Haan 'vlucht' naar Feyenoord Ronaldo niet tegen Leeds United ,eo Beenhakker wil weg bij Istanbulspor erste winst McDonald's Sport Huitema en Stam leiden 'grootmachten' Australiër verslaat Krajicek 9JVS - HIN/ISH CERDAG 14 OKTOBER 1995 ouri Mulder is uitblinker asENKiRCHENYouri Mulder was gisteren de grote man bij )ekei -halke. Hij voorkwam met zijn treffer diep in de tweede helft de ïderlaag (1-1). Hij was de beste speler van de thuisploeg maar ?p tegen een gele kaart op. Hansa Rostock en VfB Stuttgart eelden attractief, aanvallend voetbal. Een winnaar was er niet, 3. Bij Stuttgart was Frank Verlaat de uitblinker. De libero laakte het tweede doelpunt. Chelsea strikt Petrescu inden Chelsea heeft de selectie versterkt met de Roemeense itemational Dan Petrescu. De 29-jarige verdediger komt voor ina zes miljoen gulden over van Sheffield Wednesday. Petres- verruilde vorig jaar Genoa voor Sheffield Wednesday voor een 3,5 miljoen gulden. Hij verspeelde vorig maand veel rediet bij zijn trainer toen hij in de media liet weten graag met uud Gullit te willen spelen. Het bestuur van Chelsea haakte iel op de wens van Petrescu in en legde hem vast. Itefanovic lang geschorst Bert Jacobs, trainer van Volendam, kan ruim een maand et beschikken over Miroslav Stefanovic. De tuchtcommissie in de KNVB heeft de Servische aanvaller voor vijf wedstrijden jesloten. Stefanovic werd op 1 oktober tijdens de wedstrijd CGroningen-Volendam uit het veld gestuurd wegens een on- esuisde overtreding. Hangende het onderzoek legde de tucht- Itnmissie hem per 3 oktober al een voorlopige schorsing op. Ie eerstvolgende vijf duels van Volendam moet hij derhalve nog in de kant blijven. VKE uit competitie gezet imen» De KNVB heeft het eerste elftal van de Emmense zon- ig-eersteklasser WKE uit de competitie genomen, omdat het twee keer in korte tijd betrokken was bij een geval van mo- statie. De bond stelt voor WKE als gevolg van het besluit dit geen wedstrijden meer vast. Alle eerdere duels zijn on- Idig verklaard. Degradatie is hierdoor onvermijdelijk. Het be- WKE toonde zich geschokt na de uitspraak van de WB. De clubleiding vreest voor opheffing wegens sterk terug- pende inkomsten en gaat de straf aanvechten. [odgson blijft bondscoach neve Bondscoach Roy Hodgson (48) mag van de Zwitserse jetbalbond (ASF) naar Inter Milan vertrekken, mits hij ook inblijft als bondscoach zolang de ASF het wil. Deze ongebrui- ilijke constructie was het resultaat van de onderhandelingen en de Engelsman en zijn werkgever. De Zwitsers zijn bijna ïr van plaatsing voor het Europees kampioenschap volgend juni in Engeland. De dubbelfunctie van Hodgson stuit niet bezwaren bij Massimo Moratti, voorzitter van Inter Milan. a larpov en Kamsky naar Groningen onincenAnatoly Karpov en Gata Kamsky zijn dê'trekpleisters het internationale schaaktoernooi van Groningen, dat van ot en met 30 december wordt gehouden. Beide spelers staan in de finale om het officiële FIDE-wereldkampioenschap, ilgend jaar. Door de deelname van beide sterren, van wie Kar- donderdag na drie maanden onderhandelen pas akkoord j, is het toernooi in Groningen een van de sterkst bezette ter ereld. occa en Langer naar halve finale ntworthDe golfers Costantino Rocca uit Italië en Bernard va inger