De Munnik vindt verhuizen onzinnig Projectontwikkelaar wil golfbaan in Doesgebied Nu al kerstmarkt in Veense bloemenveiling 'Loop maar om, want over ons ■land komt u toch mooi Regio Leiden/Rijn Veenstreek 'Grond bij Klinkenbergerpias niet gebruikt voor nieuwbouw' (AAANDAC 16 OKTOBER 1995 Brandstichting in Zoeterwoude 7qeterwoupe-dorp» Onbekenden stichtten zaterdagavond een brandje tegen de muur van een bedrijfspand aan de Noort- buurtsevveg in Zoeterwoude-Dorp. De rook stelde het brandalarm in werking, zodat de brandweer bijtijds aanwezig was om het vuur te blussen. Gevaarlijke draai van automobiliste HAZERSWOUDE-RUNDUKEen 72-jarige inwoonster van Rijswijk kwam gistermiddag op de Rijndijk tot de ontdekking dat zij in de verkeerde richting reed. Zij keerde haar auto, maar versperde daardoor de weg voor een achteropkomende motorrijder. De 35-jarige Leidenaar botste op de personenauto en moest met een bekkenfractuur worden overgebracht naar het ziekenhuis. Computer gestolen in Hazerswoude HAZERSwouDE-dorpInbrekers namen in de nacht van vrijdag op zaterdag computerapparatuur mee uit een bedrijfspand aan de Schotlandlaan in Hazerswoude-Rijndijk. Om binnen te komen vernielden zij een ruit. Diefstal uit auto's in Leiderdorp leiderdorp» Uit twee auto's in Leiderdorp werd afgelopen week einde de autoradio gestolen. Vrijdagavond verdween de geluids installatie uit een auto die geparkeerd stond aan de Van Lennep- idreef. Zaterdag was een wagen in de Simon Vinkenoogstraat aan de beurt. Bij beide auto's sneuvelde een raam. Oegstgeestse betrapt inbreker OEGSTGEESTEen bewoonster van de Rijnzichtweg in Oegstgeest heeft vrijdagmiddag een inbreker betrapt in haar huis. Toen de vtouw thuiskwam, kwam de man de trap afrennen, sprintte de kamer door en verliet de woning via de tuindeur. Daar bleek hij een ruitje te hebben vernield. Hij heeft niets meegenomen. Inbraak in woning mislukt OEGSTGEEStIn een woning aan de Asterlaan in Oegstgeest heeft een man gisteravond geprobeerd in te breken. De buurvrouw, die wist dat de bewoners niet thuis waren, hoorde lawaai bij de voordeur en zag dat die was ontzet. Vervolgens zag ze een kleine personenauto wegrijden. Postbode rijdt sloot in alphen aan pen run. Een 25-jarige bostbode is zaterdagochtend post en al een sloot aan de Ridderbuurt in Alphen ingere den. De man reed met zijn bromfiets over een bruggetje, hij de macht over het stuur verloor er zelf weer uitkomen. ri de sloot belandde. Hij Krantenjongen mishandeld in Alphen Een 14-jarige Alphense krantenjongen is z lerdagochtend mishandeld toen hij kranten wilde bezorgden in de Hooftstraat in zijn woonplaats. De jongen werd door drie knapen van zijn fiets gesleurd en geschopt en geslagen. De jon- vist te ontkomen en rende een tuin in, waar het drietal hem opnieuw greep en mishandelde. Zijn belagers sloegen op de vlucht toen er een fietser passeerde. De jongen liep onder meer een bloeduitstorting bij zijn oor op. De politie is op zoek naar de fietser en andere getuigen. Brandwonden door snijbrander alphen aan pen rijn» Een 49-jarige Alphenaar heeft zaterdagmid dag tweedegraads brandwonden opgelopen toen hij aan het werk was met een snijbrander aan het Goudse Rijpas in zijn mplaats. Vermoedelijk door een lek in een aangekoppelde lang, ontstond er een steekvlam waardoor de Weding van de f man vlam vatte. Omstanders zetten het slachtoffer meteen on der de douche. Hij is overgebracht naar het Academisch Zieken huis in Leiden. Man gepakt na aanrijding alphen aan pen run Een 30-jarige man uit Nieuwegein is zater dagmiddag gearresteerd