Acties tegen racisme in sport Sport Fiscus wil 40 miljoen mark van Graf Rob Harmeling zwaait het peloton vaarwel Körver opnieuw 'ziek' Fors verlies squashteams Quick Boys simpel langs Ter Leede: 5-1 ij WOENSDAG 11 OKTOBER 1995 CHEF WILLEM SPIERDIJK. 071-5356464, PLV.-CI Nederland loot India in Davis Cup londen Nederland heeft gisteren in Londen bij de loting voor de wereldgroep van de Davis Cup 1996, India als tegenstander gekregen. De ploeg van Stanley Franker lootte een uitwedstrijd op 9 tot en met 11 februari. Voor welke baansoort India zal kie zen is nog onbekend. „Maar dat zal wel gras worden", sprak Franker, die niet zo zeer de ondergrond, maar méér nog de om standigheden vreest. De loting: India - Nederland, Italië - Rus land. Zuid-Afrika - Oostenrijk, Zwitserland - Duitsland, Frankrijk - Denemarken, Zweden - België, Tsjechië - Flongarije, Verenigde Staten - Mexico. Verstappen test Arrows londen Jos Verstappen heeft gisteren zijn eerste testronden in een Arrows Formule-I-wagen gereden op het circuit van Silver- stone. Verstappen zoekt een nieuwe werkgever in de Formule I. Naast de Arrows krijgt de Limburger ook een Ligier te testen, over twee weken. Verstappen was gisteren niet tevreden over de afstelling van de Arrows. Hij zette het team aan het werk. Van daag test hij de wagen opnieuw. Trumbic moet vertrekken veenendaal Bondscoach Ivo Trumbic moet het veld ruimen. Dat is de unanieme mening van de nationale waterpoloselectie. Aanvoerder Hans Nieuwenburg spreekt van een vertrouwens breuk. Het is de bedoeling om deze week de laatste juridische hobbels rond het ontslag van de Kroaat weg te nemen. „Ivo kan op deze manier niet meer functioneren", vindt ook Henk Uri, voorzitter van de nationale selecties. Hans van Zeeland, 1 lans Frankemolen en Nico I^andeweerd worden genoemd als moge lijke opvolger van Trumbic. Bokspromotor King voor de rechter new york» Voor de rechtbank van New York is gisteren het pro ces tegen bokspromotor Don King begonnen. King moet zich verantwoorden voor negen gevallen van oplichting van verzeke ringsmaatschappijen. Tegenover jury verklaarde hij niet schul dig te zijn. Zege tafeltennissters op België florennes De nationale vrouwentafeltennisploeg heeft de kans op de halve finales van de Europese superliga behouden. De ploeg van coach Engel versloeg gisteren de Belgische ploeg met 4-0. Engel liet zijn sterspeelsters Vriesekoop en Hooman thuis. Emily Noor, Gerdie Keen en Diana Bakker gaven in de enkelspe len geen game af. De nationale ploeg had de eerste wedstrijd te gen Engeland met 4-1 verloren, België verloor op de eerste speeldag met 4-1 van Europees kampioen Hongarije. Bij winst op Hongarije is Nederland vrijwel zeker van een plaats bij de laatste vier. DUIVENTIL 8ec neuss rtr/sid De Duitse fiscus zal 40 miljoen Mark nabetaling vorderen van Steffi Graf. Dat verwacht haar advo caat Peter Danckert. Volgens hem heeft de ten nisspeelster dat geld niet. Het vermogen van Graf wordt geschat op rond de 150 miljoen Mark. Een groot deel is evenwel spoorloos. Vader Graf be dacht een netwerk van postbusfirma's om de be lasting te ontduiken. Bovendien sluisde hij vlak voor zijn arrestatie banktegoeden door naar nummerrekeningen in landen met geheimhou ding op belastinggebied. Het wordt met de dag duidelijker dat Steffi Graf zelf geen weet had van de malversaties van haar vader. Op bankafschriften staat weliswaar haar handtekening, maar die is niet persoonlijk gezet doch door een