Actie voor behoud van 'De Tas' Winkels in Leimuiden blijven leeg (§Hulshoff Audi A4 1.6 Itr. 101 pk Rijn Veenstreek JWoubrugge zoekt nieuwe organisator voor ruilbeurs Ecobollen op Nationale Bloembollenmarkt Eerste werkzaamheden voor nieuw Jacobus Onderzoek illegaal wapenbezit politieman Proav geeft geen informatie meer 7 ucca stinkt CHEF HENNYVAN EGMOND. 071-5356414. PLV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071-5356429 Het gaat slecht met dorpshuis De Tas in Benthuizen. Sa men met het jeugdcentrum (Benthuizer Ontmoetings Centrum, kortweg BOC) heeft De Tas bij de gemeente een schuld van 1,3 miljoen gulden. Burgemeester en wet houders willen de schulden saneren en voor 130.000 gul den in het gebouw investeren. Maar de politiek is ver deeld en het is nog maar de vraag of de gemeenteraad volgende week akkoord gaat met het voorstel. Aanleiding voor de gebruikers van De Tas om gezamenlijk een peti tie te sturen aan gemeenteraad. In het voorstel van B en W krijgt het Benthuizer dorpshuis een laatste kans. F.en nieuw bestuur moet gedurende drie jaar de kans krijgen om te bewijzen dat een dorpshuis in Benthuizen le vensvatbaar is. Pas daarna wordt besloten of het dorps huis, dat nu op sterven na dood is, ook op de langere termijn behouden blijft. Tijdens de behandeling in de verschillende raadscommissies gingen er echter heel wat stem men op om De Tas maar direct te sluiten. In dat geval zou de gemeente nog altijd moeten op draaien voor de schulden, maar zou er in ieder geval geen extra geld in het noodlijdende dorps huis worden gestoken. De ongeruste gebruikers zijn daarop voorzichtig in beweging gekomen. In hun petitie wijzen zij de raadsleden er nog eens op dat De Tas de enige neutrale ruimte is in een dorp waar het verenigingsleven traditioneel verbonden is met de kerk. Vol gens de ondertekenaars zal het einde van De Tas ook het einde van het niet kerkelijk gebonden verenigingsleven inluiden. Bo vendien wordt bij sluiting van De Tas het jeugdcentrum dakloos en verwijnt daarmee te vens het enige niet-kerkelijke zaaltje in het dorp. Naast vaste gebruikers als de biljartvereni ging, de bridgeclub en de plat telandsvrouwen, hebben dan ook een aantal 'verontruste ou ders van minderjarige BOC- jeugd' getekend, evenals Bent huizenaars die onlangs een re ceptie in De Tas hielden. De Rijnwoudse gemeenteraad neemt volgende week donder dag een besluit over het al dan niet sluiten van De Tas. operationele lease, 4 jr/80.000 km. ƒ1.189 per maand excl. BTW VRIJE TIJD LEIDEN Bingo. Voetbalvereniging LFC houdt op vrijdag 20 oktober een su perbingo. Aanvang 20.00 uur. Plaats van handeling is het sportcom plex aan de Boshuizerkade. Boeken. In de Centrale Bibliotheek in filiaal Merenwijk worden afge schreven boeken verkocht. De boekverkoop is mogelijk tot en met zaterdag 28 oktober tijdens de openingsuren. In de Centrale Biblio theek is de verkoop op zaterdag 28 oktober van 10.00 tot 16.00 uur en zondag 29 oktober van 12.00 tot 16.00 uur. Reggaeband. De Zoetermeerse Reggaeband Dread Lion staat zater dagavond 21 oktober op het podium van jongerencentrum 't Stat huys, Breestraat 19 in L-eiden. De zaal is open van 22.00 tot 2.00 uur. De entree is 7,50 gulden. Amnesty International. Amnesty International geeft op maandag 23 oktoher een lezing voor 55-plussers in het dienstencentrum Meren wijk. De lezing begint om 14.00 uur. Adres: Rosmolen 6, leiden. Synagoge. De Leidse Volksuniversiteit-K&O houdt op dinsdag 24 ok tober een excursie naar de synagoge aan het levendaal. I let bezoek is om 14.