nadat hij een aanrijding had zaakt en een man met een mes had bedreigd. De Nieuwegeiner reed met zijn auto in op een aan de Vlietstroom geparkeerde au to en wilde daarna weglopen. Hij werd echter vastgegrepen door de gedupeerde. Er ontstond een worsteling, waarbij de Nieuwe geiner dreigde met een mesje. Die werd hem echter afhandig gemaakt. De man bleek onder invloed van alcohol achter het stuur te hebben gezeten en geen rijbewijs te hebben. De auto had hij gestolen van een vriend. Dronken man rijdt tegen paaltje den run» Een 41-jarige Alphenaar is zaterdagavond in a zijn woning gearresteerd, omdat hij kort daarvoor met zijn auto tegen een paaltje en door struiken was gereden aan de Windak- ker. De man kon worden aangehouden omdat getuigen het ken teken van de auto hadden genoteerd. Hij bleek onder invloed alcohol achter het stuur te hebben gezeten. Zijn rijbewijs is 'ingenomen. NEGMOND.071-535641- HANSKOENEKOORO LEIDERDORP JUDY NIHOF Westplan Bouwadviseurs heeft serieuze plannen voor een golf baan in het Doesgebied en voor de bouw van villa's op de plaats van tennispark De Munnik aan de Hoogmadeseweg. Directeur E. Swaak heeft deze al wat ou dere plannen nu nader uitge werkt. Wethouder A. van Dijk van ruimtelijke ordening staat niet afwijzend tegenover de plannen, maar kan op het ogen blik nog niet zeggen of de nieu we streek- en bestemmings plannen een golfbaan toe zullen Een golfbaan in het Doesge bied betekent volgens Swaak 'het rendabel maken van een stuk onrendabele grond'. Het terrein is momenteel bedoeld voor 'inactieve recreatie'. „Dat betekent dat je er van het gras mag genieten. Voor de gemeen te is dat een aanzienlijke inves tering zonder opbrengst. Dit moet wel zeer zwaar drukken op de balans van Leiderdorp", ir van West- pla De gemeente zou volgens hem voor elkaar moeten krijgen dat het gebied de bestemming 'actieve recreatie' krijgt. Dan kan er een golfbaan komen en blijft het gebied nog grpen ook. „Er komen dan zelfs bomen bij." De behoefte aan een golf baan in de regio zou groot zijn. „Probeer het maar in de regio. Je kunt bijna nergens meer lid worden." Volgens wethouder Van Dijk zal het nog tot halverwege vol gend jaar duren voordat duide- Swaak n nog lijk is of de planm haalbaar zijn. „Y\ niet hoe de prov genaan kijkt. Bovendien komen de plannen voor ons op dit mo ment ongelegen omdat we nog bezig zijn met het structuur plan. Dat moet volgend jaar worden afgerond, waarna we meer kunnen zeggen over de plannen. Maar dan zijn we nog altijd afhankelijk van de plan nen van het Rijk met de IISI cn de A4", aldus Van Dijk. Voor Swaak is de onzekerheid in elk geval geen reden om niet door te gaan met zijn plannen makerij. Een stedebouwkundige heeft inmiddels een schets ge maakt van de golfbaan, die net hele gebied tussen Does, Does haven, A4 cn Dwarsweterlng beslaat. Tennisclub: verplaatsing park veel te duur De veilinghal in Roelofarendsveen is nu al in kerstsferen. FOTO LOEK ZUYDERDUIN 'Een beetje onzinnig', noemt voorzitter Grootendorst van tennisclub De Munnik het idee van Westplan Bouwadvi seurs om het tennispark aan de Hoogmadeseweg te ver plaatsen naar het terrein achter zwembad De Does. De club heeft twaalf tennisbanen, een tennishal en een club huis, met een totale waarde van ongeveer vier en een half miljoen gulden. ,,Aan verplaatsing hangt een enorm prijskaartje, en ik kan me niet voorstellen dat iemand be reid is zo'n bedrag neer te tellen", aldus Grootendorst. tafel gaat zitten. „Ze krijgt een nieuw clubhuis, nieuwe tennis banen en nog geld toe ook. Bo vendien is er de mogelijkheid