schrijfcomputer voor handteke ningenkaarten. De speelster loopt daarom geen risico in hechtenis genomen te worden. Wel raakt ze twee grote sponsors kwijt. Het contract met Opel loopt aan het einde van het jaar af. De autofabrikant zal de verbintenis na twaalf jaar niet verlengen. Graf toucheerde an derhalf miljoen Mark per jaar van Opel. Ook Adi das, goed voor een miljoen Mark per jaar, wil van de verbintenis met de tennissspeelster af. Beide multinationals hanteren dezelfde rede nen. „Wij zijn overtuigd van de persoonlijke inte griteit van Steffi Graf, maar ze heeft fouten ge maakt in haar management. Daardoor is haar naam besmeurd. De nummer één van de wereld heeft aangekondigd haar zaken voortaan zelf te regelen. Ook zal ze breken met haar manager De Picciotto. Masters Op de tennisbaan stond Graf op 10 september voor het laatst. Dat was in de finale van de US Open tegen Seles. Begin november zal ze aantre den in Philadelphia als voorbereiding op de Mas ters in de Madison Square Garden in New York later die maand. Steffi Graf. archieffoto Het leek meer dan toeval. In Den Haag begon gisteren de voorbereiding van de ministersconferentie Sport, tole rantie en fair play, die in het voorjaar in Nederland plaats heeft en ondersteuning moet krijgen van een internatio nale manifestatie. De conferentie leek gelanceerd door de berichten over het wangedrag van de Ferencvaros- aanhang, in de Champions-Leaguewedstrijd tegen Ajax. den haag anp doetinchem cpd Het bestuur van De Graafschap heeft de hoop in het conflict tussen trainer Frans Körver en de spelersgroep nog niet opge geven. „We moeten deze week nog op één lijn zien te komen", vertelde voorzitter Hylke Enze- rink gistermiddag. „Daar zijn twee partijen voor nodig en wij willen wel." De positie van de Limburgse oefenmeester werd afgelopen week erg wankel, nadat ver schillende spelers achter de schermen scherpe kritiek uitten op het functioneren van de trai ner. Afgelopen maandag volgde er crisisberaad, maar tot een oplossing kwam het niet. Giste ren zat voorzitter Enzerink we derom drie kwartier lang met de spelersgroep om de tafel. Net als maandag werd ook gisteren de training geleid door assis tent-trainer Hans van Doorne- veld. Körver zat 'ziek' thuis en was onbereikbaar. „We hebben afgesproken dat hij even af stand neemt", stelt Enzerink. „Ik kon hem vanmorgen niet bereiken. Ik heb zijn antwoord apparaat ingesproken. „In Nederland zijn we er druk mee bezig", sprak Marten Kas- termans van het NOCNSF en dinsdag door staatssecretaris Erica Terpstra aangewezen als voorzitter van het organisatie comité dat de internationale manifestatie voorbereidt. „Maar niet alleen in Nederland. Er zijn hier vertegenwoordigers uit 22 Europese landen. In al die lan den zijn allerlei acties tegen ra cisme op en rond de sport", wist Kastermans. Terpstra, die de conferentie gisteren opende, had ook de aanzet tot de bijeenkomst in Den Haag gegeven. Dat gebeur de tijdens de achtste conferen tie van Europese sportministers, begin dit jaar in Lissabon. „De discussies hier moeten leiden tot een actie-programma, met duidelijke richtlijnen op natio naal en internationaal niveau", aldus Terpstra in haar ope ningswoord. Niet alleen de bewindslieden moeten zich volgend jaar tegen racisme in de sport uitspreken. Tijdens de begeleidende mani festatie hoopt Kastermans een groot aantal sterren te presente ren. „Het gaat om sporters, be stuurders en bekende scheids rechters uit de deelnemende