Ambtenaren weer naar rechter Boot dealer van Italiaanse auto's Herenwegschool eindelijk verbouwd Leiden Regio ewonden hebben niets et ruzie te maken kemade: geen angst voor jtbreiding van Warmond M P Protest tegen bouwen op Verto-terrein ongegrond IVN zoekt houthakkers Snorfietsster overleden Mandje thee isschien? ^intratuin UDERDAC 19 OKTOBER 1995 romscooter gestolen ppRWOUDEUit een schuur aan de Zuidbuurtseweg in Zoeter- jude-Dorp is gisternacht een bromscooter gestolen. De dief rschafte zich toegang tot de schuur door een deur te forceren. utokrakers verjaagd De eigenaar van een personenauto was net op tijd diefstal uit zijn wagen te voorkomen. Tijdens een wandeling et zijn hond zag hij twee mannen aan zijn auto, die gepar- erd stond op de Buitendijklaante Leiderdorp, rommelen. Bij zien van de man vluchtten de daders op een fiets. nelheidsduivels gepakt pïGEEST De politie heeft gisteren bij een snelheidscontroele n de Rijnsburgerweg liefst 470 automobilisten op de bon ge- j ngerd wegens te hard rijden. De hoogst gemeten snelheid was 5kilometer per uur, terwijl daar een maximumsnelheid geldt ir be n50 kilometer per uur. Op diverse plaatsen in Oegstgeest wer- n n verder algemene verkeerscontroles gehouden. Onder meer de Laan van Oud Poelgeest en de Rijnzichtweg zijn bekeurin- i uitgeschreven wegens het rijden door rood licht en verkeerd orsorteren. Ook twee bromfieters die geen helm droegen, kre- een bon. iefstal bootje igs lrmond» Vanaf de Leede is dinsdagnacht een zogeheten volg- ede|otje weggenomen. Het polyester bootje is rood/bruin van ïr, is ongeveer twee meter lang en een meter breed. Hij lag estigd aan de achtersteven van een zogeheten Westlander. iieuwenhuuse Valkenburgse jongens nsdagavond gewond zijn kkt tijdens een vechtpartij Hoofdstraat in Valken- hadden niets te maken kn ruzie tussen twee groe- longeren. liepen onafhankelijk van r over de Hoofdstraat en Jen beiden verrast door een jongeren van ongeveer j personen uit de Leidse f Stevenshof. Zij kregen het gezicht, waar- Izij in het Diaconessenhuis leiden zijn behandeld. De I gewonde jongens hebben niddag aangifte gedaan, tuo is volgens de politie zo [ongeluk' betrokken geraakt melijk twee andere jongens, een Leidse en een Valkenburgse jongen, hooglopende ruzie. De ze beide jongens hebben een groep van dertig vrienden om zich heen verzameld. Over en weer gaan de Valkenburgers en de Leidenaren de laatste week bij elkaar op 'bezoek' om de ru zie uit te vechten. De leeftijd van de jongeren is tussen de 15 en 17 jaar. De politie heeft de twee kemphanen uitgenodigd op het bureau te komen. Er zal gepro beerd worden het geschil op te lossen. De politie heeft voorals nog geen verdere maatregelen genomen om nieuwe schermut selingen te voorkomen. ten heeft tot gevolg gehad dat momenteel geen minimale in woneraantallen meer worden genoemd", 'aldus de wethouder. Hij gelooft niet dat Warmond bewust streeft naar gebiedsuit breiding ten koste van de buurt - gemeente. ,,In het overleg tus sen de colleges is dat nooit ter sprake gekomen", aldus Van Nugteren. In Warmond zou sprake kun- teste 131 actit fï nt rEBAK 0nt ..D,aÜ jemeente Alkemade neemt aanstoot aan de suggestie Warmondse WD om het Igebied richting Alkemade breiden. Volgens wethou- V. Nugteren van Alkemade verhouding tussen de twee eenten uitstekend. „Er lt zelfs op ambtelijk niveau ?ngewerkt bij het maken itemmingsplannen." :tievoorzitter mevrouw C. stelde onlangs tijdens de ïene beschouwingen op de oting voor om van War- d één grote recreatiege- te maken. Dat wil