrièr re-palmares, dat de harten van duizenden Italianen sneller zou doen kloppen bij een succesvol le afsluiting van het wereldbe kerseizoen 1995. De echte favo rieten zaten op anderhalve mi nuut. Niettemin paste de jump van Bartoli, op de laatste van de vijf hellingen in het nieuw geteken de parkoers, nog het meest in het beeld van een 'vedette'. Maar zijn 42, moeizaam op de flanken van de Colle del Gallo bijeengetrapte seconden waren niet genoeg. Mysterie Want op 2 km van de streep in Bergamo gebeurde er iets dat in het Grote Klassieke Mysterie- boek kan worden bijgeschreven. Nardello had aangezet voor een demarrage, Bartoli haalde hem terug, en nog in dezelfde hecto meter muisde Faresin er uit laatste positie tussenuit. Ge woon hard doorrijden, zonder echt weg te sprinten. Bartoli zette zich meteen recht, keek om, zag Nardello in de ogen, die prompt begon een vuiltje te ver wijderen. Ze reden elkaar apa- tisch in een onthutsend verlies. Faresin, 30, pas acht obscure, zeges in acht proljaren, vond het wel mooi zo. Na een serietje van 2e, 3e en 4e in de Italiaanse kampioenschappen, na een tweede plaats in 'San Sebastian' 1993, en een elfde in het eind klassement van de Tour in ook '93, nu eindelijk een vette hoofdprijs op de erelijst van de bescheiden 'corridore' uit Marostica, Vicenza. Als renners elkaar plotseling iets 'aandoen' liggen er meestal andere oorzaken om de hoek. De één krijgt nog geld van de ander; de één heeft in het verle den de ander al eens sportief geflikt. En soms ligt de verkla ring ook in de toekomst; rijdt de één het volgend seizoen bij de ander in de ploeg, is het alvast een investering voor het ko mendejaar. Toch is die laatste theorie niet op deze praktijk toepasbaar. Weliswaar verhuist het halve Italiaanse peloton van de winter - ook al omdat er in 1996 liefs 17 Italiaanse profploegen wor den verwacht -, maar direct iets met elkaar te maken krijgt voor alsnog niemand. Vragen dus, niets dan vragen. Waardoor het verder aan duidelijkheid niets te wensen overlatende 'grote' sei zoen 1995 toch nog met een raadsel werd afgesloten. Een seizoen, dat zeker voor de Mapei-ploeg niet ongunstig is verlopen: Ronde van Italië voor Rominger, wereldtitel voor Olano, twee topklassiekers plus wereldbeker voor Johan Mu seeuw, en o.a. door de tweede plaats van Nardello ook nog eens nipt de wereldbeker voor de beste ploeg van het seizoen. de een echte hattrick. Vinny Jo nes, enfant terrible van Wimble don, stond in de tweede helft in het doel. Keeper Heald kreeg twee keer geel. De Belg Albert, na zijn blessure voor het eerst sinds Kerst '94 in actie, zorgde voor 6-1. Manchester United, tweede op vier punten achterstand, won met 4-1 bij Chelsea. Ar senal, de club van Bergkamp en Helder, bleef derde. Merson en Wright verzorgden de 2-0 tegen Aston Villa. Onderaan de rang lijst verdubbelde Manchester City het puntentotaal, tot twee. PSV's tegenstander Leeds Uni ted kwam niet verder dan 0-0. Feyenoord-tegenstander Ever- ton en Tottenham Hotspur be ëindigden hun strijd op zondag in 1-1. Duitsland Bayern München en Borussia Dortmund maakten zaterdag in de Duitse voetbalcompetitie geen fout. Koploper Bayern won door een doelpunt van Klin- smann bij FC St. Pauli, achter volger Dortmund had geen moeite met FC Köln, 3-0. Het verschil tussen beide topteams bleef drie punten. Hamburger SV won met de zelfde cijfers de uitwedstrijd te gen SC Freiburg, dit seizoen geen schim van de ploeg van vorig jaar. Albertz scoorde in de eerste helft tweemaal, Spörl maakte in de slotfase 3-0. België Na RC Harelbeke en Eendracht Aalst is Lierse SK de derde sub topper die de topclubs in België aanvalt. De ploeg van trainer Eric Gerets kwam zondag op gelijke hoogte met koploper Club Brugge, die op basis van een beter doelsaldo aan de lei ding blijft. Club verloor in de derby tegen Cercle twee belang rijke punten: 2-2. Lierse ver sloeg zaterdag Seraing met 3-1. John Bosman stond weer eens in de basis bij Anderlecht en scoorde. De landskampioen won met 3-0 van AA Gent. Dennis Bergkamp in duel met Alan Wright van Aston Villa. m Reden om eens stevig na te feesten, in Bergamo en Milaan. Voor de meeste toprenners zit het wielerseizoen 1995 er nu op. Volgende week nog Montjuich voor een paar voor veel geld over te halen vedetten, maar verder vakantie. Alleen voor de genen die er nog niet genoeg van kunnen krijgen wachten nog etappekoersen in China, Zuid-Afrika en Australië. De Italiaan Gianni Faresin won zaterdag in Bergamo de ronde van Lombardije. Hij profiteerde in de curieuze slotfase van de onenigheid tussen zijn landgenoten Nardello en Bartoli. foto»reuter

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 16