landen. Maar ook uit sportmen sen uit de rest van de wereld. Zij allen moeten een document te gen racisme maar vóór toleran tie ondertekenen. Want waar kunnen wij de samenleving een beter signaal geven dan op de sportvelden? Daar waar sporters van allerlei kleuren en smaken op een normale manier met el kaar omgaan, samenwerken, of juist op een gezonde wijze te genover elkaar staan." Voor de manifestatie zoekt Kastermans nog naar een ge schikte datum en een geschikte plaats. Met Jos Staatsen, voor zitter sectie bestuur betaald voetbal, sprak hij al even over 24 april. Dan staan Nederland en Duitsland in De Kuip tegen over elkaar in het kader van Projekt '74, dat de voetballan den maar vooral de supporters van de buurlanden weer nader tot elkaar moet brengen. „Maar misschien is dat toch niet zo'n goed idee. Al is het een wel heel negatieve gedachte om ervan uit te gaan dat het rond dat duel wel weer uit de hand zal lopen. We moeten het nog eens rustig bekijken", vond Kastermans. Bonussen voor fair play, daar moeten de Europese sportbon den naar toe. Maar ook naar boetes voor intolerant gedrag. Geërgerd „Want wat er in Boedapest tij dens die wedstrijd van Ajax ge beurde kan echt niet", vond Terpstra. „En dat de UEFA geen stappen onderneemt omdat de waarnemers niets gehoord heb ben, kan ook niet. Miljoenen tv- kijkers hebben zich er wel aan Ferencvaros is nog niet van Ajax en UEFA af Ferencvaros hangt toch nog een straf boven het hoofd voor het wangedrag van de aanhang, tijdens het Champions League-duel tegen Ajax. De tuchtcommissie van de UEFA behandelt de zaak in november. Ferencvaros kreeg vorige week een boete van 100.000 gulden voor het racistische gedrag van de meegereisde supporters bij de Zwitserse kampioen Grasshoppers. De tuchtcommissie van de UEFA had op het moment van uitspraak nog geen klacht binnen over wangedrag tijdens de wedstrijd Ferencvaros - Ajax. Ajax dacht, door het waarschuwen van de scheidsrechter en het attenderen van de reserve-arbiter tijdens het duel, de klachten wel kenbaar te hebben gemaakt. Het duo gaf echter niets door, de UEFA-waarnemer op de tribune maakte evenmin rapport op over de 'oerwoudgeluiden' als donkere Ajacieden balbezit hadden. Vorige week schreef Ajax-voorzitter Van Praag alsnog een brief naar de UEFA. „En er zijn nog meer klachten binnengekomen", al dus een woordvoerder van de Europese voetbalbond. „We gaan door met het verzamelen van bewijs tot de commissie in november bij elkaar komt." nuverdal covert van veen gpd-verslaggever Het zou het jaar moeten zijn van de be zinning, van het relativeren, en vervol gens van de wederopstanding. Maar 1995 werd voor Rob Harmeling het jaar van het afscheid. Het afscheid van het door hem tegelijkertijd zo geliefde en verfoeide wielrennen. Zelfs psychologe Henriëtte van der Zee uit Paterswolde heeft Harmeling niet op andere gedach ten kunnen brengen. Komende zondag, na zijn afscheidswedstrijd. de klassieker Parijs-Tours, zwaait hij de beroepswiel rennerij vaarwel. Het moet, daar in Nijverdal, een moei lijke beslissing zijn geweest. Maar uitein delijk kwamen Rob en Elice Harmeling eruit: het was beter te stoppen. Dat er meer mooie dingen waren dan wielren nen alleen, daar was Harmeling (30) al eerder dit jaar achter gekomen. Dat het geen zin meer had om door te gaan, tot die conclusie kwam hij na een moei zaam proces van zelfonderzoek, na een speurtocht naar de - zo langdurig ver waarloosde - andere kant van z'n karak