Ook een goaltje is genoeg ,mrie Haan niet -rij, maar toch ~iaar Feyenoord Ronaldo wil PSV voor Inter verruilen BOLLEN Sport 'Als arbiter spreek je soms de doodstraf uit' Regenwater verrast bondscoach Hiddink 10ENSDAG 11 OKTOBER 1995 CHEF* WILLEM SPIERDIJK. 07 1- <056464. PI V -CHEF ROB ONDERWATER. 071 beckenbauer hekelt EK-kwalificatie select! en ngMBURC Franz Beckenbauer heeft in zijn column in Bild op- janaïjeuw scherpe kritiek geuit op het EK-kwalificatie-systeem van klarcJeUEFA. De wedstrijden van het Duitse elftal tegen de kleine en Voettfvakkere voetballanden, zijn Beckenbauer een doorn in het oog. is ODfran vveóstrijden tegen Moldavië, Albanië en Georgië leer je versl3iels- bondscoach Berti Vogts moet alle moeite doen om zijn bij dePe'ers ervoor te rnotiveren, maar na afloop weet hij nog niet LeidJoez'jn pl°eg ervoor staat- Beckenbauer pleit voor vijftien in iroenïaals van de acblt kwalificatiegroepen. Met in elke groep één ren gïvverg. Alleen de nummer één plaatst zich dan voor het EK. lagscll 'l' Oulida naar Martens voor operatie ctobelyiLLATarik Oulida wordt maandag door dokter Martens in eft ouitwerpen geopereerd. De oud-Ajacied scheurde in de competi- igentwedstrijd van Sevilla tegen Sporting Gijon de kruisbanden in oegleitn knie. Oulida zal vier tot zes maanden buiten spel staan. Het t ^leejestuur van Sevilla overweegt voor die periode een andere bui- nlaninlander in dienst te nemen, ekenii an^ieen belangstelling voor Basler Mario Basler wacht op een telefoontje uit Italië. De r ee petballer van Werder Bremen bekende maandag zijn koffers al t 85 1 f hebben gepakt, maar dat was bluf. Het ziet er naar uit dat 'Su- coq'itr-Mario' de komende weken alleen zijn sporttas hoeft te pak- s Er fn' te tra"nen onder Aad de Mos. Onderzoek van Italiaanse Ie jr^timalisten bij de clubs in hun vaderland heeft uitgewezen dat vat if n'emand °P Basler zit te wachten. De 26-jarige international Mhad de naam van Parma door laten schemeren. De transfer rin van 20 miljoen gulden wekt echter bepaald geen belang- Svo|llinB' ille, Tl kintfiFA treedt hard op tegen corruptie n gotèiERiCHDe wereldvoetbalbond FIFA heeft gisteren laten weten tan hmrd te zullen optreden tegen de toenemende corruptie in de in Pcjoetbalsport. Volgens de federatie breidt die zich vooral uit in aid vanderontwikkelde en Oosteuropese landen. De FIFA wil de da- on delers en verantwoordelijken in het vervolg 'zeer hard' straffen. iffee.Bet initiatief komt niet onverwacht. Zo was er vorige maand de dstrijfchorsing van Dynamo Kiev voor drie jaar wegens vermeende tny Njmkoping. Ook het schandaal in Engeland, waarbij ondermeer aar hle Nederlandse doelman Hans Segers is betrokken, heeft veel Spanrust teweeg gebracht. Twee geleden was er het geval met an deilympique Marseille dat Valenciennes had betaald, verdi houPaul Haarhuis uitgeschakeld k|endUoPaul Haarhuis is gisteren uitgeschakeld in de tweede "pnde van het tennistoernooi in Tokyo. De Duitser Dreekmann te sterk: 6-7,6-4,6-2. In hetzelfde toernooi had Volkoy geen probleem met Wibier: 7-5,6-2. mei'' 5.7.E™ LRDAM/THESSALONIKI GPD ppei 2n'e Haan stapt zo goed als ze- roaa èr morgenochtend - zonder rgGaya>n akkoord te hebben bereikt iiaats et zijn Griekse werkgever ®si'e #0K Saloniki - op het vliegtuig 3. Graijar Nederland. Hij wil zich 2.5o]g dezelfde dag bij Feyenoord ipeihof'den en voorstellen aan brian ^spelersgroep. enk dPe Nederlandse coach, die af- 2.CK lopen weekeinde een aanbie- 6 ig van Feyenoord accepteer- heeft in eerste instantie ge- obeerd zijn vertrek in Grie- ge nland 'in goed overleg' te re ien. Voorzitter Thomas Vouli- is van PAOK ontstak echter in )ede en weigerde Haan te la- RL i gaan. Arie Haan heeft daar- j q'°J i besloten het spel hard te 2 30 spelen en zijn troefkaart tafel te leggen. De opvolger van Wim van inegem blijkt nog geld van j