auping De stad niet mar het iorp halen' sluiten, komen de 'Als de poorten emoties los' feekens weer 'echt Leids advokatenkantoor' Rijn Veenstreek 'Afvalstoffenheffing voor gezinnen omlaag' _J Rubriek voor zakelijk nieuws Fax 071 -5321921 ■JENSDAG 11 OKTOBER 1995 Kom dus snel bij ons langs, omdat Auping weet wat goed slapen èn mooi wonen is. Gratis mand Italiaanse delicatessen Nog vier maanden en dan staat ook deze man, samen met zijn 35 collega's van Ruiten Troef op straat. foto marklamers/holvast ochtend niet anders. Ik besef wel dat als straks de poorten dicht gaan, de emoties een rol gaan spelen, 35 jaar is niet niks." De veertig jaar oude conser- venfabriek draaide al jaren ver lies. Uitzicht op verbetering zag Cebeco niet meer. Over de hoogte van de verliezen, doet het bedrijf geheimzinnig. ,,Die brengen we niet naar buiten", zegt Van Velzen resoluut. „Dui delijk is wel dat na het zien van de cijfers, het besluit van Cebe co gerechtvaardigd is." Volgens de Veense bedrijfslei der gaat het in de hele branche slecht. „Er komt steeds meer concurrentie uit het buitenland. Mensen zijn bovendien in de loop van de jaren veel minder conservenprodukten gaan eten", legt hij uit. „Er is daarom een overcapaciteit op de markt." Voor Ruiten Troef kwam daar nog als hoge kosten post de huur van de hallen bij. Ruiten Troef produceert voor namelijk groentenconserven in glas. Voor een deel gebeurt dat onder het eigen merk en voor HEEN De 2-persoonsuitvoeringen van Komfortabel Royal 320 en 340 staan tijdelijk voor bijzondere prijzen m de winkel. Hèt Bed, zoals afgebeeld, bestaande uit 2 elektrisch verstelbare spiralen (type M2), wKI|an valt van ladder w<t, Het klussen aan zijn woning i; ihenaar duur komen te staan. Hij maakte gisteren een val v< ladder en kwam ongelukkig terecht op de klinkers in zijn itertuin. De man is met een gebroken pols, nekletsel en ver ndingen aan zijn hoofd naar het AZL overgebracht. Gelaten stemming bij Ruiten Troef Haasbroek ziet aantal zwemmers enorm groeien Het Zoeterwoudse zwembad Haasbroek heeft het afgelopen seizoen 10.000 bezoekers meer gehad dan vorig jaar. Onder meer door de mooie zomer na men de afgelopen maanden ruim 37.000 mensen een duik in het buitenbad aan de Nieuwe- weg. Het zwembad ontving ruim 78.000 gulden. Het tekort van het zwembad bedraagt nu ongeveer 145.000 gulden, 68.000 gulden minder dan ver wacht. De commissie welzijn was ui termate tevreden over de stij ging van het aantal bezoekers. „Heel prettig", oordeelde CDA'er P. van Son. „Door een geweldige zomer en door nieu we activiteiten als het aquajog- gen en het beachvolleybal-toer- nooi wordt het zwembad hope lijk een centraal punt in het dorp." Hoogmadenaar heeft weer de beste kaas Met de beste belegen Goudse kaas en een hele goede klasse ring bij de jonge Goudse heeft de Hoogmadenaar Th. Mooren voor de derde keer op rij de wisselbeker van de Alkemade- se kaaskeuring gewonnen. Moorens belegen kaas was bij een maximum puntenaantal van honderd goed voor 97 punten, de jonge kaas was goed voor 95 punten. Door de ze winst mag de beker defini tief in Hoogmade blijven. Bij de 47ste aflevering van de jaarlijkse kaaskeuring in café 't Lageland in Oud Ade dongen 28 zelfkazende boeren mee naar de prijzen in vier catego rieën: belegen en jonge Goud se kaas en belegen en jonge Leidse kaas. De beste jonge Goudse kaas was dit jaar de Veenweidekaas van J. van Schie uit Warmond, goed voor 96 punten. De prijzen voor de Leidse kaas gingen naar C. Heemskerk uit Oud Ade (92 punten voor de belegen Leid se) en M. van Ruiten uit Kaag (91 voor de jonge Leidse). De vierkoppige jury kreeg gisteren in totaal 46 kazen ter keuring aangeboden. Volgens juryvoorzitter Ben Weijers was de kwaliteit van de kaas dit jaar erg hoog, ondanks de lange he te zomer. „De kaas is zelfs iets beter dan vorig jaar. Dat valt ons heel erg mee, omdat zo'n lange zomer het rijpingsproces niet ten goede komt. Veel boe ren blijken na de vorige zomer