ter. De sociale kant. Een kant die hij, naar zijn eigen zin nu, veel te lang heeft ver waarloosd. „Daar ben ik dit jaar meer en meer van doordrongen geraakt. En die kant werd mij te waardevol om ineens weer los te laten. Dat had ik moeten doen als ik profrenner had willen blij ven. Want in die wereld wordt er twee honderd procent van je geëist." Winnen deed Harmeling in zijn twee de jaar bij TVM. In '92 deed hij voor het eerst echt van zich spreken door na een lange rush van Bordeaux weer een Ne derlandse Tourstad te maken. „Dat is veruit m'n mooiste herinnering. Maar het klinkt gek, als ik nu terugkijk, zie ik alleen maar leuke herinneringen. De minder leuke heb ik verbannen." En zo werd 1993 een verloren jaar. Volgde '94, een seizoen waarin hij alleen een rit in de Ronde van Luxemburg won, maar waarin hij opnieuw een mentale klap kreeg te verwerken. Tourcommissa rissen hadden gezien dat hij zich aan de Rob Harmeling na zijn mooiste zege: in Bordeaux. ploegleidersauto van Priem naar het pe loton had laten terugbrengen en gooi den vervolgens zowel renner als ploeg leider uit de koers. Harmeling zwoor op z'n kinderen dat hij niks had gedaan, dat hij onschuldig was, maar raakte van het incident weer meer van de wijs. De laatste keer dat hij echt blokkkeer- de was dit jaar in de tradiditionele ope ningswedstrijd van het seizoen der lage landen, in de Omloop Het Volk dus. Hij reed goed, die dag, maakte deel uit van de kopgroep, ging zo maar met Tsjmile mee omhoog op de Muur van Ger- aardsbergen, rook z'n kansen maar wond zich zo op voor de laatste, beslis sende klim, dat hij moest verzaken. „Ze nuwen. Alles deed zeer. Ik blokkeerde volledig." Maar toch had hij een goede wedstrijd gereden. En daar waar hij faalde, daar zat het tussen de oren. De banden met de psychologe werden aangehaald, Har meling vertrok vol goede moed naar Spanje. Op 1 maart kwam hij in de Ron de van Murcia ten val. Hij kneusde z'n schouder en brak een middenhands- beentje. Eigenlijk wist hij vanaf die tijd, dat het er niet meer inzat, een voortzetting van archieffoto anp z'n carrière. „Die blessure hield me te lang uit koers, drie maanden. Dat was funest." Want z'n 'andere ik' trok hem meer en meer. „Als een magneet, mag ik wel zeg gen. Ik heb een bedrijfje in massage- produkten, maar eigenlijk is dit afscheid te vroeg. Het is nog niet zo dat ik er m'n boterham helemaal mee kan verdienen, maar wellicht volgend jaar. En als ik had blijven fietsen, had er voor mij waar schijnlijk ook een niet al te dikke boter ham ingezeten. Als ik tenminste nog een contract had kunnen krijgen." leiden karin piters squashmedewerker In de Squash-eredivisie verloor Alphen bij zowel de mannen als de vrouwen tegen Victoria. Meer succes was er voor de vrouwen van Steijn Sports uit Voorschoten die Kampong met 1-4 overtroefden. Alphen kwamen er gisteren niet aan te pas tegen Victoria dat de nummer 1, 5 en 8 van Nederland in de gelederen heeft. Alleen Hanne van Baarl en Theo Weemoed konden 5 gamepunten maken. Van de Zwan: „We werden overklast en trokken het gewoon niet." Al phen staat laatste in poule A van de eredivisie. Bij de Alphense vrouwen wist alleen Miranda Goos haar wed strijd te winnen. De laatste ga me zelfs met 9-0. Ingrid Mer- kenhof verloor in drie games. Maaike Leyten werd ook versla gen en Andrea Steffes mocht zelfs maar tien minuten op de baan staan en verloor met drie maal 9-0. De Alphense vrouwen zijn vorig jaar gepromoveerd maar dragen