dan en dat al het gebied rond agerplassen (waaronder het 14 (eiland) bij Warmond wordt tegd. Het argument is dat jeheer van de Kagerplassen in handen van één ge- nte kan zijn en een prettige imstigheid is dat Warmond - meer inwoners krijgt. De itandigheid van kleine ge lten (Warmond heeft 5000 lers) is nog steeds in ge- Zij dreigen in de nabije imst sterk gekort te worden hun uitkering uit het ge- itefonds en kunnen dan de niet meer aan elkaar pen. olgens Nugteren zal het wel- zo'n vaart niet lopen. „Het ist van de kleinere gemeen- nen zijn van een tegenactie, omdat in het recente verleden wel suggesties zijn gedaan om Alkemade in de richting van Warmonmd op te schuiven. „We hebben het ooit gehad over de vorming van een grote Braassemgemeente, indertijd bij de gemeentelijke herinde ling. Warmond voelde daar ech ter niets voor en daarmee was de kous af', aldus Nugteren. Niet zo lang geleden sugge reerde de woningbouwverening Alkemade dat haar werkgebied in de toekomst ook Warmond zou kunnen omvatten. Het ging de woningbouwvereniging om een eventuele bebouwing van de Boterhuispolder, een gebied dat op de gemeentegrens tus sen Warmond en Alkemade ligt. Warmond reageerde nogal geïr riteerd op deze 'aanslag' op zijn grondgebied. De gemeente is feitelijk uitgebouwd en wil de haar resterende grond zo groen mogelijk houden. Geen akkoord over schadevergoeding Vervolg van voorpagina De affaire burgerzaken in Leiderdorp krijgt toch nog een vervolg. Twee van de vier betrokken ambtenaren willen de rechtszaak laten doorgaan, die nog steeds op de rol staat, omdat ze het niet met de gemeente eens zijn ge worden over schadeclaims. Het gaat om de 35-jarige voormalig plaatsvervangend chef burgerzaken, die des tijds werd ontslagen en een 33-jarige medewerkster, die aanvankelijk werd gekort op haar salaris. De zaak dient naar verwachting over enkele maanden. kwaamheid en ongeschiktheid' wordt verweten. De Milliano wil verder niet uitweiden over het hoe en waarom van het stran den van de gesprekken. „Want ik hoop toch dat de gemeente alsnog zal willen kijken of we er samen uit kunnen komen. Dat geeft voor alle partijen een stuk rust." De 33-jarige medewerkster, die was gekort op haar salaris, wordt inmiddels weer volledig betaald. Volgens haar adviseur R. Klingers werkt ze weer met veel plezier op het gemeente huis. Maar wat hem verbaast, is dat de gemeente niet met haar leiderdorp judy nihof L. de Milliano, de advocaat van de plaatsvervangend chef bur gerzaken, zou zelfs niet aan goed onderhandelen zijn toege komen. „Er is gekeken of er een basis was voor overleg, maar die bleek niet aanwezig." De ge meente zou wel 'één bedragje' hebben geboden, maar daarop wilde de advocaat niet ingaan. De gemeente was wel bereid het ontslag 'met uitkering' om te zetten in ontslag 'met wacht geld'. Maar De Milliano gaat niet akkoord met het feit dat zijn cliënte nog steeds 'onbe- is komen praten over het ver goeden van proceskosten en 'bijkomende schadeposten'. Dit is voor hem dan ook reden om de rechtszaak niet in trekken. „Haar goede naam is toch ge schaad. Ze is een tijd lang door een aantal mensen met de nek aangekeken. Die hadden dan iets gelezen over fraude. Maar dat ze vrijgesproken was, had den ze niet gelezen of was niet blijven hangen." Bij de affaire burgerzaken, die vorig jaar de gemoederen in Leiderdorp bezighield, waren vier ambtenaren betrokken. De gemeente beschuldigde hen van fraude. Drie ambtenaren kregen ontslag, een werd gekort op haar salaris. De medewer kers gingen in beroep tegen die