Vooral jongeren :ullen het missen' Leiderdorp neemt bouwlocaties onder de loep -!Alleen fooitje chrijnende gevallen ALTIJD m°Ïmwh BEREIKBAAR! Verbetering busverbinding Den Haag-Leiden f/i HALFORDS 'IVSUPERSTORE Leiden Regio Zijlkwartier op de versiertoer li Bouman: extra geld nodig voor inhaalslag bij milieucontroles De Springplank krijgt er een noodlokaal bij DENSDAG 11 OKTOBER 1995 hans koenekoop. 0?5356429 portemonnee gestolen ipschoten Een 42-jarige Voorschotense is gistermiddag be- ölen van haar portemonnee met 1000 gulden en enkele credit- nds. De vrouw had in een winkel aan de Schoolstraat haar tas ei portemonnee in haar winkelwagentje gezet. Bij het afreke- aan de kassa kwam ze tot de ontdekldng dat haar porte- inee was verdwenen. jibraak in woning irschoten Geluidsapparatuur, een suède jas en een telefoon jn gisteren gestolen uit een huis aan de Professor Lorentzlaan. e voordeur werd opengebroken. De inbraak moet op klaarlich- ;et dag gebeurd zijn, toen de bewoners niet thuis waren. rsTGEESTEen 31-jarige vrouw uit Sassenheim is gistermorgen van haar handtas. Ze stond voor een winkel aan het Ter- eeplein en had haar tas in haar winkelwagentje gelegd. Toen leven de aandacht op haar kind richtte, hoorde ze plotseling mand hard wegrennen en zag ze dat haar tas was verdwenen, de tas zat een portemonnee met ongeveer 30 gulden. du ventciris snookercentrum vandaag geveild 'asjesroof in Oegstgeest Sportpark en polders duiken op in nota Moet de gemeente Leiderdorp stoppen met bouwen? Of moet misschien worden gedacht aan bebouwing van de Munniken- en Achthovenerpolder, wanneer het rijk de Hoge Snelheidslijn daar neerlegt? En moet de ge meente wellicht ook denken aan verplaatsing van de sport velden van De Bloemerd naar de Munnikenpolder, zodat er in het vrijgekomen gebied huizen kunnen komen? Die vragen werpt de gemeen te op in de discussienota 'Bouwscenario's en potentiële locaties'. In de nota s op een rij gezet welke verschillende kan ten het de komende vijftien jaar op kan met Leiderdorp. Een keuze maakt de gemeente niet, daar is het een discussiestuk voor. Inwoners van Leiderdorp kunnen tot 3 november schrif telijk reageren op de nota. De reacties worden gebruikt om te komen tot een structuurplan: een toekomstvisie op de ruim telijke ordening van Leiderdorp. De centrale vraag in de dis cussienota is: moet Leiderdorp tot het jaar 2010 veel of weinig woningen bouwen? De grote woningnood in de Leidse regio dwingt de gemeente Leiderdorp om hierover een beslissing te De nota onderscheidt Het eerste is het bouwstop-scenario, waarbij de gemeente alleen de reeds in voorbereiding genomen projec ten, zoals Leyhof en Splinter laan, afmaakt. Dat levert onge veer 1200 woningen op. wat on voldoende is om de eigen wo ningzoekenden te helpen. Volgens het tweede, 'eigen behoefte-scenario' komen er nog eens 200 woningen bij, ver spreid over een aantal kleine lo caties. Hiervoor hoeven geen nieuwe grote bouwlocaties te worden gevonden. Bovendien wordt de eigen woningbehoefte opgelost. De derde mogelijk eigen heid is het bouwe volk', maar ook perkt aantal i gio. In dat geval komen er 2700 huizen bij. De laatste optie is het bouwen voor eigen behoefte én voor een groot aantal men sen uit de regio. Daarbij wordt gedacht aan 4000 woningen. Bij de laatste twee scenario's komen grote locaties als Boter- huispolder, De Bloemerd, Mun nikenpolder en Achthovener polder in beeld. Daarvan heb ben de laatste twee de meeste beperkingen omdat ze grenzen aan het Groene Hart. Wat er kan met deze twee gebieden, hangt sterk af van de ontwikke- snookercentrum aan de Schoolstraat in Voorschoten m Cojstaat niet meer. Vandaag is de inventaris tijdens een ling in de Gouden Leeuw geveild. De ondergang van snookercentrum kwam gisteravond ter sprake in de nmissie ruimtelijke ordening. Het raadslid S. Harlaar roenLinks) vroeg zich af wat er met de vrijkomende mte gebeurt. Het snookercentrum bevond zich in het 'fcouw van supermarkt Albert Heijn. De ruimte werd de grootgrutter gehuurd. (schoten frank buurman dat is geen haalbare kaart. Volgens Harlaar was het snookercentrum redelijk in trek in Voorschoten.Er waren altijd