uit Duitsland hebben verrassend de halve finales op het K matchplay behaald. Zij schakelden in de kwartfinales de ho- geplaatsten Ben Crenshaw uit de Verenigde Staten en de ibabwaan Nick Price uit. Titelverdediger Ernie Els uit Zuid- ka en de Australiër Steve Elkington plaatsten zich ook bij de ier. Zij wonnen respectievelijk van Lee Janzen uit de Ver- Staten en de Brit Colin Montgomërie. ier junioren bij Rijndelfland butant McDonald's heeft gisteravond de eerste winst in de lan- ïjke eerste divisie behaald. In de 5-Meihal werd het 2-1 voor de dse zaalvoetballers tegen BSV Home Center uit Lelystad. On- iks een overwicht van McDonald's stond het bij rust nog 0-0. In tweede half uur zetten Gert-Jan de Graaff en Arjan van Rijn de denaars op voorsprong. Daarna scoorde BSV tegen en moest iper Wil Henzing handen vol werk verrichten om de voorsprong behouden. uciib Voorhout ging het de andere regioploeg in deze klasse minder ^"7A tl af. Bax kreeg maar liefst met 6-1 klop. De Voorhouters kwa- n in de tweede helft door een prachtgoal van Hans van Leeuwen 5wel voor te staan maar daarna werd Bax door Handsome Eight de pijnbank gelegd. Zes doelpunten in iets meer dan twintig mi- het gevolg. :rieni den» De juniorenploegvan Rijndelfland, die morgen uitkomt gen de Antwerpse junioren uftkomt in de voorwedstrijd van de Herland Nederland - België (jeugd) telt een viertal spelers uit de idse regio. Geselecteerd zijn Marion Broekhuyzen (TOP), Nien- Feenstra (De Danaïden), Marcel Hangraaf en Marcel Haags an (beiden Tempo). L.F.C. 40 jaar Zilveren Molen dinsdagavond 20.00 uur met de derde topper L.F.C. - Sleutels Sportcomplex Boshuizerkade -chef rob onderwater. 071 5356463 eindhoven/leeds Ronaldo is niet beschikbaar voor de UEFA bekerwedstrijd van PSV tegen Leeds United, dinsdagavond in Engeland. De Braziliaanse spits is door een blessure twee weken uitgescha keld. In de interland tegen Urugu ay kreeg Ronaldo op slag van rust last van de linker knie. On derzoek in Geldrop door PSV- arts Van den Hoogenband wees uit dat de banden verrekt zijn. Hij moet ook de competitie wedstrijden tegen RKC en FC Groningen missen. In Eindhoven verklaarde de Braziliaan dat hij zijn contract bij PSV gewoon uitdient. Dat betekent dat hij tot de zomer van 1998 in Eindhoven voetbalt. Eerder beweerde de Italiaan Visconti di Mondroni, vice- voorzitter van Inter Milan, dat Ronaldo aan zijn laatste seizoen bij PSV bezig is en in de zomer van '96 overstapt naar Inter. Ook de Braziliaanse krant O Globo tekende uit de mond van Ronaldo op dat hij een over gang naar Italië wel ziet zitten. De enkelblessure van Gary McAllister, aanvoerder van Leeds United, blijkt i len. De Schotse behoort verrassend genoeg tot de selectie van zestien man voor de competitiewedstrijd te gen Arsenal, vandaag op Eiland Road. De middenvelder zal voor het eerste duel met PSV, op ei gen veld, waarschijnlijk weer topfit zijn. McAllister raakte woensdag in de oefeninterland tegen Zwe den in Stockholm (2-0) gebles seerd. Per brancard verliet hij in de tweede helft het veld. Aan vankelijk bestond de vrees dat McAllister zes weken uit de rou latie zou zijn. Maar onderzoek wees uit dat zijn enkelband nauwelijks was beschadigd. Het bestuur van Leeds was na het duel boos