echter maatregelen genomen om de rijpingsplaats te koe len", aldus Weijers. Hoeden De Broekenspecialist aan de Haarlemmerstraat 197 in Lei den, heeft zijn assortiment uit gebreid met hoeden en petten. „Het blijkt dat de vraag naar hoeden nog steeds groot is, maar er zijn nog maar weinig winkels waar je ze kunt kopen", zegt Hans van Riet van de Leid se winkel. Vandaar dat sinds kort de hoofddeksels ook bij de Broekenspecialist te vinden zijn. Fietsen Vandaag opent Neuteboom tweewielers een nieuwe winkel aan de Touwbaan le in Leider dorp. De rijwielhandel hoopt op de Touwbaan betere service te kunnen verlenen aan zijn klan ten. Ter gelegenheid van de opening heeft Neuteboom twintigduizend folders laten verspreiden, waarmee drie fiet sen te winnert zijn. Ambassadeur Het Leidse taxibedrijf 'De Am bassadeur' breidt zijn wagen park uit van twee naar vier taxi's. Het vierde taxibedrijf van Leiden bestaat inmiddels een jaar en is zo tevreden over de resultaten, dat tot verdubbeling van de capaciteit is besloten. De onderneming richt zich, met ex tra's als telefoon in de auto, vooral op zakenmensen. Groene vingers Tuincentrum Van Nieuwland viert zaterdag 14 oktober zijn derde lustrum. Ad van Nieuw land houdt dan een open dag. Tijdens exposities over gereed schappen en tuinaanleg kunnen belangstellenden ideeën op doen voor hun eigen tuin. Een tuinarchitect geeft advies over ontwerpen. Elke bezoeker aan de Haarlemmerstraatweg 8a in Oegstgeest ontvangt zaterdag een gratis zakje bloembollen. De jubileumviering eindigt op vrijdag 20 oktober met een te kenmiddag voor kinderen. Sportschool De Oegstgeestse sportschool 'Rob van der Hoorn' viert zater dag 14 oktober zijn twintigjarig jubileum met een 'wereldfeest'. De feestelijke dag staat in het teken van het project 'Escola capoeira', dat gratis training in de vechtdans 'capoeira' ver zorgt voor straatkinderen in Brazilië. Sportschooleigenaars Rob en Wil van der Hoorn heb ben zelf vijf Braziliaanse kinde ren geadopteerd en kiezen daarom voor deze invalshoek. Het jubileum wordt vanaf 13.00 uur gevierd in de aula van het Rijnlands lyceum aan de Apol- lolaan 1 te Oegstgeest. tezamen 180 x 200 cm op een Royal onderstel, met 2 De luxe Ecocel matrassen, een achter element met 2 kussenrollen èn 2 insteektafeltjes met lectuurbeugels kost 6.875,-* iciële r|odeltrcincn gestolen Modeltreinen ter waarde v g. blijfgisternacht buitgemaakt bij een inbraak ii jochteljulianastraat. De daders vernielden het slot van de winkel- de 2»ir en gingen er, volgens een getuige, vandoor met een bestel- druk, riteit v* >orgen DenH gen mensen die de Grote Polder niet willen bebouwen, echtst die mij hebben?" De Zoeterwoudse woning- ;ende Jacqueline Paardekooper stelde gisteravond in Bi) 3M-restaurant in Zoeterwoude-Rijndijk de cruciale n%g. Zo'n tweehonderd Zoeterwoudenaren discussieer- ingerpdaar over de toekomst van het dorp. De meeste spre- zagen de Grote Polder tussen Zoeterwoude-Dorp en jndijk het liefst blijven zoals die is: groen. Maar vooral ;e dorpsgenoten pleitten voor woningbouw. „Want ik Heen in Zoeterwoude wonen." (Zoeterwoudenaren konden fens de zogeheten maat- tpppelijke discussie hun ling geven over drie toe rmogelijkheden voor de ter?reente: niet meer bouwen, beetje bouwen voor de ei- bevolkingsgroei of bouwen Üe Grote Polder, zoals de poorv se regi0 en de provincie dat trein|,n oe meeste aanwezigen fen een volgebouwde Grote |ler als een waar schrikbeeld. 