'Zo wordt 't echt oorlog' amilie trilt het huis uit: ort geding tegen bedrijf Leiden Regio ijd ÊJ? HERPENZEEL 'Geen feestjes in kerk' 'Dit is de kans om uw man thuis te houden 'Jaag dat bedrijf toch niet zo op kosten' 6DAG 17 OKTOBER 1995 CHEF HENNY VAN EGMOND 071 5356414 PlV -CHEF HANS KOENEKOOP. 071-5 an [adarcontrole: 204 auto's te snel •■stgeest Tweehonderdvier automobilisten reden gisteren te plover de Rijnsburgerweg in Oegstgeest. Dat bleek uit een lelheidscontrole die de politie daar gistermiddag hield. De jogstgemcten snelheid was 116 kilometer per uur, terwijl echts vijftig km is toegestaan. ideorecorder vermist fterwoude-rijnduk» Door een geforceerd raam kwam een in- eker gisteravond binnen in een woning aan de Hoge Rijndijk ;omputerapparatuur gestolen ie en ytn aan den run Een bedrijfsauto, geparkeerd op parkeerte- aan de Archeonlaan in Alphen is gisteren op klaarlichte dag tdaan van computerapparatuur ter waarde van 8000 gulden. n ruit van de auto werd vernield, waarna een computer en n hoeveelheid randapparatuur werden weggenomen. ;en liefstal uit zeecontainer wen aan den rijn Een hogedrukreiniger is gisteren gestolen teen zeecontainer van een bedrijf aan de Van Leeuwenhoek- ig in Alphen. De reiniger heeft een waarde van 4800 gulden, se de dader in de zeecontainer kon komen is onduidelijk. Er ;een braaksporen aangetroffen. !lok- yken, irieke iut, War- irnol- r; Su- urg.; Voor- i Ver- r jaar bode, amai mcjer haag/voorschoten Woonbootbewoners dreigen gemeente Oegstgeest met luirde acties De woonbootbewoners van de Haarlemmertrektvaart eisen dat de gemeente Oegst geest onmiddellijk stopt met het aankopen van woonboten en bovendien open kaart speelt over inmiddels uitgevoerde transacties. Als de gemeenten Leiden en Oegstgeest zich niets van de boosheid van de woonbootbewoners aantrekken, breekt de oorlog echt uit. ,,Dan gaan we tot harde actie over en wie ons kent, wéét wat dat betekent.'' oegstgeest monica wesseling De dreiging van het comité 'Een brug te ver', waarin de woon bootbewoners van de Haarlem mertrekvaart verenigd zijn, komt nadat de gemeente Oegst geest een woonboot in de Haar lemmertrekvaart heeft aange kocht. De boot werd via de nor male advertenties in de krant aangeboden en wethouder G. van Eisen (Progressief Oegst geest), ziet dan ook absoluut geen kwaad in de aankoop. „Wij willen als gemeente alle moge lijkheden voor de ontwikkeling van de Broek- en Simontjespol- der openhouden. Misschien wijst onderzoek uit dat er een brug moet komen. Door deze aankoop maken we dat niet on mogelijk. Komt er geen brug, dan hebben we een ligplaats te vergeven." De aantijging van het comité dat de gemeente Oegstgeest niet of onvoldoende met de woonbootbewoners overlegt, wijst Van Eisen met kracht van de hand. „Het comité en de woonbootbewoners lijken niet meer een en dezelfde te zijn. Wij overleggen heel geregeld met de woonbootbewoners en zij weten dus heel goed wat we doen. Ook over de aankoop van deze boot hebben we nooit ge heimzinnig gedaan. Maar blijk baar is er een scheiding binnen de bewoners. In elk geval zullen we alle bewoners deze week een brief schrijven waarin we de stand van zaken tot nu toe ver melden." Projectleider Van Valkenhoef, die in opdracht van de gemeen te Oegstgeest het plan voor de nieuwe woonwijk in de B S- polder ontwikkelt, heeft gezegd dat de inmiddels aangekocht woonboot weg moet. De woon bootbewoners leidden daaruit af dat de brug over de Haarlem mertrekvaart, waar zij fel tegen gekant zijn. er