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de l-cidse Volksuniver siteit aan de )ude Vest 45 te I eiden. fel: 141141 Gastouders. I let iastouderbureau houdt op dinsdag 24 oktober een informatie avond voor aanstaande gastouders. De avond begint om 20.00 uur in het gebouw van de leidse Welzijnsorganisatie, Bree straat 117 in leiden. ALPHEN AAN DEN RUN Rommelmarkt. Verzamelaars kunnen zaterdag 21 oktober terecht op de rommelmarkt in SV Kindervreugd aan de I lugo de Grootstraat 100 in Alphen aan den Rijn. De rommelmarkt is geopend van 10.00 tot 13.00 uur. Heeft u spulletjes dan kunt u bellen: 492649. lezing. De I listorische Vereniging Alphen aan den Rijn geeft op maandag 23 oktober een lezing over financiën en economie tijdens de Tweede Wereldoorlog. De lezing begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het oude gemeentehuis aan het Burgemeester Visser park. HAZERSWOUDE-DORP Ziekenverzorging. Stichting Thuiszorg Groot Rijnland geeft een cur sus Ziekenverzorging Thuis. De cursus begint op maandag 23 okto ber (van 20.00 tot 22.00 uur) en wordt gegeven in een wijkgebouw aan Raadhuisplein 6 te I lazerswoude-Dorp. De kosten zijn 55 gul den voor contribuanten van Thuiszorg Groot Rijnland. Voor niet contribuanten bedraagt de cursus 90 gulden. Voor informatie: 071 - 161467 VOORSCHOTEN EHBO. De Nationale Bond voor EHBO start op maandag 30 oktober een EHBO-cursus. Deze bestaat uit twaalf lessen van twee uur. De kosten bedragen 145 gulden. De eerste les begint om 20.00 uur in een gebouw aan de secr. Schuilinglaan 2 in Voorschoten. Informatie: 071 5615171 '.(071 5616125 Alphense auto's doelwit van inbrekers ALPHEN AAN DEN RUN Autodieven en -inbrekers hebben vannacht toegesla gen in Alphen aan den Rijn. Voor een bedrijf aan de Anthonie van Leeuwenhoek- weg werd een personenauto van zo'n 20 mille gestolen. Uit twee auto's voor wonin gen aan de Tjalk en de Scho nere zijn autoradio's ont vreemd. DONDERDAG 19 OKTOBER 1995 Botsing met tractor koudekerk aan den run Een 26-jarige Leidenaar lette gisteroch tend niet goed op tijdens een inhaalmanoeuvre op de Hondsdijk in de richting van Koudekerk aan den Rijn. Een voor hem rijden de personenauto minderde snelheid, waarop de Leidenaar de voorligger inhaalde. Hij zag echter over het hoofd dat daarvoor weer een tractor met aanhangwagen reed, die bezig was linksaf te slaan. De 26-jarige botste tegen de tractor van een 44-jarige Koudekerker en moest met een vleeswond aan de hand naar het ziekenhuis worden gebracht. Inbreker betrapt roelqfarendsveenEen bewoonster van de Elzenstraat in Roelo- farendsveen hoorde gisteravond gerommel in de keuken. Nadat zij eerst hard had geroepen wie daar was, nam ze een kijkje. Het slot van het keukenraam bleek geforceerd en een tussendeur met geweld opengebroken. De inbreker was kennelijk op de vlucht geslagen door het roepen van de vrouw. jVrijspraak ondanks bekentenis n haag persbureau cerberus ;n 22-jarige inwoner van Lisse een 30-jarige man uit lieuw-Vennep zijn door de laagse politierechter vrijge- iroken van een aantal auto-in- iraken in juni 1994 en decem- :r 1993 in Noordwijkerhout. Lissenaar had bekend bij de braken betrokken geweest te zijn. De rechtbank sprak beide mannen vrij, omdat de aan lacht gebaseerd was op een verklaring van een derde dader die zichzelf op diverse punten tegensprak. Politierechter R. Bouritius stelde vast dat hij niet anders kon dan beide mannen vrijspreken omdat iemand niet alleen op een bekentenis ver oordeeld kan worden zonder enig ondersteundend bewijs materiaal. Omdat ook in de be kentenis onjuistheden voorkwa men ten opzichte van de aan giftes gingen beide mannen vrijuit. te< Zeven ruilbeursavonden zijn er rig jaar in het zaaltje van de iede Herderkerk aan de Bate- weg gehouden. Het ruilen van postzegels, munten, suikerszak- es en ansichtkaarten bleek een oot succes in het dorp. De ïilbeurs dreigt nu echter te ;rdwijnen omdat organisator G. Taal gaat verhuizen. Hij zoekt daarom een opvolger, die zich kan melden via telefoon nummer 0172-518549. Van avond houdt Taal zijn laatste ruilbeurs. De jongeren kunnen tussen 19.00 en 20.00 uur te recht. Na 20.00 uur gaan de deuren van het Goede Herder zaaltje voor iedereen open. De toegang kost 1 gulden. Op de Nationale Bloembollenmarkt in Lisse staan ook de Zuidhollandse Milieufederatie en de Milieugroep Bollenstreek met ecolo gisch geteelde bloembollen. Deze bollen zijn geteeld zonder giftige bestrijdingsmid delen of chemische meststoffen. Op het moment zijn er al twaalf soorten ecologi sche tulpen, narcissen en hyacinten ie koop. Volgend jaar volgen de ecologische krokussen en lelies. De bollensector is hard bezig