op de Schotse bondscoach Craig Brown. Hij had beloofd McAllister alleen in de eerste helft op te stellen, maar om onduidelijke reden kwam hij van die afspraak te rug Lukic Doelman John Lukic speelt za terdag zijn 400e wedstrijd voor Leeds. Arsenal was zijn vorige Rob Jacobs kandidaat om Haan op te volgen bij PAOK SCOREBORD Lucky Ten van vrijdag 13 o 49 53 - 57 - 62 - 63 - b( PRIJSVRAGEN rotterdam marcel v Arie Haan zit vanmiddag in Engeland als spion op de tri bune bij Bolton Wanderers tegen Everton. Zo'n 24 uur la ter volgt hij andermaal vanaf de tribune de verrichtingen van Feyenoord tegen Willem II. met zijn advocaat in Thessalo niki, de stoute schoenen aan en vertrok per vliegtuig naar Stuttgart. Vandaar vloog hij door naar Amsterdam om Feye- noord-scout Michel Beukers op te pikken en door te reizen naar Engeland. Arie Haan weet dat hem nu mogelijk een rechtszaak boven gpd verslaggever Maandag trekt hij dan zijn trai ningspak aan en gaat hij samen met Geert Meijer het elftal klaarstomen voor de Europa Cup-wedstrijd van donderdag in Liverpool. De Nederlander trok gistermiddag, na overleg PAOK kaapte Jacobs weg Een zeer saillant detail in de hele affaire met Haan en de Grieken is dat zich enkele ja ren geleden precies de omge keerde situatie heeft voorge daan. Rob Jacobs onthulde gisteravond dat hij in het sei zoen 1989/1990 door Thomas Voulinos persoonlijk is bena derd en 'weggekaapt' op het moment dat hij nog als coach bij Feyenoord onder contract stond. Jacobs moest destijds een schadevergoeding aan Feyenoord betalen om tussen tijds te kunnen vertrekken. Jacobs: „Ik vind dit allemaal prachtig om te horen, hoor. Die hele toestand rond Arie Haan en PAOK is niets anders dan wat zich destijds rond mij heeft afgespeeld. Ik had er, net als Haan, een jaar opzitten en mijn contract zelfs al verlengd, toen ik door meneer Voulinos bij Feyenoord werd gevraagd in dienst te treden van PAOK. Hans Kraay was directeur bij Feyenoord en wilde mij niet zomaar laten gaan. Ik moest toen mijn Europa Cup-premie en een maand salaris inleve ren om van mijn contract af te komen. Vervolgens ben ik naar Griekenland vertrokken. het hoofd hangt. De Griekse voorzitter Voulinos bleef weige ren mee te werken aan een ver trek van Haan. Hij eiste een af koopsom van meer dan 400.000 gulden, wat de opvolger van Wiin van Hanegem een bela chelijk hoog bedrag vond. Omdat Haan liever zonder rechtszaak wilde vertrekken, heeft hij heel lang geprobeerd door middel van een kleine af koopsom zijn voorzitter tevre den te stemmen. Toen de afge lopen dagen duidelijk werd dat dat onmogelijk was, besloot hij een advocaat in de arm te ne men. Haan, die zelf nog een be drag van 1,5 ton aan premies te goed heeft van PAOK, is ervan overtuigd dat hij een eventuele rechtszaak wint. Van den Herik: „De voorzitter van PAOK heeft de gelegenheid gehad om het fatsoenlijk op te lossen. Nu is de kans groot dat hij helemaal geen c< ontvangt van Haan. Feyenoord is er steeds van overtuigd ge weest dat Haan zou komen. We hebben ons niet gek laten ma ken." Mocht het binnen afzien bare tijd via de UEFA tot een confrontatie komen tussen Feyenoord en PAOK dan zal de handelwijze van Thomas Vouli nos in het geval Jacobs direct op tafel komen. Rob Jacobs is