dus komt. Wet houder Van Eisen ziet dat an ders: „De Kwaakbrug moet in elk geval worden opgeknapt. Dut betekent dat deze boot tij delijk weg moet om plaats te maken voor de werkzaamhe den." Van Valkenhoef heeft volgens het comité duidelijk gemaakt dat een brug direct langs het spoor geen alternatief is omdat de ontsluiting van de polder dan op Leiden en niet op Oegst geest uitkomt. De woonbootbe woners vinden het volslagen onterecht dat zij slachtoffer dreigen te worden van een pres tigestrijd tussen de twee ge meenten. „De onzekerheid over ons lot maakt ons gek. Als potentieel slachtoffer menen we er recht op te hebben te weten wat er met ons gaat gebeuren", aldus de bewoners in hun brief. Van Eisen vindt de commotie niet terecht, zo blijkt uit zijn re actie. „Er is nog niets beslist. Het aankopen van die ene boot is niets meer en niets minder dan het openhouden van alle mogelijkheden. Wij zetten geen stappen zonder de woonboot bewoners daarin te betrekken." Pizzeria-kwestie duurt nog voort DEN HAAG/LEIDERDORP Het blijft zeker nog een halfjaar onduidelijk of pizzeria II Buon- gustaio aan de Achthovenerweg in Leiderdorp ooit kans maakt om legaal te worden. Zo lang duurt het volgens bestuursrech ter Allewijn voordat de Raad van State een oordeel kan vellen over de kwestie. De voortduren de onzekerheid is ongunstig voor eigenaar G. Zara, stelde zijn advocaat S. van der Voorde gisteren tijdens een kort geding in het Haagse paleis van justitie. „Investeren heeft nu weinig zin." Zara had een kort geding aangespannen tegen de ge meente Leiderdorp die weigert mee te werken aan het legalise ren van zijn restaurant dat niet in het bestemmingsplan past. Rechter Allewijn wil het standpunt van de Raad van Sta te afwachten. Pas volgende week maandag doet hij hierover definitief uitspraak. link,CE ivanschuppen loze nachten, zware medi- en en gedwongen logeer- ijen, de familie Eisma uit rschoten heeft er genoeg De trillingoverlast die het irige bedrijf Sensor Neder- bv veroorzaakt, heeft het insleven van de familie Eis- jjj ontwricht. Sensor laat tegen ^gels in de machines dag en it, zeven dagen per week ien en heeft zonder toe- ning het aantal machines ibreid. De familie heeft gis- een kort geding geëist Sensor, zoals vastgesteld in ijj nilieuvergunning, de machi- s nachts en in het weekend :et en het aantal machines gbrengt tot het toegestane .1. advocaat van de familie na móakte duidelijk dat de atie onhoudbaar is. „Het is de bedoeling om Sensor zeep te helpen, we vragen n om naleving van de wet, t-de-nacht- en weeken drast de familie terugkeert." jaar fijns Glas- r; ju rg. 10 eden, t vai J i-nds laddi nont judfi Ma fl ssen i v.d Rij eden Is Be ,z' Veg lal r Inita POST MASTECTOMY OED ADVIES a SA EEN m IORST- ÏS IPERATIE... roker speciaalzaal 'oud, maar nog 0 prachtig onhuisje aan de irmondse Heren- B LlNDESSA Hooftstraat 146, bij de Julianabrug, Alphen aan den Rijn Tel. 0172-473014 Rechter Robbers was er duide lijk van overtuigd dat Sensor in strijd met de wet handelt. Toch doet hij pas uitspraak op 25 ok tober. Sensor Nederland bv, een be drijf dat nota bene meetappara tuur produceert om trillingen te meten, overtreedt sinds eind vorig jaar de milieuwet. Volgens de vergunning mag er alleen van half acht 's morgens tot half zes 's avonds worden gewerkt. De gemeente Voorschoten heeft in een dwangbeschikking geëist dat Sensor zich moet houden aan de verleende vergunning. Het bedrijf heeft echter een be zwaarschrift en een verzoek om schorsing ingediend