van de slechte naam op milieugebied af te komen. Jarenlang waren bollentelers wereldrecord houder in het gebruik van bestrijdingsmid delen en milieuschadelijke meststoffen. De kwaliteit van water, lucht en bodem hadden daardoor veel te lijden in de Duin- en Bol lenstreek. Voor de ecologische teelt is meer grond nodig en het kost meer arbeidstijd, zodat de prijzen van de aldus gekweekte bollen vaak een kwart boven de normale prijs liggen. De milieuvriendelijke bollen die vrijdag 19 ok tober en zaterdag 20 oktober in de CNB- hallen aan de Grachtweg worden verkocht, zijn afkomstig van vijf akkerbouwers die de bollen in wisselteelt telen en van het proef bedrijf Zuid-Holland. Ook het proefbedrijf in Noord-Holland begint volgend seizoen overigens met de teelt van 'ecobollen'. De bollen vinden steeds meer aftrek. Zo is er al veel export, vooral naar Zwitserland, en zijn de bollen tegenwoordig ook te koop in de tuincentra. oude wetering De eerste werkzaamheden voor de bouw van het nieuwe Huize Jacobus zijn deze week begonnen. Hoewel nog steeds niet vaststaat of op deze plek een nieuw zorgcentrum verrijst, is het aannemersbedrijf Schouls alvast begonnen met het bouwrijp maken van het ter rein aan de Saskia van Uylenburchlaan in Oude Wetering. Behalve een nieuw zorgcentrum, moeten hier ook een dienstencentrum en veertig aanleunwoningen worden gebouwd. De gemeente is nog in gesprek met gegadigden over de invulling van de rest van het terrein. Vermoedelijk verrijzen er eveneens een kinderdagverblijf en enkele kantoren. De gemeente verwacht binnenkort van de provincie groen licht te krijgen voor de bouw van het nieuwe verzorgingshuis. „Mocht het onverhoopt niet doorgaan, maar dat verwacht ik niet", zegt Peters, „dan komen hier in elk geval de veertig aanleunwoningen. Want dat is wel zeker." FOTO LOEK ZUYDERDUIN zoeterwoude anp De rijksrecherche stelt een onderzoek in naar de vorige maand geschorste agent van het politiekorps Hollands Midden die wordt verdacht van illegaal wapenbezit. Dit onderzoek loopt onafhanke lijk van een intern discipli nair onderzoek van de lei ding van het korps. De verdachte bekleedde als korpscoördinator voor het arrestantenvervoer een lei dinggevende functie. Zijn vuurwapen werd vorige maand in beslag genomen na een uit de hand gelopen ruzie in de familiekring. Vol gens mr. Horstink-von Meyenfeldt, woordvoerster van het regionale politie korps en persofficier van jus titie, zullen beide onderzoe ken zeker drie maanden in beslag nemen. De geschorste functionaris kwam eerder dit jaar al in het nieuws toen hij zich in het september nummer van het korpsmaandblad Politiepro- fiel zeer kritisch uitliet over het arrestantenvervoer van en naar de rechtbanken. Me dewerkers van de recherche moeten volgens hem door een tekort aan celwagens steeds vaker het transport zelf uitvoeren. Met het oog op de uitbrei ding van het aantal gevange nissen volgend jaar, waar schuwde de coördinator voor de toekomstige lastendruk op het korps Hollands Mid den Het Provinciale Afvalverwerkingsbedrijf Zuid- Holland (Proav) wil niet meer zelf informatie ver strekken over de vestiging van aan vuiloverslag aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude. In een brief aan de omwonenden van het zogenoemde Oosthoekterrein meldt het Proav dat alle infor matie in het vervolg door de gemeente wordt ge geven. Die kan wel bij het Proav terecht met vra gen. Het afvalverwerkingsbedrijf hoopt volgens de brief zo 'misverstanden' te voorkomen. „Doordat informatie is verstrekt vanuit verschillende orga nisaties en daarbinnen door verschillende perso nen, hebben zich enkele onnodige misverstanden voorgedaan", schrijft projectleider K. Lucas. Met die 'misverstanden' doelt Lucas op het ver haal dat de Proav niet 250.000 ton afval per jaar, maar 400.000 ton op het Oosthoekterrein zou wil len verwerken. „Ik heb dat ooit eens geroepen, omdat de gemeente dacht dat 250.000 ton niet haalbaar zou zijn binnen de werktijden. Toen heb ik verwezen naar een vergelijkbare situatie in Rotterdam. Daaruit hebben mensen begrepen dat het Proav eigenlijk wel 400.000 