beslissing en kregen gelijk van de commissie beroep- en be zwaarschriften. De gemeente hield desondanks vast aan de strafmaatregelen. Daarop span den de ambtenaren een rechts zaak aan, die nog steeds moet plaatshebben. Na een uitspraak in een kort geding, aangespan nen door twee ambtenaren, ging het college toch overstag. Besloten werd om mildere straf fen op te leggen en onderhan delingen te starten met de amb tenaren. Als die onderhandelin gen naar wens waren verlopen, zouden de ambtenaren de rechtszaak afblazen. Raadsman K. Weijling van de voormalige chef burgerzaken (48) is er onlangs wél met de ge meente uitgekomen. „Maar er zijn pittige onderhandelingen aan voorafgegaan, waarbij bei de partijen water bij de wijn hebben gedaan." Zijn cliënt, die aanvankelijk strafontslag (zon der wachtgeld) had gekregen, is nu 'eervol' ontslagen. Hieraan is wachtgeld verbonden. Ook M. van Haandel, raadsvrouw van een 46-jarige medewerker, is met de gemeente tot overeen stemming gekomen. Op de in houd van het akkoord wil ze echter niet ingaan. „Mijn cliënt kan zich volledig vinden in de thans gevonden oplossing. Dat is voor mij het allerbelangrijk- Volgens wethouder C. Kerner (personeel/CDA) is de gemeen te er alleen met de 35-jarige voormalige plaatsvervangend chef niet uitgekomen. De ge meente houdt vast aan de 'ongeschiktheid' waarop zij is in eerste instantie werd ontslagen, omdat er volgens Kerner wel degelijk 'dingen zijn geheurd' op de afdeling burgerzaken. Initiatief Het was de wethouder echter niet bekend dat de adviseur van de 33-jarige medewerkster geen genoegen neemt met de inge trokken salarisvermindering. „Als ze méér had verwacht, had ze dat ons toch kunnen laten weten. Het initiatief wordt nu bij ons gelegd, dat vinden we niet aan de orde." Volgens Kerner valt de ge meente niets te verwijten. „On ze intentie was om de zaak op een goede manier op te lossen. Daarbij heb je te maken met ei sen van de andere partij, maar die moeten wel in het redelijke blijven." Oud-leden drumfanfare even terug leiderdorp eric de jager Honderddertig oud-leden van drumfanfare Tamarco vieren zondag met een reü nie het veertigjarig bestaan van de muziekvereniging. De Leiderdorper I. IJzerman dook in de boeken om muzi kanten uit de oprichtingstijd weer bijeen te brengen. Hij bereikte er meer dan 400 van wie er 130 reageer den. Tussen twee en vijf uur 's middags hebben de voorma lige leden in het clubhuis de tijd om bij te praten en her inneringen op te halen. De Tamarco-leden van vandaag maken de middag compleet met een showuitvoering. De reünie is het hoogtepunt van de jubileumviering, die ook bestaat uit twee tentoonstel lingen over de geschiedenis van Tamarco in het Leider- dorpse gemeentehuis en in het eigen clubgebouw aan de Splinterlaan 89 A. Geen extra parkeerplaatsen aan de Coornhertdreef Het aantal parkeerplaatsen aan de Coornhertdreef in Leider dorp wordt niet uitgebreid. Ook zullen er geen verkeersdrempels worden geplaatst. Een aantal bewoners had hierom bij de ge meente gevraagd, maar uit een peiling in de hele buurt bleek het merendeel hier toch tegen te zijn. Wel zal een aantal andere aanpassingen worden uitge voerd. Zo zullen de parkeer plaatsen naast Coornhertdreef 17 opnieuw worden ingedeeld, zodat ze allemaal dezelfde breedte krijgen. Ook zal er een uitstapstrook langs de groen strook ter hoogte van de huis nummers 48 tot en met 34 wor den aangelegd. Verder zal een aantal dode bomen worden vervangen. mooi ge- en va lureerde esseni daan de psstraat in stgeest ert van na het P