overigens in Odense Open Deense. Mannen enkelspel, Van Soerland (Ned) Chen 15-9 17 16 Vrouwen enkel ronde: Hoogland (Ned) I - 1-0 Derde ronde Feyenoord Griekenland al naar voren ge schoven als mogelijke opvolger van Arie Haan. De trainer van Eindhoven is de afgelopen da gen veelvuldig door Griekse journalisten gebeld met de vraag of hij al was benaderd door Voulinos. Jacobs: „Ieder een weet me te vertellen dat ik de belangrijkste kandidaat ben om Flaan op te volgen. Zelf weet ik nog van niets. Het is waar dat diezelfde Voulinos mij na an derhalf jaar op straat heeft ge zet. Maar van een ordinaire ru zie is nooit sprake geweest. Nou, ik wacht met spanning af." gpd verslaggever Lammert Huitema (34) en Ar nold Stam (27) waren vorige winter de twee meest bespro ken rijders in het marathonpe loton. En niet alleen vanwege hun prestaties op het ijs. De cli max was het conflict tussen Ar nold Stam en Frans Overdevest, zijn ploegleider bij Klerk's. Stam stapte op, met in zijn kielzog Peter de Vries. Hij vond onder dak bij de net» in de steigers staande formatie van Van Lin- gen keukens. Van Lingen spon sorde tot dat moment één rijder in de persoon van Lammert Huitema. Maar die werd ogen blikkelijk binnengehaald door Klerk's. Tijdens een trainingskamp in Inzeil kreeg de onderlinge rivali teit gestalte door een stevige portie koude oorlogvoering. Over het aantal trainingen per dag: over het gefietste aantal ki lometers. Bovendien leek er een stilzwijgende afspraak om el kaar te ontlopen tijdens de trai ningen. Als IGerk's ging fietsen, koos Van Lingen voor een ijs- training. En als beide ploegen op hetzelfde tijdstip op het ijs stonden deed de ene groep een duurtraining als de ander een tempo-training afwerkte. Dat Arnold Stam, vorig jaar winnaar van de KNSB Cup en Nederlands kampioen, bij Van Lingen kopman is, is volstrekt duidelijk. Bij Klerk's lijkt Lam mert Huitema de aangewezen man voor een beschermde sta tus. Maar de leiding heeft zich daarover nog niet uitgesproken. Niet zo vreemd als je ook nog cracks als Piet Kleine en Yep Arnold Stam gelooft dat zijn overstap goed is voor het marathonschaatsen. FOTO Kramer in je de ploeg hebt. Beide heren zijn terughou dend in hun voorspellingen. Na enig aandringen wil Stam wel kwijt dat twee overwinningen van de ploeg hem tevreden zou den stellen. Huitema houdt het op vier a vijf zeges. De sprinters maken het verschil. Want ook al heeft Richard van Kempen Klerk s verlaten, Yep Kramer is er nog steeds en dat is een af maker van formaat. Zo iemand hebben ze bij Van Lingen niet. Stam: „Vorig jaar was het al leen maar de vraag welke pupil van Overdevest zou winnen. Dat is nu niet meer zo. Maar als er één veel gaat winnen, dan is het Lammert Huitema. Wij heb ben geen echte sprinter, dat blijft een probleem." De overstap van Stam naar Van Lingen en van Huitema naar Klerk's is hoe dan ook een impuls voor het marathon- schaatsen. Daar zijn de betrok kenen het roerend over eens. Huitema: „Het seizoen wordt in ieder geval een stuk leuker. Vo rig jaar zaten de beste vijf rijders in één ploeg en was het Klerk's tegen de rest. Nu hebben Van Lingen en VSP ook een goed team. En Dasia kan, als Richard van Kempen gemotiveerd is, eveneens een belangrijke rol gaan spelen." „Er