ton per jaar zou willen verwerken." Ook over de geluidsnormen zijn volgens Lucas misverstanden ontstaan. „Door de provincie zijn wij in de milieuvergunning heel streng aangepakt op het geluid. Tegen de redelijkheid in, vind ik, moeten we overdag voldoen aan de normen die gelden voor de nacht. Daaruit is door sommige mensen afgeleid dat we ook 's nachts zouden gaan werken, maar dat is niet zo", aldus de pro jectleider. Wethouder S. Stuijt vindt de zet van het Proav niet onverstandig. „Het is goed om de informatie te stroomlijnen. Hoe minder partijen informatie verstrekken, hoe geringer de kans op verwarring. En in deze kwestie is zorgvuldig informeren heel belangrijk. Overigens was er al de afspraak met het Proav dat alle correspondentie over de vuil overslag door de gemeente zou worden doorge stuurd naar de raadsleden en de leden van de ac tiegroep tegen de vuiloverslag." ien Alphense vrouw heeft giste ren twee uur lang op haar bal- ion gestaan vanwege een on- Iraaglijke chemische lucht in laar woning aan het Marsdiep. jHoe ze ook luchtte, de stank [bleef. Onderzoek van de politie bracht aan het licht dat een Yucca-plant de boosdoener was. Deze stond in bloei en ver- ipreidde daarbij kwalijke dam- iGeen Alphense I onderneming Ivan het jaar ialphen aan den run* Alphen aan den Rijn moet het dit jaar stellen zonder de verkie zing van de onderneming van het jaar. De commissie die de afgelopen jaren de verkiezingen organiseerde, is er niet in ge slaagd voldoende geld bij elkaar te krijgen om een groot feest neer te zetten. Voor deze happening zou on geveer 40.000 gulden nodig zijn. De gemeente en de twee Al phense ondernemersverenigin gen wilden samen 10.000 gul den op tafel leggen, gelijk aan het budget van de voorgaande jaren. „We stonden niet meer achter de kleinschalige opzet van de afgelopen jaren", aldus organisatrice G. Waltjen. „Op die voet wilden we niet meer doorgaan. Het was gezellig, maar wanneer je wat meer élan Ml, is er meer geld nodig." Of er in de toekomst nog een onder neming van het jaar wordt ge kozen, is niet duidelijk. Over enkele weken zijn de nieuwe winkels in Leimuiden gereed, maar nog steeds hebben zich geen gegadigden gemeld. foto hielco kuipers Niet één van de winkels in het nieuwe com plex aan de Leimuidense Dr. Stapensea- straat is verkocht of verhuurd. Dat is de trieste balans die eigenaar Havevast Invest ments voorlopig moet opmaken. De astro nomische prijzen die Havevast vraagt, zijn volgens de winkeliers in Leimuiden een oorzaak voor de leegstand. De eigenaar zelf houdt de lippen stijf op elkaar. „We hebben nog niets verhuurd of ver kocht buiten de ruimte voor de super markt", geeft een medewerkster van Have vast nog wel toe. Maar verder hult het be drijf zich in stilzwijgen. Voor J. van Veen van de winkeliersvereniging Leimuiden is de zaak echter glashelder: „Ze wagen prij zen die ze in Amsterdam nog niet eens dur ven te vragen." Diverse Leimuidense on dernemers zouden best geïnteresseerd zijn in een winkel in het nieuwe pand. De prijs van 2750 gulden per vierkante meter is de meesten echter te gortig. Met belangstelling van buitenaf, waar Havevast mee zou schermen, houdt J. van Veen ook niet echt rekening. „We zijn al van alle branches voorzien in het dorp..En een grote winkelketen zie ik ook niet snel komen. We hebben hier nog niet eens vijf duizend inwoners, dan kun je ook geen we reldzaak verwach ten Havevast hoopt deze week nog verande ring in de situatie te brengen, maar over een eventuele prijsdaling of plotselinge, vermogende belangstellenden wil het be drijf niets kwijt. De geheimzinnige oplos sing voor het probleem laat nog zeker een paar dagen op zich wachten. Voor u is oktober woongenot En om woonmaand. En bij li Ik uw woowensen Hulsholf Wonen III \t/.. te ondersteunen vindt u daarvoor de 111 /II geven wij op uw aan- meest uitgebreide V kopen vanaf ƒ2000,- collectiesmeubelen, IfORTINfi 10%korting gordijnen en tapijt, I^Vrl l l livj Wat |et nog uw Een verrijking van uw woonideeën vorm te geven? 100 jaar anders denken over wonen

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 19