rig seizoen tegoed te hebben n de PAOK-voorzitter. De ieken hadden hem contractu- een forse premie toegezegd Haan met PAOK Europees NOORDWIJK ROB VAN DER ZANDEN voetbal zou halen. Die vorm van contractbreuk wordt als juridisch machtsmid del gebruikt door de ex-interna tional om zelf alsnog op te stap pen in Thessaloniki. Haan ver tikte het gisteren al om nog lan ger de training te leiden. Hij keek in zijn kostuum langs de kant van het trainingsveld toe. Feyenoord-voorzitter Jorien van den Herik heeft vanochtend besloten zich met de zaak te gaan bemoeien. Hij heeft Haan namens Feyenoord juridische bijstand gegeven. Van den Herik: „Na twee dagen was er niks bereikt. Arie Haan heeft al les in der minne willen schik ken. Maar de voorzitter kwam met belachelijke eisen op tafel. Hij wil een half miljoen Duitse marken als afkoopsom. Zo werkt het natuurlijk niet. Daar om heb ik vanmorgen een be vriende advocaat in Athene aan Haan toegewezen. Die moet vandaag alles juridisch vastleg gen-. Dan kan Haan morgen op het vliegtuig stappen. RIO DE JANEIRO «ANP Ronaldo vindt dat de Nederlandse voetballief hebber genoeg van zijn kunsten heeft gezien. De Braziliaanse spits wil zijn contract met PSV niet uitdienen, liefst volgend seizoen speelt hij al voor Internazionale in Milaan. Ronaldo deed zijn uitspraken in de Braziliaanse krant O Globo. Zijn contract bij PSV loopt tot 1998. „Maar ik voel mij in de Nederlandse com petitie niet tevreden en wil mijn carrière verder uitbouwen", zei de 19-jarige international. „Ik wil een langer seizoen en een club met meer interna tionale uitstraling", zo liet hij zich ontvallen Internazionale, waar zijn landgenoot Roberto Carlos speelt, heeft de voorkeur van Ronaldo die momenteel in Brazilië zit. Morgen speelt hij met het nationale elftal in Salvador de Bahia een oe fenwedstrijd tegen Uruguay. Frank Arnesen, de manager van PSV, reageerde laconiek op de berichten als zou de topscorer van vorig seizoen de eredivisie willen verlaten. „Ik heb nooit iels gemerkt dat Ronaldo zich hier niet op zijn gemalc zou voelen", aldus Arne- 'sen. „Ik neem het niet zo hoog op. Als hij terug komt, zullen we wel even met hem praten, maar dat doen we altijd al." Malta is voor het huidige Oranje geen 'makkiemeer A A De kans dat Oranje het EK haalt is klein. Dat is een stelling van vóór de thuis wedstrijd tegen Wit-Rus- land. Het elftal van Hid- dink moest nog drie wed strijden spelen én winnen en dan was het nog moge lijk dat de ploeg medio de cember in Liverpool alsnog zou worden uitgeschakeld. VALETTA HENRI VAN DER STEEN GPD-VERSLAGGEVER Het was geen provocatie van de vaderlandslievende supporters van Oranje, toén werd voor speld dat thuis winnen van Wit- Rusland al een heidens karwei zou worden. Het bleek een hei dens karwei. Invaller Youri Mul der redde Oranje op de valreep met een goal zoals er weinig worden gemaakt: op een men geling van intuïtie, opportunis me en geluk. Het was en bleef 1-0 en Oranje telde de dagen verderaf. Wat stond staat nog steeds. Oranje is een heel gewoon elftal geworden, dat voorlopig in dc handen mag wrijven met elke overwinning, ongeacht de te genstander. Vanavond tegen Malta is het niet onmogelijk dat het 'gewoon' een nulletje of vier wordt, maar de kans is groter dat er weer een heidens karwei wacht. Het is immers ruim vijf jaar geleden dat enig team op Malta meer dan twee goals maakte. Dat gelukte in de lente van 1991 IJsland: 1-4. Het was wel een vriendschappelijke par tij. Dit soort feitjes geeft nog eens aan dat er tegenwoordig geen staat meer is te maken op het profvoetbal: er gebeuren de gekste dingen. Hiddink zit er maar mee. Hij nam het eind vo rig jaar over van Dick Advocaat, op een moment dat er nog wel muziek leek te zitten in kwalifi catie voor het EK. Gelijk in Noorwegen, gelijk" tegen de Tsjechen, winst op Luxemburg. Het