vooralsnog de ro de lantaarn. In poule C van de 2e divisie verloren de mannen van Steijn Sports met 4-1 van HSRC. Marco van den Berg uit te zich tevreden over het resul taat van zijn gewonnen wed strijd. Zijn teamgenoten verlo ren echter allen hun partij. De vrouwen van Steijn Sports pakten gisteren in poule B van de eerste divisie wel de punten tegen Kampong. Kitty Klaassen, Anja van Grondelle en Jacque line van Wijk wonnen, Clen Wil denberg niet. Al waren de vrou wen onderling aan elkaar ge waagd, Holiday Inn won in poule D van de tweede divisie gisteren overtuigend met 4-1 van Meersquash. leiden mogelijkheden echter niet. In de tweede helft nam Quick Boys verder af stand. Ondanks het feit dat het licht in twee mas ten uitviel („Dat gebeurt in een Europa-Cupwed strijd ook wel eens," aldus organisator Flip Mass- aar) bouwde de zaterdageerstklasser de voor sprong uit tot 3-0 door een eigen doelpunt van een van de spelers van Ter Leede. De Sassenhei- mers kwamen vervolgens tot 3-1 terug via Erwin Crooy. Na fraai voorbereidend werk van Hicham Rbii zorgde Peter Kruit voor 4-1. Dezelfde speler bepaalde de eindstand op 5-1 SPORT OP TV Quick Boys heeft de eerste wedstrijd in het Zilve ren Molentoernooi gebruikt om aan het zelfver trouwen te werken. De Katwijkers wonnen van Ter Leede met 5-1. Quick Boys, dat de afgelopen twee wedstrijden problemen had met het benutten van de kansen, kwam al voor rust op een 2-0 voorsprong. Beide keren zorgde Gert Aandewiel voor het doelpunt. In de eerste helft had ook Ter Leede wat kansen op een treffer. De Sassenheimers benutten de WOENSDAG 17 00-17 15 Did 2: Sport Heute 18.30-19 00 EURO: Motorsport Magazin 18.44-18.52 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport 18 55-21 44 Did 1Sport Extra: EK Kwal tievoetbal Wales-Duitsland. 19 00-19.30 EURO: Autosport: formule I GP-magazine 19.30-20.00 EURO: Eurosportmeuws. 19.30-20.00 BRT 1 Sport 19.30-22.00 Ned 2 Studio Sport. EK Kw catievoetbal Malta-Nederland 20 00-21.00 EURO: Boksen 20.30-20.40 RAI UNO: Sport. 22.00-00.00 EURO: Voetbal: overzicht E kwalificatiewedstrijden. 22.16-22.34 Ned 2: Sportjournaal 22.20-22.50 BRT 2 Sport Extra v 22.25-00.10 8 23.00-00.00 NBC. Golf. Duits Open 23.40-00.15 RTL 4: Sport. 00 00-00.30 EURO: Autosport form GP-magazine. 01.00-01.30 EURO: Eurosportnieuw 12 30-13.00 EURO Autosport, formule 1. GP-magazine 13.00-15.00 EURO: Voetbal: overzicht EK- trijden. 13.00-17.00 Did 1: Sport Extra: tennis. WTA- toernooi in Filderstadt. 15.00-17 00 EURO: Golf: World Matchplay in Wentworth. 16.20-16.30 Did 3. Sport im Westen 17.00-17.15 Did 2 Sport Heute 17.30-18 00 BBC 2. Golf: World Matchplay Championship. 17.30-18.30 EURO: Triathlon. Will U iets melden? Bel 071- 5356461 (Wimvan Duivenbo- de) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. De Leidse voetbalver eniging DOCOS speelt morgen avond op het complex aan de Haagse Schouwweg een oefen wedstrijd tegen de reserves van FC Den Haag. De aftrap is om half acht Handbalclub Northa (Noordwijkerhout) houdt op donderdagmiddag 19 oktober een instuif voor de jeugd. Plaats van handeling om 13.30 uur is De Schelft De Alphense auto coureur Sandra van der Sloot won met haar 'maatje' Suzanne van Iperen de Nacht van Acht maal in Brabant De gemeente Amsterdam onderzoekt nog maals plannen het Olympisch Stadion te behouden. Het be stuur van het vooroorlogse bouwwerk wil het stadion renoveren. Er moet een atletiek baan komen en hoofdklasser AFC krijgt het stadion