k ontzet, n vormde 30 uu als boerde- ^endefgeen ge- met de ten ernaast. t 2! te foto- ifWim man door- uur stdagelijks groot deel de streek het nieuws rde krant eeld vast te [en. Tijdens ntten komt 00 uu' ^gs allerlei ^ige' plek- .00 uu; te nje{ dj. uitsM £"news toen, maar ruin* ^eker zijn om noorii iresenteren 'lkundt FOTO HIELCO KUIPERS De Herenwegschool behoudt zijn karakteristieke aanzicht, maar voldoet straks wel aan alle moderne eisen. wassenaar dorith ligtvoet De Herenwegschool in Wassenaar wordt binnenkort ingrijpend verbouwd. Het ka rakteristieke pand aan de Herenweg is al ja ren te klein. Bovendien zijn de onderhouds kosten hoog. Het Rijk wil echter pas over acht jaar geld beschikbaar stellen voor de renovatie. Omdat burgemeester en wethou ders doordrongen zijn van de noodzaak van de verbouwing, schieten zij een deel van de bouwkosten voor. De school kampt al jaren met problemen. Het gebouw stamt uit 1923 en het verkeert in slechte staat. Het pand is bovendien te klein om het fiks gegroeide aantal leerlin gen te huisvesten. Ongeveer honderd van de 350 leerlingen zijn gehuisvest in een bij gebouw, de voormalige kleuterschool aan de Johan de Wittstraat. Geen ideale situatie, vindt directeur N. Visscher. Straks zullen dan ook alle leerlingen in één gebouw zijn gehuisvest. Het bestuur van de school wil geen nieuwbouw, maar ziet liever dat het huidige gebouw wordt gerenoveerd. „We willen graag ons karakteristieke pand behouden", zegt de directeur. De gemeente respecteert deze wens, maar vindt wel dat het bestuur dan zelf een oplossing moet zoeken voor de problemen als het aantal leerlingen blijft stijgen. Na de verbouwing bevat het gebouw in totaal twaalf werklokalen, waaronder drie grote speelwerklokalen op de begane grond. Het gymnastieklokaal blijft bestaan, maar het krijgt wel meer functies. Het lokaal wordt straks ook gebruikt voor bewegings onderwijs voor de jongste leerlingen en voor gemeenschappelijke activiteiten. Of de school een handarbeidlokaal krijgt, een vu rige wens van het bestuur, is nog onzeker. De gemeente vindt deze uitbreiding minder belangrijk. Als het niet lukt om een handar beidlokaal te krijgen, zal de school een an dere ruimte tot handarbeidlokaal bestem pelen, meldt Visscher. Het schoolbestuur is bereid om een be drag van 7,5 ton bij te dragen. De school kan dit geld uit eigen middelen en via le ningen op tafel leggen. De gemeente wil ruim 1,1 miljoen gulden betalen. Voor de opknapbeurt is dus in totaal bijna 1,9 mil joen gulden beschikbaar. Gedurende de werkzaamheden wordt de school tijdelijk in de voormalige Schout bij Nacht Doorman-mavo gevestigd. Voordat de leerlingen er gehuisvest kunnen worden, moet de gemeente wel enig onderhoud uit voeren. De gemeente neemt de kosten hier van voor haar rekening. De school zal waar schijnlijk verhuizen in de kerstvakantie, Tij dens de zomervakantie moet de herbouwde school klaar zijn. De verbouwingsplannen komen 26 okto ber tijdens de commissie economische za ken aan de orde. leiderdorp rudolf kleun Het Alphense garagebedrijf Au to Boot/Auto Rialto heeft het dealerschap voor Leiden en omgeving verworven voor de Italiaanse automerken Fiat, Alfa Romeo en Lancia. Boot/Rialto is inmiddels op kleine schaal van start gegaan aan de Wevershaan in Leiderdorp. Daar wordt het pand gebruikt van de vroeger daar gevestigde Alfa-dealer Auto Koen. De be doeling is om dat uit te breiden met nieuwbouw. Directeur C. Boot van het garagebedrijf ver wacht dat de bouw in december begint en in april klaar is. „Dan zal het