zou allemaal wel goed ko men. Husselen Leg de eerste opstelling van Hiddink naast die van van avond en iedereen kan zien dat het toch weer anders is gelopen dan werd gedacht. Alleen Blind en Seedorf zullen spelen waar ze begin '95 ook speelden, res pectievelijk centraal achterin en als rechtshalf. Hiddink kan het natuurlijk niet helpen dat Wou ters, Rijkaard, Koeman, Van Basten en Gullit om uiteenlo- Patrick Kluivert verdiept zich in een moest worden uitgesteld. pende redenen niet meer be schikbaar zijn. Niet alleen over de aanval maar ook over het middenveld bestaat enige onze kerheid. De keuze voor Seedorf is in orde, wat Witschge gaat brengen moet worden afge wacht. Vorige maand verbaasde hij vriend en vijand met zijn volwassen spel, maar enig voor behoud is op zijn plaats. Zijn hele voetballeven is het met Witschge tot dusverre op en af gegaan. Pikant is overigens dat Witschge bij Hiddink nu uitge rekend de plaats inneemt van de speler met de meeste passie in zijn spel, Edgar Davids. De voorhoede had niet veel beter bemand kunnen zijn dan toeristisch werkje. Een tijdverdrijf omdat de training door het slechte weer nu met De Boer, Kluivert, Over- mars en spits Mulder. De laatste dankt zijn plaats dus aan zijn goal van vorige maand, intrin siek is de topscorer van Schalke '04 van het niveau Van Hooijdonk, die echter tijdens zijn invalbeurtjes de schoen net niet tegen een waaibal heeft kunnen krijgen. Van dit soort toevalligheden moet je het hebben in topvoet bal. Hiddink weet dat, hij is ook afhankelijk van die ene bal die net wel of net niet tegen het net vliegt. Je kunt hem tot dusverre onmogelijk een sterke bonds coach noemen - zijn flaters in Tsjechië worden niet licht ver geten - anderzijds leeft geen foto anp coach zonder geluk. Wie weet ligt Oranje er van avond uit. Net als tegen Wit Rusland volstaat echter een en kele goaltje om in de race te blijven. De elf die dat vanavond voor elkaar moeten zien te krij gen, hebben er samen tot op heden in interlands twaalf ge maakt. Dat is wantrouwig wei nig. Typisch trouwens dat Hid dink geen kopspits achter de hand heeft tegen Malta. Of zou hij De Koek, in een vroeg leven midvoor, in gedachten hebben als breekijzer. En dan een goal van De Koek. Want ook Hiddink weet het: er gebeuren tegen woordig in de voetballerij de gekste dingen. it, Bij een beetje voetbalwedstrijd Kow heeft iedereen het tegenwoor- gui d'g beter gezien dan de Cc scheidsrechter. Met behulp van - Kt zeven camera's en de vertra- land Pngsmachine is het in de huis kamer makkelijk oordelen of er sprake is van buitenspel of een ft handsbal binnen de zestien. Arbiter John Blankenstein - gis teravond te gast bij de w Noordwijk - wil maar zeggen: jin de tijd van Leo Hom had de WRI scheids nog geen pottekijkers en daardoor leek de arbitrage iuj 9j nisschien beter. „Toen moest ene je naar de bioscoop om in het 9nr.^ Polygoonjournaal een paar a - voetbalflitsen te zien." Blankenstein wil overigens ng 9t n'ets afdoen aan de kwaliteiten ng ji'n van de onlangs overleden „Die was ook in het hui- e voetbal een topper ge- 9,65(fweest." De trainer van Noord- wijk. Ruud Broring, dacht daar ,..c" heel anders over. „Welnee, Mann Horn was in deze tijd onmid- delijk afgezaagd. Veel te eigen wijs." - Natuurlijk was Blankenstein anuj biïde organiserende vereniging gisteravond een beetje in het _.h°l van de leeuw, want Broring rflust de fluitisten meestal rauw. Het werd in de kantine op dekks sportpark Duinwetering dan ook vooral een wedstrijd Bro ring- Blankenstein. Een verbaal duel dat overigens geen win naar opleverde, afgezien van de toehoorders. Broring stamt nog uit de tijd van het straatvoetbal en spreekt graag in termen van 'drie corners pinantie'. Hij vindt dat de arbiters het aan vallende spel moeten steunen. „Maar de scheidsen zijn te conservatief, jammer. Twijfel