zullen meer verschillende winnaars komen," meent Ar nold Stam. „Nu krijgen we in de finale het echte spel". Richard Krajicek verloor gis teren in Tokyo één keer zijn opslag in de kwartfinale te gen de Australiër Philipous- sis. Het betekende toch zijn uitschakeling: 7-6 (4) 6-7 (5) 3-6. Philipoussis, zoon van Griekse emigranten, is een 18-jarige hardhitter die met een verwoestende opslag aan een indrukwekkende opmars op de wereldranglijst bezig is. In Filderstadt behield Brenda Schultz één keer haar opslag tegen Gaby Sabatini. De Heemsteedse werd in de kwartfinale vernietigend ver slagen, 2-6 1-6. Schultz gros sierde in afzwaaiers. In Ostrava verloor Joost Win- nink in de kwartfinale van de Duitser Kühnen. De Tukker won de eerste set met 6-4, maar verzamelde in beide volgende sets slechts twee games, 1-6 1-6. Langer (Dui/5) wint n 3. Halve finales: Els tegen Langer i Elkington tegen Rocca. ningskamp. Groepswedstrijden: Keen d) Boros (Kro) 2 1, Keen Ni Xia Lang 0 0-2. Hooman Boros 2-0, Hooman en Svensson (Zwe) Vriesekoop (Ned) Li (Chn) 2-1, Vriesekoop Toth (Hon) Vriesekoop - Paler (Lu*) 2-0, Vriese- Tokyo. Mannen, 1,6 miljoen gulden. Kwartfinale: Philippoussis (Aus) Krajicek v (Rus/9) 6-2 6 0. Dreekm Sabatini (Arg/3) - Schultz (Ned/8) 6-2 6-1 Huber (Dui/5) - Begerow (Dui) 6-3 6-2, Majoli (Kro/7) - Pierce (Fra/2) 2-6 6-3 6-2. mer (VSt/5) 7-6 6-3, Wheaton (VStV4) - Va- sek (Tsj) 6-2 6-0, Stoltenberg (Aus/8) Kroslak (Slw) 1-6 6-3 6-3. Pescosolido (lta/7) Fetterlein (Den) 6-3 7-6. »t 57 kg. finale: Hall (VSt) Melnitsienko (Kaz) 2-2 nv Hall wint op beslissing jury. Uitg schakeld Georg.adis (Ned) Tot 68 kg, fi nale: Adsji (Oek) - Repka (Hon) 6-2. Uitge schakeld: Roelofs (Ned). Tot 82 kg, finale: Yerlikaya (Tur) EERSTE KLASSE 071 - 12 16 45 Crab Verhoeven ttTir» 071VW3200 makelaars o.g. igenaar Uzan weigert trainer vooralsnog te laten gaan SPORT OP TV 0Ned2 Studio sport oa be Sport op Zaterdag s nog liever vandaag weg morgen. De 53-jarige Leo snhakker voelt zich onbegre- ddoor zijn eigen spelergroep, hij maar geen grip op kan Terwijl het ambitieuze inbulspor de ene na de ande nederlaag lijdt in de Turkse mpetitie en inmiddels onder- de ranglijst bungelt, beseft Nederlandse oefenmeester 'ook hij geen oplossing weet. dan moet je gewoon je con gés trekken. Ook al omdat er enkel uitzicht is op verbe rg". stelt Beenhakker nuch ter precies het tegenovergestel de van wat in het Turkse voet balwereldje mocht worden ver wacht. Hij weigerde het ontslag te accepteren en hield Beenhak ker aan zijn contract. „Ik moet het nog een keer proberen, in derdaad, met de nadruk op moet. Maar ik weet dat ik in een kansloze en hoogst onbevredi gende situatie zit." De tolk van Beenhakker, ver taalt de Duitse aanwijzingen van Don Leo in het Turks. Het is een taak die hij met volle over gave vervult. Op de training ko pieert hij zelfs alle handbewe gingen van zijn Nederlandse voorbeeld. Als Don Leo wijd beens gaat staan, volgt de tolk zonder enige gêne. Alleen, het is niet genoeg. Beenhakker: „Het werkt dus gewoon niet, zo'n tolk. En die man kan daar zelf ook niets aan doen. Bij een training gaat het allemaal nog wel. Het gaat mij om het psychologische werk. Ik kan spelers scherp zetten, als het nodig is, ik kan ze juist