veel jongeren te vinden. Die zullen het centrum wel missen. Ik heb begrepen dat het snook ercentrum in Voorschoten wel jens wethouder F. ten Have voorlopig even niets ge- met de vrijgekomen nte. „Albert Heijn wil snel i uitbreiden en is bezig met plan. Het is de bedoeling er een schil om het pand Lesb nkomt, waarin eventueel woningen worden verwerkt. gelijk van die lelijke kkepdoos verlost. Het plan natuurlijk moeten passen in TP) or|face-lift die we het centrum gaan geven", aldus de riekin houder. landwet liefst had de gemeente •n dat het gebouw zou w< afgebroken om plaats :ht ijken voor nieuwbouw, goed liep, die meerdere c had, failliet is het raadslid. dat de eigenaar. ?ntra in het land gegaan", aldus Gerucht In Voorschoten doet het hard nekkige gerucht de ronde dat het warenhuisconcern HEMA belangstelling heeft voor het Wapen van Voorschoten. Dit bekende horecabedrijf bevindt zich in een historisch pand aan de Voorstraat, dat vroeger een herberg was. Wethouder Ten Have was op de hoogte van het gerucht. „We zouden graag zien dat de HEMA naar Voorschoten komt, maar aan een vestiging in dat pand zullen we zeker niet meewerken", stelde hij. Harlaar stelde teleurgesteld te zijn in het feit dat de ING-bank aan de Schoolstraat toestem ming heeft gekregen de woning boven de bank als kantoorruim te bij de bank te trekken. Hij vreesde dat straks meer bedrij ven soortgelijke verzoeken bij de gemeente zullen indienen en dat een precedent is geschapen. De Schoolstraat moet volgens het raadslid ook een woonstraat blijven. „Het is een stap in de verkeerde richting geweest om toestemming te geven", vond Harlaar. Ten Have was het niet met hem eens. „We hebben al veel verzoeken afgewezen. Het ging nu om een bedrijf dat er al zat en de ruimte hard nodig had. Als de bank ooit vertrekt zal er v Inanciële steun voor verwijderen tanks derdorpers die hun onder- tank laten verwijderen gen geen stimuleringsbijdra- n 50 gulden. De commissie or milieu vindt het bedrag te i tankeigenaars over de :ep te trekken en wil de bijna Itduizend gulden die de ge- ente heeft gereserveerd toe- ïan de totale verwijde- gskosten. De gemeente gaat t dat Leiderdorp nog 9 tanks heeft. .Reserveer die fooitjes voor schrijnende gevallen op- Hekkelman (CDA). 9 Jj RKEERSCONTROLE - Bij een mfo ^eerscontrole op de kruising ïdscheidingsweg en Buurt- Wassenaar zijn gister- in een uur tijd 22 auto- bilisten bekeurd. De politie met de controle het sluip- keer richting Den Haag te- igaan. De boetes werden ge il voor het rijden door rood en het rijden tegen het •richtingsverkeer in. Daarmee doelde hij op tanks die niet eenvoudig zijn te ver wijderen. Zijn suggestie werd door de andere partijen overge nomen. „Als tanks moeilijk be reikbaar zijn en er een hoog werker of graafmachine aan te pas moet komen, moet je een goedwillende burger niet op kosten jagen", meende E. Grootaarts (D66). Begin volgend jaar organi seert Leiderdorp de actie tank slag. In het kader van de milieu wetgeving moeten ondergrond se tanks worden gecontroleerd en zonodig gesaneerd. Voor het houden van de actie tankslag trekt Leiderdorp in totaal ruim 45.000 gulden uit. Het grootste deel van die kosten gaat naar het verwijderen van vervuild zand voor deelnemers aan een eerdere tankslag. Zij hebben op advies van de overheid hun tank afgevuld met zand of schuim. Omdat de laatste stro perige liters vaak niet zijn opge zogen, vormen deze tanks een gevaar voor het milieu. De ge meente vindt het echter niet re delijk om particulieren, die des tijds het overheidsadvies heb ben opgevolgd, nu voor de extra kosten te laten opdraaien. Een groot aantal bewoners van het Zijlkwartier in Leiderdorp heeft deze week hun huizen ver sierd. Vooral in de Meijelaan, Steenbakkerslaan, Zijllaan en Spanjaardslaan wapperen veel vlaggen, vaan tjes, slingers en ballonnen aan de gevels. De bewoners vieren feest omdat de wijkvereniging vijftig jaar bestaat. De feestcommissie van de wijkvereniging gaat vanavond door de wijk om de drie mooist versier de huizen uit te kiezen. De winnaars worden vrijdagavond bekend gemaakt tijdens een receptie in gebouw Zijlkwartier. De activiteiten rond het