bij een ingooi? Hup die bal naar de aanvallers en niet an dersom zoals het nu is. Trap van achteren zonder de bal te spelen? Meteen rood." Van het laatste soort - de ge mene tackle van achter op de achillespezen - had Blanken stein in Noordwijk een serie onsmakelijke voorbeelden op video. Het was bepaald geen reclame voor het voetbal en helaas ook niet voor de arbitra ge in ons land. Bij bijna alle aanslagen (ze waren uit Studio Sport) zei de commentaarstem 'dit is rood' en wapperde de ar biter met geel of soms alleen met zijn hand. Brorings hoofd kleurde wel rood bij het zien van de beel den. Zijn gezicht sprak boekde len. Waar blijven die arbiters nu met hun mooie instructies en regeltjes? Blankenstein: „Ik denk dat het in veel gevallen een kwestie is van lef en moed. Bovendien moet een arbiter ook sterk in zijn schoenen staan om bij een tackle van achteren direct te constateren of het rood is. Zelf heb ik altijd een beetje het gevoel dat ik een doodstraf uitspreek als ik ie mand direct met rood bestraf," aldus de ervaren Hillegommer. John Blankenstein. Het was weer dat conserva tieve waar de Noordwijk-trai- ner zich aan stoorde. „De re geltjes zijn mooi, maar in de praktijk vind ik dat de aanval lers niet beter af zijn. Tegen Wit-Rusland werd Overmars 1000 keer onreglementair ge stuit. Nooit zal daar een rode kaart voor een doorgebroken speler aan te pas komen, want er staan nog acht van die Rus sen op de doellijn, dus doorge broken ben je nooit. Komt die bal een keer op de helft van Nederland en trekt Winter aan de rem en die kan vertrekken. Zo werkt dat." Volgens Broring was het vroeger allemaal eerlijker. Het recht zegevierde nog. „Vroeger, ja vroeger." Zo lustte Blanken stein er nog wel een paar. „Vroeger had een scheids nooit problemen. Ik praat over 1890. Dan werd er iemand ge haakt binnen de zestien en ging de man in het zwart over leggen met de verdediging van de overtredende partij. Zijn jul lie het ermee eens dat ik een strafschop geef? Dat ging echt zo, heel beschaafd en relaxed. Pas als iedereen het een pingel vond. dan ging hij op de stip." Honderd jaar later zou deze democratische werkwijze le vens kosten op een voetbal veld. Malta is in de nacht van maandag op dinsdag volge lopen met regenwater en bondscoach Guus Hiddink vreest het ergste voor Oran je. Hij heeft invloedrijke personen van de bond naar het stadion. Ta' Qali ge stuurd, die erop moeten toezien dat het veld in de loop van vandaag voldoen de wordt geprepareerd. Dat niet alle wensen van de baas van het Nederlands elftal in vervulling gaan was gisteren al gebleken. Hid dink bekeek het gras en eis te min of meer dat het olympische duel tussen bei de landen op dezelfde piste werd afgelast dan wel ver schoven. Afgevaardigden van de UEFA zagen daartoe geen aanleiding. Angst Bij het begin van Jong Malta - Jong Oranje, veranderde het weer. In negatieve zin. Naderhand zei coach Dor- jee de angst van Hiddink te delen. „Het veld is een groot probleem." Oranje's jeugd kwam nauwelijks uit de voeten, spelers vielen voort durend om, de balcirculatie liep van geen kant. Het ge volg was een moeizame en troosteloze zege (2-0 dank zij Bruggink en Reuser), in een duel dat af bij voorbaat geen belang had. De spelers van Malta deden weinig meer dan tijdrekken en sli dings maken en werden daarbij geholpen door de omstandigheden. „Woens dag gebeurt hetzelfde", zei Dorjee wat triest. Bondscoach Ghedin van Malta zat met een vrolijk gezicht op de tribune toe te kijken en had verrassende teksten. „Dit is in ons na deel. Wij zijn dit weer niet gewend. In Nederland? Daar regent het toch altijd?" Leuk verhaal, vond Dorjee, maar het klopt volgens hem niet. „Hierbij is maar een partij gebaat, de verdedi gende." long Malta - long Oranje 0-2 (0 0). 