bedrijf ook feestelijk opengaan." De drie Italiaanse merken ho ren al enige jaren tot hetzelfde concern. Ook de import in Ne derland is inmiddels gestroom lijnd in één organisatie. Het Al phense dealerbedrijf Boot/Rial- to geldt in Nederland als een voorbeeldbedrijf vanwege de manier waarop de drie merken, die elk een eigen uitstraling hebben, onder één dak worden verkocht. Het bedrijf in Leider dorp krijgt een soortgelijke op zet. Bij het bedrijf in Alphen aan den Rijn werken nu 27 mensen, Directeur Boot wil nog geen voorspelling doen over de ont wikkeling van de nieuwe Lci- derdorpse vestiging. „De ver wachting is wel dat daar uitein delijk meer auto's worden afge leverd dan in Alphen. Het is echter wel zo dat de overhead, zoals de administratie in Alphen gevestigd blijven. Ook de nieu we auto's worden hier afgele verd. In leiderdorp komen in eerste instantie een showroom en een werkplaats." De merken van hel Fiat con cern zijn sinds enige tijd niet meer vertegenwoordigd in de leidse regio. Auto Koen (Alfa Romeo) sloot in juni in Leider dorp de poorten. Het bedrijf wiloe zich meer richten op Am sterdam (de hoofdvestiging) en Blaricum. Recentelijk kwam na een conflict over verkoondoel stellingen een einde aan net lï at-deaïerschap van de Ix'idse garage De Wit. Liet merk I^ncia was nog niet vertegenwoordigd in de Leidse regio. Van november tot maart zijn de houthakkers van IVN actief in ver snipperde natuurgebiedjes, de zogenaamde geriefhoutbosjes, in en om Leiden. Hulp van vrijwilligers is daarbij welkom. Er wordt elke zaterdag van 10-15.30 uur gewerkt. Opgeven bij Johan Kieft, 071 5144462. Geriefhoutbosjes zijn meestal geisolecrd en liggen veelal in open polderslandschappen. Ze zijn belangrijk voor planten en dieren. Deze houthakpercelen moeten om de tien tot vijftien jaar worden gekapt. De bomen, essen en elzen, lopen gemakkelijk uit waardoor qua leeftijd een gevarieerd bos ontstaat. leiderdorp judy nihof De Leiderdorpse Ondernemers Vereniging (LOV) kan de bouw van bedrijfsunits op het voor malige Verto-terrein aan de Touwbaan niet tegenhouden. Volgens de commissie commis sie beroep- en bezwaarschriften passen de bedrijfsunits gewoon in het bestemmingsplan en vol doen ze ook aan de overige ge stelde eisen. Het bezwaarschrift van de LOV tegen de bouwver gunning is dan ook ongegrond, aldus de juristen van de com missie. Het protest van de onderne mers was eigenlijk niet eens te gen de bouw zelf gericht. Het was bedoeld om de aandacht te vestigen op de onwenselijkheid van kleinschalige detailhandel op het Verto-terrein. Het be stemmingsplan staat weliswaar alleen de verkoop van grote goederen toe, zoals auto's en boten, maar de LOV heeft aan wijzingen dat er straks ook 'klein spul' verkocht zal worden. En dat zou ten koste kunnen gaan van de klandizie van de winkelcentra Winkelhof en Santhorst. De commissie vindt de vrees van de LOV wat voor barig. Bovendien gaat ze ervan uit dat de gemeente optreedt tegen gebruik van de bedrijfs units, wanneer dat in strijd is met hot bestemmingsplan. De 52-jarige vrouw uit Zoeterwoudc-Dorp die afgelopen weekeinde met haar snorfiets op de Leidse Roomburgerweg viel, is gisteren in het AZL overleden. Naar nu blijkt heeft de vrouw een hersenbloe ding gehad. Dat was ook de oorzaak van de valpartij. One Gaultheria's of bergthee in rieten mandje. Winterhard, groenblijvend met besjes. Een beetje herfst in huis, maar de Gaultheria's voelen ach ook buiten op hun plaats. Compleet van 15,95 voor

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17