als thuis basis Zaterdag begint in Am sterdam (Jaap Edenbaan) de schaatsmarathoncompetitie. De regionale toppers zijn onderge bracht bij de ploegen Klerks (Ruud Borst), Dasia (Richard van Kempen) en VSP (Henk An- genent). Gert Jakobs maakt zijn rentree bij de marathonschaat sers Wim Klein en Cor Schreu- der verlaten het bestuur van voetbalclub De Sleutels. Arno Pronk en John van Iterson wor den hun vervangers Frank Scheffer (Leiden) stopt met top- bowlen in Rijswijk De beste vierjarige dravers (waaronder It's Buitenzorg) gaan zondag op Renbaan Duindigt van start. De eerste start is om 12.30 uur Joop Atsmavoorzitter van de KNWU, is benoemd tot voorzit ter van de vrouwencommissie van de internationale wiel- renunie UCI. Net die categorie waarbij we straks in Atlanta ont breken De juniorenploeg van Rijndelfland, die zondag uit komt tegen de Antwerpse junio ren in de voorwedstrijd van de jeugd-interland Nederland-Bel- gië telt een viertal korfbalspelers uit de Leidse regio. Geselecii zijn Martin Broekhuyzen Nienke Feenstra (De Danaï(Fu^ Marcel Hanegraaf en Marcel0^ Haagsman (Tempo) VoetdJ^1^ Ier Michel Boerebach is op(ean 1 lance-basis als voetbalversl Jets- gever dienst getreden bij dep6 Twentse Courant. Zijn Leider*0 Z1 dorpse vriend Alfons Groenfaals dijk deed dat enkele jaren gl^1^ den al eens voor de HaagscH Courant De 21ste zwemvi8\||| daagse van Noordwijkerhoup gaat op maandag 16 oktobeLiLtA van start Jan Raas heeft oujntwf prof Adri van Houwelingeniewei gesteld als assistent-ploegleijen ki Joop Zoetemelk neemt alleejestu een aantal kleine buitenlan&nlai wedstrijden voor zijn rekenij Met de inbreng van Aart VieL houten is de inbreng van SwpBC /Casba gestegen tot twee mi Gymnastiekvereniging Brunp-y de houdt op 28 oktober eenrf reünie. De club bestaat 85 jar Voor inlichtingen: 071-5891fr Het Leidse jurylid Gijs Eraf11' is door de consul van de KNr1™ aangewezen als jurylid van tf .'3!e Brinta Beach Classic op zonf 1 22 oktober. Een strandraceir1?). Scheveningen naar Zandvocr 11 met toppers als Alex Zülle, Tl Rominger en Erik BreukinktfJJ Noordwijkse sportvisser Pau Koelewijn mag door zijn goAjERic prestaties deelnemen aan h^ard wereldkampioenschap in Poloetb tugal Wielrenner Ronald vande der Tang (Voorhout) won delers Midden-Nederland-troffee.tyet ii klassement over vijf wedstrijfchoi Wereldkampioen Danny INlmkc lissen gaat verhuizen naar hle N< Spaanse plaatsje Calpe SpJnru: arts Sanders (bekend van deplym PDM-affaire) wordt nu verda van belastingfraude «De p Noordhollander Bart Schoutl*" heeft een contract getekend L de Amerikaanse schaatsbonrjyj; Schouten gaat coach Gerard^ t Kemkers assisteren Voetbal vereniging LFC gaat na jaren weer starten met F-jeugd. De club is ook nog op zoek naai een voorzitter De Leidse vq baljeugd onder de 14 jaar spk op dinsdag 17 oktober bij AH% in Alphen een wedstrijd tegejm de afdeling Utrecht. De meisj spelen vanavond bij Alphia eveneens tegen U trecht. <J1 SCOREBORD PRIJSVRAGEN Lucky Ten van dinsdag 10 oktober: 2-5-6- 9-13-28-30-35-48-50-59-61-65-68-69- 71-72-74-75-78. (onder voorbehoud) Toto 40. Eerste prijs: een winnaar, bruto 10.374,30, tweede prijs: geen winnaar, derde prijs- zeven winnaars, elk 2223 gul den Toto 40 a: Eerste prijs: geen winnaar, iweede prijs: vijf winnaars 1009,40, derde prijs: 36 winnaars 350,50 gulden. VOETBAL EK onder 21 jaar. Groep 1: Israel - Azerbeidzjan 4 - 0, Slowa kije - Polen 3 -1, Roemenie - Frankrijk 0 - 0. Stand: 1 Frankrijk 9-18, 2. Roemenië 9-16; 3. Polen 9-14. 