weer minder nerveus maken als dat gevraagd wordt. Alleen heb ik er hier niets aan. Ik beheers de taal niet en met een tolk gaat net dat belangrijke stukje emotie verlo ren. Nu praat ik met zo'n jon gen en kijkt hij me niet-begrij- pend aan. Ik krijg geen vat op hem." „Ik heb het-allemaal onderschat en dat mag ik alleen mezelf ver wijten", zegt de ex-trainer van /\jax, Real Madrid, Oranje, Real Zaragoza, Volendam, America en Saoudi Arabië. Maar een overwinning vanavond op Gala- tasaray zou dat wellicht geen betere tijden inluiden? „Nee, die wedstrijd kan alle kanten op. Toen we na twee nederla gen de derde wedstrijd wonnen dacht ik ook dat we het lek bo ven hadden. Een week later bakten we er niets van. Onver klaarbaar, ook voor mij. Waar om? Omdat ik mijn eigen spe- ARCHIEFFOTO Iers n t ken.' dus wachten op het dat het geduld van ei genaar-voorzitter Cem Uzan op is. De 36-jarige media-magnaat behoort tot de tien rijkste men sen van Turkije en droomt van het bereiken van de Champions League. Hij heeft dit jaar vijftien miljoen dollar geïnvesteerd in Istanbulspor om dat te verwe zenlijken. Als U2an toch van gedachte verandert, heeft het ontslag van Beenhakker slechts gevolgen voor hulptrainer Fritz Korbach en niet voor de andere gastar beiders, Peter van Vossen en John van den Brom. „Ik praat alles door met Fritz, we beslis sen alles samen, dit ook. Peter en John weten precies hoe de vlag erbij hangt, maar in feite gaat ze dit veel minder aan. Zij zijn tenslotte spelers. Nee, ik heb absoluut niet het idee dat ik ze in de steek laat, mocht ik hier vertrekken. We zijn hier wel sa men gekomen, maar het is niet zo dat we dan twee jaar eikaars handje moeten vasthouden. Het zijn volwassen profs, die alle maal hun eigen weg gaan. Als morgen AC Milan voor Van den Brom op de stoep staat, is hij ook weg." 13 30-18.02 Did 1 Sport ei *00P15W30Did e (voetbaluitslagen) -17 30RTL 5 Race. ral ogramma 19 00 EURO Judo EK 18 10 BBC 2 Rugby sj 1: Golf Volvo PGA t. 0 EURO: Paardespo ■d 2: Sportiourn 10 00-12 00 EURO Tennis: ATP-toernooi van Tokio, finale 12 00-14 00 EURO Motorsport Spaanse Open vanuit Jerez (Spanje) 12 10-16 55 Ned 2 Studiosport w.el'ennen, Pari|S-Tours en betaald voetbal 13 30 1 7 10 BBC 2 Golf rechtstreeks verslag 17.20-18.15 Did 2. Die Sport-Re voetbal, WK Boksen, wielrennen 18 08-18.40 Did 1: Sportschau 18 45-19 10 RTL Sport 18 45 20 45 Ned 2 Studiosport 18 50-19.10 Did 3 Sport .m We> 19 00-20 00 EURO Autosport F eCastel ir,|k) 18 45-19 10RTL+: Sport 19 10-19 50 Did 1Sportsc t 19.30-20.00 BRT 1: Sport 21.45-22.45 RTL 5: De balie wedstniden uit de Duitse Bur 22 00-23 20 D?d 2° Das aktu 4.00-15.00 NBC: Sportsd 4 00-15.00 Did 1 Sport ei 14 00-16 00 EURO: Golf Euro 3-19.50 RAI UNO Domer jdsiagen D 15 30 N6C This week i 150 strijden 15 00-17 00Did 1 Sportei 1 5 30-16 00 NBC X kuiture 16 00-17 00 EURO Wielrer vanuit FrankrijkPari|S-Toure 16.00-17 00 N8C: AutcispO' 16 0 7 20 B 16 30-17 20 Did 2 DTM 9.50-20.40 RAI UNO Sport 100-21.00 EURO Autosport C agenkampioenschappen vanuit 1 45-22.05 Did 2 Sport am So 3 00 00 00 NBC Golt Andersen i orid Championship of golf 3 30-00 10 BBC 2 Goit sarnenv, 3 00-02 30 NBC Golf: US PGA Ti 3-17 15 Old 2 SportH

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21