jubileum duren nog tot volgende week zaterdagavond. Dan is de af sluiting met een groot feest met een optreden van Annie Schilder. foto »holvast/marklamers leiden/wassenaar rman bus tussen de twee geipeenten te verkorten en de verbinding De busverbinding tussen Lei- betrouwbaarder te maken, den en Den Haag wordt vanaf Daarvoor worden nieuwe bus- eind oktober verbeterd. Het is banen aangelegd en verkeers- de bedoeling om de reistijd per lichten anders afgesteld. Boven dien komt er over de Rijn bij Leiden een nieuwe brug die speciaal voor bussen is be stemd. Om de hinder voor het verkeer tot een minimum te be perken wordt alleen tijdens daluren gewerkt: van 10.00 tot 15.00 uur. De werkzaamheden zullen tot juli 1996 duren (afge zien van de brug). Het ministe rie van verkeer en waterstaat in vesteert 15 miljoen gulden in het project. Het project gaat op vrijdag 20 oktober officieel van start. Dan zullen de Wassenaarse wethou der A. Pruijs en regiodirecteur C. Stam van vervoersbedrijf ZWN een bord onthullen op de Rijksstraatweg, nabij de Hout laan (halte voormalig dieren park) in Wassenaar. Op het bord staat de verandering van de verkeerssituatie aangeduid. De handeling staat om 13.45 uur gepland. Langs de Rijksstraatweg rich ting Den Haag wordt een bus baan aangelegd tussen het Laantje van Menken en de Houtlaan. Om dit mogelijk te maken wordt het huidige fiets pad verlegd naar de berm. Aan het eind van de busbaan bij de Houtlaan komt een verkeers lichteninstallatie. Met de voor bereidende werkzaamheden is dezer dagen een begin gemaakt. Het verkeer richting Den Haag wordt op momenten dat er wordt gewerkt over één rijstrook geleid. Langs de Papeweg, ter hoogte van Den Deijl en de Horsten, wordt eveneens een busbaan aangelegd. Die werk zaamheden beginnen in de cember. lingen met de HSL en de A4. De gemeente verzet zich tegen een HSL en A4 door de Achthove nerpolder, maar houdt er reke ning mee dat het rijk anders be slist. In dat geval kan worden gedacht aan recreatie en bedrij vigheid in de Munnikenpolder en aan woningbouw in de Acht hovenerpolder. Gaat de HSL over bestaand tracé en wordt de A4 verdiept aangelegd - waar voor de gemeente zich sterk maakt - dan kunnen 'landschappelijke en natuurwe tenschappelijke waarden' wor den behouden. Zo mogelijk kunnen de polders dan tot het Groene Hart gaan behoren. Het bouwen in de Boterhuis- polder kent volgens de nota een aantal voordelen. Een nadeel is dat de provinciale weg N445 de polder scheidt van de rest van Leiderdorp. Eventuele bebou wing van De Bloemerd hoeft volgens de nota 'niet uitgeslo ten te worden'. Het gebied zou mooi aansluiten op nieuw bouwwijk Leyhof. Verplaatsing van de sportaccomodaties naar de Achthovenerpolder lijkt niet handig, omdat deze te ver weg ligt van de bewoonde wereld. De Munnikenpolder ligt dan meer voor de hand. De discus sienota ligt tot 3 november ter inzage op het gemeentehuis. leiderdorp. j aap v De Leiderdorpse wethouder P. Bouman (PvdA) van milieu is zonder een flinke hoeveelheid extra geld niet in staat de ach terstanden in de milieucontro les bij bedrijven in te halen. Bouman heeft volgend jaar 190.000 gulden nodig en hoopt dat geld binnen te halen uit meevallers in de najaarsnota. De kans dat het college van B en W het geld daadwerkelijk daarvoor vrijmaakt schat Bou man op zeventig procent. „Er is binnen het college een algeme ne wil om hier uit te komen." Gisteravond presenteerde de wethouder in een commissie vergadering zijn vier weken ge leden aangekondigde plan van aanpak. Daarin wordt uitgelegd hoe het komt dat de gemeente Leiderdorp vorig jaar maar een tiende deel van het aantal ge plande milieucontroles uitvoer de. Bouman herhaalde wat hij een maand geleden zei in de raadsvergadering, toen hij werd bedolven onder kritiek: De afde ling milieu krijgt te veel extra werk op zich en daardoor schie ten de control^s erbij in. Naar Bouman's plan van aan pak werd reikhalzend uitgezien. maar de commissie was gister avond niet onder de indruk van zijn mondeling toegezegde plannen. „Dit moet veel eerder gespeeld hebben. Waarom wordt er nu pas aan de bel ge trokken? vroeg H. Zilverentant (WD) zich af. Als