4. Israël 9-12; 5. Slowakije 9-11; 6 Azerbeidzjan 9-3. Groep 2: Denemarken - Spanje 5-1. Stand: 1. Spanje 9-20; 2. België 9-18; 3. Denemarken 9-16; 4. Macedonië 8-12; 5. Cyprus 8-6; 6. Armenie 9-3 Groep 3: IJsland - Turkije 2 - 3; Zwitser land - Hongarije 2 - 3 Stand: 1 Hongarije 7-16; 2. Turkije 7-14. 3. Zweden 7-13; 4. Zwitserland 8-7. 5. IJsland 7-1 Groep 4: Litouwen - Estland 3 - 0; Sloveme - Oekraïne 0 - 5 Stand: 1. Oekraïne 9-20; 2. Italië 8-17, 3. Kroatië 9-17, 4. Slovenië 9-16; 5 Litouwen 9-7; 6. Estland 10-0. Groep 5: Malta - Nederland 0 - 2; Luxem burg - Wit-Rusland 0 - 5 Stand: 1. Noor wegen 9-21,2 Tsjechië 9-20; 3. Neder land 9-17; 4. Wit-Rusldnd 9-15; 5. Malta 9-4; 6. Luxemburg 9-1 Groep 6: Oostenrijk - Portugal 0 -1; Ier land - Letland 1 - 0. Stand: 1. Portugal 7- 17; 2. Engeland 7-16; 3 Ierland 7-8; 4. Oostenrijk 7-7; 5. Letland 8-2. Groep 7: Georgie - Bulgarije 1 - 2; Wales - Duitsland 1 - 5 Stand: 1. Bulgarije 7-17; 2 Duitsland 7-16; 3. Wales 8-10, 4. Mol davië 7-5: 6. Georgië 7-3. Groep 8: Rusland - Griekenland 0 -1. Stand: 1. Schotland 7-18; 2. Finland 7- 16; 3. Rusland 7-10, 4. Griekenland 8-9; 5. San Marino 7-0. 9,3 - 1 19,7,fe—- monious (Mollema) 2.39,3- 1 a Miracle, 3. Icidoor Jeanet. Toto: v 5,20 plaats 2,50 2,60 4,30 koppel ïie f trio 375,10. Achtste koers, 2000 Oregon Broline (Van Eijkelenborg) 2.at 1.16,4, 2. Shinealightonme, 3 Gaya^1 a vitshof. Toto: winnend 8,00 plaats ,et 1,70 2,40 koppel 22,30 trio 183.80rnL' gende koers, 2000 m: 1 Strausie I' 2.37,1 - 1.18,6, 2. lelva Teb, 3. Grarlar S. Toto: winnend 19,00 plaats 2,50 1,20 koppel 24,80 trio 287,90 Ti .TT koers. 1609 m: 1. Hans Tempelhofp Leeuw) 2.05,1 - 1.17,8, 2 Gabrian Sf dead heat Ha Jessica (1) en Henk U ne zen (12). Niet gestart. Hades Hanovei. to: winnend 7,30 plaats (10) 2.CX »0P' 4,80 (1) 21,20 (12) 6,60 koppel 6 trio (10-2-1) 977,60 (10-2-12) 587 u. Elfde koers, 1609 m: 1 Fatima K (Mollema) 2.06.2 - 1.18.4, 2 Henr 0DC vendijk, 3. Ingmar Jorishof. Niet ge rüa Gold Blokland. Toto: winnend 11,70 |gp Ri Londen. Centenary World Cup. Gro i. Australië - Zuid-Afrika 86-6 (52-0). 2: Papoea Nieuw-Guinea - Tonga 2 an (0-20). ™Dl BRIDGE Peking. WK Landenteams. Mannen. Voor ronden. Groep A: Nederland - Indonesië 19-11, Nederland - Zuid-Afrika 11-19, Frankrijk - Nederland 24-6, Verenigde Sta ten I - Frankrijk 25-0, Argentinië - Zuid- Afrika 16-14, Australië - Venezuela 14-16,. Indonesië - Verenigde Staten I 7-23, Zuid- Afrika - Australië 19-11,' Venezuela - Ar gentinië 7-23, Australië - Indonesië 9-21, Argentinië - Frankrijk 14-16, Verenigde Staten I - Venezuela 8-22 Stand: 1 Zuid- Afrika 101, 2. Argentinië 100, 3. Indone sië 94, 4. Australië 87, 5 Verenigde Sta ten I 86, 6. Nederland 84, 7. Venezuela 81, 8. Frankrijk 80. Groep B: Brazilië - Zweden 10-20, Verenigde Staten II - Co lombia 20-10, Italië - Canada 8-22, China - Egypte 17-13, Zweden - Verenigde Staten II 16-14, Colombia - Brazilië 13-17, Cana da - China 15-15, Egypte - Italië 3-25, China - Zweden 20-10, Italië - Colombia 13-17, Brazilië - Canada 19-11, Verenigde Staten II - Egypte 16-14. Stand: 1. Vere nigde Staten II 103, 2. Zweden 101, 3. Italië 100, 4 Canada 98. 