tegen de dwangsom van driekwart mil joen gulden. De gemeente Voorschoten heeft het bedrijf begin juni al een voorwaarschuwing gege ven. Eind juni heeft Sensor een aanvraag ingediend voor een verruiming van de huidige milieuvergunning, zodat de ov°rtredingen als het ware gele galiseerd kunnen worden. De gemeente heeft inmiddels een ontwerp-beschikking voor de verruimde vergunning opge steld. Vanaf morgen ligt de voorgestelde vergunning ter in zage bij de gemeente en kan be zwaar worden aangetekend. De naleving van de huidige vergun ning en de aanvraag voor een verruiming van de vergunning staan procedureel gezien los van elkaar. De familie Eisma heeft sinds eind vorig jaar last van de tril lingen. E. Eisma ging begin dit jaar op onderzoek uit naar de bron van de overlast. Hij nam een professioneel onderzoeks bureau in de arm dat met be hulp van metingen kon vaststel len dat Sensor inderdaad de veroorzaker van de overlast was. Sensor verleende mede werking aan het onderzoek, maar liet later door een ander bureau ook een onderzoek doen, waaruit bleek dat niet was aan te tonen waar de trillingen vandaan kwamen. Op basis van dit onderzoek blijft Sensor ontkennen dat zij de veroorzaker is van de tril- lingsoverlast. „Er zijn zowel in het bedrijf als in de woning van Eisma trillingen gemeten, maar het oorzakelijk verband daar tussen is niet aangetoondal dus de advocaat van Sensor. Hij bevestigde wel dat Sensor de machines dag en nacht laat draaien, maar betwijfelt of dit in strijd is met de vergunning. „Er mag niet gewerkt worden. De machines draaien wel, maar er zijn dan geen mensen meer aan het werk." Voor rechter Robbers was duidelijk dat er sprake is van een wetsovertreding. „Als de machines 's nachts niet draaien, betekent dat de ondergang van het bedrijf', verweerde de woordvoerder van Sensor zich. „Is dit het enige armzalige ant woord op de vraag waarom u de wet overtreedt?", antwoordde Robbers. „Heeft u geen gewe ten? Ik stel vast dat u zonder enige schaamte, terwijl deze zaak al enige tijd loopt, de ma chines nog steeds gewoon 's nachts laat draaien. Het pro bleem van de bv hoeft niet het probleem van de hele wereld te zijn." leiderdorp. judy nihof De leden van de Hervormde-Gereformeerde Kerkengemeenschap in Leiderdorp moeten een zaaltje huren als ze een feestje willen vieren. De commissie beroep- en bezwaarschriften vindt, net als de gemeente Leiderdorp, dat de Scheppingskerk aan de Van Poel geestlaan niet voor het houden van bruiloften en verjaardagsfeest jes is bedoeld. Volgens de commissie zijn er genoeg zaaltjes te huur in Leiderdorp. Het kerkbestuur vroeg enige tijd geleden om een ontheffing in de vergunning voor het houden van feestjes in de kerk. Een aantal - vooral oudere - leden wilde graag de verjaardags- of bruiloftsparty in de kerk vieren vanwege de 'emotionele binding' met het gebouw. Ze zouden zich bovendien niet thuis voelen in een horecagelegenheid. De gemeente Leiderdorp weigerde de ontheffing en volgens de commissie beroep- en bezwaarschriften is dat terecht. I let zou niet eerlijk zijn tegenover professionele zalenverhuurders. Het gemeen telijk beleid is er op gericht te voorkomen dat instellingen en ker ken op de commerciële toer gaan. De gemeente wil alleen een uit zondering maken als alle zalen in Leiderdorp vol zitten. Snookertafels geveild voor 1000 aulden Veilingmeester C. van Beusekom maakte gisteren een show van de eerste snookerveiling in Voorschoten. voorschoten frank buurman ,Je steekt je hand op, man. Als