een afdeling niet marcheert, moet de wet houder aan de bel trekken", voegde J. Stevers (CDA) daaraan toe. „Ik ben me ook rot geschrok ken", ontweek Bouman enigszins het antwoord. Wel gaf hij aan dat, voordat er uiteinde lijk werd gecontroleerd, het Lei derdorpse bedrijvenbestand is bijgewerkt. E. Grootaarts (D66) vond dat geen steekhoudend argument: „Als je maar vijftien van de hon derdvijftig controles uitvoert, maakt het niet uit of je dat doet op basis van het oude bestand of het nieuwe." Hij wees de wethouder er op hem al in het voorjaar te hebben gewaar schuwd. De commissieleden klaagden voorts dat ze door de wethouder mondeling werden ingelicht. Stevers vond dat na vier weken er op z'n minst een schriftelijk stuk zou moeten zijn. Bouman beloofde daar zo snel mogelijk wat aan te doen. oegstgeest loek v In december krijgt de openbare basisschool De Springplank in Oegstgeest de beschikking over een noodlokaal. Na de kerstva kantie moeten de leerlingen het lokaal gebruiken. Hiertoe be sloot gisteravond de commissie welzijn. De toename van verkeersbe wegingen wil de gemeente in dammen door een aantal ver keersmaatregelen ter waarde van een ton, zoals het aanbren gen van boldrempels en extra fietsklemmen waardoor meer kinderen met de fiets komen en niet met de auto gebracht wor den. De bouw van het lokaal kost 230.000 gulden, de bijdrage van de rijksoverheid bedraagt echter een ton minder. Het ver schil komt door kosten die sa menhangen met boderhonder zoek, de aanleg van airco en de hoge aansluitkosten van gas, water en licht. Het gebrek aan lesruimte werd sinds 4 septem ber ingevuld door gebruik te maken van het multifunctioneel gebouw 't Groot Profijt. In de commissievergadering gisteravond hekelden een aan tal raadsleden het chronische gebrek aan lokaalruimte bij een aantal scholen. Raadslid Van Oortmerssen stelde zelfs laco niek voor om een lokalenbeurs te houden om een betere af stemming te vinden tussen scholen met een tekort, c.q. een overschot aan lokaalruimte. Voor bussen richting Leiden wordt ter hoogte van Kerkehout een doorsteek naar de parallel weg gemaakt. Deze verbinding wordt met een slagboom afge sloten. Alleen bussen mogen hier passeren. Ter hoogte van het kruispunt Laan van Oud Clingendaal-Van der Ou- dermeulenlaan komen de bus sen weer op de Rijksstraatweg. Om de verkeersdrukte op de Rijksstraatweg beter te kunnen regelen worden de verkeerslich ten bij de Rozenweg en Den Deijl anders afgesteld. Uit de richtingen Leiden en Voorscho ten komen hierdoor minder au to's in een keer op de Rijks straatweg. De bussen lopen door de verwachte afname van files op deze weg minder vertra ging op. Ook het aanbod van verkeer op de Rijksstraatweg richting Leiden zal met behulp van een doseerlicht op de Zijde- weg gespreid worden. Op de Katwijks^weg worden twee rotondes aangelegd. Dit moet voorkomen dat automobi listen uit de richting Katwijk en Noordwijk een sluiproute ne men over de Katwijkseweg en door het dorp gaan rijden. De ene rotonde komt ter hoogte van de Kokshoornlaan en de andere bij de Wassenaarseslag. Ook deze werkzaamheden be ginnen pas in december. DAN MOETJE NU NAAR HALFORDS TOE Je wilt 24 uur per dag bereikbaar zijn zónder abonnementskosten? Dat kan! Met de Buzzer "Lifestyle Plus" van Motorola. Wie jou wil buzzen, belt jouw buzzer. Je wordt gewaarschuwd door een pieptoon of trilalarm Op de display zie je het num- I mer dat |e moet terugbellen J Of een code, waarvan |ij pre- j|| des weet wat die betekent Werkt óveral in Nederland. Compleet met tijdaanduiding, safety functie, wisbeveiliging en displayverlichting. Kies je favoriete kleur: zwart-, blauw- of groen-transparant BRAND - Een 87-jarige bewoonster van een flat aan de Gladiolen- laan heeft vannacht zelf een brand in haar woning geblust. Ze werd wakker, omdat ze een brandlucht rook. I let hele huis stond vol met rook. In de keuken bleken een tafel en een vloerkleed in brand te staan. De vrouw bluste de brand met een kan water. Ze is voor on derzoek naar het ziekenhuis overgebracht, omdat ze veel rook heeft ingeademd. De politie onderzoekt de oorzaak van de brand.

Leidsch Dagblad | 1995 | | pagina 15