0j i Grote Polder bebouwd te worden, schrik je je als leek omschreef een in- :rscheidene agrariërs uit de jiu e Polder, die net een groot- jleepse herverkaveling achter run KnKKnr, „Irtittn,, Knrtp hebben, pleitten harts- htelijk voor behoud van het i de nfene gebied. „Ik wil niet sen- waterjenteel doen over de grutto of Zoeterwoude dan wel de sfeer de K. Paardekooper. „Laten we alleen in kleine gebiedjes bou wen en wachten tot er huizen op het vliegveld Valkenburg kunnen komen." Volgens G. van der Hoeven kan Zoeterwoude de grenzen echter niet sluiten voor woning zoekenden uit de regio. „Niet bouwen is een optie van niks, want siltstand is achteruitgang. En waar halen we het recht van daan om alleen te willen bou wen voor eigen inwoners? Ik wil het niet op mijn geweten heb ben om tegen de Leidse wo ningzoekenden te zeggen: zoek het maar uit. Dan blijft de Grote Polder over. En de helft van de mensen die hier zit, woont op een plek die 25 jaar geleden een groen weiland was." Ook volgens een Zoeterwoud se woningzoekende zou de Gro te Polder wel voor woningbouw moeten worden opgeofferd. „Maar naar mijn mening kan »ele lis, maar dat zijn de itoren van de leefbaarheid gemeenschap", vond veeteler. „Ik wil er absoluut 1 huizen hebben", vulde boerin aan. „Laten we in snaam van die Grote Polder ijven." e meeste Zoeterwoudena- lijken er wel van doordron- dat helemaal niet bouwen en maar verlies kan beteke- „Ik wil wel bouwen voor e eigen mensen. Maar ik er op tegen om de stad naar dorp te halen, want voor je weet zitten die mensen tot de Noord Aa", waarschuw- 1 dorp houden, als er leu ke eensgezinswoningen worden neergezet. Want als Zoeterwou de bij Leiden wordt gevoegd, komen er woontorens." Een "man vroeg zich af hoe aantrek kelijk Zoeterwoude nog is als de Grote Polder vol is. „Wil de jeugd er dan, ten koste van het karakter en de leefbaarheid, nog steeds wonen?" De woningzoe kende antwoordde met een on omwonden 'ja'. Vanavond wordt in het Mu ziekcentrum aan de Schenkel- weg nog een discussie-avond gehouden over de toekomst van Zoeterwoude. tigd, ANDEL EN WANDEL Daarna ging het snel bergaf waarts. Eind 1987 werd uitstel van betaling aangevraagd. Een groep Financiers nam de onder neming over, waardoor een fail lissement op het nippertje werd afgewend. In 1990 is het bedrijf volledig overgenomen door Ce beco. Sindsdien werden diverse maatregelen genomen om het bedrijf weer uit de rode cijfers te krijgen. Ruiten Troef ging zich meer op de export richten. Ook werd een samenwerkingsver band aangegaan met Burcht Foods in Noord Scharwoude, waardoor afdelingen konden worden samengevoegd. De ver liesgevende champignonafde ling werd beëindigd en het aan tal personeelsleden werd terug gebracht tot de huidige 36. I Iet heeft echter niet mogen baten. MARIETA KROFT Het lijkt alsof er niets aan de hand is: de conservenfabriek van Ruiten Troef draait op volle toeren. Het personeel houdt zich vol overgave bezig met het vullen van de potten erwten en wortelen. Alle 36 werknemers hoorden maandag van het moederbedrijf, de land- en tuin- bouwcoöperatie Cebeco Han- delsraad, dat ze worden ontsla gen omdat de fabriek in Roelo- farendsveen dicht gaat. On danks de schrik, verscheen ie dereen gisterochtend om vijf uur weer gewoon op het werk. „Een gelaten stemming heerst er", zegt Ben van Velzen die met zijn 35 jaar dienstver band het langst bij Ruiten Troef werkzaam is. „We wisten alle maal dat het niet goed ging met de fabriek. Toch komt zo'n be sluit onverwacht en dan zit de schrik er wel in." Hij vervolgt: „Tegelijkertijd heeft iedereen ook wel het vertrouwen dat er via het outplacementbureau een andere baan kan worden gevonden. Met de bonden wordt bovendien overlegd om voor de mensen van 55 jaar en ouder een afvloeiingsregeling te treffen." Van Velzen (49) begon zijn loopbaan op zijn 14de jaar als bijrijder. Daarna werd hij ach tereenvolgens chauffeur en ma gazijnbeheerder. Sinds zeven jaar is hij logistiek-manager. Hij is een van de zes werknemers uit Alkemade. De rest komt uit Leiden, Den Haag en omgeving. Onder hen is een aantal gastar beiders die tussen de 25 en 30 jaar in de conservenfabriek werkzaam zijn. Van Velzen maakt een opge ruimde en ontspannen indruk. „Je moet positief blijven, hè. Ik ga altijd met plezier naar mijn werk en eigenlijk was dat van- De afvalstoffenheffing voor ge zinnen kan volgens de PvdA en Groen Links in Alkemade verder omlaag. Met 33 gulden in plaats van een tientje zoals B en W voorstellen. Beide