je niet wilt bieden moet je je handen op je rug binden." Vei lingmeester C. van Beusekom van het gelijknamige veilingbe drijf uit Meerkerk maakte giste ren een one man-show van de veiling van de inventaris van het voormalige snookercen trum aan de Schoolstraat in Voorschoten. Moeiteloos be speelde hij het massaal opge komen publiek. De typische veilinggrappen waren niet van de lucht. „Mijnheer, biedt U? U krabt zich? Dat moet je natuur lijk niet doen tijdens een vei ling", zegt van Beusekom tegen een argeloze bezoeker. Die haalt opgelucht adem omdat hij niet, als gevolg van een beetje jeuk, vastzit aan een bod van duizenden guldens op een serie biljarttafels. De grote zaal van motel de Gouden Leeuw aan de Veurse- weg is afgeladen vol. Het ziet er al snel blauw van de rook. Van Beusekom installeert zich met zijn medewerkers op het podi um. Nadat de microfoons van de geluidsinstallatie een tijdje hebben rondgezongen, komt de zaak tot rust en kan de vei lingmeester de spelregels uit leggen. Ven Beusekom is in zijn element. Er worden meer dan 200 kavels aan de man ge bracht. Professionele snooker tafels en pooltafels, maar ook barkrukken, afzuigkappen, ta- pijttegels en een simpele baby foon. „Ik ben benieuwd wat een snookertafel doet. Je moet er thuis wel de ruimte voor hebben natuurlijk", aldus cle veilingmeester. De reusachtige snookertafels van het merk Rex komen het eerst aan bod. De tafels zijn twee jaar oud en hebben 20.000 gulden per stuk gekost. Van Beusekom zweept het publiek op. Als de prijsopdrijving stokt, richt de veilingmeester zich tot de vrouwen in het publiek. „Kom op, dames. Dit is de gele genheid om uw man thuis te houden". De eerste snookertafel gaat naar een particulier voor 2250 gulden. De tafels blijken aan hevige devaluatie onderhevig, want omdat niemand verderde snookertafels voor die prijs wil hebben zakt de prijs achtereen volgens naar 2000, 1500 en 1000 gulden per stuk. Een kenner vindt die lage prijs niet zo verwonderlijk. „Snooker is niet zo populair meer. De handel zit in elk geval niet op die tafels te wachten. De exploitatie van een snooker centrum is altijd al een moeilij ke zaak geweest, omdat die ta fels zoveel ruimte in beslag ne men. Een enkele tafel heeft in totaal 80 vierkante meter ruim te nodig, inclusief speelruimte voor de speler. De opbrengst per vierkante meter is dus rela tief laag." Wie een snookertafel voor 1000 gulden kan meenemen is op de veiling goedkoop uit. „De handelaar vraagt meestal meer dan 8000 gulden voor een tweedehandstafel. Maar een ta fel van de veiling kost natuur FOTO LOtK ZUYDERDUIN lijk meer: er komen kosten bij van B'I"W, demontage, herop bouw, vervoer, dus tel er nog maar een honderdje of wat hij op", aldus de expert. Die kosten kunnen de koper van de babyfoon, die 25 gulden oplevert, in elk geval niet de kop kosten. En ook de koper van een 'licht eiken klepkast' („voor de kleptomanen onder ons", aldus Van Beusekom) schijnt een een echt koopje te hebben. De particulier die zo stevig in de buidel tastte voor de eerste snookertafel weel ook nog een gewone biljarttafel op de kop te tikken. Voor een vriendenprijs je, zo lijkt het. ..Nou mijnheer, U kunt echt gaan biljarten", geeft Van Beusekom deze goe de klant nog mee. Dijkman door- st dagelijks.een ot deel van de ek om het uur Jwsvoorde K in beeld vast juuil ïggen. Tijdens "tten komt hij §sallerlei 'beeldi- plekjes die niet d hot news vor- maar het zeker zijn om te 'enteren oort" -I, r„, uiHk^d 2 i5-r Groep omwonenden komt