van uitbreiding. Die is er nu niet. En het probleem van de licht-overlast voor omwonen den is voorbij." Hoe het dan moet met de in- door-skischool, die ook moet komen achter het zwembad, weet Swaak niet. „Daarover praat ik graag met de initiatief nemers." t Swaak ziet graag villa's verrij zen op de plek waar het ten nispark nu zit, maar ook op het parkeerterrein van zwembad De Directeur E. Swaak van West plan Bouwadviseurs wil graag villa's bouwen op de plek van het tennispark, dat al in een vil- lagebied ligt. Al eerder had Swaak het idee om het tennis- complex voor dit doel te ver plaatsen naar het Doesgebied. „Dat idee leeft ook nog. Maar ik dacht dat de vereniging daar het Doesgebied rder weg ligt." Does. De parkeerplaatsen zou den hiervoor ook naar de ach tericant van het bad moeten vei huizen. Het zwembad wordt dan wel aan het zicht onttrok ken. De beheerder van het bad liet eerder weten daarin geen heil te zien. Het zou ten koste gaan van de klandizie. „Larie", vindt Swaak. „Het In bouwen van een zwembad heeft geen vermindering van de bezoekersaantallen tot gevolg. Mensen gaan heel doelgericht naar hel zwembad. Niel omdat ze het bad toevallig zien liggen. Het is niet als met een blo* inenstand. Die moet in het zicht staan, want daarbij gaat het om impuls-aankopen." Voorzitter de pla gaat volgen E. Grootendorst club is sceptisch nen van Swaak, navond toch met i praten. „Stel dat je er als ■reniging uit kan springen met .Ti compleet nieuw park, dan ju je gek zijn als je zo'n voor ROELOFARENDSVEEN De kerstman heeft zijn roodge- neusde rendier voor de gelegen heid ingeruild voor een zacht zoevend trekkertje. Daarmee scheurt hij behendig in de hal len van het veilinggebouw aan de Sotaweg. Het is maandag 16 oktober, half zeven. Als de meeste mensen nog op één oor liggen, turen de bloemenkopers al naar de veilingklok. Bloemen vellen is nu eenmaal een vroe- ge-ochtendactiviteit. De handel moet op tijd in de winkels zijn. De kerstman rijdt niet zomaar zijn rondjes. Bloemenveiling Roelofarendsveen houdt voor de eerste keer een kerstmarkt. Wout Jaspers, algemeen mana ger, is er duidelijk blij mee. „Met deze markt willen we ko pers in staat stellen met wat meer inspiratie de kerst tege moet te treden. Heel erg leuk hoor." De veiling heeft al een beetje ervaring met wat Jaspers om schrijft aTs een actie, 'die in het kader van anders omgaan met je klanten omgaan' is opgezet. Jaspers doelt op de vijfdaagse actieweek, die in het voorjaar is gehouden, op lenteprodukten gericht was en 'toch wel aardig aansloeg'. De kerstmarkt duurt twee dagen korter. Maar het aantal stands is uitgebreid tot vijftien. Op ruim 250 meter staan de kraampjes gegroe peerd rond een kerstvijver. Van alles staat voor de veilingbezoe kers uitgestald: Kerstmos, kerst takken, kerstballen, kerstkran sen, kerststalletjes, kerstfiguren. Rietdekker in ruste B. Obdam laat zien hoe je een kerststalletje van een rieten dak voorziet. De vlijtig vlechtende Oud-Adenaar hoeft er niks aan te verdienen. Een extra pakje sigaretten is hem al beloning genoeg. Vol gens bloembinder Jacques Wil- lems uit Alkmaar begint de kerstvictorie met een uit Ameri ka overgewaaid gebruik: kran sen. „De trend zet dit jaar echt door", weet hij. Er zijn kransen voor binnen en voor buiten. De kransen voor binnen, naar be lieven opgemaakt met kruiden of snoepgoed, doen het aardig. Maar vooral de kransen voor aan de voordeur mogen zich in een stijgende populariteit ver heugen en zijn een gewild col- lectors-item voor niet al te ge wetensvolle voorbijgangers. Willems raadt