62. Bruggink 0-1, 65. Reuser 0- 2. Scheidsrechter: Vorgias (Gri). Toeschouwers: 500. Nederland: Roorda; Vierklau, Van Bronckhorsi. Schuiteman en Fuchs; Reuser. Ricksen (85. Boateng) en Hoekstra: VVooter. Makaay (61. Flatvoet) en Laros (61. Bruggink). ;e 1 OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT De nestor onder het trainersgilde, Arie Lagendijk, heeft het hem voorspeld. „Jan. bij die vedettes van UVS- zaterdag krijg je het moeilijk. Toch besloot Jan Verv er de stap te wagen. Hij wilde hoe- dan-ook de uitdaging aangaan na zeven seizoenen jeugd bij BlauwZwart. Maar na ruim twee maanden zit hij werkeloos thuis. Vrijdag avond om tien uur hakte Ver ver de knoop door. Een basis voor gezonde samenwerking was volgens hem weggevallen. Zijn steun en toeverlaat Arie Lagendijk had dus toch gelijk. Met die vedettes viel niet te werken. „Wij vedettes?Schei uit. wij zijn juist aardige jongens", zegt aanvoerder Verkuijlen. Met ons krijg je geen ruzie. Echt niet, er is er maar eentje met wie je ruzie kunt krijgen: Richard van Polanen. Laat Verver nu met juist met hem in de clinch hebben gele gen. Volgens Verver een 'nor maal' sportief conflict. „Van Polanen was in mijn ogen niet fit. En mensen die niet fit zijn spelen niet. Ook al hebben ze in Sparta gespeeld. Zoals ook mensen die niet twee keer in de week trainen, bij mij niet aan de bak komen. Verver is teleurgesteld. „Ik hoorde achter m 'n rug om dat spelers het niet met mijn werkwijze eens waren. Als meerderen zich tegen een trai ner keren, sta je niet sterk. Waarop Verver zijn contract inleverde. Natuurlijk wist ik dat het een moeilijke groep was met alle maal oud-topamateurs, die al lemaal graag wilden spelen. Maar ik kan er maar elf opstel len. Ik zou ook de discipline te strak hebben aangetrokken. Nou, ik werkte volgens af spraak met het bestuur. De za- terdagtak zou een opleidings elftal worden voor het eerste. Daarom begrijp ik die kritiek niet." HansVerkuylen: „Het verhaal van het oplei dingselftal is achterhaald. Er is geen talentvolle voetballer ge komen. Weet je wat het grote probleem was? Jan nam ie mand (Roy Stratemans) mee van Blauw Zwart en die hield hij de hand boven het hoofd. Als je betere spelers in huis hebt, geeft dat wrevel. De mees ten ergerden zich ook aan het feit dat hij geen vaste keus kon maken. Verkuylen vindt het jammer dat het zo is gelopen. „Jan is een hele goeie voetballer geweest. Zijn trainingen waren perfect, daarover heeft nie mand klachten. Maar een goe de trainer hoeft nog geen goede coach te zijn. Jan kon hel moeilijk overbrengen. Het be langrijkste is dat een trainer gewoon eerlijk en duidelijk moet zijn." Dat ontbrak volgens Verkuy len. „Ach, je hoeft de meesten bij ons het voetballen niet te leren. En als iemand buiten het eerste valt, worclt-ie boos en ook on redelijk. Dat is bij UVS, maar dat is ook bij andere clubs. Dat is toch ook een beetje de char me van de voetballerij, om moeilijke mensen in het gareel te houden. Maar als er toevallig een hele boel van die moeilijke mensen in een selectie spelen? Verkuy len: „Ach, we hebben allemaal wel wat over voetbal te zeggen. Ik vroeg het laatst aan Wil Hens- kens, die man die ons tijdelijk coacht. Toen begon hij geheim zinnig te lachen. Maarzo moeilijk zijn we niet. Voorlopig neemt Bert Jansen de trainingen waar. Verver probeert op die momenten de teleurstelling weg te poetsen. „Ik heb deze week een gesprek met Arie lagendijk. Die mo menten doen me altijd goed, lagendijk is iemand die er toch kijk op heeft. Dit is een teleur stelling. Wat de spelers afgelo pen zaterdag hebben uitge haald, ervaar ik als een dolk steek in mijn rug. Er deden spelers mee die nauwelijks hadden getraind. Verkuylen daarop: Verver doelt op Richard van Polanen en Alfons Heruer. Dat ze minder trainden, daar kan ik het mee eens zijn. Aan de andere kant: moeten spelers die twee keer komen trainen en duidelijk