op voor eendenbakker Kai in Leiderdorp leiderdorp judy nihof Er zijn ook omwonenden die géén last heb ben van het bedrijf Kai Far East Food Pro duction aan de Doeslaan in leiderdorp. Gisteravond verbraken ze het stilzwijgen tij dens een bijeenkomst over het omstreden bedrijf, waar eenden worden gebraden. De bewoners vonden dat het de hoogste tijd was om hun mond open te doen. Volgens P. Wijfje staat een grote groep namelijk beslist niet achter Tuinstraat-bewoner Van Hecke, die al langere tijd klaagt over stankoverlast. Het gaat vooral om bewoners van de Tuinstraat. Tot hun ergernis spreekt Van Hecke soms namens de buurt. „Hij praat steeds over 'wij' en 'ons', maar wij hebben er absoluut geen hinder van. Het enige dat stinkt is Heineken", aldus Wijfje. Volgens de bewoners is Van Hecke iemand wiens 'hob by' het is om de buurt dwars te zitten. Zelf konden ze ook meepraten over pesterijen, die zouden variëren van het bekrassen van een auto tot het bezet houden van een groot aantal parkeerplaatsen met wrakken. De gemeente had gisteravond alle bewo ners van de Akkerstraat, Doeslaan, Does- werf en Tuinstraat uitgenodigd om te pra ten over de voorschriften waaraan een ge- doogbcschikking voor Kai zou moeten vol doen. Er kwamen ongeveer 25 mensen op de bijeenkomst in het gemeentehuis af. De gemeente wil Kai gedogen, zolang het In drijf nog geen nieuwe milieuvergunning heeft. De Raad van State vernietigde de ou de, omdat de gemeente een aantal voor schriften te vaag had gesteld «Om te worden gedoogd, moet het bedrijf aan bepaalde ei sen voldoen. Volgens bewoner Van Hecke kon van ge dogen van Kai helemaal geen sprake zijn. De gemeente had volgens hem harde maat regelen moeten nemen tegen het bedrijf, dat sinds maart illegaal draait. Van Hecke zou ernstige gezondheidsklachten hebben door de 'vette walm' van Kai, waarin kan kerverwekkende stoffen zouden zitten. Zijn overburen verwezen de klachten naar het rijk der fabelen. „Ik kan zeggen dat we hier allemaal in blakende gezondheid verkeren. Maar misschien moet mijnheer zijn huis eens controleren op spaanplaat. De stof die daarin zit, tast de hersens aan", aldus Wijf je- Wijfje en de andere overburen van Van Hecke hadden wel begrip voor de klachten van bewoonster Den Hollander, omdat zij pal tegenover Kai woont. Zij klaagt ook over stank, maar vooral over de vrachtwagens van en voor Kai die vaak de straat blokke ren. Dat laatste moet volgens de gemeente worden verholpen door het instellen van laad- en loszones bij het bedrijf. De slank moet minder worden door verplaatsing van de filterinstallatie en verlenging van de pijp op het dak. Volgens de overburen van Van Hecke moeten de klachten dan toch defini tief uit de wereld zijn. „Als je dan nog iets ruikt, is het je eigen nek", aldus Wijfje Maar volgens Van Hecke en Den Hollander zijn de maatregelen geen garantie tegen het verdwijnen van de overlast. Ze dreigden weer naar de Raad van State te stappen. Bewoner Van der l ucht, die ook vindt dat Kai stinkt, had ook zijn twijfels over de maatregelen. Het eind van het liedje is vol gens Van der Lucht toch dat ook de nieuwe milieuvergunning weer wordt vernietigd. De ene vorm van overlast zou plaats maken voor de andere. „Verleng je de pijp, dan wordt de stank misschien minder, maar gaat de installatie het geluid maken van een turbine", wist hij. „laag die mensen van Kai toch niet zo op kosten, en verplaats dat be drijf gewoon", gaf hij de gemeente mee.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 13