de trotse krans- bezitters dan ook aan ze van binnenuit 'stevig vast te spijke- Leo Wijnands toont een ge heel andere trend: de paper- lookhoezen voor bloembossen. Ze zijn van plastic. Een plastic 'cover' om een bosje chrysan ten. Past dat? „Dat past heel goed bij zo'n natuurlijk pro- dukt", zegt Wijnands: „Die pa- perlook heeft een gigantische uitstraling." De kerstmarkt duurt nog tot en met woensdag aanstaande. Annette de Koning, public rela tions-medewerkster van de vei ling, kijkt voldaan naar de ver trouwde klanten en de nieuwe kopers die gehaast, maar geïn-% teresseerd hun kerstinspiratie opdoen bij de kraampjes. De Koning: „Ik heb de indruk, dat we met de markt een goede beurt maken., Dat is fijn, want we willen er graag een traditie van maken." warmond» alice v Mogelijk vervuilde grond, af komstig van de Klinkenberger pias, wordt niet gebruikt voor de ophoging van tuinen van de in aanbouw zijnde woningen aan de Norremeerstraat. Dat verzekert projectontwikkelaar J. Romeijn, verantwoordelijk voor het nieuwbouwproject Out Teylingen. Deze week werd een hoeveelheid grond onderzocht die van de plas naar de Norremeerstraat werd gebracht, omdat het vermoe den bestond dal de grond ver vuild was. Zowel de gemeente als de projectontwildcelaar wist niets af van de grondverplaatsing van de Klinkenbergerpias naar Oud Teylingen, vorige week. Een agent die de traktoren met zand uit de richting Klinken bergerpias zag rijden, trok aan de bel bij de gemeente. „Hij veronderstelde dat het toch al gemeen bekend is dal grond van de Klinkenbergerpias ver vuild is", verklaart een woord voerster van de politie de actie van de agent. Projectontwikkelaar Romeijn ontkent dat de grondverplaat sing heeft plaatsgevonden. „Het bestaat niet. Je denkt toch niet dat wij uit een plas van zestig meter diep vervuilde grond gaan halen?", reageert Romeijn. „We hebben zelfs grond le veel op de bouw plaats. Dat is overigens alle maal schone duingrond, die na oplevering wordt verkocht. Zand is een vermogen waard." De gemeentelijke toezicht houder ging samen met de agent op onderzoek uit. Bij het depot aan de Klinkenberger pias kon echter een rapport ge loond worden waaruit bleek dat de grond keurig schoon was. „De aannemer moet de gemeente op de hoogte stellen van een dergelijke grondver plaatsing", aldus H. Boven, medewerker milieuzaken van de gemeente. „Dat is niet ge beurd. De politie heeft ons ge alarmeerd, waarop wij navraag hebben gedaan over de kwali teit. Die bleek in orde." Hij wil niet zeggen waarom het vei moeden bestond dal het om vervuilde grond ging. Boven wil zich niet uitlaten over de ontkenning van Ro meijn. „Wc hebben geconsta teerd dat de grond schoon Is, daarmee is voor ons de kous af", aldus Boven. „Het kan best zijn dat Romeijn niet van alle details op de hoogte is." Navraag bij enkele raadSB den over de raadselachtige grondverplaatsing levert geen nieuw bewijsmateriaal op. Ze blijken niets van het verhaal af te weten. Ook voor de verant woordelijk wethouder W de Vos komt de hele gebeurtenis uit de lucht vallen. Duidelijk is wel dat de Klinkenbergerplns, die in het verleden als stort plaats voor puin en mogelijk schadelijker afval is gebruikt, nog steeds in een kwade reuk 'oetpadendag 1995 blijkt geen overbodige luxe •OEN MONICA WESSELING Die wandeling gaat over ons -id en dat gaat dus mooi niet uur oor. Ik zeg het nu maar, want imaar een hek plaatsen of de dev lieren loslaten vind ik ook niet 3es. Af en toe eens één wande- zou ik niet zo erg vinden, tr zo'n hele groep gaat me kitffht te ver. Veel plezier met