par tijen willen dat de te verwach ten kostenbesparing als gevolg van de betaalplicht voor het halen en brengen van grof vuil, volledig ten goede komt aan de burger. Directeur openbare werken A. Peters pleitte er echter voor om voorzichtig te zijn. „Nie mand weet hoe het zal lopen. Laten we het een jaar aankij ken." Hij legde de commissie leden ruimtelijke ordening gis teravond cijfers voor waaruit bleek dat er dit jaar al aanzien lijk meer grof vuil is aangebo den dan in dezelfde periode vorig jaar. B en W stellen voor om de burgers met ingang van 1 ja nuari te laten betalen voor het grof vuil. Mensen die het naar de gemeentelijke werkplaats komen brengen, betalen 25 gulden per twee kubieke me ter. Indien de gemeente het moet komen ophalen, wordt 50 gulden in rekening ge bracht. Het prijsverschil is er om het brengen te stimuleren. Het merendeel van de com missie ruimtelijke ordening stemde in grote lijnen in met de betaalplicht. W. Groen (PvdA) pleitte voor een aparte regeling voor de ouderen, over het algemeen mensen die niet zo makkelijk meubilair of ander grof vuil bij de gemeente komen brengen. Zijn voorstel kreeg echter geen bijval, omdat de ouderen bu ren kunnen inschakelen. een deel onder het huismerk van grootwinkelbedrijven. Circa 95 procent wordt geëxporteerd naar Duitsland en Engeland. Een deel van de produktie gaat na de sluiting half februari, over naar de collega's. Het huismerk Ruiten Troef blijft bestaan. „Het is zonde om de naam weg te gooien", legt woordvoerder A. Cartel van Cebeco uit. „Er zijn mensen die gewend zijn aan dit merk." Zo'n 15 tot 20 jaar geleden leidde Ruiten Troef nog een flo rerend bestaan. Het aan het Noordeinde gelegen en uit de jas gegroeide bedrijf trok begin jaren zeventig naar het indu strieterrein De Lasso. Tien jaar geleden breidde de fabriek uit met twee splinternieuwe hallen. Met 120 vaste mensen in dienst en veertig tot vijftig seizoens- krachten, was Ruiten Troef op de gemeente na, de grootste werkgever van Alkemade. Bo vendien behoorde het bedrijf tot de vijf grootste conserven producenten van Nederland. De omzet bedroeg zo rond de 100 miljoen gulden. het dak van 'zijn' kantoor- aanbouw, hijst meester Teekens jr. glunderend de 11 g in top. Met het bereiken "'het hoogste punt van een iw pand, is voor Teekens' rokatenkantoor id wil P op weg 1 >elett( komst gezet. [eekens behartigt bijna itend de belangen irobei iyen. Het kantoor is gespe- iseerd in het midden- de |ie inbedrijf. De advokaten zijn gevestigd in Leiderdorp, met klein kantoor in Leiden, rdt de bouw van het kan- het Kanaalpark i De m ''d. smelten die t de naari k vei befi lig ch teldt me van tot een grote Leidse vestiging. „Gelukkig maar, want wij zijn een echt Leids kantoor", vindt oprichter M. Teekens sr. Teekens sr. is al 56 jaar actief als advocaat in Leiden. Zijn ei gen kantoor, Teekens Advoka ten, begon hij in 1949. Nog al tijd is Teekens sr. werkzaam in het kantoor, hoewel hij de dage lijkse leiding twintig jaar gele den aan zijn zoon overdroeg. „Onder zijn leiding heeft het kantoor een enorme vlucht ge nomen", vertelt senior trots. „Het is leuk om de zaak te zien groeien van iets kleins naar zo'n groot gebouw." M. Teekens jr. is niet minder tevreden. „In dit gebouw kun nen we onze klanten en, net zo belangrijk, onze potentiële klan ten goed verzorgen", zegt de advokaat. ;,Er is zelfs ruimte voor een converentiezaal, zodat we onze eigen seminars kunnen houden." Het kantoor geeft in middels werk aan negen ad vokaten en elf medewerkers. In de nieuwe behuizing is plaats voor vijftien medewerkers en twintig medewerkers en de mo gelijkheid bestaat zelfs, een ex tra verdieping op het pand te bouwen. Teekens hoopt de ver huiswagens begin maart 1996 te kunnen bestellen. ERIC DE JAGER x del ndal rtuige aarbij eden eterii Mica.: hij «1 dien t ops tspra P het dak van zijn nieuwe kantoor hijst mr. M. Teekens jr. de vlag in top.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 17