5 China 92, 6. Colombia 80, 7. Brazilië 79, 8. Egypte 60,5. PAARDESPORT Hilversum. Draverijen. Eerste koers, 2000 m: 1 Azinger (Mollema) 2.37,0 - 1 18,5, 2. Imnotafraid, 3 Irian Magnus Toto: win nend 4,10 plaats 1,30 1,40 1,80 koppel 7,30 trio 122,00 Tweede koers, 2000 m: 1 Jetcat (Van Ei|kelenborg) 2.41,0 - 1.20,5, 2 Joyce Vryenesse, 3. Jetlin Boshoeve. Niet gestart: Icarus Teb Toto: winnend 9,00 plaats 2,00 1,90 1,70 kop pel 15,10 trio 708,60 dubbel winnend 27,60 Derde koers, 1609 m: 1 Kyra Boshoeve (Engwerda) 2.08,3 - 1.19,7, 2. Koss van Zuilen, 3. Krona Oldeson. Niet gestart: Klatritranss R. Toto: winnend 3,50 plaats 1,40 3,70 1,50 koppel 34,30 trio 463,00 Vierde koers, 2000 m: 1 Ivoor Hazelaar (Poort) 2.39,0 - 1.19,5, 2. Info d'Honte. 3. George Wielinga Toto: win nend 8,80 plaats 2,80 2,40 3,20 koppel 30,50 trio 805.70 Vijfde koers, 2000 m: 1 Hakatoa Ashton (Aonne de Wrede) 2 35.1 - 1.17,6, 2. Helex, 3. Dolly von Seth Toto: winnend 6,00 plaats 2,10 1,50 3,00 koppel 9,50 trio 150,70 Zesde koers, 2000 m: 1 Early Ricardo (Hande laar) 2.33,9 - 1.17,0, 2. Eloi Shoeing, 3. Prakas Hammering. Toto: winnend 3,40 plaats 1,40 5,30 1,70 koppel 139,10 trio 948,00 Zevende koers, 2000 m: 1. Har- Tokyo. Mannen, 1,6 miljoen gulden. E ronde: Dreekmann (Dut) - Matsuoka 6-3 6-3, Stark (VSt) - Rehmann (Dui n 6-2, Philippoussis (Aus) - Mronz (Dui jpL 6-3, Caratti (Ita) - Draper (Aus) 6-3 Bates (GBr) - Shelton (VSt) 6-7 7-6 Tweede ronde: Eltingh (Ned/8) - Ho 4-6 6-3 6-2, Krajicek (Ned/4) - 0' (VSt) 7-5 7-6, Ivanisevic (Kro/2) - (VSt) 6-7 6-4 7-6, Carlsen (Den) - H stein (VSt/16) 6-4 6-0, Furlan (ItaI'. Stol Ie (Aus) 6-2 3-6 6-1, Hlasek McEnroe (VSt/15) 7-6 3-6 7-6. Tel Aviv. Mannen, 460.000 gulden. E h ronde: Muster (Oos/1) - Renzenbrink 6-7 6-3 b-4, Thoms (Dui) - Nöszalyl' 6-4 6-4, Fetterlein (Den) - Gilbert (Fra 6-4, Pescosolido (lta/7) - Van Herck 6-3 3-6'6-4, Ogodorov (Oez) - Gauo (lta/2) 6-7 6-4 7-6, Alami (Mar/6) - E hl; (Isr) 6-0 6-2, Fromberg (Aus) - Wilk. f'l (Eng) 6-3 6-4, Ondruska (ZAf) - Kow (Pol) 6-4 6-4. Ju Filderstadt. Vrouwen, 1 miljoen gul 1 Eerste ronde: Oremans (Ned) - Co sc (ZAf) 1-6 6-4 6-2, Begerow (Dui) - Ke zev (Dui) 6-1 7-6, Rubin (VSt) - Kandarri pin 6-1 6-1, Likhovtseva (Rus) - Neiland 3-6 7-5 6-4, McGrath (VSt) - McNeill 6-1 7-5. spr Ostrava. Mannen, 600.000 gulden. Ei l ronde: Ulihrach (Tsj) - Kafelnikov (R 6-2 6-4, Washington (VSt) - Luxa (Tsj A 6-3, Medvedev (Oek/4) - Manta (Zwii j, 3-6 6-1, Delaitre (Fra) - Golmard (Fra: 6-3, Forget (Fra) - Rosset (Zwi) w.o. wo' Sabae. WK. Toestelfinales. Tweede Mannen, sprong: 1 Misoetin (Oek), Ni (Rus) 9,756 pnt, 3. Tsjerbo (WRu) 9,( 4 Voropajev (Rus) 9,b37, 5. Leric e I 9,606, 6 Veo Hong-Chul (ZKo) 9.55E p0| Li Xiaoshuang (Chi) 9,412, 8. lancut IBnol Q 11 Rr„n. I Tciorhn O Rit 'Ut (WRu) 9,687, 6 Li Xiaoshuang 9,f 7 Hatakeda (Jap) 9,600, 8 Jung Jifl var (ZKo) 7,850 Rek: 1 Wecker (Dui) 9.1 Ho 2. Hatakeda 9,775. 3. Dounev (Bul) Jingjing (Chi) 9.750, 5 Tsjerbo 9,7 Nistor (Roe) 9,687, 7. Preti (Ita) 9.651 We Karbonenko (Rus) 8,925. wij Vrouwen, evenwichtsbalk: 1 Mo Ht*> (Chi) 9,900, 2 Podkopajeva (Oek). Mol nu (VSt) 9,837, 4. Miller (VSt), Manri Ho (Roe) 9,737, 6. Kosjetkova (Rus) 9,i del 7 Qiao Ya (Chi) 9,625, 8. Grosjeva I 9,562. Vloer: 1. Gogean (Roe) 9.825. Lya (Chi) 9,675, 3 Furnon (Fra) 9.625 f Mo Huilan 9,600, 5. Juarez (Spa) 9.' fy; 6. Amanar (Roe) 9,437, 7. Moceanu.' kopajeva 9,087. L ho WATERR |us Sydney. World Cup vrouwen. Groep A Be derland - Nieuw-Zeeland 21-1 (9-0 4- 0 4-0). Scores Kuipers 6, Leyendekkf F Op den Velde 3. Quint 3, Bast 2. Var oo Berg 2. Verdam 1. Australië - Italië Groep B: Rusland - Verenigde Staten Hongarije - Frankrijk 10-6.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 20