minder zijn, steeds maar worden opgesteld, ook als ze slecht spelen?" Kees van Hoogda- lem is sportfoto- graaf en dat leven gaat niet altijd over rozen. Na de onlangs gespeelde wed strijd tussen Volendam en Wil lem II ging het gerucht dat de Katwijker een mep had gekre gen in de catacomben van het Veronica-stadion. Van een speler nog wel. Zijn naam: Earnest Stewart, de aanvaller van Willem II. Dat blijkt een klein misverstand te zijn. Het was niet Earnest Stewart, maar zijn broer: een steward...gew oon een suppoost dus. Dat is nogal een verschil. Maar voor de verontwaardiging van Van Hoogdalem maakte het niet uit. De fotograaf schrok zich lens. Eenmaal van de schrik beko men werd hij behoorlijk kwaad. Van Hoogdalem: „Het werken werd mij bij Vo lendam onmogelijk gemaakt en tot overmaat van ramp ben ik in de catacomben omver ge duwd en geslagen. Ik heb in middels een aanklacht inge diend bij de politie wegens mishandeling. Verder heb ik 2800 gulden schade aan mijn apparatuur. Volgens de fotograaf begon nen de problemen omdat men bij Volendam niet op de hoog te was van de nieuwe instruc ties voor de persfotografen. „De nieuwe regel is (Uit foto grafen een stukje i>an de zijlijn mogen gebruiken en niet perse achter het doel hoeven te zit ten. Ze mogen tot aan de zes tien- meterlijn de zijkanten van het veld benutten, mits daar geen grensrechter loopt. Van 11oogdalem werd zelfs door Volendams perschef Ix?o Tholens geadviseerd daar te gaan zitten. „Hij was wel op de hoogte van de regels. Maar die pitbull-sup poosten en een KNVB-official wilden me weg hebben. Ze kennen de regels niet, dat is een kwalijke zaak. Toen ze me wei gerden te laten zitten langs de lijn, ben ik boos naar binnen gegaan en wilde Van Tholen direct spreken." Van Tholen was echter niet di rect in de buurt en toen be gonnen de problemen. „Eentje van die suppoosten riep jouw smoel staat me niet aan'. Toen schold ik hem uit voor 'vuile visboer'. Door twee man ben ik toen omver ge duwd en ik heb een klap ge had. Mijn camera viel op de grond en is beschadigd. Ik stond later nog te shaken. I let ergste was dat er twee politie agenten bijstonden, die trok ken hun pet een keer recht en keken snel de andere kant op. Mijn vertrouwen in de politie is nu tot het nulpunt gedaald. Van Hoogdalem heeft inmid dels de steun van de KNVB en de NSP, de belangenvereni ging voor sportjournalisten. „GerStolk, de pr-man van de KNVB, is laaiend over deze praktijken. En Marina Witte van de NSP heeft de zaak nu ook hoog opgevat. Bij PSV zijn er onlangs ook twee fotografen te hard aangepakt, terwijl ze gewoon hun vak uitoefenden volgens de regels. Volgens Tholens van Volen dam is de zaak bij Volendam- Willem II 'helaas een beetje uit de hand gelopen'. „Ik vind Van Hoogdalem een sympathieke vent en ik denk dat hij louter zijn werk goed wilde doen. Maar ik vond wel dat hij heel snel emotioneel werd en primair reageerde. De waarheid over het incident ligt een beetje in het midden. Ik denk dat er misverstanden in het spel zijn. Hij kwam te dicht bij de dug out van Volendam en overschreed de grens die ligt bij de zestienmeterlijn. Daar is hij diverse malen voor gewaar schuwd, met name door de of ficial. Op een bepaald moment sloegen de stoppen bij hem door. Binnen is de zaak verder uit de hand gelopen al weet ik niet precies wat er is gebeurd. Wat ik wel van getuigen hoor de was dat 'er een opgewonden fotograaf liep die erg goed in theater was Ik kan me niet voorstellen dat er is geslagen en dat er twee agenten liepen die niets deden. Hoe dan ook: ik vind dit vervelend, want ik wil dat fotografen hun werk goed kunnen doen en ze worden al enorm beperkt in hun moge lijkheden. Ik ga vandaag nog een brief sturen aan de NSP om de zaak op te lossen. ROB ONDERWATER ROB VAN DER ZANDEN

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 21