andelen, als u maar wél een 1 ndere route neemt." Duidelijker had het 'nijpende r robleem' van wandelaars in de andstad niet onder woorden ibracht kunnen worden: de andelaar wordt steeds vaker klafl e pas afgesneden. Niet alleen ïdwijnen er door oprukkende sbouwing en infrastructuur eeds meer onverharde paden, ak het recht van overpad of iwoon de bereidheid van uurü ideigenaren om wandelaars te laten, wordt steeds klei- luite er kwam er een man in motorpak op hen af. Meneer Heemskerk van de melkveehouderij Mor genstond in Oud Ade. „Ik las in de krant dat de wandeling over ons land voert en nu kom ik dus waarschuwen. Wij willen dat namelijk niet." Aardig natuurlijk, heel aardig dat de man de moeite neemt om helemaal naar Leiden te ko men om te waarschuwen. En ach, begrip opbrengen voor zijn standpunt lukt ook nog wel. „Kijk, u laat misschien geen blikjes en papiertjes achter, maar de horden mensen die we in de zomer over ons land krij gen wel. Bovendien: wij zijn verantwoordelijk voor onze die ren. Als een stier van ons u aan valt - omdat u zo graag over ons land wilt lopen - zitten wij met een schadeclaim." In de discussie die volgde bleek overigens dat de wandel route nét niet over 's mans land voerde, dus kon hij gerustge steld weer huiswaarts keren en kon de groep welgemoed aan de wandeling beginnen. Maar de argeloze pret van een eindje wandelen was er wel af. En wat erger was, de groep had de man niet kunnen overtuigen van het belang van opengestelde onver harde paden in de randstad. Van het plezier dat mensen be leven aan wandelen nabij je achtertuin. Van de liefde voor natuur en landschap die wan delen doet opbloeien. Idealen Nou hielden de wandelaars van gisteren zich zelf ook niet echt aan 'de idealen van de dag'. Thema van de Voetpadendag 1995 (de tweede in de randstad en de eerste voor Zuid-Hol land), was: 'Wandelen in stads randen; ontdek de voetpaden dicht bij huis'. En van de dertig wandelaars kwam slechts een handjevol uit de directe omge ving van Leiden. Uit Delft, Maassluis, Naald wijk, Hellevoetssluis en zelfs Culemborg waren de 'tippe laars' naar de Sleutelstad ge trokken om hier de stadsrand te bestuderen. Een loflijk streven, maar de wandelorganisaties die de Voetpadendag 1995 organi seerden, willen nou juist dat de wandelaars van Nederland zich eens realiseren hoe leuk het dicht bij huis is. Voor een enke ling ging dat overigens ivel op. „Ik loop meestal in de duinen en langs de zee, maar eigenlijk valt er vlakbij Leiden ook veel te zien", zegt de Leidse J. Geijer terwijl we langs de Zijloever richting Kaagsociëteit lopen. Mevrouw G. Draijer uit Alphen aan den Rijn is wel iets verder van huis, maar dat kon niet an ders. „Dit was het dichtbijzijnde wandelroute voor mij." Hoewel Merenwijker H. van Hoorn zijn eigen omgeving volgens eigen zeggen 'wel zo'n beetje heeft af gestruind', loopt hij vandaag toch maar een d&gje mee. „Het blijft leuk, zo in je eigen stad. En het kwam wel goed uit dat ik dicht bij huis bleef." Voor het overgrote deel van de wandelaars was de route langs de Zijl. met het pontje over bij de Kaagsociëteit en ver der naar Oud Ade en Rijpwete- ring dus de eerste kennisma king met het polderlandschap nabij Leiden. Een kennismaking die duidelijk maakte waarom er wandelorganisaties zijn die zich druk maken over open en vrij- toegaflkelijke wandel paden. Al bij aanvang van de wandeling langs de stadsrand v over zijn land in Oud Ade. i Leiden kwam een grondeigenaar deze groep wandelaars waarschuwen. Ze mochten niet

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 9